fbpx

Opinie o 7 cudów świata

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Przeważnie gry dla chłopców dotyczą sportu, ale 7 cudów świata to wyjątek. Gracze mają możliwość wcielenia się w przywódcę wybranego miasta antycznego, aby je rozwijać. To zapewnia bardzo dobrą zabawę przez długi czas. Planowanie strategii rozwija u dzieci umiejętność logicznego myślenia. Gra pomaga także w zrozumieniu zagadnień z dziedziny ekonomii.

 

Najważniejsze wady:

Po rozegraniu wielu rund można z łatwością wyróżnić kilka skutecznych sposobów na zdobywanie punktów. To powoduje, że gra staje się bardziej schematyczna i przewidywalna. Wpływa na to również brak dostępności dodatkowych akcesoriów.

 

Werdykt: 9.2/10

Gra jest odpowiednia dla chłopców od 10. roku życia. Zalecana liczba graczy to minimum 2, a maksymalnie 7 osób, co oznacza, że pociecha może bawić się ze swoimi kolegami. W zestawie jest 7 starannie opracowanych plansz, karty, żetony, monety oraz notes. Ważne jest to, że zasady gry nie są skomplikowane, dlatego dzieci szybko je zapamiętują.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Optymalny czas rozgrywki

Czas rozgrywki to ok. 30 minut (czasami runda może się wydłużyć, ale tylko o kilka minut). Według rodziców nie jest to zbyt długo ani za krótko, dlatego nie ma ryzyka, że dzieci zaczną się nudzić. Gra może zapewnić dużo zabawy w wolne popołudnie czy deszczowy dzień. Jeżeli przypadnie ona do gustu pociechom, nic nie stoi na przeszkodzie, aby po pierwszej rundzie rozegrać kolejną lub nawet kilka.

Duża liczba graczy

Ponieważ maksymalna liczba graczy to 7 osób, dziecko może swobodnie grać ze wszystkimi znajomymi. To pozwala uniknąć sytuacji, gdy wytypowani koledzy muszą zrezygnować z uczestnictwa w zabawie, bo w zestawie nie ma wystarczającej ilości plansz. W razie potrzeby pociecha może zagrać jedynie z najbliższym przyjacielem lub rodzicami, a mimo to rozgrywka będzie tak samo ciekawa.

 

Wszyscy grają jednocześnie

Jak pokazał test 7 cudów świata, cechą wyróżniającą grę jest brak konieczności czekania na swoją kolejkę. Wszyscy gracze w tym samym czasie planują swoją strategię i ją realizują. To znacząco zmniejsza ryzyko, że dzieci zaczną odczuwać znużenie i ze zniecierpliwienia zaczną sięgać po smartfon lub inny sprzęt elektroniczny. Z tego względu czas trwania każdej rundy jest zbliżony, bo żaden z graczy nie przedłuża jej znacząco poprzez wstrzymywanie się z wykonaniem kolejnego ruchu.

 

Nawiązanie do historii

Za sprawą gry dzieci mogą przenieść się do czasów antycznych i zobaczyć, jak wtedy funkcjonowały miasta. To może im pomóc na lekcjach historii, a nawet zachęcić je do nauki. Zadaniem graczy jest zbieranie surowców ze swoich ziem, nawiązywanie kontaktów handlowych i tworzenie własnego, silnego wojska. W zestawie jest bardzo dużo akcesoriów, co daje wiele możliwości na rozegranie rundy. Niemniej jednak cena 7 cudów świata nie jest zbyt wysoka, a to dodatkowo zachęca do zakupu gry dla swojej pociechy.

 

Szybkie przygotowanie do rundy

Niektóre gry planszowe są na tyle rozbudowane, że samo przygotowanie do rozegrania rundy zajmuje kilka lub kilkanaście minut. Opublikowane przez posiadaczy 7 cudów świata opinie są dowodem na to, że przygotowanie się do gry nie trwa zbyt długo. Wynika to m.in. z tego, że nie ma potrzeby rozdzielania kart i żetonów pomiędzy wszystkich graczy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ