fbpx

Ranking 6 najlepszych nosidełek w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Nosidełko – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wiele młodych rodziców inwestuje w nosidełko. Nic dziwnego, przyrząd ten pozwala być blisko dziecka, a w tym samym czasie daje swobodę ruchów, gdyż nie blokuje żadnej z rąk. Jeśli się zastanawiasz, jaki jest najlepsze nosidełko w 2024 roku to śpieszymy donosić, że według opinii konsumentów jest to BabyBjorn One. Model ten charakteryzuje się niską wagą, która wynosi tylko 1 kg. Pozwala on na transport dzieci o wadze od 3,5 kg do 15 kg, tak więc sprzęt będzie idealny zarówno dla noworodka, jak i dziecka trzyletniego. Nosidełko zostało tak skonstruowane, że jest wygodne zarówno dla rodzica, jak i malucha. A dziecko możemy ułożyć przodem do nas, tyłem lub bokiem. Konstrukcja wspiera głowę i plecy dziecka, i pozwala maluszkowi na swobodne poruszanie nogami oraz rękoma. Natomiast rodzic ma możliwość regulacji pasów bezpieczeństwa. Nosidełko zostało zrobione z oddychającego materiału o składzie 60% bawełny i 40% poliestru. Jeśli ten produkt nie przypadł Ci do gustu to polecamy zapoznać się z nosidełkiem Deuter Family Kid Comfort Lii 36521, które również uzyskało pozytywne opinie konsumentów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model dba o to, aby nie przeciążać zbytnio pleców rodzica. Dzieje się to za sprawą równomiernego rozprowadzania ciężaru dziecka w nosidełku. Poza tym dziecko może swobodnie poruszać się podczas przesiadywania w modelu.

Wady

Jedną z wad jest kolor produktu. Do głębokiej czerni łatwo przyczepiają się kurz, nitki i inne. W efekcie nie wygląda estetycznie. Oprócz tego cena produktu jest stosunkowo wysoka. Nie wszyscy rodzice mogą sobie na niego pozwolić.

Podsumowanie

BabyBjorn One to nosidełko, które umożliwia nam noszenie dziecka ważącego nawet 15 kg. Sama waga produktu wynosi 1 kg. Składa się z bawełny i poliestru. Jest to jednak urządzenie, które stosunkowo dużo kosztuje.

Drugi wybór

Zalety

Nosidełko rozpinamy z boku. Na skutek tego o wiele łatwiej nam włożyć do niego dziecko. Jest to produkt, który dba o bezpieczeństwo naszego malucha. Dzieje się to za sprawą zagłówka i kołnierza.

Wady

Opisywane nosidełko jest stosunkowo ciężkie. Może być to niewygodne dla osób, które nie są w stanie udźwignąć większego ciężaru. Dla takich osób polecamy modele, które są trochę mniej skomplikowane.

Podsumowanie

Deuter Family Kid Comfort Lii 36521 to model, który najlepiej sprawdza się na długich wycieczkach z dzieckiem. Został on pokryty specjalną tkaniną 3D AirMesh.

Rozważ też

Zalety

Produkt dostępny jest w 4 kolorach. Możemy wybrać taki, który najbardziej się nam podoba. Nosidełko wyścielone zostało bardzo miękką tkaniną. Nie podrażnia ona delikatnej skóry dziecka. Jest to wytrzymały model.

Wady

Niektórzy konsumenci uważają, że produkt jest niezbyt wygodny podczas noszenia. Szelki wrzynają się w ramiona, a plecy są maksymalnie obciążone. Nie sprawdza się więc u wszystkich. Cena nosidełka nie należy również do najniższych.

Podsumowanie

Chicco Go to nosidełko, które waży 400 g. Ma ono nowoczesny design, który z pewnością współgra z naszą stylizacją. Możemy w nim nosić dziecko dopóki nie skończy 9 miesięcy.

 

 

6 najlepszych nosidełek. Opinie w 2024 roku

 

Prawie każdy z nas w pewnym momencie życia zostaje rodzicem. Powstaje problem, w jakie sprzęty i urządzenia się zaopatrzyć, aby ułatwić sobie rodzicielstwo? Dziś będziemy poszukiwać tanie i dobre nosidełko dla niemowlaka.

 

1. Babybjörn Nosidełko Cotton One

 

1.BabyBjorn OneJako pierwsze sprawdziliśmy nosidełko BabyBjorn One. Jest to sprzęt zaprojektowany we współpracy z lekarzami pediatrami i przewidziany do użytkowania przez dzieci o wadze od 3,5 kg do 15 kg. Nosidełko zapewnia ergonomiczną postawę zarówno dla dziecka jak i rodzica. Jest skonstruowane w taki sposób, że ciężar dziecka równomiernie jest rozłożony na biodrach rodzica, zapobiegając przeciążeniom pleców i ramion.

Natomiast maluszek w optymalnej dla siebie pozycji „żabki”, z odpowiednim wsparciem na głowę i plecy ma możliwość swobodnie poruszać rączkami i nóżkami rozwijając swoje zdolności motoryczne. Dziecko można nosić przodem, bokiem lub tyłem do rodzica.

Dodatkowo nosidełko ma możliwość regulacji wysokości i szerokości przedniego panelu. Materiały, z jakich wykonane jest sprzęt są bezpieczne dla malucha i skład to 60% bawełny i 40% poliestru. Taki skład pozwala na pranie w pralce automatycznej do 40 stopni.

Kompletne nosidełko waży zaledwie 1 kg, zatem nie będzie stanowić dodatkowego ciężaru dla rodzica. Przez użytkowników nosidełko jest oceniane, jako uniwersalne ze względu na wiek dziecka. Pasuje zarówno dla noworodka, jak i dziecka 3-letniego. Również ważna dla rodziców jest możliwość regulacji i dopasowania do rodzica o różnym wzroście i tężyźnie.

Nosidełko BabyBjorn One to produkt, który zyskał uznanie wielu konsumentów. Jest to model przeznaczony dla dzieci o wadze od 3,5 kg do 15 kg. Produkt został zaprojektowany we współpracy z lekarzami pediatrami. Jest to najlepsze nosidełko w 2024 roku.

 

Zalety

Konstrukcja: Model ten został zaprojektowany w taki sposób, aby ciężar przenoszonego malucha rozkładał się równomiernie. Dzięki temu, rodzic nie nadwyręża pleców i ramion.

Pozycja dziecka: Nosidełko zostało zaprojektowane przy współpracy z lekarzami. Jest więc w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Dziecko przyjmuje w nim pozycję żabki i ma zapewnione odpowiednie podparcie głowy oraz pleców. Jednocześnie, nasza pociecha może ruszać rączkami i nogami.

Różne pozycje: W nosidełku możemy nosić dziecko tyłem, przodem i bokiem. Dzięki temu, że można regulować wysokość i szerokość siedziska, dostosowanie produktu do potrzeb naszej pociechy nie stanowi problemu.

Materiał: Prezentowany model został wykonany w 60% bawełny i 40% poliestru. Tkanina jest bezpieczna dla zdrowia dziecka i można ją bez obaw prać w pralce.

Waga: Produkt ten waży 1 kg. Jest to dość lekka propozycja. Trzeba pamiętać, że niektóre nosidełka same w sobie są obciążeniem dla kręgosłupa. Jeśli dodamy do tego wagę malucha, nasz kręgosłup może być zbytnio obciążony.

 

 

 

 

2. Deuter Nosidełko Turystyczne Family Kid Comfort III 36521

 

2.Deuter Family Kid Comfort Lii 36521Kolejne opisywane urządzenie to Deuter Family Kid Comfort Lii 36521. Jest to jedno z najbardziej rozbudowanych nosidełek, i przeznaczone jest na pieszcze wycieczki odbywane wraz z dzieckiem. Znajdziemy tu również miejsce na bagaż: dużą komorę zapinaną na suwak, kieszeń w oparciu, oraz dwie kieszonki z siatki.

Całość urządzena obliczona jest na 22 kg obciążenia. Specjalna konstrukcja pasa biodrowego sprawia, że nawet przy znacznym obciążeniu i długim marszu, współpracuje ona z balansem ciała i zapewnia stabilność. Siedzisko dziecka jest szerokie z większą ilością pianki z przodu, zabezpieczając w ten sposób krocze dziecka przed urazami.

Siedzisko zostało pokryte tkaniną 3D Air Mesh, która odprowadza wilgotne powietrze, zapewniając dziecku ciepło. Nosidełko zostało również wyposażone w elementy zabezpieczające dziecko w razie upadku rodzica. Są to: szeroki kołnierz osłaniający główkę z wbudowanym daszkiem i owiewką, podwyższony zagłówek, oraz gruby śliniak, pełniący role higieniczną, ale też chroniący twarz od przodu.

Dla ułatwienia użytkowania, nosidełko rozpina się z boku, dzięki temu usadowimy naszego malucha w środku bez trudu. Zatem jeśli jesteś rodzicem aktywnym sportowo i turystycznie, może się okazać, że będzie to dla Ciebie najlepsze nosidełko. Zwłaszcza, że opinie rodziców-narciarzy mówią nam, że nosidełko dobrze się sprawdza przy aktywnym uprawianiu sportu.

Kolejny produkt, który chcemy zaprezentować to Deuter Family Kid Comfort Lii 36521. Jest to nosidełko przeznaczone na piesze wycieczki. Idealne dla rodziców, którzy często podróżują ze swoim dzieckiem.

 

Zalety

Maksymalne obciążenie: Produkt ten wytrzymuje obciążenie nawet 22 kg. Jest to jedno z najbardziej wytrzymałych nosidełek, dostępnych na polskim rynku.

Konstrukcja: Odpowiednio zaprojektowany pas biodrowy sprawia, że nawet jeśli obciążenie jest dość długie, a my chodzimy z dzieckiem przez wiele godzin, nie czujemy bólu. Dodatkowo produkt jest przy tym stabilny.

Siedzisko: Dzięki temu, że siedzisko jest szerokie, a z przodu znajduje się pianka chroniąca przed urazami, dziecko ma zapewniony komfort w czasie odpoczynku. Ponadto element ten został pokryty tkaniną 3D Air Mesh, odprowadzającą wilgotne powietrze.

Zabezpieczenia: Produkt ma szeroki kołnierz, który osłania główkę malucha, a także podwyższony zagłówek. Dodatkowo znajdziemy tutaj daszek chroniący dziecko przed promieniami słońca. Ciekawym dodatkiem jest też gruby śliniak, który chroni przód jego twarzy.

System rozpinania: Model ten rozpina się z boku, co znacznie ułatwia włożenie i wyjęcie dziecka ze środka nosidełka.

 

 

 

 

3. Chicco Nosidełko Go

 

3.Chicco GoNastępny produkt zaskoczy nas bogatą kolorystyką. Jest dostępny w 4 atrakcyjnych kolorach. Nosidełko jest idealne dla dziecka do 9 miesięcy. Maleńkie dziecko nosi się przodem do rodzica, a od około czwartego miesiąca życia dziecko może być przenoszone tyłem do rodzica. Waga nosidełka to tylko 400 gram, zatem nie stanowi ono dodatkowego obciążenia dla rodzica.

Znajdująca się na plecach dziecka regulowana podpora, zapewnia optymalne oparcie dla pleców dziecka wraz z jego wzrostem. Natomiast wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną nosidełko, jest miłe w dotyku dla maluszka i bezpieczne dla jego skóry.

Znajdziemy tu również poręczny, odpinany śliniaczek. Zaś dla wygody rodzica miękką tkaniną zostały wyściełane szelki. To nosidełko może być kupione, jako oddzielny produkt lub w komplecie z przeciwdeszczowym okryciem z kapturem. Konsumenci, którzy zakupili ten produkt chwalą go za nowoczesny wygląd, oraz za wygodę zakładania i noszenia.

Nie bez znaczenia dla rodziców jest również to, że nosidełko można wyprać w pralce i że jest niezwykle lekkie. a także trzyma malucha stabilnie i bezpiecznie.

Następny produkt to Chicco Go. Jest to model przeznaczony dla dzieci do 9 m-ca życia, dostępny w kilku atrakcyjnych kolorach. Jest to bardzo dobre nosidełko do 100 zł.

 

Zalety

Dwa sposoby noszenia: W tym nosidełku możemy nosić dziecko zarówno przodem, jak i tyłem do rodzica. Zwykle do ok. 4 miesiąca życia, dziecko powinno być przodem do nas, a potem kiedy jest większe, możemy umieścić je z tyłu.

Podpora: Na plecach znajduje się regulowana podpora, która zapewnia poprawne oparcie pleców dziecka. Poza tym, element ten jest wyściełany miękką tkaniną, a więc jest w pełni bezpieczny dla skóry.

Śliniaczek: W zestawie znajduje się bardzo wygodny, odpinany śliniaczek, który ochroni pozostałą część nosidełka przed zabrudzeniami.

Dodatkowe elementy zestawu: Produkt dostępny jest w zestawie z przeciwdeszczowym okryciem i kapturem. Będzie więc odpowiedni na spacery, nawet w deszczowe dni.

 

Wady

Mały rozmiar: Prezentowane nosidełko jest małe, przeznaczone dla dzieci do maksymalnie 9 m-ca życia. Przez to, nie jest funkcjonalną propozycją na kilka lat.

 

 

 

 

 

4. Maxi Cosi Cabrio Fix CabrioFix 0-13 Kg

 

5.Maxi-Cosi Cabriofix (fotelik)Maxi-Cosi Cabriofix to nosidełko połączone w funkcją fotelika samochodowego. Za pomocą trzypunktowego pasa bezpieczeństwa łatwo zamontujemy i wymontujemy fotelik w samochodzie. Pamiętaj, aby fotelik zamontować tyłem do kierunku jazdy – zgodnie z zaleceniami producenta.

Fotelik jest również przystosowany do użytkowania jako siedzisko wózka, wystarczy dokupić wózek Maxi Cosi Quinny i zyskujemy także funkcję wózka. Fotelik jest przeznaczony dla dzieci do około 4 roku życia. Znajdziemy tu regulowaną pozycję siedziska, wkładkę dla niemowląt do ich bezpiecznego przewożenia, oraz regulowaną wysokość szelek bezpieczeństwa. Miękkie pokrycie zapewni wygodną podróż Twojego dziecka.

Po dojechaniu na miejsce, śpiącego niemowlaka odepniesz od fotela samochodu i nie budząc dziecka zabierzesz ze sobą jak w nosidełku. Fotelik posiada wiele akcesoriów przewidzianych, jako dodatki do oddzielnego zakupu jak śpiworek, folię przeciwdeszczową, czy moskitierę.

Sprawdźmy, więc jakie ten fotelik zyskał opinie rodziców. Użytkownicy szczególnie podkreślają się bardzo wysoką jakość wykonania, łatwy montaż i przyjemny design. Konsumentom podoba się też różnorodna funkcjonalność: jako nosidełko, jako fotelik samochodowy, oraz siedzisko wózka.

Maxi-Cosi Cabriofix to nasza kolejna propozycja. Jest to nosidełko połączone w funkcją fotelika samochodowego, przeznaczone dla dzieci do 4 roku życia.

 

Zalety

Montaż: Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że montaż fotelika jest bardzo prosty. Zajmuje dosłownie kilka minut.

Dostosowany do wózka: Przyrząd ten jest kompatybilny z wózkiem Maxi Cosi Quinny. Dokupując dodatkowy element zyskujemy jeszcze jedną funkcję nosidełka.

Regulacja: Model ten ma regulowane siedzisko, a dodatkowa wkładka dla niemowląt jest niezastąpiona na pierwszym etapie życia maluszka. Regulacji podlegają także szelki bezpieczeństwa.

Materiał: W swoich ocenach, konsumenci podkreślają, że jest to bardzo solidny produkt, wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Jest ono miękka w dotyku i nie podrażnia skóry dziecka. Poza tym, jest w pełni bezpieczne, gdyż nie zawiera szkodliwych substancji.

 

Wady

Wygoda: Nie jest to praktyczny model do przenoszenia dziecka w domu. Służy wyłącznie do noszenia maluszka między domem i innymi punktami, a samochodem.

 

 

 

 

5. Kees Nosidełko Turystyczne Back Pack

 

6.Kees Back PackNastępny produkt może zainteresować młodych, wysportowanych rodziców. Pozwala on zabrać malucha na każdą wycieczkę. Nosidełko posiada, bardzo wygodny dla rodzica, plecakowy system noszenia. Znajdziemy tu też szereg funkcjonalności ułatwiających użytkowanie, jak i zapewniających wygodę i bezpieczeństwo dziecka. Na uwagę zasługuje ergonomiczne ukształtowanie nosidełka z wygodnym krzesełkiem o regulowanej wysokości.

Nosidełko wyposażone jest również w profilowane szelki, regulowane pasy biodrowe i piersiowe, oraz 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa. Konstrukcja stelaża jest na tyle lekka, że nie stanowi dodatkowego obciążenia dla rodzica.

Dodatkowo, ważne dla turysty, nosidełko posiada szereg kieszonek i przegródek na mniejsze lub większe drobiazgi. Urządzenie jest przeznaczone dla dziecka od 6 miesiąca życia i maksymalnie do 15 kg wagi. W razie potrzeby, nosidełko posiada również składaną nóżkę, po rozłożeniu, której, nosidełko może pełnić rolę wolnostojącego fotelika.

Rodzice użytkujący ten model są zadowoleni z wygody użytkowania nosidełka ze stelażem podobnym do stelaża w plecaku. Podkreślają wytrzymałość i małą wagę nosidełka, zaletą też jest przystępna cena i prostota w użyciu.

Ciekawą propozycją jest też Kees Back Pack. Ten praktyczny przyrząd jest odpowiedni na piesze wycieczki. Ułatwi nam podróżowanie z małymi dziećmi.

 

Zalety

Budowa: Nosidełko ma ergonomiczną budowę, w tym bardzo wygodne nosidełko z możliwością regulacji. Prezentowany typ ma też profilowane szelki, pas biodrowy i piersiowy. Posiada również specjalny daszek.

Lekka konstrukcja: Stelaż jest bardzo lekki, a więc sam produkt nie stanowi obciążenia dla kręgosłupa. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy przenosić w nosidełku starsze dzieci ( o maksymalnej wadze 15 kg).

Składana nóżka: Za sprawą specjalnej, składanej nóżki, po wyjęciu dziecka z nosidełka możemy ustawić je na ziemi. Sprzęt nie przechyli się i nie upadnie.

 

Wady

Wielkość: Jest to lekki produkt, ale dość duży. Zajmuje całkiem sporo miejsca.

Kolorystyka: Nosidełko dostępne jest w czarnym kolorze. W bardzo słoneczne dni, tkanina w tym odcieniu szybko się nagrzewa.

 

 

 

 

6. Amazonas Nosidełko Mei Tai Tree

 

7.Mei Tai Tree AmazonasOstatni produkt, Mei Tai Tree Amazonas, to połączenie chusty i nosidełka. Jest wykonany z materiału w 3 wersjach kolorystycznych do wyboru, i może być używany obustronnie. Tkanina, z jakiej uszyto nosidełko to wysokiej jakości bawełna. Jedna strona posiada wzory, natomiast druga jest jednobarwna. Paski i elementy chusty położone w pobliżu główki dziecka, są dodatkowo wyściełane miękką tkaniną.

Dzięki temu, że Mei Tai Tree wiążemy na ramionach i wokół bioder, łatwo to nosidełko dopasować wymiarowo do własnych potrzeb. Długość pasków ramiennych wynosi 192 cm, a pasa wokół bioder 105 cm. Równocześnie sposób uszycia tego modelu zbliża je do konstrukcji plecakowej.

Dziecko w Mei Tai Tree siedzi w pozycji „żabki”, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi bioder i kręgosłupa malucha. Przedział wiekowy, dla jakiego przeznaczona jest chusta to od 0 do 3 lat. Sprawdźmy, więc jakie są opinie o tych nosidełkach. Konsumenci cenią ten rodzaj nosidełka za wygląd i wygodę użytkowania. Rodzice również doceniają tu jakość wykonania i co za tym idzie – bezpieczeństwo dla dziecka.

Ostatni produkt to Mei Tai Tree Amazonas. Jest to bardzo oryginalne połączenie chusty i nosidełka. Produkt przeznaczony jest dla dzieci do 3 roku życia.

 

Zalety

Materiał: Nosidełko zostało uszyte z wysokiej jakości bawełny, która jest bardzo przyjemna w dotyku. Nie podrażnia skóry dziecka i pozbawiona jest niebezpiecznych substancji.

Pozycja, jaką przyjmuje dziecko: W tym nosidełku, dziecko siedzi w pozycji „żabki”. Jak potwierdzają lekarze, jest ona bardzo bezpieczna dla zdrowia naszego dziecka. Sprzyja to prawidłowemu rozwojowi bioder i kręgosłupa malucha.

 

Wady

Cena: Nie jest to najdroższa propozycja, ale biorąc pod uwagę fakt, że jest to po prostu chusta, cena jest dość wygórowana.

Tylko dla małych dzieci: Teoretycznie produkt przeznaczony jest do noszenia nawet 3 – letnich dzieci. W praktyce, gdy dziecko ma 18 miesięcy, noszenie go w takim nosidełku nie jest zbyt wygodne.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie nosidełko kupić?

 

Nosidełko to niezwykle pomocne rozwiązanie nie tylko w czasie zakupów, spacerów, wycieczek, ale też podczas wykonywania różnych czynności domowych. Masz dziecko pod stałą kontrolą, a w czasie spaceru czy wycieczki nie musisz pchać i przenosić wózka po schodach. Taki produkt to też świetna alternatywa dla popularnej ostatnio chusty. Nie każdy z nas ma zdolności do wiązania chust, a poza tym wielu rodzicom wydają się one mało stabilne. W tym poradniku podpowiemy Ci, jakie nosidełko wybrać, aby zapewnić maksimum wygody sobie i dziecku.

Typy nosidełek

Zanim przejdziemy do cech, które powinny charakteryzować dobre, bezpieczne nosidełko, zaczniemy od typów, spośród których możesz wybrać model najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom. Na rynku dostępne są modele :

klasyczne – składają się z lekko usztywnionego koszyka i szelek. Koszyk, do którego wkładasz malucha jest wytrzymały, a szelki są szerokie i regulowane. Zwykle taki model posiada też specjalny pas biodrowy, który rozkłada ciężar odciążając kręgosłup. Produkt tego typu ma również tylne podparcie główki, które chroni malucha przed urazami. Musisz jednak wiedzieć, że takie rozwiązanie polecane jest dla rodziców dzieci, które same trzymają główkę. Model klasyczny montuje się z na klatce piersiowej, niektóre są przystosowane do noszenia w pozycji przodem do świata, tyłem do rodzica,

miękkie – jest to alternatywa między chustą, a klasycznym nosidełkiem. Doskonale dopasowuje się do budowy malucha, ale jednocześnie jest usztywnione i zapewnia dziecku bezpieczeństwo. Poza tym nakładanie takiego modelu jest zdecydowanie łatwiejsze niż wiązanie chusty. W miękkich nosidełkach można nosić dziecko z przodu, z tyłu lub na biodrze. Pamiętaj, że jest to produkt przeznaczony dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć,

nosidełko-gondola sprzedawane jest osobno lub jako element wielofunkcyjnego wózka. Umożliwia przenoszenie dzieci na niewielkie dystanse. Sprawdza się na pierwszym etapie życia malucha,

turystyczne – idealne dla osób, które często podróżują. Takie sprzęty wyglądają jak plecak turystyczny, ale przeznaczone są do noszenia maluchów. Modele te mają dwie szelki na ramiona i pas biodrowy. Natomiast kosz jest głębszy i dodatkowo usztywniany stelażem. Poza tym, takie produkty są wyposażone w specjalny daszek chroniący przed słońcem lub deszczem. Przeznaczone są dla dzieci powyżej 8 miesiąca życia, gdyż mogą z niego korzystać wyłącznie maluchy już siedzące.

Jeszcze kilka lat temu uważano, że chusty i nosidełka negatywnie wpływają na rozwój bioder malucha. Jednak wybierając sprzęt atestowany, polecany przez specjalistów możesz czuć się bezpiecznie. Warto też podkreślić, że modele miękkie uważane są obecnie za najbardziej korzystne dla rozwoju bioder dziecka.

 

Wykonanie

Dobre nosidełko musi być wykonane z wytrzymałego materiału. Poza tym powinno być regulowane, aby zapewniało wygodę nie tylko dziecku, ale też rodzicom. Nie da się jednak uogólnić i stwierdzić, jak powinno wyglądać dobre nosidełko, bo każdy typ jest inny. Dlatego poniżej przedstawiamy cechy dobrego produktu każdego typu.

 

Nosidełko klasyczne – budowa

Wcięcie na nóżki musi być szeroko rozstawione, aby zapewnić prawidłowy rozwój bioder u dziecka. Szelki muszą być szerokie i z jednej strony miękkie, aby nie wbijały się w ciało. Poza tym najlepiej wybierać takie z regulacją szelek. Jeśli interesujący Cię model posiada pas biodrowy, też musi być on regulowany i wystarczająco szeroki. Kolejna kwestia to materiał – musi posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty, jak np. Öko-Tex Standard 100. Takie modele mają stelaż, a więc są nieco cięższe niż miękkie nosidełka. Dlatego warto sprawdzić ich ciężar, aby zbytnio nie obciążały naszego kręgosłupa

 

Nosidełko turystyczne – budowa

Tutaj ogromne znaczenie ma waga. Takie modele są bardziej rozbudowane, a więc cięższe niż inne typy. Nie mogą być jednak zbyt ciężkie – maksimum to 3 kg. Dzięki temu, nosząc dziecko w nosidełku mamy zapewniony komfort. Produkt tego typu musi mieć pas biodrowy i szerokie szelki. Oba elementy muszą być regulowane. Poza tym szelki powinny być wyściełane miękkim materiałem. Klamry nosidełka muszą być solidne. Natomiast sam kosz powinien być usztywniany stelażem. Dobrze, jeśli ma aluminiowy stojak, dzięki któremu po zdjęciu nosidełko można ustawić na ziemi.

 

Nosidełko miękkie – budowa

W przypadku modeli miękkich, musimy zwrócić uwagę na materiał. Powinien być kilkuwarstwowy, wytrzymały, puszysty i naturalny. Tkanina musi posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty. Ważne są też dodatkowo usztywnione, szerokie szelki, najlepiej krzyżujące się na plecach.

 

Nosidełko – gondola

W tym wypadku warto zdecydować się na wózek z gondolą, którego nosidełko będzie łatwe w demontażu. Model tego typu powinien mieć sztywne dno, ale miękkie boki. Ważny jest też materiał pokrywający – puszysty i łatwy w pielęgnacji. Polecamy modele, które spełniają europejskie normy bezpieczeństwa.

Jakie nosidełko jest najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka?

Dużo zależy od Twojego trybu życia i potrzeb. Jeśli już wybrałeś model najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom, teraz pora na potrzeby malucha. Przez pierwsze miesiące życia najlepsze są gondole. Dziecko nie trzyma samodzielnie główki, a więc lepiej nie zawijać go w chustę. Gdy zacznie samodzielnie trzymać głowę, możesz zmienić gondolę na nosidełko klasyczne.

Po 7 miesiącu życia możesz zdecydować się na model miękki i rozpocząć korzystanie z modelu turystycznego. Pamiętaj, że w takich typach nosidełek dziecko musi samodzielnie siedzieć. Jeśli szukasz czegoś na krótkie spacery i zakupy, a także wykonywanie niektórych czynności w domu, dobrze sprawdzi się model klasyczny. Natomiast, gdy chcesz nosić malucha w domu przez większość czasu, zapewniając komfort i sobie i dziecku, lepiej wybierz nosidełko miękkie.

 

Obciążenia wagowe

Jeśli chodzi o obciążenia wagowe danych produktów, na rynku znajdziesz modele o różnych parametrach, które warto zweryfikować. Nosidełka-gondole wytrzymują obciążenie maksymalnie 13 kg, turystyczne 22 kg, miękkie 16 kg, a klasyczne 14 kg. Zwykle jednak rodzice rezygnują z noszenia malucha w ten sposób dużo wcześniej, bowiem trudno sobie wyobrazić, że przez kilka godzin będziemy nosić na plecach 10 kg dziecko. Warto też podkreślić, że niektóre modele mają minimalne obciążenie. Po co stosuje się takie oznaczenia?

Wielu rodziców korzysta z nosidełek zbyt wcześnie, gdy maluch nie jest gotowy. Pamiętaj, żeby zadbać o prawidłowy rozwój dziecka, w tym jego bioderek. Dokładnie sprawdź też pozycję, jaką przyjmuje w nosidełku.

 

Nosidełka w dobrych cenach

Pamiętaj, że nosidełko jest rozwiązaniem nie tylko praktycznym, ale też w pewnym sensie ochronnym. Musi być solidne i bezpieczne. Warto więc wybrać produkt oferowany przez renomowane, certyfikowane marki, które mają wieloletnie doświadczenie w oferowaniu tego typu produktów. Jeśli chodzi o ceny nosidełek wahają się one od 50 do nawet 1500 zł. Najdroższe są modele turystyczne – najtańsze z nich kosztują 500 zł.

Natomiast klasyczne i miękkie znajdziesz już za 150 zł. Oczywiście mówimy tu o takich, godnych polecenia. Przed zakupem warto też sprawdzić opinie konsumentów, bo to użytkownicy weryfikują czy dany produkt jest wygodny i bezpieczny.

 

 

Co jest lepsze nosidełko czy chusta dla niemowląt?

 

W czasie spaceru z dzieckiem niezbędne jest o zadbanie o jego wygodę i bezpieczeństwo. Równie ważne jest zapewnienie sobie komfortu. W poprzedniej części artykułu podpowiedzieliśmy, jakie nosidełko jest polecane przez rodziców, a teraz pokażemy jego porównanie z chustami. Zaprezentujemy, która metoda noszenia dziecka jest bezpieczniejsza oraz zestawimy ich wady i zalety.

Chusta – korzyści dla dziecka

Największą zaletą noszenia dziecka w chuście jest bliskość maluszka i rodzica. W czasie spaceru pociecha cały czas czuje bicie serca opiekuna, co pomaga w stworzeniu więzi. Co więcej, niemowlę czuje się bezpieczne, co jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju. Poza tym liczne badania pokazały, że maluszki noszone w chustach są znacznie spokojniejsze, a do tego rzadziej płaczą i szybciej zasypiają.

Metoda ta ma również duży wpływ na czynności fizjologiczne dziecka. Maluszki rzadziej cierpią na zaparcie i kolki. Noszenie malca w chuście przypomina sposób, w jaki kangury podróżują ze swoimi małymi. Naukowcy zauważyli liczne podobieństwa, jak utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała, a także stymulowanie właściwego rozwoju układu nerwowego i odpornościowego.

 

Chusta – korzyści dla rodziców

Spacerowanie z maluszkiem w chuście ma też wiele korzyści dla rodzica. Jest to bardzo wygodny sposób, który nie obciąża kręgosłupa osoby dorosłej. Poza tym ta metoda noszenia maluszka pozwala opiekunom na swobodne wykonywanie wielu codziennych obowiązków jednocześnie nie przerywając kontaktu z pociechą. Jako ostatnią korzyść specjaliści wskazali zmniejszenie ryzyka depresji poporodowej, na którą cierpi wiele młodych matek.

 

Nosidełko – korzyści dla maluszka

Korzystanie z nosidełka jest na pewno znacznie łatwiejsze niż użycie chusty. Metoda ta nie wymaga uczestnictwa w kursach, które nauczą Cię poprawnego zakładania sprzętu. Dużym atutem takiego produktu jest szeroka gama dostępnych modeli, które różnią się od siebie designem, ale i przeznaczeniem. Dlatego bez trudu znajdziesz nosidełko do domu, ale też takie, które sprawdzi się podczas spaceru czy nawet zwiedzania.

Jak pisaliśmy w naszym poradniku, na rynku znajdziesz wiele produktów, które są przeznaczone dla dzieci na różnych etapach rozwoju. Jeśli poszukujesz nosidełka dla noworodka, który nie jest w stanie samodzielnie utrzymać główki bez trudu taki znajdziesz. W sklepach dostępne są modele zaprojektowane przez ortopedów, które polecana są malcom z wadami postawy. Poza tym wszystkie produkty wyposażone są w pasy bezpieczeństwa, które minimalizują ryzyko wypadnięcia maluszka.

Nosidełko – spokojny rodzic

Największym atutem nosidełek jest to, że szyje się je z bezpiecznych, sprawdzonych materiałów, odpornych na duże obciążenia. Dzięki temu opiekun nie musi się martwić, że pociecha wypadnie czy tkanina podrażni skórę maluszka. Poza tym tego typu produkty zapewniają równomierne rozłożenie ciężaru pociechy, co zmniejsza bóle pleców i uczucie dyskomfortu.

 

Jaki produkt do noszenia dzieci jest lepszy?

Zarówno chusty, jak i nosidełka mają sporo zalet. Pierwsza metoda wymaga długiego treningu, by dobrze wiązać materiał tak, by nasz maluszek nie wyślizgnął się podczas spacerów. Wielu rodziców podkreśla, że wprawienie się we wkładaniu dziecka do chusty zajmuje dużo czas. Z drugiej strony, nosidełka są dość ciężkie, dlatego noszenie w nich pociechy obciąża kręgosłup opiekuna. Jednak, taki produkt jednocześnie gwarantuje dużą stabilność. Podejmując decyzję zastanów się, jaka metoda będzie dla Ciebie wygodniejsza. Ważne jest też to, byś w pełni ufał produktowi, który zakupisz. Dlatego przed udaniem się do sklepu przeczytaj opinie Internautów.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ