fbpx

Opinie o Karuzela Tiny Love Rośnij z Muzyką

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Najważniejsze zalety:

To dobra karuzela do łóżeczka, ponieważ jest kolorowa, solidna i bezpieczna dla malucha i może być używana już od pierwszych dni jego życia. Pełni ona funkcję pozytywki i ułatwia dziecku zasypianie. Produkt ma wszystkie wymagane certyfikaty, takie jak CE i spełnia podstawowe normy Unii Europejskiej (w tym EN 71).

 

Najważniejsze wady:

Jak zauważyli rodzice, czasami zabawka wydaje nie do końca przyjemne dźwięki. Dzieje się to głównie w momencie, gdy włączymy funkcję karuzeli i przyczepione do pałąka maskotki zaczną obracać się wokół własnej osi.

 

Werdykt: 9.6/10

Wielu rodziców decyduje się na zakup modelu Tiny Love Rośnij z Muzyką. Opinie, jakie można znaleźć na jego temat, są pozytywne. Karuzela ma wymiary: 40 cm x 56 cm x 69 cm, a przyczepione do niej maskotki przedstawiają królika, jeża oraz liska. Zabawka ma ładne, stonowane kolory i wykazuje odporność na uszkodzenia.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dla młodszych i starszych dzieci

Karuzelę można powiesić nad łóżeczkiem noworodka. Dzięki niej maluch może się wyciszyć, pozwala na to funkcja szumu. Tego typu dźwięki sprawiają, że małe dzieci stają się spokojniejsze, gdyż przypominają sobie odgłosy słyszalne jeszcze w brzuchu mamy. Kiedy pociecha będzie nieco starsza i ukończy 5. miesiąc życia, obracające się na pałąku zabawki mogą przestać go interesować. Niemniej jednak nie musimy demontować całej zabawki, możemy wykorzystywać ją jako usypiającą pozytywkę. Ma ona do wyboru 18 melodii z 6 różnych kategorii, całkowity czas ich trwania to ok. 40 minut.

Pozytywny wpływ na rozwój malucha

Okazuje się, że karuzela pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Przymocowane do pałąka maskotki krążą nad główką malucha, pojawiając się i znikając. Taki ruch przypomina nieco grę w “a ku-ku”, ułatwiającą dzieciom zrozumienie, że obiekty, które tracą z zasięgu wzroku, nadal istnieją. Powolny ruch pluszowych zwierzątek w połączeniu z relaksacyjną muzyką stymuluje zmysł słuchu i wzroku. Sami możemy zdecydować, jak intensywnie zabawka będzie oddziaływała na malucha. Możemy włączyć muzykę, światełko i karuzelę w tym samym czasie lub każdą z wymienionych opcji osobno. Istotne jest to, że możliwe jest regulowanie poziomu głośności dźwięków. To, że zabawka wspomaga rozwój dzieci, potwierdza test Tiny Love Rośnij z Muzyką.

 

Solidność

Nie ma ryzyka, że po kilku dniach czy tygodniach użytkowania karuzela się zepsuje lub zniszczy. Plastikowa obudowa jest bardzo wytrzymała, w efekcie czego zabawka może towarzyszyć dziecku nawet przez pierwszych kilkanaście miesięcy jego życia. Po odczepieniu pałąka z maskotkami sprzęt zmienia się w pozytywkę, którą maluch może przenosić w rączkach z miejsca na miejsce. Nawet jeśli pociecha zrzuci zabawkę na ziemię z niewielkiej wysokości, nie powinna popękać. Oznaczenia przy przyciskach nie ścierają się, a efekty świetlne działają bez zarzutu, dopóki nie rozładują się baterie.

 

Eleganckie opakowanie

Karuzela jest zapakowana w eleganckie pudełko, więc można ją podarować w prezencie z okazji chrztu, baby shower itp. Rodzice na pewno ucieszą się z takiego podarunku, bo może on bardzo się przydać. Czasami zdarza się, że to właśnie kręcąca się i grająca karuzela uspokaja zdenerwowane dziecko, gdy inne metody uspokojenia zawiodły. Poza tym przymocowana do łóżeczka zabawka jest ładną dekoracją, a cena Tiny Love Rośnij z Muzyką jest atrakcyjna.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Piotr

November 1, 2022 at 5:56 pm

Z tą solidnością to się nie zgodzę. Moja się zepsuła, do pewnego momentu się kręci a później przestaje.:/

Odpowiadać
Zespół OdSmoczadoTornistra

November 15, 2022 at 11:56 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół OdSmoczadoTornistra

Odpowiadać