fbpx

Opinie o Cybex Sirona S I-Size

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Według rodziców to dobry fotelik samochodowy dla pociech ważących maksymalnie 18 kg. Można w nim bezpiecznie przewozić maluchy tuż po urodzeniu. Model można ustawić tyłem do kierunku jazdy. Kiedy dziecko podrośnie, z łatwością obrócimy siedzisko, aby siedziało przodem do kierowcy. Do wyboru jest kilka ciekawych wersji kolorystycznych, w tym: szara, różowa, niebieska i czarna.

 

Najważniejsze wady:

Część kupujących zauważyła, że podczas jazdy samochodem bez dziecka fotelik trzeszczy. Wydawane przez niego dźwięki nie są zbyt przyjemne i często utrudniają skupienie się na tym, co dzieje się na drodze. Potwierdzeniem są opublikowane o Cybex Sirona S I-Size opinie.

 

Werdykt: 9.2/10

Model jest uniwersalny, gdyż pozwala na przewożenie dzieci do 4. roku życia (o wzroście do 105 cm). Można go obracać, gdyż został wyposażony w system obrotowy 360 stopni. W komplecie jest wkładka noworodkowa zwiększająca bezpieczeństwo malucha. Fotelik nie jest pozbawiony wad, ale jak podkreśla większość osób, jest solidny i ma stosowne certyfikaty.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dopasowany do potrzeb dziecka

Specjalny test Cybex Sirona S I-Size wykazał, że fotelik jest w pełni dopasowany do potrzeb dziecka. Wpływa na to nie tylko możliwość obrotu siedziska w odpowiednią stronę, ale i m.in. 12-stopniowa regulacja zagłówka. To daje pewność, że zawsze znajdzie się on na właściwej wysokości i zagwarantuje odpowiednie podparcie głowy pociechy. Ponadto możliwa jest zmiana wysokości pasów, aby dobrze układały się na ramionach i klatce piersiowej. W razie potrzeby możemy też opuścić oparcie, aby dziecko zdrzemnęło się w czasie podróży.

Wysuwane osłony boczne

Model wykorzystuje system LSP pozwalający na wysunięcie osłon bocznych. To przydatne rozwiązanie, dzięki któremu rodzice mogą czerpać więcej przyjemności ze wspólnej przejażdżki z maluchem. Po wysunięciu osłon możemy być pewni, że w przypadku kolizji dziecko będzie miało zapewnioną ochronę przed urazami na skutek bocznego uderzenia. Wnętrze fotelika zostało wyłożone skorupą, która jest wytrzymała i absorbuje energię w czasie wypadku.

 

System ISOFIX

Nie należy się obawiać, że montaż fotelika w aucie zajmie dużo czasu lub wykonamy tę czynność w niewłaściwy sposób. To model przystosowany do zamocowania z wykorzystaniem systemu ISOFIX, co oznacza, że wystarczy umieścić uchwyty w odpowiednich miejscach i mocno je docisnąć do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Warto dodać, że fotelik może być też używany w pojazdach bez systemu ISOFIX. Wystarczy schować zaczepy wewnątrz skorupy i przyczepić siedzisko do kanapy przy pomocy pasów. Fotelik jest praktyczny i jak podkreśla wielu rodziców, cena Cybex Sirona S I-Size nie jest zbyt wysoka.

 

Możliwość prania poszycia

Podczas jazdy samochodem dzieci chętnie jedzą i piją, zwłaszcza gdy na dojechanie do celu trzeba poświęcić kilka godzin. Nawet przy zachowaniu szczególnej ostrożności może się zdarzyć, że maluch pobrudzi siebie oraz sam fotelik. Na szczęście pozbycie się zanieczyszczeń nie jest kłopotliwe. Poszycie można wyprać w pralce, co uznano za bardzo duże udogodnienie. Czasami ręczne wywabianie plam jest trudne, a intensywne tarcie tkaniny może doprowadzić do jej zniszczenia. Pranie w pralce sprawia, że fotelik na długo zachowuje elegancki wygląd.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ