fbpx

Opinie o Capricare 1

Ostatnio aktualizowane: 21.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Mleko jest dedykowane specjalnie dla alergików i dobrze sprawdza się w tej roli, niemowlęta nie trapi już żadna wysypka, kolka czy gazy powodujące nieprzespane noce. Mleko ma dobry skład, nie spienia się i nie zasycha na brzegach butelki, łatwo ją wtedy umyć do czysta. Ponadto mleko ma dobry smak, który dzieci akceptują. Jest ono stosunkowo rzadkiej konsystencji. 

 

Najważniejsze wady:

Wśród wymienianych wad przez klientów znajdujemy informację, że opakowanie jest małe i często trzeba uzupełniać zapasy mleka, ponadto produkt nie jest dostępny w sklepach stacjonarnych, na przykład w aptekach, zakupy muszą się odbywać online. Części klientów przeszkadza również fakt, że dołączona łyżeczka do dozowania mleka jest po prostu wrzucona do puszki i trzeba łowić ją zagłębiając rękę w proszku. Jest to mało komfortowe. 

 

Werdykt: 9.7/10

Wielu rodziców przekonało się do stosowania Capricare 1. Jest to mleko modyfikowane kozie o dobrym składzie. Nie zawiera ani cukru, ani maltodekstryny, a do tego smakuje maluszkom. Capricare 1, jak pokazuje test stosowany przez rodziców do karmienia niemowląt działa też antykolkowo i ogranicza wszelkie alergie wrażliwych żołądków i dobrze jest przez nie tolerowane. Według słów producenta jest to mleko najbardziej zbliżone do naturalnego mleka matki. Potwierdzają to też przedstawiane o Capricare 1. opinie.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Capricare® – mleko hipoalergiczne

Gdy jako młoda mama jesteś zagubiona i przygnieciona narastającymi obowiązkami, a chcesz, aby Twoje dziecko było odżywiane prawidłowo, aby zapewnić mu odpowiedni rozwój wybierz Capricare®  1 – mleko oparte na mleku kozim. Obok naturalnych składników wzbogacono je niezbędnymi witaminami, zatem stanowi pełnowartościowy pokarm dla niemowląt, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione piersią. Często tą przyczyną jest alergia maluszka, stąd specjalna uwaga producenta na stworzenie produktu hipoalergicznego, uspokajającego wszelkie alergiczne reakcje małego organizmu. Choć klienci przekazują, że cena Capricare 1 jest nieco wyższa od podobnych produktów, jednak wielu rodziców biorąc pod uwagę korzyści ze stosowania mleka, decyduje się podawać je swoim dzieciom. 

Capricare® mleko o długim zastosowaniu

Co ciekawe, w zależności od proporcji stosowanego mleka i wody zależy dla dziecka w jakim wieku mieszanka będzie odpowiednia. Mleko można stosować od pierwszych dniach życia i do pierwszego miesiąca stosuje się 3 miarki proszku na 90 ml wody, a w miarę, gdy maluch rośnie i jego wymagania żywieniowe się zwiększają, po prostu robi się mieszankę w większej ilości. Dziecko powyżej szóstego miesiąca życia korzysta w mieszanki w proporcji 240 ml wody i 8 miarek proszku. Jest to wygodne dla rodziców, że to samo mleko można stosować przez cały okres niemowlęctwa, aż do czasu, gdy wzbogaca się dziecku dietę o inne produkty. Istotne jest również to, że każda puszka mleka zawiera miarkę do precyzyjnego odmierzania produktu.

 

Capricare® łatwość przygotowania

Tym co rodziców cieszy najbardziej jest niezwykła łatwość przygotowania mieszanki. Każda puszka zawiera obok dokładnego składu produktu, również sposób przygotowania w zależności od wieku maluszka, a także ilości przygotowanego mleka. Mleko Capricare® jest produkowane przez Dairy Goat Co-operative i zostało przebadane klinicznie, oparte na mleku kozim ma łagodny smak i zawiera wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Aby przygotować posiłek dla niemowlęcia wystarczy wlać do butelki odmierzoną ilość wody w temperaturze około 40-45°C, korzystając z dołączonej miarki wsypać do niej następnie odliczoną ilość miarek. Po zakręceniu butelki należy nią energicznie wstrząsnąć do rozpuszczenia się proszku. Proszek rozpuszcza się łatwo, nie tworzy grudek i osadów na butelce, co ma też znaczenie przy ich myciu. Produkt przygotowany do jednego karmienia, nie powinien być przechowywany w stanie gotowym do kolejnego. Zawsze należy przygotować świeżą mieszankę. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ