fbpx

Pianina dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Szukasz prezentu dla dziecka? Chcesz podarować mu praktyczny przedmiot, który pozytywnie wpłynie na jego rozwój? Mamy dla Ciebie bardzo dobry pomysł – pianino. Na naszej stronie znajdziesz zestawienie składające się ze sprawdzonych zabawek, które spodobały się wielu maluchom. Na pierwszym miejscu prezentujemy model Small Foot Design 2098, który wygląda, jak prawdziwe pianino w miniaturowej wersji. Zabawka ma mniej klawiszy – mają one rozmiar dopasowany do dłoni dziecka. Instrument służy do rozwijania zdolności motorycznych oraz muzycznych dziecka. Produkt wykonany został z materiałów bezpiecznych dla naszych pociech (drewno, tworzywo sztuczne). Równie ciekawy jest model, który zajął drugie miejsce w naszym zestawieniu – Simba ABC. Zabawka ta zrobiona jest z tworzywa sztucznego, które jest bardzo wytrzymałe. Dziecko ma do dyspozycji wiele funkcji – jeśli chcesz je poznać zapoznaj się z opisami produktów w dalszej części artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wykonanie produktu jest bardzo profesjonalne. Jego obudowa jest wytrzymała, gdyż zrobiono ją z drewna. Konstrukcja instrumentu jest stabilna, a całość ładnie się prezentuje.

Wady

Dźwięki nie do końca odpowiadają tym, jakie można usłyszeć w instrumencie dla dorosłych, ale satysfakcjonują one dzieci.

Podsumowanie

Zabawka przeznaczona jest dla maluchów od 3. roku życia. Pozwala na rozwijanie umiejętności muzykalnych i motorycznych. Instrument ma charakterystyczny dźwięk. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów i ma małe klawisze, które dostosowane są do ręki dziecka.

Drugi wybór

Zalety

Model ma klawisze wydające dźwięki różnych zwierzątek. Dzieci mają też wybór kilku melodii, do których mogą tańczyć. Zabawka jest bardzo kolorowa, co przyciąga wzrok dziecka.

Wady

Użytkownicy twierdzą, że zabawka pobiera dużo energii, przez co trzeba stosunkowo często wymieniać w niej baterie.

Podsumowanie

Instrument zasilany jest bateriami. Produkt można używać jako pianino, jak również bawić się do rytmu zapisanych podkładów muzycznych, jak i dźwięków imitujących zwierzęta.

Rozważ też

Zalety

Zabawka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które są bezpieczne w użyciu. Drewniana konstrukcja jest stabilna i wytrzymała. Instrument wygląda bardzo atrakcyjnie - przypomina pianino używane przez dorosłych.

Wady

Model ma tylko 18 klawiszy, dlatego gdy dziecko podrośnie nie jest on wystarczający do grania trudniejszych piosenek. Po zakupie może się okazać, że pianino jest rozstrojone, więc należy je otworzyć i nastroić.

Podsumowanie

Produkt służy do wzbudzenia zainteresowania dzieci muzyką i nauki gry na pianinie. Instrument ma niewielki rozmiar, przez co pasuje do małych rąk młodego muzyka i został tak zaprojektowany, aby maluch mógł bezpiecznie na nim grać.

 

 

Najlepsze pianina dla dzieci w 2024 roku

 

Prezentujemy ranking pianin dla dzieci, które spodobają się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Mamy nadzieję, że w naszym zestawieniu znajdziesz produkt dla swojego dziecka czy małego kuzyna.

 

Small Foot Design 2098

 

Pianino Small Foot Design 2098 to model, który przeznaczony jest do zabawy. Może być używany, aby wzbudzić zainteresowanie malucha muzyką. Pozwala rozwinąć zmysł słuchu, a także poczucie rytmu już od najmłodszych lat. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 4. roku życia.

Model atrakcyjnie się prezentuje. Wyglądem przypomina oryginalne pianino dla dorosłych. Obudowa wykonana jest z drewna, które pomalowano na kolor czarny. Dzięki temu instrument wygląda bardzo profesjonalnie. Produkt wyposażony jest w 24 klawisze dostosowane do potrzeb dziecka.

Zabawka jest dobrze nastrojona. Dlatego sprzęt pozwoli maluszkowi zapoznać się z gamą i nauczyć rozróżniać dźwięki. Wymiary tego modelu są równe 40 cm x 25 cm x 30 cm, a jego waga to 5,54 kg. Niewielkie gabaryty pozwalają na ustawienie instrumentu w dowolnym miejscu i jego wygodne przenoszenie. Użytkownicy uważają, że jest on solidny i precyzyjnie wykonany.

Pianino dla dzieci ma czarny kolor. Produkt jest przeznaczony dla maluchów od 3. roku życia. Wymiary modelu są następujące: 41 cm x 30 cm.

 

Zalety

Dobrze nastrojone: Z opinii zamieszczonych przez rodziców w Internecie wynika, że pianino dla dzieci jest dobrze nastrojone. W rezultacie wydobywające się z instrumentu dźwięki są przyjemne dla ucha, co zachęca do zabawy.

Wytrzymała obudowa: Model zrobiono z dobrej jakości materiałów. W przypadku produktów dla dzieci ma to duże znaczenie – jak wiadomo, maluchy nie zawsze korzystają z zabawek uważnie, co zwiększa ryzyko ich uszkodzenia.

Bezpieczeństwo użytkowania: Pianino Small Foot Design 2098 jest bezpieczne w użytkowaniu. Do jego produkcji wykorzystano materiały, które nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji.

Klawisze: : Jak zaznaczają konsumenci, klawisze są solidnie wykonane i płynnie działają.

Wygląda jak prawdziwy instrument: Prezentowane przez nas pianino dla dzieci wygląda jak prawdziwy instrument. Dzięki temu podczas grania maluch może poczuć się jak prawdziwy muzyk.

 

Wady

Odciski dłoni: Obudowa modelu jest błyszcząca, więc są na niej mocno widoczne odciski palców.

 

 

 

 

Simba ABC

 

Wiele osób ceni sobie model Simba ABC, gdyż skutecznie rozwija malucha poprzez zabawę. To dobre i tanie pianino dla dzieci sprawdzi się, jako prezent na urodziny czy gwiazdkę. Produkt przeznaczony jest dla maluchów od 3. roku życia.

Obudowa urządzenia wykonana została z bezpiecznego dla dzieci tworzywa sztucznego. Dzięki temu nawet jeżeli pianino mu spadnie nie powinno się zniszczyć. Wyposażone jest ono w 24 klawisze podstawowe, które pozwolą młodym pianistom nauczyć się rozpoznawać wysokość dźwięków. Do dyspozycji malucha są dodatkowe przyciski, które zmieniają dźwięk klawiszy. Twoje dziecko może się bawić i jednocześnie uczyć gry na instrumencie.

Produkt ciekawie wygląda – kolorowa obudowa i znajdujące się na niej zwierzęta, które po ich naciśnięciu wydają odgłosy, zachęcą dziecko do zabawy. To pozytywnie wpływa na rozwój malucha, a ponadto stanowi dodatkowy bodziec do zabawy. Konsumenci twierdzą, że produkt nie jest zbyt głośny, więc nie przeszkadza domownikom.

Simba ABC to bardzo dobre pianino dla dzieci do 100 zł. Wymiary zabawki to: długość – 39 cm i szerokość – 28 cm. Produkt jest odpowiedni dla maluchów od 3. roku życia.

 

Zalety

Odgłosy zwierzątek: Po naciśnięciu odpowiednich klawiszy słyszalne są odgłosy różnych zwierząt. W ten sposób dziecko może poznawać świat.

Dobry pomysł na prezent: Wielu rodziców jest zdania, że zaproponowany przez nas produkt to świetna propozycja na prezent. Zabawka bez wątpienia spodoba się chłopcom i dziewczynkom. Można wybrać ją na upominek z różnych okazji.

Płynnie działające klawisze: Umieszczone na obudowie klawisze działają płynnie, więc nawet małe dziecko nie będzie miało problemu z ich wciśnięciem. Łatwa obsługa zwiększa szansę na to, że maluch będzie chętnie sięgał po instrument.

Kolorowa obudowa: Model ma kolorową obudowę, dlatego przykuwa uwagę najmłodszych. Należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na ładny wygląd, ale też solidność produktu.

 

Wady

Wymagane baterie: Aby móc skorzystać z dostępnych w zabawce funkcji, konieczny jest zakup baterii. Akumulatorki stosunkowo szybko się rozładowują.

 

 

 

 

Janod Confetti

 

Instrument dla dzieci Janod Confetti jest przeznaczony dla maluchów od 3. roku życia. Może być on wykorzystywany jako pierwsze pianino dla dziecka. Zabawka rozwija słuch, a także pozwala wyrazić swoją ekspresję.

Do produkcji tego modelu użyto wysoko gatunkowego drewna. Następnie pomalowano je na kolor czerwony. Taka barwa jest bardzo intensywna i przyciąga wzrok malucha. Produkt do złudzenia przypomina prawdziwe pianino.

Wymiary tego modelu są równe 32,5 cm x 24,5 cm x 29 cm. To oznacza, że instrument jest niewielki i zmieści się w każdym miejscu. Ma on 18 klawiszy, które są mniejsze od standardowych i dostosowane są do dłoni dziecka. Maluch może nauczyć się z pomocą zabawki gamy. Użytkownicy twierdzą, że produkt szybko uczy dzieci poczucia rytmu i dostarcza im przy tym mnóstwo zabawy, a do tego jest bardzo łatwy w obsłudze, więc dziecko nie zniechęca się do nauki gry.

Pianino dla dzieci Janod Confetti ma czerwony kolor. Model ma wymiary: 32,5 cm x 24,5 cm x 29 cm, a jego waga jest równa 4,5 kg.

 

Zalety

Spełnia określone prawem normy: Dla rodziców najważniejsze jest to, że prezentowane pianino spełnia normy prawne określone dla tego typu produktów. Oznacza to, że zabawa z użyciem instrumentu jest dla pociechy w pełni bezpieczna.

Wygoda gry: Jak zapewnia producent, klawisze są dostosowane do małych dłoni dziecka. Wynika z tego, że maluch ma zapewniony komfort w trakcie gry, a wydobywanie nowych dźwięków nie jest dla niego trudne.

Jakość wykonania: Produkt zrobiono z dobrej jakości materiałów. Instrument nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne tj. otarcia czy zadrapania.

 

Wady

Przenoszenie: Zabawka jest nieco ciężka, dlatego maluch może mieć problem z jej samodzielnym przenoszeniem.

 

 

 

 

Smily Play 2055

 

Prezentujemy pianino dla dzieci Smily Play 2055. Jest to zabawka, która spodoba się każdemu maluchowi bez względu na płeć. Produkt ma kolorową obudowę, a dzięki temu zwraca uwagę pociech, a ponadto stanowi ciekawe dopełnienie wystroju pokoju dziecięcego.

Pianino ma wymiary: 58 cm x 25,5 cm. Zabawka jest zasilana bateriami (typ AA 1,5V, dołączone do zestawu). Instrument wyposażono w 18 klawiszy. Ciekawym dodatkiem jest mikrofon. Dzięki niemu pociecha może rozwijać zarówno umiejętności muzyczne, jak i wokalne. Tego typu zabawka może okazać się początkiem narodzin wielkiej pasji. Pianinko stymuluje odpowiedni rozwój malucha i zapewnia mu rozrywkę.

Dlaczego rodzice decydują się kupić zabawkę Smily Play 2055? Odpowiedzią na to pytanie jest to, że instrument wzbudza duże zainteresowanie dzieci. Ma to związek zarówno z przyjemnymi dźwiękami, jakie można wydobyć przy jego użyciu, jak i atrakcyjnym designem. Zabawka jest lekka i nie zajmuje dużo miejsca.

Smily Play 2055 to pianino przeznaczone dla dzieci od 3. roku życia. Produkt ma wymiary: 58 cm x 25,5 cm. Zabawka jest zasilana bateriami.

 

Zalety

Mikrofon: W zestawie znajduje się mikrofon. Jest on zamontowany na solidnie zrobionym statywie. Twoja pociecha będzie mogła nie tylko rozwijać umiejętność gry na instrumencie, ale także ćwiczyć śpiew.

Mobilność: Produkt jest zrobiony z lekkich materiałów. Maluch nie będzie miał żadnego problemu z przeniesieniem zabawki w wygodniejsze miejsce.

Zaokrąglone krawędzie: Pianino ma zaokrąglone krawędzie, co zwiększa bezpieczeństwo zabawy.

 

Wady

Podatność na zarysowania: Podczas zabawy trzeba uważać, aby nie porysować obudowy produktu – jest ona podatna na drobne uszkodzenia mechaniczne.

Głośność: Na początku może nam się wydawać, że instrument zbyt głośno gra, jednak szybko można się do tego przyzwyczaić.

 

 

 

 

Hape E0318

 

Produkt Hape E0318 bardzo dobrze wzbudza zainteresowanie malucha muzyką. Skuteczne wpływa na rytmikę i ogólne zdolności ruchowe dziecka. Zabawka przeznaczona jest dla młodych muzyków od 3. roku życia.

Pianino wykonane jest z wysoko gatunkowego drewna. Następnie całą obudowę pomalowano czerwonym lakierem – kolor przyciąga uwagę dzieci i wygląda atrakcyjnie.

Do dyspozycji dziecka jest 18 klawiszy, z których pomocą rozwinie ono swoje zdolności muzyczne. Wymiary tego modelu są równe: długość – 33 cm, szerokość – 25 cm, i wysokość – 30 cm. Niewielki rozmiar umożliwia postawienie w pokoju malucha i dowolne przestawianie w razie potrzeby. Opinie o pianinach dla dzieci producenta Hape są bardzo pozytywne. Podobne recenzje można znaleźć na temat modelu E0318. Użytkownicy, którzy korzystali z tego sprzętu twierdzą, że jest on precyzyjnie wykonany i charakteryzuje się dobrym nastrojeniem.

Pianino dla dzieci Hape E0318 ma czerwony kolor. Zabawka jest odpowiednia dla maluchów mających od 3 lat. Model zrobiono z drewna.

 

Zalety

Przyjemne dźwięki: Produkt jest dobrej jakości. Dźwięki, jakie można wydobyć przy użyciu zabawki, są bardzo rzeczywiste. Hape E0318 dostarcza nie tylko rozrywki, ale pozwala nabywać umiejętności muzycznych.

Drewno: Do wykonania pianina użyto dobrego gatunkowo drewna. Powierzchnia modelu została zabezpieczona specjalnym lakierem. Producent zapewnia, że warstwa pokrywająca instrument nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji mogących zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

 

Wady

Wymiary: Pianino jest stosunkowo małe, więc granie na nim może okazać się mało komfortowe dla pociech mających więcej lat.

Stabilność: Pojedyncze osoby twierdzą, że produkt nie jest stabilny. Kiedy mocno uderzy się w klawisze, instrument lekko się chybocze. Może to zmniejszać nieco komfort użytkowania zabawki.

 

 

 

 

Jakie pianino dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Twoje dziecko wykazuje żywe zainteresowanie muzyką? Ochoczo gra na cymbałkach i śpiewa, bardzo chce grać na keyboardzie lub prawdziwym pianinie? Jeśli tak, ten poradnik jest tym, czego potrzebujesz. Chcemy w nim przybliżyć kwestie dotyczące tego, jakie pianino dla dzieci wybrać. Skupimy się na modelach imitujących duże instrumenty, których wysokość jest dostosowana do wzrostu mniej więcej 3 letniego dziecka.

Czy warto kupić pianino dla dziecka?

Dzieci szybko zmieniają swoje zainteresowania. Niektóre już od 2. roku życia siadają przy dużych instrumentach i przez kolejne lata życia ćwiczą umiejętności. Inne po kilku miesiącach zamiast gitary wolą saksofon, a potem pianino. Jeśli więc Twoja 2-3 letnia pociecha wykazuje zainteresowanie pianinem, ale Ty nie wiesz, jak sytuacja rozwinie się w przeciągu kilku lat zakup modelu zabawkowego to doskonały wybór. Taki instrument kosztuje ok. 200 zł. Jest niewielki i dostosowany do potrzeb maluszka.

 

Pianino czy organki?

Pod nazwą pianinko dla dzieci sprzedawane są nie tylko zabawki, które imitują prawdziwe pianino, ale też organki bardziej przypominające keyboard. Zapewne zastanawiasz się, który produkt wybrać. Pianinko jest piękne, ale zajmuje więcej miejsca, więc jeśli nie chcesz zastawiać pokoju dziecka organki mogą okazać się praktyczniejsze. Z drugiej strony czasem wydają one nieco sztuczny dźwięk i nie są tak atrakcyjne dla dzieci, które są troszkę starsze. Niemniej jednak ilość kolorowych przycisków i funkcji zachęca wiele maluszków do zabawy. Wybór nie jest łatwy, ale jeśli przeanalizujesz zainteresowania pociechy, jej wiek oraz potrzeby, z całą pewnością wybierzesz stosowny model.

 

Zasilanie

Warto sprawdzić, jak zasilana jest zabawka, ile baterii potrzebujemy lub czy w ogóle są one niezbędne. W przypadku organek raczej nie obędzie się bez zasilania, a pianinka mogą go nie potrzebować. Jeśli chodzi o modele zasilane akumulatorami upewnijmy się, jak długo zabawka może działać na pełnych bateriach, aby dziecko mogło korzystać z zabawki dłużej niż kilkanaście minut.

 

Wygląd

Najlepsze pianino dla dzieci jest atrakcyjne. Tak mówią rodzice i to można wywnioskować po reakcjach dzieci. Tak naprawdę, gdy maluch ma 2, 3 czy 4 lata nie liczą się funkcje, a to, jak wygląda zabawka. Jeśli maluszek jest mały (ma niewiele ponad roczek), spodobają mu się kolorowe elementy. Z drugiej strony, gdyż dziecko jest starsze i obserwujesz u niego żywe zainteresowanie muzyką i prawdziwymi instrumentami nie zadowoli go pstrokaty model. W tym wypadku wybierz raczej klasyczny wzór, ewentualnie jeśli nie chcesz kupować czarnego instrumentu zdecyduj się na przykład cały niebieski czy czerwony.

 

Wykonanie

Dzieci kochają testować zabawki. Nie dziwi więc fakt, że są uznawane za najlepszych testerów jakości. Jeśli chcesz mieć pewność, że pianinko będzie służyć Twojemu maluszkowi przez dłuższy czas wybierz produkt wykonany z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Szczególną uwagę zwróć na klawisze – nie mogą się ruszać, a jeśli zabawka ma jakieś przyciski sprawdź, jak zostały zamontowane.

Pianinka często mają obudowę drewnianą, a organki plastikową. W przypadku drewna musimy przyjrzeć się temu, czy jest dobrze wyszlifowane i pomalowane bezpieczną dla zdrowia farbą. Potwierdzają to certyfikaty przyznane zabawce. Modele plastikowe też powinny posiadać atesty.

 

Zabawka a wiek dziecka

To, jakie pianino dla dzieci jest najlepsze dla Twojej pociechy zależy od jej wieku. W sklepach znajdziemy zabawki skierowane dla maluchów powyżej 1-go roku życia, jak i te, odpowiednie do starszych dzieci, powyżej 3-go roku życia. Stosowne informacje znajdziesz na opakowaniu. Pamiętaj, że nie są one podane wyłącznie żeby spełnić pewne normy. Chodzi też o bezpieczeństwo Twojej pociechy. Produkty, na opakowaniu których znajduje się informacja – dla dzieci powyżej 3-go roku życia – najprawdopodobniej składają się z niewielkich elementów, które można odpiąć i połknąć.

Wielkość

Z jednej strony chcemy, aby pianinko pozwalało dziecku na komfortową grę, z drugiej zależy nam na tym, aby nie zajmowało dużo miejsca w pomieszczeniu. Warto więc przed zakupem sprawdzić gabaryty produktu. W przypadku organek nie jest to tak istotne, ale pianinko zwykle jest większe. Od razu pojawia się kwestia wagi. W sklepach znajdziemy zabawki ważące 2 kg – 3 kg, których przenoszenie, nawet dla dziecka będzie łatwe, ale są też cięższe, 10 kg modele. Duża waga od razu zmusza nas do wybrania miejsca ustawienie pianinka, a to też będzie miało związek z wymiarami.

 

Pianina dla dzieci w dobrych cenach

Jak wspomnieliśmy na samym początku artykułu pianino dla dzieci to dobry wybór ze względu na cenę. Drewniany model do złudzenia przypominający prawdziwy instrument będzie kosztował maksymalnie 300-400 zł, jednak dobre, solidne modele, które chcemy polecić znajdziesz w sklepie już za ok. 200 zł. Nieco mniej kosztują plastikowe organki, które zachęcają dzieci kolorystyką oraz tym, że mają więcej funkcji. Takie zabawki znajdziesz w sklepie nawet za mniej niż 100 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ