fbpx

Opinie o grze Sabotażysta

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

Najważniejsze zalety:

W rozgrywce może wziąć udział nawet 10 osób, co oznacza, że jest to ciekawy sposób rozrywki dla większej grupy znajomych lub rodziny. Średni czas trwania rundy to 30 minut, dlatego graczom nie towarzyszy znużenie i zniecierpliwienie. Ponieważ zasady są proste, można je z łatwością opanować i zapamiętać, potwierdził to test gry Sabotażysta.

 

Najważniejsze wady:

Pudełko, do którego zapakowano wszystkie niezbędne do gry elementy, nie jest dobrze zabezpieczone przed otworzeniem. Jeśli chcemy schować je do plecaka czy walizki, najpierw powinniśmy je dobrze zabezpieczyć, inaczej karty oraz pozostałe elementy wypadną i mogą się przez to zniszczyć.

 

Werdykt: 9.4/10

Gra jest ciekawa i podoba się nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Uczestnicy rozgrywki wcielają się w krasnali, którzy szukają w kopalni cennych bryłek złota. Dodatkowym zadaniem niektórych osób jest utrudnianie pracy, aby pozostałym uczestnikom nie udało się przebić tunelu do skarbu – to sabotażyści. Aby zwyciężyć, trzeba wykazać się sprytem oraz dobrze przemyślaną strategią. Należy dodać, że cena gry Sabotażysta jest atrakcyjna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dla dzieci i dorosłych

Co prawda gra jest przeznaczona przede wszystkim dla dzieci (od 8. roku życia), ale cieszy się dużą popularnością także wśród dorosłych. Rodzice i starsze rodzeństwo chętnie angażują się do rozgrywki, ponieważ jest ciekawa i często nieprzewidywalna. Czasami trudno jest szybko wyczuć, kto jest sabotażystą, a komu zależy na wspólnym dotarciu do ukrytego skarbu. Ciekawe jest to, że dorośli chętnie sięgają po grę w czasie imprez.

Staranne wykonanie

W opakowaniu znajduje się 110 kart: tuneli, kopaczy, sabotażystów, bryłek złota, a także akcji. Są one starannie wykonane i kolorowe, dlatego ładnie się prezentują. Co ważne, elementy te nie są podatne na ścieranie i rozerwanie, więc nie trzeba się obawiać o ich szybkie zniszczenie. W grę możemy grać nawet codziennie, nie powinno to negatywnie wpłynąć na wygląd kart. Równie solidne jest samo opakowanie przeznaczone do ich przechowywania, które zostało wykonane z metalu. Osoby wydające opinie o grze Sabotażysta często to podkreślają.

 

Dozwolona duża liczba graczy

Stosunkowo rzadko gry dla chłopców dają możliwość zaangażowania do rozrywki więcej niż 5 czy 6 osób. Z tego względu Sabotażysta to odpowiednia propozycja dla dzieci mających dużą liczbę znajomych, z którymi chętnie się spotykają. Pociechy nie muszą nikogo wykluczać z rozgrywki ani wyliczać, kto musi zrezygnować z udziału w następnej rundzie. Jak twierdzą dzieci, im więcej osób bierze udział w grze, tym lepiej, bo wtedy wzrasta liczba sabotażystów, a akcja staje się ciekawsza.

 

Łatwe do przyswojenia zasady

Łatwość w przyswojeniu zasad sprawia, że to jedna z częściej polecanych gier dla dzieci w wieku szkolnym. Zwykle wystarczy raz przeczytać wszystkim graczom zasady, aby je zapamiętali i bez żadnych wątpliwości postępowali zgodnie z nimi. Przed rozpoczęciem rozgrywki karty należy odpowiednio podzielić na kategorie, przy małej liczbie graczy konieczne jest odłożenie tych wyznaczających kopaczy oraz sabotażystów. Podczas zabawy gracze budują labirynt, który rozpoczyna się od karty startu, a kończy na karcie celu. Zwycięzcę wyłania się po rozegraniu trzech rund, a zostaje nim osoba, która zebrała najwięcej bryłek złota.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ