fbpx

Opinie o Lego Duplo Moje Pierwsze Klocki

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Klocki Lego są na tyle duże, że nawet małe dziecko może się nimi bawić. Nie ma ryzyka, że pociecha połknie któryś z elementów i dojdzie do niebezpiecznej sytuacji. Test Lego Duplo Moje Pierwsze Klocki potwierdza, że zabawka została wykonana z dobrej jakości plastiku. Poszczególne elementy zestawu są lekkie i mają różne kolory.

 

Najważniejsze wady:

Tekturowe pudełko, w które zostały zapakowane klocki nie jest zbyt wytrzymałe. Po pewnym czasie możliwe, że konieczny okaże się zakup specjalnego opakowania do przechowywania zabawek. Tektura jest stosunkowo ciężka, dlatego też szybko się niszczy.

 

Werdykt: 9.7/10

Zabawka jest polecana dla dzieci od 18. miesiąca życia. Z uwagi na możliwość budowania różnych konstrukcji, układanie klocków nie nudzi się maluchom. Podczas zabawy mogą oni ćwiczyć umiejętności manualne, a także rozwijać wyobraźnię. W dołączonej do zestawu instrukcji znajdują się gotowe pomysły na budowle.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Możliwość konstruowania wielu budowli i przedmiotów

W zestawie podstawowym znajduje się dużo klocków, co oznacza, że można zbudować wiele ciekawych konstrukcji. Dziecko może stworzyć ze znajdujących się w zestawie elementów domek, helikopter, a nawet rybkę. Niektóre klocki mają dekoracje, dzięki czemu zrobiony z nich przedmiot wygląda bardziej realnie. W komplecie znajdują się także śmigła.

 

 

Bezpieczeństwo

Dla rodziców jednym z najważniejszych kryteriów podczas zakupu zabawek dla dziecka jest bezpieczeństwo. Opinie o Lego Duplo Moje Pierwsze Klocki wskazują, że produkt nie stanowi żadnego zagrożenia dla pociechy. Elementy są na tyle duże, że nie trzeba martwić się, że dziecko włoży je do buzi i się zadławi. Co więcej, wykorzystany do produkcji plastik nie zawiera szkodliwych substancji. Klocki występują w różnych kolorach, uczą myślenia i pozwalają rozwinąć zdolności manualne.

 

Skład zestawu

W zestawie znajduje się dokładnie 80 klocków. Mają one różne kształty i kolory. W skład kompletu wchodzi też ruchome skrzydło, więc pociecha ma szansę stworzenia atrakcyjnie wyglądającego helikoptera, który może posłużyć później do innej zabawy. Rodzice doceniają, że w opakowaniu można znaleźć też klocki z dwustronnymi dekoracjami. Dzięki nim powstałe z elementów przedmioty są bardziej realistyczne. Dekoracje są także ułatwieniem dla malucha, bo dowiaduje się on z nich, co może zbudować ze swoich klocków. Pomocna w zabawie okazuje się instrukcja z przykładowymi budowlami, jakie można wykonać. Przydaje się ona szczególnie na początku. Produkt jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 1,5 roku i wzbudza także zainteresowanie starszych pociech. Patrząc na możliwości, jakie daje zestaw, cena Lego Duplo Moje Pierwsze Klocki nie jest wysoka.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ