fbpx

Ranking 9 najlepszych prezentów dla księdza w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

Jakie prezenty dla księdza kupić?

 

Jest kilka sytuacji, w których chcemy podarować księdzu jakiś prezent. Jednak nie zawsze wiemy, co tak naprawdę może mu się przydać. Skoro tu jesteś, to oczekujesz porady. Mamy kilka propozycji na prezent dla księdza. Możesz się nimi zainspirować i sprawić swojemu kapłanowi podarunek, z którego z pewnością będzie zadowolony.

Wielu duszpasterzy lubi eleganckie przedmioty, z których mogą korzystać na co dzień. Na przykład możesz zakupić dla niego piękne pióro, a do tego notatnik. Taki zestaw z pewnością przyda się osobie, która zdecydowała się na duszpasterską drogę życia. Kapłan ma podobne potrzeby, co każda inna osoba i lubi na przykład słodkości, więc zawsze można też sięgnąć po bombonierkę.

Niektóre osoby lubią dostawać prezenty związane z ich profesją, z których mogą się czegoś więcej nauczyć oraz poszerzyć swoją wiedzę. Bez wątpienia książka, która będzie szczegółowo omawiać poszczególne wersety Biblii, skupi się na żywocie świętych lub będzie opisywać interesujące tematy związane z religią to trafiony wybór. Prezentem może być nawet sama Biblia, szczególnie jeżeli została oprawiona ładną okładką. Popularne są również różnego rodzaju przedmioty święte, które z pewnością ucieszą księdza, takie jak oryginalny różaniec, ładnie udekorowana książeczka do modlitw. Wśród ciekawych pomysłów można wymienić obraz sakralny. Tych duchowny nigdy nie ma za wiele, Ty możesz wybrać taki, który został ładnie przyozdobiony oraz można go powiesić.

Poprzez prezent możesz również wyrazić uznanie dla księdza. Jak to zrobić? Ciekawym pomysłem jest zakup plastra drewna z grawerem opisujący Twoje uznanie lub mówiący o długiej posłudze kapłańskiej. Taki prezent kapłan może powiesić na ścianie plebanii. Uznanie można też wyrazić poprzez przygotowanie ładnego dyplomu, który dodatkowo ładnie oprawimy. Warto zadbać o to, aby taka forma prezentu miała też uchwyt, za który można go powiesić na ścianie.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To zestaw trzech książek Andrzeja Langa, obejmujący tematykę biblistyki katolickiej. W skład pakietu wchodzą: biografia ks. Eugeniusza Dąbrowskiego, analiza biblistyki w dokumentach IPN oraz studium trzech postaw. Łączna liczba stron wynosi 1800

Wady

"Biblistyka katolicka w archiwach 2" to obszerne źródło wiedzy, ale jego zakup może okazać się kosztowny dla niektórych klientów. Ponadto, ze względu na dużą ilość stron, może być mniej atrakcyjna dla osób szukających lżejszej lektury

Podsumowanie

Dzieło to warto kupić, bo jest to nieocenione źródło wiedzy o biblistyce katolickiej. Zestaw trzech książek dostarcza dogłębnej analizy, opartej na autentycznych dokumentach IPN. To cenne narzędzie do studiów dla każdego teologa.

Drugi wybór

Zalety

Kubek jest zdecydowanie dobrym pomysłem na prezent dla osoby ceniącej sobie personalizowane przedmioty oraz picie kawy lub herbaty w ulubionym kubku. Model ma zabawny napis. Duża pojemność pozwoli na zaparzenie dużej ilości gorącego napoju.

Wady

Jasny kolor wnętrza kubka z czasem pokrywa się osadem z kawy i herbaty, przez co czasem trudno go doczyścić, by odzyskał śnieżnobiały kolor.

Podsumowanie

Wymiary kubka to 9,5 cm x 8, 2 cm. Produkt można myć w zmywarce. Nadruk nie ściera się, ponieważ został on wykonany metodą sublimacji.

Rozważ też

Zalety

Drewniane pudełko "Podziękowania dla księdza katechety" to personalizowany prezent. Ozdobione kielichem z hostią, kwiatami i wypalonym napisem "Dziękujemy". Wewnątrz znajdują się grawerowane podziękowania. Rozmiar: 22cm x 16cm.

Wady

Podziękowania dla księdza katechety to prezent w postaci pudełka. Należy pamiętać, że jest ono dostarczane bez zawartości, którą musimy samodzielnie dobrać i zakupić.

Podsumowanie

Drewniane, personalizowane pudełko to idealny prezent dla księdza katechety. Ozdobne, wyróżnia się grawerem podziękowań oraz wyjątkową estetyką i przemyślanym designem. Wartość emocjonalna jest bezcenna.

 

9 najlepszych prezentów dla księdza. Opinie w 2024 roku

 

Jak powinien wyglądać idealny prezent dla księdza? Co można kupić duchownemu z okazji prymicji, jubileuszu kapłaństwa czy jako pamiątkę od dzieci w dniu ich Pierwszej Komunii Świętej? W naszym zestawieniu z pewnością znajdziesz odpowiedni upominek. Koniecznie sprawdź poniższe propozycje, aby przekonać się, co świetnie nadaje się na prezent dla księdza, w zależności od okazji.

 

1. Biblistyka katolicka w archiwach 2

 

“Biblistyka katolicka w archiwach 2” to kompilacja trzech wyjątkowych książek, autorstwa Andrzeja Langa. Pakiet oferuje głębokie wglądy w historię biblistyki katolickiej. Pierwsza pozycja, “Ksiądz Eugeniusz Dąbrowski. Biografia”, to obszerne dzieło biograficzne, liczące aż 802 strony. Kolejna książka, “Biblistyka katolicka w świetle dokumentów IPN”, na 604 stronach, prezentuje analizę biblistyki w kontekście dokumentów IPN. Trzecia pozycja to studium postaw trzech postaci: ks. Piotra Niteckiego, ks. Stanisława Mędali, ks. Michała. Każda z nich stanowi osobne opracowanie, przyczyniając się do całościowej, 1800-stronicowej analizy. Wydawcą pakietu jest Exit, a wszystkie książki posiadają miękką oprawę.

 

DLACZEGO

To doskonały prezent dla księdza proboszcza, ze względu na swoje unikalne podejście do historii i analizy biblistyki katolickiej. Zestaw składa się z trzech książek, które razem stanowią dogłębne, historyczne opracowanie tego tematu. A wykorzystanie dokumentów IPN dodaje autentyczności i wartości badawczej. Dzieło to z pewnością dostarczy księdzu wielu godzin interesującej lektury, a także cennych wglądów i inspiracji do dalszych studiów.

 

 

 

 

2. Kubek Księdza

 

Chcesz znaleźć śmieszny prezent dla księdza, który go mile zaskoczy? Na pewno spodoba mu się kubek z kolorowym nadrukiem. Jest na nim postać duchownego ubranego w czarną sutannę i napis: super ksiądz (imię duchownego). To fajny, spersonalizowany podarunek, który sprawi, że pita w nim kawa czy herbata będzie lepiej smakować. Naczynie zostało wykonane z ceramiki.

Do stworzenia nadruku wykorzystano metodę sublimacji, dlatego nie ma ryzyka, że się zetrze. Wymiary kubka to: wysokość – 9,5 cm i średnica – 8,2 cm. Co ważne, jest on łatwy do utrzymania w czystości, gdyż można myć go w zmywarce.

 

DLACZEGO

Kubek zabawnie wygląda i jest praktyczny. Może to być dobry prezent od dzieci na koniec roku szkolnego, które chcą podziękować księdzu za prowadzenie katechezy. Naczynie bez wątpienia wywoła uśmiech na twarzy kapłana i będzie dla niego wspaniałą pamiątką.

 

 

 

 

3. Prezent Podziękowania dla księdza katechety

 

Prezent podziękowania dla księdza katechety jest unikalnym upominkiem, który podkreśli docenienie jego pracy. Wykonane z drewna pudełko o rozmiarach 22cm x 16cm posiada ozdobny kielich z hostią na wieczku, otoczony kwiatami, które dodają elegancji. Unikalne jest to, że rodzaj kwiatów dobieramy losowo, co sprawia, że każdy prezent jest niepowtarzalny. Na dolnej części wieczka znajduje się wypalony laserowo napis “Dziękujemy”, co podkreśla cel tego prezentu. Wnętrze pudełka kryje grawer z podziękowaniami dla księdza, co dodaje osobistego charakteru. Co więcej, możliwe jest wygrawerowanie nazwiska księdza oraz osoby obdarowującej, co uczyni prezent jeszcze bardziej osobistym. To doskonały prezent dla księdza na pożegnanie.

 

DLACZEGO

To oryginalny prezent dla księdza, ponieważ łączy w sobie symboliczny wymiar religijny z osobistym uznaniem. Kielich z hostią na wieczku nawiązuje do sakramentu Eucharystii, który jest centralny dla katolickiej wiary, podkreślając tym samym wagę roli księdza. Zastosowanie drewna jako materiału dodaje autentyczności i trwałości. Indywidualny grawer z podziękowaniami w środku pudełka sprawia, że prezent jest nie tylko wyrazem szacunku, ale również osobistym wyrazem wdzięczności.

 

 

 

 

4. Boże krówki

 

Każdy z nas lubi od czasu do czasu zjeść coś słodkiego. Bombonierka może być dobrym dodatkiem do prezentu lub skromnym upominkiem na taką okazję jak imieniny. W niebieskim opakowaniu ozdobionym białymi kropkami nie ma zwykłych czekoladek. W środku są pyszne krówki, a właściwie „Boże Krówki”. Każda z nich jest zapakowana w niebieski papierek.

Po jego rozwinięciu można przeczytać inspirujący cytat, np. z Biblii lub ważnego dzieła osoby świętej bądź błogosławionej. To nietypowy i zaskakujący prezent, którego duchowny długo nie zapomni.

 

DLACZEGO

Bombonierka wypełniona „Bożymi Krówkami” może umilić gorszy dzień. W opakowaniu są 24 cukierki. Całość wygląda wyjątkowo estetycznie, dlatego nie wymaga dodatkowego pakowania czy obwiązywania wstążką. To słodki podarunek odpowiedni nie tylko dla osób duchownych, ale również katechetów i wszystkich tych, którzy wierzą w Boga.

 

 

 

 

5. Pismo Święte ST i NT (biała oprawa, paginatory)

 

Wśród propozycji na prezent dla księdza nie mogło zabraknąć Biblii. Polecamy tę w przekładzie ks. Jakuba Wujka, często określaną mianem „Biblii Wujka”.

Przez 367 lat traktowano ją jako podstawowy polski przekład katolicki, aż do momentu pojawienia się opracowania „Biblii Tysiąclecia”. W książce zachowano język staropolski, jakim posługiwał się jej autor, jednak zastosowano współczesną interpunkcję i ortografię. Z tego względu nikt nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem Biblii i jej przekazem.

 

DLACZEGO

Mówi się, że Biblia to obowiązkowa lektura dla każdej osoby wierzącej, a zwłaszcza dla duchownych. Opracowanie ks. Wujka ma 1008 stron i jest oprawione w twardą, skórzaną okładkę (z wytłoczonymi, złotymi literami), co zwiększa jego trwałość. Biblia pięknie się prezentuje, a co ważniejsze, przyjemnie się ją czyta. Skłania ona do refleksji nad własnym postępowaniem i wiarą, może również być sposobem na poprawę humoru i pocieszenie w gorszy dzień.

 

 

 

 

6. Koszulka religijna, prezent dla księdza

 

Jeśli Twój ksiądz to równy gość i masz z nim przyjazne kontakty, zaprojektuj dla niego koszulkę. T-shirty robione na zamówienie są wykonane z 100% niekurczliwej bawełny ring spun, gwarantującej doskonałą gramaturę i wygodę noszenia. Nadruk, który możesz wybrać, jest niezwykle trwały, zatem koszulkę można bez obaw prać w pralce. Do wyboru mamy dwa kolory koszulki – czarny z białym nadrukiem lub biały z czarnym nadrukiem. Możesz wybrać jedno z gotowych haseł, takich jak “Najlepszy proboszcz pod słońcem” lub “Najlepszy katecheta na świecie”, lub zaproponować własną treść. Koszulki są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, od 128 do XXXL, z tolerancją wymiarów +/-2cm. Jednak pamiętaj, że koszulki są wykonywane na zamówienie, dlatego wybór rozmiaru jest ostateczny.

 

DLACZEGO

Koszulka religijna to doskonały prezent dla księdza, bo łączy on praktyczność z osobistym wyrazem wdzięczności i szacunku. Personalizowany nadruk może odzwierciedlać unikalne cechy księdza, stanowiąc miły, osobisty gest. Dodatkowo koszulka z jakościowej bawełny zapewni komfort użytkowania na co dzień

 

 

 

 

 

7. Prezent dla KSIĘDZA biskupa ŚWIĘCENIA ręcznik HAFT

 

Ręcznik z haftem to niezawodny, wyjątkowy upominek dla księdza, niezależnie od okazji. Jest on wykonany z 100% bawełny, gwarantując miękkość i wysoką chłonność dzięki gramaturze 550 g/m2. Kolorystyka ręcznika jest intensywna i trwała, a haft, wykonany z nici hafciarskich firmy Madeira, nie spiera się ani nie odbarwia, co potwierdza certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Ręcznik oferowany jest w rozmiarze 50×100 cm, a haft umieszczany jest w dolnej, środkowej części, nad elegancką bordiurą. Dostępne są różne warianty haftu, łączące maksymalnie 4 słowa i 1 motyw graficzny. Produkt posiada również praktyczną zawieszkę.

 

DLACZEGO

Prezent dla księdza, biskupa czy na święcenia w postaci ręcznika z haftem jest idealny, ponieważ łączy praktyczność z unikalnością. Indywidualny haft pozwala na wyrażenie szczególnej dedykacji i podziękowania, podczas gdy wysoka jakość i estetyka produktu gwarantują jego trwałość i elegancję.

 

 

 

 

8. Prezent Dla Księdza Proboszcza Za Wieloletnią Posługę

 

Elegancka, szklana statuetka to unikalny prezent na Prymicję lub Rocznicę Święceń Kapłańskich. Produkt cechuje się wyrafinowanym designem, nadrukiem wykonanym za pomocą innowacyjnej techniki LuxorJet II, co gwarantuje idealne odwzorowanie kolorów i trwałość. Na tylnej ściance szkła można umieścić dowolną dedykację w języku polskim lub obcym. Statuetka posiada wymiary 19,5 cm x 17 cm, wykonana jest z 2 cm grubego szkła, co podkreśla jej solidność. Do kompletu jest dodawane estetyczne etui, które dodaje prezentowi klasy. Wybór kształtu i treści zależy od zamawiajacego, a zlecenie realizowane jest dopiero po akceptacji projektu przez klienta, co gwarantuje pełne zadowolenie z końcowego produktu.

 

DLACZEGO

Prezent dla Księdza Proboszcza Za Wieloletnią Posługę to doskonały wybór, ponieważ podkreśla szacunek i wdzięczność za jego poświęcenie. Indywidualna dedykacja sprawia, że prezent jest nie tylko elegancki, ale także bardzo osobisty. To doskonały sposób, aby okazać księdzu uznanie za jego trudną i cenną pracę.

 

 

 

 

9. Podziękowanie komunijne dla księdza katechetki

 

Tu znajdziemy podziękowania dla Księży, katechetów i sióstr zakonnych za przygotowanie do I Komunii Świętej. Prezentem jest ręcznie wykonana księga okolicznościowa, będąca rękodziełem artystycznym. Na głównej stronie księgi znajduje się uniwersalny tekst podziękowań od dzieci komunijnych, ozdobiony piękną kompozycją kwiatów materiałowych. Księgi są wykonywane techniką kolażu dekoracji przestrzennej z użyciem papieru, tektury, papieru ręcznie czerpanego, kleju, tkaniny jutowej, eko skóry, kwiatów materiałowych, zasuszanych kwiatów prawdziwych, wstążek, perełek i innych elementów dekoracyjnych. Oprawa księgi jest malowana na złoto. Grubość papieru to 90 g, a wymiary pamiątki w opakowaniu to: długość 23 cm, wysokość 19 cm, szerokość 8 cm. Do prezenty dodawane jest pudełko przeźroczyste i drewniany stojak. Możliwa jest także personalizacja tekstu na życzenie klienta.

 

DLACZEGO

Podziękowanie komunijne dla księdza katechetki jest dobrym prezentem z kilku powodów: Pokazuje wdzięczność i szacunek wobec ich pracy jako duchowych przewodników i nauczycieli, a także wyraża uznanie, przez co wzmacnia ich motywację i pasję do kontynuowania swojej posługi. Ponadto takie podziękowanie jest również dowodem na to, że ich wysiłki nie poszły na marne i miały rzeczywisty wpływ na życie uczniów, którzy przechodzili przez etap przygotowań do sakramentu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ