fbpx

Ranking 9 najlepszych prezentów dla księdza w 2022

Ostatnio aktualizowane: 01.12.22

Jakie prezenty dla księdza kupić?

 

Jest kilka sytuacji, w których chcemy podarować księdzu jakiś prezent. Jednak nie zawsze wiemy, co tak naprawdę może mu się przydać. Skoro tu jesteś, to oczekujesz porady. Mamy kilka propozycji na prezent dla księdza. Możesz się nimi zainspirować i sprawić swojemu kapłanowi podarunek, z którego z pewnością będzie zadowolony.

Wielu duszpasterzy lubi eleganckie przedmioty, z których mogą korzystać na co dzień. Na przykład możesz zakupić dla niego piękne pióro, a do tego notatnik. Taki zestaw z pewnością przyda się osobie, która zdecydowała się na duszpasterską drogę życia. Kapłan ma podobne potrzeby, co każda inna osoba i lubi na przykład słodkości, więc zawsze można też sięgnąć po bombonierkę.

Niektóre osoby lubią dostawać prezenty związane z ich profesją, z których mogą się czegoś więcej nauczyć oraz poszerzyć swoją wiedzę. Bez wątpienia książka, która będzie szczegółowo omawiać poszczególne wersety Biblii, skupi się na żywocie świętych lub będzie opisywać interesujące tematy związane z religią to trafiony wybór. Prezentem może być nawet sama Biblia, szczególnie jeżeli została oprawiona ładną okładką. Popularne są również różnego rodzaju przedmioty święte, które z pewnością ucieszą księdza, takie jak oryginalny różaniec, ładnie udekorowana książeczka do modlitw. Wśród ciekawych pomysłów można wymienić obraz sakralny. Tych duchowny nigdy nie ma za wiele, Ty możesz wybrać taki, który został ładnie przyozdobiony oraz można go powiesić.

Poprzez prezent możesz również wyrazić uznanie dla księdza. Jak to zrobić? Ciekawym pomysłem jest zakup plastra drewna z grawerem opisujący Twoje uznanie lub mówiący o długiej posłudze kapłańskiej. Taki prezent kapłan może powiesić na ścianie plebanii. Uznanie można też wyrazić poprzez przygotowanie ładnego dyplomu, który dodatkowo ładnie oprawimy. Warto zadbać o to, aby taka forma prezentu miała też uchwyt, za który można go powiesić na ścianie.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Książka wydana w formie albumu pełnego map i ilustracji z opisami objawień maryjnych jest doskonałym pomysłem nie tylko dla osoby duchownej, ale również dla każdego, kto interesuje się niewytłumaczalnymi zjawiskami. Twarda oprawa i papier kredowy wewnątrz powodują, że książka zachwyca swoją estetyką.

Wady

W książce nie ma miejsca na wpisanie dedykacji, co byłoby dobrym pomysłem na uwiecznienie okazji, z której wręcza się książkę.

Podsumowanie

Książka stanowi zbiór objawień maryjnych, które zostały dotychczas zarejestrowane. Album stanowi doskonałą lekturę na długie wieczory, a także gratkę dla miłośników pięknych ilustracji oraz historii religii katolickiej.

Drugi wybór

Zalety

Kubek jest zdecydowanie dobrym pomysłem na prezent dla osoby ceniącej sobie personalizowane przedmioty oraz picie kawy lub herbaty w ulubionym kubku. Model ma zabawny napis. Duża pojemność pozwoli na zaparzenie dużej ilości gorącego napoju.

Wady

Jasny kolor wnętrza kubka z czasem pokrywa się osadem z kawy i herbaty, przez co czasem trudno go doczyścić, by odzyskał śnieżnobiały kolor.

Podsumowanie

Wymiary kubka to 9,5 cm x 8, 2 cm. Produkt można myć w zmywarce. Nadruk nie ściera się, ponieważ został on wykonany metodą sublimacji.

Rozważ też

Zalety

Jeśli poszukujesz oryginalnego prezentu dla duchownego, który można powiesić na ścianie zastanów się nad zakupem plastra drewna z grawerem. Możesz zdecydować się na model do powieszenia na ścianie, jak również taki, który można ustawić na półce na masywnej, estetycznie wykonanej podstawce.

Wady

Drewniana ozdoba jest trudna w utrzymaniu w czystości, zwłaszcza kiedy drewno zostało wystylizowane na wzór surowego.

Podsumowanie

W zestawie z plastrem drewna znajduje się również marker, by osoby wręczające prezent mogły się podpisać z drugiej strony. Wymiary plastra z drewna brzozowego wynoszą 3,5 cm x 28 cm.

 

9 najlepszych prezentów dla księdza. Opinie w 2022 roku

 

Jak powinien wyglądać idealny prezent dla księdza? Co można kupić duchownemu z okazji prymicji, jubileuszu kapłaństwa czy jako pamiątkę od dzieci w dniu ich Pierwszej Komunii Świętej? W naszym zestawieniu z pewnością znajdziesz odpowiedni upominek. Koniecznie sprawdź poniższe propozycje, aby przekonać się, co świetnie nadaje się na prezent dla księdza, w zależności od okazji.

 

1. Świat Maryjnych Objawień – Wincenty Łaszewski

 

„Świat Maryjnych Objawień” autorstwa Wincentego Łaszewskiego to opis 100 najważniejszych objawień maryjnych z całego świata. Uważamy, że to doskonały prezent dla księdza proboszcza, np. z okazji jubileuszu kapłaństwa. Książka ma ponad 1000 stron, jest w niej kilkaset map oraz zdjęć i ilustracji.

Autor przedstawia w niej relacje z wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości. Można znaleźć tutaj wiele materiałów historycznych, reprodukcje dzieł sztuki sakralnej, zdjęcia najbardziej znanych sanktuariów, a także wypowiedzi wizjonerów.

Wincenty Łaszewki jest mariologiem, który w jednym tomie postanowił zebrać i dokładnie przeanalizować najsłynniejsze objawienia maryjne, które do tej pory miały miejsce. Stara się on również wyjaśnić przesłania, które chciała przekazać Maryja, pojawiając się w naszym świecie.

 

DLACZEGO

„Świat Maryjnych objawień” to bardzo dobry pomysł na prezent dla osoby duchownej. Opisane w niej wydarzenia mogą umocnić wiarę i być dowodem na to, że Bóg nad nami czuwa. Z uwagi na liczbę stron, będzie to świetna lektura na wolne popołudnia i wieczory.

 

 

 

 

2. Kubek Księdza

 

Chcesz znaleźć śmieszny prezent dla księdza, który go mile zaskoczy? Na pewno spodoba mu się kubek z kolorowym nadrukiem. Jest na nim postać duchownego ubranego w czarną sutannę i napis: super ksiądz (imię duchownego). To fajny, spersonalizowany podarunek, który sprawi, że pita w nim kawa czy herbata będzie lepiej smakować. Naczynie zostało wykonane z ceramiki.

Do stworzenia nadruku wykorzystano metodę sublimacji, dlatego nie ma ryzyka, że się zetrze. Wymiary kubka to: wysokość – 9,5 cm i średnica – 8,2 cm. Co ważne, jest on łatwy do utrzymania w czystości, gdyż można myć go w zmywarce.

 

DLACZEGO

Kubek zabawnie wygląda i jest praktyczny. Może to być dobry prezent od dzieci na koniec roku szkolnego, które chcą podziękować księdzu za prowadzenie katechezy. Naczynie bez wątpienia wywoła uśmiech na twarzy kapłana i będzie dla niego wspaniałą pamiątką.

 

 

 

 

3. Plaster drewna z grawerem

 

Masz wątpliwości, co na prezent na jubileusz? To bardzo ważna okazja, dlatego podarunek powinien być dobrze przemyślany. Proponujemy plaster z drewna z grawerem, który efektownie wygląda i stanie się pamiątką z tego ważnego dla duchownego dnia. W zestawie jest stojak przeznaczony do odpowiedniego wyeksponowania podarunku, a także permanentny marker pozwalający na podpisanie się z drugiej strony prezentu. Plaster jest wykonany z drewna brzozowego, jego wymiary to: grubość – 3,5 cm i średnica – od 28 cm do 33 cm.

To także jest spersonalizowany podarunek. Na powierzchni plastra wygrawerowane jest imię kapłana, data oraz imiona osób wręczających prezent. To pamiątka idealna na 25. rocznicę kapłaństwa czy prowadzenia parafii.

 

DLACZEGO

Wygrawerowany plaster drewna to podarunek, którego duchowny na pewno nie będzie się spodziewał. Z jego pomocą można podziękować kapłanowi za troskę i zaangażowanie, z jakim sprawuje swoją funkcję.

 

 

 

 

4. Boże krówki

 

Każdy z nas lubi od czasu do czasu zjeść coś słodkiego. Bombonierka może być dobrym dodatkiem do prezentu lub skromnym upominkiem na taką okazję jak imieniny. W niebieskim opakowaniu ozdobionym białymi kropkami nie ma zwykłych czekoladek. W środku są pyszne krówki, a właściwie „Boże Krówki”. Każda z nich jest zapakowana w niebieski papierek.

Po jego rozwinięciu można przeczytać inspirujący cytat, np. z Biblii lub ważnego dzieła osoby świętej bądź błogosławionej. To nietypowy i zaskakujący prezent, którego duchowny długo nie zapomni.

 

DLACZEGO

Bombonierka wypełniona „Bożymi Krówkami” może umilić gorszy dzień. W opakowaniu są 24 cukierki. Całość wygląda wyjątkowo estetycznie, dlatego nie wymaga dodatkowego pakowania czy obwiązywania wstążką. To słodki podarunek odpowiedni nie tylko dla osób duchownych, ale również katechetów i wszystkich tych, którzy wierzą w Boga.

 

 

 

 

5. Biblia w przekładzie ks. Jakuba Wujka

 

Wśród propozycji na prezent dla księdza nie mogło zabraknąć Biblii. Polecamy tę w przekładzie ks. Jakuba Wujka, często określaną mianem „Biblii Wujka”.

Przez 367 lat traktowano ją jako podstawowy polski przekład katolicki, aż do momentu pojawienia się opracowania „Biblii Tysiąclecia”. W książce zachowano język staropolski, jakim posługiwał się jej autor, jednak zastosowano współczesną interpunkcję i ortografię. Z tego względu nikt nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem Biblii i jej przekazem.

 

DLACZEGO

Mówi się, że Biblia to obowiązkowa lektura dla każdej osoby wierzącej, a zwłaszcza dla duchownych. Opracowanie ks. Wujka ma 1008 stron i jest oprawione w twardą, skórzaną okładkę (z wytłoczonymi, złotymi literami), co zwiększa jego trwałość. Biblia pięknie się prezentuje, a co ważniejsze, przyjemnie się ją czyta. Skłania ona do refleksji nad własnym postępowaniem i wiarą, może również być sposobem na poprawę humoru i pocieszenie w gorszy dzień.

 

 

 

 

6. Pamiątka Komunii Świętej, obrazek, prezent

 

Pamiątka Komunii Świętej, obrazek, prezent to ciekawy upominek dla duchownego, który przygotowywał dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. W ten sposób pociechy i ich rodzice mogą okazać mu wdzięczność za cierpliwość oraz starania. To wyjątkowa pamiątka, którą można ustawić na półce, biurku lub w gablotce.

Wykonany z drewna panel jest ozdobiony srebrnym obrazkiem, do wyboru jest 5 możliwości. Na dole znajduje się grawer, sami decydujemy o tym, jaki napis znajdzie się na panelu. Do pamiątki można dokupić też elegancko wyglądające pudełko.

 

DLACZEGO

Dzień Pierwszej Komunii Świętej często jest dla dzieci wyjątkowym przeżyciem. Przygotowanie się do niego wymaga dużo czasu, więc warto podziękować duchownemu, który za to odpowiadał. Pamiątka z obrazkiem z prawdziwego srebra jest bardzo dobrym pomysłem, bo może przywoływać miłe wspomnienia. Jest to też elegancko wyglądająca dekoracja, np. w kancelarii parafialnej.

 

 

 

 

 

7. Prezent i komunię Świętą łańcuszek Aniołek Stróż

 

Prezentem dla duchownego w ramach podziękowania za przygotowanie dzieci do ważnego dla nich dnia Pierwszej Komunii Świętej może być delikatny łańcuszek z zawieszką w kształcie aniołka. To pamiątka na wiele lat, która bardzo elegancko wygląda, jest zapakowana w białe pudełeczko. Wewnątrz niego znajduje się metalowa tabliczka w złotym kolorze, na której można wygrawerować własną dedykację.

Łańcuszek w splocie Singapur jest wykonany ze srebra próby 925, które dodatkowo pokryto warstwą 24-karatowego złota. Zawieszka jest ozdobiona cyrkoniami. Jej wymiary to: Wysokość – ok. 2,8 cm i szerokość – 1,7 cm.

 

DLACZEGO

Łańcuszek z zawieszką to symboliczny prezent, dzięki któremu można okazać duchownemu wdzięczność za opiekę nad dziećmi i pomoc w przygotowaniu ich do tak ważnego dnia. Ksiądz, który otrzyma taki podarunek, na pewno będzie miło wspominać grupę, którą mu przydzielono. Wisiorek prezentuje się efektownie. Cyrkonie osadzono w technologii Microsettingu, dlatego znajdują się blisko siebie i ładnie połyskują.

 

 

 

 

8. Obrazek srebrny prezent, pamiątka komunii Świętej

 

Srebrny obrazek nadaje się na prezent zarówno dla dziecka na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej, jak i dla księdza, który przygotowywał maluchy do tego ważnego dnia. Jego wymiary to: Wysokość – 15 cm i szerokość – 20 cm. Wykonany ze srebra obrazek jest umieszczony w drewnianej ramie.

Obok niego znajduje się tabliczka, na której można wygrawerować dowolną dedykację. To pozwala na spersonalizowanie podarunku i wyrażenie duchownemu swojej wdzięczności za przygotowanie dzieci do przyjęcia Eucharystii.

 

DLACZEGO

Oprawiony w ramkę obrazek z dedykacją to pamiątka na wiele lat. Bez wątpienia będzie ona przypominać księdzu o grupie, którą przygotował do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to także ciekawa dekoracja do kancelarii parafialnej czy zakrystii, w której kapłani przygotowują się do odprawiania mszy. Pamiątkę można postawić na półce, a także zawiesić na ścianie. Jest ona zapakowana w ładnie wyglądające pudełko.

 

 

 

 

9. Życzenia ramka, Obrazek dla dziecka na Komunii Świętej

 

Przed przystąpieniem do Komunii Świętej po raz pierwszy, dzieci muszą zostać do tego w odpowiedni sposób przygotowane. Za to odpowiada zarówno katecheta prowadzący w szkole lekcje religii, jak i wyznaczony kapłan. Warto mu za to podziękować, a dobrą propozycją jest elegancki obrazek w ramce.

Do wyboru jest kilka różnych motywów graficznych, więc na pewno uda się znaleźć odpowiedni dla duchownego. Ponadto możemy spersonalizować podarunek, aby obdarowany kapłan poczuł się wyjątkowo.

 

DLACZEGO

Pamiątkowy obrazek to dobre rozwiązanie, jeśli mamy wątpliwości, w jaki sposób podziękować księdzu za to, że poświęcił swój czas na przygotowanie dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. To wyjątkowa pamiątka, którą kapłan może umieścić w dowolnym miejscu. Nadaje się do zawieszenia na ścianie, jak również do ustawienia na półce czy stoliku. Co więcej, obrazek może pełnić funkcję dekoracyjną.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ