Ranking 5 najlepszych plecaków szkolnych w 2019

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Plecak szkolny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Najlepszym plecakiem szkolnym, który cieszy się obecnie największym powodzeniem wśród uczniów i ich rodziców jest model St. Majewski Tornister Angry Birds Star Wars II 90770. Ta popularność nie jest tylko dyktowana ceną, choć ta jest bardzo zachęcającą, bo można plecak dostać za niespełna 80 PLN. Dużą dozę popularności modelowi przyniosła tematyka nadruków na plecaku. Zarówno Angry Birds, jak i  Star Wars II to bardzo popularne gry i filmy, oglądane przez miliony nastolatków. Rodzicom natomiast do gustu przypadła jakość wykonania tego modelu, a także dobre rozplanowanie wnętrza, które pozwala na łatwe utrzymanie porządku w plecaku, oraz kieszonki zewnętrzne. Uznanie plecak zyskał także za liczne elementy odblaskowe zapewniające bezpieczeństwo dziecka po zmroku, a także dobrze wyprofilowane elementy plecaka. Ma on ergonomiczną, usztywnioną komorę główną i miękkie, szerokie, regulowane szelki. To wszystko powoduje, że plecak nie ma równych na naszym rynku. Gdyby jednak Twojemu dziecku nie odpowiadały motywy Angry Birds, jak i  Star Wars II, to sprawdź co oferuje plecak Herlitz Tornister Smart 11351038/1. Wybraliśmy go, jako drugi najlepszy model obecnie dostępny w naszych sklepach

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki plecak szkolny kupić?

 

Każdy rodzić w którymś momencie swojego życia staje przed dylematem, jaki plecak szkolny wybrać dla swojego dziecka. Rynek oferuje bogactwo zarówno kolorystyczne, jak i jakościowe i cenowe. Aby wybrać ten najlepszy, dla swojego dziecka, należy przyjrzeć się kilku cechom plecaków, które decydują o tym, że dany model dla Twojego dziecka będzie odpowiedni. Największym błędem rodziców jest pozostawienie wyboru wyłącznie dziecku. Plecak, aby nie szkodził postawie naszej pociechy, musi spełniać szereg warunków, dlatego najpierw trzeba wybrać model, który te warunki spełni, a dopiero potem skupić się na jego wyglądzie. W naszym poradniku postaramy się przybliżyć temat wyboru dobrego plecaka, tak abyś dla swojego dziecka wybrał najlepiej.

 

 

Waga i wielkość plecaka

Jest to najważniejszy parametr, który trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie plecaka. Waga plecaka wypełnionego książkami i wszystkimi niezbędnymi dziecku przedmiotami, nie może przekraczać 15% wagi dziecka. A przy młodszych dzieciach, zaczynających dopiero swoją szkolną przygodę, wskaźnik ten nie powinien przekraczać 10%. Przeciętny siedmiolatek waży 24 kg, zatem masa całego plecaka nie powinna przekraczać 2,4 kg. Normy europejskie zaś mówią, że dla klas 1-3 plecak szkolny nie powinien przekraczać wagi 1200g.

Podobnie jest z wielkością. Plecak należy dobierać odpowiednio do wzrostu dziecka. Generalnie na rynku można dostrzec podział plecaków: dla dzieci do 1-2 klasy, nieco starszych 3-6 klasy, kolejna wielkość jest przeznaczona dla gimnazjalistów, a następnie dla starszej młodzieży i dorosłych.

Przy zakupie plecaka, warto również sprawdzić, czy kupowany model posiada atesty i certyfikaty. Takie produkty, które je posiadają, przeszły testy udźwigu, prawidłowości konstrukcji, jakości zastosowanych materiałów, etc.

 

Konstrukcja

Prawidłowa budowa plecaka dla Twojego dziecka, może w przyszłości decydować o prawidłowej postawie Twojego malucha. Jego zła konstrukcja może doprowadzić do bólów pleców, kształtowania się nieprawidłowej postawy dziecka i w efekcie prowadzić do skrzywienia kręgosłupa.

Dlatego wybierając szkolny plecak zwróć uwagę, czy wybierany model ma usztywnione plecy. Nie musi to być stelaż, wystarczy tylna ściana usztywniona pianką lub gąbką w taki sposób, aby przylegała ona do pleców dziecka. Dzięki takiej konstrukcji ciężar plecaka jest rozłożony równomiernie na całej powierzchni pleców.

Drugim elementem konstrukcji, na który powinniśmy zwrócić uwagę to szelki nośne. Powinny one mieć nie mniej niż 4 cm szerokości i to niezależnie od wielkości plecaka. Powinny one być również sztywne i wypełnione pianką, aby nie urażały ramion dziecka.

 

Materiał

W zasadzie tutaj sprawa jest prosta, im mocniejszy materiał – tym lepiej. Dobrze jest, gdy materiał, z którego będzie wykonany nasz plecak, będzie materiałem wodoodpornym. Nie chcemy przecież wyciągać mokrych książek i zeszytów po powrocie dziecka ze szkoły podczas opadów. Obszycie powinno być solidne, gwarantujące to, że plecak nie będzie się pruł w mniej odpornych miejscach.

Przydatne też okazują się „nóżki” u podstawy plecaka. Dzieci mają zwyczaj zostawiania plecaków w szkole na podłodze. Jego wielokrotne stawianie powoduje przecieranie się spodu chyba, że plecak ma „nóżki”. Materiał również powinien być łatwy do czyszczenia. Wielu producentów oferuje plecaki szkolne w dobrych cenach, które można prać w pralkach.

 

Bezpieczeństwo

Plecak powinien być wyposażony w duże, spełniające normy UE, powierzchnie odblaskowe. Zwłaszcza dla mniejszych użytkowników plecaków będzie to miało olbrzymie znaczenie, ale również i starszym takie rozwiązanie nie zaszkodzi. Nasze dzieci często chodzą po zmroku, nie za bardzo zwracając uwagę na przejeżdżające samochody. Dobrze, więc dla ich bezpieczeństwa, aby kierowca miał szansę zobaczyć dziecko wchodzące na przejście, czy idące brzegiem drogi.

 

Wnętrze

Dobry plecak powinien mieć dostateczną ilość przegród, przegródek, komór i kieszonek, a także wytrzymałe, wzmocnione dno. Przy czym ilość przegródek jest nie tylko ważna, aby zmieścić wszystkie drobiazgi, jakie dziecko ze sobą zabiera i dobrze je rozplanować. Oczywiście dobrze, jeśli dodatkowe kieszenie pomieszczą butelkę z piciem, piórnik, klucze, organizer, identyfikator, drugie śniadanie i inne przydatne rzeczy.

Przegródki są również ważne ze względu na bardziej równomierne i symetryczne rozłożenie ciężaru w plecaku. Warto też, przy tej okazji, zwrócić uwagę na pakowanie plecaka przez dziecko, aby układało rzeczy cięższe na jego dnie, lżejsze na górze. Wiedza ta przyda się naszemu dziecku również później, gdy będzie się pakować na wyjazdy turystyczne. Dobrze zorganizowane przegródki, powodują także, że w plecaku panuje porządek, każda rzecz ma swoje miejsce i łatwo ją znaleźć.

 

 

Design

Wzór plecaka, jaki kupujemy dla swojej pociechy, na ogół pozostawiamy do wyboru dziecku. Pamiętajmy jednak, aby wcześniej dokonać wyboru jakościowego. Jeśli chodzi o design to możemy wybierać pomiędzy motywami bohaterów bajek i filmów animowanych oraz motywami wielu zwierzątek jak kotki, pieski, konie, myszki, etc., a także motywami nawiązującymi do popularnych gier. To, jaki plecak wybierze Twoje dziecko zależy od jego ulubionych bohaterów i motywów, jakie lubi. Jednak to, co jest odpowiednie dla 7 letniej dziewczynki, nie musi się podobać tej samej dziewczynce po upływie roku. A plecak jednak chcielibyśmy kupić na 2-3 lata użytkowania.

Dlatego warto przekonać nasze dziecko, aby wybrało motyw bardziej uniwersalny niż taki, który jest powodowany chwilową modą, która po paru miesiącach przeminie. Zwłaszcza, gdy wybierzemy plecak nieco droższy, to dobrze jest wybrać taki o wzorze bardziej ponadczasowym, aby mógł służyć kilka lat. Ale jednak plecak powinien się podobać przede wszystkim dziecku, dla którego go kupujemy, więc powinniśmy umiejętnie mu podsunąć model taki, który za rok będzie równie atrakcyjny.

 

Podsumowanie

Zatem aby podsumować, jaki jest najlepszy plecak szkolny, przypomnimy kilka najważniejszych elementów, które należy przemyśleć. Przede wszystkim plecak należy dostosować wielkością do wagi i wzrostu dziecka. Przy wyborze trzeba pamiętać o tym, że plecy powinny być usztywnione pianką, gąbką lub stelażem, a szelki nie mają być węższe niż 4 cm. Również szelki powinny być wypełnione miękkim wkładem, aby nie urażały obciążonych ramion. Dobrze jest też zwracać uwagę, czy plecak, który chcemy zakupić jest oznaczony certyfikatami i atestami, gwarantującymi, jakość i trwałość. Materiał, z którego plecak jest wykonany powinien być wodoszczelny, trwały i łatwy do czyszczenia. Wnętrze: im ma więcej przegródek i schowków tym lepiej.

A to ze względu na lepsze rozplanowanie przedmiotów chowanych w plecaku, gdzie każdy element znajdzie swoje miejsce. Lepiej również dla symetrycznego i prawidłowego rozłożenia ciężaru w plecaku. Gdy nasze dziecko wraca ze szkoły po zmroku, należy szukać plecaka zawierającego elementy odblaskowe. A ostatnim elementem wyboru jest wygląd plecaka. Jeśli spełni już wszystkie inne wymagania, to dobrze, aby wygląd był wybrany przez samo dziecko. W końcu to ono będzie plecaka używać i jemu powinien się on podobać.

 

 

5 najlepszych plecaków szkolnych. Opinie w 2019 roku

 

W tym rankingu skupimy się na plecakach szkolnych. Aby wybrać najlepszy plecak szkolny trzeba zapoznać się z funkcjonalnością i opiniami o wielu tornistrach. Abyś był zadowolony, plecak powinien być nie tylko wytrzymały i mieć pasujący Ci wymiar, czy ilość przegródek, musi też odpowiadać Ci pod względem wyglądu. Dlatego zapraszamy do przeczytania naszego rankingu, a zapewne będziesz w stanie wybrać najlepszy plecak dla siebie.

 

1. St.Majewski Tornister szkolny Angry Birds Star Wars II 90770

 

Majewski Tornister Angry Birds Star Wars II 90770 to produkt zwierający motywy popularnej gry Angry Birds znajdującej swoich fanów na całym świecie. Na powierzchni plecaka, dla bezpieczeństwa dziecka, zostały rozmieszczone elementy odblaskowe: liczne, drobne elementy z przodu i jeden duży z tyłu.

Szerokie, miękkie, regulowane szelki oraz anatomicznie wyprofilowana i usztywniona komora główna i sztywny, wodoodporny spód gwarantują wygodę użytkowania.

Funkcjonalność zaś zapewniają dwie wewnętrze przekładki w komorze głównej i trzy kieszenie zewnętrzne. Pod klapą tornistra znajduje się miejsce na plan lekcji oraz dane personalne właściciela. Wymiary tego modelu to 35,5 x 27,5 x 16 cm, a waga 1010 g.

Fani gry Angry Birds mogą do kompletu zakupić również piórnik o tym samym motywie. Klienci cenią w tym plecaku to, że ma wzmocnione, usztywnione ścianki a także, że jest nieprzemakalny. I oceniają go, jako dobry i tani plecak szkolny.

Majewski Tornister Angry Birds Star Wars II 90770, to plecak szkolny nawiązujący do popularnej gry komputerowej, która zyskała wielu fanów na całym świecie.

 

Zalety

Motyw rysunkowy: Na plecaku znajduje się motyw nawiązujący do znanej gry na całym świecie Angry Birds, co zapewne będzie motorem do zakupu plecaka dla fanów tej gry, którzy często twierdzą, że jest to najlepszy plecak szkolny w 2019 roku.

Elementy odblaskowe:Na całej powierzchni plecaka znajdują się rozmieszczone, w różnych jego miejscach, elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo dziecka poruszającego się po ulicach po zmroku.

Wygodne szelki:Plecak został wyposażony w szerokie, miękkie i wygodne szelki, które każdy użytkownik może dostosować do własnych potrzeb.

Kieszenie: Funkcjonalności temu modelowi dodaje duża ilość kieszeni zewnętrznych, których jest tu aż trzy, a także przekładki i kieszenie wewnętrzne w komorze głównej.

Zestaw: Obok plecaka, producent udostępnia do zakupu piórnik zawierający dokładnie te same motywy, co dla fanów Angry Birds jest sporą okazją.

 

Wady

Jakość:Są klienci, którzy narzekają na jakość wykonania tego modelu i to, że ulega on szybkiemu zniszczeniu.

 

 

 

 

2. Herlitz Tornister Szkolny Smart Plecak Wróżka 11351038/1

 

Plecak Herlitz Tornister Smart, to produkt budzący zainteresowanie wśród dziewczynek, ze względu na swój różowy kolor. Wymiary tego modelu to wysokość 38cm; szerokość 30cm; głębokość: 21cm, oraz waga 860 g. Całkowita pojemność plecaka to 13 litrów.

Uszyty jest on z oddychającego poliestru, a na swojej powierzchni ma umieszczone liczne światełka odblaskowe, podstawa zaś została zaopatrzona w stabilne plastikowe nóżki. Dla wygody użytkowania tornister ma miękko wyściełane szelki, oraz ergonomicznie ukształtowane plecy.

Model ten, obok obszernej komory głównej, ma przestronną, zewnętrzną kieszeń z przodu zamykaną na zamek błyskawiczny i dwie kieszonki boczne na rzepy.

Klapa komory głównej zamykana jest na klamrę, której zamykanie i otwieranie jest niezwykle łatwe. Od wewnętrznej strony klapy uczeń znajdzie kieszonkę z planem lekcji. Użytkownicy tornistra podkreślają jego estetyczny wygląd i niską wagę.

Specjalnie dla dziewczynek powstał model Herlitz Tornister Smart. Różowy kolor zachwyca małe wróżki, bo taki motyw jest na plecaku.

 

Zalety

Zamknięcie:Plecak ten jest zamykany na jedną, łatwą do zapięcia klamrę. Za pomocą jednego „klik” plecak jest zamknięty i gotowy do szkoły.

Przestronna komora główna:Model ten jest wyposażony w komorę główną o wielkości 13 litrów, a także kieszeń zewnętrzną zamykaną na zamek błyskawiczny, oraz dwie kieszonki boczne na rzepy.

Ergonomiczne plecy: Plecy tego modelu zostały ukształtowane ergonomicznie tak, aby sylwetka młodego człowieka przyjęła właściwą postawę w trakcie noszenia plecaka.

Szelki:Wykonane z miękkiego materiału szelki i wyściełane pianką zapewniają komfort noszenia nawet ciężkiego plecaka, a także umożliwiają dopasowanie ich długości do sylwetki.

Dobry materiał:Plecak ten został uszyty z oddychającego poliestru, materiału wytrzymałego na uszkodzenia. Dodatkowo na jego powierzchni umieszczono światełka odblaskowe, poprawiające widoczność właściciela plecaka na drodze.

 

Wady

Wnętrze: Wnętrze plecaka nie zostało wyposażone w żadne wewnętrzne kieszonki, co może utrudniać poprawne rozmieszczenie przedmiotów wewnątrz i utrzymanie porządku.

 

 

 

 

3. Skip Hop Plecak Baby ze smyczą Zoo Sowa

 

Nasz ranking plecaków szkolnych zawiera również produkt Skip Hop Smycza Sową, choć jest to plecaczek przeznaczony dla dzieci od 1 do 3 lat. Produkt ten zasługuje na swoje miejsce w rankingu, bo często nasze dzieci właśnie od takiego wieku posiadają swoje plecaki. Seria plecaków dla małych dzieci produkowana przez firmę Skip Hop zawiera najrówniejsze motywy zwierzęce.

Prezentowany tutaj model przedstawia obrazek sowy, ale dostępnych jest 16 innych wzorów z wizerunkami innych zwierząt takich jak biedronka, pszczoła, małpka, żyrafa, kotek, słoń i wiele innych.

Plecak, o wymiarach 340 x 230 x 40mm, został uszyty z miękkiego materiału, z regulowanymi szelkami, zawierającymi dodatkową zapinkę, aby plecak nie zsunął się dziecku z ramion. Wewnątrz twój maluszek zmieści nie tylko swoje maskotki, ale również znajdzie się miejsce na smoczek, butelkę wody, czy kubek – niekapek.

Dodatkowo model ten został wyposażony w taśmę zakończona uchwytem. Jest to „smycz bezpieczeństwa”, którą rodzic może użyć w niebezpiecznych dla malucha miejscach, aby mieć nad nim kontrolę. Rodzice uważają, że plecak znakomicie sprawdza się w użytkowaniu, jest ładny i solidnie wykonany.

Dla najmłodszych jest przeznaczony plecak SKIP HOP PLECAK ZE SMYCZĄ SOWA. Produktem tym mogą się cieszyć  maluchy od 1 do 3 lat.

 

Zalety

Motyw zwierzęcy: Plecak został opatrzony atrakcyjnym motywem zwierzęcym. Jest 16 różnych motywów, jakimi seria ta jest ozdabiana. Wszystkie z obrazków są atrakcyjne dla młodego użytkownika.

Dodatkowa zapinka: Jako, że dzieci, dla których model jest przeznaczony nie umieją jeszcze prawidłowo utrzymać plecaka na plecach, posiada on dodatkową zapinkę, która przytrzymuje plecak na ramionach dziecka.

Wnętrze: Wnętrze plecaka jest przystosowane na potrzeby dziecka, ma tam swoje miejsce smoczek, butelka wody, czy kubek niekapek.

Taśma bezpieczeństwa:Dodatkowo producent wyposażył ten model w smycz bezpieczeństwa, za którą rodzic może chwycić, aby przytrzymać dziecko przed wtargnięciem na ulicę.

Regulowane szelki:Dziecko może dopasować szelki plecaka do swojej postawy tak, aby plecak nosiło się najwygodniej.

 

Wady

Wodoodporność: Niestety model ten nie ma cech plecaka wodoodpornego, zatem nie nadaje się do używania podczas silnych opadów atmosferycznych.

 

 

 

 

4. Minionki Tornister Szkolny 16” Niebieski 171635

 

Minionki, to urocze postaci z bajki o tym samym tytule. Choć znamy je w Polsce zaledwie od roku, to zyskały one wielu fanów. Plecak Majewski Minionki 171635 jest ozdobiony wizerunkami bohaterów tej bajki. Minionki obok plecaka, można znaleźć również na piórnikach tej firmy.

Tornister posiada jedną pojemną komorę z przegrodą, a na zewnątrz znajdują się dwie kieszenie. Jedna z kieszeni jest zamykana na zamek błyskawiczny, druga zaś zrobiona z siateczki i zakończona gumką, może służyć na przenoszenie napoju. Profilowane, usztywnione plecy są zakończone regulowanymi szelkami, aby było łatwo przystosować plecak do utrzymania właściwej postawy przez jego właściciela.

Materiał, z którego tornister został uszyty jest nieprzemakalny. Dodatkowo na zewnątrz zostały umieszczone liczne elementy odblaskowe, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo po zmroku. Mali fani Minionków przekazują, że plecak jest lekki, ładny i praktyczny.

Minionki to bohaterzy występujący na plecaku Majewski Minionki 171635. Na pewno model ten zainteresuje fanów tej bajki.

 

Zalety

Komora główna: Komora główna zawiera wygodną przegrodę, dzięki czemu można posegregować zawartość plecaka i łatwiej utrzymać w nim porządek.

Profilowane plecy: Plecy tego produktu są usztywnione w ergonomiczny sposób, więc zapewnią właściwą postawę dziecka podczas drogi do szkoły.

Nieprzemakalność: Plecak został uszyty z grubego, nieprzemakalnego materiału, więc podczas powrotu ze szkoły nawet w ulewnym deszczu książki i zeszyty pozostaną bezpieczne we wnętrzu.

Odblaski:Na zewnątrz plecaka zostały umieszczone liczne światełka odblaskowe, co zwiększa bezpieczeństwo dziecka poruszającego się po zmroku.

 

Wady

Różne kieszenie po bokach: Model ten został wyposażony w dwie różnego rodzaju kieszenie po zewnętrznej stronie na bokach. Powoduje to, że plecak ma zaburzone proporcje symetryczności i nie prezentuje się atrakcyjnie.

Opinia fanów: Młodzi fani Minionków uważają, że jak na rozmiar plecaka, wizerunek Minionków jest zbyt mały, większość powierzchni to niebieskie tło, a Minionki znajdują się jedynie na klapie plecak

 

 

 

 

5. Adidas Linear Per Bp Niebieski Ab2302

 

Ostatni opisywany produkt, firmy Adidas to plecak Linear AB2302, wykonany z niebieskiego poliestru, tkaniny typu ripstop zawierającego granatowe elementy. Wymiary plecaka wynoszą 15 cm x 30 cm x 46 cm, a jego pojemność to 22,9 litra.

Główna komora, zamykana na zamek błyskawiczny, zawiera wewnętrzną kieszeń, w której może się zmieścić np. laptop. Na zewnątrz znajdują się dwie kieszenie z siateczki na drobiazgi oraz jedna mała kieszeń z przodu, również zamykana na zamek. Opinie o plecakach szkolnych firmy Adidas, zwykle mówią o długotrwałym ich użytkowaniu.

Tak jest również i w tym przypadku, ponadto klienci chwalą odporność tego plecaka na deszcz, a także podwyższonej wytrzymałości materiału na uszkodzenia. Model ten został zaprojektowany tak, aby wygodnie było przenosić sprzęt treningowy, a także do użytku codziennego do pracy czy szkoły.

ADIDAS LINEAR PER BP NIEBIESKI to dobry plecak do 100 złotych, który w szczególności może przypaść do gustu starszym użytkownikom. Ma on pojemności 23 litry.

 

Zalety

Kieszeń na laptopa:Komora główna zawiera wewnętrzną kieszeń, której przeznaczeniem jest przenoszenie laptopa, pozwala to na dobre rozplanowanie wnętrza.

Kieszenie zewnętrzne: Na zewnątrz użytkownik ma do dyspozycji 3 kieszenie, w tym jedną zamykaną na zamek, oraz dwie wykonane z siateczki i przeznaczone do przenoszenia na przykład napojów.

Odporność na deszcz: Producent zawiadamia, o podwyższonej odporności na deszcz materiału typu ripstop, z którego plecak jest wykonany, a także dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne.

Regulowane szelki: Plecak został wyposażony w regulację szelek dostosowujących ich długość do wzrostu użytkownika.

 

Wady

Mało atrakcyjny kształt:Plecak wyglądem przypomina zwykły worek, co powoduje, że z wyglądu jest on mało atrakcyjny. Dodatkowo oferowane kolory są wyjątkowo jaskrawe.

Brak profilowania pleców:Model ten nie ma usztywnienia, ani profilowania pleców do lepszego utrzymania plecaka na plecach, a także, aby zabezpieczyć wentylację pleców.

 

 

 

 

Jak dbać o plecak szkolny?

 

Szukając odpowiedzi na pytanie, jaki plecak szkolny jest polecany dla Twojej pociechy, warto dowiedzieć się również, jak należy dbać o tego typu produkt. Jeśli będziemy go odpowiednio pielęgnować, możemy być pewni, że zachowa swój atrakcyjny wygląd na długo. W rezultacie wraz z rozpoczęciem każdego, nowego roku szkolnego nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na nowy tornister. Dlatego też zachęcamy Cię do przeczytania tej części artykułu, w której znajduje się wiele, cennych informacji ułatwiających dbanie o produkt.

 

 

Czy można prać plecak w pralce?

Sporo osób zadaje pytanie, czy plecak można prać w pralce. Nie ma jednak na to uniwersalnej odpowiedzi. Aby dowiedzieć się, jak czyścić produkt, trzeba zapoznać się z informacjami podanymi na metce. Nierzadko zdarza się także, że do modelu dołączona jest krótka instrukcja obsługi zawierająca również informacje na temat pielęgnacji tornistra. Jeśli w opakowaniu znajdziemy taką ulotkę, warto zachować ją na dłużej – w każdej chwili będziemy mogli na nią zerknąć i przypomnieć sobie np. jaka temperatura prania jest odpowiednia. Trzeba jednak podkreślić, że większość dostępnych na rynku produktów nie jest przystosowana do prania w pralce.

 

Jak usunąć plamy z plecaka?

Plecak jest użytkowany praktycznie każdego dnia, dlatego też stosunkowo łatwo go zabrudzić. Co w przypadku, kiedy na powierzchni produktu pojawią się plamy, a pranie modelu w pralce nie jest wskazane lub nie przynosi efektów? Wtedy dobrym rozwiązaniem jest czyszczenie ręczne. W tym celu można użyć szczotki z miękkim włosiem, która pozwoli wniknąć głębiej w strukturę materiału i tym samym uporać się z uporczywymi plamami. Należy jednak pamiętać, aby nie pocierać tworzywa zbyt intensywnie, ponieważ może to doprowadzić do jego uszkodzenia. Do czyszczenia można użyć delikatnego odplamiacza do tkanin, niewielkiej ilości proszku czyszczącego czy nawet płynu do mycia naczyń. Przed przystąpieniem do pielęgnacji plecaka, warto usunąć stelaż (o ile to możliwe). Należy także pamiętać o tym, aby po umyciu produkt pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Nie można wystawiać tornistra na zbyt intensywne słońce, ponieważ może to spowodować płowienie materiału.

 

 

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z plecaka?

Czasami zdarza się, że w plecaku przez kilka dni znajduje się nieświeża kanapka, która jak wiadomo wydziela nieprzyjemny zapach. Jak więc skutecznie usunąć przykrą woń? Są na to dwa sposoby. Pierwszy z nich to dokładne wyczyszczenie tornistra. Można w tym celu użyć m.in. płynu do płukania tkanin, który nadaje materiałowi przyjemny zapach. Jeśli jednak tego typu zabieg nie okaże się skuteczny, można spróbować użyć sody oczyszczonej, czyli produktu, który prawdopodobnie każdy ma w swojej kuchni. Sodą posypujemy wnętrze plecaka, a następnie odczekujemy kilka godzin.

 

Co zrobić, kiedy plecak zamoknie?

Czasami zdarza się, że kiedy nasze dziecko wraca ze szkoły, zaczyna padać. W takim przypadku zaraz po powrocie do domu należy wyciągnąć z tornistra wszystkie akcesoria, zeszyty i podręczniki, a następnie go wysuszyć. Najlepiej, jeśli odsuniemy wszystkie kieszonki, otworzymy komory i zawiesimy model na suszarce do prania. Jeśli nie zadziałamy w porę, w plecaku może rozwinąć się wilgoć. Nie jest ona łatwa do usunięcia – brzydki zapach nawet po dokładnym umyciu materiału pozostaje wyczuwalny przez długi czas, co zniechęca dziecko do używania tornistra.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Astra FC-52 Barcelona Fan 3

 

Plecak Astra FC-52 Barcelona Fan 3 to produkt wyprodukowany z myślą o kibicach FC Barcelony. Oficjalny hologram FCB gwarantuje oryginalność produktu i pełną zgodę na wykorzystanie symboli klubu. Na przedniej części plecaka, na najmniejszej komorze, widnieje logo FCB, a średnia komora zawiera nazwiska i autografy piłkarzy klubu.

Ponadto plecak został wykonany z wysokiej klasy nieprzemakalnych materiałów, a jego konstrukcja jest ergonomiczna. Długość szelek wypełnionych gąbką można regulować, dwie zewnętrze, boczne kieszenie zmieszczą butelkę z napojem, a w podwójnej komorze głównej damy radę schować zeszyty formatu A4.

Wszystkie kieszenie zewnętrze zamykane są na zamki błyskawiczne. Dla prawdziwych fanów klubu z Barcelony mamy dobrą wiadomość. Do plecaka można dobrać piórnik o tych samych barwach klubowych. Użytkujący ten model fani uważają, że jest to bardzo fajny gadżet gdy jest się prawdziwym kibicem, a dodatkowo plecak jest wygodny i solidny.

Dla fanów FC Barcelona powstał plecak Astra FC-52 Barcelona Fan 3, na jego powierzchni jest oficjalny hologram FCB.

 

Zalety

Oryginalny produkt: Największą zaletą tego produktu jest to, że reprezentuje on oryginalne znaki klubu FC Barcelona i ma pełna zgodę na wykorzystanie tych symboli. Dzięki temu stanowi prawdziwą gratkę dla kibiców tego klubu.

Wysokiej klasy materiały: Materiał, z jakiego plecak jest wykonany jest wysokiej klasy materiałem nieprzemakalnym, a konstrukcja plecaka jest ergonomiczna.

Miękkie szelki: Szelki produktu, które zostały wypełnione miękką gąbką, można regulować i ustawiać na dowolną długość, według potrzeb użytkownika.

Format A4: Plecak mieści w swojej komorze głównej format A4, zatem produkt może służyć zarówno uczniowi, jak i studentowi, który tych formatów używa najczęściej.

 

Wady

Nazwiska piłkarzy: Choć producent opisuje, że na powierzchni plecaka znajdują się nazwiska piłkarzy FCB, to znajdują się tam tylko 4 nazwiska z ich numerami na koszulkach, pozostali gracze są pominięci.

Brak nóżek: Model ten nie został wyposażony w nóżki na podstawienie plecaka, powoduje to, że w trakcie używania plecak stawiany często na podłodze ma szybko zniszczoną podstawę.

 

 

Coolpack PAT48484

 

Coolpack PAT48484 to plecak nieco odmienny od pozostałych opisywanych produktów, ze względu na stelaż na kółkach, w jaki został ten produkt wyposażony. Wymiary pustego plecaka maja około 44 x 33 x 12 cm. Na te wymiary składają się 1 komora duża, zapinana na zamek błyskawiczny, oraz jedna kieszeń mała i jedna duża, również zapinane na suwak.

Także dwie boczne kieszonki ściągane gumką, oraz organizer wewnętrzny w kieszeni plecaka. Plecy zostały usztywnione, a miękkie szelki można odczepić i schować do specjalnej kieszonki w przypadku, gdy do transportu jest używany stelaż z dużymi kółkami i o regulowanej wysokości.

Dzięki możliwości używania stelaża z kółkami, plecak może nie tylko odciążać plecy dziecka w codziennej drodze do szkoły, ale również może być użyteczny na wycieczkach. Użytkownicy tego produktu uważają, że jest on bardzo dobrej jakości.

 

 

Nike Classic Turf BA4865 007

 

Uniwersalny plecak Nike Classic Turf BA4865 007 to plecak dla nieco starszych użytkowników – uczniów gimnazjum, lub ostatnich klas szkoły podstawowej. Mówi o tym jego spokojny ton kolorystyczny i napis NIKE – firmy popularnej również wśród młodzieży, jako producenta odzieży sportowej.

Wymiary plecaka to wysokość 40 cm, szerokość 26 cm, oraz głębokość w dolnej, najszerszej części 14 cm. Prosta konstrukcja, na którą składa się jedna duża komora i jedna mniejsza, zamykane na zamek, powoduje, że plecak jest funkcjonalny zarówno do szkoły jak i na siłownię, czy na wycieczkę.

Pojemność plecaka to 20 litrów, a waga to zaledwie 0,28 kg. Szelki, dzięki regulacji, mogą zostać przystosowane do każdego użytkownika. Na uwagę zasługuje bardzo solidne wykonanie i wykończenie plecaka, co również potwierdzają jego użytkownicy.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...