fbpx

Opinie o Nogi Stonogi

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Dobre gry dla chłopców powinny ułatwiać im naukę np. kolorów czy liczenia, a dodatkowo uczyć, jak radzić sobie z emocjami, również tymi negatywnymi (związanymi np. z porażką). Rodzice twierdzą, że taka właśnie jest gra Nogi Stonogi. Test, który przeprowadzono wśród konsumentów, udowodnił, że podczas zabawy maluchy zdobywają cenne umiejętności.

 

Najważniejsze wady:

Maksymalna liczba graczy wynosi 4. W przypadku większych rodzin często zdarza się, że ktoś musi zrezygnować z rozgrywki, aby możliwe było jej przeprowadzenie zgodnie z zasadami. Niemniej jednak samo przyglądanie się zabawie także może być ciekawe.

 

Werdykt: 9.3/10

Wydawane przez kupujących opinie o grze Nogi Stonogi są pozytywne, trudno znaleźć negatywne komentarze na jej temat. Wynika to z tego, że zapewnia dobrą zabawę wszystkim domownikom, a zasady nie są skomplikowane. Ponieważ minimalna liczba graczy to 2, maluch może grać tylko z siostrą, bratem czy przyjacielem.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Nauka poprzez zabawę

Nogi Stonogi to chętnie kupowana gra planszowa, ponieważ poprzez dobrą zabawę dzieci zdobywają przydatne umiejętności. Maluchy uczą się przede wszystkim kolorów, a także wykonywania łatwych działań matematycznych, takich jak dodawanie i odejmowanie. Nie czują one presji, że muszą się czegoś nauczyć, za to ciekawie spędzają czas z rodzicami lub znajomymi. Ponieważ przewidywany czas rozgrywki to ok. 10, maksymalnie 15 minut, nie ma ryzyka, że dzieci zaczną szybko się nudzić.

Łatwe do wytłumaczenia zasady

Wytłumaczenie zasad rozgrywki zajmuje tylko kilka minut, potem można już przejść do rozegrania pierwszej rundy. Z tego względu Nogi Stonogi to często polecany tytuł osobom, które szukają nieskomplikowanej gry dla chłopców. Zabawa polega na tym, aby rzucać kolorowymi kostkami i zdobyć jak największą ilość butów dla swojej stonogi. Gracze muszą podejmować decyzję, jak dużo obuwia potrzebują i w jakim kolorze, co pozytywnie wpływa na umiejętność logicznego myślenia. Gra jest odpowiednia dla maluchów już od 4. roku życia. Co ciekawe, do wyboru mamy dwa warianty rozgrywki: dla młodszych, jak i starszych uczestników.

 

Kolorowe ilustracje

Wiele osób uważa, że gra jest godna uwagi, ale nie tylko ze względu na jej walory edukacyjne. Cena Nogi Stonogi jest bardzo atrakcyjna, w dodatku wyróżnia się ona ciekawie wyglądającą oprawą graficzną. Ilustracje na płytkach przedstawiające stonogi i buty są bardzo kolorowe oraz dopracowane pod kątem szczegółów. Wszystkie elementy kompletu (poza kostkami) są wykonane z grubego kartonu, w efekcie czego nie są podatne na rozerwanie. Ponadto nie blakną one pod wpływem działania promieni UV.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ