fbpx

Podkłady poporodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Po porodzie należy zadbać o poprawną regenerację macicy oraz własną higienę. Z tego powodu zdecydowana większość kobiet decyduje się na zakup podkładów poporodowych, które nie zahaczają o szwy i są bardzo wygodne. Poniżej prezentujemy krótkie zestawienie 5 produktów tego typu, które zostały docenione przez mamy. Zdaniem konsumentów najlepszą wkładką jest Canpol Easystart 73/003. W opakowaniu znajdują się wysoko chłonne, delikatne podkłady. Produkt jest cienki i odpowiednio wyprofilowany, więc szybko dopasowuje się do kształtu ciała. Cienka struktura gwarantuje dużą dyskrecję w czasie noszenia. Materiał oddycha, co niweluje uczucie dyskomfortu u kobiety. Podkłady mają pasek samoprzylepny, który sprawia, że są one dobrze przytwierdzone do bielizny i się nie przemieszczają. Nie musisz się więc obawiać ewentualnego zabrudzenia odzieży. Drugim co do popularności produktem jest Babyono 502. Podkładki polecane są przez wielu specjalistów, ze względu na ich delikatność. Nie podrażniają skóry, a poza tym są przewiewne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt jest bardzo chłonny, więc chroni bieliznę przed zabrudzeniem. Podkładki nadają się do stosowania zarówno w dzień, jak i w nocy. Mają pasek samoprzylepny, który stabilizuje produkt na bieliźnie, dzięki temu ten się nie przesuwa.

Wady

W opakowaniu znajduje się tylko 10 sztuk, przez co często trzeba kupować nowe pudełko. Na szczęście koszty zakupu podkładek nie przekraczają 7 zł, więc nie jest to duża inwestycja.

Podsumowanie

Mimo wad zainteresowanie produktem wśród konsumentek nie spada. Podkłady wykonano z dobrej jakości materiałów, które nie podrażniają skóry. Podkładki są bardzo bezpieczne i pozwalają macicy na regenerację.

Drugi wybór

Zalety

Wkładki skonstruowano tak, by nie odznaczały się na ubraniach. Produkt jest bardzo cienki, co gwarantuje pełną dyskrecję. Samoprzylepna tasiemka sprawia, że podkładki przez cały czas utrzymują się w jednym miejscu, co zapewnia swobodę ruchu.

Wady

Przy zakupie otrzymasz 10 sztuk wkładek, co wystarczy Ci tylko na kilka dni. Poza tym pasek z klejem może pozostawić ślad na bieliźnie, co nie podoba się niektórym mamom.

Podsumowanie

Jest to bardzo dobrze wykonany produkt, którego karbowana powierzchnia nie przywiera do skóry. Również delikatna warstwa zapobiega podrażnieniom. Szeroka i cienka konstrukcja dopasowuje się do bielizny, co minimalizuje ryzyko przecieku.

Rozważ też

Zalety

Podkłady przydadzą się nie tylko mamie, ale i maluszkowi. Produkt można położyć na łóżku podczas snu lub gdy chcemy przewinąć niemowlaka. Każda wkładka ma 8 warstw, co zatrzymuje wszelkie wydzieliny oraz nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu nie musisz obawiać się zabrudzenia materaca.

Wady

W opakowaniu znajduje się tylko 5 podkładów. Niestety w początkowych miesiącach, malca przewija się bardzo często. Z tego powodu produkt nie jest zbyt wydajny.

Podsumowanie

Prezentowany produkt używany jest w wielu domach opieki i szpitalach. Jego popularność spowodowana jest dobrą ochroną przed zalaniem moczem czy nieprzyjemnymi zapachami, które wydzielają fekalia. Podkładka jest w pełni higieniczna, co potwierdzają liczne atesty.

 

 

Najlepsze podkłady poporodowe w 2024 roku

 

Po dokładnej analizie rynku przygotowaliśmy poniższy ranking podkładów poporodowych. Znajdziesz w nim opisy 5 produktów, które wybraliśmy na podstawie różnorodnych ofert sklepów.

 

Canpol Easystart 73/003

 

Wszystkim mamom polecamy Canpol Easystart 73/003, czyli opakowanie, w którym znajduje się 10 podkładek poporodowych. Produkt ten jest znacznie bezpieczniejszy niż tradycyjne podpaski, gdyż nie zahacza o szwy. Lekarze zapewniają, że wkładki mogą być używane zarówno w dzień, jak i w nocy. Wymiary każdego z elementów opakowania po rozłożeniu to 29 cm x 13 cm, z rantem 35 cm x 19 cm.

Podkładki są bardzo chłonne, więc Twoja bielizna jest chroniona przed zabrudzeniami. We wnętrzu znajduje się wkładka żelująca, która zapewnia dodatkową ochronę przed przeciekaniem. Każdy produkt jest cienki i odpowiednio wyprofilowany. Anatomiczny kształt szybko dopasowuje się do ciała, przez co ryzyko zakrwawienia ubrania jest niewielkie. Wkładki mają cienką strukturę, co gwarantuje dużą dyskrecję. Poza tym produkt jest przewiewny, dlatego podczas noszenia odczujesz komfort.

Opinie o podkładkach poporodowych tego producenta są bardzo pochlebne. Produkt polecany jest przez wielu lekarzy, gdyż wykonano go z bezpiecznych materiałów. Wkładki pozytywnie przeszły wszystkie testy, które potwierdzają, że są bezpieczne dla naszej skóry. Zdaniem mam warto zainwestować w ten produkt.

Podkłady poporodowe Canpol Easystart 73/003 sprzedawane są w opakowaniu po 10 sztuk. Maksymalna szerokość produktu wynosi 13 cm (19 cm z rantami), a jego długość to 29 cm.

 

Zalety

Materiał: Jak twierdzi producent, materiał, z którego wykonano podkłady, jest bardzo dobrej jakości. Oznacza to, że gwarantuje odpowiedni przepływ powietrza. W efekcie zapewnia uczucie świeżości i komfortu.

Nie podrażnia: Wiele osób podkreśla, że podpaski są delikatne dla skóry. W związku z tym nie musimy się obawiać o to, że na naszym ciele pojawią się bolesne podrażnienia.

Absorbuje nieprzyjemne zapachy: Przy produkcji podkładów wykorzystano technologię SuperAbsorbent. To dzięki niej możemy być pewni, że nieprzyjemny zapach będzie szybko zneutralizowany.

Budowa: Ze względu na to, że podpaski są cienkie i mają odpowiednio dobrany kształt osoba, która z nich korzysta ma zapewnioną maksymalną dyskrecję.

Klej: Na pasach znajduje się dobrej jakości klej, który utrzymuje podkłady w tym samym miejscu.

 

Wady

Chłonność: Część osób wskazuje, że podkłady są stosunkowo cienkie, co może sugerować, że ich chłonność nie jest najlepsza. Dlatego niektóre kobiety uważają, że produkt może okazać się nieodpowiedni w pierwszych dniach połogu.

 

 

 

 

Babyono 502

 

Wkładki Babyono 502 to jeden z najtańszych zestawów podkładek poporodowych, który zapewni młodej mamie pełen komfort podczas dnia. Zdaniem użytkowniczek produkt gwarantuje swobodę w okresie połogu. W opakowaniu znajdziesz 10 podkładek.

Na zewnątrz każdego podkładu znajduje się bardzo miękka i delikatna warstwa tkaniny. To cienka bawełna ma bezpośredni kontakt ze skórą. Producent tak skonstruował wkładki, by nie podrażniały delikatnej skóry oraz nie zahaczały o szwy. Tylko w takich warunkach macica będzie mogła się w pełni zregenerować. Każda podkładka jest cienka, co gwarantuje dyskrecję. Produkt nie odbija się na ubraniu, więc jest niemal niezauważalny. We wnętrzu znajduje się chłonna warstwa. Dzięki niej nie musisz obawiać się zabrudzenia bielizny. Dużą zaletą jest też cienka tasiemka samoprzylepna, która utrzymuje wkładki w jednym miejscu.

Ze względu na pozytywne opinie mam, wielu lekarzy poleca produkt swoim pacjentkom. Jest on bardzo wygodny i dyskretny, a co najważniejsze chroni bieliznę przed zabrudzeniem. Mimo że opakowanie nie jest wydajne, niewielka cena sprawia, że zakup kolejnych zestawów nie jest dużym obciążeniem finansowym.

Podkłady poporodowe BabyOno 502 mają następujące wymiary: szerokość – 10 cm i długość – 30 cm. W jednym opakowaniu znajduje się 10 sztuk.

 

Zalety

Miękka powłoka: Podkłady mają miękką powłokę, która nie powoduje podrażnień skóry. Materiał wykonania jest na tyle delikatny, że produkt może być używany także przez osoby mające bardzo wrażliwą, skłonną do zaczerwienień skórę.

Chłonność: Jak zapewniają Internauci, podpaski mają bardzo dobre właściwości chłonne. Możemy być więc pewni, że używając ich mamy zapewnioną maksymalną ochronę przed przeciekaniem.

Nieprzyjemne zapachy: Jeśli zdecydujesz się na zakup BabyOno 502, nie musisz się już obawiać o nieprzyjemne zapachy. Podkłady skutecznie je neutralizują.

Cyrkulacja powietrza: Dzięki temu, że podpaski zostały wykonane z oddychających materiałów nasze ciało nie jest narażone na nadmierną potliwość. W rezultacie podkłady BabyOno 502 są polecane do używania także latem, kiedy temperatura sięga nawet kilkudziesięciu stopni Celsjusza.

 

Wady

Brak skrzydełek: Dla niektórych kobiet sporym minusem okazuje się to, że podpaski nie mają skrzydełek, dlatego nie przylegają odpowiednio mocno do bielizny.

 

 

 

 

Akuku 0232

 

Coraz więcej lekarzy zaleca mamom Akuku 0232 – jest to dobra i tania podkładka poporodowa na łóżko. Produkt jest w pełni higieniczny, co zostało potwierdzone licznymi testami. Wymiary wkładki to 60 cm x 90 cm. Zestaw składa się z 5 sztuk.

Prezentowany produkt to jednorazowy podkład higieniczny, który należy umieścić na łóżku przed snem lub podczas przewijania niemowląt. Po przykryciu materaca wkładką masz pewność, że nie zostanie on ubrudzony. Podkładka może być też używana w czasie pielęgnacji osób obłożnie chorych, w tym cierpiących na nietrzymanie moczu, gdyż chroni pościel przed zabrudzeniem. Mamy również nie będą musiały się martwić, że w nocy wydzieliny lub krwawienie zniszczy pościel. Produkt używany jest w wielu placówkach, gdyż zapewniają pełną higienę. Każda wkładka posiada 8 warstw: włókniny, folii i bibuły. Zapobiegają one przeciekaniu.

Zarówno przewijanie niemowlaka, jak i opieka nad osobą chorą to bardzo ciężkie zajęcia. Niezastosowanie niezbędnych środków higienicznych może zakończyć się zakażeniem lub bardzo dużym zabrudzeniem. Jeśli chcesz tego uniknąć, polecamy zakupić prezentowany produkt. Cieszy się on bardzo pozytywnymi opiniami konsumentów.

Podkłady higieniczne Akuku 0232 przeznaczone są do ułożenia na materac. Wymiary produktu to: 60 cm x 90 cm. W opakowaniu znajduje się 5 podkładów.

 

Zalety

Osiem warstw: Podkłady są wykonane z ośmiu warstw – włóknina, sześć warstw bibuły i folia. To daje pewność, że materiał nie przecieknie, a tym samym uchronimy swoje łóżko przed ciężkim zabrudzeniem.

Przeznaczenie: Prezentowany produkt znajdzie zastosowanie dla wielu osób. Z podkładów korzystają zarówno kobiety w połogu, jak i rodzice do przewijania niemowlaków. Akuku 0232 jest używany także przez osoby mające problem z nietrzymaniem moczu.

Nie drażnią skóry: Niewątpliwą zaletą prezentowanego produktu jest to, że wykonano go z przyjemnego dla skóry materiału. Potwierdzeniem na to są pozytywne opinie Internatów, w których podkreślone zostało, że Akuku 0232 nie drażnią skóry.

 

Wady

Wykonanie: Pewna grupa osób wskazuje, że produkt jest cienki, przez co można łatwo go uszkodzić w trakcie nakładania na materac.

 

 

 

 

Bella Mamma

 

Jeśli chcesz właściwie zadbać o swoją higienę po porodzie, to polecamy Ci Bella Mamma, czyli wkładki poporodowe dla młodych mam. Opakowanie składa się z 10 wkładek, które należy umieścić na bieliźnie. Możesz ich używać zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Wymiary wkładki to 34 cm x 10 cm.

Tym, co wyróżnia produkt na rynku, są jego duże wymiary. Dzięki nim podkładka chroni całą bieliznę, a tym samym ubranie, przed zabrudzeniem. Pozwala to kobietom czuć się pewnie i komfortowo. Podkładki wykonano z delikatnych i miękkich materiałów, więc nie podrażniają skóry. Każda sztuka ma wkład z celulozy, który pokryto włókniną. Taka konstrukcja gwarantuje maksymalną chłonność. Podkłady są również przewiewne, co dodatkowo przekłada się na komfort konsumentki. Liczne testy potwierdziły, że produkt nie powoduje reakcji alergicznych.

Coraz więcej mam decyduje się, by zamiast tradycyjnych podpasek, używać tych wkładek poporodowych. Są one bezpieczne, a do tego wygodne. Prezentowany model ma kształt pieluszki, przez co dobrze chroni bieliznę przed zabrudzeniem. Bardzo wiele konsumentek jest zadowolonych z tej inwestycji.

Bella Mamma to dobre podkłady poporodowe do 5 zł. Ich wymiary to: 34 cm x 10 cm. W zestawie znajduje się 10 sztuk.

 

Zalety

Delikatne dla skóry: Opinie wielu zadowolonych kobiet potwierdziły, że podkłady wykonane zostały z przyjaznego dla skóry materiału, dlatego ich używanie nie powoduje bolesnych podrażnień.

Chłonność: Podpaski są odpowiednio chłonne, co daje gwarancję, że nie przeciekają.

Nie powodują reakcji alergicznych: Jak zapewnia producent, podkłady nie powodują reakcji alergicznych. Nawet przy regularnym stosowaniu na skórze nie pojawiają się krostki czy zaczerwienienia.

 

Wady

Przesuwają się: Kobiety wskazują, że ze względu na brak skrzydełeczek podpaski się przesuwają po bieliźnie. W związku z tym mogą nie zapewniać maksymalnej ochrony.

Uniwersalny rozmiar: Produkt jest dostępny w uniwersalnym rozmiarze. Konsumenci uważają, że o ile podpaski są odpowiednie dla osób szczupłych, mogą się okazać zbyt małe dla większych kobiet.

 

 

 

 

Hartmann Molimed Comfort

 

Jeśli niedawno urodziłaś dziecko i potrzebujesz chłonnych podkładów higienicznych, z pewnością zainteresuje Cię produkt Hartmann Molimed Premium. Te podkłady będą jednak odpowiednie nie tylko dla kobiet w połogu, ale także osób mających problem z nietrzymaniem moczu lub będących po operacji pochwy.

W zestawie znajduje się 28 podkładów. To daje pewność, że jedno opakowanie wystarczy nam na długo. Zaletą jest to, że podpaski są dostępne w kilku rozmiarach (informacja na opakowaniu), więc każdy może wybrać odpowiedni dla siebie produkt. Wierzchnia warstwa Dry Plus Vlies szybko odprowadza wilgoć do chłonnego wkładu umieszczonego na środku podkładu, co skutecznie zabezpiecza przed przeciekaniem.

Hartmann Molimed Premium to podkłady higieniczne, które zdobyły wiele pozytywnych opinii konsumentów. Wśród zalet wymienia się bardzo dobrą chłonność i komfort noszenia. Wkładki mają uniwersalne zastosowanie, więc korzystają z nich kobiety w różnym wieku

Podkłady poporodowe Hartmann Molimed Premium sprzedawane są w zestawie po 28 sztuk. Produkt znajdzie zastosowanie u kobiet po przebytej ciąży czy zabiegach ginekologicznych.

 

Zalety

Nie przepuszcza wilgoci: Prezentowane podkłady nie przepuszczają wilgoci. Wszystko za sprawą zewnętrznej foliowej warstwy, jak również dodatkowym zabezpieczeniom w okolicach krocza.

Duże opakowanie: Podpaski są dostępne w dużym opakowaniu, więc nie trzeba co chwilę chodzić do sklepu, aby kupić nową paczkę. Należy również dodać, że zdaniem Internautów cena za tak duże opakowanie jest bardzo atrakcyjna.

 

Wady

Neutralizacja zapachów: Pojedyncze osoby twierdzą, że podkłady mogłyby lepiej sobie radzić z neutralizacją nieprzyjemnych zapachów.

Brak skrzydełek: Część kobiet jest zdania, że tego typu produkty powinny mieć skrzydełka, ponieważ elementy te stanowią dodatkowe zabezpieczenie, a tym samym pozwalają czuć się pewnie bez względu na okoliczności.

 

 

 

 

Jakie podkłady poporodowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Każda kobieta, która ma już za sobą pierwszy poród, wie, jak uciążliwy może być okres połogowy. W tym czasie największe znaczenie ma odpowiednia higiena oraz środki pozwalające na jej utrzymanie. Komfort osoby przeżywającej ten trudny czas mogą zwiększyć przeznaczone do pochłaniania tak zwanych odchodów połogowych podkłady poporodowe. Nasz poradnik kierujemy do przyszłych mam, które jeszcze nie wiedzą jak radzić sobie po urodzeniu dziecka, jak i tych, które właśnie urodziły i szukają odpowiedniego produktu. Chcemy pokazać jak wybrać odpowiednie podkłady, by móc czuć się na tyle swobodnie, na ile jest to możliwe. Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Rodzaje – jaki podkład poporodowy wybrać?

Problemy ciążowe młodych matek nie kończą się zaraz po urodzeniu malucha. Jeszcze przez pewien czas po porodzie kobiety muszą sobie radzić z jego konsekwencjami. Przybierają one postać odchodów połogowych, czyli wydzieliny wydobywającej się w okresie połogu z ciała kobiety. Składa się ona z krwi, śluzu, ale przede wszystkim złuszczającej się błony śluzowej macicy oraz resztek błon płodowych. Taki stan rzeczy towarzyszy obkurczaniu się macicy – po 6 tygodniach od porodu wraca ona do swoich pierwotnych rozmiarów.

Podkłady poporodowe, będące przedmiotem tego artykułu, mają ułatwić kobiecie przebrnięcie przez ten trudny czas. Ich zadaniem jest wchłanianie resztek wydzieliny wydalanych z organizmu młodej matki, przy równoczesnym zapewnieniu dostępu powietrza do okolic miejsc intymnych. Dzięki nim możliwe jest zachowanie higieny, a także profilaktyka stanów zapalnych wywołanych połogiem.

Podstawowa wersja podkładów przypomina dużych rozmiarów podpaskę. Ma ona prostokątny kształt, najczęściej bez jakichkolwiek wcięć dopasowujących ją do kształtu ciała użytkowniczki. Podkłady wykonane są z bawełny, rzadko posiadają dodatkowe elementy. Takie rozwiązanie jest bezpieczne dla skóry kobiet, zabezpiecza ją przed podrażnieniami, odparzeniami oraz zadrapaniami. Wykonanie produktu zapewnia dostateczny dostęp powietrza oraz zapewnia szybsze gojenie się ran poporodowych. Podkład tego typu wyróżnia wysoki poziom chłonności, co znacznie zwiększa komfort młodych mam – nie muszą się martwić o zabrudzenie ubrań podczas połogu.

Innym typem pokładów są te, którymi użytkownik może wyłożyć powierzchnię, do której zabrudzenia nie chce dopuścić. W taki sposób można zabezpieczyć materac, pościel czy jakąkolwiek inną przestrzeń. Zazwyczaj produkty te mają prostokątny kształt, są rozkładane i dość duże. Składają się one z kilku warstw, których zadaniem jest nie przepuszczanie ewentualnego brudu. Tego typu podkłady są jednorazowe, więc po użyciu można je wyrzucić. Ponadto są one odpowiednie nie tylko dla kobiet w czasie połogu, ale również sprawdzają się podczas pielęgnacji i przewijania dzieci. Dlatego warto w nie zainwestować.

 

Dlaczego nie wystarczy zwykła podpaska?

Niejednokrotnie kobiety zastanawiają się nad tym, czy zamiast podkładu poporodowego mogą użyć zwykłej podpaski. W ten sposób nie musiałyby szukać niczego specjalnego, a zamiast tego mogłyby polegać na produktach, które dobrze znają.

Jak zdołało się przekonać wiele młodych mam, podpaska nie jest wystarczająca w czasie pierwszych dwóch tygodni połogu. Krwawienie jest wtedy bardzo obfite – bardziej, niż w trakcie miesiączki – zbyt intensywne, by normalnie stosowane produkty mogły spełniać swoją funkcję. Najlepszy podkład poporodowy będzie bardzo duży i chłonny, przez co będzie w stanie poradzić sobie nawet na najtrudniejszym, początkowym etapie połogu.

 

Jaki podkład poporodowy jest najlepszy? – cechy, na które warto zwrócić uwagę

Podkłady poporodowe powinny być przede wszystkim bezpieczne dla użytkowniczek. Strefy intymne każdej mamy są po porodzie bardzo wrażliwe, dlatego też wymagają szczególnej uwagi, jeśli chodzi o higienę i pielęgnację. Nie byłoby dobrym pomysłem używanie produktów, mogących w jakikolwiek sposób zmniejszyć komfort użytkowniczki i pogorszyć jej samopoczucie.

Najlepszymi produktami, gdy chodzi o rozwiązania mające pomóc kobiecie w okresie połogu, okażą się te z nich, które są najprostsze pod względem konstrukcji. Zdaniem specjalistów nie powinny posiadać dodatków, mogących mieć wpływ na poziom bezpieczeństwa konsumentek. Zwraca się szczególną uwagę na wszelkiego rodzaju elementy zapachowe czy neutralizujące nieprzyjemny zapach – stosowane przy ich produkcji środki mogą źle wpływać na skórę matki. Na powierzchni podkładu nie może znajdować się siatka zwiększająca chłonność, gdyż mogłaby doprowadzić do nieprawidłowego oddychania skóry w okolicach miejsc intymnych, jak również do nieprzyjemnych odparzeń. Dla zwiększenia wygody użytkowniczki warto kupić taki model, który można przykleić do bielizny – nie każda firma proponuje podkłady z klejem.

Podkłady poporodowe w dobrych cenach

Pośród proponowanych przez producentów rozwiązań można znaleźć zarówno droższe, jak i tańsze wersje. Cena zależy od wielu czynników. Podstawową kwestią jest ilość sztuk produktu znajdująca się w opakowaniu. Niejednokrotnie można zauważyć sporą różnicę, gdy chodzi o koszty zakupu paczek z zawartością niemal identycznej jakości. Często wynika ona właśnie z odmiennej liczby podkładów – opakowanie może mieć ich od około 5 do nawet 20. Biorąc pod uwagę to, że produkty mogą różnić się od siebie rozmiarem czy grubością – zdarza się tak, że opakowanie z niewielką ilością sztuk będzie mieć takie same wymiary, jak to o dużej zawartości. Ceny tych produktów wahają się między kwotą 5 zł a 50 zł, więc każdy bez problemu znajdzie odpowiednie cenowo dla siebie.

 

 

Podpaski czy podkłady poporodowe?

 

Po porodzie ciało kobiety powoli dochodzi do stanu sprzed ciąży. W tym okresie każda z nas powinna zadbać o odpowiednią higienę, która zagwarantuje maksymalny komfort w trakcie połogu. Bardzo ważną rzeczą w tym czasie w naszej kosmetyczce są podkłady poporodowe lub podpaski. Czym różnią się wspomniane produkty? Który z nich jest chętniej wybierany przez kobiety?

Podkłady poporodowe – wady i zalety

Chcąc porównać podkłady poporodowe z podpaskami warto wskazać wady i zalety poszczególnych produktów. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej podjąć decyzję, co kupić. Jeśli mowa o podkładach poporodowych, jak sama nazwa wskazuje, są one przeznaczone do używania w okresie połogu. Są produkowane specjalnie po to, aby zapewnić kobiecie komfort w tym czasie, co już pozwala sądzić, że są dobrym i potrzebnym produktem. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że wszystko zależy od jakości danych podkładów poporodowych. Jeśli będziemy chciały zaoszczędzić na ich zakupie, może się okazać, że ich wykonanie nie jest najlepsze.

W konsekwencji używanie tego typu wkładek może być niezbyt przyjemnym doświadczeniem. Czasami zdarza się, że podkłady poporodowe nie mają odpowiednio mocnej warstwy klejącej, dlatego przesuwają się po bieliźnie, co jest sporą wadą. Pocieszający jest fakt, że większość dostępnych na rynku produktów jest jednak tak wykonana, aby zapewnić kobiecie komfort i dyskrecję. Istotną zaletą wkładek jest to, że są one stosunkowo duże. Warto dodać, że podkłady są też odpowiednio chłonne, więc nie trzeba zmieniać ich zbyt często. Wszystko jednak zależy od organizmu danej kobiety.

 

Słabe i mocne strony podpasek

Z naszego rankingu dowiedziałaś się, jakie podkłady poporodowe są polecane przez kobiety. W Twojej głowie z pewnością i tak narodziło się pytania, czy nie wystarczy używanie zwykłych podpasek. Takie produkty są nam bardziej znane, ponieważ korzystamy z nich regularnie. Trzeba również przyznać, że dobrej jakości wkładki są chłonne, a jednocześnie bardzo dyskretne (nawet jeśli mamy obcisłe spodnie, nie odciskają się na pośladkach). Nie można odmówić temu produktowi zalet. Zestawiając go jednak z podkładami poporodowymi trzeba przyznać, że ma on nieco mniejszą chłonność.

Jeśli z powodu mocnego krwawienia potrzebujemy bardzo dobrego zabezpieczenia, zwykłe podpaski mogą okazać się niewystarczające. Kobiety, które mimo wszystko zdecydowały się używać wyłącznie zwykłych podpasek wskazują, że w pierwszych dnia po porodzie trzeba często je wymieniać. Pamiętajmy, że może być to dla nas bardzo męczące. Musimy także wiedzieć, że konieczny jest zakup produktu w największym dostępnym na rynku rozmiarze.

 

Podsumowanie

Jak widać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co jest lepsze – podpaski czy podkłady poporodowe? Choć zdecydowana większość kobiet decyduje się na używanie podkładów, są również te, którym wystarczają zwykłe podpaski. Najlepiej zabrać ze sobą do szpitala oba produkty. Już po porodzie będziemy mogły same wybrać, czego potrzebujemy. Wśród kobiet, które okres połogu mają już dawno za sobą panuje przekonanie, że przez kilka dni zaraz po porodzie zdecydowanie lepsze są podkłady poporodowe. W miarę jak krwawienie się zmniejsza, można zacząć używać zwykłych podpasek.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ