fbpx

Nawilżacze powietrza dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Beaba Silenso Mineral 920313 to nawilżacz powietrza dla dzieci, który zajął pierwsze miejsce w rankingu. Model jest najchętniej wybierany przez rodziców chcących zapewnić odpowiedni poziom wilgotności powietrza w dziecięcym pokoju. Produkt wyróżnia się przede wszystkim pojemnym zbiornikiem na wodę, który nie wymaga zbyt częstego uzupełniania. Atutem urządzenia jest też to, że cicho pracuje, dlatego nawet w nocy nie powinien zakłócać spokoju malucha. Nawilżacz został wyposażony w czujnik wody, więc kiedy zbiornik będzie pusty, dojdzie do jego automatycznego wyłączenia. Potrzebujesz innego sprzętu, np. z funkcją jonizacji? W takim razie bez wątpienia zainteresuje Cię model DUUX DUAH04. Ponieważ sprzęt ma wbudowany timer, możemy ustalić, o której godzinie się wyłączy. Urządzenie jest praktyczne, gdyż może pełnić również funkcję lampki nocnej. Za sprawą nawilżacza w pokoju malucha tworzy się przyjazny mikroklimat, a w pomieszczeniu nie krążą bakterie, wirusy i inne alergeny. Do zestawienia wytypowaliśmy też inne produkty. Koniecznie sprawdź, które modele są godne uwagi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie ma duży pojemnik na wodę – 2,5 l. Dzięki temu, że produkt został wyposażony w czujnik ilości wody możemy go bez ryzyka zostawić włączony, gdyż po wyczerpaniu wody automatycznie się wyłączy. Jego cicha praca nie zbudzi dziecka.

Wady

Minusem tego urządzenia jest trudność podczas uzupełniania wody. Sposób napełniania mógłby być bardziej przemyślany, aby sprawniej można było tę czynność wykonać. Poza tym kolorystyka mogłaby być bardziej urozmaicona, gdyż jest to produkt dla dzieci.

Podsumowanie

Jednorazowe napełnienie urządzenia pozwala na ciągłą pracę do 20 godzin, w zależności od włączonego trybu. Produkt jest łatwy w obsłudze i przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni od 8 m2 do 15 m2.

Drugi wybór

Zalety

Nawilżacz działa według technologii ultradźwiękowej, która w krótkim czasie wytwarza zimną mgłę. Co więcej, sprzęt może służyć jako lampka nocna. Przyciemnione i przyjemne dla oka światło nie będzie przeszkadzać dziecku podczas snu.

Wady

Sposób zamknięcia może być minusem tego nawilżacza, gdyż górna część po prostu jest położona na dolnej bez żadnego zamknięcia czy zatrzasku. Co prawda ułatwia to napełnianie wody, jednak nie zabezpiecza przed wylaniem.

Podsumowanie

Urządzenie wyróżnia się cichą pracą. Wyposażone jest w zbiornik 1l, a jego moc to 24 W. Jest wydajne i energooszczędne. Oprócz tego ma wbudowany jonizator, który gwarantuje odświeżone i czyste powietrze.

Rozważ też

Zalety

W tym modelu mamy możliwość regulowania kierunku ujścia pary. Dzięki temu możemy dostosować jego pracę do naszych potrzeb. Dla większego bezpieczeństwa nawilżacz jest wyposażony w funkcję, która automatycznie wyłączy urządzenie po wykorzystaniu całej wody.

Wady

Sprzęt jest dosyć duży. Dlatego też zajmuje znacznie więcej miejsca w pomieszczeniu niż inne produkty. Sprawia to, że trudniej znaleźć dla niego miejsce, zwłaszcza w małych pokojach. Kolorystyka sprawia, że częściej ten model wybierany jest do chłopięcego pokoju.

Podsumowanie

Sprzęt może pracować ciągle przez 7,5 godziny. Sam proces nawilżania rozpoczyna się w ciągu 4 minut od włączenia. Co więcej, nawilżacz ma zbiorniczek na olejki, dlatego oprócz nawilżania zapewnia przyjemny zapach w całym pomieszczeniu.

 

 

Najlepsze nawilżacze powietrza dla dziecka w 2024 roku

 

Nawilżacz powietrza zapobiega kaszlowi i chorobom układu oddechowego. Ponadto pozytywnie wpływa na skórę. Aby Twoje dziecko od pierwszych dni miało zapewnioną ochronę zdrowia, warto zainwestować w to urządzenie. Dobrej jakości sprzęt nie pozwala na rozwój bakterii i pleśni, mimo dużej wilgotności. Z tego względu warto zwrócić uwagę na wykorzystane w danym produkcie filtry. Poniższy ranking nawilżaczy powietrza dla dzieci zawiera najciekawsze modele, które mogą Cię zainteresować.

 

Beaba Silenso Mineral 920313

 

Bardzo ciekawym i wartym uwagi modelem jest Beaba Silenso Mineral 920313. Produkt ten sprawia, że oddychanie jest łatwiejsze i wygodniejsze. Pozwala on na utrzymanie idealnego poziomu wilgotności. To chroni przed kaszlem, zapaleniem spojówek, a także zapaleniem oskrzeli. Nawilżacz wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 2,5 l. Jedno napełnienie pozwala na nieustanną pracę przez 9 do 20 godzin, w zależności od trybu. Gdy w pojemniku brakuje płynu, sprzęt automatycznie się wyłącza.

Produkt wydziela ostudzoną parę, więc jest bezpieczny, nawet gdy dziecko podejdzie blisko. Model ten pracuje cicho (35 dB), co nie zakłóca snu malucha. Istotną kwestią jest prosta obsługa urządzenia, w tym jego napełnianie i czyszczenie.

Sprzęt sprawdzi się zarówno dla noworodków, jak i starszych dzieci. Nawilżacz zasilany jest elektrycznie i jest odpowiedni do pokoju o rozmiarach od 8 m2 do 15 m2. Produkt waży jedynie 1,56 kg, co sprawia, że można go zabierać ze sobą w podróż. Użytkownicy doceniają ten model za dużą wydajność.

Nawilżacz Beaba Silenso Mineral 920313 może pracować bez przerwy przez ok. 9 godzin. Wewnątrz urządzenia jest zbiornik na wodę, którego pojemność wynosi 2,5 l.

 

Zalety

Ciekawy wygląd: Sprzęt może bez przeszkód pełnić funkcję dekoracyjną w pokoju dziecka lub w innym pomieszczeniu w domu. Model ma okrągły kształt, jego obudowa jest utrzymana w niebieskim kolorze.

Pojemny zbiornik: Biorąc pod uwagę pojemność zbiornika na wodę, nie musimy ciągle sprawdzać, czy jest pusty. Zwykle wystarczy uzupełniać go co kilka godzin.

Cicha praca: W czasie działania urządzenie nie generuje dużego hałasu. To oznacza, że nawilżacz możemy włączyć także na noc, nie powinien zakłócać snu dziecka.

Czujnik wody: Produkt jest wyposażony w czujnik wody. Kiedy zbiornik będzie całkowicie pusty, sprzęt automatycznie się wyłączy (to zapobiega jego awarii).

Utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności: Z pomocą modelu możemy utrzymać odpowiedni poziom wilgotności powietrza w domu, co jest potrzebne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

 

Wady

Brak wyświetlacza: Sprzęt nie ma wyświetlacza, a to według konsumentów utrudnia regulację natężenia ilości emitowanej mgiełki.

 

 

 

 

DUUX DUAH04

 

DUUX DUAH04 to dobry nawilżacz w kształcie kuli, który sprawdzi się w sypialni dziecka. Produkt wykorzystuje technologię ultradźwiękową, która tworzy zimną mgłę w krótkim czasie. Sprzęt można wykorzystywać jako lampkę nocną o przyciemnionym i przyjemnym dla oka dziecka oświetleniu. Dlatego też nie będzie przeszkadzał maluchowi w trakcie snu. Dodatkowo model charakteryzuje się cichą pracą, więc nie będzie przeszkadzał delikatnym uszom niemowlaka.

Sprzęt wyposażony jest w duży zbiornik na wodę o pojemności 1 l. Nawilżacz charakteryzuje się niskim zużyciem energii, jego moc to 24 W. To oznacza, że produkt jest wydajny i energooszczędny. Dużą wygodę użytkowania zapewnia kompaktowa konstrukcja modelu. Dzięki temu można go zabierać w podróż i zapewniać dziecku odpowiednio nawilżone powietrze.

Oprócz tego nawilżacz wyposażony jest w timer. Ponadto użytkownik może kontrolować prędkość nawilżania. Sprzęt wyposażony jest także w jonizator, który zapewnia czyste i odświeżone powietrze w krótkim czasie. Konsumenci twierdzą, że model ten jest solidny. Doceniają oni także możliwość aromatyzowania pomieszczeń z jego pomocą.

Sprzęt DUUX DUAH04 wyposażono w 1 l zbiornik na wodę. Produkt jest zalecany do użytku w domach o powierzchni do 68 m2. Wymiary modelu to: 20 cm x 20 cm x 20 cm.

 

Zalety

Wbudowany timer: Ze względu na wbudowany timer możemy ustawić dokładny czas wyłączenia urządzenia.

Pełni funkcję lampki nocnej: Podczas pracy nawilżacz emituje delikatne światło, dlatego może pełnić funkcję lampki nocnej. Sprzęt pomoże dziecku zwalczyć lęk przed ciemnością.

Jonizator: To model z jonizatorem, co oznacza, że generuje jony ujemne pomagające w neutralizowaniu krążących w pomieszczeniu alergenów. Sprzęt tworzy w pomieszczeniu przyjazny mikroklimat.

Technologia ultradźwiękowa: Nawilżacz wykorzystuje technologię ultradźwiękową. Oznacza to, że zaraz po włączeniu urządzenie zaczyna emitować chłodną mgiełkę i szybko podnosi poziom wilgotności w pokoju.

 

Wady

Brak zabezpieczenia przed dziećmi: Maluchy mogą samodzielnie otworzyć urządzenie, gdyż pomiędzy górną a dolną częścią obudowy nie ma zabezpieczającego zatrzasku.

 

 

 

 

Chicco Humi essence 58720

 

Chicco Humi essence 58720 to ciekawy model, który na pewno sprawdzi się w Twoim domu. Ten dobry i tani nawilżacz powietrza dla dzieci jest bardzo prosty, a także bezpieczny w użyciu. Dlatego też sprawdzi się w pokoju Twojego malucha. Nawilżanie rozpoczyna się w ciągu 4 minut od włączenia. Ponadto model wyposażony jest w funkcję pracy nawet do 7,5 h.

Dla zachowania bezpieczeństwa sprzęt posiada zabezpieczenie, które automatycznie wyłącza urządzenie, w razie wykorzystania wody w pojemniku. Ponadto użytkownik zyskuje możliwość regulacji kierunku ujścia pary. To pozwala na dostosowanie urządzenia do swoich potrzeb.

Oprócz tego produkt wyposażony jest w zbiorniczek na olejki aromatyczne. Dzięki temu Twój dom będzie pachniał wyjątkowo. Wymiary tego modelu to 27 cm x 23 cm x 18 cm. Nawilżacz ma ciekawą obudowę, która jest w białym kolorze z niebieskim paskiem z motywem chmur. Użytkownicy twierdzą, że urządzenie bardzo szybko i sprawnie nawilża wybrane pomieszczenia.

Sprzęt Chicco Humi Essence 58720 ma moc 200 W i może pracować bez przerwy przez 7,5 godziny. Wymiary nawilżacza to: 23 cm x 27 cm x 18 cm.

 

Zalety

Automatyczny wyłącznik: Nie ma potrzeby ciągłego sprawdzania, czy w pojemniku jest woda. Jeśli zbiornik będzie pusty, urządzenie samodzielnie się wyłączy. W ten sposób można uniknąć awarii sprzętu oraz konieczności jego naprawy.

Regulacja kierunku ujścia pary: Możemy swobodnie regulować kierunek ujścia pary wodnej. Nie ma ryzyka, że generowana przez urządzenie mgiełka doprowadzi do przemoczenia dziecięcego łóżeczka czy stojących na biurku przedmiotów.

Pojemnik na olejki eteryczne: Produkt może nie tylko zwiększać wilgotność powietrza w pokoju, ale i je odświeżać. Wewnątrz nawilżacza jest specjalny pojemnik, do którego możemy wlać swój ulubiony olejek eteryczny.

 

Wady

Brak jonizatora: Mimo że urządzenie działa efektywnie, to część konsumentów narzeka na brak jonizatora. To powoduje, że w powietrzu dalej krążą alergeny (bakterie, pyłki, cząsteczki kurzu itp.), które mogą przyczyniać się do pogorszenia samopoczucia i kondycji zdrowotnej pociechy.

 

 

 

 

Crane Jednorożec

 

Wartym uwagi modelem prezentowanym w naszym zestawieni jest nawilżacz ultradźwiękowy Crane Jednorożec. Sprzęt ten idealnie sprawdzi się w pokoju malucha, dzięki pobudzającej wyobraźnie obudowie. Produkt ma kształt jednorożca i dopełni wystrój pokoju dziecka. Urządzenie charakteryzuje się płynną regulacją mocy. Dzięki temu możesz nawilżyć dany pokój z wybraną intensywnością.

Sprzęt wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 3,7 l, który jest wygodny w napełnianiu. Z pełnym pojemnikiem nawilżacz może działać przez 24 h. Model ten automatycznie się wyłącza, gdy nie ma w nim wody, więc jest bezpieczny i nie wymaga ciągłej kontroli napełnienia zbiornika. Istotną kwestią jest bardzo cicha praca urządzenia. Dzięki temu sprzęt nie budzi malucha w trakcie snu.

Nawilżacz jest łatwy do czyszczenia. Ponadto wykorzystany do produkcji materiał jest antybakteryjny i chroni przed rozwojem pleśni i bakterii. Moc tego modelu wynosi 45 W. Użytkownicy doceniają ten produkt za przyjazny design.

Crane Jednorożec to nawilżacz z 3,8 l zbiornikiem na wodę. Maksymalny czas pracy modelu wynosi 24 godziny, a jego moc to 45 W.

 

Zalety

Nie wymaga użycia filtra: Aby móc użytkować sprzęt, nie musimy montować w nim filtra odpowiadającego za oczyszczanie powietrza (tym samym nie ma też potrzeby regularnego czyszczenia go).

Pomocny podczas przeziębienia: Nawilżacz skutecznie łagodzi nieprzyjemne objawy towarzyszące przeziębieniu i grypie. Chory maluch nie będzie narzekać na uporczywy katar czy kłopoty z oddychaniem.

Łatwe napełnianie zbiornika: Zamontowany w urządzeniu zbiornik na wodę jest wyjmowany. Jego napełnianie ułatwiają również kompaktowe wymiary (zmieści się on niemal do każdego zlewu).

 

Wady

Za głośno pracuje: Niektórzy rodzice przekonują, że nie należy włączać sprzętu na noc, ponieważ generowany przez niego hałas może przeszkadzać dziecku.

Zbyt krótki przewód: Model wymaga podłączenia do prądu, a ponieważ jego kabel zasilający nie jest zbyt długi, musimy go ustawić blisko gniazdka.

 

 

 

 

Duux Grzybek

 

Duux Grzybek to model, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego nawilżacza dla dziecka. Obudowa sprzętu ma kształt grzyba – muchomora. Przyjemny design wpływa na pozytywny rozwój wyobraźni malucha. W ciągu kilku sekund można stworzyć mgłę za pomocą tego produktu. Siła nadmuchu kontrolowana jest poprzez wygodne pokrętło.

Ponadto sprzęt można używać jako lampkę nocną, przy której dziecko nie będzie się bało zasnąć. Model charakteryzuje się niskim zużyciem prądu, co pozwala na zaoszczędzenie prądu. Urządzenie wyposażone jest w 1 l zbiornik na wodę, który pozwala na kilka godzin pracy.

Sprzęt charakteryzuje się kompaktową konstrukcją, która pozwala na zabranie go w podróż. Produkt pracuje cicho i sprawia, że dziecko może bez przeszkód spać przy włączonym urządzeniu. Opinie o nawilżaczach powietrza dla dzieci producenta Duux są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za solidność wykonania.

Duux Grzybek to dobry nawilżacz powietrza dla dzieci do 150 zł, który wyposażono w 1 l zbiornik na wodę. Model jest polecany do użytku w pomieszczeniach o powierzchni do 30 m2.

 

Zalety

Użytkowanie przez cały rok: Działanie sprzętu jest oparte na wykorzystaniu fal o wysokiej częstotliwości (nie jesteśmy w stanie ich usłyszeć). To oznacza, że nawilżacz nie generuje ciepłej mgiełki, więc nie podnosi temperatury w pomieszczeniu. Model jest więc przystosowany do użytku latem.

Oświetla pomieszczenie: Wewnątrz urządzenia jest żarówka emitująca delikatne światło. Sprzęt nie tylko nawilża powietrze, ale też może pełnić funkcję lampki nocnej, ułatwiającej dziecku zaśnięcie.

 

Wady

Nieprzezroczysty pojemnik na wodę: Pojemnik na wodę nie jest przezroczysty, dlatego sprawdzenie, czy jest już pusty, może być kłopotliwe. Najlepiej wyjąć wtedy zbiornik z nawilżacza.

Wymaga stosowania wody destylowanej: Do sprzętu nie można wlać wody z kranu czy nawet przefiltrowanej. Aby zapewnić niezawodne działanie przez długi czas, musimy używać wody destylowanej.

 

 

 

Jaki nawilżacz powietrza dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Nawilżacz powietrza to bardzo ważne urządzenie. Taki sprzęt poprawi jakość powietrza w danym pomieszczeniu, co z pewnością będzie miało dobry wpływ na zdrowie. W powietrzu znajduje się wiele drobnoustrojów, które wdychamy i wydychamy. To właśnie one są odpowiedzialne za infekcje, zaczerwienione oczy, czy ból gardła. Wybór takiego sprzętu może się jednak okazać dość problematyczny. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki nawilżacz powietrza dla dziecka wybrać.

Rodzaje – jaki nawilżacz powietrza dla dzieci jest najlepszy?

Kupując taki nawilżacz powietrza dla dziecka, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaje sprzętu. W sklepach dostępnych jest wiele modeli, które różnią się od siebie nie tylko sposobem działania, ale i właściwościami. Wśród nich wyróżniamy:

Nawilżacz ewaporacyjny – to urządzenie, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza za pomocą specjalnych filtrów. Później, wbudowany wentylator rozpyla delikatną mgiełkę, która rozchodzi się na całe pomieszczenie. W zależności od sprzętu, można również dodać aromaty, które nadadzą naszemu wnętrzu pięknego zapachu. Dodatkowym atutem takiego sprzętu jest również niskie zużycie energii przy tak dużej wydajności. Z drugiej strony, taki nawilżacz ewaporacyjny pracuje dość głośno, co może okazać się problemem, w szczególności w pokoju dziecka.

Nawilżacz parowy – to klasyczne urządzenie do oczyszczania powietrza. Rozpyla ono delikatną mgiełkę, która rozchodzi się w każdym kierunku w pomieszczeniu. Wytwarzana jest ona poprzez podgrzewanie wody, co dodatkowo zabija wszelkie bakterie i inne drobnoustroje w niej zawarte. Problemem może jednak się okazać używanie takiego sprzętu w ciągu lata, gdzie ciepła para dodatkowo podwyższa temperaturę powietrza w pokoju. Ponadto, takie urządzenie pobiera stosunkowo dużo energii przy niskiej efektywności. Jest to o tyle niebezpieczne, że dziecko może się poparzyć w trakcie pracy nawilżacza. Dlatego tak bardzo ważne jest, by odpowiednio zabezpieczyć tego typu sprzęt.

Nawilżacz ultradźwiękowy – to urządzenie, które jest bardzo efektywne i wydajne, jednak nie nadaje się do użytku w domach, w których są zwierzęta. Taki nawilżacz ultradźwiękowy działa w oparciu o fale dźwiękowe, zwykle niewyczuwalne przez człowieka, lecz słyszalne przez zwierzęta, co może zakłócić ich spokój. Taka fala dźwiękowa ma za zadanie rozbicie cząsteczek wody, co prowadzi do powstawania mgiełki. Tego typu sprzęt posiada również możliwość regulowania temperatury oraz higrometr, do kontrolowania wilgotności. Nawilżacz ultradźwiękowy, w porównaniu do innych urządzeń rozpyla mgiełkę o wiele cięższą, co może być minusem dla niektórych osób. Ponadto, taki sprzęt wymaga również nieustannego kontrolowania stanu filtrów oraz ich regularnej wymiany. Z drugiej strony, dużym atutem jest bardzo niskie zużycie energii przy wysokiej efektywności sprzętu.

 

Funkcje cechujące najlepszy nawilżacz powietrza dla dzieci

Wybierając takie urządzenie, warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje danego modelu. Takie nawilżacze powietrza dla dzieci występują w wielu wariantach, różniących się od siebie trybami i właściwościami. Wśród nich wyróżniamy:

Nawilżacz powietrza z funkcją oczyszczania powietrza – to urządzenie, którego głównym zadaniem jest oczyszczanie powietrza za pomocą specjalnych filtrów. To one mają wyłapywać wszelkie pyłki i drobnoustroje, które prowadzą do powstawania alergii i przeziębień. Należy jednak pamiętać, że taki filtr należy co jakiś czas czyścić oraz wymieniać.

Nawilżacz powietrza z funkcją osuszania – to urządzenie, którego zadaniem jest zbieranie nadmiaru wody z pomieszczenia. Polega to na rozpoznaniu stopnia wilgotności w danym pokoju. Należy pamiętać, że im wyższe stężenie wody, tym większe prawdopodobieństwo powstawania grzybów oraz pleśni, co ma bardzo szkodliwe działanie na zdrowie naszego dziecka.

Nawilżacz powietrza z jonizatorem – to urządzenie, które opiera się na systemie jonizacji, które polega na rozpylaniu ujemnych jonów, tzw. anionów, odpowiedzialnych za dotlenienie organizmów. Sprzęt z taką funkcją sprawdzi się przede wszystkim u osób, które cierpią na zawroty głowy, czy bóle zatok.

 

Powierzchnia nawilżania

Bardzo ważnym elementem każdego nawilżacza powietrza dla dzieci jest jego powierzchnia, co przekłada się na wydajność urządzenia. Taki sprzęt należy więc dobrać do metrażu danego pomieszczenia. Standardowy model ma powierzchnię nawilżania wynoszącą 25 metrów kwadratowych. Dostępne są również i modele, których powierzchnia nawilżania wynosi ponad 200 metrów kwadratowych.

 

Wydajność

Oprócz powierzchni nawilżania, warto również zwrócić uwagę na samą wydajność urządzenia. Określa ona długość pracy sprzętu, która jest potrzebna do całkowitego nawilżenia danego pomieszczenia. Wydajność określana jest więc jako litry na dobę. Najbardziej popularne modele to takie, których wydajność wynosi 1,5 l na dobę na każde 10 m2.

Filtry

Należy pamiętać, że taki sprzęt działa w oparciu o system filtracyjny. Dlatego dobrze jest wybrać model, który posiada dobrej jakości filtr typu HEPA. To on ma za zadanie zebranie na swojej powierzchni wszystkich drobnoustrojów z powietrza.

 

Regulacja

Niektóre modele nawilżaczy powietrza, posiadają specjalną regulację wilgotności oraz skalę higrometryczną. Za ich pomocą możemy w dowolnej chwili zmienić ustawienia sprzętu.

 

Nawilżacze powietrza dla dzieci w dobrych cenach

Cena takiego sprzętu zależy przede wszystkim od parametrów danego modelu. Najtańsze nawilżacze powietrza dla dzieci kosztują ok 150 złotych. Zdecydowanie droższy sprzęt to taki wyposażony w duży zbiornik na wodę. Jego cena może przekroczyć nawet kilkaset złotych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ