fbpx

Opinie o grze Blokus

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Blokus to gra zręcznościowa dobra dla całej rodziny. Czytając opinie zadowolonych z zakupu konsumentów można stwierdzić, że to idealna propozycja szczególnie na długie, jesienne i zimowe wieczory. Zabawa nie jest skomplikowana, więc wyjaśnienie jej reguł nawet 7-letniemu dziecku nie jest zbyt trudne. Nie ma obaw, że z uwagi na niejasne zasady dziecko nie będzie chciało się bawić.

 

Najważniejsze wady:

W opakowaniu znajdują się niewielkie elementy, które można łatwo zgubić. Trzeba też uważać, aby nie upuścić ich na podłogę, szczególnie jeśli w domu są zwierzęta (koty, psy) lub małe dzieci, które interesują się wszystkim, co leży na podłodze.

 

Werdykt: 9.4/10

Osoby przeprowadzające test Blokus wskazują, że gra dostarcza wiele rozrywki osobom w różnym wieku. Mogą w nią grać wspólnie z dziećmi także dorośli np. rodzice czy dziadkowie. Rozgrywka jest przystosowana dla 2 do 4 graczy.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Uczy koncentracji i logicznego myślenia

Gra Blokus dostarcza nie tylko rozrywki, ale też uczy logicznego myślenia. Każdy z graczy musi sam podjąć decyzję, gdzie umieścić kolejny element i brać pod uwagę, jaki ruch wykona inna osoba. Podczas rozgrywki dziecko uczy się także cierpliwości. Czytając opinie o Blokus, łatwo dojść do wniosku, że jest to rozgrywka przynosząca wiele korzyści. Nasza pociecha może nabywać przydatne w życiu umiejętności, a ponadto spędzać czas wspólnie z kolegami i koleżankami albo rodziną.

Zawartość zestawu

W zestawie znajdują się 84 elementy, a każdy z nich jest wykonany z najwyższą starannością. W pudełku umieszczono także wygodną planszę, która jest niezbędna do rozpoczęcia rozgrywki. Dobrze opracowana instrukcja jest równie ważnym elementem. Z przygotowanej przez producenta ulotki informacyjnej możemy dowiedzieć się, jakie są zasady gry, a w razie konieczności rozwiać pojawiające się w naszej głowie wątpliwości. Wszystko jest wyjaśnione w prosty sposób, aby dzieci same mogły grać i nie musiały prosić rodziców o pomoc.

 

Łatwe reguły gry

Rodzice doceniają gry dla dziewczynek, które są skonstruowane w taki sposób, że pociecha może sama przyswoić ich reguły, a w razie potrzeby wyjaśnienie zasad rozgrywki nie zajmuje dużo czasu. Taką grą jest Blokus. Nawet jeśli dziecko odwiedzą koleżanki i koledzy ze szkoły, którzy nigdy wcześniej nie grali w taką planszówkę, wyjaśnianie zasad gry nie potrwa za długo. To daje pewność, że maluchy nie stracą zapału do zabawy. Do zakupu produktu zachęca także atrakcyjna cena. Blokus można kupić za mniej niż 100 zł. Co istotne, gra jest gwarancją zabawy nie tylko dla najmłodszych, ale też starszych członków rodziny.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ