fbpx

Opinie o Pinio Basic

Ostatnio aktualizowane: 20.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Mebelek jest dostępny w białym kolorze, dlatego można go łatwo dopasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Można go ustawić w sypialni rodziców, a potem przenieść do pokoju malucha. Uważa się, że to dobre łóżeczko dziecięce, do którego w razie potrzeby dokupimy potrzebne akcesoria, jak np. przewijak czy szuflady na drobiazgi.

 

Najważniejsze wady:

Część rodziców przekonuje, że rama jest stosunkowo szeroka (szersza niż w przypadku innych łóżeczek dziecięcych). Z tego powodu zamontowanie karuzeli może okazać się bardzo trudne, a czasami nawet niemożliwe, co udowodnił test Pinio Basic.

 

Werdykt: 9.4/10

Łóżeczko nie jest bez wad, ale ma kilka istotnych atutów, które przekonują do zakupu. Mebelek stylowo się prezentuje, a w dodatku nie ma ryzyka, że szybko się zniszczy, bo zabezpieczono go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Model jest przeznaczony do materaca o wymiarach: 120 cm x 60 cm. Może w nim spać niemowlę, jak i starsze dziecko.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wyjmowane szczebelki

Przeanalizowane opinie o Pinio Basic są dowodem na to, że rodzice docenili łóżeczko przede wszystkim za możliwość wyjęcia szczebelków. Takie rozwiązanie z pewnością się przyda, gdy pociecha podrośnie. Częste wkładanie i wyjmowanie jej ze środka może po pewnym czasie stać się uciążliwe. Po zdemontowaniu trzech szczebli maluch zyska niewielkie wejście, z którego będzie mógł swobodnie korzystać.

3-stopniowa regulacja dna

To, co wyróżnia model to 3-stopniowa regulacja dna. Możemy je umieścić na takiej wysokości, aby opiekowanie się dzieckiem było bardziej komfortowe. To pozwala uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości związanych z częstym pochylaniem się, czyli np. bólem pleców. Początkowo możemy umieścić dno wysoko, aby móc w każdej chwili zajrzeć do pociechy, a potem stopniowo je obniżać. To da nam pewność, że dziecko nie wypadnie próbując wyjść samodzielnie z łóżeczka.

 

Solidność

Do produkcji mebla wykorzystano drewno bukowe oraz płytę MDF o odpowiedniej grubości. To daje gwarancję, że łóżeczko jest solidne, więc można go używać nawet przez kilka lat. Stoi ono stabilnie na podłodze i nie jest podatne na pęknięcia, zarysowania czy ścieranie farby. Co ważne, dbanie o mebelek nie jest kłopotliwe, gdyż wystarczy co pewien czas umyć go wilgotną ściereczką namoczoną w wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu (np. płynu do naczyń). Trzeba podkreślić, że do pomalowania łóżka wykorzystano ekologiczną farbę bezpieczną dla dzieci. W jej składzie nie ma szkodliwych substancji, które mogłyby się przyczynić do zaburzenia rozwoju malucha.

 

Demontowalny bok

Kiedy dziecko podrośnie i będzie gotowe na spanie w łóżku bez szczebelków możemy z łatwością zdemontować jeden dłuższy bok. W ten sposób zmienimy wygląd mebla, a pociecha będzie mogła wygodnie położyć się na materacu. Pozostałe ścianki możemy ozdobić, przykładowo lampkami, aby pokój wyglądał bardziej przytulnie. Ponieważ model jest sprzedawany w białym kolorze, na pewno przypadnie do gustu dziewczynce, jak i chłopcu. Cena Pinio Basic jest niska, jednak trzeba podkreślić, że łóżeczko jest praktyczne, wytrzymałe, a do tego wygodne. Bez wątpienia zapewni ono maluchowi w pełni komfortowy sen.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ