fbpx

Opinie o Kapitan Nauka Gotowanie

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Czytając opinie o Kapitan Nauka Gotowanie, można dowiedzieć się, że gra wzbudza zainteresowanie zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Podpisy składników są dwujęzyczne (wersja polska i angielska), dlatego zabawę można połączyć z nauką. Dodatkowo na stronie producenta są do pobrania nagrania MP3 ze słownictwem. Można więc wspólnie z dzieckiem ćwiczyć wymowę.

 

Najważniejsze wady:

Przeciętny czas rozgrywki wynosi do 20 minut. Może się to okazać długo dla młodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą grą i nie do końca dobrze znają jej zasady.

 

Werdykt: 9.4/10

Popularność gry wynika m.in. z faktu, że cena Kapitan Nauka Gotowanie jest przystępna. Koszt zakupu produktu nie przekracza 50 zł. Ta gra edukacyjna oferuje kilkanaście wariantów zabawy. Jest ona odpowiednia dla dzieci w wieku od 3 lat, wzbudza także zainteresowanie dorosłych. Głównym tematem rozgrywki jest komponowanie potraw.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Zawartość opakowania

Bogaty zasób dołączonego do zestawu pakietu stanowi gwarancję długiej i ciekawej rozgrywki. W komplecie znajduje się: 8 listw z 6 produktami i 36 żetonami ze składnikami potraw i innymi dodatkowymi elementami, a także 4 talerze z potrawami. Wszystkie wspomniane akcesoria są solidnie zrobione, więc nawet po dłuższym czasie od rozpakowania gry, możemy być pewni, że będą one estetycznie się prezentowały. Do wyboru jest aż 12 wariantów gry, a w każdej rozgrywce głównym tematem jest gotowanie.

Nauka poprzez zabawę

Jakie są polecane gry dla dziewczyn? Edukacyjne rozgrywki takie jak Kapitan Nauka Gotowanie cieszą się popularnością wśród najmłodszych i są chętnie wybierane przez rodziców. Powodem popularności wspomnianego tytułu jest to, że wykorzystuje się go nie tylko dla zapewniania rozrywki, ale też w celach edukacyjnych. Poszczególne składniki są opisane w języku polskim i angielskim, więc dziecko może od razu uczyć się słówek i powtarzać te, które już umie. Dodatkowo ta gra planszowa ćwiczy pamięć, koncentrację, refleks i spostrzegawczość. W trakcie rozgrywki pociecha nabywa też umiejętności związane ze współpracą z innymi graczami. Osoby przeprowadzające test Kapitan Nauka Gotowanie i wykorzystujące tę grę na kilka sposobów, to potwierdziły. Gra przydaje się nie tylko podczas spotkań z rówieśnikami, ale i z rodziną. Podczas rozgrywki można podyskutować na temat zasad zdrowego żywienia i starać się wpajać dzieciom dobre nawyki.

 

Ilustracje

Na uwagę zasługują kolorowe, angażujące ilustracje autorstwa Macieja Łazowskiego. Stanowią one dodatkową zachętę do zabawy. Wyglądają prosto, nie ma problemu z tym, aby odgadnąć, co przedstawiają. Karty są wykonane z taki sposób, że zachowują swój kształt i nie zaginają im się rogi.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ