fbpx

Opinie o Maxi-Cosi Tobi

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Najważniejsze zalety:

W foteliku możemy bezpiecznie przewozić pociechę już od pierwszych dni życia. Co ważne, jeśli zajdzie taka konieczność z łatwością zamocujemy go do stelaża wózka, więc nie musimy zabierać w podróż zbyt wielu dziecięcych akcesoriów. Model jest lekki i poręczny. Wkładanie malucha i wyjmowanie go ze środka nie stanowi żadnego problemu. Pokazał to test Maxi-Cosi Tobi.

 

Najważniejsze wady:

Rodzice, którzy zdecydowali się na zakup fotelika w jasnym kolorze narzekają, że tapicerka jest podatna na zabrudzenia. Co prawda możemy ją odpiąć i później wyprać w pralce, ale to stosunkowo kłopotliwa czynność.

 

Werdykt: 9.4/10

Podobnie jak inne foteliki samochodowe 0-13 kg, model marki Maxi-Cosi ma w komplecie specjalną wkładkę. Pozwala ona na bezpieczne przewożenie noworodków, potem można ją wyjąć, aby maluch miał więcej miejsca. Produkt jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, m.in.: czarnej, czerwonej, różowej, turkusowej i niebieskiej. Model można zamontować z wykorzystaniem systemu ISOFIX lub pasów bezpieczeństwa.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Praktyczny daszek

Analizując opinie o Maxi-Cosi Tobi można wywnioskować, że dla rodziców istotnym atutem modelu jest praktyczny, naciągany na pałąk daszek. Skutecznie chroni on malucha przed promieniami słonecznymi, silnym wiatrem, a także lekkimi opadami deszczu. Element ten okazuje się przydatny zarówno podczas jazdy autem, jak i po przypięciu fotelika do stelaża wózka.

Spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa

Nie należy się obawiać, że nie zapewniamy odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podróżującemu z nami dziecku. Fotelik spełnia wszystkie podstawowe normy Unii Europejskiej, a w dodatku ma stosowne certyfikaty. Został on wykonany z solidnych materiałów i jest przystosowany do zamontowania tyłem do kierunku jazdy. Choć cena Maxi-Cosi Tobi nie jest wysoka, możemy mieć pewność, że w razie kolizji zagwarantuje maluchowi bezpieczeństwo. Model jest wyposażony w SPS, czyli system bocznej ochrony. Umieszczone przy siedzisku szelki można samodzielnie wyregulować, tak aby odpowiednio podtrzymywały pociechę.

 

Lekkość i poręczność

Fotelik waży nieco ponad 3 kg i ma wygodny uchwyt do przenoszenia. Kiedy maluch zaśnie podczas podróży nie musimy go budzić po dojechaniu do celu. Możemy ostrożnie wypiąć siedzisko, przełożyć je na stelaż wózka i zawieźć pociechę do domu lub po prostu przenieść fotelik w rękach.

 

Łatwy montaż

Zamontowanie fotelika w samochodzie nie jest trudne, nie wymaga użycia dużej siły czy specjalistycznych narzędzi. Warto wykorzystać przy tym specjalną bazę Family Fix lub Easy Fix, którą wpina się do uchwytów ISOFIX. Dzięki temu dziecko będzie miało więcej wolnej przestrzeni wokół siebie i nie musimy zbyt szybko rezygnować z przewożenia go tyłem do kierunku jazdy. Specjaliści radzą, aby maluchy podróżowały w ten sposób tak długo, jak jest to możliwe, bo wtedy są lepiej chronione przed doznaniem poważnych obrażeń ciała podczas kolizji, a w szczególności przed urazami głowy i szyi.

 

Elegancki design

Co prawda w przypadku fotelików samochodowych design nie jest najważniejszą kwestią, ale wielu rodziców uważa, że model Maxi-Cosi Tobi wyróżnia się pod tym względem na tle innych produktów. Ważne jest to, że możemy sami zdecydować, w jakim kolorze będzie fotelik. Nie powinniśmy więc narzekać, że jest on za ciemny lub zbyt jasny.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ