fbpx

Najlepszy fotelik samochodowy 9 – 25 tyłem do kierunku jazdy

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Foteliki samochodowe 9 – 25 tyłem do kierunku jazdy – ranking

 

Britax & Romer Max-Way

 

Model Britax & Romer Max – Way to fotelik dostępny w kilku wariantach kolorystycznych, który pozwala na przewożenie dzieci w przedziale 9 – 25 kg. Można go montować tyłem do kierunku jazdy zwiększając tym samym bezpieczeństwo swojego maluszka w trakcie podróży, zwłaszcza na początkowych etapach życia.

Model przeszedł pozytywnie Plus Test, co potwierdza jego wysoką jakość oraz bezpieczeństwo użytkowania. Za sprawą licznych funkcji umożliwiających dopasowanie fotelika do zmieniających się potrzeb dziecka (w tym wielostopniowego odchylania oparcia, regulowanego zagłówka i pasów z wygodnymi nakładkami) produkt uważany jest za funkcjonalny. Budowa fotelika zapewnia więcej miejsca na nogi dzieciom podróżującym tyłem do kierunku jazdy.

Zdaniem rodziców fotelik będzie idealnie pasował do niewielkich aut. Prosty montaż jest dużym udogodnieniem dla rodziców. Dziecko zapinana się w foteliku szybko i łatwo.

 

 

 

 

Axkid Wolmax

 

Axid Wolmax to kompaktowy model, który cechuje prosty montaż oraz duża wygoda stosowania zarówno przez rodziców małych dzieci, jak i tych nieco starszych. Fotelik jest odpowiedni tak do mniejszych, jak i nieco większych aut.

Ciekawym elementem fotelika jest hamulec parkowania – ten element przyczynia się również do zwiększenia bezpieczeństwa dziecka w trakcie gwałtownego hamowania. Ponadto model możemy rozłożyć do pozycji leżącej. Model jest dostępny w jednym kolorze – czarnym. Nie widać na nim zabrudzeń, a tapicerka fotelika jest łatwa w czyszczeniu. Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa nie ocierają skóry dziecka, nawet gdy są mocno zaciśnięte.

W opinii konsumentów to jeden z pierwszych fotelików dostępnych na rynku, który jest tak prosty w obsłudze, a zarazem tak bezpieczny. Zapewnia on nie tylko wygodne podróżowanie. Dzięki obudowie bocznej główka dziecka jest nie tylko chroniona przed skutkami uderzeń bocznych, ale również jest odpowiednio podparta w trakcie snu. Baza fotelika pozwala na jego obracanie, co znacznie ułatwia wkładanie i wyjmowanie dzieci.

 

 

 

 

Maxi-Cosi Mobi XP

 

Maxi – Cosi Mobi XP to fotelik samochodowy 9 – 25 kg montowany tyłem do kierunku jazdy w dobrej cenie zapewniający dziecku bezpieczne i wygodne podróżowanie. Głowa dziecka jest chroniona przez szeroki panel boczny, a całe ciało jest stabilnie przytrzymane za pomocą szerokich pasów bezpieczeństwa.

Siedzisko ma 4 stopnie pochylenia, dlatego malec może wygodnie spać w trakcie jazdy. Specjalna wkładka pod główkę dobrze chroni kręgi szyjne dziecka. Praktyczne haki umieszczone po bokach podtrzymują szelki w trakcie wkładania dziecka. Podpora stabilizująca skutecznie amortyzuje wstrząsy, a także stanowi dodatkowe zabezpieczenie w razie wypadku.

Rodzicom podobają się dostępne wersje fotelika, a także to, że całość tapicerki można wyprać. Miły w dotyku materiał nie powoduje otarć na skórze dziecka oraz pozwala jej oddychać. To godny polecenia produkt ze średniej półki cenowej zapewniający malcowi wygodne podróżowanie w bezpiecznej pozycji.

 

 

 

 

Jaki fotelik samochodowy 9 – 25 tyłem do kierunku jazdy wybrać?

 

Wyboru fotelika samochodowego dla naszego dziecka, nie powinniśmy zostawiać przypadkowi. Musi to być przemyślana decyzja, ponieważ w trakcie jazdy samochodem nasze dziecko musi być maksymalnie zabezpieczone przed skutkami gwałtownego hamowania lub zderzenia. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, czym kierować się wybierając fotelik dla swojego maluszka.

Wśród rodziców trwa dyskusja, które foteliki są lepsze i bezpieczniejsze dla dziecka – montowane tyłem czy przodem do kierunku jazdy. W testach często zwyciężają zdecydowanie pierwsze z wymienionych. Najlepsze foteliki samochodowe montowane tyłem do kierunku jazdy dla dzieci w przedziale wagowym 9 – 25 kg minimalizują przykre skutki samochodowych stłuczek. Zakres 9 – 25 kg to przedział wagowy odpowiedni dla dzieci od około 9 miesiąca życia do ukończenia przez nie 6 lat lub właśnie osiągnięcia wagi 25 kg.

Rodzice dość często podróżują z dziećmi i zdarza się, że fotelik jest przekładany między autami. Jeśli w obu nie jest zamontowana baza Isofix, warto wybrać model fotelika, który można montować za pomocą pasów a jego instalacja nie będzie zbyt skomplikowana. Jednocześnie musi on być zamocowany na tyle solidnie, aby nie poruszał się np. na zakrętach. Zapinanie dziecka w fotelik również powinno być maksymalnie uproszczone. Ruchliwy maluch niezbyt dobrze znosi długie przygotowania do jazdy. Klamra zapięcia pasów bezpieczeństwa dla dziecka powinna być niemal niemożliwa do rozpięcia, rodzicowi nie powinna zaś sprawiać trudności.

Rodzice, wskazując najlepszy fotelik samochodowy montowane tyłem do kierunku jazdy 9 – 25 kg w 2024 roku, zwracali uwagę na takie cechy, jak wygodne, 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa, ochronę główki dziecka oraz możliwość rozkładania fotelika do pozycji półleżącej, aby maluszek mógł wygodnie spać w trakcie jazdy. Każda z wymienionych cech jest bardzo ważna niezależnie od tego, w jak długą trasę się udajemy. Jeśli zależy nam na walorach estetycznych, wybierajmy modele z ciemną tapicerką, byśmy nie musieli kilka razy w tygodniu rozmontowywać fotelika i prać jego poszczególnych części. Dość ważnym elementem jest również materiał, z jakiego wykonana jest tapicerka. Nie powinien on mechacić się w praniu oraz zapewniać oddychanie skórze dziecka.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ