fbpx

Opinie o IKEA Duktig

Ostatnio aktualizowane: 21.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Kuchnia jest ciekawym pomysłem na prezent zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Dzięki niej dzieci mogą bawić się w dom i udawać kucharzy czy cukierników. Dla rodziców istotne jest to, że zabawka została wykonana z solidnych materiałów i ma stosowne certyfikaty. Test IKEA Duktig wykazał, że to bardzo solidny produkt.

 

Najważniejsze wady:

Zabawka jest przeznaczona do samodzielnego złożenia. Choć kupujący przyznają, że nie jest to trudna czynność, wymaga dużo cierpliwości. W komplecie znajduje się wiele elementów i trzeba poświęcić kilka godzin na to, aby kuchnia była gotowa do zabawy.

 

Werdykt: 9.8/10

Kiedy przeanalizujemy opinie IKEA Duktig, dojdziemy do wniosku, że to bardzo popularny produkt. Kuchnia nadaje się dla maluchów od 3. roku życia, nie ma tu niewielkich elementów, które mogłyby przypadkowo połknąć. Kiedy pociecha podrośnie, możemy wyregulować wysokość nóżek, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Wymiary zabawki są równe: 72 cm x 40 cm x 109 cm.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Gwarancja wielogodzinnej zabawy

Decydując się na zakup kuchenki IKEA, możemy mieć pewność, że nie znudzi się ona dziecku szybko. Zapewnia ona wiele godzin dobrej zabawy, zarówno w pojedynkę, jak i z rodzeństwem czy przyjaciółmi. Maluchy mają do dyspozycji: 3 szafki, 2 półeczki, płytę grzewczą zlewozmywak z baterią oraz drążek z wieszakami. Kuchnia wygląda jak prawdziwa, dlatego dzieci chętnie się nią bawią. W płycie indukcyjnej znajdują się trzy diody świetlne zasilane 4 bateriami AA. Można je swobodnie włączać i wyłączać, nie przyczyniają się do nagrzewania pól grzejnych.

Wytrzymałość

Do produkcji zabawki wykorzystano dobre gatunkowo materiały, a to zapewnia jej odporność na uszkodzenia. Mimo to cena IKEA Duktig nie jest wygórowana, dlatego rodzice chętnie kupują produkt swoim dzieciom. Materiałem wykonania blatu jest tworzywo ABS, niepodatne na zarysowania i przetarcia. Główne elementy konstrukcji zrobiono z płyty pilśniowej oraz sklejki brzozowej i dodatkowo zabezpieczono lakierem akrylowym. Nie ma on w składzie toksycznych substancji, które negatywnie wpłynęłyby na zdrowie czy rozwój dzieci. Części takie jak zlewozmywak, bateria, uchwyty szafek oraz nóżki wykonano z tworzywa polipropylenowego. Choć kuchnia składa się z wielu elementów, nie waży zbyt dużo. W razie potrzeby można bez dużego wysiłku przenieść ją w inne miejsce.

 

Rozwija umiejętności społeczne

Zabawki takie jak kuchnia nie tylko dostarczają dzieciom dużo radości w czasie zabawy, ale też rozwijają umiejętności społeczne. Maluchy uczą się, jak rozmawiać z rówieśnikami i poznają schematy prawidłowych zachowań. Poza tym mogą one sobie uświadomić, jak ważna jest współpraca w grupie, dzięki wspólnej zabawie mogą też nawiązywać swoje pierwsze przyjaźnie.

 

Kompaktowe wymiary

Po złożeniu możemy bez przeszkód ustawić kuchnię w dziecięcym pokoju, nawet jeśli nie jest zbyt duży. Zabawka nie ogranicza znacząco wolnej przestrzeni w pomieszczeniu, więc maluch nie powinien narzekać na brak miejsca. To często polecana przez kupujących kuchnia dla dzieci, którą można tanio kupić w sieci sklepów IKEA. Nie jest to duży wydatek, a jednocześnie dziecko, które otrzyma zabawkę w prezencie, na pewno będzie odczuwało radość.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ