fbpx

Ranking 5 najlepszych plecaków szkolnych na kółkach w 2025

Ostatnio aktualizowane: 22.01.25

 

Plecak szkolny na kółkach – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zakup plecaka szkolnego na kółkach to dobre rozwiązanie, bo dziecko nie musi nosić codziennie dużego ciężaru na plecach. Jak jednak wybrać produkt, który nie tylko będzie praktyczny, ale też solidnie wykonany i spodoba się naszemu dziecku? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym tekście. Przygotowaliśmy ranking najlepszych modeli i poradnik zakupowy. Derform BackUp K 28 to plecak szkolny na kółkach z teleskopową, dwustopniową rączką z uchwytem. Ma on odpowiednio duże i cicho pracujące kółka. Produkt jest zrobiony z nieprzemakalnego materiału, więc książki są dobrze chronione nawet przy brzydkiej pogodzie. St. Majewski TB01 Klocki 3D to plecak szkolny na kółkach. Ma on przegrodę na laptop i tablet.

5 najlepszych plecaków szkolnych na kółkach. Opinie w 2025 roku

 

W celu wybrania najlepszego modelu, przeczytaj nasz ranking plecaków szkolnych na kółkach. W artykule znajdziesz dokładne opisy produktów, które dobrze się sprawdzą w codziennych sytuacjach.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Plecak został uszyty z ciemnej tkaniny, dlatego jest mniej podatny na zabrudzenia. Na pewno pomieści on zeszyty i książki w formacie A4. Drobiazgi można odpowiednio posegregować za sprawą kilku kieszonek.

Wady

Konsumenci zauważyli, że regulacja długości szelek nie jest łatwa. Wszystko przez to, że wysuwanie ich z klamerek wymaga użycia dużej siły.

Podsumowanie

Model ma pojemność 30 l i jest odpowiedni dla nastolatków. Został on wykonany z poliestru, który nie przemaka i jest odporny na przetarcia. Plecak ma dużą komorę zapinaną na suwak, wewnętrzny organizer, a także dwie kieszenie boczne.

Drugi wybór

Zalety

Teleskopowa rączka jest wykonana z aluminium, a tym samym bardzo solidna. Jej wysunięcie nie stanowi problemu. Plecak ma cztery komory, dwie kieszenie zewnętrzne oraz jedną kieszeń wewnętrzną, co ułatwia zachowanie w nim porządku.

Wady

Kółka nie są na tyle wysokie, aby uniknąć zachlapania dna błotem. Jest to duży problem, w szczególności w okresie jesienno-zimowym.

Podsumowanie

Pojemność plecaka to 26 l, pomieści nie tylko książki i zeszyty, ale też pudełko z drugim śniadaniem, a nawet tablet lub laptop. Elementy odblaskowe sprawiają, że dzieci są lepiej widoczne, zwłaszcza dla kierowców samochodów. Model ma usztywniony spód i szelki pokryte miękkim materiałem. Suwak głównej komory można zabezpieczyć małą kłódką.

Rozważ też

Zalety

Plecak ma miękkie i odpowiednio szerokie szelki, które w razie potrzeby można odpiąć. Jego pojemność to 24 l, dlatego nie ma ryzyka, że nie zmieszczą się w nim potrzebne zeszyty i książki.

Wady

Aby usunąć zabrudzenia z materiału, trzeba to robić delikatnie. Intensywne pocieranie plecaka ściereczką czy gąbką powoduje, że kolory stają się wyblakłe.

Podsumowanie

Model nadaje się na co dzień do szkoły, a nawet na wycieczki. Jego pojemność to 24 l, a materiał wykonania to odporny na przemakanie poliester. Plecak ma odpowiednio długą, teleskopową rączkę, wzmocnione dno oraz kilka kieszeni (w tym osobną na laptop i boczną na bidon).

 

1. Derform BackUp Plecak Szkolny na Kółkach K 28

 

Derform BackUp K 28 to godny uwagi plecak szkolny na kółkach. Jego wymiary to: 46 cm x 32 cm x 21 cm. Pojemność modelu wynosi 30 l, a waga jest równa 1,85 kg. Wysokość od podłoża do końca wyciągniętej rączki mierzy 93 cm. Plecak ma czarny kolor, a na jego powierzchni są drobne szare kropki.

W środku można bez trudu zmieścić zeszyty czy książki w formacie A4. Plecak ma obszerną komorę z zakładką na laptopa. Z przodu znajduje się pojemna kieszeń zapinana na zamek błyskawiczny. Po bokach są dwie kieszenie, w których można przechowywać np. butelkę z wodą. Szelki są wypełnione miękką gumą i można je łatwo regulować.

Kupujący doceniają to, że dzięki stelażowi wewnętrznemu nie trzeba się obawiać o to, że plecak szybko straci początkowy kształt. Sporym atutem jest też to, że produkt wykonano z nieprzemakalnego materiału.

Derform BackUp K 28 to ciemny plecak szkolny na kółkach z delikatnymi jasnymi kropkami. Wymiary produktu to: 46 cm x 32 cm x 21 cm.

 

Zalety

Spora pojemność: Plecak ma sporą pojemność i dobrze rozmieszczone komory, więc powinno zmieścić się w nim wszystko, co niezbędne dziecku do szkoły. W środku można schować książki w formacie do A4. Z przodu znajduje się duża, zapinana na suwak kieszeń.

Wygodne szelki: Plecak ma regulowane szelki, które są wypełnione gąbką. W związku z tym nie wbijają się w skórę i gwarantują komfort noszenia.

Wytrzymałe kółka: U podstawy modelu zainstalowano płynnie działające kółka. Dziecko nie musi nosić plecaka w tradycyjny sposób i tym samym może oszczędzić swój kręgosłup. Kółka cicho pracują.

Praktyczne dodatki: Po bokach umieszczono odblaski, które zwiększają widoczność pociechy. Przydatne są także pasy spinające.

Stelaż: W środku plecaka znajduje się mocny stelaż, dzięki któremu zachowuje on swój kształt.

 

Wady

Rączka: Czasami się zdarza, że teleskopowa rączka się zacina i nie można jej łatwo obniżyć czy wyciągnąć.

 

 

 

 

2. St. Majewski Plecak na Kółkach Szkolny TB01 Klocki 3D

 

Plecak szkolny na kółkach St. Majewski TB01 Klocki 3D ma pojemność równą 26 l. Jego waga wynosi 1,95 kg, a wymiary są następujące: Wysokość – 44 cm, szerokość – 32 cm i głębokość – 25 cm. Model ma 4 duże komory, do których można zmieścić sporo rzeczy. Ponadto po bokach znajdują się praktyczne kieszonki.

Plecak jest zrobiony z materiału odpornego na przemakanie. Model ma chowany, regulowany stelaż z osłonką. Szelki są miękkie i przyjemne w dotyku, więc noszenie plecaka w standardowy sposób również jest komfortowe. Do wykonania produktu wykorzystano odporny na przemakanie materiał. Model ma usztywniany spód.

Ten plecak jest chętnie kupowany przez rodziców, ponieważ gwarantuje dzieciom komfort. Umieszczone u podstawy kółka płynnie się ruszają. Długość aluminiowej rączki można łatwo regulować. Do zalet produktu zalicza się także to, że wykonano go z wodoodpornego materiału.

Plecak szkolny na kółkach St. Majewski TB01 Klocki 3D ma wymiary: Wysokość – 44 cm, szerokość – 32 cm i głębokość – 25 cm. Jego pojemność wynosi 26 l.

 

Zalety

Teleskopowa rączka: Model od St. Majewski ma teleskopową rączkę wykonaną z lekkiego i trwałego aluminium. Można ją łatwo regulować i w ten sposób dostosować plecak do potrzeb każdej pociechy.

Wytrzymałe kółka: Zrobione z PCV kółka odznaczają się wysoką jakością. Są one odporne na przetarcia i płynnie działają. Nie generują też dużego hałasu w trakcie kręcenia.

Odblaskowe elementy: Na plecaku są odblaskowe elementy, które zapewniają dziecku większe bezpieczeństwo. Jest ono lepiej widoczne z drogi.

Zabezpieczenie przed przemakaniem: Produkt zrobiono z dobrego gatunkowo materiału, który nie jest podatny na przetarcia. Co istotne, jest on zabezpieczony przed przemakaniem. Nie ma obaw, że w trakcie deszczu zmoczą się książki i przechowywane w środku przybory.

 

Wady

Design: Nie każdemu podoba się design produktu. Zdaniem części osób klocki 3D nie są uniwersalnym wyborem. Plecak może się dziecku szybko znudzić.

 

 

 

 

3. Coolpack Disney Mickey Plecak na Kółkach 2 Komory Junior Led B52300

 

Polecamy Twojej uwadze plecak szkolny na kółkach Coolpack Disney Mickey Junior Led B52300, który spodoba się wszystkim miłośnikom bajki o Myszce Miki. Wymiary produktu to: 44 cm x 31 cm x 19 cm, a jego pojemność liczy 24 l. Teleskopowy uchwyt ma 53,5 cm. Do wykonania plecaka użytko poliestru 600 D, czyli wodoodpornego materiału.

Ciekawym dodatkiem jest światełko LED z 23 trybami pracy do wyboru. Sprawia ono, że plecak oryginalnie się prezentuje, a dziecko jest dobrze widoczne nawet z większej odległości. Coolpack Disney Mickey ma w środku 2 pojemne komory i kieszeń na laptopa. Spód jest wzmocniony i dobrze zabezpieczony przed przetarciem. Szelki są wyściełane miękkim materiałem.

Coolpack Disney Mickey Junior Led B52300 to plecak szkolny, który podoba się dzieciom. Na uwagę na pewno zasługuje jego oryginalny design, choć nie można nie wspomnieć też o wysokiej jakości wykonania i komforcie użytkowania.

Coolpack Disney Mickey Junior Led B52300 to dobry plecak szkolny na kółkach do 150 zł. Jego pojemność wynosi 24 l. Długość rączki to 53,5 cm.

 

Zalety

Światło LED: Na plecaku zamontowano światełko LED. Do wyboru jest ponad 20 trybów świecenia. Dzięki światłu dziecko jest dobrze widoczne z drogi nawet z dużej odległości. W zestawie znajduje się kabel USB.

Pojemne komory: Plecak ma 2 pojemne komory, do których mieści się sporo książek i potrzebnych w szkole akcesoriów. Dodatkowo w środku jest kieszeń z organizerem i na laptop.

Wzmocniony spód: Ze względu na to, że plecak ma dobrze wzmocniony spód, jest skutecznie zabezpieczony przed szybkim zniszczeniem. O jego trwałości zapewniają osoby, które wykonały test plecaków szkolnych na kółkach.

 

Wady

Kółka: Nieliczna grupa osób wskazuje, że zamontowane w tym modelu kółka wydają nieprzyjemny dźwięk w trakcie obracania.

 

 

 

 

4. Paso Plecak na Kółkach PPAL20-1231

 

Paso PPAL20-1231 to 3-komorowy plecak na kółkach, który umożliwia wygodne przenoszenie nawet dużej ilości książek. Model ma wzmocniony spód, więc nie ma obaw o to, że szybko się zniszczy. W środku plecaka mieści się sporo rzeczy, ma on dwie wydzielone komory i dużą kieszeń z przodu. Wymiary produktu to: Wysokość – 49 cm, szerokość – 32 cm i głębokość – 28 cm. Jego waga wynosi 2,16 kg.

Na powierzchni materiału są odblaskowe elementy, które zapewniają lepszą widoczność po zmroku. Plecak zrobiono z poliestru 600 D, czyli odpornego na przemakanie materiału. Model ma dwustopniową teleskopową rączkę zakończoną miękkim uchwytem. Szelki są wypełnione miękką pianką.

Czy warto zdecydować się na zakup tego plecaka na kółkach? Większość osób twierdzi, że tak. Produkt ma prosty design, więc istnieje większe prawdopodobieństwo, że spodoba się każdemu dziecku. Produkt jest wybierany nie tylko dla mniejszych pociech, ale też dla młodzieży.

Paso PPAL20-1231 to plecak na kółkach o wymiarach: Wysokość – 49 cm, szerokość – 32 cm i głębokość – 28 cm. Produkt ma ciemny kolor.

 

Zalety

Dobra organizacja: Plecak zaprojektowano w ten sposób, aby można było schować w nim wszystkie potrzebne rzeczy i zachować odpowiedni porządek. Ma on w środku 3 komory. Dodatkowo z przodu znajduje się kieszeń z organizerem i przegródkami. Jest też zawieszka na klucze.

Rączka: Regulowany uchwyt można łatwo ustawić na odpowiednią wysokość i dostosować do swoich potrzeb.

Trwałość: Spód jest wzmocniony i usztywniony, dlatego plecak zachowuje swój kształt i nie trzeba się martwić, że szybko się zniszczy. Do wykonania produktu wykorzystano nieprzemakalny materiał.

 

Wady

Zamki błyskawiczne: Czasami zamki błyskawiczne się zacinają i nie można szybko otworzyć lub zamknąć plecaka.

Kółka: Wykonane z kauczuku kółka o średnicy 7 cm są podatne na ścieranie – tak twierdzi część kupujących.

 

 

 

 

5. Oops Walizka na kółkach JEŻ 3100324

 

Kolorowa walizka Oops JEŻ 3100324 to dobry model, który przeznaczony jest dla najmłodszych uczniów. Ze względu na niewielkie wymiary (28,5 cm x 23 cm x 33 cm) tornister będzie odpowiedni dla dzieci z przedszkola lub zerówki.

Prezentowany sprzęt został wykonany z bardzo grubego materiału, który nie gniecie się. Na środku tkaniny znajduje się kolorowa podobizna jeża, która na pewno przypadnie do gustu dzieciom. Tornister posiada jedną komorę, w której znajdują się specjalne pasy. Dzięki nim przytrzymasz swoje rzeczy w jednym miejscu. Znajdziesz również kieszeń zamykaną na zamek. Jest ona przeznaczona do przechowywania niewielkich przyborów, jak choćby klucze. Model posiada kółka oraz teleskopową rączkę o długości 43 cm. To pomoże odciążyć kręgosłup i nie będzie potęgowało wad postawy u najmłodszych.

Ponieważ produkt może być noszony jako plecak lub jako walizka, wielu rodziców zdecydowało się na zakup tego modelu dla swojego dziecka. Produkt posiada elegancki design, co spotkało się z uznaniem ze strony kupujących.

Plecak szkolny na kółkach Oops JEŻ 3100324 jest przeznaczony dla najmłodszych. Produkt ma wymiary: 38 cm x 30 cm x 20 cm.

 

Zalety

Regulowany uchwyt: Plecak ma solidnie wykonany uchwyt, którego długość można regulować. Do wyboru są dwa ustawienia. Rączka jest dobrze wyprofilowana, co gwarantuje wygodę użytkowania.

Atrakcyjny design: Na przodzie plecaka znajduje się przyjaźnie wyglądająca podobizna jeża. Zrobiono ją z tłoczonej pianki EVA przy wykorzystaniu technologii trójwymiarowej. Plecak ma intensywne kolory i zwraca uwagę dzieci.

 

Wady

Brak odblasków: Na powierzchni Oops JEŻ 3100324 nie ma odblasków, więc zalecane jest, aby zakupić taki dodatek i go tam przymocować.

Tkanina poliestrowa: Plecak jest wypełniony od środka poliestrową tkaniną. W niektórych opiniach można przeczytać, że jest ona podatna na przetarcia.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki plecak szkolny na kółkach kupić?

 

Książki, zeszyty i wszelkie szkolne gadżety to duże obciążenie dla młodego kręgosłupa. Uczniowie każdego dnia muszą zabierać ze sobą prawie wszystkie notatki i materiały z lekcji, tak, aby w domu przygotować się na następne zajęcia. Niestety, długotrwałe obciążanie mięśni i kości powoduje szereg chorób, które bardzo mocno wpływają na rozwój postawy naszego dziecka. Z tego powodu, rodzice poszukują rozwiązań, które minimalizują ryzyko powyższych komplikacji. Jednym z nich jest zakup tornistra wyposażonego w kółka.

Ten rodzaj gadżetu nie tylko ułatwi transport ciężkich książek, ale również zapewni uczniowi wysoki komfort użytkowania. Ze względu na szeroki asortyment, często zastanawiamy się, jaki plecak szkolny na kółkach wybrać, aby spełnił oczekiwania nasze i naszego dziecka. Przyjrzyjmy się więc bliżej wszystkim detalom, które w dużej mierze wpływają na użytkowanie akcesorium.

Waga

Kupując plecak do szkoły dla swojego dziecka w pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, jaką wagę ma dany produkt. Wielu rodziców popełnia duży błąd twierdząc, że akcesorium na kółkach całkowicie odciąży malca. Pamiętaj, że w wielu szkołach uczniowie zmieniają klasy, wychodzą na przerwy na zewnątrz, idą na salę gimnastyczną itp.

Często podczas tych spacerów muszą pokonać wiele schodów i swój tornister noszą w ręku. Z tego względu, staraj się wybierać najlżejszy model plecaka. Z opinii konsumentów wynika, że jego masa nie powinna przekraczać 2 kg.

 

Wymiary

To, jakiej wielkości plecak wybierzesz, powinno być uzależnione przede wszystkim od osobistych preferencji Twojego dziecka i Twoich. Obecnie na rynku znajdziesz modele o różnych wymiarach i kształtach. Zaczynają się już one od symbolicznych tornistrów dla przedszkolaków ( np. 20 cm x 30 cm x 15 cm), po znacznie większe plecaki dla gimnazjalistów oraz licealistów (60 cm x 40 cm x 20 cm). Dostosuj gabaryty gadżetu do wieku i budowy ciała swojej pociechy. Miej na uwadze, że niejednokrotnie będzie ona nosić akcesorium w ręce.

Zobacz więc, czy bez problemu samodzielnie przeniesie tornister z jednego miejsca w drugie. Jeśli okaże się zbyt duży, dziecko będzie narażone na wypadek np. podczas znoszenia plecaka ze schodów. Z drugiej zaś strony, pamiętaj, iż liczba książek i zeszytów z roku na rok rośnie. Jeśli więc poszukujesz rozwiązania na kilka lat postaraj się wybrać maksymalnie duże akcesorium, dopasowane oczywiście do aktualnej budowy ciała malca.

 

Rączka

Kluczowym elementem w tego rodzaju plecakach jest rączka. To dzięki niej uczeń może ciągnąć za sobą ciężkie przybory i materiały szkolne. Z tego względu popatrz, jak skonstruowany został ten element. Przede wszystkim, sprawdź długość wysięgnika. Jest on uzależniony od wysokości akcesorium, ponieważ zwykle całościowo chowa się w tylnej jego części. Nie mniej jednak, wielu producentów kierując się polityką cięcia kosztów, wyposaża swoje produkty w połowiczną rączkę. W przypadku niskich dzieci taki mankament nie będzie stanowił zbyt dużego problemu.

Jednak w miarę wzrostu, uczeń zacznie się przechylać na jedną stronę, co może doprowadzić do dyskomfortu, a w konsekwencji nawet bólów pleców. Z tego względu, przed zakupem poproś pociechę, aby urządziła sobie krótki spacer po sklepie z danym modelem. Możesz poprosić sprzedawcę, aby włożył kilka przedmiotów do tornistra, imitując tym samym rzeczywistą sytuację ze szkolnego korytarza. Postawa ucznia powinna być wyprostowana. Tylko w takim wypadku możesz być spokojny o prawidłowy rozwój kręgosłupa swojego dziecka.

Oprócz długości, warto zastanowić się nad tym, czym powinien być pokryty uchwyt. W asortymencie znajdziemy rączki plastikowe, gumowe, metalowe i materiałowe. Najmniej polecanym wariantem jest opcja metalowa. Latem szybko nagrzewa się na słońcu, natomiast zimą staje się bardzo chłodna. Z tego powodu rodzice znacznie częściej wybierają plecaki z pokryciem z innego surowca. Zaletą plastikowych elementów jest ich cena i waga. Natomiast gumowe detale doceniane są za stabilność. Jeśli zastanawiasz się nad materiałową powłoką, koniecznie zobaczy, czy da się ją ściągnąć. W przeciwnym razie bardzo szybko się zabrudzi, a jej wypranie na tornistrze będzie bardzo trudne.

Kółka

Najlepszy plecak szkolny na kółkach to taki, który jest wygodny i cichy w użytkowaniu. Niestety bardzo często zdarza się, że akcesorium wydaje bardzo głośne dźwięki, krępujące dla osób z niego korzystających. Kółka bowiem zacinają się lub kompletnie nie amortyzują wgłębień w posadzce. Z tego względu warto, abyś poszukał tornistra, w którym dane elementy wykonane zostały z kauczuku, bądź gumy.

Tego typu detale są bardzo wygodne i trwałe w użytkowaniu. Oprócz tego stabilnie trzymają się zarówno drewnianych podłóg, jak i płytek, co w znacznym stopniu wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Tańszą alternatywą jest plastik. Nie jest tak odporny na uszkodzenia, jak guma, niemniej jednak przy odpowiednim korzystaniu również posłuży Twojemu dziecku przez cały rok szkolny.

 

Plecaki szkolne na kółkach w dobrych cenach

Najtańsze plecaki na kółkach kupisz już za niecałe 100 zł. Jednak jeśli zależy Ci na produkcie najwyższej jakości musisz przygotować się na wydatek rzędu 300 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ