fbpx

Opinie o Kinderkraft Joy

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Łóżeczko może być używane już od pierwszych dni życia malucha. Jego rozkładanie i składanie nie stanowi problemu. To model pozbawiony twardych szczebelków i niewielkich elementów, które mogłyby być niebezpieczne dla niemowląt. Mebel został pokryty poliestrową tapicerką, dlatego można go łatwo utrzymać w czystości. Ma ona melanżowy kolor, dlatego drobne zabrudzenia nie są widoczne.

 

Najważniejsze wady:

Przeprowadzono test Kinderkraft Joy i okazało się, że przesuwaniu mebelka po podłodze towarzyszy stosunkowo duży hałas. Kółka, które znajdują się w podstawie łóżeczka, piszczą. Nie są to zbyt przyjemne dźwięki.

 

Werdykt: 9.4/10

Łóżeczko daje możliwość korzystania z podwieszanej podłogi, kiedy maluszek nie potrafi samodzielnie siedzieć. Po złożeniu ma ono kompaktowe wymiary i jest wygodne w przechowywaniu. Wpływa na to również możliwość zapakowania do torby, która została dołączona do kompletu. W razie potrzeby kółka można zamienić na płozy, aby łóżeczko stało się kołyską.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Przydatne akcesoria

Razem z mebelkiem otrzymujemy kilka przydatnych akcesoriów. Mowa tu nie tylko o torbie do przechowywania, ale też chroniącej przed owadami moskitierze i przewijaku z pasami bezpieczeństwa. Umożliwia on szybką zmianę pieluszki i to bez konieczności nadmiernego pochylania się nad dzieckiem, co zapobiega pojawieniu się nieprzyjemnego bólu pleców. Podobnie jak inne łóżeczka turystyczne marki Kinderkraft, model Joy został wyposażony w karuzelę z kolorowymi, pluszowymi zabawkami oraz pozytywką. Z pewnością zainteresuje ona malucha, a dodatkowo ułatwi mu zasypianie. Mimo że do łóżeczka dołączono tyle elementów, cena Kinderkraft Joy jest według rodziców atrakcyjna.

Pełni funkcję kojca

Kiedy maluch podrośnie i będzie mógł samodzielnie siedzieć, należy zrezygnować z używania podwieszanej podłogi. Jednak to nie oznacza, że mebelek stanie się mało przydatny, gdyż może wtedy pełnić funkcję kojca. Na dwóch dłuższych bokach umieszczono siateczkę, przez którą możemy obserwować bawiącą się pociechę. Łóżeczko ma też zamykane na zamek błyskawiczny wejście, przez które starsze dziecko może samodzielnie wchodzić. To może być dla niego ciekawą zabawą. Sprawdzając opinie Kinderkraft Joy można się przekonać, że wielu rodziców wykorzystuje łóżeczko jako kojec. W ten sposób można zapewnić maluchowi odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie zająć się np. domowymi obowiązkami.

 

Uchwyty do wstawania

Przy jednym z boków mebelka umieszczono dwa kolorowe uchwyty na tasiemkach. Z ich pomocą maluszek może samodzielnie uczyć się wstawać oraz podciągać. Nie należy się obawiać o solidność uchwytów. Są one mocne i dobrze przymocowane, więc nie ma ryzyka, że dziecko przypadkowo je oderwie. Elementy te mają okrągły kształt, w efekcie czego pociecha może je pewnie chwycić swoimi małymi dłońmi.

 

Solidność

Mebelek jest solidny, dlatego można go bez obaw używać tak długo, jak jest to konieczne. Dno wzmocniono przy użyciu stalowych rurek, więc nie ma ryzyka, że przypadkowo pęknie pod stosunkowo dużym obciążeniem. Dołączony do kompletu materacyk jest odpowiednio gruby, a co ważniejsze, odporny na odkształcanie. Wytrzymały jest też odłączany przewijak, którego maksymalne obciążenie wynosi 15 kg. Można bez obaw położyć na nim malucha.

 

Elegancki design

Łóżeczko elegancko się prezentuje. Szara tapicerka ładnie kontrastuje z jaśniejszymi elementami. Mebelek może być dodatkową dekoracją wnętrza, dlatego nie ma potrzeby ciągłego składania go i ponownego rozkładania. Łóżeczko może przez cały czas stać w pokoju dziecka. Nawet jeśli przez przypadek zabrudzimy tapicerkę, możemy szybko wywabić plamy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ