fbpx

Ranking 10 najlepszych niań elektronicznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Niania eklektyczną – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Rodzice, którzy spodziewają się przyjścia na świat nowego potomka, bardzo często zastanawiają się, w jakie urządzenie powinni się zaopatrzyć, aby opieka nad maluchem była jak najbardziej wygodna. Jednym z takich produktów jest elektryczna niania. Produktem wartym uwagi jest Philips Avent DECT SCD506/52. Jest to bardzo funkcjonalny model. Wyposażono go w lampkę nocną, umożliwia odtwarzanie melodii, a także pozwala na dwukierunkową komunikację rodzica z dzieckiem. Polecamy także wideo-nianię Xblitz KINDER. Zestaw obejmuje bezprzewodowy monitor z kolorowym wyświetlaczem oraz niewielką kamerę. Urządzenie daje nam możliwość ciągłego obserwowania pociechy. Sprzęt zapewnia dwustronną komunikację głosową, co oznacza, że możemy mówić do dziecka, nawet gdy jesteśmy w innym pomieszczeniu. W naszym rankingu jest też kilka innych produktów, które powinieneś sprawdzić.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt wyposażono w takie elementy, jak lampka oraz głośnik, który pozwala na odsłuchiwanie kołysanek oraz dwukierunkową komunikację. Po kliknięciu jednego przycisku mamy kontakt z naszym dzieckiem, z każdego miejsca w domu. Dodatkowo wskaźnik poziomu hałasu informuje nas o poziomie dźwięku wydawanego przez nasze dziecko.

Wady

Według niektórych konsumentów problemem jest brak możliwości zmiany granych melodii z większych odległości. Wymagane jest zbliżenie się do urządzenia.

Podsumowanie

Elektroniczna niania w sprzedaży dostępna jest w kolorze białym. Urządzenie jest bezprzewodowe. Zamieszczona na nim ikonka informuje o poziomie naładowania oraz zasięgu działania. Jego zasięg w pomieszczeniach wynosi - 50 m, a na zewnątrz - 330 m.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie zostało wyposażone w kolorowy ekran, o przekątnej 3,2 cala, pozwalający na sprawdzenie, co maluch robi w łóżeczku. Produkt ma też funkcję dwukierunkowej komunikacji głosowej, co daje możliwość mówienia do swojej pociechy, a nie tylko usłyszenia jej głosu.

Wady

Rodzice narzekają, że zasięg modelu nie jest zbyt duży. Czasem kamera traci łączność z przenośnym monitorem, zdarza się to w szczególności w piętrowych domach.

Podsumowanie

Elektroniczna niania ma wgranych 8 kołysanek, możemy je włączyć, kiedy maluch jest niespokojny. Z uwagi na tryb nocny możemy być spokojni o bezpieczeństwo dziecka o każdej porze. Sprzęt jest niewielki i można zamontować go w dowolnym miejscu.

Rozważ też

Zalety

Niania jest wyposażona w kamerę wideo, więc w każdym momencie można zobaczyć swoje dziecko. Sprzęt jest tak czuły, że wyłapuje nawet oddech dziecka, a także podejrzany hałas w jego pokoju. Cały zestaw jest dobrze wykonany.

Wady

Ekran niani szybko się rozładowuje. Najlepiej nie odłączać go od zasilania. Poza tym korzystanie z niektórych opcji nie zostało jasno wyjaśnione w instrukcji.

Podsumowanie

Sprzęt został zatwierdzony klinicznie i korzysta z niego wielu rodziców. Niania informuje, jeżeli coś złego dzieje się w pokoju dziecka głośnym piszczeniem. Dlatego można zareagować szybko. Niania może pomóc w uśpieniu malucha, ma kilka kołysanek do wyboru.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką nianię eklektyczną kupić?

 

Elektroniczna niania to sprzęt, który może ułatwić opiekę nad dzieckiem. Nie ważne czy mieszkasz w małym mieszkanku czy w dużym domu lub jesteś na wakacjach. Dobra elektroniczna niania jest niezastąpiona w opiece nad niemowlętami, ale też starszymi dziećmi. Dobrze dobrany sprzęt pozwoli Ci zająć się swoimi obowiązkami czy odpoczynkiem w czasie snu dziecka, bez konieczności ciągłej kontroli czy wszystko w porządku. Jest to niezastąpione rozwiązanie, gdy pokój malucha jest nieco oddalony od sypialni i chcesz w nocy usłyszeć płacz dziecka. Dlatego w tym poradniku podpowiemy Ci jaką nianię eklektyczną wybrać.

Technologia transmisji danych

Skuteczność działania elektronicznej niani ma ścisły związek z technologią transmisji danych. Takie sprzęty składają się z dwóch elementów, czasem trzech czy czterech, w zależności od tego czy chcemy mieć jeden odbiornik czy kilka ustawionych w różnych pomieszczeniach. Ponieważ każdy z elementów łączy się bezprzewodowo, częstotliwość przesyłu danych jest istotna dla lepszego odbioru i słyszalności.

Na rynku dostępne są modele wykorzystujące częstotliwości PMR (446MHz), jak w krótkofalówkach. Niestety cechują się one niską jakością i sporymi zakłóceniami. Zaletą jest natomiast zasięg. Jednak zdecydowanie lepszym wyborem będą nianie o paśmie 2,4 GHz, wykorzystujące do transmisji system DECT 1,88 GHz. Mają krótszy zasięg, ale nie musisz obawiać się o zakłócenia.

 

Sposób zasilania

Wybierając elektroniczną nianię, należy zwrócić szczególną uwagę na zasilanie odbiornika. Musimy przede wszystkim zabezpieczyć się przed sytuacją, w której urządzenie nagle przestanie działać. Wybierając modele z akumulatorem, należy sprawdzić, ile czasu niania działa na naładowanej baterii. Zaawansowane produkty mają system informujący o niskim stopniu naładowania, a także tzw. moment przejścia w stan czuwania – zaczynają przekazywać sygnał dopiero przy nasilonym płaczu dziecka. Zwykle jednak urządzenia nie wydają dźwięku, a wyłącznie migają.

Urządzenia bezprzewodowe mają ograniczony zasięg, o którym też musisz pamiętać. Jeśli w czasie snu Twojego dziecka chcesz przejść do oddalonego pomieszczenia lub do ogrodu, ważny będzie sygnał utraty zasięgu. W przypadku modeli zasilanych sieciowo, mamy ograniczone ruchy. Nie ma mowy o rozładowaniu, ale gdy zabraknie prądu, niestety w ogóle niania nie będzie działać.

 

Uruchamianie głosem

Urządzenie musi być uruchamiane głosem, a więc bardzo duża czułość mikrofonu jest niezwykle istotna. Ważne, aby rodzic słyszał nie tylko płacz dziecka, ale też jego pojękiwanie czy kaszel.

 

Jakość dźwięku

Trudno jest ją zweryfikować czytając opis produkt, dlatego warto sprawdzić opinie konsumentów. Urządzenie z dobrym mikrofonem i głośnikiem zapewni maksimum słyszalności. Poza tym dźwięk będzie klarowny.

Zasięg niani elektronicznej

Zasięg najczęściej podawany jest w metrach, ale wielu producentów unika umieszczania tego parametru, na opakowaniu lub w opisie. Jednocześnie informuje użytkownika wyłącznie o dużym zasięgu. Możesz sprawdzić taką informację w instrukcji obsługi, ale warto też poradzić się innych rodziców, którzy wybrali taki sprzęt. Opinie umieszczane na stronach internetowych producenta, sklepów czy różnych portalach parentingowych są bardzo pomocne. Jeśli masz spory dom z ogrodem i planujesz w czasie snu dziecka przebywać także na dworze, warto wybrać model z dużym zasięgiem. Najtańsze sprzęty niestety nie najlepiej radzą sobie na przykład z grubymi ścianami.

 

Dodatkowe funkcje

Wybierając elektroniczną nianię warto sięgnąć po sprzęt bardziej zaawansowany, który zapewni Tobie i dziecku bezpieczeństwo oraz komfort. Wśród nich znajdziesz:

Alarm słabej baterii – uruchamia się, gdy bateria ma minimalny poziom naładowania. Bardziej zaawansowane modele zaczynają się świecić, gdy poziom baterii wynosi 20 %, inne dopiero gdy jest krytyczny i wynosi 5 %.

Czujnik oddechu – coraz częściej obowiązkowym elementem zestawu dołączanym do elektronicznej niani jest czujnik ruchu i oddechu. Zwykle montuje się go pod materacykiem. Takie sprzęty mają wbudowany alarm, który uruchamia się, gdy dziecko nie oddycha. Czas, po którym włączy się urządzenie, zależy od producenta. Zwykle po ok 8-15 sekundach bezdechu włącza się ostrzeżenie, a po 20 – 25 sekundach alarm. Takie rozwiązanie jest szczególnie pomocne rodzicom dzieci, które są chore lub zmieniają pozycję w czasie snu, na taką, która utrudnia im oddychanie. Funkcja ta znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia tzw. śmierci łóżeczkowej,

Kamera – pozwala monitorować dziecko w czasie snu,

Kanał zwrotny – daje rodzicom możliwość uspokojenia dziecka za pośrednictwem urządzenia. Jest niezastąpiony, gdy rodzice nie mogę chwilowo przyjść do pokoju malucha,

Lampka – podświetlenie daje dziecku poczucie komfortu,

Melodyjki i inne dodatki – uspokajają dziecko, gdy zacznie pojękiwać,

Termometr i higrometr – czujniki sprawdzające temperaturę i wilgotność. Przydatne w pokoju alergika i dziecka z astmą,

 

Z kamerą czy bez – jaka niania elektroniczna jest najlepsza?

Coraz częstszym rozwiązaniem stosowanym przez producentów niań elektrycznych jest kamera, która pozwala rodzicom na stałą kontrolę dziecka. Czy warto sięgać po takie sprzęty? Jeśli stajesz przed wyborem niani bez kamerki producenta X za 150 zł i tym samym modelem, tego producenta z kamerką za 170 zł, kusi Cię zakup sprzętu z kamerką. Warto jednak zauważyć, że jest to zła inwestycja.

Jeśli chcesz kupić model z kamerką, który zapewni odpowiednią jakość nagrywania, musisz przygotować się na większy wydatek. Ceny drobnych urządzeń tego typu, które są wyposażone w niezłą kamerę sięgają 400-500 zł. Tańsze modele nagrywają, ale w kiepskiej jakości. Często w nocy nagrywanie w ogóle nie ma sensu. Jeśli chcesz mieć komfort i wgląd w to co robi dziecko, gdy śpi lub się bawi, a Ty masz inne sprawy do załatwienia, wybierz dobrą nianię, która przesyła informacje na przykład na tablet lub ma monitor.

Taka kamerka musi mieć też specjalne podświetlenie, aby obraz nagrywany w nocy był czytelny. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na maksymalną rozdzielczość, jaką oferuje kamera. Najlepiej taką 1280×720 pikseli. Zwykle jednak podstawowe modele oferują dwukrotnie niższą rozdzielność, przez co jakość nagrywania jest naprawdę kiepska.

Możliwość zapisu danych

Wiele lepszych modeli oferuje możliwość zapisu danych z monitoringu. Dane takie najczęściej zapisywane są na karcie micro SD lub micro SD HC. Każdy z nas ma inny powód, dla którego wybiera takie rozwiązanie. Jedni chcą nagrywać momenty z życia dziecka – pierwsze próby wstawania w łóżeczku, jego rozwój. Inni chcą pokazać lekarzowi, jak dziecko się zachowuje i co ich niepokoi. Są też tacy, którzy chcą prowadzić monitoring nań. Nieważne jednak jaki masz cel, jeśli decydujesz się na takie urządzenie, wybierz pojemną kartę uniwersalną, którą włożysz do większości urządzeń i nie będziesz mieć problemu z odtworzeniem filmików.

 

Nianie elektroniczne w dobrych cenach

Cena takich urządzeń zaczyna się od ok 100 zł i sięgają nawet 800 zł. Sprzęt dobrej firmy kupisz już za ok 200 zł. Koszt zależy od funkcji, liczby dołączonych odbiorników, a czasem także designu.

 

 

10 najlepszych niań elektronicznych. Opinie w 2024 roku

 

Młodzi rodzice stają przed wieloma wyzwaniami, jednym z nich jest zakup niani elektronicznej. Bogactwo modeli i zróżnicowana funkcjonalność powoduje, że wybór nie jest prosty. Dlatego przyjrzeliśmy się kilku modelom tych urządzeń i porównaliśmy ich cechy, aby zabieganym rodzicom przedstawić nianie elektroniczne i wyrażane o nich opinie.

 

1. Elektroniczna Niania Philips Avent DECT SCD506/52

 

Elektroniczna Niania Philips Avent DECT SCD506/52 to urządzenie, które z pewnością przyda się każdemu rodzicowi. Produkt zapewnia możliwość stałej kontroli oraz kontaktu z naszym maluszkiem. Przesłany dźwięk jest bardzo czysty. Nie występują żadne zakłócenia, które mogłyby utrudnić komfort komunikacji z dzieckiem.

Urządzenie jest bezprzewodowe. O poziomie naładowania informuje nas świecąca dioda znajdująca się w przedniej części produktu. Z tego względu bez większego problemu możemy zabrać go w każde miejsce w naszym domu, bez obawy, że w wybranym pomieszczeniu nie mamy dostępu do źródła zasilania. Zasięg działania w pomieszczeniach wynosi 50 m, a na zewnątrz – 330 m. 

Wielu rodziców chętnie decyduje się na zakup tego urządzenia. Wynika to z tego względu, że dzięki niemu rodzice nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swojego malucha podczas snu lub zabawy i swobodnie mogą wykonywać inne obowiązki domowe. Dodatkowo produkt wyposażono w lampkę nocną, umożliwia on także odtwarzanie melodii ulubionych kołysanek.

Elektroniczna Niania Philips Avent DECT SCD506/52 to model, który w sprzedaży dostępny jest w białej wersji kolorystycznej. Oferuje on wiele funkcji, takich jak: Lampka nocna, dwukierunkowa komunikacja, odtwarzacz kołysanek, czy też wskaźnik poziomu hałasu.

 

Zalety

Łatwa obsługa: Obsługa tego urządzenia jest bardzo łatwa. Każdy bez większych trudności powinien sobie z nią poradzić.

Funkcja lampki nocnej: Produkt wyposażono w przyjazną dla najmłodszych lampkę nocną, którą możemy włączyć naszemu dziecku podczas snu.

Funkcja dwukierunkowej komunikacji: Urządzenie daje możliwość nie tylko usłyszenia naszego malucha, ale również stałego kontaktu rodzica z dzieckiem. Rodzic w razie potrzeby może skontaktować się z maluchem, bez konieczności przebywania w tym samym pomieszczeniu.

Bezprzewodowe działanie: Model jest bezprzewodowy. Elektryczną nianię możemy brać ze sobą w każde miejsce objęte zasięgiem (w pomieszczeniach wynosi on 50 m, a na zewnątrz 330 m), bez konieczności podłączania do źródła zasilania.

Możliwość odsłuchiwania melodii: Urządzenie ma wbudowaną bazę najpopularniejszych kołysanek, które możemy odtwarzać naszemu maluchowi.

 

Wady

Brak możliwości zarządzania graną melodią na odległość: Na pilocie urządzenia przeznaczonego do kontaktu rodzica z dzieckiem nie ma przycisku umożliwiającego zmianę odtwarzanej melodii.

 

 

 

 

2. Niania Elektroniczna Cyfrowa Xblitz Kinder LCD

 

Sprzęt Xblitz KINDER to bezprzewodowa wideo-niania zapewniająca dwustronną komunikację głosową. Dzięki produktowi możemy usłyszeć, co dzieje się w pokoju malucha, a w razie potrzeby mówić do niego lub zaśpiewać kołysankę. W zestawie otrzymujemy kamerę (jej wymiary to: 6,7 cm x 10,6 cm x 6,7 cm) oraz monitor podglądowy (o wymiarach: 12 cm x 7 cm x 1,7 cm).

Produkt łączy się bezprzewodowo z Internetem za sprawą modułu Wi-Fi. Sprzęt ma zasięg do 260 metrów, a w trybie nocnym do 5 m. Cechą wyróżniającą urządzenie jest 8 zaprogramowanych kołysanek, które możemy włączyć dziecku na odległość. Model jest zasilany litowo-polimerowym akumulatorem o pojemności 750 mAh.

Większość konsumentów pochlebnie wypowiada się o elektronicznej niani marki Xblitz. Mając urządzenie w domu, możemy bez obaw wyjść z sypialni niemowlęcia i stale obserwować swoją pociechę. Sprzęt jest niewielki i łatwy w obsłudze. Monitor podglądowy zapewnia dobrej jakości obraz, możemy go przez cały czas nosić przy sobie.

Sprzęt Xblitz KINDER to wideo-niania z zasięgiem do 260 m. W skład zestawu wchodzi bezprzewodowy monitor z ekranem LCD o przekątnej 3,2 cala oraz kamera.

 

Zalety

Funkcja dwukierunkowej komunikacji głosowej: Urządzenie zapewnia dwukierunkową komunikację głosową. Możemy słyszeć, co dzieje się w pokoju dziecka, a także do niego mówić.

Moduł Wi-Fi: Produkt jest wyposażony w moduł Wi-Fi, dlatego może nawiązać bezprzewodowe połączenie z Internetem. Nie musimy podłączać kamery i monitora do routera przez kabel.

Duży wyświetlacz: Wyświetlacz monitora jest duży i kolorowy, a to zapewnia wyraźny i ostry obraz.

Gra kołysanki: To elektroniczna niania z 8 zaprogramowanymi kołysankami. Możemy je włączyć zdalnie w dowolnym momencie, aby uspokoić pociechę lub ułatwić jej zaśnięcie.

 

Wady

Słaby zasięg: Osoby mieszkające w piętrowych domach zauważyły, że monitor i kamera czasem tracą połączenie, a to utrudnia stałe kontrolowanie tego, co dzieje się w dziecięcej sypialni.

 

 

 

 

3. Babysense 7 Monitor Oddechu Noworodka + Niania Z Kamerą Video

 

Babysense 7 to niania, która zyskała uznanie wielu rodziców. Ma ona ciekawe funkcje oraz solidnie wykonaną obudowę. Jest to profesjonalny sprzęt, który potrafi wykryć bezdech u dziecka, na który jest narażony w 1. roku życia. Niania została zaaprobowana przez wiele klinik, które używają jej na swoich oddziałach. 

Sprzęt przekazuje dźwięk z odbiornika do nadajnika bardzo wyraźnie. Poza tym rodzice są zadowoleni, że w zestawie jest kamera. Możesz więc nie tylko cały czas słyszeć swojego malucha, ale również w każdej chwili zobaczyć, co robi. Urządzenie monitoruje ruch oraz dźwięki wydawane przez dziecko. Jeżeli niania nie wykrywa oddechu ani ruchu, to daje rodzicom sygnał głosowy i mogą oni szybko zareagować. 

Rodzice cieszą się, że kamera ma wizjer nocny, więc można bez problemu obserwować malucha o każdej porze. Warto wspomnieć, że sprzęt jest inteligentny, informuje rodziców o niskim poziomie baterii, o zgubieniu zasięgu, a także informuje o zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperaturze w pokoju dziecka. 

Babysense 7 to niania, która umożliwia nieprzerwane obserwowanie oddechu dziecka oraz jego ruchów. Jest ono przystosowane do tego, aby wykrywać bezdech dziecięcy.

 

Zalety

Szybka reakcja: Jeżeli sensory niani wykryją, że sytuacja nie jest normalna (dziecko przestało oddychać, porusza się niespokojnie), to rodzice zostają od razu powiadomieni głośnym sygnałem.

Obecność kamery: Kamera sprawia, że obserwowanie malucha jest bardzo łatwe. Można zobaczyć, co dokładnie robi dziecko. Warto dodać, że kamera jest wyposażona w wizjer nocny, więc nawet gdy w pokoju jest ciemno, można sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Duża ilość funkcji: Sprzęt ma wbudowane kołysanki, które pomogą uśpić dziecko, jeżeli Ty nie możesz tego zrobić. Niania zawsze informuje o niskim poziomie baterii i podaje inne informacje.

 

Wady

Bateria się szybko wyczerpuje: Ekran pobiera bardzo dużo energii, a skutkiem jest to, że nawet po godzinie bez ładowania trzeba ponownie wpiąć urządzenie do gniazdka.

 

 

 

 

4. Motorola MBP11 Elektroniczna niania

 

Następna niania elektroniczna, jaką obejmuje ranking to model Motorola MBP11. Zastosowana technologia DECT pozwala na transmisję bez zakłóceń, sprawia ona również, że urządzenie jest czułe na wszelkie dźwięki z otoczenia dziecka. Podobnie jak poprzedni model, producent przewidział używanie niani, z przenośnym odbiornikiem dla rodzica i dołączył klips umożliwiający przyczepienie odbiornika do paska.

Motorola zasilana jest bateriami albo zasilaczem dołączonym do zestawu, zarówno dla nadajnika będącego u dziecka, jak i odbiornika rodzica. Producent dołącza również potrzebne baterie.

Z praktycznych informacji konsumenci podkreślali to, że urządzenie posiada wizualny wskaźnik intensywności dźwięku, mikrofon o wysokiej czułości i wskaźnik utraty zasięgu. A zasięg tej niani to ok. 300 metrów, wiec może się sprawdzić w dużym domu czy ogrodzie. Użytkownicy podkreślali solidne wykonanie i przyjemny design.

Ponadto wiele osób zwracało uwagę na to, że urządzenie działa bez zakłóceń i ma czysty wyrazisty dźwięk. Kolejnym aspektem przy podejmowaniu decyzji, jaką nianię elektroniczną kupić, może być cena, która w wypadku tej niani jest bardzo przystępna.

Motorola MBP11 to model o zasięgu do 300 m. Zestaw składa się z: nadajnika, odbiornika, a także dwóch sieciowych zasilaczy.

 

Zalety

Technologia DECT: Elektroniczna niania została wyposażona w technologię bezprzewodową DECT. Gwarantuje ona bardzo dobrą jakość połączenia między nadajnikiem i odbiornikiem, a do tego pozwala na usłyszenie nawet najmniejszych szmerów.

Czuły mikrofon: Zamontowany w nadajniku mikrofon jest na tyle czuły, że z pewnością zarejestruje płacz malucha, a my będziemy mogli szybko zareagować.

Stojak na nadajnik: Do jednostki, którą trzeba ustawić w pokoju dziecka, dołączono niewielki stojak. Nie musimy się więc szukać odpowiedniego miejsca do montażu nadajnika. Wystarczy postawić go na półce czy stoliku blisko niemowlęcego łóżeczka.

 

Wady

Kierunkowy mikrofon: Mikrofon w nadajniku jest kierunkowy, dlatego trzeba go skierować w stronę główki pociechy, inaczej nie będzie rejestrował wydawanych przez nią dźwięków.

Niepraktyczny klips odbiornika: Przy odbiorniku jest klips pozwalający na przypięcie go do ubrania, jednak element ten jest mało praktyczny i można go łatwo złamać.

 

 

 

 

5. Angelcare Cyfrowa Niania Video Ac 1120

 

Ta niania elektroniczna zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Jest to jeden z droższych modeli, ale też funkcjonalność, jakość wykonania i wygląd zasługują na uznanie konsumentów. Cyfrowa Niania Video Ac 1120 zawiera w swym zestawie kamerę na poczerwień i dotykowy monitor LCD o wielkości 2.75 Cala.

Dzięki podczerwieni, rodzice mogą obserwować swoje dziecko niezależnie od pory dnia czy nocy. Gdyby zaś kamera na podczerwień nie spełniała do końca oczekiwań rodziców, to nadajnik także posiada wbudowaną lampkę. Mogą oni również rejestrować takie dane jak na przykład temperatura w pokoju dziecka.

Co więcej, gdy temperatura ulegnie obniżeniu włączy się alarm. W urządzeniu tym umożliwiono również zdalną komunikację z maluchem. Gdy usłyszy płacz dziecka, poprzez urządzenie, rodzic może swoim głosem uspokoić pociechę.

Tak jak inne opisywane nianie i ta posiada spory 200-metrowy zasięg, a 60 kanałów pozwala na całkowitą prywatność i odizolowanie się od innych nadajników. Przydatnym też może się okazać automatyczne przełączanie miedzy sieciowym i bateryjnym źródłem zasilania.

Konsumenci użytkujący ten produkt podkreślali wysoką funkcjonalność. Choć wiele osób zwracało uwagę na wysoką cenę, to jednak każda z nich potwierdza, że spokój, jaki uzyskali mając podgląd pokoju dziecka, wart jest tej ceny.

Cyfrowa niania Angelcare Ac 1120 jest wyposażona w kamerę w nadajniku oraz monitor w odbiorniku. To urządzenie mające zasięg do 200 m. W komplecie znajdziemy dwa zasilacze sieciowe baterie (sprzęt może być zasilany także akumulatorowo).

 

Zalety

Wskaźnik temperatury w pokoju: Model ma wskaźnik temperatury w pokoju dziecka. To bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza podczas opieki nad maluchem w jego pierwszych miesiącach życia. Gdy temperatura będzie za niska lub zbyt wysoka, uaktywni się alarm.

Funkcja lampki nocnej: To elektroniczna niania, która może pełnić funkcję lampki nocnej. Nadajnik emituje delikatne światło, więc maluch może spać spokojnie bez rodziców.

 

Wady

Szybko rozładowujące się baterie: Dołączone do kompletu baterie akumulatorowe szybko się rozładowują, dlatego musimy pamiętać o ich regularnym ładowaniu.

Niewyraźny obraz w nocy: W dzień obraz na wyświetlaczu odbiornika jest czytelny i kolorowy, a nocą zmienia się na czarno-biały. Wielu rodziców twierdzi, że to utrudnia kontrolowanie snu malucha.

 

 

 

 

6. Vtech BM3200 Cyfrowa Niania Elektroniczna Z Kamerką Monitor

 

Wartym uwagi modelem jest VtechDect BM3200, gdyż pozwala na szybkie zobaczenie dziecka z każdego miejsca w domu. Ponadto sprzęt wyposażony jest w mikrofon, który sprawia, że dziecko może usłyszeć głos rodzica. W ten sposób można uspokoić malucha, nie wchodząc do jego pokoju.

Model wyposażony jest w wyświetlacz LCD, którego przekątna wynosi 2,8 cala. Sprzęt ten posiada w tryb nocny, więc możesz widzieć, co robi Twoje dziecko w tej porze dnia. Ponadto obraz można przybliżać. Zasięg tego urządzenia wynosi 50 m, a w przypadku wolnych przestrzeni sprawdzi się w odległości nawet do 300 m. W przypadku utraty łączności, rodzic jest o tym informowany.

Dużym udogodnieniem jest możliwość sprawdzenia temperatury w pokoju dziecka. Dzięki temu wiesz, kiedy trzeba przykryć maluszka, lub przewietrzyć jego pokój. Produkt można zasilać z sieci lub za pomocą akumulatorków. Użytkownicy doceniają go za wysoką jakość obrazu i dźwięku. Ponadto twierdzą, że ma duży zasięg.

VtechDect BM3200 to niania elektroniczna o zasięgu 30 m w pomieszczeniu i 100 m na wolnej przestrzeni. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo – sieciowo. Ma on kamerę i wyświetlacz LCD o przekątnej 2,8 cali. Prezentujemy dobrą nianię elektroniczną z kamerą do 400 zł.

 

 

 

 

7. Switel Wideo niania elektroniczna BCF 986

 

Ciekawą nianią elektroniczną dla dzieci jest Switel BCF 986. Model ten przeznaczony jest do obserwowania dziecka, gdy rodzica nie ma w pokoju. Pomaga określić, czy dziecko śpi i czy dobrze się czuje. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, gdyż zabezpiecza przed przypadkowym obudzeniem malucha.

Produkt wyposażony został w duży monitor LCD. Wyświetlacz ma przekątną 4,3 cala. Duża powierzchnia sprawia, że możesz dokładnie śledzić ruchy dziecka. Co więcej wideo jest kolorowe, więc nie umknie Ci żaden detal.

Sprzęt wyposażony jest we wskaźnik temperatury. W przypadku, gdy jest ona nieodpowiednia dla malucha, włącza się ostrzeżenie. Produkt można wykorzystać jako walkie-talkie. Dzięki temu jeśli maluch się obudzi, można mu zaśpiewać lub do niego mówić, aby go uspokoić. Dziecko można także obserwować w nocy, gdyż dołączona kamera działa na podczerwień. Sprzęt można podłączyć do sieci. Działa on także bezprzewodowo na 4 baterie AAA, które będziesz musiał dokupić. Użytkownicy doceniają ten model za funkcjonalność i bezawaryjność.

Switel BCF 986 z kamerą i wyświetlaczem przekątnej o 4,3 cala. Może być zasilany bateriami lub sieciowo. Maksymalny zasięg produktu to 300 m.

 

 

 

 

8. Philips Avent Wideoniania Elektroniczna SCD630/52

 

Philips Avent Scd630/50 to elektroniczna niania, która pozwoli Ci na obserwowanie Twojego dziecka w trakcie gotowania czy sprzątania. Jeżeli maluch zacznie płakać lub gaworzyć, usłyszysz swoje dziecko głośno i wyraźnie. Ponadto model wyposażony jest w wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala. Na nim zobaczysz, co dzieje się z Twoją pociechą. Ważną kwestią jest możliwość obserwacji także w nocy. Dzięki wykorzystaniu podczerwieni obraz jest wyraźny.

Dodatkowo możesz mierzyć temperaturę w pokoju Twojego dziecka. To sprawi, że będziesz wiedzieć, kiedy jest mu za ciepło lub za zimno. Zasięg urządzenia w domu wynosi 50 m. Natomiast gdy jesteś na wolnej przestrzeni, możesz odbierać sygnał nawet w odległości do 300 m. Ponadto obie strony wyposażone są w mikrofon. Jeżeli chcesz uspokoić swoje dziecko z drugiego pokoju, nie jest to problemem.

Dodatkowo sprzęt wyposażony jest w kilka melodii, które można puszczać dziecku, aby spokojnie zasnęło. Produkt ten ma wbudowaną lampkę. Użytkownicy doceniają go za wysoką jakość obrazu.

Philips Avent Scd630/50 to niania z ekranem o przekątnej 3,5 cala. Maksymalny zasięg na zewnątrz wynosi 300 m, z kolei w domu wynosi on około 50 m.

 

 

 

 

9. Angelcare Niania elektroniczna z kamerą video AC1320

 

Sprzęt Angelcare AC1320 umożliwia obserwowanie dziecka będącego w innym pomieszczeniu. Dzięki niemu możesz sprawdzić, czy maluch śpi i czy nic mu nie jest, nie budząc go. Ponadto urządzenie wyposażone jest w podczerwień, która pozwala na kontrolę dziecka w nocy. Kąt nachylenia kamery można regulować.

Rodzic ma do dyspozycji ekran o średnicy 3,5 cala. Odtwarza on wideo w wysokiej jakości. Istnieje także możliwość powiększenia wyświetlanego obrazu. Również głośniki pozwalają na odtwarzanie przejrzystego dźwięku. Model ten wyposażony jest w malutką lampkę, która tworzy delikatne światło. Zasięg w przypadku wolnych przestrzeni wynosi nawet do 250 m. Jeżeli łączność między odbiornikiem a nadajnikiem zostaje utracona, rodzic jest o tym informowany.

Model ten umożliwia mierzenie temperatury w pokoju. W przypadku zbyt nagrzanego powietrza sprzęt uruchamia alarm. Produkt jest bezprzewodowy, można go także podłączyć do zasilania. Użytkownicy doceniają to urządzenie za łatwość obsługi i dobry zasięg.

Angelcare AC1320 to sprzęt, w którego skład wchodzą nadajnik, odbiornik, zasilacz sieciowy, kamera oraz instrukcja. Zasięg niani wynosi około 200 m w otwartej przestrzeni, z kolei w domu nie przekracza on nigdy 100 m, a standardem jest 80 m.

 

 

 

 

10. Motorola Niania Elektroniczna z Funkcją Video MBP621

 

Model Motorola MBP 621 jest bezprzewodowy i pozwala na obserwację dziecka z każdego miejsca w domu. Ta dobra i tania niania elektroniczna z kamerą wyposażona jest w wyświetlacz o przekątnej 1,8 cala. Obraz z kamery można przybliżać.

Na wolnej przestrzeni komunikacja między nadajnikiem i odbiornikiem jest możliwa w odległości do 300 m. Sprzęt wyposażony jest w tryb nocny, więc możesz obserwować swojego malucha, gdy śpi. Ponadto model daje możliwość mierzenia temperatury w pokoju, co wyświetla się na ekranie monitora.

Oprócz tego możesz mówić do swej pociechy poprzez urządzenie, co pomoże ją uspokoić w przypadku nagłego płaczu. Do zestawu dołączone są dwa zasilacze i akumulator dla odbiornika rodzica. Kamerę można zamontować na ścianie. Opinie o nianiach elektronicznych z kamerą producenta Motorola są bardzo pozytywne. Użytkownicy twierdzą, że model jest czuły i rejestruje dźwięk wysokiej jakości.

Motorola MBP 621 to niania z ekranem o przekątnej wynoszącej 1,8 cala. Zasięg sprzętu wynosi 300 m. W zestawie znajdują się kamera, odbiornik, 2 zasilacze oraz baterie akumulatorowe.

 

 

 

 

Niania elektroniczna – do jakiego wieku?

 

Niania elektroniczna ułatwia opiekę nad maluchem. Nawet jeśli nie znajdujemy się w pokoju dziecka, możemy z łatwością monitorować, co się tam dzieje. Dzięki temu mamy pewność, że nasza pociecha jest bezpieczna, a w razie konieczności możemy szybko zareagować. Jeśli przeczytałeś poprzednią część artykułu, wiesz już, jaka niania elektroniczna jest polecana przez rodziców. Pora dowiedzieć się, jak długo warto stosować to urządzenie – czy sprawdzi się ono tylko w przypadku niemowlaków, czy będzie też odpowiednie dla starszych dzieci?

Komu przyda się niania elektroniczna?

Na samym wstępie warto odpowiedzieć na pytanie, kiedy należy rozważyć zakup niani elektronicznej. Tego typu sprzęt przyda się właściwie każdym, młodym rodzicom – bez względu na to, czy mieszkają oni w dużym domu czy niewielkim mieszkaniu. Nawet jeśli dziecko przebywa za ścianą, często dochodzące z zewnątrz głosy zakłócają ciszę, a tym samym ciężko stwierdzić, czy maluch się obudził i potrzebuje naszej pomocy. Dzięki temu urządzeniu będziemy od razu wiedzieć, kiedy nasza pociecha zaczęła płakać, co pozwoli uniknąć sytuacji, w której dziecko mocno się wystraszy i trudno będzie je uspokoić.

 

Niania elektroniczna dla niemowląt

Najczęściej niania elektroniczna jest polecana do opieki nad niemowlętami. Jak wiadomo, maluchy większość czasu spędzają w łóżeczku. Jeśli zamontujemy na nim karuzelę z wgranymi melodiami czy projektor wyświetlający ciekawe obrazki, mamy pewność, że nasza pociecha nie będzie marudziła. W związku z tym będziemy mogli odejść od łóżeczka i zająć się codziennymi obowiązkami tj. przygotowanie obiadu. Dzięki elektronicznej niani będziemy mogli sprawdzać, czy u naszego dziecka wszystko w porządku bez konieczności zaglądania do pokoju. Jeśli zdecydujemy się na zakup urządzenia z funkcją kamery, będziemy nie tylko słyszeć odgłosy wydawane przez malucha, ale także widzieć, co robi.

Niemniej jednak trzeba pamiętać, że nie należy zostawiać dziecka na zbyt długi czas samotnie w łóżeczku. Nie można zapominać o tym, jak ważny jest m.in. kontakt pierwszych miesiącach życia. To właśnie on pozwala stworzyć niepowtarzalną relację i zachować bliskość z maluszkiem. Niania elektroniczna to także niezastąpiony sprzęt podczas snu dziecka. Jeśli maluch śpi, możemy na przykład zrelaksować się w innym pokoju, a kiedy dziecko obudzi się, od razu do niego iść.

Czy niania elektroniczna jest odpowiednia dla starszych dzieci?

Sporo osób zadaje sobie pytanie, czy niania elektroniczna jest przydatna w opiece nad starszymi dziećmi. Na to pytanie należy odpowiedzieć, że zdecydowanie tak. Podczas drzemek malucha w ciągu dnia możemy włączyć urządzenie, przez które usłyszymy, czy nasza pociecha spokojnie śpi. Nie musimy tym samym co chwilę otwierać drzwi w sypialni i sprawdzać, co się dzieje. Wystarczy, że zabierzemy odbiornik ze sobą. Możemy na przykład wyjść na taras i cieszyć się wspaniałą pogodą i chwilą relaksu. Należy jednak przed tym sprawdzić, jaki zasięg ma posiadany przez nas sprzęt. Jest to szczególnie istotne, kiedy mamy duży dom i ogród.

 

Niania elektroniczna na wakacje

Zdaniem wielu rodziców niania elektroniczna bardzo dobrze spisuje się na wakacjach – zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych dzieci. Wieczorem, kiedy nasza pociecha kładzie się spać nie musimy siedzieć za ścianą i nasłuchiwać, czy z maluchem jest wszystko w porządku. Zyskujemy więc chwilę dla siebie i możemy spokojnie udać się na balkon i podziwiać zachodzące słońce.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Philips Avent Niania Elektroniczna Biała/Niebieska SCD501/00

 

Philips Avent SCD501/00 to jedna z najczęściej wybieranych niani dla dzieci. Prezentowany sprzęt jest dość prostym urządzeniem, lecz bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Odbiornik jest bardzo czuły, przekazuje nadajnikowi nawet najcichszy dźwięk, jaki można usłyszeć w pokoju malucha. 

Po naładowaniu niania działa przez 24 godziny. Rodzicom szczególnie podoba się to, że dźwięk przesyłany do nadajnika jest bardzo wyraźny. Dzięki niemu można odróżnić, czy coś się dzieje czy dziecko po prostu sobie gaworzy. Nadajnik emituje uspokajające światło nocne, które pomaga dziecku szybko zasnąć. Tryb Smart Eco sprawia, że jeżeli maluch znajduje się gdzieś niedaleko, np. za ścianą, to sprzęt nie pobiera zbyt dużo energii.

Philips Avent SCD501/00 jest chwalony przez rodziców, jego zasięg w budynku wynosi 50 m, a na zewnątrz 300 m. Ewentualne zakłócenia są pokazywane na wskaźniku na obudowie (zielona lampka zaczyna migać). Niania jest łatwa w obsłudze, można bardzo szybko odkryć wszystkie funkcje i z nich korzystać. 

Philips Avent SCD501/00 to niania o maksymalnym zasięgu 300 m. Dostępne jest dla nas 120 kanałów transmisji. Na obudowie znajduje się wskaźnik baterii, sygnału oraz włączonego zasilania.

 

Zalety

Komunikatywność: Prezentowany sprzęt informuje rodziców o niski poziom baterii, czy zasilanie jest włączone, a także czy sygnał jest odpowiednio dobry, by wysyłać powiadomienia. Taką nianię łatwiej się obsługuje.

Jakość dźwięku: Z głośnika dobiegają dźwięki, jakie wydaje dziecko podczas snu oraz zabawy (jeśli nie ma przy nim rodzica). Ze względu na wysoką ich jakość można łatwo rozpoznać, czy maluch potrzebuje pomocy.

Odporność na warunki zewnętrzne: Niania jest dobrze wykonana i nie niszczy się na skutek działania warunków zewnętrznych, na przykład wysokiej temperatury (aż do 50 st. C).

Długie działanie bez zasilania: Po odłączeniu od zasilania niania może pracować nawet do 24 godzin. Nie ma więc problemu, jeżeli w Twoim domu jest awaria zasilania, możesz wciąż obserwować malucha.

Obecność lampki: Słaba lampka nocna generuje światło, które pozwala maluchowi zasnąć. Nie musisz się martwić, że dziecko będzie miało problem z zasypianiem.

 

Wady

Niezbyt stabilny kształt: Ze względu na małą podstawkę, niania zazwyczaj nie może stać samodzielnie. Dlatego trzeba znaleźć jakąś podpórkę.

 

Babysense 5

 

Babysense 5 to więcej niż niania elektroniczna, to monitor oddechu. Został zaprojektowany i skonstruowany, aby wykryć wszelkie nieprawidłowości w oddechu niemowlęcia. Urządzenie to, za pomocą dwóch sensorów umieszczanych pod materacem, wykrywa nieprawidłowości w oddechu i zawiadamia o zagrożeniu .

Niania została zaprojektowana, aby zapobiegać nagłej śmieci łóżeczkowej niemowląt, która występuje do pierwszego roku życia u ogólnie zdrowych dzieci. Aparat jest wyrobem przetestowanym klinicznie i zatwierdzonym medycznie, a jego cena jest przystępna.

Monitor ruchu oddechowego Babysense najpierw identyfikuje sposób oddychania dziecka, a następnie przekazuje te informacje do mikroprocesora w jednostce sterującej. Gdy wszystko jest w porządku, urządzenie emituje zielone migające światło. W przypadku zaburzeń oddechu, które są wykrywane w ciągu 20 sekund od ich wystąpienia, włączy się alarm dźwiękowy.

Babysense jest zasilany bateriami i jest łatwy w użyciu. Włącza i wyłącza się jednym guzikiem. Użytkownicy podkreślają jego estetyczny wygląd i łatwe użytkowanie. Podkreślają również, że urządzenie wyposażone zostało w donośny dźwięk alarmu. Największą jednak zaletą tego urządzenia, jaka została przytoczona to spokój, jaki daje rodzicom, świadomym, że w razie zagrożenia w porę zostaną ostrzeżeni.

Urządzenie Babysense 5 pełni funkcję monitora oddechu. To model zasilany bateriami. W komplecie jest: uchwyt pod materac, haczyk na łóżeczko, jednostka centralna oraz dwa czujniki z okablowaniem.

 

Zalety

Czułość: Produkt ma bardzo czułe sensory, dlatego jest w stanie wykrywać nawet najmniejsze ruchy dziecka.

Głośny alarm: Wydawane przez urządzenie sygnały dźwiękowe są na tyle głośne, że z pewnością szybko je usłyszymy i zdążymy odpowiednio zareagować.

Bezpieczne użytkowanie: Sprzęt ma certyfikat wyrobu medycznego. Sensory nie mają bezpośredniego kontaktu z ciałem malucha, ponieważ umieszcza się je pod materacykiem.

Estetyczny wygląd: Z uwagi na elegancki wygląd, urządzenie można ustawić w widocznym miejscu.

Łatwy montaż: Montaż modelu jest prosty, dlatego każdy rodzic poradzi sobie z tą czynnością.

 

Wady

Brak baterii w zestawie: W zestawie nie ma baterii, dlatego jeśli zapomnimy o ich dokupieniu, nie będziemy mogli włączyć urządzenia i wypróbować jego działania.

 

BabyOno Nr Kat. 194

 

Kolejne urządzenie, niania elektroniczna BabyOno model 194, które może się sprawdzić, jako urządzenie przenośne. Zasilane bateriami lub zasilaczem, niewielkie rozmiarowo, posiada klips umożliwiający przypięcie go, na przykład, do paska mamy.

Sprawdza się zarówno w domu, jak i w ogrodzie.  Producent podaje, że zasięg działania to 450 metrów. Potwierdzają to opinie użytkowników, którzy poruszali się nie tylko w domu, ale i w przydomowym ogródku nie tracąc zasięgu. Jest to stosunkowo nieskomplikowany mechanizm zawierający nadajnik i odbiornik.

Nie wymaga zdolności technicznych, posiada bardzo prosty i intuicyjny sposób obsługi. Praca na dwóch kanałach o różnych częstotliwościach przydaje się, aby wyeliminować w odbiorniku dźwięki innych urządzeń. Ta elektroniczna niania posiada regulowaną głośność, a także migające diody sygnalizujące pracę urządzenia. Niania spełnia swą podstawą funkcję: przywołuje rodziców, gdy dziecko płacze.

W tym zakresie opinie użytkowników są jednoznaczne. Urządzenie sprawdza się gdy rodzic chce usłyszeć gdy dziecko się obudziło i płacze. Użytkownicy podkreślają dobrą funkcjonalność, przy zachowaniu bardzo niskiej ceny.

Sprzęt BabyOno 194 ma zasięg do 450 m (na otwartej przestrzeni). To dobra niania elektroniczna do 150 zł, która ma w komplecie: odbiornik, nadajnik oraz dwa zasilacze sieciowe.

 

Zalety

Klips do zawieszenia: Odbiornik zawsze możemy mieć przy sobie. Nie musimy jednak nosić go w dłoniach. Sprzęt został wyposażony w klips umożliwiający przyczepienie go do ubrania. To sprawia, że mamy wolne ręce, a jednocześnie doskonale słyszymy to, co dzieje się w pokoju malucha.

Możliwość zasilania bateryjnego: Do nadajnika i odbiornika dołączono zasilacze sieciowe. Jeżeli jednak nie mamy możliwości podłączenia sprzętów do prądu, nie oznacza to, że niania nie będzie działać. Urządzenia mogą być też zasilane bateriami.

Regulacja głośności: Nie ma ryzyka, że nie usłyszymy płaczu dziecka przez odbiornik. Ten element zestawu ma regulację głośności, w razie potrzeby możemy go całkowicie wyciszyć.

 

Wady

Głośne trzaski: W sytuacjach, gdy urządzenie wykryje płacz dziecka, z głośnika wydobywają się trzaski. To przeszkadza konsumentom, w szczególności w nocy.

 

Philips Avent SCD603/00

 

Ta niania elektroniczna, posiadająca zasięg ok. 150 metrów pozwala utrzymać stały kontakt z dzieckiem. Jest to wieloczynnościowe urządzenie z ekranem LCD. Ze względu na różnorodność funkcji dla wielu wymagających użytkowników może to być najlepsza niania elektroniczna.  Funkcje oferowane przez producenta, spełnią nie tylko potrzebę przywołania rodziców w razie płaczu dziecka.

Urządzenie może na przykład zdalnie odtwarzać kołysanki, a po zmroku automatycznie przełącza kamerę na tryb noktowizora. Zaletą są również takie opcje jak sterowanie jasnością monitora i głośnością alarmów. Kolejne przydatne funkcje to wskaźnik i alarm niskiego zasilania, wskaźnik utraty zasięgu, czy możliwość bateryjnego podtrzymywania zasilania w przypadku braku prądu.

Użytkownicy chwalili producenta za wyposażenie urządzenia w kamerkę, która pozwala monitorować sytuację w pokoju dziecka, bez towarzyszącemu temu zwykle hałasowi otwieranych drzwi i dźwięków dobiegających spoza pokoju dziecka.

Na monitorze LCD wysokiej rozdzielczości o wymiarach  2,4 cala rodzic bez problemu, w dzień i w nocy dostrzeże niepokojące sygnały, a automatyczna aktywacja głosowa włączy dźwięk i przekaże do odbiornika rodzica, gdy dziecko zapłacze. Użytkownicy podkreślali, że mimo stosunkowo wysokiej ceny, jakość wykonania i wielozadaniowość tej niani powoduje, że warta jest zakupu.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ