fbpx

Najlepszy wózek wielofunkcyjny z przekładaną rączką

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jedna z największych zalet wózka to zdaniem kupujących pneumatyczne kółka, które znacznie podwyższają komfort jazdy maluszka niwelując zbyt duże drgania, które mogłyby budzić śpiące dziecko. Dodatkowo regulacja twardości przednich kół wpływa korzystnie na możliwość jazdy po każdym terenie. Zastosowanie kulkowych łożysk znacznie ułatwia manewrowanie pojazdem.

Wady

Zdaniem kupujących kosz mógłby być nieco głębszy, dzięki czemu można by było w nim zmieścić większe zakupy lub kilka dodatkowych rzeczy dla dziecka.

Podsumowanie

Wózek z przekładaną rączką jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcieliby mieć swoją pociechę ciągle na oku lub gdy w czasie spaceru nagle zmieni się pogoda i trzeba prowadzić wózek w kierunku przeciwnym do wiejącego wiatru. Tapicerka jest łatwa w utrzymaniu w czystości.

Drugi wybór

Zalety

Przednie koła obracają się o 360 stopni, co znacznie ułatwia manewrowanie wózkiem np. w trakcie zakupów, kiedy trzeba się przemieszczać po ciasnych, sklepowych alejkach. Ciemny kolor tapicerki powoduje, że nie widać na nim zabrudzeń. Dzięki przekładanemu siedzisku maluszek może cieszyć się widokiem opiekuna w czasie spaceru, więc będzie czuł się o wiele bezpieczniej.

Wady

Koła nie są zbyt dobrze amortyzowane, więc wózek jest odpowiedni tylko do poruszania się po mieście lub wyjątkowo równym terenie.

Podsumowanie

Regulowana rączka wózka jest korzystnym rozwiązaniem zarówno dla bardzo wysokich, jak i bardzo niskich rodziców. Spacerówka ma hamulce, które działają błyskawicznie, co znacznie zwiększa komfort spacerów. Tapicerka jest wodoodporna i zdaniem kupujących nie blaknie pod wpływem słońca.

Rozważ też

Zalety

Design wózka jest niezwykle oryginalny i nowoczesny. Wysoko umieszczone siedzisko pozwala maluszkowi wygodnie oglądać otoczenie podczas spacerów. Co ważne, może on również widzieć swojego opiekuna, co znacznie uatrakcyjnia każdą wycieczkę. Duża buda wózka jest odporna na blaknięcie, a rączka obita ekoskórą znacznie zwiększa komfort prowadzenia modelu.

Wady

Składanie wózka początkowo może być trudne zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia ze spacerówkami składającymi się do małego rozmiaru.

Podsumowanie

W skład zestawu wchodzi również materacyk do gondoli, co stanowi dużą zaletę. Tapicerka jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Koła są przeznaczone do jazdy po mało wyboistych terenach. Całość konstrukcji jest bardzo lekka, co stanowi zaletę dla osób, które muszą wnosić wózek po schodach.

 

 

Wózki wielofunkcyjne z przekładaną rączką – ranking

 

Hartan Topline S

 

Jednym z najlepszych wózków wielofunkcyjnych z przekładaną rączką jest Hartan Topline S. Aluminiowy stelaż został bardzo precyzyjnie ukształtowany, dzięki czemu malec podróżuje maksymalnie komfortowo.

Dużym atutem wózka są pneumatyczne koła Cross, które również przyczyniają się do podwyższenia komfortu jazdy. Są one nieco mniejsze z przodu i można je zablokować do jazdy na wprost. Wózek ma regulację twardości kół przednich, co zapewnia komfortową jazdę po każdym terenie. Bezdętkowe opony i kulkowe łożyska również zwiększają komfort jazdy.

Rodzicom szczególnie podoba się możliwość przekładania rączki. Umożliwia ona szybką zmianę kierunku jazdy i ochronienie dziecka np. przed silnym wiatrem lub zacinającym śniegiem. Wózek jest bezpieczny – ma mechanizm zapobiegający jego składaniu się. W opinii rodziców model jest praktyczny również ze względu na przekładane siedzisko spacerowe, którego kolejną zaletą jest łatwość w utrzymaniu w czystości.

 

 

 

 

Anex Sport Q1 SP17

 

Anex Sport Q1 SP17 to wózek wielofunkcyjny z przekładaną rączką w dobrej cenie, który sprawdza się w niemal każdych warunkach. Jest on dedykowany rodzicom mieszkającym w mieście, lubiącym aktywny tryb życia oraz podróżowanie.

Siedzisko spacerówki montowane jest przodem lub tyłem do kierunku jazdy, dzięki czemu maluszek może oglądać rodzica w trakcie spaceru lub podziwiać otoczenie. Przednie koła obracają się o 360 stopni. Można je również zablokować. Wózek jest więc bardzo zwrotny. Również regulowana rączka zwiększa komfort prowadzenia sprzętu – zarówno niscy, jak i wysocy rodzice, nie nadwerężą zbytnio rąk podczas spacerów.

Bardzo istotne dla rodziców jest bezpieczeństwo. Hamulec Comfy Stop znajdujący się na tylnej osi działa błyskawicznie. Uruchamia się go za pomocą jednego pedału. Tapicerka wózka również cieszy się bardzo dobrą opinią – jest wodoodporna oraz odporna na blaknięcie. Ma jony srebra, dzięki którym jest antybakteryjna.

 

 

 

 

Maxi Cosi Nova 4

 

Osoby poszukujące nowocześnie wyglądającego, funkcjonalnego wózka będą zadowolone wybierając Maxi Cosi Nova 4. Regulowana rączka obita ekoskórą, duża buda oraz odporne na przebicie i ścieranie koła to tylko kilka z jego atutów.

Siedzisko spacerowe wózka umieszczone jest wysoko na stelażu, co zapewnia malcowi wygodne podróżowanie również zimą. Wypinany pałąk pozwala łatwo wyjąć dziecko, z czasem również będzie praktyczna, gdy malec zechce samodzielnie wychodzić ze spacerówki. Znajdująca się w zestawie gondola jest lekka. Ma on również materacyk, który jest bardzo wygodny.

Dla osób użytkujących ten funkcjonalny sprzęt jego dużym atutem jest proste wpinanie na stelaż oraz możliwość szybkiego wyprania tapicerki. Wózek składa się bardzo szybko do małych rozmiarów, dzięki czemu bez problemu można go włożyć do bagażnika. To lekki wózek, który dobrze sprawdzi się w mieście.

 

 

 

 

Jaki wózek wielofunkcyjny z przekładaną rączką kupić?

 

Wózek wielofunkcyjny ma mnóstwo zalet. Jedną z nich jest fakt, że mając jeden stelaż możemy wpinać w niego w zależności od potrzeby – fotelik, spacerówkę lub gondolę. To bardzo praktyczne zestawy, które służą rodzicom nawet dwa lub więcej lat. Najlepsze wózki wielofunkcyjne z przekładaną rączką pozwalają na szybką zmianę pozycji malucha do kierunku jazdy (przód – tył). W naszym poradniku zakupowym dowiesz się, które z cech tych pojazdów świadczą o ich dobrym dopasowaniu do Twoich potrzeb.

Skład zestawu wielofunkcyjnego wózka to zwykle gondola i spacerówka z możliwością wpięcia fotelika samochodowego za pomocą adapterów. Ważnym aspektem, który musisz wziąć pod uwagę są wymiary pojazdu. W zależności od tego, jak duży masz samochód oraz ile miejsca w mieszkaniu możesz przeznaczyć na przechowywanie wózka, wybierz taki wózek, który nie zajmie zbyt dużo miejsca.

Pojazd może mieć piankowe lub pompowane kółka. W zależności od terenu, po jakim planujesz spacerować z dzieckiem częściej zdecyduj się na te, które zapewniają maksimum komfortu maluszkowi. Piankowe są bardziej odpowiednie do miejskich terenów. Natomiast te pompowane poradzą sobie na nieco bardziej wyboistym terenie, doskonale amortyzując wstrząsy. Ważna jest również waga produktu. Najlepszy wózek wielofunkcyjny z przekładaną rączką w 2024 roku jest bardzo lekki i zwrotny. Zwykle jego ciężar sięga od 9 kg do 13 kg. Najlepiej przed zakupem wziąć wózek w ręce i spróbować go choć trochę przenieść z miejsca w miejsce. Jeśli nie masz takiej możliwości i np. musisz kupić produkt online, staraj się wybierać modele, które w wersji z gondolą nie ważą więcej niż 17 kg, najlepiej ok. 15 kg.

Wózek powinien również dobrze się składać. Im prostszy jest on w obsłudze, tym lepiej. Wcześniej wspomniana rączka powinna być albo regulowana albo dopasowana do wzrostu rodzica. Ważna jest również budka pojazdu. Powinna rozkładać się bardzo cicho. To szczególnie ważne, gdy chcemy osłonić maluszka przed słońcem, a ten akurat zaśnie. Oprócz głośności poszczególnych elementów, bardzo istotna jest łatwość utrzymania ich w czystości. Tapicerka powinna być w całości zdejmowana i łatwa do wyprania. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego dziecka – ważne jest, aby wózek, którym się poruszał miał sprawne hamulce blokujące dwa kółka jednocześnie. Świetnie, jeśli dany model ma amortyzatory. Bardzo pomagają one poruszać się po nierównym terenie skutecznie niwelując wstrząsy. Istotne są również certyfikaty bezpieczeństwa, jakie ma nasz wózek – jednym z ważniejszych jest w tym przypadku atest Państwowego Zakładu Higieny.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ