fbpx

Pieluchomajtki dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

 

Pieluchomajtki Pampers Pants 4 Maxi okazały się najczęściej wybieranym tego typu produktem przez rodziców. To ciekawa alternatywa dla zwykłych pieluszek, która może okazać się doskonałym rozwiązaniem w przypadku nieco starszych, bardzo aktywnych dzieci. Dogłębnie przeanalizowaliśmy trendy zakupowe i okazało się, że te pieluchomajtki uznawane są przez wielu za najlepsze w 2024 roku. Ma to związek z zapewnieniem maluchowi uczucia suchości aż do 12 godzin, co gwarantuje beztroską zabawę przez cały dzień lub spokojny sen w nocy. Ze względu na to, że prezentowany produkt może nie sprostać wszystkim oczekiwaniom lub być już niedostępny, postanowiliśmy też sprawdzić, jakie pieluszki plasują się na drugim miejscu. Okazało się, że są to pieluchomajtki Huggies Drynites Boys. Jak sama ich nazwa wskazuje, są one przeznaczone dla chłopców. Produkt ten jest niezwykle chłonny i może zapewnić także tym starszym dzieciom spokojny i niczym nieprzerwany sen. To doskonały sposób na to, aby załagodzić problem nietrzymania moczu przez malucha.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pieluchomajtki mają mikroperełki, które utrzymują suchą skórę do 12 godzin, a mikropory odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Taśma wokół talii i nogawek jest elastyczna i dopasowuje się do ruchów oraz kształtów ciała dziecka.

Wady

Po użyciu nie da się szczelnie zawinąć pampersów i trzeba uważać, aby ich zawartość nie wylała się. Dodatkowo produkt ma zawyżone oznaczenia rozmiarów i często rodzice mają problem z odpowiednim dopasowaniem produktu.

Podsumowanie

Pampersy są miękkie jak bawełna, co sprawia, że dziecko ma taką samą wygodę jak w zwykłych majtkach. Otwierane boczki ułatwiają przebieranie pieluszek. Dodatkowo pieluchomajtki nie krępują ruchów i dziecko może się swobodnie poruszać.

Drugi wybór

Zalety

Pieluszki są wykonane z cienkiego i superchłonnego materiału. W produkcie zastosowano specjalny system ochrony przed wyciekaniem, a zewnętrzna warstwa nie przepuszcza wilgoci. Zapewnia to dziecku wygodny i suchy sen.

Wady

W produkcie zastosowano zbyt dużą różnicę między rozmiarami 4-7 lat. Przez to czasami ciężko dopasować odpowiedni rozmiar dla wieku pośredniego, dlatego przydałby się jeszcze jeden, dodatkowy. Jedna paczka zawiera mało sztuk pieluszek.

Podsumowanie

Pieluchomajtki są dyskretne i przypominają bieliznę. Zdejmuje się je i zakłada jak normalne majtki, dlatego dzieci mogą się poczuć pewniej podczas snu. Produkt jest przeznaczony dla chłopców o wadze od 17 do 30 kg. Jego materiał wykonania jest miękki, co zapewnia komfort podczas snu.

Rozważ też

Zalety

Produkt został zaprojektowany w sposób, aby dopasować się do budowy ciała dziecka. Majtki są bardzo chłonne, dobrze zatrzymując wilgoć. Pieluchomajtki mają praktyczne, elastyczne boki, które sprawiają, że ich założenie nie stanowi problemu.

Wady

W paczce jest mało pieluszek, przez to często trzeba kupować nowe opakowanie. Nie ma rozmiarów dla niemowląt, gdyż produkt jest przeznaczony dla dziewcząt między 8., a 15. rokiem życia.

Podsumowanie

Specjalistyczne majtki są przeznaczone dla starszych dziewczynek mających problem z moczeniem się w nocy. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, pieluchomajtki również można nosić w ciągu dnia, gdyż są bardzo dyskretne i niewidoczne pod ubraniem.

 

 

Najlepsze pieluchomajtki dla dzieci w 2024 roku

 

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było radosne, a jak wiadomo krępująca, niewygodna pieluszka raczej temu nie sprzyja. Dobre i tanie pieluchomajtki dla dzieci przeznaczone dla maluchów mających problem z nietrzymaniem moczu – tego szuka każdy rodzic i dlatego też przygotowaliśmy ranking pieluchomajtek dla dzieci, który pomoże w wyborze najlepszego i najbezpieczniejszego produktu tego typu.

 

Pampers Pants 4 Maxi

 

Pieluchomajtki Pampers Pants 4 maxi to pierwsza propozycja w rankingu. Produkty Pampers dostępne są w Polsce od wielu już lat i przez ten okres zyskały wielu zadowolonych klientów. Mimo dużej konkurencji niezmiennie pozostają na szycie, nic więc dziwnego, że są to najlepsze pieluchomajtki dla dzieci na naszej liście.

Produkt ten ma specjalne mikroperełki, które zamykają wilgoć w środku, a to powoduje, że skóra maluszka jest sucha aż przez 12 godzin. Pieluchomajtki Pampers mają 2 strefy suchości, są w pełni dopasowane dzięki elastycznej taśmie wokół talii i nie podrażniają skóry.

Taśma sprawia, że pieluchomajtki dopasowują się do kształtów ciała oraz ruchów dziecka, a więc nie powodują żadnego dyskomfortu. Komfort jaki odczuwa maluszek to również zasługa delikatnej jak bawełna powłoki. Pampersy mają też oddychające mikropory, które odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Producent nie zapomniał również o potrzebach rodziców, którzy muszą pieluszki zdejmować i zakładać.

Pieluchomajtki można łatwo wciągnąć na pupę dziecka, a potem dzięki rozdzieranym boczkom zdejmowanie też nie stanowi żadnego problemu.

Pampers Pants 4 to bardzo dobre pieluchomajtki dostępne w paczkach o różnej pojemności. Prezentowany rozmiar skierowany jest do dzieci od ok. 12 m-ca życia.

 

Zalety

Mikroperełki: Produkt został wzbogacony w specjalne mikroperełki. To za ich sprawą pieluszki doskonale chłoną wilgoć, nawet przez 12 godzin. Zapewniają dziecku uczucie suchości i komfortu.

Nie podrażnia skóry: Pieluchomajtki Pampers nie podrażniają skóry. Posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty potwierdzające, że nie zawierają szkodliwych substancji.

Dopasowanie: Taśma doskonale podtrzymuje pieluszkę i sprawia, że ta dopasowuje się do kształtów ciała maluszka. Jednocześnie nie zmienia ona pozycji, gdy dziecko jest aktywne.

Komfort: Dziecko noszące pieluszki ma zapewnioną wygodę. Produkt został tak zaprojektowany, aby dziecko czuło się w nim wygodnie. Pieluchomajtki mają odpowiednią wentylację, a materiały, z jakich zostały wykonane, są delikatne dla skóry.

Nakładanie i zdejmowanie: Producent pieluszek Pampers pamięta nie tylko o wygodzie dzieci, ale również rodziców. Dlatego zadbał oto, aby zakładanie pieluchomajtek nie sprawiało problemu. Również dziecko będzie mogło samodzielnie nałożyć sobie pieluszkę.

 

 

 

 

Huggies Drynites Boys

 

Huggies to kolejna znana marka pieluchoamajtek dla dzieci. Dlatego drugą pozycję zajmują Huggies Drynites Boys – pieluchomajtki przeznaczone dla chłopców. DryNites to linia specjalistycznych majteczek na noc, które zapewniają dziecku spokojne, przespane i co istotne – suche noce.

Przeznaczone są dla chłopców w wieku 4–7 lat i ważących 17–30 kg. Te super chłonne majteczki są wygodne nie tylko dla dziecka, zapewniając mu suche noce, ale są również pomocą dla wszystkich rodziców, których pociechy mają problem z nietrzymaniem moczu, zwłaszcza w nocy.

Oczywiście dziecko w tym wieku powinno załatwiać swoje potrzeby samodzielnie, ale choroba, niewielki stres, czy tym podobne sytuacje mogą powodować, że dziecko moczy swoje łóżko. Ani dla rodzica, ani dla dziecka nie jest to przyjemna sytuacja. Co więcej, mali chłopcy często wstydzą się takich sytuacji, dlatego Huggies zadbało oto, aby te rozciągliwe pieluchomajtki DryNites były dyskretne i wyglądem przypominały bieliznę. S

krzętnie ukryjemy je po piżamką, ale również ubraniem, co zminimalizuje stres u dziecka i sprawi, że poczuje się bardziej komfortowo. Dzięki temu zyskały wiele pozytywnych recenzji. Za opakowanie 10 pieluchomajtek zapłacimy mniej więcej 22 zł.

Huggies Drynites Boys to produkt, który powstał przy uwzględnieniu chłopięcej anatomii. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat i ważących maksymalnie 30 kg. Sprzedawany jest w opakowaniu po 10 sztuk.

 

Zalety

Dopasowane do anatomii chłopięcego ciała: Huggies Drynites Boys to produkt, który powstał z myślą o budowie chłopięcego ciała. Producent zadbał oto, aby pieluszka pasowała do budowy ciała chłopca w wieku od 4 do 7 lat.

Utrzymanie suchości: Pieluszki doskonale chłoną wilgoć. Stanowią doskonałą propozycję dla dzieci, które mają problem z nietrzymaniem moczu. Doskonała chłonność jest zasługą zastosowania odpowiednich materiałów.

Dyskretne: Starsze dziecko nie czuje się komfortowo, gdy ma problem z nietrzymaniem moczu. Nie chce, aby jego rówieśnicy o tym wiedzieli. Dlatego też prezentowane pieluszki są bardzo dyskretne.

Wygoda: Jest to bardzo wygodny produkt. Dziecko może w nim spać, bez poczucia dyskomfortu.

 

Wady

Cena: Wśród wad produktu wymieniana jest jego cena, gdyż za opakowanie 10 pieluszek musimy zapłacić ok 23 zł, co oznacza, że jedna sztuka kosztuje ponad 2 zł.

 

 

 

 

Huggies Drynites Girl

 

Trzeci proponowany przez nas produkt to odpowiednik drugiego, który jest skierowany do rodziców dziewczynek mających problem z nietrzymaniem moczy. Huggies DryNites to specjalistyczne, jednorazowe majteczki dla dzieci, które pomagają najmłodszym i rodzicom, gdy pojawia się problem nocnego moczenia lub nietrzymania moczu w ciągu dnia.

Pieluchomajtki Huggies Drynites Girl są chłonne i funkcjonalne, a jednocześnie wyjątkowo cienkie i wygodne. Zapewniają efektowne zatrzymywanie wilgoci w nocy, ale również w ciągu dnia, gdy zajedzie taka potrzeba. Pieluchomajtki posiadają elastyczne boki, dzięki czemu dziecko może samodzielnie wkładać i zdejmować majteczki, co zapewnia mu samodzielność.

Dla nieco starszych dzieci moczenie się w nocy jest bardzo krępujące, dlatego producent pieluchomajtek zadbał oto, aby maluch bez problemu mógł je nosić pod piżamą lub ubraniem, jeśli jest taka potrzeba. Pieluchomajtki Huggies Drynites Girl przeznaczone są dla nieco starszych dziewczynek.

Opinie o pieluchomajtkach dla dzieci Huggies są bardzo pozytywne, dlatego produkt ten jest wysoce ceniony przez rodziców i ogólnodostępny w sklepach, aptekach i drogeriach.

Huggies Drynites Girl to chłonne pieluchomajtki sprzedawane w opakowaniu po 9 sztuk. Produkt powstał z myślą o anatomii dziewczynek. Zapewnia on komfort w czasie snu.

 

Zalety

Odpowiednie dla dziewczynek: Huggies DryNites to specjalistyczne majteczki dla dzieci skierowane do dziewczynek. Zostały one tak zaprojektowane, aby dopasowywać się do budowy ciała dziewczynki.

Chłonność: Pieluchomajtki są bardzo chłonne i funkcjonalne, dobrze zatrzymują wilgoć w nocy i w ciągu dnia. Twoja pociecha i Ty możecie spać spokojnie i nie martwić się o to, że rano trzeba będzie suszyć materac i pościel.

Wkładanie: Pieluszki mają bardzo praktyczne, elastyczne boki, co sprawia, że ich zakładanie nie stanowi problemu. Co więcej, dziecko może samodzielnie nakładać pieluszkę.

Dyskrecja: Pieluszki są bardzo dyskretne, wręcz niewidoczne pod ubrankiem czy piżamką. Dlatego dziecko może czuć się komfortowo. Jest to szczególnie ważne, gdy na przykład nocuje u swoich rówieśników i nie chce czuć się gorzej.

 

Wady

Cena: Pieluchomajtki są dość drogie, gdyż opakowanie 9 sztuk kosztuje prawie 30 zł.

 

 

 

 

Seni Kids Junior

 

Czwarta propozycja to Seni Kids Junior – pieluchomajtki przeznaczone dla nieco starszych dzieci, które wyrosły z tradycyjnych pieluszek, a wciąż mają problem z nietrzymaniem moczu, czy moczeniem się w nocy. Dzięki tym pieluszkom dziecko ma zapewniony pełny komfort, a rodzic jest spokojny. Pieluchomajtki Seni Kids Junior są bezpieczne dla skóry, gdyż same oddychają.

Mają też wygodny, podwójny system dopasowania. Po pierwsze jest to szeroki ściągacz taliowy w tylnej części pieluszki, a do tego , które można wielokrotnie mocować. Produkt ten jest wygodny i zapewnia dziecku poczucie suchości, co jest również zasługą wewnętrznej falbanki bocznej.

Obwód w pasie wynosi 42-56 cm. Produkt ten przeznaczony jest dla dzieci ważących 16-30 kg. Warto też zaznaczyć, że pieluchomajtki mogą być stosowane w przypadku nietrzymania kału. Superabsorbent, który jest zawarty we wkładzie chłonnym sprawia, że nieprzyjemne zapachy znikają. Pieluszki nie mają lateksu, a więc są idealne dla dzieci podatnych na podrażnienia i alergie.

Pieluchomajtki Seni Kids Junior były testowane dermatologicznie i uzyskały pozytywną opinię specjalistów. Te wszystkie atuty doceniło wielu rodziców, którzy pochlebnie wyrażają się na temat tego produktu, podkreślając jego dużą chłonność.

Seni Kids Junior to pieluszki przeznaczone dla dzieci o wadze od 16 kg do 30 kg. Ich obwód w pasie wynosi 42-56 cm. Pieluchomajtki są odpowiednie do stosowania przy problemie nietrzymania kału. Jak zauważają konsumenci są to dobre pieluchomajtki dla dzieci do 30 zł.

 

Zalety

Komfort: Seni Kids Junior to pieluchomajtki gwarantujące dziecku poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Maluch i jego opiekun nie muszą obawiać się o to, że w nocy pieluszka zacznie przeciekać.

Dopasowanie: Produkt ma podwójny system dopasowania, czyli szeroki ściągacz taliowy w tylnej części oraz rzepy. To sprawia, że pieluszka dobrze trzyma się w tym samym miejscu przez kilka godzin.

Superabsorbent: Superabsorbent znajdujący się we wkładzie chłonnym sprawia, że wszelkie nieprzyjemne zapachy są niwelowane. Dlatego poleca się ten produkt nie tylko do stosowania na wypadek występowania problemu z nietrzymaniem moczu, ale również kału.

 

Wady

Rzepy: Pieluchomajtki nie są wsuwane, jak zwykłe majteczki, a zapinane na rzepy i starsze dziecko może łatwo zdjąć taką pieluszkę.

 

 

 

 

Pampers Premium Care Pants 5 Junior

 

Ostatnie pieluchomajtki w naszym zestawieniu to Pampers Premium Care Pants 5 Junior dla dzieci o wadze od 12 do 18 kg. Pieluszki są niezwykle miękkie, a dzięki elastycznej taśmie dopasowują się do talii dziecka. Produkt ten charakteryzuje niezwykła chłonność, która zapewnia suchość aż do 12 godzin w ciągu dnia lub w czasie snu.

Jest to zasługa wkładu Ultra Dry, który wchłania i zatrzymuje wilgoć wewnątrz pieluszki, a więc dziecko ma zapewniony pełny komfort. Atutem pieluszek są też mikropory, które skutecznie przepuszczają świeże powietrze do wnętrza pieluszki, a następnie wypuszczają wilgoć na zewnątrz.

Miękkość pieluchomajtek Pampers Premium Care Pants 5 Junior to nie tylko zasługa wyjątkowo delikatnego materiału, z jakiego je wykonano, ale również balsamu ochronnrgo znajdującego się na zewnętrznej części pieluszki. Wygodny wskaźnik wilgotności pokazuje, czy pieluszka jest mokra (kolor zmienia się na niebieski). Opinie o pieluchomajtkach dla dzieci firmy Pampers są bardzo pozytywne.

Również ten produkt zyskał wielu zadowolonych konsumentów, którzy potwierdzają wygodę użytkowania i niezwykłą chłonność.

Pampers Premium Care Pants 5 Junior to pieluszki przeznaczone dla dzieci o wadze maksymalnie 18 kg. Zapewniają suchość do 12 godzin, więc są odpowiednie, jako ochrona w czasie snu.

 

Zalety

Suchość: Wkład Ultra Dry, który wchłania wilgoć i zatrzymuje ją wewnątrz pieluszki, gwarantuje dziecku do 12 godzin suchości.

Materiał: Pieluchomajtki Pampers Premium Care Pants 5 Junior są wykonane z delikatnego materiału, który przepuszcza powietrze. Produkt nie podrażnia skóry maluszka.

Wskaźnik wilgotności: Wygodny wskaźnik wilgotności informuje nas o tym, czy pieluszka jest mokra. Jeśli ta powinna być już wymieniona, pasek ten zmieni się na niebieski.

 

Wady

Tylko dla dzieci ważących 12-18 kg: Jeśli szukasz pieluchomajtek dla starszego dziecka, któremu zdarza się jeszcze moczyć w nocy, ten produkt może okazać się za mały.

 

 

 

 

Jakie pieluchomajtki dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Pampersy ułatwiły życie wielu mamom i trudno jest nam sobie wyobrazić opiekę nad niemowlakiem bez jednorazowych pieluszek, które zastąpiły tetrowe. Z upływem lat, gdy dziecko jest bardziej ruchliwe, nakładanie zwykłych pampersów jest utrudnione, dlatego ciekawą propozycją dla rodziców większych dzieci są pieluchomajtki. Nie krępują ruchów dziecka, są łatwe w nakładaniu i mniej widoczne pod ubrankiem. Aby ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy ten oto poradnik, który podpowie Ci jakie pieluchomajtki dla dzieci wybrać.

Rozmiar

Kupując pieluchomajtki zwróć szczególną uwagę na ich rozmiary. Na rynku dostępne są produkty dla dzieci 1-2 letnich, a także 3-4 czy 5-6 letnich. Często, na opakowaniu znajduje się też znacznik kilogramowy, który także informuje nas o tym, dla jakich dzieci przeznaczony jest dany produkt. Dla większych dzieci występują głównie w wersji na noc. Niestety problem nietrzymania moczu podczas snu jest dość powszechny i dla rodziców bardzo kłopotliwy. Dlatego też bez problemu znajdziesz pieluchomajtki dla przedszkolaków. Wybierając odpowiedni rozmiar nie sugeruj się wyłącznie znaczkiem – od 36 miesiąca życia, ale też tym, jaką budowę ciała ma Twoja pociecha.

Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie kilku pomiarów, które pozwolą Ci dopasować pieluszki do potrzeb maluszka. Pamiętaj, że za duże pieluchomajtki będą spadać i tym samym nie zapewnią dziecku pełnej ochrony. Natomiast za małe pieluszki będą je uciskać, powodując dyskomfort i odparzenia skóry.

 

Dla chłopca czy dla dziewczynki?

Kiedyś producenci pieluchomajtek i pampersów mieli w swojej ofercie produkty skierowane do obu płci. Jednak coraz częściej proponują pieluszki stworzone z myślą o chłopcach lub o dziewczynkach. Takie produkty są dostosowane do budowy ciała dziewczynek i chłopców i mają im zapewniać większy komfort noszenia.

 

Na noc lub na dzień

Na rynku dostępne są pieluszki uniwersalne, ale również takie, przeznaczone wyłącznie na noc lub na dzień. Zwykle produkty na noc są bardziej chłonne i inaczej zbudowane, aby szybciej wchłaniały mocz. Poza tym najczęściej są grubsze i bardziej widoczne pod piżamką. W nocy, kiedy dziecko nie chodzi, nie musimy nakładać mu pieluszek, które będą mniej widoczne pod ubrankiem (jest to szczególnie istotne w przypadku starszych dzieci).

 

Chłonność – jakie pieluchomajtki dla dzieci są najlepsze?

Każde dziecko ma inną fizjologię i jednocześnie wydala mniej lub więcej moczu. Ważne jest to, aby pieluchomajtki wchłaniały go niezależnie od ilości. Chłonność ma wpływ na przeciekanie pieluszki, ale też komfort maluszka. Jeśli będzie miał poczucie dyskomfortu, sam ściągnie pieluszkę. Bardzo często, na opakowaniach znajdziemy informację o stopniu chłonności pieluszek. Jeśli Twoje dziecko dużo pije i często siusia, w ciągu dnia, warto założyć mu pieluchomajtki na noc, które cechują się lepszą chłonnością.

 

Eliminacja brzydkich zapachów

Zapach moczu, a tym bardziej kupki, nie jest czymś przyjemny. Dlatego pieluszka powinna eliminować brzydkie zapachy. Gdy dziecko załatwia swoje potrzeby w nocy, a pielucha nie ma wkładu eliminującego odór, rano, zapachy w pokoju dziecięcym mogą być bardzo nieprzyjemne. Jest to też ważne też w czasie spaceru. Jeśli pieluszka dobrze chłonie mocz, dziecko nie czuje wilgoci, może jednak czuć dyskomfort spowodowany nieprzyjemnym zapachem.

 

Miękkość

Wybierając pieluchy należy zwrócić uwagę na to, czy są miękkie i przyjemne w dotyku. Ważne jest to, aby nie podrażniały pupy dziecka. Należy też uwzględnić alergie malucha. Niektóre maluchy mają wyjątkowo wrażliwą skórę, a więc pieluszki trzeba wybierać z należytą uwagą.

Wkładanie

Nakładanie pieluchomajtek nie może być zbyt skomplikowane. Jest to szczególnie istotne w przypadku starszych dzieci. Chodzi o to, aby nie miały problemu z samodzielnym nałożeniem pieluszki. Z drugiej zaś strony, trzeba zwrócić uwagę na mocowanie, aby dziecko nie mogło samodzielnie zdjąć pieluszki w trakcie zabawy.

 

Wygląd

Nie bez powodu producenci pampersów umieszczają na pieluszkach obrazki. Mają być one atrakcyjne dla dzieci. Jednak dla rodziców ważniejsze jest to, aby pieluszka, zwłaszcza dla starszaka była jak najmniej widoczna. Chodzi o jego komfort, ale też to, jak odbierany jest przez rówieśników. Jeśli pieluszka będzie wyglądać jak zwykły pampers, a dziecko musi je nosić w przedszkolu czy żłobku, będzie czuło się gorzej od dzieci, które już pieluszek nie noszą.

 

Pieluchomajtki do pływania

Bardzo ciekawą opcją dla rodziców, którzy ze swoimi pociechami chodzą na basen, jest zakup pieluchomajtek basenowych. Taki typ pieluszek jest wodoodporny i bardzo wygodny. Oczywiście takie produkty są droższe od tradycyjnych, ale stanowią świetne zabezpieczenie.

 

Pieluchomajtki w dobrych cenach

Pieluszki tego typu są droższe niż klasyczne pampersy i sprzedawane w mniejszych opakowania. Koszt zakupu pieluch to średnio od 1 zł za sztukę do nawet 3 zł za sztukę. W niektórych aptekach pieluszki sprzedawane są na sztuki, zwykle jednak w zbiorczym opakowaniu. Wybierając produkt i analizując jego cenę zwróć uwagę właśnie na koszt zakupu jednej pieluszki. Producenci mają w swojej ofercie małe i duże opakowania. Zwykle, to te większe są tańsze. Najwięcej kosztują pieluszki basenowe. Droższe są te stworzone z myślą o dziewczynkach i chłopcach. Najmniej kosztują uniwersalne.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ