fbpx

Opinie o Chicco Hoopla

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Leżaczek ma składaną konstrukcję i jest lekki, w efekcie czego przenoszenie go z miejsca na miejsce nie jest trudne. Rodzice, którzy publikują opinie Chicco Hoopla, przekonują, że model można wziąć ze sobą na wyjazd na wakacje czy weekend u dziadków. Produkt spełnia normy bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Unii Europejskiej.

 

Najważniejsze wady:

Mimo że model jest dostępny w kilku różnych wersjach kolorystycznych, m.in. granatowej, brązowo-kremowej i szarej, część rodziców miała problem z doborem produktu dopasowanego do ich preferencji. Twierdzą oni, że kolory są nieco za ciemne.

 

Werdykt: 9.2/10

Produkt nie jest pozbawiony wad, ale trzeba pamiętać, że to nie design odgrywa najistotniejszą rolę. Ważniejsze powinno być dla nas to, że leżaczek – bujaczek zapewnia dziecku wygodę i bezpieczeństwo, co pozwolił potwierdzić test Chicco Hoopla. Produkt może być używany już od pierwszych dni życia pociechy.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łatwo się składa

Składanie leżaczka nie jest kłopotliwe, dlatego możemy to zrobić w pojedynkę. Nie musimy prosić o pomoc pozostałych domowników, a jednocześnie nie trzeba się obawiać, że przypadkowo zniszczymy konstrukcję. Aby złożyć model, wystarczy wcisnąć dwa przyciski i wykonać jeden ruch ręką. W ten sam sposób zmienia się ustawienie zagłówka, co oznacza, że dziecko może spędzać czas w pozycji leżącej, półleżącej, a nawet siedzącej. Leżaczek waży 3,5 kg, a więc bez trudu przeniesiemy go w inne miejsce, nawet gdy maluch jest w środku. Poza tym ma on kompaktowe wymiary i nie zajmuje dużo miejsca w szafie czy samochodzie. Z tego względu znalezienie odpowiedniego miejsca do przechowywania produktu nie powinno sprawić żadnego problemu.

Pałąk z zabawkami

Leżaczek – bujaczek został wyposażony w pałąk z kolorowymi zabawkami, wykorzystujący specjalny system Slide Line. Został on opracowany we współpracy z psychologami. Jak twierdzą specjaliści, zabawki mają pozytywny wpływ na rozwój sensoryczny i psychoruchowy pociechy, w dodatku poprawiają się jej funkcje poznawcze. Wynika to z faktu, że elementy przyczepione do pałąka można swobodnie przesuwać, a dzięki temu maluch tworzy nowe scenariusze zabawy. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pałąk można bez zbędnego wysiłku zdemontować (gdy dziecko nie będzie go już potrzebować). Ważne jest to, że nie musimy w tym celu używać narzędzi, to bardzo prosta czynność.

 

Wytrzymała konstrukcja

Nie musimy się martwić, że na skutek codziennego używania model szybko się zniszczy. Do jego produkcji wykorzystano solidne materiały, wykazujące odporność na uszkodzenia mechaniczne. Również częste składanie i rozkładanie nie przyczyni się do popękania konstrukcji. Choć produkt jest wytrzymały, to zdaniem konsumentów cena Chicco Hoopla jest bardzo atrakcyjna.

 

Praktyczne rozwiązania

Razem z leżaczkiem – bujaczkiem dostajemy specjalną wkładkę redukcyjną przeznaczoną dla noworodków. Kiedy nie będzie już potrzebna, możemy ją wyjąć. Zabrudzone siedzisko można bez trudu wyczyścić, gdyż jest odpinane. Jeżeli pojawią się problemy z ręcznym wywabieniem plam, możemy bez obaw wyprać poszycie w pralce, a po wyschnięciu ponownie je przypiąć. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie właściwego poziomu higieny. W momencie, gdy będziemy musieli np. nakarmić pociechę, możemy zablokować leżaczek, aby się nie bujał. Co więcej, możliwe jest ustawienie oparcia w pozycji siedzącej.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ