fbpx

Opinie o Maxi-Cosi Cabriofix 

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Fotelik samochodowy 0-13 kg jest tak skonstruowany, aby zapewnić dziecku możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy samochodem. Co istotne, ten model pasuje do wszystkich wózków Quinny i Maxi-Cosi, więc można niego korzystać nie tylko podczas jazdy samochodem, ale też spacerów. Fotelik jest polecany zarówno na co dzień, jak i dłuższe podróże. Model pochodzi z produkcji europejskiej.

 

Najważniejsze wady:

Produkt jest pokryty miękką w dotyku tapicerką. Rodzice zwracają jednak uwagę na to, że szybko traci ona intensywny kolor. Po kilku praniach można zauważyć, że tapicerka nieco wyblakła i tym samym gorzej się prezentuje.

 

Werdykt: 9.4/10

Do zakupu tego produktu zachęcają w szczególności pozytywne opinie. Maxi-Cosi Cabriofix to fotelik dziecięcy, który ma wygodną wyściółkę i gwarantuje komfort nawet podczas dłuższej podróży. Produkt jest dostępny w wielu atrakcyjnych wersjach kolorystycznych m.in.: szarej, różowej, czarnej, niebieskiej, granatowej i kremowej. Model jest odpowiedni dla dzieci ważących do 13 kg. Jego wymiary to: 44 cm x 71 cm x 57 cm.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobrze przemyślana konstrukcja

Fotelik samochodowy Maxi-Cosi Cabriofix powstał po to, aby zapewnić maluchom bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy. Ma on specjalny system ochrony bocznej SPS, dzięki któremu maluch jest mniej narażony na poważne kłopoty zdrowotne przy uderzeniach bocznych podczas wypadku. Fotelik ma wyjmowaną wkładkę wypełniającą z odpowiednio dopasowanym zagłówkiem. Elementami konstrukcji są też m.in. ochraniacze na szelki, które chronią przed zbyt mocnym uciskiem pasów. Szelki można regulować za jednym dociągnięciem i tym samym łatwo dopasować je w zależności od budowy ciała naszego dziecka. Model ma też boczne zaczepy, które przytrzymują szelki barkowe w odpowiedniej pozycji. Tym samym sadzanie dziecka i jego wyciąganie z siedziska jest łatwiejsze.

Łatwy montaż

Osoby, które zdecydowały się zainwestować w ten model, twierdzą, że jest on łatwy w montażu. Można go ustawić przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Fotel nadaje się do instalacji na przednim siedzeniu, ale trzeba się upewnić, że w takim wypadku poduszka powietrzna jest wyłączona. Fotelik przytwierdza się do siedziska za pomocą pasów bezpieczeństwa albo bazy FamilyFix lub EasyFix.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Przeprowadzony test Maxi-Cosi Cabriofix wykazał, że fotelik samochodowy dla dziecka jest bezpieczny w użytkowaniu. Model jest zgodny z europejskimi standardami i normą ECE R44/04. Stanowi to potwierdzenie na to, że jego konstrukcja została odpowiednio przemyślana i zatwierdzona przez odpowiednie podmioty. 

 

Daszek

Na pałąk można zaciągnąć materiałowy daszek, który okazuje się praktyczny w wielu sytuacjach. Przydaje się on głównie wtedy, kiedy montujemy fotelik do bazy wózka, a na dworze pada drobny deszcz, lekko wieje albo świeci intensywne słońce. Daszek jest chowany w listwie skorupy, więc nie zajmuje dodatkowego miejsca.

 

Czyszczenie tapicerki

Utrzymanie fotelika samochodowego w czystości jest stosunkowo łatwe. Tapicerkę można zdjąć i wyczyścić. Możliwa jest pielęgnacja ręczna albo pranie w pralce. Zalecana jest stosunkowo niska temperatura, aby chronić materiał przed zmechaceniem czy innymi uszkodzeniami. Tapicerka jest dostępna w różnych kolorach, wybór jest naprawdę spory. Cena Maxi-Cosi Cabriofix wynosi około 500 zł w górę.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ