fbpx

Ranking 5 najlepszych nauszników dla dziecka w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Nauszniki dla dziecka – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Na podstawie analizy recenzji konsumentów oraz trendów zakupowych udało nam się przygotować ranking nauszników dla dzieci. Wytypowaliśmy do niego produkty, które obecnie cieszą się bardzo dużą popularnością. Na pierwszym miejscu plasuje się model A-Plast odpowiedni dla dzieci już od 2. roku życia. Jest on regulowany, dlatego też można łatwo dopasować go także do większych pociech. Te ochronniki słuchu mogą być wykorzystywane w różnych sytuacjach np. podczas koncertu czy imprezy sportowej. Nauszniki tłumią hałas dobiegający z otoczenia, dlatego pociecha może przebywać w głośnym miejscu i nie odczuwać z tego powodu dyskomfortu czy strachu. Produkt jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, można dobrać takie akcesorium, które będzie podobało się naszemu dziecku. Drugie miejsce zajmują ochronniki 3M Peltor Kid, które mogą nosić kilkuletnie pociechy. Model ten jest dostępny w dwóch kolorach (różowym i zielonym) i został wykonany z solidnych materiałów. Nauszniki mają pałąk z niskim profilem, który nie powoduje nadmiernego ucisku na skórę. To wygodne w noszeniu ochronniki pozwalające na łatwą wymianę poduszek.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Słuchawki ochronne można złożyć, wtedy zajmują zdecydowanie mniej miejsca, więc ich przenoszenie jest łatwiejsze. Metalowe widełki dają możliwość regulacji i dostosowania idealnie do potrzeb naszej pociechy. Nauszniki są pokryte miękkim materiałem, więc nie uciskają nadmiernie uszu.

Wady

Rodzice zwracają uwagę na to, że po zewnętrznej stronie słuchawek pojawiają się zarysowania. Dzieje się tak szczególnie wtedy, kiedy nie przechowuje się produktu w bezpiecznym miejscu i nie korzysta się z etui.

Podsumowanie

Produkt jest polecany dla dzieci od 2. roku życia. Pasuje on także na większe pociechy. Słuchawki ochronne są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Można wybrać produkt, który najbardziej podoba się naszemu dziecku i w ten sposób zachęcić do noszenia nauszników.

Drugi wybór

Zalety

Ochronniki skutecznie chronią pociechy przed nadmiernym hałasem. To produkt dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, więc możemy dobrać idealny model dla chłopca i dziewczynki. Niski profil pałąka gwarantuje równomierny nacisk na skórę, co zapobiega odczuwaniu dyskomfortu.

Wady

To nauszniki pasywne, dlatego całkowicie wyciszają otoczenie. To oznacza, że pociecha nie będzie słyszała nie tylko dobiegającego hałasu, ale także nas, gdy będziemy do niej mówić.

Podsumowanie

Produkt ma miękkie i odpowiednio szerokie poduszki, które nie uciskają zbyt mocno uszu. Z tego względu dziecko może nosić nauszniki przez długi czas. Ochronniki zapewniają komfort również ze względu na to, że ich uszczelniające pierścienie zostały wypełnione specjalnym płynem.

Rozważ też

Zalety

Produkt jest zabawką, która została dopracowana pod kątem najmniejszych detali. Nauszniki zostały wykonane z dobrej jakości tworzywa sztucznego i mają certyfikat CE. To zabawkowe ochronniki słuchu, które mogą przyzwyczaić malucha do noszenia tych prawdziwych.

Wady

Kiedy dziecko podrośnie, zabawkowe ochronniki mogą okazać się zbyt ciasne i ich założenie nie będzie już możliwe. Jest to więc odpowiednia propozycja głównie dla przedszkolaków.

Podsumowanie

Nauszniki wyglądają jak prawdziwe, dlatego maluchy mogą się bawić np. w operatorów zaawansowanych technologicznie maszyn. To zabawka wyprodukowana na licencji Bosch. Produkt ma poduszki o średnicy 13 cm, które świetnie dopasowują się do uszu. Może to być ciekawy prezent z okazji urodzin lub świąt Bożego Narodzenia.

 

 

5 najlepszych nauszników dla dziecka. Opinie w 2024

 

Przedstawiamy ranking nauszników dla dziecka. Z pewnością znajdziesz w nim produkt, którego potrzebujesz. W zestawieniu opisaliśmy nie tylko ochronniki słuchu dla malucha, ale też np. ciepłe dodatki na zimę.

 

1. A-Plast Słuchawki Ochronne Nauszniki 1-12Lat

 

Nauszniki A-Plast zdobywają dobre opinie użytkowników, dlatego musiały się znaleźć w tym rankingu. Są one przystosowane do ochrony przed hałasem i polecane dla dzieci od 2. roku życia. Wymiary produktu to: wysokość – 17 do 20 cm, grubość – 9,5 cm i szerokość – 16,5 cm. Model spełnia normę Europejskiej Dyrektywy 89/686/EEC załącznik II i standardy EN 352-1:2002.

Łuk łączący nauszniki jest zrobiony z polioksymetylenu. Do produkcji zewnętrznej części nauszników wykorzystano tworzywo ABS. Część wewnętrzną zrobiono z winylu. Jest ona na tyle miękka, że nawet dłuższe noszenie słuchawek nie powoduje u dzieci dyskomfortu. Nauszniki można łatwo złożyć, zajmują one wtedy mało miejsca (ok. 12 cm x 12 cm).

Dlaczego rodzice chętnie wybierają ten produkt? Popularność słuchawek wynika przede wszystkim z możliwości ich regulacji. W efekcie mogą one służyć dziecku nawet kilka lat od momentu zakupu.

A-Plast to nauszniki przeznaczone dla dzieci od 2. roku życia. Wymiary słuchawek to: wysokość – 17 do 20 cm, szerokość – 16,5 cm i grubość – 9,5 cm. Ich waga wynosi 210 g.

 

Zalety

Możliwość regulacji: Rodzice doceniają ten model za to, że można go regulować. Służą do tego wysuwane, metalowe widełki. Przeprowadzony test nauszników dla dzieci dowiódł, że ich dopasowywanie jest proste.

Wygoda noszenia: Niektóre osoby martwią się, że trudno będzie przekonać dzieci do noszenia słuchawek. Ten model nie powinien jednak być przyczyną takich problemów, bo nauszniki są pokryte miękkim materiałem. Zapewnia on komfort przez cały czas noszenia.

Możliwość złożenia: Słuchawki w razie potrzeby można złożyć, zajmują one wtedy zdecydowanie mniej miejsca i ich przenoszenie jest znacznie łatwiejsze.

Dla pociech w różnym wieku: Produkt jest polecany dla dzieci od 2. roku życia. Sprawdzi się on jednak także w przypadku starszych pociech, a wszystko za sprawą regulacji.

Różne wersje kolorystyczne: Spore znaczenie ma to, że słuchawki są dostępne w różnych kolorach, więc można wybrać taki model, który podoba się dziecku.

 

Wady

Zarysowania: Nauszniki po stronie zewnętrznej są zrobione z tworzywa ABS. Na jego powierzchni mogą pojawiać się drobne zarysowania.

 

 

 

 

2. Nauszniki Ochronne dla Dzieci 3M Peltor Kid

 

Model 3M Peltor Kid wyróżnia się jaskrawą kolorystyką (do wyboru mamy różowy i zielony odcień). To pasywne ochronniki słuchu, które mają szeroki, zakładany na głowę pałąk. Ze względu na jego niski profil, ucisk na głowę jest równomierny, a dziecko nie powinno narzekać na dyskomfort.

Produkt ma miękkie poduszki, które nie powodują dużego ucisku na uszy, a tym samym pociecha może nosić nauszniki przez kilka godzin. Prezentowany model jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Uszczelniające pierścienie zostały wypełnione specjalnym płynem, co dodatkowo zwiększa komfort noszenia ochronników. W razie konieczności poduszki możemy z łatwością wymienić na inne.

Nauszniki zostały docenione za ciekawy design i ochronę słuchu dziecka. Konsumenci twierdzą, że produkt przydaje się w wielu różnych sytuacjach i każdy rodzic powinien zdecydować się na jego zakup. Ochronniki są komfortowe w noszeniu, a poza tym nie przyczyniają się do nadmiernej potliwości i gromadzenia ciepła pod poduszkami.

Nauszniki dla dzieci 3M Peltor Kid mają jaskrawy, zielony kolor. Produkt jest przeznaczony dla dzieci od 6. miesiąca życia do 10 lat.

 

Zalety

Dobrze przemyślane wykonanie: Pierścienie uszczelniające są wypełnione specjalnym płynem, tak aby noszenie słuchawek było wygodniejsze (brak uczucia dyskomfortu).

Możliwość wymiany poduszek: Atutem jest to, że w łatwy sposób można wymienić poduszki i wkładki. Jest to zalecane szczególnie po dłuższym użytkowaniu. Ta możliwość pozwala utrzymać odpowiedni poziom higieny.

Pałąk: Nauszniki mają tak skonstruowany pałąk, aby wywierał on równomierny nacisk na głowę. Nic nie powinno uwierać więc naszej pociechy.

Miękkie poduszki: Kolejnym elementem poprawiającym komfort użytkowania są miękkie poduszki. Redukują one intensywność nacisku na uszy, zapewniając tym samym wygodę.

 

Wady

Całkowite wyciszenie: 3M Peltor Kid to nauszniki pasywne, co oznacza, że całkowicie wyciszają dźwięki otoczenia. W rezultacie dziecko, które je nosi, nie słyszy nawet swojego rodzica.

 

 

 

 

3. Klein Nauszniki Ochronne Bosch 8505

 

Produkt Klein Bosch 8505 to zabawka, która wygląda jak prawdziwe ochronniki słuchu. To dobre i tanie nauszniki dla dziecka, które idealnie nadają się dla prezent dla pociechy powyżej 3. roku życia. Ponieważ są one dostępne w uniwersalnym rozmiarze, będą pasować każdemu maluchowi.

Zabawka jest dopracowana pod kątem najmniejszych szczegółów i z pewnością spodoba się dziecku. Poduszki mają średnicę ok. 13 cm i można je dobrze dopasować do uszu pociechy tak, aby nie powodowały dyskomfortu. Nauszniki są wykonane z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego, nie zniszczą się szybko w wyniku długotrwałej zabawy.

Z opinii konsumentów wynika, że zabawkowe nauszniki marki Klein są idealnym prezentem zwłaszcza dla chłopców. Wyglądają one jak prawdziwe ochronniki słuchu, dlatego bawiące się maluchy mogą wcielić się np. w specjalistów pracujących z narzędziami pneumatycznymi. Wiele osób zauważyło, że zabawka może przyzwyczaić pociechę do konieczności zakładania prawdziwych nauszników ochronnych. Klein Bosch 8505 to zabawkowe nauszniki. Produkt jest polecany dla pociech od 3. roku życia.

 

Zalety

Bezpieczeństwo użytkowania: Słuchawki wykonano z dobrej jakości tworzywa stanowiącego gwarancję długiego czasu użytkowania. Produkt ma certyfikat CE, więc korzystanie z niego jest bezpieczne.

Przygotowanie do noszenia prawdziwych słuchawek: Klein Bosch 8505 to zabawka, dzięki której można przygotować i jednocześnie zachęcić dziecko do noszenia prawdziwych słuchawek. Produkt może być używany podczas zabawy np. w majsterkowicza.

Elastyczna opaska: Z uwagi na to, że opaska jest elastyczna, słuchawki nie spadają z uszu i wygodnie się je nosi.

 

Wady

Głównie dla przedszkolaków: Część osób zwraca uwagę na to, że słuchawki są stosunkowo małe i sprawdzają się tylko dla przedszkolaków.

 

 

 

 

4. Banz Słuchawki Ochronne Nauszniki Dzieci od 2 lat

 

Szukasz skutecznej ochrony przed hałasem dla swojego dziecka? Jeśli tak, pomyśl o zakupie specjalnych nauszników Banz. Są one polecane dla dzieci od 2. roku życia. Warto podkreślić, że można je regulować, więc nie ma problemu z tym, aby dopasować słuchawki także dla starszych pociech. Wymiary produktu to: wysokość – 19 do 21 cm, szerokość – 13 do 16 cm i grubość – 10 cm. Jego waga wynosi 190 g.

Słuchawki mają miękkie nauszniki i zapewniają komfort noszenia. Mają one odpowiedni rozmiar, nie są one ani za duże, ani za małe. To akcesorium skutecznie chroni maluchy przed nadmiernym hałasem i może być wykorzystane np. podczas pokazów lotniczych, koncertów czy wesel.

Opinie na temat nauszników dla dzieci Banz są pozytywne. Z czego wynikają pochlebne opinie? Rodzice doceniają przede wszystkim skuteczność słuchawek. Istotne jest też to, że można je złożyć (wtedy mieszczą się w dłoni). Banz to dobre nauszniki dla dzieci do 100 zł. Ich waga wynosi 190 g. Produkt jest odpowiedni dla maluchów od 2. roku życia.

 

Zalety

Wygłuszająca pianka: W słuchawkach zastosowano poliuretanową, wygłuszającą piankę, która dobrze spełnia swoje zadanie, a przy tym jest miękka.

Regulacja: Istnieje możliwość regulowania nauszników, więc można łatwo dopasować je w zależności od wieku dziecka, rozmiaru główki itp. To daje pewność, że akcesorium posłuży maluchowi przez dłuższy czas.

Niska waga: Produkt waży tylko 190 g, więc jego noszenie jest komfortowe. Można go też łatwo przenosić.

 

Wady

Różowy kolor: Model jest dostępny m.in. w różowym kolorze. Dla części osób jest on bardzo intensywny i zwraca uwagę innych.

Zarysowania: Trzeba pamiętać, aby zawsze przenosić słuchawki w odpowiednim pokrowcu. W innym razie na ich powierzchni szybko pojawią się zarysowania.

 

 

 

 

5. Alpine Muffy Ochronniki Słuchu dla Dzieci

 

Polecamy Twojej uwadze ochronniki słuchu dla dzieci Alpine Muffy. Są one odpowiednie dla pociech od 2. roku życia. Produkt jest dostępny w czarnym kolorze, choć można znaleźć też modele w innych odcieniach. Dokładne wymiary słuchawek to: długość – 24 cm, szerokość – 15 cm i wysokość – 10 cm. Ich waga wynosi 255 g.

Opisywane nauszniki zostały stworzone z myślą o najmłodszych i mają odpowiednią konstrukcję. Są przeznaczone do używania szczególnie w hałaśliwych miejscach, podczas parad, pokazów pirotechnicznych, imprez, koncertów czy wyścigów. Słuchawki mają regulowany pałąk, więc można je dopasować idealnie do główki naszego dziecka. W komplecie znajduje się praktyczny pokrowiec na nauszniki.

Osoby, które kupiły ten produkt, nie żałują podjętej decyzji. Nauszniki spełniają swoje podstawowe zadanie, czyli skutecznie chronią słuch dziecka. Jakość wykonania produktu jest określana jako bardzo dobra.

Alpine Muffy to ochronniki słuchu stworzone z myślą o dzieciach. Produkt ma czarny kolor. Wymiary modelu to: 24 cm x 15 cm x 10 cm.

 

Zalety

Pałąk: Nauszniki mają regulowany pałąk, więc można je dostosować do potrzeb. Wspomniany element jest pokryty miękkim materiałem, co poprawia komfort noszenia.

Pokrowiec: W zestawie znajduje się praktyczny pokrowiec w formie worka służący do bezpiecznego przenoszenia i przechowywania produktu (gwarancja lepszej higieny).

 

Wady

Czarny kolor: Słuchawki mają czarny kolor, więc nie zwracają tak dużej uwagi dzieci, jak modele w jaskrawych odcieniach.

Ucisk: W pojedynczych komentarzach można przeczytać, że nauszniki po pewnym czasie od założenia zaczynają powodować nieprzyjemny ucisk.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie nauszniki dla dziecka kupić?

 

Zastanawiasz się, jakie nauszniki dla dziecka wybrać? Zachęcamy Cię do zapoznania się z poniższym poradnikiem. Skupiliśmy się w nim głównie na ochronnikach słuchu, jednak postanowiliśmy wspomnieć też o innych produktach, m.in. nausznikach przeznaczonych do noszenia zimą. Sprawdź, jak znaleźć wygodny i solidny model dla swojej pociechy.

Rodzaje

Wśród nauszników ochronnych wyróżnia się produkty niezależne i nahełmowe. Modele przeznaczone dla dzieci to te należące do pierwszej grupy. Swoim wyglądem przypominają one zwykłe słuchawki do słuchania muzyki, a więc mają dwie czasze przymocowane do elastycznego paska lub pałąka. Takie ochronniki doskonale sprawdzają się podczas różnego rodzaju imprez – festiwali muzycznych, wydarzeń sportowych czy pokazów fajerwerków. Musimy pamiętać, że dzieci są bardziej narażone na hałas niż my, dlatego długotrwałe przebywanie w głośnym otoczeniu może wywołać u nich tzw. uraz akustyczny, czyli ubytek słuchu na całe życie. Zakładając maluchowi nauszniki ochronne, możemy temu skutecznie zapobiec.

Ochronniki nahełmowe są przeznaczone głównie dla dorosłych. Mocuje się je w otworach w kaskach ochronnych, dlatego możemy je zauważyć u pracowników zakładów produkcyjnych czy ekipy budowlanej.

 

Typ ochrony

Wygłuszające nauszniki dla maluchów mogą zapewniać ochronę pasywną lub aktywną. Na który produkt lepiej się zdecydować? To zależy m.in. od tego, jakim dysponujemy budżetem. Tańsze są modele pasywne, ale nie oznacza to, że nie zapewniają dzieciom odpowiedniej ochrony. Elementem tłumiącym hałas w ich przypadku jest pianka akustyczna lub woda. Nauszniki pasywne pochłaniają drgania mechaniczne i tłumią wszystkie fale akustyczne. To oznacza, że pociecha nie będzie słyszała nie tylko głośnych krzyków czy muzyki, ale często również nas, gdy zechcemy coś powiedzieć. Modele aktywne są wyposażone w nowoczesny układ elektroniczny, który odpowiada za zwiększoną skuteczność tłumienia niskich oraz średnich częstotliwości. Im głośniejsze są dźwięki, tym bardziej są wygłuszane, w efekcie czego nie pojawiają się problemy ze zrozumieniem mowy.

 

Certyfikaty i normy

Aby mieć pewność, że wybieramy najlepsze nauszniki dla dziecka, koniecznie sprawdźmy, czy mają odpowiednie certyfikaty, takie jak CE. Ponadto produkt musi spełniać podstawowe normy bezpieczeństwa Unii Europejskiej (EN 352-1 bądź EN 352-3). Tylko takie ochronniki mogą zapobiegać doznania urazu akustycznego.

 

Waga i wymiary

Nauszniki nie mogą być za ciężkie, ponieważ pociecha szybko zacznie odczuwać dyskomfort. Na ciężar produktu musimy zwrócić szczególną uwagę w przypadku, gdy ma to być model dla noworodka lub niemowlęcia. Ochronniki powinny mieć też odpowiednie wymiary, dotyczy to zwłaszcza poduszek. Jeśli nie będą one dobrze dopasowane do uszu, wówczas poziom ochrony przed hałasem nie będzie zbyt wysoki.

 

Pasek

Ochronniki słuchu dla dzieci najczęściej nie mają pałąka, tylko miękki pasek zakładany na czoło (zwłaszcza modele przeznaczone dla niemowląt). Istotne jest to, aby był on wykonany z miękkiego, niepodrażniającego delikatnej skóry materiału. Pasek musi być odpowiednio szeroki i elastyczny, powinien też dawać możliwość regulacji jego długości.

 

Materiał – jakie nauszniki dla dziecka są najlepsze?

Materiałem wykonania nauszników dla dzieci przeważnie jest tworzywo ABS. Jest ono twarde i odporne na zarysowania, ponadto nie ma toksycznych substancji w składzie. Modele z ABS są wytrzymałe i niepodatne na działanie kwasów czy tłuszczu, dlatego nie ma ryzyka, że szybko się zniszczą.

 

Design

Design produktu ma drugorzędne znaczenie, niemniej jednak wielu rodziców chce znaleźć model, który ciekawie się prezentuje. Ochronniki dla maluchów są zwykle wielokolorowe, mogą być też ozdobione niewielkimi nadrukami lub napisami.

Nauszniki zabawkowe

Poza prawdziwymi nausznikami ochronnymi, w sklepach są też zabawkowe. Wyglądają one jak prawdziwe ochronniki, dlatego maluchy mogą podczas zabawy udawać specjalistów, operatorów różnych maszyn itp. Zabawka musi być wykonana z solidnego materiału i być dostosowana do wieku pociechy. Jeżeli mamy obawy, czy dziecko będzie chciało założyć ochronne nauszniki podczas głośnej imprezy, możemy najpierw kupić jej te zabawkowe, aby mogło się do nich przyzwyczaić.

 

Nauszniki na zimę

Nie można zapomnieć też o nausznikach na zimę, które mogą z powodzeniem zastąpić czapkę. Tego typu dodatki chętnie noszą nie tylko dziewczynki, ale i chłopcy. Jednak zanim kupimy nauszniki, upewnijmy się, że są w dobrym rozmiarze i wystarczająco ciepłe. Materiałem wykonania tego typu produktów zwykle jest poliester, ewentualnie wełna, a wierzchnią warstwą nierzadko jest miękkie futerko bądź plusz.

 

Nauszniki dla dziecka w dobrych cenach

Jeżeli planujemy zakup nauszników ochronnych, musimy przygotować się na wydatek rzędu 100 zł (choć niektóre modele są nieco tańsze). Nie jest to duża kwota, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, że dzięki nim możemy ochronić dziecko przed trwałym ubytkiem słuchu. Zabawkowe ochronniki kosztują nie więcej niż 30 zł, a te zimowe od 10 zł do 40 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ