fbpx

Opinie o Graco Junior Maxi

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Ponieważ fotelik ma ciemny kolor, zabrudzenia nie są na nim mocno widoczne. Kiedy pojawią się na nim duże plamy, możemy je bez trudu wywabić, gdyż poszycie jest zdejmowane, a tym samym przystosowane do prania w pralce. Pozytywne opinie o Graco Junior Maxi wskazują, że zaletą modelu jest też możliwość regulacji wysokości siedziska.

 

Najważniejsze wady:

To odpowiedni fotelik samochodowy 15-36 kg do jazdy po mieście, przykładowo na zakupy. Jak przekonują rodzice, nie sprawdza się on najlepiej podczas bardzo długich podróży. Siedzisko jest stosunkowo wąskie, dlatego po kilku godzinach jazdy maluch może zacząć narzekać na dyskomfort.

 

Werdykt: 9.4/10

Model jest lekki (waży 4,5 kg) i można go z łatwością zamontować na siedzeniu. Jest on przystosowany do przewożenia dzieci w wieku do 12 lat. Fotelik zapewnia optymalny poziom bezpieczeństwa, pozytywnie przeszedł test zderzeniowy. Ponadto ma on homologację zgodną z normą Unii Europejskiej ECE R44.04.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Praktyczne rozwiązania

W zagłówku znajduje się zintegrowana prowadnica pasa bezpieczeństwa, co daje nam pewność, że zawsze będzie on właściwie ułożony. Oparcie jest regulowane, w efekcie czego jego ułożenie możemy zmienić, jeśli pociecha postanowi zdrzemnąć się w czasie podróży. Co ważne, możemy też wyregulować położenie podłokietników, tak aby dziecko mogło wygodnie oprzeć na nich ręce. Nie trzeba się obawiać, że kiedy maluch podrośnie, oparcie okaże się za niskie. Fotelik pozwala na swobodną regulację wysokości zagłówka. Rodzicom przypadło do gustu również to, że w dolnej części siedziska znajdują się dwa ukryte uchwyty na kubki. To zmniejsza ryzyko przypadkowego oblania się sokiem podczas jazdy. Mimo zastosowania tak wielu praktycznych rozwiązań cena Graco Junior Maxi jest atrakcyjna.

Zapewnia bezpieczeństwo podczas bocznych uderzeń

Pociecha jest chroniona podczas kolizji i bocznego uderzenia w samochód. Plastikowa skorupa pokrywająca siedzisko, a także podwójny system SIPS zabezpieczają przed urazem. Dodatkowo system SIPS gwarantuje ochronę dziecięcej głowy w trakcie bocznego zderzenia i dobrze podpiera kark.

 

Pianka Memory Foam

Zagłówek, podłokietniki, boki i siedzisko są pokryte pianką Memory Foam. Jest ona miękka, a w dodatku dopasowuje się do kształtu ciała pociechy. Maluch nie powinien więc narzekać na ciągły ucisk, co mogłoby go zniechęcić do podróżowania w foteliku.

 

Uniwersalność

To model utrzymany w ciemnej kolorystyce, dlatego można w nim swobodnie przewozić chłopca, jak i dziewczynkę (wiele pociech, głównie starszych, zwraca uwagę na barwę fotelika). Nie jest on podatny na zabrudzenia, a to, że można go z łatwością utrzymać w czystości, potwierdza przeprowadzony test Graco Junior Maxi. Kiedy dziecko podrośnie, z łatwością odepniemy oparcie, aby mogło bezpiecznie podróżować na samej podstawce. Model jest zaliczany do kategorii 15-36 kg, co oznacza, że jest przystosowany do przewożenia pociech w wieku od 4 aż do 12 lat. Ponieważ to trwały model, nie należy się obawiać o zniszczenie na skutek częstego używania.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ