fbpx

Podgrzewacze do butelek ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.07.24

 

Podgrzewacze do butelek to urządzenia niezmiennie potrzebne młodym mamom. Aby w ich licznych obowiązkach przy maluszku im nieco ulżyć dokonaliśmy analizy, który z podgrzewaczy jest najlepszy. Braliśmy pod uwagę cenę, funkcjonalność, wygląd, oraz opinie użytkowników. Na tej podstawie wyodrębniliśmy model Tommee Tippee 221445, który możemy polecić obecnym i przyszłym mamom. Choć podgrzewacz ten jest dedykowany do butelek Tommee Tippee, to jest to model, który zdaje egzamin przy różnego typu butelkach i słoiczkach z dziecięcym jedzeniem dostępnym w sklepach. Butelkę umieszcza się w podgrzewaczu i włącza urządzenia, a za około 4 minuty pokarm dziecka będzie we właściwej temperaturze do karmienia. Mamy tu pokrętło regulacji temperatury, więc można temperaturę ustawić indywidualnie w zależności od potrzeb. Gdy jedzenie osiągnie żądana temperaturę urządzenie to wyłączy się samoczynnie, sygnalizując gotowość pokarmu do spożycia. Drugim modelem, który wskazały mamy, jako równie funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu jest Nuk Thermo Rapid 256237. Sprawdź przed zakupem również i jego parametry.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Przy użyciu urządzenia można podgrzać nie tylko mleko w butelce, ale także inne jedzenie dla niemowląt np. zupkę w słoiczku. Zgodnie z zapewnieniami producenta produkt jest efektywny i umożliwia podgrzanie pokarmu w zaledwie 4 minuty. Użytkownik ma możliwość regulacji temperatury.

Wady

Podgrzewacz nie posiada włącznika typu off/on. Jeśli chcemy wyłączyć urządzenie, musimy odłączyć zasilacz od gniazdka, co dla wielu jest bardzo kłopotliwe. Minusem jest także brak minutnika, który znacznie ułatwia korzystanie z produktu.

Podsumowanie

Prezentowany produkt cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Jest on solidnie wykonany, a obudowa wykazuje dużą odporność na uszkodzenia. Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Mieści różnego rodzaju butelki i słoiczki. Cechuje je szybka praca.

Drugi wybór

Zalety

Podgrzewacz ma kompaktowe wymiary, dlatego nie zajmuje dużo miejsca i jest łatwy w przenoszeniu. Urządzenie automatycznie wyłącza się po podgrzaniu pokarmu. Zapala się wtedy lampka, która informuje nas o skończonej pracy. Produkt wykonany jest z dobrych gatunkowo tworzyw.

Wady

Niektórzy rodzice zauważyli, że nie wszystkie dostępne na rynku słoiczki z pokarmem dla maluszków mieszczą się w podgrzewaczu. Część konsumentów zaznacza też, że lampka po pewnym czasie przestaje świecić.

Podsumowanie

Mimo wad urządzenie zdobywa pozytywne opinie. Jest ono łatwe w obsłudze, a dołączona do zestawu instrukcja jest czytelna. Produkt ma prosty design, dzięki czemu spodoba się nawet wymagającym konsumentom.

Rozważ też

Zalety

Produkt posiada funkcję rozmrażania pokarmów. Opcja ta oszczędza czas i pozwala szybko przygotować jedzenie dla dziecka. Podgrzanie mleka zajmuje zaledwie 3 minuty. Na obudowie umieszczono wygodne pokrętło, za pomocą którego można w prosty sposób wybrać interesujące nas ustawienia.

Wady

Minusem jest brak termostatu, przez co trzeba pilnować podgrzewanego jedzenia, aby go nie przypalić. Niektórzy twierdzą też, że obudowa powinna być zrobiona z odpornych na uszkodzenia materiałów. Na jej powierzchni szybko pojawiają się zarysowania.

Podsumowanie

Podgrzewacz uznawany jest za szybki i łatwy w obsłudze. Ma on kompaktowe wymiary i prosty wygląd. Równomiernie podgrzewa pokarm, dlatego jest chętnie wybierany przez rodziców i zdobywa wiele pozytywnych opinii.

 

 

Najlepsze podgrzewacze do butelek w 2024 roku

 

Wśród akcesoriów przydatnych, gdy masz małe dziecko, znajduje się między innymi podgrzewacz. Przedstawiamy, zatem ranking podgrzewaczy do butelek, aby przybliżyć, co i jakiej jakości jest dostępne w sklepach.

 

Tommee Tippee 221445

 

1.Tommee Tippee 221445Zakup podgrzewacza do butelek, to na ogół wydatek od 50 do 300 zł Jak wyszukać właśnie ten na nasze potrzeby? Dobry i tani podgrzewacz do butelek. Pierwszy z nich, Tommee Tippee 221445, to podgrzewacz, który możemy kupić za ok. 100 zł. Podgrzejemy w nim nie tylko mleko w butelce, ale również jedzenie dla niemowląt.

Urządzenie zostało wyprodukowane tak, aby pasowało do butelek Tommee Tippee, ale większość innych butelek również do niego pasuje. Producent podaje, że pokarm potrzebuje ok. 4 minut na podgrzanie. Oczywiście czas zależy też od temperatury początkowej i ilości podgrzewanego mleka.

Trzystopniowy zakres temperatur i dołączony termostat umożliwiają szybsze lub wolniejsze podgrzewanie. Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze a także stabilne, więc nie ma obawy o mimowolne przewrócenie podgrzewacza wraz z zawartością.

Mamy przekazują nam, że dzięki temu urządzeniu łatwo jest utrzymać stała temperaturę mleka dla dziecka. A mleko jest podgrzewane szybko. Podgrzewacz też jest określany, jako pojemny o ładnym wyglądzie.

Asortyment podgrzewaczy do mleka jest bardzo szeroki. Nasz ranking otwieramy produktem Tommee Tippee 221445. Jest to wysokiej klasy urządzenie, które zdobyło uznanie wśród wielu szczęśliwych rodziców. Konsumenci uważają, że jest to najlepszy podgrzewacz do butelek w 2024 roku.

 

Zalety

Obsługa: Podgrzewacz jest bardzo prosty w obsłudze. Jedyne co musimy zrobić, to umieścić butelkę w urządzeniu, a następnie, za pomocą pokrętła, ustawić odpowiednią moc. Produkt posiada trzystopniową skalę podgrzewania, dzięki czemu dostosujemy temperaturę do konsystencji przygotowywanego pokarmu.

Czas: Niewątpliwie, bardzo ważną cechą urządzenia jest krótki czas podgrzewania. Już 4 min wystarczą, aby jedzenie było wystarczająco ciepłe, by bezpiecznie podać je naszemu dziecku.

Lampka kontrolna: Zainstalowana w obudowie podgrzewacza lampka kontrolna poinformuje nas o tym, że urządzenie osiągnęło wybraną przez nas temperaturę. Jest to ważna informacja, ponieważ pozwoli nam dokładnie określić czas, na jaki powinniśmy umieścić butelkę w urządzeniu.

Rozmiar: Tommee Tippee 221445 został zaprojektowany w taki sposób, aby bez większych problemów towarzyszyć dziecku w podróży. Wysokość produktu to 16 cm, natomiast średnica 9 cm. Takie wymiary sprawiają, że podgrzewacz znajdzie swoje miejsce nie tylko w torbie podróżnej, ale również w małej, damskiej torebce.

Cena: Model jest atrakcyjny pod względem ceny. Jest to dobry podgrzewacz do mleka do 100 zł, dlatego często wybierany jest przez konsumentów.

 

 

 

 

Nuk Thermo Rapid 256237

 

2.Nuk Thermo Rapid 256237Kolejne urządzenie, Nuk Thermo Rapid 256237, podgrzewa pokarm dla dziecka w ciągu 3 – 4 minut. Wymiary urządzenia: 13,8 x 16,8 x 14 cm decydują o tym, że jest on odpowiedni dla prawie wszystkich butelek i słoiczków dla dzieci dostępnych na rynku.

Do zestawu została dołączona prosta, skrócona instrukcja, która pokazuje ile wody należy wlać w zależności od ilości pokarmu i wymaganej temperatury końcowej. Pogrzewacz sam, automatycznie, wyłączy się po zakończeniu podgrzewania i wówczas lampka kontrolna zgaśnie, zawiadamiając nas o gotowości pokarmu.

Po zakończonym podgrzewaniu, dołączony specjalny koszyczek ułatwi wyjęcie butelki. Dodatkowo model ten ma przyjemny wygląd o stonowanych kolorach. Rodzice przekazują, że najlepszy podgrzewacz do butelek musi być intuicyjny w użyciu, co właśnie ma miejsce w tym wypadku.

Model ten działa szybko i sprawnie, dodatkowo jest ładnie wykonany. Klienci określają, że jego jakość jest dobra, a cena nie jest wygórowana. Jest to również urządzenie wytrzymałe, które może służyć kilku maluchom w rosnącej rodziniei.

Wśród podgrzewaczy najczęściej polecanych przez rodziców znajdziemy również Nuk Thermo Rapid 256237. Jest to niezwykle łatwy w obsłudze sprzęt, który sam wyłączy się po skończonej pracy.

 

Zalety

Podgrzewanie parą: Najbardziej cenioną wśród konsumentów cechą, jest sposób podgrzewania pokarmu. Nuk Thermo Rapid 256237 wykorzystuje w tym celu parę wodną, która równomiernie i delikatnie oddziałuje na zainstalowaną butelkę. Dzięki temu ryzyko przypalenia mleka jest praktycznie zerowe.

Instrukcja: Model wyposażony został w informator, który poinstruuje nas ile wody powinniśmy wlać, aby przygotowywany posiłek uzyskał optymalną do karmienia temperaturę. Miarka nie tylko uchroni nas przed nadmiernym zużyciem wody, ale również sprawi, że nasze urządzenie nie zostanie uszkodzone.

Automatyka: Producent zaprogramował swój produkt tak, aby samoczynnie wyłączył się po zakończonym procesie podgrzewania. Ta funkcja zabezpieczy jedzenie przed przegrzaniem, dzięki czemu pokarm możemy podać dziecku tuż po wyciągnięciu.

Koszyczek: Dużym udogodnieniem dla rodziców jest zainstalowany w podgrzewaczu koszyczek. Dzięki niemu z łatwością wyjmiemy butelkę, bez obaw o oparzenie lub upuszczenie pojemnika.

Uniwersalność: Sprzęt posiada bardzo uniwersalną budowę, dzięki czemu pasuje do większości dziecięcych butelek. Jest to istotna cecha, ponieważ wraz z zakupem podgrzewacza, nie będziemy zmuszeni do zaopatrzenia się w inne gadżety producenta.

 

 

 

 

Philips Avent SCF355/00

 

3.Philips Avent SCF355-00W naszym zestawieniu najdroższy podgrzewacz to Philips Avent SCF355/00. Różni się on od wcześniej opisywanych funkcją rozmrażania pokarmu. Mleko w trakcie podgrzewania jest przez cały czas w ruchu, dzięki temu uzyskuje jednorodną temperaturę podczas podgrzewania, a także rozmrażanie jest skuteczniejsze niż np. pod bieżącą wodą.

Producent podaje, że podgrzanie 150 ml mleka zajmie tylko 3 minuty. Opakowanie urządzenia ma dołączoną tabelę z zalecanymi czasami podgrzewania w zależności od ilości pokarmu i temperatury końcowej, jaką chcemy uzyskać. Obsługujemy urządzenie za pomocą jednego pokrętła z menu obrazkowym.

Producent zapewnia, że model ten pasuje do wszystkich butelek i pojemników na jedzenie marki Philips AVENT, jak również wielu innych producentów. Wymiary podgrzewacza to 160,6 x 139,9 x 148,55 mm. Czy opinie o tych podgrzewaczach do butelek potwierdzają dobrą jakość i funkcjonalność tego modelu?

Klienci, którzy zakupili ten produkt wypowiadają się, że podobają im się małe rozmiary urządzenia, jego estetyczny wygląd i czytelna instrukcja. Również ważnym dla konsumentów jest to, że za pomocą tego modelu szybko można podgrzać pokarm, a także zakup nie zrujnuje nabywcy, bo produkt jest dostępny za przystępną cenę.

Wśród najlepszych podgrzewaczy znalazł się również model Avent SCF355/00 znanego producenta Philips. Zaawansowane urządzenie wzbogacone zostało o szereg rozwiązań, które bardzo poprawiają komfort jego użytkowania.

 

Zalety

Technologia au-bain-marie: Produkcja podgrzewacza została oparta na nowoczesnej technologii au-bain-marie. To oznacza, że pokarm podczas podgrzewania jest poddany ciągłej cyrkulacji. Dzięki temu ryzyko przegrzania i przypalenia pożywienia jest wyeliminowane.

Funkcja rozmrażania: Często mrozimy przetarte zupki lub owoce, aby po pewnym czasie podać je bobasowi. Urządzenie Avent SCF355/00 posiada funkcję rozmrażania, dzięki której bezpiecznie przyrządzimy posiłek dla pociechy ze zgromadzonych wcześniej zapasów.

Idealny dla gęstych dań: Model odpowiednio podgrzeje nie tylko mleko, ale również gęste posiłki. Bez problemu poradzi sobie z zupkami lub kremami, dlatego będziesz mógł spokojnie urozmaicić dietę swojego dziecka o bardziej skomplikowane dania.

Energooszczędny: Marka Philips dużą uwagę poświęca ekonomiczności swoich produktów. Podgrzewacz nie jest wyjątkiem, dlatego pomimo dużej efektywności zużywa niewielką ilość prądu.

 

Wady

Cena: Produkt jest stosunkowo drogi. Biorąc pod uwagę inne podgrzewacze podobnej klasy, Avent SCF355/00 znacznie się wyróżnia. Urządzenie kosztuje ok. 130 zł, co dla większości z nas jest dość dużą kwotą.

 

 

 

 

BabyOny Termoopakowanie 193

 

4.BabyOny Termoopakowanie 193Najtańszy w naszym zestawieniu to, 2 w 1 podgrzewacz i termoopakowanie, BabyOny Termoopakowanie 193. Bardzo atrakcyjny jest design termoopakowania, które jest dostępne w wielu kolorystycznych wersjach i pełni równocześnie funkcję torby. Zatem jest to urządzenie w pełni mobilne.

W samochodzie, podłączając do gniazda zapalniczki podgrzewamy posiłek.Aa idąc na spacer zabieramy torebkę termoopakowania z butelką w środku, aby nakarmić malucha w odpowiednim dla nas i dziecka momencie. Dodatkowo termoopakowanie zostało wyposażone w paski mocujące, za pomocą, których możemy je przymocować do wózka, czy wnętrza samochodu.

Z przodu znajdziemy tez przydatna kieszonkę na drobiazgi. Urządzenie ma wbudowany termostat zabezpieczający przed przegrzaniem posiłku. Pojemność samego podgrzewacza jest wystarczająca, aby zmieściły się w nim butelki dostępne na rynku.

Konsumenci przekazują nam informację, że jedzenie wymaga dość długiego czasu na podgrzanie, jednak jadąc samochodem na wakacje przez wiele godzin, nie stanowi to problemu, bo można podgrzewacz włączyć wcześniej. Ponadto dla użytkowników atrakcyjne jest to, że wraz z podgrzewaczem otrzymują termoopakowanie. Zaletą też okazała się niska cena tego modelu przy wysokiej wytrzymałości.

Innowacyjnym produktem wśród podgrzewaczy jest BabyOno Termoopakowanie 193. Dzięki odpowiedniej wtyczce możemy uruchomić go w samochodzie, dlatego często wybierany jest przez rodziców, którzy dużo czasu spędzają w trasie.

 

Zalety

Wtyczka: Podgrzewacz został wyposażony w specjalną wtyczkę, którą instalujemy w wejściu zapalniczki samochodowej. Takie rozwiązanie pozwoli nam podgrzać pokarm dla dziecka podczas podróży.

Termoopakowanie: Do zestawu dołączony jest specjalny pokrowiec, który utrzymuje temperaturę znajdującego się wewnątrz pokarmu. Opakowanie zapewni komfort rodzicom, których pociechy lubią robić sobie przerwy w jedzeniu. Butelkę z mlekiem wkładamy do urządzenia, a zewnętrzny materiał zabezpieczy je przed nadmierną utratą ciepła.

Zapięcia: Termoopakowanie zostało wyposażone w uchwyty, dzięki którym urządzenie z łatwością przymocujesz do wózka lub torby. To sprawi, że butelka będzie zawsze w zasięgu ręki w pozycji, która minimalizuje ryzyko rozlania.

 

Wady

Czas podgrzewania: Niektórzy konsumenci rozczarowani są czasem podgrzewania pokarmu. Ze względu na małą moc, urządzenie potrzebuje kilkunastu minut, aby rozpocząć swoją pracę.

Jakość wykonania: Innym mankamentem produktu jest sposób szycia pokrowca. Przy częstym użytkowaniu, szwy mogą się delikatnie rozejść, co pogarsza zdolność materiału do termoizolacji.

 

 

 

 

Canpol 77/001

 

Jeśli szukasz dobrego podgrzewacza do mleka w przystępnej cenie zastanów się nad zakupem Canpol 77/001. Jest to urządzenie rodzimej produkcji o bardzo solidnej budowie. Posiada ciekawy wygląd, który kształtem przypomina jajko. Oprócz estetycznego designu, gadżet został wyposażony w kilka, bardzo użytecznych funkcji. Jedną z nich jest zdolność do utrzymywania stałej temperatury pokarmu. Jedzenie podgrzewa się bardzo powoli, dlatego nie musimy go mieszać, ani pilnować. Takie zastosowanie pozwala na wykonywanie kilku czynności jednocześnie, bez obaw, że pożywienie przegrzeje się lub ochłodzi.

Na uwagę zasługują również akcesoria dołączone do zestawu. Podgrzewacz wyposażony został w dodatkową miseczkę z pokrywką, która idealnie nadaje się do podgrzewania gęstych dań np. zupek czy przecierów. Ten element sprawia, że urządzenie będziemy mogli używać, nawet kiedy nasze dziecko przestanie korzystać z butelki.

Podgrzewacz cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Został doceniony za ładne wykończenie, ciepłe kolory oraz optymalną funkcjonalność. Przy odpowiednim użytkowaniu stanie się gadżetem, który będzie służył Ci przez wiele lat.

Canpol 77/001 to bardzo dobry podgrzewacz posiadający szereg ciekawych rozwiązań, przez co zyskał uznanie wielu rodziców.

 

Zalety

Wygląd: Podgrzewacz ma ciekawą budowę o owalnym kształcie. Odpowiednio wyprofilowane boki sprawiają, że przypomina jajko w skorupce.

Stała temperatura: Urządzenie zostało wyposażone w program, dzięki któremu pokarm będzie delikatnie podgrzewany. Utrzymywanie stałej temperatury pozwala na wykonywanie kilku czynności jednocześnie, bez obaw, że pożywienie przegrzeje się lub ochłodzi.

Miseczka z pokrywką: W zestaw do podgrzewania dań wchodzi również miseczka z przykrywką. Służy ona do obróbki gęstych zupek i deserów. Takie rozwiązanie pozwala w krótkim czasie przygotować bardziej treściwe obiady, bez ryzyka przypalenia.

 

Wady

Grzałka o dużej mocy: Urządzenie zostało wyposażone w grzałkę, która pobiera dość dużo prądu.

Trudny w utrzymaniu czystości: Na ściankach podgrzewacza często gromadzą się zacieki i zanieczyszczenia. Musimy pamiętać, aby po każdym użyciu przetrzeć sprzęt ściereczką, by nie doprowadzić do stałych, trudnych do usunięcia zabrudzeń.

 

 

 

 

Jaki podgrzewacz do butelek kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wielu młodych rodziców ma problem z oceną tego czy jedzenie, które podaje swojemu dziecku jest wystarczająco ciepłe, ale nie za gorące. Kiedyś pogrzewacz był standardowym elementem znajdującym się w wyprawce malucha. Oczywiście teraz mamy funkcjonalne mikrofalówki, ale warto zastanowić się nad urządzeniem przeznaczonym wyłącznie do podgrzewania butelek i słoiczków. Jest to niewielki sprzęt, który z całą pewnością ułatwi życie całej rodzinie. Możesz zapomnieć o smakowaniu jedzenia i nalewaniu kropelki mleka na łokieć, jeśli wybierzesz odpowiedni pogrzewacz. Dzięki niemu mleko czy słoiczek dla dziecka podgrzejesz równomiernie, uzyskując odpowiednią temperaturę.

Musisz też wiedzieć, że zaawansowane podgrzewacze mają funkcję sterylizacji butelki, a nawet gotowania na parze. W tym poradniku podpowiemy Ci, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas zakupu i w efekcie, jaki podgrzewacz do butelek wybrać.

Rodzaje

Wyróżniamy trzy podstawowe typy podgrzewaczy – standardowe, przenośne i wielofunkcyjne. Jaki podgrzewacz jest najlepszy? Wiele zależy od Twoich potrzeb. Urządzenia standardowe podgrzewają mleko za pomocą pary wodnej, czasem mają funkcję sterylizacji butelek. Sprzęty mobilne, czyli dla podróżnych, zasilane są na baterie lub z gniazdka zapalniczki, ale są też modele żelowe, które potrafią nagrzewać się same (bez użycia prądu). Ciekawą opcją jest też wielofunkcyjny sprzęt z funkcją podgrzewacza.

To najdroższe rozwiązanie, ale idealne dla osób, które stawiają na funkcjonalność. Takie sprzęty nie tylko podgrzewają butelki i je sterylizują, ale służą też do przygotowywania posiłków. Jeśli ciągle jesteś w ruchu i często podróżujesz z dzieckiem, wybierz model podróżny. Można go też z powodzeniem używać w domu. Urządzenia wielofunkcyjne to ciekawa propozycja, ale zastanów się czy faktycznie potrzebujesz takiego sprzętu, który dodatkowo przygotowuje potrawy. Będzie zajmował sporo miejsca i jego zakup jest dość kosztowny.

 

Wymiary

Kształt i wymiary pogrzewacza wpływają na jego funkcjonalność. Większość modeli jest uniwersalna, ale na rynku znajdziemy też takie przeznaczone do jednego typu butelek, czasem wyłącznie do butelek danego producenta. Warto więc upewnić się, czy na pewno kupujemy dobry produkt. Jeśli chcesz kupić sprzęt, który posłuży Ci przez cały okres karmienia butelkami i słoiczkami, wybierz urządzenie, które będzie pasować do wszystkich typów butelek – 125 ml, a także większych, 200 ml, 250 ml, 320 ml oraz wszelkich słoiczków. Dobrze zdecydować się na model, który podgrzewa też kubki.

 

Moc i zużycie energii

Moc podgrzewaczy dostępnych na rynku waha się między 50 W a 350 W. Wiele zależy od wielkości urządzenia i jego zaawansowania. Te z wyświetlaczem są bardziej energochłonne. Moc wpływa na szybkość podgrzewania. Jeśli jednak chcesz utrzymywać temperaturę mleka przez całą dobę, najlepiej wybrać urządzenie o niższej mocy.

 

Zakres temperatury pracy i czas podgrzewania

Na rynku dostępne są urządzenia o najróżniejszym zakresie pracy. Najlepsze mają szeroki zakres od 1 st. C do 100 st. C. Jaki model wybrać? Jeśli chcesz podgrzewać wyłącznie zupki, kaszki czy mleko wystarczy temperatura ok. 40 st. C. Warzywa potrzebują maksymalnie 30 st. C – 35 st. C. Jeśli jednak szukasz sprzętu, który dodatkowo umożliwi Ci sterylizację, wybierz taki z temperaturą ponad 95 st. C. Kupując podgrzewacz warto zdecydować się na taki z regulacją temperatury o szerokim spektrum pracy.

Jeśli chodzi o czas podgrzewania – wiele zależy od wielkości sprzętu oraz samej wielkości butelki czy słoiczka, a także temperatury początkowej produktu. Zwykle urządzenia podgrzewają mleko w ciągu 4-5 min.

 

Funkcje

Na rynku dostępne są sprzęty bardzo podstawowe, ale również takie zaawansowane, posiadające wiele ciekawych funkcji. Najpopularniejsze opcje stosowane w podgrzewaczach to: automatyczny wyłącznik, funkcja blendera (wyłącznie modele wielofunkcyjne), funkcja gotowania na parze ( wyłącznie modele wielofunkcyjne), funkcja sterylizacji, inteligentne podgrzewanie – pozwala na dopasowanie czasu podgrzewania pokarmu, utrzymywanie temperatury nawet przez kilka godzin.

Dodatkowe wyposażenie

Oprócz dodatkowych funkcji, sprzęty mogą posiadać ciekawe urozmaicenia i akcesoria, które wpływają na funkcjonalność. Wśród nich znajduje się: dodatkowa butelka, czasem butelki w różnych rozmiarach. koszyczek do słoików – idealny gdy podajesz dziecku dania w słoiczkach. Zabezpiecza Cię przed poparzeniem, łyżeczki, miarki, miseczka do podgrzewania pokarmów – idealne, gdy dziecko jest już wystarczająco duże, aby jeść zupki i inne potrawy.

 

Podgrzewacz do butelek w dobrych cenach

Urządzenia tego typu znajdziemy w ofercie większości marek zajmujących się produkcją akcesoriów dla dzieci. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz solidny sprzęt, wybierz ten znanej marki. Ważne by był to model firmy cenionej na rynku, która posiada wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty potwierdzające, że jej produkty są dopuszczone do użytku. Ceny urządzeń tego typu są różne. Podstawowe modele z wąskim zakresem pracy bez systemu sterylizacji kosztują ok. 40-50 zł, takie ze sterylizacją ok. 80-100 zł. Najdroższe są sprzęty wielofunkcyjne.

Więcej zapłacisz też za urządzenia, które mają bogate wyposażenie. Najtańsze są natomiast podgrzewacze samochodowe. Przed wyborem produktu, warto sprawdzić opinie użytkowników danego modelu. To oni testują sprzęt w swoich domach i dzielą się z innymi nie tylko pozytywnymi, ale też negatywnymi ocenami, których nie znajdziemy w opisach przygotowanych przez producenta.

 

 

Jak używać podgrzewacza do butelek?

 

Wielu rodziców spodziewając się dziecka, przygotowuje sobie tzw. wyprawkę. Gromadzą niezbędne przedmioty, by przygotować się na narodziny malca. Chociaż podgrzewacz do butelek nie jest niezbędnym elementem takiej wyprawki, wielu rodziców sięga po ten sprzęt, bo jest wygodny. Chcąc wyjaśnić, jak używać podgrzewacza do butelek, przygotowaliśmy ten krótki artykuł.

Czy obsługa podgrzewacza do butelek jest trudna?

Na szczęście obsługa podgrzewaczy do butelek jest bardzo łatwa. Do środka urządzenia należy włożyć butelkę lub słoiczek z gotowym daniem, a następnie nalać do wnętrza odrobinę wody. Wielu producentów zaleca, aby poziom cieczy nie przekraczał czubka butelki. Dobrze, by nakrętka wystawała około 2 cm ponad linię cieczy. Dzięki temu woda nie wykipi, a tym samym sprzęt się nie popsuje. Kolejnym krokiem jest uruchomienie podgrzewacza. Warto podkreślić, że nowoczesne urządzenie mają możliwość zaprogramowania dokładnej temperatury grzania cieczy. Inne sprzęty samodzielnie dopasowują generowane ciepło do konkretnego dania. Jeśli Twój produkt nie ma tych funkcji, musisz odczekać, aż woda się podgrzeje i samodzielnie upewnić się, że jedzenie nie jest zbyt gorące.

 

Czy podgrzewacz do butelek jest bezpieczny?

Skoro już wiesz, jaki podgrzewacz do butelek jest polecany, to warto zastanowić się, czy urządzenie jest bezpieczne. Niektórzy rodzice mają wątpliwości, czy przygotowywanie dań w urządzeniu nie zabija witamin i minerałów. Specjaliści podkreślają, że proces podgrzewania pożywienia nie generuje zbyt dużych temperatur, dlatego nie zostają zabijane dobre składniki zawarte w pożywieniu. Dlatego mleko czy jedzenie dań ze słoiczków zachowuje pełne wartości.

 

Jak czyścić podgrzewacz do butelek?

Pamiętaj, by po każdym użyciu wylać znajdująca się w środku wodę. Następnie wytrzyj wnętrze suchą ściereczką. Dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru wilgoci, która może powodować powstawanie kamienia czy nawet pleśnienie. Specjaliści polecają, by raz w miesiącu dokładnie wyczyścić wnętrze urządzenie przy pomocy kwasu cytrynowego lub octu. Pierwszy z roztworów należy podgrzać w urządzaniu. Z kolei ocet z wodą powinien zostać wlany do środka podgrzewacza i odstawiony na kilka godzin, aż znajdujący się na dnie kamień się rozpuści.

Jak używać podgrzewacza do butelek Canpol

Marka Canpol jest jednym z największych producentów przyrządów dla dzieci. Pierwszym krokiem w obsłudze urządzenia tej firmy, jest umieszczenie butelki z mlekiem lub słoiczka we wnętrzu produktu. Producent zaznacza, aby na buteleczkę założyć smoczek, a pokrywkę słoiczka lekko odkręć. Następnie wlać wodę do wnętrza podgrzewacza. Podgrzewając małą buteleczkę z szeroką szyją (o pojemności do 150 ml), upewnij się, że poziom cieczy nie przekracza ilości mleka w buteleczce. Dużym udogodnieniem, które mają wszystkie urządzenia marki Canpol, jest specjalny podnośnik do wkładania i wyciągania naczyń. Dzięki niemu się nie oparzysz. Po umieszczeniu naczyń w sprzęcie włóż wtyczkę do kontaktu. Gdy zapali się lampka kontrolna na zielono użyj wbudowanego termostatu, aby ustawić intensywność grzania. Podgrzewacze Canpol mają 3 poziomy pracy: niski, średni i maksymalny. W przypadku, gdy zależy Ci na szybkiej pracy, wybierz największą intensywność grzania.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ