fbpx

Ranking 6 najlepszych piórników w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Piórniki – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Herlitz Smart Mix 2, to piórnik, który chcemy polecić, jako najlepszy z dostępnych obecnie na rynku. Jego popularność jest spowodowana olbrzymią ilością wzorów, z których każdy coś wybierze dla siebie. Są tu dostępne królewny i wróżki, wzory kwiatowe i zwierzęce, a także wielu wojowników i modeli samochodów, czy motocykli. Dodatkowo model ten jest bardzo funkcjonalny, posiada dwie obszerne komory zamykane na zamek błyskawiczny, a każdy przedmiot w piórniku może znaleźć swoje miejsce. Ze względu na rozmiary piórnika, obok długopisu i ołówka zmieszczą się także kredki, mazaki, cyrkiel, linijka, gumka i inne, potrzebne uczniowi przedmioty. Zewnętrze piórnika jest wykonane z poliestru, co powoduje, że jest on odporny na zabrudzenia, a te, które mimo wszystko powstaną łatwo jest usunąć. Atrakcyjna jest także cena tego modelu, gdyż piórnik (bez wyposażenia) jest dostępny już za kwotę niewiele większą niż 20 PLN. Drugi model, który zwrócił naszą i klientów uwagę to Astra FC Barcelona Fan 3 503015003. Cieszy się on niezmiennym powodzeniem wśród kibiców FC Barcelona.

6 najlepszych piórników. Opinie w 2024 roku

 

Zakup piórnika dla Twojej pociechy, może okazać się wyzwaniem. Bogactwo wzorów i modeli przyprawia o zawrót głowy. Piórniki dla dziewczynek, dla chłopców, dla młodzieży, uniwersalne…. Pomożemy Ci wybrać najlepszy piórnik. Przeczytaj nasz ranking.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt ma wiele nadruków z popularnymi postaciami z bajek – są wśród nich zarówno postaci lubiane przez dziewczynki, jak i chłopców. Dwie zamykane komory są bardzo pojemne. Laminowany wierzch ułatwia usuwanie zabrudzeń, nieuniknionych zwłaszcza podczas pobytu w szkole czy przenoszeniu piórnika z innymi rzeczami w szkolnym plecaku.

Wady

Kolorowe obrazki na poliestrowym materiale mogą z czasem blaknąć, co wpływa na wygląd piórnika.

Podsumowanie

Szerokość modelu to 20,3 cm, wysokość – 14 cm, a grubość – 3,5 cm. Produkt sprzedawany jest bez wyposażenia. Bez trudu zmieści się on do każdego plecaka. Kształt pozwala na ułożenie go równolegle z zeszytami i książkami.

Drugi wybór

Zalety

Model sprzedawany jest razem z wyposażeniem. W środku znajduje się również miejsce na notes – to praktyczne rozwiązanie pozwalające dziecku zawsze mieć pod ręką przybory potrzebne do notowania najważniejszych rzeczy. Liczne wstawki wiążące się z klubem FC Barcelona spodobają się każdemu kibicowi tej drużyny.

Wady

Produkt ma dość smutne i stonowane kolory, jak na piórnik dla dzieci. Model jest również dość duży i ciężki.

Podsumowanie

Piórnik zamykany jest na solidne zamki, które nawet przy częstym rozsuwaniu nie rozdwajają się. Wymiary produktu to 20,5 cm x 13 cm x 4,5 cm. Wewnątrz znajdują się nazwiska graczy klubu FC Barcelona.

Rozważ też

Zalety

Piórnik został ozdobiony lubianymi postaciami z bajek dla dzieci. Żywe kolory z pewnością spodobają się dziecku. Model sprzedawany jest z wyposażeniem, co znacznie ułatwia rodzicom kompletowanie wyprawki szkolnej. Przybory wewnątrz rozłożone są w taki sposób, aby dziecku było wygodnie z nich korzystać.

Wady

Model ma jasne kolory, które sprawiają, że jest atrakcyjny wizualnie, jednak dość szybko widać na nim zabrudzenia.

Podsumowanie

Wymiary produktu to 22 cm x 13 cm x 4,5 cm. Model ma dwie oddzielne, zamykane na solidny zamek błyskawiczny komory. Piórnik zdaniem kupujących cechuje dobry stosunek jakości do ceny.

 

1. Herlitz Piórnik B.W. Smart Mix II

 

Herlitz Smart Mix 2Pierwszy produkt wykonany z poliestru posiada niezliczoną ilość odmian. Herlitz Smart Mix 2 to zarówno produkt dla dziewczynki jak I chłopca. Bogactwo nadruków, jakimi dysponuje producent zadowoli każdego. Chłopiec wybierze piórnik z obrazkiem samochodu czy samolotu, a dziewczynka może wybierać obrazek sarenki, królewny, czy kwiatuszków.

Wzorów jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Produkt ten ma wymiary szerokość 20,3 cm, wysokość 14 cm i grubość 3,5 cm. Jest to piórnik bez wyposażenia, ale o dużej pojemności.

Dwie zamykane na zamek komory pomieszczą wszystko, czego potrzebuje uczeń. Kredki, mazaki, długopisy, linijka, klej i tym podobne.

Od klientów wiemy, że jest to produkt solidnie wykonany, w którym laminowany wierzch ułatwia usuwanie ewentualnych zabrudzeń. Wnętrze zostało rozplanowane wygodnie, tak aby każdy przedmiot miał swoje miejsce.

Herlitz Smart Mix 2 to produkt, który cieszy się bardzo pochlebnymi opiniami. Zdaniem konsumentów jest to najlepszy piórnik w 2024 roku.

 

Zalety

Uniwersalność: Piórnik występuje w wielu odmianach. Znajdziemy wśród nich modele zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

Wymiary: Produkt został wyprodukowany w wymiarze 20,3 cm x 14 cm x 3,5 cm. Uniwersalna długość i szerokość sprawi, że zmieścimy w nim wszystkie standardowe przybory szkolne.

Dwie komory: Dwie komory umożliwiają segregację wyposażenia.

Laminowany wierzch: Produkt został pokryty śliską powłoką. Takie rozwiązanie pozwoli w łatwy sposób pozbyć się ewentualnych zabrudzeń.

Cena: Produkt jest dość tani i kosztuje ok. 20 zł.

 

 

 

 

2. Astra FC Barcelona Fan 3 503015003

 

1.Astra FC Barcelona Fan 3 503015003Astra FC Barcelona Fan 3 503015003 to produkt raczej dla chłopców i to tych, którzy są fanami klubu FC Barcelona. Piórnik jest utrzymany w barwach klubowych, z obu stron znajdziemy flagę Katalonii, logo klubu, a także napis Forca Barca. Zaś wnętrze, obok standardowego wyposażenia, zawiera nazwiska graczy wraz z ich autografami.

A na standardowe wyposażenie składa się: linijka, ekierka, gumka do ścierania, 1 długopis, 9 kredek, 8 flamastrów, oraz notesik o wymiarach 8 x 12 cm.

Piórnik został wykonany z poliestru i ma zewnętrzne wymiary 20,5 x 13 x 4,5 cm. Jest on dwukomorowy, a każda z komór jest zamykana na zamek błyskawiczny. Użytkownicy tego produktu przekazują nam, ze jest on dobrze i solidnie wykonany, a wnętrze jest praktycznie rozplanowane.

Piórnik Astra FC Barcelona Fan 3 503015003 to solidny przybornik przeznaczony głównie dla zapalonych fanów klubu FC Barcelona.

 

Zalety

Wyposażenie: Piórnik wyposażony został w podstawowe przybory szkolne m.in. długopis, kredki, czy flamastry.

Notes: Przybornik posiada miejsce na notes, gdzie maluch może zapisywać swoje notatki.

Wygląd zewnętrzny: Produkt posiada liczne wstawki, które ściśle wiążą się z klubem FC Barcelona. Klubowe barwy oraz napis Forca Barca z pewnością będą miały duże znaczenie dla małego kibica.

Wnętrze: Wewnątrz gadżetu znajdziemy wszystkie nazwiska graczy, które stanowią sporą podpowiedź dla początkującego fana.

Zamki błyskawiczne: Zamki błyskawiczne są bardzo solidne i dokładnie zamykają przybornik z każdej strony.

 

 

 

 

3. St Majewski Minionki Piórnik Podwójny Z Wyposażeniem Niebieski 171680

 

Tornister Minionki stworzony został z wysokiej jakości materiałw z niezwykłą starannością i dbałością o szczegły. Stanowi on także gwarancję komfortu i bezpieczeństwa Twojego dziecka! Przede wszystkim jest niezwykle funkcjonalny, śliczny i ultralekki. Pi

Kolejny produkt, jaki zawiera nasz ranking piórników, to Majewski Minionki 171680. Jeśli Twoje dziecko jest fanem bohaterów bajki Minionki, to zapewne będzie zadowolone z posiadania tego piórnika. Produkt jest dostępny w kolorze niebieskim, a po obu stronach zewnętrznych piórnika są umieszczone podobizny tych sympatycznych bohaterów.

Model ten posiada dwie oddzielne, zamykane na zamek błyskawiczny komory. Wewnątrz nich znajdziemy kompletne wyposażenie ucznia, na które się składa 10 kredek, 2 ołówki z gumką, temperówka, linijka, gumka do ścierania, oraz notes o wymiarach 6,5 x 10 cm. Wymiary zewnętrze piórnika to 22 x 13 x 4,5 cm.

Wielu klientów po zakupie tego piórnika dla jednego dziecka, wraca do tego produktu, aby zakupić go dla kolejnego dziecka, gdyż jak twierdzą, jest to produkt trwały, zamki w tym modelu działają bez zarzutu. Wewnątrz jest dobrze rozplanowany układ ułożenia kredek i ołówków dzięki czemu piórnik jest funkcjonalny i łatwy w użyciu.

 

Jeśli Twoje dziecko jest zagorzałym fanem bajki Minionki, z pewnością model St. MajewskiMinionki 171680 będzie dla niego bardzo modnym gadżetem.

 

Zalety

Kolorowe postacie: Zarówno z jednej, jak i z drugiej strony piórnik ozdobiony jest kolorowymi postaciami z bajki Minionki.

Kompletny asortyment: Wewnątrz przybornika znajdziemy wszystkie potrzebne dziecku przybory, a wśród nich kredki, ołówki z gumką, temperówka, notes oraz linijka.

Funkcjonalność: Wszystkie gumki mocujące poszczególne przybory zostały zaplanowane w bardzo funkcjonalny sposób, który ułatwi dziecku poszukiwanie konkretnych rzeczy.

Waga: Pomimo dużych rozmiarów, piórnik został wykonany z bardzo lekkich materiałów.

 

Wady

Cena: Piórnik jest dość drogi i może kosztować aż 40 zł.

 

 

 

 

4. Coolpack Piórnik szkolny Clever Texas 46251CP

 

3.Patio Coolpack 080 46251CPOpinie o piórnikach Patio Coolpack 080 46251CP pokazują, że produkt ten może funkcjonować nie tylko jako piórnik. Klienci często kupują ten produkt, aby wykorzystać go jako saszetkę na drobiazgi kosmetyczne, takie jak pasta do zębów, czy szczoteczka podczas wyjazdu.

Dzieje się tak, ponieważ piórnik ten ma kształt saszetki i jest w atrakcyjnych kolorach. Tak jak wszystkie produkty firmy CoolPack, piórnik ma charakterystyczny dla tej firmy design i możemy w podobnym kolorze dobrać również plecak.

Produkt posiada dwie komory zamykane na zamek błyskawiczny i ma wymiary: długość 20 cm, wysokość 9,5 cm, głębokość 8,5 cm. Pojemność zatem jest wystarczająca aby pomieścić wystarczającą ilość przyborów szkolnych, a także kosmetycznych.

Użytkownicy tego piórnika to przeważnie osoby, które już posiadają inne produkty firmy CoolPack, a piórnik jest dobierany kolorystycznie do posiadanych produktów.

 

Uniwersalnym produktem, który będzie dobrym gadżetem zarówno dla dziecka, jak i osoby dorosłej jest Patio Coolpack 080 46251CP.

 

Zalety

Design: Model świetnie sprawdzi się w roli nie tylko piórnika, ale również funkcjonalnej kosmetyczki.

Kolorystyka: Piórnik posiada uniwersalną kolorystykę, dzięki czemu dziecko może korzystać z niego przez wiele lat. Poza tym, dzięki ciemnym kolorom ukryjemy małe zabrudzenia.

Zestaw: Przybornik jest jednym z elementów modnej linii akcesoriów szkolnych. Możemy go zakupić w zestawie z plecakiem.

 

Wady

Brak przegródek: Mankamentem produktu jest brak przegródek, przez co trudniej jest uporządkować przybory.

Pękający stelaż: Niektórzy konsumenci uważają, że stelaż piórnika łatwo ulega pęknięciom i deformacji.

 

 

 

 

5. St Majewski My Little Friend Piórnik Podwójny Z Wyposażeniem Koń 241185

 

Majewski My Little Friend KońDwupoziomowy piórnik Majewski My Little Friend Koń, zapewne przemawia swoim designem do miłośników zwierząt, szczególnie koni. Zawiera on bowiem na zewnętrznej stronie podobiznę pięknego konia. Obok konia są także znaki graficzne serii My Little Friend.

Znaki te nawiązują do całej serii produktów My Little Friend, na które składają się piórniki i tornistry z obrazkami zwierząt. Wymiary piórnika wynoszą: 21,5 x 12,5 x 4,5 cm, a obie komory zamykane na zamek błyskawiczny zawierają pełne wyposażenie ucznia, na które składają się: 10 kredek, 10 flamastrów, 2 ołówki z gumką, temperówka, linijka, gumka do ścierania, oraz notes o wymiarach 6,5 na 10 cm.

Wszystkie elementy wyposażenia piórnika zostały również opatrzone motywami licencyjnymi korespondującymi z estetyką całego piórnika. Piórniki My Little Friend cieszą się powodzeniem u klientów ze względu na ładną kolorystykę połączoną z obrazkami zwierząt.

Miłośnikom zwierząt polecamy modny piórnik St. Majewski My Little Friend Koń. Model z pewnością przypadnie do gustu każdej wrażliwej na czworonogi uczennicy.

 

Zalety

Seria: Piórnik należy do popularnej serii produktów My Little Friend. Wiele dziewczynek kolekcjonuje gadżety z tej linii, dlatego przybornik będzie dobrym organizatorem dla zebranych elementów.

Grafika: Dzięki temu, że na zewnętrznej stronie zamieszczono dobrej jakości zdjęcie konia, gadżet zostanie doceniony również przez starszą uczennicę.

Przybory z motywem: Każdy element wyposażenia piórnika został oznaczony motywem licencyjnym zgodnym z zewnętrzną estetyką.

 

Wady

Szwy: Częste użytkowanie może sprawić że szwy przy zamkach ulegną zniszczeniu.

Kolor: Jasne materiały dość szybko się brudzą.

 

 

 

 

6. Vadobag Piórnik Tuba Frozen Kraina Lodu Warm Hugs 182-6787

 

4.Vadobag Kraina Lodu Warm HugsNastępny produkt, Vadobag Kraina Lodu Warm Hugs, to dobry i tani piórnik dla osób lubiących proste rozwiązania. Jest to jednokomorowy piórnik zamykany na zamek błyskawiczny. Dla łatwiejszej manipulacji zamkiem, po obu stronach są uchwyty ułatwiające zamykanie i otwieranie.

Ten konkretny model zwiera motywy z bajki „Kraina Lodu”. Inne przedstawiają równie atrakcyjne motywy z innych bajek. Są dostępne obrazki typowe dla dziewczynek, takie jak: Dosia, księżniczki Trust, albo motywy chłopięce, jak: Star Wars, Spiderman, lub też ozdoby atrakcyjne dla obu płci jak Minionki.

Klienci, którzy zakupili ten produkt chwalą jakość materiałów, z jakich został wykonany, pisząc że w rzeczywistości piórnik znacznie lepiej się prezentuje niż na obrazkach w Internecie.

Wymiary tego modelu to 20 x 7 x 7 cm, zatem bez wątpienia łatwo pomieści podstawowe przybory szkolne, a małe rozmiary nie pozwolą na zbyt duże obciążenie tornistra.

Piórnik VadobagKrainaLodu Warm Hugs zaskoczy nas nie tylko bogactwem wzorów, ale również ceną. Ten dobry piórnik do 20 zł z pewnością spełni oczekiwania Twojej małej księżniczki.

 

Zalety

Podwójny zamek: Dwa uchwyty z prawej i lewej strony ułatwiają otwieranie i zamykanie gadżetu.

Koronka: Uchwyty zakończone są prześlicznymi, haftowanymi koronkami, które nadają gadżetowi delikatnego, dziewczęcego charakteru.

 

Wady

Słaby materiał: Wielu konsumentów skarży się na słabej jakości materiał, który dość szybko ulega zniszczeniu.

Wąski otwór: Niektóre dzieci mają problem z odnalezieniem konkretnej rzeczy w piórniku. Jest to spowodowane bardzo wąskim otworem.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki piórnik kupić?

 

Piórnik, plecak, zeszyty, worek na buty, długopisy i ołówki – gdy przychodzi moment na kompletowanie wyprawki ucznia, rodzic staje przed nie lada wyzwaniem. Z jednej strony szuka pewnych oszczędności, z drugiej chce zapewnić dziecku to co najlepsze. Poza tym myśli o funkcjonalności, ale też o marzeniach dziecka, które często niewiele mają z nią wspólnego.

W tym poradniku skupimy się na piórnikach. Prosty produkt, a jednak wybór odpowiedniego modelu jest dla rodziców trudny, zwłaszcza gdy dziecko rośnie i zmieniają się jego potrzeby oraz oczekiwania. Poza tym nie można zapomnieć o najnowszych trendach. Dlatego tym poradniku podpowiemy więc, jaki piórnik wybrać.

Według potrzeb

Jak już wspomnieliśmy wiek dziecka, a tym samym jego potrzeby mają wpływ na zakup wszystkich elementów szkolnej wyprawki. Inny typ piórnika kupimy dla pierwszoklasisty, dziecka zaczynającego 4 klasę, gimnazjum czy liceum.

 

Piórnik dla pierwszoklasisty

Piórniki dla najmłodszych to bogato wyposażone zestawy dostępne w najróżniejszych kolorach i wzorach. Dziecko w wieku 6-7-8 lat potrzebuje nie tylko długopisu do pisania, ale też kredek, flamastrów, linijek, gumek i wielu innych przyborów, które na późniejszym etapie edukacji nie są już tak istotne. Oczywiście możesz zrezygnować z zakupu modelu z pełnym wyposażeniem, ale nie da się zaprzeczyć, że to wygodne rozwiązanie. Po pierwsze, nie musimy kompletować całej wyprawki samodzielnie. Kolejna kwestia to cena.

Taki piórnik będzie tańszy niż zakup wszystkich elementów osobno. Najlepiej wybrać model, który ma w zestawie: mazaki, długopisy, kredki ołówkowe i świecowe, cienkopisy, ołówki, linijki, ekierki i gumki. W tym wieku zakup piórnika w kształcie etui jest mało praktyczny. Dobrze, jeśli wszystko jest w nim poukładane, wtedy dziecko nie będzie tracić czasu na szukanie przyborów.

 

Waga

Co wspólnego ma piórnik z wagą? Dużo – bogato wyposażany piórnik jest kuszący zarówno dla nas, jak i dla dziecka, ale zanim po niego sięgniesz, sprawdź, ile waży. Pamiętaj, że Twoje dziecko nosi do szkoły książki, drugie śniadanie, buty, coś do picia, a czasem nawet mniej potrzebne rzeczy, jak zabawki. W związku z tym piórnik nie może być ani zbyt ciężki ani duży.

 

Gdy dziecko rośnie

Wraz z wiekiem maluch nie potrzebuje tak bogatego wyposażenia. Zresztą w gimnazjum wielki piórnik jest passe. Na tym etapie najpopularniejsze są modele typu tuby lub w kształcie prostokąta z zasuwaną pokrywą. Stosunkowo popularne są piórniki metalowe. Takie produkty nie zajmują dużo miejsca i dostępne są w wielu bardzo atrakcyjnych kolorach, z najróżniejszymi nadrukami.

W liceum, gdy rodzic ma mniejszy wpływ na dziecko trudno jest mówić o kontrolowaniu zakupu takiego produktu, jak piórnik. Na tym etapie edukacji najpopularniejsze są niewielkie saszetki i etui, a także modele typu tuba.

 

Materiał i jakość wykonania produktu

Nie ważne, czy kupujesz wielki piórnik z pełnym wyposażeniem, sporą tubę, czy maleńkie etui, w którym mieści się wyłącznie długopis, ołówek czy gumka, warto wybierać model wykonany z wysokiej jakości materiałów. W przypadku produktów dla pierwszoklasistów, najczęściej są one wykonane z tworzyw sztucznych. Są one łatwe w utrzymaniu czystości i dość odporne na uszkodzenia, co jest bardzo istotne. Natomiast piórniki typu tuba to różnego typu materiały, również z domieszką tworzyw sztucznych. Na rynku dostępne są też modele metalowe, które są dość solidne, ale niestety hałaśliwe.

Wybierając produkt z tworzywa lub innego materiału należy zwróć uwagę na ilość i grubość szwów. Jeśli zauważysz jakiekolwiek nierówności czy początek prucia, lepiej go nie kupować, gdyż dość szybko się zniszczy.

 

Przegródki

Jeśli obawiasz się, że w plecaku Twojego dziecka jego wyprawka będzie częścią bałaganu, lub doskonale wiesz, że lubi ono porządek, kup mu piórnik z przegródkami. Małego bałaganiarza nauczysz, że kredki, długopisy i ołówki mają swoje miejsce. Natomiast dziecko utrzymujące porządek, które nie lubi poszukiwać ołówka między innymi długopisami i mazakami, będzie miało wszystko uporządkowane.

Design – jaki piórnik jest najlepszy?

Dla dziecka, niezależnie od jego wieku, wygląd piórnika to najważniejsza kwestia. Oczywiście dla najmłodszych liczy się też jego wyposażenie. Nie da się jednak ukryć, że to obudowa jest najbardziej atrakcyjna. Zwróci na nią uwagę nie tylko Twój maluch, ale i jego koledzy. Zapewne sam pamiętasz moment powrotu do szkoły, gdy wszyscy chwalili się nowymi przyrządami. Chociaż czasy się zmieniły, wciąż dla wielu dzieci jest to istotne. Na szczęście producenci piórników zdają sobie z tego sprawę i oferują konsumentom modele w różnych wersjach. Klasyczne – jednokolorowe dla starszych dzieci, a także z postaciami z bajek dla najmłodszych.

 

Piórnik dla dorosłych

Na rynku dostępne są skórzane, eleganckie piórniki stanowiące idealną propozycję dla studenta lub osoby dorosłej. Takie modele mogą kosztować nawet 200 zł, ale w rzeczywistości stanowią bardzo elegancki pomysł na prezent.

 

Piórniki w dobrych cenach

Maleńkie piórniki typu etui na długopis, ołówek i gumkę mogą kosztować zarówno 5 zł, jak i 50 zł. Wiele zależy od marki czy nadruku. Najwięcej zapłacisz za produkty z nadrukami z popularnych w danym momencie bajek czy filmów.

 

 

Jaki piórnik dla przedszkolaka, ucznia szkoły podstawowej, licealisty?

 

Piórnik to jeden z ważniejszych elementów wyprawki szkolnej. Często jednak nie skupiamy się na tym, aby wybrać odpowiedni dla siebie model, przez co produkt po pewnym czasie okazuje się niefunkcjonalny. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki piórnik jest odpowiedni dla ucznia w zależności od jego wieku, przejdź do lektury przygotowanego przez nas tekstu. Znajdziesz w nim wszystkie, potrzebne informacje.

Czy przedszkolak powinien mieć piórnik?

Rodzice, którzy posyłają dziecko pierwszy raz do przedszkola zastanawiają się, czy ich pociecha potrzebuje piórnika. Zazwyczaj nie ma konieczności kupowania tego typu produktu, ponieważ wszystkie potrzebne akcesoria tj. kredki, ołówki czy długopisy znajdują się w przedszkolu. Tego typu produkt może jednak znaleźć zastosowanie w domu – mając piórnik na biurku, maluch będzie mógł łatwiej zadbać o czystość na blacie. Wszystkie potrzebne do rysowania akcesoria będzie mógł umieścić w organizerze, co pozwoli mieć je zawsze pod ręką. Zakup piórnika jest nieunikniony, kiedy nasza pociecha idzie do zerówki. Wtedy najlepiej wybrać model z pełnym wyposażeniem. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy znajdujące się w środku przybory są dobrej jakości. Nierzadko zdarza się, że dołączone do zestawu kredki mają bardzo słaby pigment, a w konsekwencji dziecko nie chce ich używać. Wtedy rodzic musi wydać dodatkowe pieniądze na zakup potrzebnych akcesoriów.

 

Jaki piórnik dla ucznia szkoły podstawowej?

Nie ulega wątpliwości, że piórnik stanowi konieczne wyposażenie plecaka każdego ucznia szkoły podstawowej. Dziecko w tym wieku musi samodzielnie rozwiązywać przydzielone podczas lekcji zadania i korzystać przy tym z własnych przyborów. Powstaje więc pytanie: jaki piórnik jest polecany dla ucznia szkoły podstawowej? Decydując się na zakup konkretnego modelu z całą pewnością trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość produktu. Nie poleca się inwestowania w zbyt duży organizer, ponieważ zajmuje on sporo miejsca w tornistrze. Należy zastanowić się, czy chcemy wybrać piórnik o kwadratowym kształcie i z usztywnianymi bokami, czy może jednak wolimy model prostokątny.

Pierwszy ze wspomnianych produktów pozwala lepiej się zorganizować – ma on gumeczki przeznaczone do podtrzymywania długopisów, kredek czy przyborów geometrycznych. W rezultacie można łatwo utrzymać w nim porządek. Podłużne piórniki, które swoim kształtem przypominają nieco prostokąt, są jednak zdecydowanie mniejsze, co stanowi ich ogromny atut. Przed zakupem warto zapytać, jaki piórnik podoba się naszemu dziecku. Warto skupić się nie tylko na funkcjonalności, ale także wyglądzie produktu. Dzieci uwielbiają akcesoria, które swoim designem nawiązują do ulubionych bajek czy filmów.

 

Jak wybrać praktyczny piórnik dla licealisty?

Im dziecko jest starsze, tym zdecydowanie łatwiej wybrać dla niego piórnik. W liceum nie potrzeba zbyt dużo przyborów, dlatego też zakup odpowiedniego organizera nie zajmuje dużo czasu. Wielu licealistów, chcąc oszczędzić miejsce w torbie czy plecaku, wybiera malutkie piórniki, do których mieści się jedynie linijka, długopis, ołówek i gumka do mazania. Należy jednak pamiętać, że omawiając na lekcji matematyki zagadnienia związane z geometrią często konieczne są dodatkowe akcesoria. Można je jednak spakować do niewielkiej kieszeni w plecaku.

Czy piórnik przydaje się tylko uczniom?

Choć piórnik kojarzy się najbardziej z wyprawką szkolną produkt kupują nie tylko uczniowie. Z piórników korzystają też studenci i nauczyciele. Skórzane etui na długopisy kupują także osoby, które pracują w biurze czy są przedstawicielami firm. Wynika to z konieczności podpisywania dokumentów w różnych miejscach.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Kasia

February 15, 2023 at 4:49 pm

Mój synek wybrał sobie taki piórnik saszetkę ze Starpak. No ale w pierwszych klasach podstawówki jeszcze nie musi mieć takich większych piórników, więc ten sprawdza się idealnie 🙂

Odpowiadać
Zespół OdSmoczadoTornistra

June 26, 2023 at 7:22 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół OdSmoczadoTornistra

Odpowiadać