fbpx

Najlepszy inhalator dla dziecka Microlife

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

W dzisiejszych czasach inhalatory są jednym z podstawowych sprzętów, w jaki powinni zaopatrzyć się rodzice. Aby wybór odpowiedniego urządzenia nie sprawił Ci zbyt dużo kłopotu przygotowaliśmy ranking najwyżej ocenianych przez użytkowników produktów firmy Microlife. Pierwsze miejsce zajmuje model NEB 10A. Jest to inhalator z bardzo wydajnym kompresorem zapewniający wysoki stopień nebulizacji. Konsumenci szczególną uwagę zwracają na mocne podzespoły, które wpływają na wytrzymałość urządzenia. Dość prosty układ i dobrze opisana instrukcja obsługi powodują, że korzystanie z inhalatora jest łatwe i niemal bezawaryjne. Innym modelem, często wybieranym przez użytkowników jest Mesg Neb 300. Podstawową zaletą tego produktu jest sposób jego pracy. Silnik zamontowany w inhalatorze jest tak cichy, że praktycznie wcale go nie słychać. Z tego powodu dziecko niemal nieświadomie przyjmuje lekarstwa oglądając np. swoje ulubione bajki lub słuchając opowiadań któregoś z członków rodziny. Podobnie, jak poprzednik Microlife Mesg Neb 300 pracuje bardzo intensywnie rozpylając lekarstwo w najdalszych częściach układu oddechowego. Dzięki niewielkim rozmiarom produkt możemy zabrać w każdą podróż.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model dobrze sprawdzi się, jako pierwszy inhalator. Jego obsługa jest bardzo prosta. Poza tym lek podawany jest szybko i bezboleśnie. Niewielkie gabaryty pozwalają schować go do torebki, tak by zawsze mieć go przy sobie.

Wady

Praca urządzenia jest dość głośna. Małe dzieci mogą przestraszyć się takiego hałasu. Trudne będzie też poddanie ich inhalacji podczas snu, gdyż głośna praca może obudzić malca.

Podsumowanie

Jest to wysokiej jakości inhalator, z którego mogą korzystać dzieci i dorośli. Obudowa jest trwała, dlatego codzienne korzystanie nie zniszczy produktu. Przy zakupie otrzymasz też wygodny pojemnik na akcesoria.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma niewielkie gabaryty, więc możesz go używać nie tylko w domu, ale i w czasie podróży. Inhalator bardzo szybko podaje lek. Obudowa jest trwała, więc przypadkowy upadek jej nie uszkodzi. Do tego model pracuje bardzo cicho, więc można używać go, gdy malec śpi.

Wady

Ponieważ membrana jest niewielka, niektóre leki mają trudność z przejściem przez nią. Dlatego podczas podawania leków należy zachować ostrożność.

Podsumowanie

Największym atutem inhalatora jest jego cicha praca. Dzięki temu malec nie przestraszy się urządzenia Poza tym niewielkie gabaryty ułatwiają przechowywanie modelu. Przy zakupie otrzymasz torbę do przechowywania produktu oraz komplet masek.

Rozważ też

Zalety

Obudowa inhalatora jest bardzo wytrzymała, więc nie ulegnie zniszczeniu po upadku. Przechowywanie sprzętu jest proste, gdyż ma on niewielkie gabaryty. Produkt jest bardzo efektywny, więc szybko zauważysz poprawę samopoczucia malca.

Wady

Niestety praca produktu jest dość głośna, co może powodować dyskomfort. Przyzwyczajenie się do hałasu na pewno zajmie trochę czasu.

Podsumowanie

Sprzęt może być używany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Inhalator wyposażony jest w dodatkowe maski o różnej wielkości, więc użytkownik bez trudu dopasuje je do swoich preferencji. Dużym atutem są niewielkie wymiary, które pozwalają na swobodne przenoszenie urządzenia w torebce.

 

 

Inhalatory dla dzieci Microlife – ranking

 

Microlife NEB 10A

 

Naszą pierwszą propozycją w tym rankingu jest inhalator dziecięcy Microlife NEB 10A. Jest to profesjonalne urządzenie do użytku domowego. Przeznaczone jest dla całej rodziny, w celu zwalczania astmy oraz innych dolegliwości związanych z zatokami oraz zapaleniem płuc.

Będziemy mogli szybko i bezboleśnie udrożnić drogi oddechowe za pomocą dwusystemowego nebulizatora. Rozmiar tego produktu wynosi: 280 mm x 270 mm x 107 mm. Waga to 1600 g. Wydajność nebulizatora wynosi: 0,55 ml/min, a wydajność kompresora to 12 l/min.

Maksymalne ciśnienie to 2,5 BAR, a przepływ powietrza – 15 l/min. Model ten jest więc bardzo poręczny i można go schować do torebki. Według opinii jest to najlepszy inhalator dla dzieci Microlife w 2024 roku. Konsumenci docenili go za wielofunkcyjność, gdyż nadaje się do użytku zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.

Co więcej, skutecznie rozpyla lekarstwa, pomagając tym samym odblokować zapchane zatoki, ułatwiając nam oddychanie.

Inhalator Microlife NEB 10A to urządzenie przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Kompresor zainstalowany w sprzęcie pracuje z mocą 12 l/min, natomiast wydajność nebulizatora wynosi 0,55 ml/min. Produkt waży 1600 g, a jego wymiary to 280 mm x 270 mm x 107 mm.

 

Zalety

Irygator: Przy pomocy urządzenia przeprowadzisz nie tylko zabieg inhalacyjny, ale również irygację. Jeśli więc w nosku Twojej pociechy zalega zaschnięty katar w szybki i łatwy sposób możesz pozbyć się wydzieliny.

MMAD (Mass Median Aerodynamic Diameter): Microlife NEB 10A rozdrabnia cząsteczki leku na malutkie drobinki o wielkości 2,83 µm. Tak rozpylany aerozol dociera do głębokich partii układu oddechowego zlokalizowanych w płucach.

Regulacja ciśnienia: Producent wyposażył swój produkt w funkcję regulacji ciśnienia. Dzięki niej dostosujemy intensywność podawania leku do wieku dziecka, tak aby nie zakrztusiło się podczas inhalacji lub irygacji.

Waga: Sprzęt waży nieco ponad 1,5 kg. Z tego powodu inhalator możesz mieć zawsze ze sobą.

Obsługa: Model Microlife NEB 10A jest bardzo łatwy w obsłudze. Ponadto wszelkie opcje zostały dość jasno opisane w instrukcji, co powoduje, że bez trudu ustawisz urządzenie tak, aby jego praca była dostosowana do potrzeb Twojego dziecka.

 

Wady

Głośność: Część konsumentów uważa, że inhalator jest nieco zbyt głośny. Według nich jednoczesne przeprowadzanie zabiegu i oglądanie bajek jest niemożliwe, ponieważ praca kompresora zagłusza dźwięk w telewizorze.

 

 

 

 

Microlife Mesg Neb 300

 

Naszą kolejną propozycją w tym rankingu jest inhalator dla dzieci Microlife Mesg Neb 300. Jest to profesjonalne urządzenie do użytku domowego, zaprojektowane w taki sposób, aby mogli z niego korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Ten sprzęt medyczny posiada technologię wibracyjną – Mesh Technology, która odpowiada za powstawanie wibracji w pojemniku na ciecz. To sprawia, że ciśnienie, które się wytwarza przepycha ciecz przez specjalne drobne otwory. Powoduje to powstanie mgiełki, w której miesza się woda z lekarstwami.

Prędkość nebulizacji w tym urządzeniu wynosi 0,25 ml/min, a wielkość cząsteczek to 1-5 µm. Jego waga to zaledwie 130 g, dzięki czemu możemy mieć go zawsze pod ręką. Inhalator Microlife Mesg Neb 300 zasilany jest dwiema bateriami AA, co pozwoli na długi czas użytkowania i szybką wymianę akumulatorków.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pozytywne. Użytkownicy docenili go za wysoką jakość wykonania oraz funkcjonalność, gdyż w zestawie otrzymujemy różne wielkości masek, pasujących zarówno do małych dzieci, jak i dorosłych.

Inhalator Microlife Mesg Neb 300 jest sprzętem o nebulizacji na poziomie 0,25 ml/min. Wartość MMAD wynosi 1,5 µm. Urządzenie zasilane jest dwiema bateriami AA 1,5 V. Jego wymiary to 45 mm x 6 mm x 12 mm.

 

Zalety

Automatyczne wyłączanie: Inhalator ma funkcję automatycznego wyłączania w momencie, gdy lek zostanie całkowicie zużyty. Taka opcja uznawana jest za energooszczędną.

Mobilność: Ze względu na to, że produkt zasilany jest akumulatorowo możemy z niego korzystać niemal w każdym miejscu. Dodatkowo niewielkie wymiary powodują, że przenoszenie urządzenia jest prawie nieodczuwalne.

Głośność: Inhalator generuje niezwykle cichy dźwięk. Głośność szacuje się na poziomie zaledwie 20 dB. Taki hałas nie zagłusza dźwięków otoczenia, co jest bardzo ważne w przypadku wykonywania zabiegów u dzieci.

Etui: Do zestawu dołączone zostało eleganckie etui, do którego włożymy wszystkie części urządzenia. Z tego względu przewożenie produktu jest bardzo bezpieczne.

 

Wady

Kompatybilność z lekami: Z doświadczeń użytkowników wynika, że nie wszystkie leki mogą być aplikowane za pomocą Microlife Mesg Neb 300. Lekarstwa o dużej gęstości nie są przepuszczane przez membranę.

 

 

 

 

Microlife NEB 50

 

Naszą ostatnią propozycją jest inhalator dla dzieci Microlife NEB 50. Jest to przyrząd dedykowany użytkowi domowemu, zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Posiada dodatkowe maski o różnej wielkości, które będą pasować każdemu. Model ten charakteryzuje się bardzo niewielkim rozmiarem.

Jego wymiary to 175 mm x 295 mm x 125 mm. Dzięki temu zmieści się w każdej torebce czy plecaku. Zasilany jest na prąd o natężeniu 230 V, a jego kabel sieciowy ma długość 2 m. Prędkość nawiewu to 12 l/min , a wielkość cząsteczek jest mniejsza od 5 µm.

Producent zapewnia, że inhalator Microlife NEB 50 sprawdzi się do wszystkich leków typu Mucosolvan czy Pulmicort. Idealnie rozproszy leki w postaci delikatnej mgiełki. Do zestawu otrzymujemy również specjalną podziałkę, która ułatwi nam ich dozowanie.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pochlebne. Według konsumentów jest to dobry sprzęt dla dzieci i dorosłych, o wysokiej jakości wykonania. W swoich ocenach podkreślają też, że jest to niezawodny inhalator Microlife w dobrej cenie.

Microlife NEB 50 to dobry inhalator dla dziecka Microlife do 150 zł. W zbiorniku na lek zmieścimy dawkę od 2 ml do 8 ml. Urządzenie waży 1,2 kg i ma wymiary 160 mm x 290 mm x 140 mm. Wartość MMAD wynosi 3,16 µm.

 

Zalety

Czas aplikacji: Sprzęt bardzo szybko aplikuje lek, co wpływa na komfort jego użytkowania. W ciągu minuty możemy podać dziecku 0,4 ml lekarstwa.

Uniwersalny: Microlife NEB 50 to model przeznaczony do użytku zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Dzięki temu jest uniwersalnym urządzeniem, który możemy wykorzystać w leczeniu wszystkich członków rodziny.

Stabilny: Ze względu na dość duże gabaryty i niewielkie nóżki przymocowane do podstawy inhalator jest bardzo stabilny. Jest to ważne podczas aplikacji, ponieważ zniecierpliwione dziecko może w każdej chwili pociągnąć rurkę, co często doprowadza do upadku i zniszczenia sprzętu.

 

Wady

Tryb pracy: Microlife NEB 50 pracuje w trybie 30 min na 30 min. To oznacza, że nieprzerwana praca przez pół godziny musi być poprzedzona 30 minutową przerwą.

 

 

 

 

Jaki inhalator dla dziecka Microlife wybrać?

 

Inhalator to urządzenie do leczenia schorzeń typu astma oskrzelowa, mukowiscydoza, zapalenia czy rozedma płuc. Działa ono na zasadzie rozpylania, w postaci pary wody wraz z lekami, które dobrze wpływają na działanie drzewa oskrzelowego. To pozwala na szybsze i łatwiejsze pozbycie się wszelkiej zalegającej wydzieliny. Z tego powodu, przygotowaliśmy dla Państwa poradnik oraz ranking, przedstawiający trzy najlepsze inhalatory dla dziecka Microlife.

Firma Microlife to światowy lider produkcji nowoczesnego sprzętu medycznego, który swoje zastosowanie znajdzie zarówno w domu, jak i w szpitalu. Produkty kierowane są do wszystkich dbających o zdrowie i potrzebujących opieki zdrowotnej. W asortymencie firmy Microlife mamy: ciśnieniomierze, urządzenia do kontroli astmy, sprzęt do leczenia ciepłem, termometry oraz inhalatory dla dzieci i dorosłych. Żaden z produktów tej marki nie posiada szkodliwych substancji chemicznych, zagrażających zdrowiu i życiu. Jest to niezwykle istotne, przede wszystkim w przypadku termometrów rtęciowych, które wykonane są z dbałością o każdy szczegół. Cały sprzęt medyczny dostępny w asortymencie tej firmy testowany jest klinicznie i gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.

Inhalator to urządzenie, które powinno być proste w obsłudze. Dlatego przed zakupem takiego sprzętu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jednym z nich jest MMAD – średnia wielkość cząsteczki oraz frakcja oddechowa wyrażana w mikronach. Pozwala to na ocenę skuteczności danego inhalatora. Inną, ważną rzeczą jest prędkość przepływu powietrza, które wytwarzane jest w kompresorze urządzenia. Ciśnienie w takim sprzęcie podawane jest w dwóch wariantach: roboczym – z podłączoną komorą nebulizacyjną oraz maksymalne – bez żadnych, dodatkowych akcesoriów.

Taki inhalator dla dzieci różni się od urządzeń do użytku dla dorosłych. Aby dziecko nie odczuwało traumy w trakcie terapii, warto zakupić sprzęt o ciekawym i przyjemnym designie. To sprawi, że dziecko nie będzie odbierało sprzętu medycznego jako coś negatywnego i przestanie się go bać.

 

 

Jak złożyć inhalator Microlife?

 

Inhalacja to jedna ze skuteczniejszych metod leczenia różnych infekcji dróg oddechowych u dzieci, jak też dorosłych. Do jej przeprowadzenia potrzebny jest inhalator – o tym, jak wybrać właściwe urządzenie, pisaliśmy w poprzednich częściach artykułu. Poniżej umieściliśmy natomiast krótką instrukcję składania sprzętu i przygotowywania go do użytku.

Przed złożeniem inhalatora

Zanim zaczniemy montować inhalator, musimy dokładnie umyć i osuszyć ręce. W ten sposób unikniemy przeniesienia na sprzęt drobnoustrojów, które potem trafiłyby do organizmu inhalowanej osoby. Potem musimy przygotować wszystkie niezbędne części urządzenia, czyli: przewód powietrzny, kompresor, ustnik (ewentualnie maseczkę) oraz pojemnik na lek, nazywany nebulizatorem.

 

Jak złożyć inhalator?

Montaż urządzenia rozpoczynamy od rozkręcenia pojemnika na lek. Do jego dolnej części należy włożyć stożek rozpylający, a następnie wlać sól fizjologiczną lub inny preparat do inhalacji zalecony przez lekarza. Po założeniu górnej części nebulizatora i dokręceniu go tak, aby lek się nie wylał, możemy podłączyć przewód powietrzny – jeden koniec do pojemnika na lekarstwo, a drugi do kompresora. Ostatnią czynnością, jaką musimy wykonać, jest podłączenie maski bądź ustnika. Kiedy upewnimy się, że wszystkie elementy inhalatora zostały zamontowane prawidłowo, możemy go podłączyć do prądu.

 

Gdy źle złożymy inhalator

Jeśli sprzęt zostanie zmontowany nieprawidłowo, nie będzie działać tak, jak powinien. To oznacza, że inhalator nie będzie dobrze rozpylać wlanego do pojemnika leku. W takiej sytuacji należy sprawdzić, czy przewód powietrzny jest właściwie podłączony z jednej i z drugiej strony. Jeżeli tę czynność wykonaliśmy prawidłowo, problemem mogą być zanieczyszczenia, które utknęły wewnątrz przewodu i uniemożliwiają swobodny przepływ lekarstwa. W przypadku, gdy urządzenie nie chce się włączyć, przyczyną może być np. niewłaściwe podłączenie do gniazdka lub ustawienie włącznika w nieodpowiedniej pozycji.

 

Czy inhalator należy myć przed złożeniem?

Inhalator trzeba utrzymać w czystości, aby był bezpieczny w użytkowaniu i nie rozwijały się w nim bakterie. Najlepiej wszystkie części umyć zaraz po skończonej inhalacji, później może być nam trudno usunąć resztki leku. Kompresor najlepiej czyścić przy pomocy wilgotnej, miękkiej ściereczki. Nie możemy narażać tej części na działanie wody oraz wysokich temperatur, ponieważ w ten sposób doprowadzimy do jej zniszczenia. Pozostałe elementy można z powodzeniem umyć pod bieżącą, ciepłą wodą (maksymalnie do 60 st. C). Płukanie powinno trwać ok. 5 minut.

Inhalator możemy też dezynfekować przy pomocy specjalnych środków (poza przewodem powietrznym) albo sterylizować parą wodną. Jeśli zdecydujemy się na drugą metodę, zajmie to nam ok. 20 minut (przy temperaturze 121 st. C) bądź nieco mniej, 7 minut (przy temperaturze 134 st. C). Przed wyczyszczeniem inhalatora, podobnie jak przed jego składaniem, musimy umyć i osuszyć ręce.

Środki ostrożności

Z uwagi na to, że części, z których zbudowany jest sprzęt do inhalacji, są stosunkowo delikatne, należy je montować ostrożnie. Nie możemy używać uszkodzonych elementów, konieczna jest ich wymiana na nowe. Inhalator nie może być narażony na działanie wody, światła słonecznego, wysokie temperatury, a nawet na wstrząsy i upadki. Do inhalacji musimy używać wyłącznie tych preparatów, jakie zaleca producent sprzętu. Zastosowanie niewłaściwego leku może doprowadzić do awarii urządzenia.

Mamy nadzieję, że po lekturze naszego rozbudowanego artykułu nie masz już wątpliwości, jaki inhalator dla dziecka Microlife jest polecany do zwalczania kataru i innych nieprzyjemnych dolegliwości oraz jak trzeba go złożyć.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ