fbpx

Opinie o Story Cubes

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Najważniejsze zalety:

W grę dziecko może zagrać samodzielnie, ewentualnie z rodzicami czy grupą znajomych (liczba graczy jest nieograniczona). Zasady rozgrywki są bardzo proste, bo sprowadzają się do wymyślenia opowieści na podstawie obrazków, które wypadły na 9 kostkach. Test Story Cubes udowodnił, że gra ma pozytywny wpływ na dziecięcą wyobraźnię, a także kreatywność.

 

Najważniejsze wady:

Jak przekonują rodzice, gry dla chłopców powinny mieć ciekawą fabułę. W przypadku produktu Story Cubes wszystko uzależnione jest od tego, jakie obrazki zostaną wyrzucone na kostkach. Nie wszystkie dzieci czują się swobodnie podczas opowiadania wymyślonych przez siebie historii, dla niektórych jest to trochę krępujące.

 

Werdykt: 9.6/10

Gra jest polecana dla chłopców od 6. roku życia. Wymyślając różne, niekiedy bardzo zaskakujące historie, dzieci mogą poszerzyć swoje słownictwo, a dodatkowo nauczyć się poprawnego wymawiania kłopotliwych wyrazów. To może znacząco ułatwić im naukę w szkole. Cena Story Cubes jest atrakcyjna. Pudełko przeznaczone do przechowywania kostek nie jest duże, dlatego pociecha może zabrać grę do szkoły.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia

Ponieważ w rozgrywce może wziąć udział dowolna liczba osób, jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Dzieci mogą bez przeszkód przedstawiać swoje pomysły na interpretację obrazków umieszczonych na kostce. Opowiadaniu historii towarzyszy bardzo dobra zabawa i dużo śmiechu. Co ważne, do udziału w zabawie pociecha może zaprosić nie tylko swoich rówieśników, ale też starsze rodzeństwo oraz rodziców.

Brak skomplikowanych zasad

Czasami rodzice obawiają się, że mimo odpowiedniego wieku dzieci będą miały problem z szybkim przyswojeniem zasad gry. Jednak publikowane na temat Story Cubes opinie są dowodem na to, że już po pierwszym wyrzuceniu kostek pociechy chętnie rozpoczynają opowiadanie historii. Istotną zaletą gry jest to, że opowieść można rozpocząć od dowolnego obrazka. Kostki nie są ponumerowane, co daje pełną swobodę w wyborze.

 

Pudełko do przechowywania

Co prawda kostki do gry nie są bardzo duże (choć nieco większe od tych standardowych), to nie trzeba się obawiać, że pociecha szybko je zgubi. Chłopiec może bez przeszkód nosić je przy sobie. Do kompletu zostało dołączone niewielkie i solidne pudełko przeznaczone do przechowywania kostek. Nie zajmuje ono dużo miejsca w plecaku, w razie potrzeby na pewno zmieści się w kieszeni spodni. Wewnątrz pudełka jest 9 osobnych przegródek, dlatego włożone do środka kostki nie przesuwają się i nie obijają o ścianki.

 

Wiele wyróżnień i nagród

Gra przypadła do gustu nie tylko dzieciom i rodzicom, ale także ekspertom. Zdobyła ona m.in. tytuł „Zabawka Roku 2017”, który jest przyznawany zabawkom uznawanym za wartościowe i bezpieczne. Ponadto produkt został nagrodzony w konkursie „Świat przyjazny dziecku” (w 2017 roku), który jest organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Gra jest bardzo dobrym pomysłem na prezent dla dziecka, niezależnie od okazji. Ma ona pozytywny wpływ na jego rozwój, ponadto w czasie rozgrywki pociecha może nawiązać bliższą więź z przyjaciółmi lub bliskimi.

 

Nieprzewidywalność

Nie da się przewidzieć, jakie obrazki zostaną wyrzucone na kostkach, w efekcie czego gracze nie narzekają na nudę. Każdy uczestnik zabawy opowiada inną historię, brak tu ryzyka powielania schematów. Nie ma też ściśle ograniczonego czasu trwania gry, bo wszystko zależy od tego, jak długie opowieści przedstawią gracze.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ