fbpx

Piaskownice dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Przeanalizowaliśmy rynek zabawek dla dzieci i dostępne na rynku piaskownice, wzięliśmy pod uwagę opinie klientów, a także cechy produktów i w ten sposób wyłoniliśmy najlepsze produkty. Na szczycie naszej listy uplasowała się piaskownica w kształcie żółwia – Little Tikes 632884. Jest to niewątpliwie atrakcyjny produkt, zwłaszcza dla dzieci, gdyż żółw zachęca maluchy do zabawy. Dla rodziców ważniejsze jest jednak bezpieczeństwo dzieci, a specjalna pokrywa niewątpliwie temu sprzyja. Po skończonej zabawie przykrywamy piasek, dzięki czemu zwierzęta nie będą z niego korzystać do załatwiania swoich potrzeb. Poza tym piasek nie namoknie, gdy spadnie deszcz. Nie można też pominąć faktu, że produkt wykonany jest z tworzywa sztucznego wysoce odpornego na uszkodzenia oraz działanie czynników zewnętrznych. Jeśli szukasz nieco większego produktu, z całą pewnością zainteresuje Cię nasza druga propozycja, czyli Step 2 Krab 7405 – piaskownica w kształcie kraba, która również posiada pokrywkę. Produkt cieszy się wieloma pozytywnymi ocenami konsumentów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Piaskownica została wykonana z trwałego tworzywa. Wygląda ona bardzo atrakcyjnie. Produkt jest niewielki, w związku z tym przechowamy go nawet w niewielkiej szopie lub garażu. Pokrywa pozwala na przykrywanie piasku, gdy przestanie on być używany, dzięki czemu w piaskownicy nie ma niepożądanych zanieczyszczeń.

Wady

Aby pokrywa dobrze trzymała się na piaskownicy, trzeba dodatkowo przykładać ją czymś ciężkim, np. kamieniem. Poza tym w piaskownicy może bawić się tylko jedno dziecko.

Podsumowanie

Żółwik jest atrakcyjny i co ważne – materiał wykonania nie płowieje na słońcu. Produkt ten to inwestycja na kilka sezonów. Tworzywo nie pęka, nie łamie się. Całość jest lekka, przez co łatwo i szybko osoba dorosła może wymienić piasek.

Drugi wybór

Zalety

Model ma bardzo radosny, czerwony kolor. Nie płowieje on na słońcu. Produkt może również pełnić rolę baseniku. Praktyczna pokrywa chroni piasek lub wodę przed zanieczyszczeniami. Dwa siedziska w kształcie krabich szczypiec wyglądają atrakcyjnie i dzieci mogą wygodnie na nich usiąść.

Wady

Model jest dość duży, przez co trzeba przeznaczyć sporo miejsca na jego przechowywanie. Poza tym jedna osoba może mieć kłopot z umyciem piaskownicy.

Podsumowanie

Produkt mieści w sobie aż 136 kg piasku. Tworzywo, z którego został wykonany model jest w pełni bezpieczne dla dzieci (BPA Free). Piaskownica stoi stabilnie, tworzywo nie pęka ani nie blaknie.

Rozważ też

Zalety

Muszli można używać jako piaskownicy i basenu jednocześnie. W środku jest tyle miejsca, że swobodnie może się tam bawić więcej niż jedno dziecko. Kolor piaskownicy nie płowieje, nawet przy częstej ekspozycji na słońce. Można również podzielić muszle na dwa osobne elementy i używać tylko jednego z nich, kiedy dysponujemy małą przestrzenią w ogrodzie.

Wady

Muszla ma specyficzny kształt, przez to dość trudno ją przechowywać i trzeba przeznaczyć na to dość sporo miejsca. Gdy korzystamy z opcji basenu, nie możemy zakryć piasku.

Podsumowanie

Muszelka to jedna z pierwszych przykrywanych piaskownic, która pojawiła się na rynku. Jest to również model odporny na czynniki zewnętrzne. Po rozłożeniu, piaskownica ma wymiary 180 cm x 87 cm x 20 cm.

 

 

Najlepsze piaskownice dla dzieci w 2024 roku

 

Zabawa w piasku to jedna z najbardziej ulubionych rozrywek wszystkich maluchów. Chcąc zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci, powinniśmy zdecydować się na zakup specjalnej piaskownicy. Aby ułatwić Ci wybór przedstawiamy ranking piaskownic, który zawiera najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

Little Tikes Żółwiowa 632884

 

Żółwiowa Piaskownica Little Tikes 632884 to bardzo ciekawa propozycja do każdego ogródka. Prezentujemy Państwu model wykonany z plastiku, który jest wyposażony w szczelną pokrywę w kształcie skorupy żółwia. Chroni ona piasek przed czynnikami atmosferycznymi, jak również zwierzętami. Jeśli więc masz psy lub koty i obawiasz się, że mogą załatwiać swoje potrzeby do piasku, w którym bawi się Twoja pociecha, takie rozwiązanie z całą pewnością Cię zachwyci.

Łapki żółwia to szerokie podesty, na których dziecko może siedzieć lub ustawić swoje zabawki. Prezentowany produkt wykonany jest z wytrzymałego i odpornego na zmianę koloru tworzywa sztucznego. Możesz więc mieć pewność, że dziecko będzie się w nim bawić przez kilka sezonów.

Piaskownica mieści do 70 kg piasku, a jej wymiary zewnętrzne to: 109 cm x 96 cm x 38 cm. Natomiast waga wynosi 10 kg. Rodzice, którzy zdecydowali się na zakup tej piaskownicy potwierdzają, że jest solidna, praktyczna i przede wszystkim atrakcyjna dla dzieci.

Piaskownica Little Tikes 632884 ma następujące wymiary: 109 cm x 96 cm x 38 cm. Produkt będzie odpowiedni dla dzieci od 12. miesiąca życia. Model swoim wyglądem przypomina żółwia.

 

Zalety

Możliwość zamknięcia: Do zestawu dołączona została solidnie zrobiona pokrywa, która umożliwia zamknięcie piaskownicy. Element ten jest bardzo przydatny, szczególnie jeśli piaskownica nie znajduje się pod zadaszeniem.

Wyznaczone siedziska: Na brzegach produktu znajdują się dwa siedziska. Są one dobrze wyprofilowane, co wpływa na komfort dzieci w trakcie zabawy.

Materiał wykonania: Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat jakości wykonania zabawki. Model został zrobiony z wytrzymałych materiałów, dlatego na jego powierzchni nie widać uszkodzeń. Co więcej, tworzywo jest odporne na działanie promieni słonecznych.

Niewielka waga: Z uwagi na to, że waga piaskownicy nie jest duża (7 kg), przenoszenie zabawki nie stanowi problemu.

Design: Zarówno uwagę dzieci, jak i rodziców przykuwa atrakcyjny design produktu. Piaskownica swoim kształtem przypomina żółwia. Umieszczona z przodu zabawki, przyjazna twarz zwierzaka bardzo podoba się maluchom.

 

Wady

Wymiary: Nieliczne osoby w swoich opiniach zaznaczają, że produkt mógłby być nieco większy.

 

 

 

 

Step 2 Krab 7405

 

Plastikowa, zamykana piaskownica Krab firmy STEP2 to produkt, który spodoba się małym i dużym dzieciom. Może pełnić rolę piaskownicy, jak również niewielkiego baseniku. Za sprawą praktycznej pokrywy, zawartość jest chroniona przed zwierzętami oraz warunkami atmosferycznymi. Możesz więc mieć pewność, że piasek, w którym bawi się Twoja pociecha nie jest zanieczyszczony.

Prezentowany model posiada dwa siedziska w postaci krabich szczypiec. W efekcie całość przykuwa uwagę najmłodszych i wydaje im się bardzo atrakcyjnym miejscem do zabawy. Poza tym takie siedziska są praktyczne, gdyż dziecko nie siedzi bezpośrednio na piachu.

Krab mieści aż 136 kg piachu, a jego wymiary wewnętrzne to: 90 cm x 92 cm x 21 cm, a zewnętrzne 120 cm x 122 cm x 41 cm. Plastik, z którego wyprodukowano ten model jest bezpieczny dla najmłodszych, odporny na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych, jak również prosty w utrzymaniu czystości.

Osoby, które zdecydowały się na ten produkt wysoko oceniają nie tylko jego wykonanie i łatwość czyszczenia, ale również atrakcyjny design.

Step2 Krab 7405 to piaskownica dla dzieci o następujących wymiarach: 41 cm x 120 cm x 122 cm. Waga produktu to 12 kg. Model ma czerwony kolor.

 

Zalety

Przeznaczenie: Jak podaje producent, prezentowana piaskownica może służyć nie tylko do zabawy w piasku. Rodzice z powodzeniem mogą wlać do niej wodę i stworzyć tym samym niewielki basen dla swoich pociech.

Pokrywa: Kupując produkt otrzymujemy w zestawie pokrywę. Wspomniane zamknięcie zabezpiecza znajdujący się w piaskownicy piasek przed deszczem czy innymi, niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz zwierzętami.

Materiał wykonania: Użyty do produkcji modelu plastik jest wytrzymały, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zabawka szybko się uszkodzi, a rodzice będą musieli wydawać pieniądze na nowy model.

Intensywny kolor: Wiele osób docenia fakt, że piaskownica przez długi czas zachowuje swój intensywny, czerwony kolor. Na powierzchni produktu nie pojawią się odbarwienia, co dowodzi, że materiał wykonania jest solidny.

 

Wady

Siedziska: Pewna grupa Internautów uważa, że umieszczone po bokach piaskownicy siedziska są mało wygodne. Dlatego też dzieci podczas zabawy wolą siedzieć bezpośrednio na piasku.

 

 

 

 

Smoby Muszelka 5557711

 

Smoby Muszelka 5557711 to dobra i tania piaskownica muszla marki Big. Jest to model z przykrywką, która chroni piasek przed zwierzętami i warunkami atmosferycznymi. Możesz też do niej nalać wody, która podczas zabawy w piasku jest bardzo przydatna.

Prezentowany produkt został wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na działanie czynników zewnętrznych, uszkodzenia, a do tego łatwe w utrzymaniu czystości.

Model ten po rozłożeniu ma następujące wymiary: 180 cm × 87 cm × 20 cm. Jedna połówka jest idealna do małych przestrzeni. Jeśli więc nie masz dużego ogródka, ta piaskownica na pewno Ci się spodoba.

Opinie o piaskownicach tego producenta są bardzo pozytywne. Wiele osób podkreśla, że jest to solidny produkt, do tego bezpieczny dla dzieci i funkcjonalny, gdyż może być też wykorzystywany jako basenik dla najmłodszych.

Smoby Muszelka 5557711 to dobra piaskownica dla dzieci do 100 zł. Produkt ma wymiary: 180 cm x 87 cm x 20 cm. Jest to model dwuczęściowy w kolorze niebieskim.

 

Zalety

Uniwersalność: Do piaskownicy możemy nie tylko wrzucać piasek, ale także nalewać wodę traktując zabawkę jako niewielki basen dla naszej pociechy. Z racji tego, że prezentowany model jest dwuczęściowy możemy zdecydować się, że jednocześnie w jednej części będzie znajdował się piasek, a w drugiej woda.

Wygodne zamknięcie: Model został wyposażony w wygodne zamknięcie. Pokrywa jest bardzo przydatna, ponieważ chroni piasek przed zwierzętami, deszczem czy mocnym wiatrem.

Przenoszenie: Wiele osób zapewnia, że przenoszenie zabawki jest łatwe. Dzieje się tak, ponieważ produkt niewiele waży, a po złożeniu zajmuje mało miejsca.

 

Wady

Materiał wykonania: Czytając umieszczane w Internecie opinie można natrafić na komentarze sugerujące, że użyty do produkcji zabawki materiał nie jest najlepszej jakości. Istnieje więc ryzyko, że produkt szybko straci swój atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

Big Sandpit 56726

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć solidnej, niebiesko – zielonej piaskownicy niemieckiej firmy BIG – Sandpit 56726. Nie jest to najtańszy produkt, ale z pewnością bardzo solidny.

Prezentowana zabawka została wykonana z tworzyw najwyższej jakości, które są odporne na uszkodzenia, działanie wody, a do tego proste w utrzymaniu czystości. Jednocześnie piaskownica jest bardzo prosta w montażu, co niewątpliwie odgrywa bardzo duże znaczenie.

Oprócz piaskownicy w zestawie znajdziemy praktyczny, czerwony pokrowiec zabezpieczający zawartość, czyli piasek i zabawki, przed zwierzętami, liśćmi, czy opadami deszczu.

Jest to jedna z największych propozycji w tym zestawieniu. Model ten mieści do 200 kg piasku. Jego wymiary to 152 x cm x 152 cm x 24 cm. Stanowi więc idealną propozycję dla rodzin, w których jest więcej dzieci, gdyż maluchy mają zapewnioną sporą przestrzeń do zabawy. Na rantach piaskownicy można wygodnie usiąść lub ustawić zabawki.

Rodzice wysoko ocenili pojemność prezentowanego modelu, jego solidne wykonanie oraz prosty, ponadczasowy design.

Piaskownica dla dzieci Big Sandpit 56726 ma wymiary: 152 cm x 152 cm x 24 cm. Produkt będzie odpowiedni dla dzieci od 1. roku życia.

 

Zalety

Dla kilku dzieci: Z uwagi na to, że prezentowana piaskownica jest dość duża (mieści do 200 kg piasku), może z niej korzystać jednocześnie kilkoro maluchów.

Montaż i przechowywanie: Konsumenci, którzy zainwestowali w ten produkt zapewniają, że jest on łatwy w montażu. Prostym zadaniem okazuje się także przechowywanie zabawki – można ją łatwo złożyć, dzięki czemu nie zajmuje zbyt wiele miejsca w garażu.

Budowa: Model ma dobrze wyprofilowane boki, które nie tylko zabezpieczają przed wysypaniem się piasku poza obszar piaskownicy, ale również służą jako wygodne siedzisko dla dzieci w trakcie zabawy.

 

Wady

Pokrowiec: Część osób uważa, że dołączony do zestawu pokrowiec mógłby być solidniej wykonany.

Zarysowania: Pojedynczy Internauci wskazują, że materiał wykonania produktu jest podatny na zarysowania.

 

 

 

 

Woody Naturalny Kolor

 

Fanom klasyki polecamy piaskownicę Woody w naturalnym kolorze. Jest ona wykonana z nieimpregnowanego drewna, a więc trzeba pamiętać o jej zabezpieczeniu. Jednocześnie brak ozdób pozwoli Ci na jej ozdobienie w dowolny sposób. To świetna zabawa, zwłaszcza, gdy Twoje dzieci są już nieco starsze. Prezentowany model posiada wygodne ławeczki, które uatrakcyjnią zabawę.

Do zestawu dołączona jest plandeka, którą ochronimy piasek przed zwierzętami, insektami, czy opadami. Prezentowany model ma następujące wymiary 120 cm x 120 cm x 20 cm. Jest więc dość spory i musimy przewidzieć na niego miejsce w ogródku.

Produkt zyskał uznanie wielu rodziców, zwłaszcza tych, którzy mają już starsze dzieci. Przede wszystkim dlatego, że piaskownicę można samodzielnie ozdobić. Poza tym jest klasyczna i solidna.

Woody 545319 to piaskownica dla dzieci wykonana z nieimpregnowanego drewna w naturalnym kolorze. Produkt ma wymiary: 120 cm x 120 cm x 20 cm.

 

Zalety

Siedzisko: Rodzice doceniają budowę piaskownicy. Po bokach zabawki znajduje się wygodne siedzisko, dzięki czemu maluch nie musi siedzieć na piasku.

Wygląd i wykonanie: Konsumenci wypowiadają się pozytywnie na temat wygląd produktu. Drewniane wykończenie podoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Piaskownica wygląda więc dobrze w każdym ogrodzie. Na uwagę zasługuje także jej staranne wykonanie.

 

Wady

Plandeka: Rodzice zaznaczają, że znajdująca się w zestawie plandeka nie zabezpiecza dobrze przed deszczem i stosunkowo szybko się niszczy. Dodatkowo jej wygląd nie jest zachęcający.

Montaż: Osoby oceniające produkt stwierdziły, że jego montaż bywa kłopotliwy.

 

 

 

 

Jaką piaskownice dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Piaskownica to jedno z ulubionych miejsc zabaw dzieci. Mając przydomowy ogródek rodzice często zastanawiają się nad wyborem tego typu zabawki. Ma być ona nie tylko atrakcyjna, ale przede wszystkim bezpieczna. Zabawa w piasku może przenosić maluchy w świat ich wyobraźni – zamki, wyspy, babeczki – form zabawy nie brakuje. Najlepsza piaskownica dla dzieci to taka, która jest bezpieczna i spełnia oczekiwania rodziców i dzieci. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy poradnik, który zawiera cenne wskazówki na temat tego, jaką piaskownicę dla dzieci wybrać.

Rodzaje piaskownic

Piaskownice dzielimy głównie na modele drewniane i te z tworzywa sztucznego. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Produkty drewniane są bezpieczne, trwałe, a także ekologiczne. Wszystko jednak zależy od tego jak są zrobione. Powinny być wykonane z drewna iglastego (takiego jak sosna, świerk, modrzew). Muszą mieć płaską powierzchnię (niebezpieczeństwo drzazg). Jeśli nie lubimy prac z drewnem, wybierzmy produkt, który jest już zaimpregnowany. Jeśli jednak mamy starsze dzieci i lubimy wspólne zabawy rozwijające zdolności manualne, lepszym wyborem będą produkty niezaimpregnowane które na początku pomalujemy na dowolny kolor, a potem zabezpieczymy. Warto sprawdzić, czy interesujące nas modele posiadają atest bezpieczeństwa. Wadą drewnianych piaskownic jest konieczność konserwacji raz na kilka lata. Często posiadają szerokie brzegi, na których można siadać i robić babki. Jednak jest to dobry wybór do średnich i dużych ogrodów.

Do ogródków o niewielkich rozmiarach polecamy piaskownice wykonane z tworzyw sztucznych. Są lekkie, więc łatwo można je przenosić lub schować. Mogą też służyć jako basen z wodą w upalne dni lub jako basen z kulkami. Niestety tworzywo, z którego są zrobione szybko się nagrzewa, ale za to ich konserwacja jest łatwiejsza, bo polega na przetarciu wilgotną szmatką. Jeśli decydujesz się na produkty z tworzyw sztucznych, koniecznie zwróć uwagę na to, czy materiał jest odporny na uszkodzenia oraz działanie czynników zewnętrznych.

 

Typy – jaka piaskownica dla dzieci jest najlepsza?

Zanim podejmiesz decyzję, jaki produkt wybrać, musisz wiedzieć, że wyróżniamy następujące typy piaskownic:

otwarte – najprostszy model, najczęściej o kształcie prostokąta. Klasyczną piaskownicę wyróżnia estetyka i łatwy dostęp do piasku z każdej strony. Taki model warto wybrać, jeśli w ogrodzie nie przebywają czworonogi, gdyż mogą z łatwością wejść do takiej zabawki i załatwić tam swoje potrzeby.

z daszkiem – ten model jest bardziej rozbudowany. Niestety daszek chroni przed opadami, słońcem, ale nie przed czworonogami.

zamykana – pokrywa chroni piasek przed zabrudzeniem. Wygląda estetycznie po złożeniu, ale jest nieco droższa. Istnieją modele, w których klapy zakrywające służą za siedziska lub też do nalania wody. Jest to zdecydowanie najciekawsza propozycja dla posiadaczy zwierząt. Po zakończonej zabawie piaskownicę przykrywamy i psy oraz koty nie mogą w niej załatwiać swoich potrzeb. Jednocześnie dach chroni przed wodą.

Wyróżniamy jeszcze modele z ławeczkami. W takiej piaskownicy mogą przebywać też dorośli, co zwiększa możliwości zabawy. Na rynku dostępne są też piaskownice o nietypowej formie. Okrągłe, sześciokątne lub posiadające jakiś kształt np. muszli, zwierzęcia (żółwie). Są ciekawym urozmaiceniem dla najmłodszych dzieci. Ciekawą propozycją jest też zestaw z piaskownicą. Jest to już większa konstrukcja. Na rynku są już domki ogrodowe na słupach, które posiadają wbudowaną piaskownicę i huśtawkę. Inny typ to piaskownica „stolik wodny”. Tutaj dzieci mają dostęp do wody, dzięki czemu mogą budować trwalsze babki, czy budowle. Ale dziecko może korzystać z tego modelu przy słonecznej, ciepłej pogodzie.

 

Gdzie najlepiej ustawić piaskownicę?

Najczęściej znajduje się ona między huśtawkami, ślizgawką, trampoliną, domkiem. Warto pamiętać, by nie ustawiać piaskownicy w słonecznym miejscu, pod drzewami ani w pobliżu trujących roślin. Dobrze jest ulokować naszą piaskownice tak, by mieć dziecko na oku. Zabawa w piasku zajmuje dzieciom dużo czasu, więc jest to forma rozrywki, która pozwoli rodzicom na odetchnięcie i chwilę relaksu. Pamiętajmy jednak, by mieć kontrolę nad zabawą maluchów, gdyż wyobraźnia dzieci podpowiada im czasem niebezpieczne zachowania (np. sypanie piasku do oczu koledze lub zjadanie piaskowych babeczek).

Uważaj na jakość

Trudno wyobrazić sobie miejsce zabaw na świeżym powietrzu bez piaskownicy. Wybierajmy więc takie o solidnej konstrukcji, estetycznie wykonane i bezpieczne dla dzieci. Duże modele są droższe, wymagają przeznaczenia większej powierzchni
i częstszej wymiany piasku. Taką piaskownice trudniej jest zakryć, chyba, że wybierzemy model z daszkiem lub zakryciem. Kwadratową piaskownicę 120 cm x 120 cm poleca się młodszym dzieciom do 3 lat. Starszym warto kupić model o rozmiarach min. 150 cm x 150 cm. Powinny mieć wysokość co najmniej 20 cm. Pytajmy o certyfikaty bezpieczeństwa.

 

Piaskownice w dobrych cenach

Najtańsze piaskownice są zrobione z tworzyw sztucznych. Możemy je kupić już za 30 zł. Wyróżnia je bogactwo barw i kształtów. Drewniane muszą być wykonane z wysokiej jakości drewna, wszystkie metalowe elementy powinny być ze stali nierdzewnej, a śrubki – wpuszczone w głąb desek. Ceny drewnianych piaskownic wahają się między 50 zł a 500 zł. Wszystko zależy od tego, czy produkt posiada daszek, inne elementy placu zabaw, lub czy są zamykane. Piaskownicę drewnianą można wykonać samemu.

Pamiętajmy, że jest to nowy element wystroju naszej posesji, więc jeśli tylko mamy choć trochę talentu w ręku możemy stworzyć coś oryginalnego i niepowtarzalnego. No i na koniec najważniejsze, by kontrolować zapasy piasku, gdyż maluchy lubią piasek roznosić lub rozsypywać po ogrodzie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ