fbpx

Ranking 6 najlepszych poduszek dla niemowląt w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Poduszka dla niemowlaka – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dobra poduszka ortopedyczna dla niemowląt motylek Good Head to odpowiedni wybór dla maluchów od 1. miesiąca życia. Jej kształt zapewnia właściwe podparcie dla główki noworodka, zmniejszając jej nacisk na podłoże. Poduszkę wykonano z bezpiecznych, atestowanych materiałów. Ułatwia dziecku poruszanie szyją i głową. Poduszka nie odkształca się, przez długi czas pozostaje, jak nowa. Bawełniana powłoka jest łatwa do utrzymania w czystości. Rodzice małych dzieci polecają także poduszkę ortopedyczną dla niemowląt Mimos XXL. Może być stosowana od 6. roku życia do zmniejszania powstałych już zmian i nieprawidłowości w rozwoju czaszki. Poduszkę wykonano z atestowanych materiałów. Materiał dobrze przepuszcza powietrze i zmniejsza potliwość skóry. 


6 najlepszych poduszek dla niemowląt. Opinie w 2024 roku

 

Dziecko już od pierwszych miesięcy życia powinno mieć w kołysce dobre podparcie dla główki. W rezultacie będzie ona kształtować się prawidłowo. Nasz ranking poduszek dla niemowlaka pomoże Ci wybrać najlepszy produkt dla Twojego malucha, który pomoże w jego prawidłowym rozwoju.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Poduszka dla niemowląt Good Head może być stosowana od 1. miesiąca życia, aż dziecko skończy 2 lata. Wykonano ją z atestowanych materiałów. Poduszka wspiera głowę i zmniejsza jej nacisk na podłoże. Dziecko może swobodnie ruszać szyją i główką. Poduszka się nie odkształca na skutek użytkowania.

Wady

Poszwa do poduszki jest sprzedawana osobno, nie ma jej w zestawie. Mimo zastosowania materiałów termoregulujących głowa i szyja dziecka często pozostają wilgotne.

Podsumowanie

Jeśli chcesz zadbać o prawidłowy rozwój główki swojego dziecka, musisz zapewnić mu dobrą poduszkę już od pierwszych miesięcy życia. Model w kształcie motylka sprawdzi się w każdym łóżeczku i kołysce. Jest miękki w dotyku i bezpieczny. Poduszka zapewnia dobre podparcie główki i się nie odkształca.

Drugi wybór

Zalety

Poduszka ortopedyczna pomaga zmniejszyć powstałe już zmiany oraz zapobiec nieprawidłowemu rozwojowi kości i mięśni. Do jej wykonania wykorzystano atestowane materiały. Poduszka zmniejsza nacisk główki na podłoże, co sprawia, że czaszka się zaokrągla. Struktura materiału 3D zapewnia dobry przepływ powietrza.

Wady

Poduszka nie ma dołączonej poszwy, dlatego trudno ją utrzymać w czystości. Biały materiał łatwo się brudzi i nie da się go dobrze wyprać.

Podsumowanie

Po 6. miesiącu życia dobrze sprawdzi się prezentowana poduszka ortopedyczna. Zapobiega ona negatywnym zmianom w kształtowaniu się główki dziecka, a przede wszystkim pomaga zredukować już istniejące nieprawidłowości. Poduszka jest miękka, przyjemna w dotyku i bezpieczna dla niemowlęcia.

Rozważ też

Zalety

Poduszka typu klin zapewnia wygodne podparcie dla szyi i główki dziecka. W efekcie ułatwia oddychanie i zabezpiecza przed zachłyśnięciem się pokarmem. Poduszka ma piankowe wypełnienie, które dopasowuje się do kształtu ciała dziecka. Zdejmowany pokrowiec można łatwo prać. Pianka zapewnia dobrą wymianę powietrza.

Wady

Dziecko łatwo zsuwa się z poduszki, dlatego trzeba je często poprawiać. Podczas zdejmowania pokrowca gąbka się delikatnie łamie i sypie, trzeba więc uważać.

Podsumowanie

Poduszka typu klin to dobre rozwiązanie dla dzieci, które mają kłopoty z utrzymaniem pokarmu. Odpowiednie podparcie dla główki pomaga również prawidłowo oddychać. Poduszka ma zdejmowany pokrowiec, który można łatwo wyprać. Piankowe wnętrze zapewnia dziecku komfort podczas snu.

 

Poduszka dla niemowlaka motylek

 

1. Poduszka Ortopedyczna dla Niemowląt Motylek Good Head 

 

Od 1. miesiąca życia trzeba dbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka. Poduszka ortopedyczna dla niemowląt motylek Good Head może być stosowana do 24. miesiąca. Pomaga ona w poprawnym kształtowaniu główki dziecka. Poduszka w kształcie motylka jest odpowiednio wyprofilowana i wykonano ją z materiałów bezpiecznych dla niemowlęcia. Nie tylko wspiera główkę, ale także zapewnia wygodę podczas snu. Poduszka dla niemowlaka motylek zmniejsza nacisk głowy dziecka na podłoże. Jest ukształtowana w taki sposób, że poruszanie szyją jest łatwe i wygodne.

Poduszka dla niemowlaka nie odkształca się, przez długi czas zachowuje swój pierwotny kształt. Jej wypełnienie ułatwia dziecku leżenie na wznak, a tkanina nie powoduje odparzeń na skórze. Poduszkę wykonano wyłącznie z atestowanych materiałów — bawełnianej powłoki oraz wypełnienia FillBall. Jest to sztuczny puch o dużej sprężystości i zapewniający właściwą cyrkulację powietrza. W środkowej części poduszki wszyto termoregulacyjną membranę.

Rodzice, którzy zdecydowali się na poduszkę w kształcie motylka dla swojego dziecka są zadowoleni z wyboru. Dobrze wspiera ona główkę malucha, jest przyjemna w dotyku i nie uczula. To dobra poduszka dla niemowlaka, którą można stosować od narodzin do 2. roku życia.  

 

 

 

 

Poduszka dla rocznego dziecka

 

2. Poduszka Ortopedyczna dla Niemowląt Mimos XXL 

 

Dziecko powinno odczuwać komfort podczas snu, dlatego niezbędna jest mu poduszka. Musi być ona jednak odpowiednia, wspierająca jego prawidłowy rozwój. Dlatego warto wybrać poduszkę ortopedyczną dla niemowląt Mimos XXL. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Najlepiej sprawdza się jako poduszka dla rocznego dziecka korygująca zniekształcenia i zapobiegająca ich dalszemu powstawaniu. Do produkcji wykorzystano jedynie atestowane materiały. Poduszka zmniejsza nacisk główki na podłoże i zapobiega spłaszczaniu się tylnej części czaszki.

Poduszka dla dziecka nie odkształca się, jest miękka i komfortowa. Wykonano ją z użyciem nowoczesnej technologii, co zapewnia trójwymiarową strukturę Aero 3D. W efekcie powietrze swobodnie przepływa przez materiał. Poduszka dla niemowlaka ułatwia poruszanie szyją i głową, a tym samym zmniejsza asymetrię mięśni. 

Konsumenci wystawiają pozytywne opinie o poduszkach dla niemowlaka Mimos. Rodzice są zadowoleni przede wszystkim z wygody swoich dzieci oraz widocznych rezultatów — główka kształtuje się prawidłowo. Materiał jest miękki w dotyku i bezpieczny dla niemowląt.  

 

 

 

 

Poduszka klin dla niemowlaka

 

3. Sensillo Poduszka Klin dla Niemowląt 59X37 

 

W dziecięcym łóżeczku nie może zabraknąć poduszki klin dla niemowląt Sensillo 59X37. Jej kształt ułatwia maluchowi oddychanie i zapobiega zakrztuszeniu się pokarmem. Poduszka wypełniona jest bezpieczną, wysokogatunkową, perforowaną pianką. Zapewnia ona właściwą cyrkulację powietrza. Pokrowiec jest zdejmowany, więc można go łatwo czyścić odpowiednimi środkami. Poduszka klin dla niemowlaka zapobiega nadmiernemu poceniu się skóry dziecka.

Poduszka zapewnia wygodny wypoczynek i spokojny sen. Wszystkie materiały są wysokiej jakości, łatwe do utrzymania w czystości. Poduszka dla niemowlaka może być stosowana już od 1. miesiąca życia dziecka. Jej kształt zapewnia odpowiednie podparcie dla szyi i głowy malucha. Zmniejsza ona również nacisk główki na podłoże. Neutralny wzór sprawia, że poduszka nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Dobra i tania poduszka dla niemowlaka Sensillo została doceniona przez konsumentów. Użytkownicy, którzy wybrali ją dla swojego dziecka, są zadowoleni z jakości użytych materiałów oraz łatwości czyszczenia. Poduszka jest miękka w dotyku i przyjazna dla skóry dziecka.  

 

 

 

 

Poduszka dla niemowlaka kształtująca główkę

 

4. Poduszka dla Dziecka Korekcyjna Ortopedyczna QMED

 

Jako pierwsza poduszka dla dziecka dobrze sprawdzi się korekcyjno-ortopedyczny model QMED. Zaleca się stosowanie go przede wszystkim u niemowląt od 1. do 6. miesiąca życia. W tym czasie u dziecka rozwija się preferencja do układania główki w określony sposób. Poduszka dobrze sprawdzi się dla niemowląt, które wolą jedną, stałą pozycję głowy. Wypełnienie to pianka leniwa, która dostosowuje się do ciała dziecka, reagując na temperaturę jego ciała. Poduszka dla niemowlaka kształtująca główkę zalecana jest przede wszystkim dla wcześniaków, bliźniąt, noworodków z kręczem szyi lub asymetrią mięśniową.

Poduszka ma okrągły kształt, dlatego zmieści się w każdym łóżeczku. Zapewnia prawidłowe podparcie główki, co zmniejsza jej nacisk na podłoże. Poduszka korekcyjna dla niemowlaka zapobiega także pojawianiu się dalszych zniekształceń. Wykonano ją z wysokiej jakości materiałów, bezpiecznych dla dzieci.

Rodzice niemowląt przeprowadzili test poduszek dla niemowlaka i wskazali model korekcyjny QMED jako godny polecenia. Ergonomiczny kształt i miękki materiał są odpowiednie dla wrażliwej główki dziecka. Poduszka jest skuteczna i wygodna, zapewnia właściwe podparcie dla szyi i głowy niemowlęcia.  

 

 

 

 

Poduszka ortopedyczna dla niemowlaka

 

5. Poduszka Ortopedyczna dla Niemowląt, Dzieci 0+ 

 

Ładna, a przede wszystkim skuteczna poduszka ortopedyczna dla niemowląt i dzieci 0+ to niezbędny element wyposażenia łóżeczka i kołyski. Jest odpowiednio wyprofilowana, więc stanowi dobre podparcie dla główki noworodka. Może być stosowana od urodzenia do 12. miesiąca życia. Poduszkę wykonano z bezpiecznych materiałów. Zewnętrzna powłoka to tkanina velvet, a wypełnienie stanowi wysokoelastyczna pianka z pamięcią kształtu głowy dziecka. Poduszka pozwala na kontakt główki z dużą powierzchnią, co zapewnia lepsze rozłożenie punktu nacisku.

Poduszka ortopedyczna dla niemowlaka umożliwia dziecku utrzymanie prawidłowego ułożenia szyi i głowy podczas snu. Oddychający materiał zapobiega nadmiernemu poceniu się skóry. Poduszkę można wykorzystywać także na spacerach, umieszczając ją w wózku. Do dziecięcej kołyski pasuje ona nie tylko ze względu na swoje właściwości. Poduszka ma ciekawy kształt, przypominający głowę misia.

Opinie rodziców na temat poduszki dla niemowlaka są pozytywne. Jest wygodna i wykonano ją z bezpiecznych materiałów. Poduszka wspiera prawidłowy rozwój kości czaszki i zapobiega powstawaniu wad układu mięśniowego.  

 

 

 

 

Poduszka dla dziecka 40 cm x 60 cm

 

6. Poldaun Poduszka 40×60 Sensidream

 

Dla dzieci z wrażliwą, skłonną do alergii skórą dobrym wyborem będzie poduszka Poldaun Sensidream o wymiarach 40 cm x 60 cm. Materiał, z którego ją wykonano, nie zawiera żadnych sztucznych barwników, ani szkodliwych metali ciężkich i substancji chemicznych. Poduszka dla dziecka jest wygodna i bezpieczna. Tkanina z mikrowłókien umożliwia właściwą wentylację powietrza, co zmniejsza potliwość skóry. Formuła MIKROTOUCH zapewnia delikatność i miękkość materiału. Jest więc odpowiednia nawet dla bardzo wrażliwej skóry.

Poduszka dla dziecka 40×60 wypełniona jest hipoalergicznym granulatem poliestrowym. W efekcie dobrze dopasowuje się do kształtu głowy. Poduszka jest wygodna i pozwala komfortowo się wyspać. Specjalne przeszycie zapobiega przesuwaniu się wypełnienia wewnątrz poszwy. Poduszka jest łatwa do utrzymania w czystości. Spełnia wszelkie zalecenia pediatrów, dlatego dobrze sprawdzi się w dziecięcym łóżku.

Konsumenci oceniają poduszkę Poldaun Sensidream pozytywnie. Dobrze sprawdza się dla dzieci skłonnych do alergii. Poduszka jest wygodna i solidnie wykonana z dobrej jakości materiałów. Zapewnia komfortowy sen i dobre ułożenie głowy.  

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy — jaką poduszkę dla niemowlaka kupić?

 

Niemowlę spędza większą część swojego dnia na śnie. Dlatego bardzo ważne jest, aby zapewnić mu odpowiednie warunki. Dobra pościel, kołyska i poduszka nie służą wyłącznie do komfortowego snu. Odpowiednie podparcie dla głowy dziecka jest bowiem niezbędne do prawidłowego rozwoju i kształtowania mięśni i kości czaszki. Jaka jest najlepsza poduszka dla niemowlaka i na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Odpowiedź znajdziesz w poniższym przewodniku.

Rodzaje poduszek

Pierwszą kwestią, nad którą trzeba się zastanowić, wybierając poduszkę dla niemowlęcia, jest jej kształt i rodzaj. Można wyróżnić kilka typów, które mają inne przeznaczenie i materiał. Poduszka może być stosowana do korekcji, zapobiegania zmianom lub poprawy komfortu odpoczynku. Oto najpopularniejsze rodzaje poduszek dla niemowląt:

          Poduszka ortopedyczna — przeznaczona jest dla wszystkich dzieci, ponieważ dopasowuje się do kształtu ciała. Lekarze polecają ją przede wszystkim do zahamowania nieprawidłowego rozwoju. Używa się jej więc przy spłaszczeniu kości czaszki, kręczu szyi, czy asymetrii mięśni.

          Poduszka motylek — jej kształt przypomina motyla z rozłożonymi skrzydełkami. Stosuje się ją przede wszystkim w celu zmniejszenia nacisku główki na podłoże. Dobrze sprawdza się nie tylko w łóżeczkach, ale także na macie do zabawy, czy w wózku podczas spaceru. Poduszki typu motylek dobrze amortyzują wstrząsy. Jest to szczególnie ważne dla niemowląt, ponieważ nie mogą one samodzielnie utrzymać główki.

          Poduszka klin — zwykle wykonuje się ją z pianki, a jej kształt przypomina klin, ponieważ poduszka zwęża się z jednej strony. Służy przede wszystkim do podpierania główki dziecka po i w trakcie jedzenia, ponieważ zapobiega zachłyśnięciom oraz pomaga lepiej oddychać. Poduszka klin może być stosowana również podczas kataru, ułatwia spływanie wydzieliny z noska i zatok.

 

Materiał

Najlepsza poduszka dla niemowlaka to taka, która jest dla niego bezpieczna. Dlatego dokonując wyboru, trzeba zwracać szczególną uwagę na materiał, z którego jest ona wykonana. Tkanina oraz wypełnienie muszą mieć atesty. Warto również poszukać materiałów, które nie uczulają i dobrze przepuszczają powietrze. W efekcie skóra dziecka nie będzie nadmiernie się pocić podczas snu. Tkanina zewnętrzna powinna być miękka i miła w dotyku, ponieważ ma ona kontakt z główką dziecka. Warto również zwrócić uwagę, czy będzie ona łatwa do utrzymania w czystości. Najlepiej sprawdzają się poduszki z pokrowcami, które można zdejmować i prać. 

Zastanawiając się, jaką poduszkę dla niemowlaka wybrać, trzeba również sprawdzić, jakie ma wypełnienie. Powinno być hipoalergiczne, aby nie podrażniało skóry dziecka. Materiał musi mieć dobrą cyrkulację powietrza. W przeciwnym wypadku w poduszce mogą rozwijać się bakterie, a nawet pleśń. Dobrze sprawdzają się wypełnienia z poliestru, ponieważ nie mają zapachu i są bezpieczne dla dzieci.

 

Rozmiar poduszki

Wybierając poduszkę dla niemowlęcia, trzeba dobrze dobrać jej rozmiar. Kilkumiesięczne dziecko potrzebuje innej pościeli niż kilkulatek. Większość producentów podaje specjalne tabele, które ułatwiają dopasowanie rozmiaru poduszki na podstawie obwodu główki niemowlęcia. Pamiętaj także, aby zwrócić uwagę na grubość wypełnienia. Poduszka nie może być za wysoka, ponieważ pogłębi, a nie zniweluje, nieprawidłowe ułożenie mięśni i kości. Dziecko musi czuć się komfortowo podczas snu. Ponadto poduszka powinna umożliwić maluchowi swobodne obracanie szyją i głową.

Ceny poduszek dla niemowlaków

Poduszki dla niemowlaka w dobrych cenach dostępne są w sklepach z artykułami dla dzieci. Koszt zakupu zależy od materiału, który wykorzystano do produkcji, rozmiaru oraz właściwości produktu. Poduszki dla dzieci muszą być bezpieczne, dlatego nie można na nich oszczędzać. Najtańsze są modele hipoalergiczne, które sprawdzają się również dla kilkulatków. Można je kupić już od 25 zł. Cena okrągłych poduszek ortopedycznych to ok. 50 zł. Motylki chroniące główkę dziecka kosztują ok. 65 zł. Bezpieczne, ortopedyczne poduszki mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Zdrowie i bezpieczeństwo dziecka jest jednak najważniejsze i warto zainwestować w sprawdzone, polecane produkty.  

 

 

FAQ

 

P1: Od kiedy można stosować poduszkę dla niemowlaka?

Ogólne zalecenia mówią, że dziecko przez pierwsze miesiące życie nie powinno spać na poduszce. Może jednak zdarzyć się, że kości czaszki nie rozwijają się prawidłowo, co powoduje spłaszczenie tylnej części głowy. W tej sytuacji warto zainwestować w dobrą poduszkę ortopedyczną, nawet w pierwszych miesiącach życia dziecka. Tradycyjne poduszki powinny pojawić się w łóżku malucha, dopiero gdy skończy on kilka lat. Do tego czasu lepiej wybierać przeznaczone specjalnie dla niemowląt produkty. Wiek, od którego można je stosować, zwykle podany jest przez producenta. Większość specjalistów podkreśla, że zwykłą, nieortopedyczną poduszkę powinno się stosować dopiero po 12. miesiącu życia dziecka.

 

P2: Od kiedy stosować normalną poduszkę dla dziecka?

Jeśli kładziesz swojemu dziecku pod główkę specjalną poduszkę dla niemowląt, z pewnością zastanawiasz się, kiedy przyjdzie czas na zmianę jej na normalny model. Po 12. miesiącu życia można zacząć przyzwyczajać malucha do innej poduszki niż ortopedyczna. W wielu sklepach z artykułami dla dzieci można znaleźć modele hipoalergiczne, łączące w sobie cechy produktów dla niemowlaków oraz kilkulatków. Będzie to dobry sposób na przestawienie malucha na inną poduszkę. Normalny model można stosować już po 18. miesiącu życia. Poduszka musi być jednak dopasowana do postury dziecka. Kilkulatek jest dużo mniejszy od osoby dorosłej, dlatego musi mieć dostosowaną do siebie pościel. 

P3: Jaką poduszkę wybrać dla 3-letniego dziecka?

W sklepach można znaleźć szeroki wybór poduszek dla niemowląt, ale jaki model najlepiej sprawdzi się dla 3-latka? W tym wieku kręgosłup dziecka rozwija się bardzo szybko. Potrzebuje więc odpowiedniego wsparcia do prawidłowego wzrostu. Poduszka dla 3-letniego dziecka musi być odpowiednio dobrana. Warto poszukać modelu ortopedycznego, dostosowanego do szybkiego wzrostu kręgosłupa. W ten sposób unikniesz późniejszych problemów z prawidłową postawą ciała Twojego dziecka. Podobnie jak poduszki dla niemowląt, modele dla 3-latków muszą mieć specjalne atesty i być wykonane z bezpiecznych materiałów. Spośród wielu dostępnych produktów, można łatwo wybrać taki, który będzie bezpieczny, wygodny i spodoba się kilkulatkowi. 

 

P4: Jaką poduszkę wybrać dla 10-miesięcznego dziecka?

Zaleca się, żeby zdrowo rozwijający się noworodek spał na płaskiej powierzchni, czyli na materacu bez dodatkowej poduszki. Kiedy następuje jednak moment, w którym można bezpiecznie zapewnić dziecku dodatkowe podparcie pod kark i główkę? Specjaliści w tej dziedzinie twierdzą, że najlepszym okresem na pierwszą poduszkę u prawidłowo rozwijającego się malucha jest czas między 12. a 18. miesiącem życia. Wybrany przez rodzica model powinien jednak spełniać pewne kryteria. Przede wszystkim pierwsza poduszka dziecka nie może być za gruba. Lepiej wybrać płaską poduszeczkę, która nie spowoduje nienaturalnego wygięcia kręgosłupa w odcinku szyjnym. Mogłoby to bowiem spowodować późniejsze problemy z prawidłową postawą ciała. 

 

P5: Jaką poduszkę wybrać dla półtorarocznego dziecka?

Dziecko, które skończyło 18. miesiąc życia, już samo się obraca w łóżeczku, dlatego może bez przeszkód spać na poduszce. Powinna ona przede wszystkim być wykonana z miękkiego, hipoalergicznego materiału. Jest to szczególnie ważne, jeśli dziecko ma wrażliwą, skłonną do alergii skórę. Jaka powinna być wysokość poduszki? Pierwsza podpora pod główkę dziecka nie może być za wysoka. Warto wybrać poduszki cienkie, które zapewnią miękkie oparcie, ale nie wymuszą nienaturalnego wygięcia kręgosłupa. Po 1. roku życia dziecko dynamicznie się rozwija i rośnie. Dlatego w tym okresie trzeba wyjątkowo zadbać o jego prawidłowy wzrost. W tym celu należy odpowiednio dobrać poduszkę do potrzeb dziecka.  

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ