fbpx

Ranking 10 najlepszych prezentów dla nauczyciela w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

Jakie prezenty dla nauczyciela kupić?

 

Wręczanie nauczycielom prezentów z okazji Dnia Nauczyciela czy też zakończenia roku szkolnego stało się już tradycją. Jednak bardzo często uczniowie oraz ich rodzice nie do końca wiedzą, co wybrać na prezent. Jak się okazuje, na zakup podarunku nie trzeba wydawać zbyt dużo, bo najważniejszy jest gest.

Jakie prezenty nauczyciele dostają najczęściej?

Jednym z najpopularniejszych prezentów dla nauczycieli są kwiaty. Poprzez piękny bukiet uczniowie mogą wyrazić wdzięczność za trud włożony w ich edukację. Co więcej, do ładnych i pachnących kwiatów można dodać niewielki bilecik z dedykacją, który zostanie na pamiątkę. Równie popularnym podarunkiem są słodycze. Elegancko wyglądająca bombonierka jest przez niektórych uważana za lepszy prezent, ponieważ jej zawartością nauczyciel może podzielić się z kolegami i koleżankami z pracy, a także z rodziną (lub swoimi podopiecznymi).

 

Ile powinien kosztować prezent dla nauczyciela?

Przeważnie to rodzice decydują o tym, ile będzie kosztować prezent dla nauczyciela, gdyż to z ich budżetu jest kupowany. W tej kwestii sporo zależy od tego, ile osób będzie wręczać podarunek. Jeśli uczniowie ustalili, że dadzą nauczycielowi jeden, wspólny prezent, kwota może być nieco wyższa – zwłaszcza jeśli ma to być przedmiot dla osoby, która spędza z dziećmi bardzo dużo czasu, czyli np. wychowawcy. W takiej sytuacji optymalny budżet to ok. 100 lub 200 zł. Gdy każdy uczeń postanowi podarować nauczycielowi prezent osobno, nie musi to być kwota powyżej 50 zł. Miejmy na uwadze, że otrzymanie bardzo drogiego przedmiotu może być dla nauczyciela bardzo krępujące, nie powinno się go stawiać w tak niezręcznej sytuacji.

 

Czego nie powinno się wręczać nauczycielowi?

Pewne rzeczy nie sprawdzają się zbyt dobrze jako prezent dla nauczyciela. Mowa tu m.in. o kosmetykach i perfumach. Rzadko kiedy uczniowie znają pedagogów na tyle dobrze, że są w stanie wybrać produkty spełniające ich oczekiwania. Nie poleca się także kupowania alkoholu i różnego rodzaju bibelotów (choć od tego są pewne wyjątki). Ozdoby mogą nie pasować do wystroju domu nauczyciela, więc trafią do szafy i będą się jedynie kurzyć.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Notatnik jest bardzo dobrą propozycją dla osób, które dbają o środowisko naturalne. Wszystko ze względu na to, że został on wykonany z ekologicznego papieru (z makulatury). Na okładce umieszczono napis, który jest formą podziękowania za wykonywaną pracę.

Wady

Część osób uważa, że notes nie do końca elegancko się prezentuje. Mimo że jest on zapakowany w ładne pudełeczko, pojawiają się opinie, że nie wygląda efektownie jako podarunek.

Podsumowanie

Wykorzystany do produkcji papier spełnia normy, takie jak EU ecolabel i NAMP RECYCLED APPROVED. Notatnik ma 80 grubych, gładkich kartek, na których można zapisywać np. ważne wydarzenia. Notes ma format A5.

Drugi wybór

Zalety

Kubek ma dużą pojemność, można w nim przygotować kawę lub herbatę. Znajduje się na nim kolorowy nadruk wykonywany z wykorzystaniem metody sublimacji. Sami możemy wybrać wzór, jaki znajdzie się na kubku.

Wady

Naczynie ma małe ucho, dlatego osoby mające duże dłonie mogą mieć problem z jego przenoszeniem, zwłaszcza gdy jest napełnione kawą lub innym napojem.

Podsumowanie

Podarunek nadaje się dla nauczyciela wychowania przedszkolnego, jak i pracującego w szkole podstawowej. Kubek ładnie wygląda, wykonano go z solidnej ceramiki w białym kolorze. Naczynie jest zapakowane w kartonik, który można dodatkowo ozdobić. Jego wysokość wynosi 9,5 cm, a średnica jest równa 8 cm.

Rozważ też

Zalety

Podziękowanie ma formę pamiątkowej tablicy, którą można zawiesić w pokoju nauczycielskim lub w swoim domu. Będzie to dodatkowa dekoracja pomieszczenia. Do zestawu można dokupić stojak, aby móc ustawić podarunek na biurku.

Wady

Tablica jest wykonana ze sklejki o stosunkowo niewielkiej grubości. Może się zdarzyć, że w wyniku upadku na ziemię z dużej wysokości podziękowanie pęknie.

Podsumowanie

To odpowiedni podarunek dla wychowawcy. Na tablicy znajduje się drzewko z liśćmi, na których mogą podpisać się wszyscy uczniowie. Wymiary podziękowania to: 28 cm x 38 cm. Prezent stanie się pamiątką na wiele lat, dzięki której nauczyciel szybko nie zapomni o swoich wychowankach.

 

10 najlepszych prezentów dla nauczyciela. Opinie w 2024 roku

 

Nauczyciele odgrywają ważną rolę w edukacji i wychowywaniu dzieci. To oni zachęcają pociechy do szerzenia wiedzy o świecie, rozwijaniu swoich umiejętności oraz pasji. Nie zawsze jest to proste. Z tego powodu każdy nauczyciel zasługuje na prezent, choćby z okazji swojego święta, które jest obchodzone w październiku. Co warto kupić? W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów.

 

1. Notatnik z ekologicznego papieru

 

Co na prezent wybrać? To zależy od tego, z jakiej okazji chcemy wręczyć nauczycielowi podarunek. Szukając odpowiedniej propozycji na koniec roku szkolnego w 2024 roku warto zwrócić uwagę na estetyczny i wyjątkowo praktyczny notatnik. Do zestawienia wybraliśmy produkt wykonany z ekologicznego papieru, który spodoba się osobom dbającym o środowisko naturalne.

Na okładce umieszczono napis: „Trzeba wielkiego serca by tak wspaniale rozwijać umysły młodych ludzi”. Wręczając taki notatnik nauczycielowi pokazujemy, że doceniamy jego starania i ciężką pracę. To bardzo miły gest, który z pewnością zostanie doceniony.

 

DLACZEGO

Notatnik jest zapakowany w pudełko, więc od razu można go dać w prezencie. W środku możemy napisać dedykację od całej klasy lub zostawić puste kartki. Tego typu produkt przyda się każdemu nauczycielowi, niezależnie od tego, jakiego uczy przedmiotu. Można w nim zapisywać ważne wydarzenia, rzeczy, o których nie można zapomnieć itp.

 

 

 

 

 

2. Kubek Na Dzień Nauczyciela

 

Nie tylko w szkole podstawowej czy średniej nauczyciele dostają prezenty z okazji swojego święta. Na uwagę zasługuje też taka placówka jak przedszkole, w której maluchy są przygotowywane do dalszych lat edukacji. Prezent dla nauczyciela wychowania przedszkolnego może być tani – najważniejsze jest to, aby wyrażał wdzięczność dzieci i ich rodziców za codzienną opiekę oraz cierpliwość. Proponujemy więc kubek z nadrukiem, który możemy samodzielnie wybrać.

Może to być np. napis: „Dla naszej Pani” lub „Nasza Kochana Pani Przedszkolanka”. Naczynie ma pojemność 330 ml i jest wykonane z ceramiki. Nadruk jest wykonany z wykorzystaniem metody sublimacji. Nie ma ryzyka, że szybko zacznie się ścierać.

 

DLACZEGO

Kubek to na tyle praktyczny i uniwersalny prezent, że ucieszy niemal każdą osobę. Jeśli znajdzie się na nim dedykacja, podarunek na pewno okaże się trafiony. Nauczyciel wychowania przedszkolnego może wziąć kubek do domu lub zostawić w przedszkolu, aby móc w wolnej chwili napić się z niego ciepłej kawy bądź herbaty.

 

 

 

 

3. Podziękowanie prezent drzewko

 

Dobrym podarunkiem dla wychowawcy, zwłaszcza gdy uczniowie kończą kolejny etap edukacji i opuszczają mury szkoły, jest pamiątkowa tablica w formie podziękowania. Jest ona wykonana ze sklejki, znajduje się na niej drzewko z listkami. Uczniowie mogą się na nich podpisać, aby nauczyciel nie zapomniał o swoich podopiecznych. W dolnej części tablicy umieszczony jest napis „Dziękujemy” razem z oznaczeniem klasy wręczającej prezent. Wymiary podziękowania to: 28 cm x 38 cm.

 

DLACZEGO

Tablica elegancko się prezentuje. Nauczyciel może ją powiesić w dobrze widocznym miejscu w domu, aby miło wspominać swoich uczniów. To pamiątka na wiele lat. Można do niej dokupić niewielki stojak, żeby móc ustawić ją na biurku.

 

 

 

 

4. Plakat Tower Bridge

 

Jak zaskoczyć swojego ulubionego nauczyciela? Możemy kupić mu prezent związany z przedmiotem, którego uczy. To fajny pomysł zwłaszcza dla osób, które mają świetny kontakt z uczniami i chętnie rozmawiają z nimi o swoich pasjach, zainteresowaniach itp. Dla nauczycielki angielskiego lubiącej oryginalne dodatki do wnętrz polecamy plakat przedstawiający panoramę Londynu z Tower Bridge w centralnym punkcie.

Jest on wydrukowany na grubym papierze wykazującym odporność na rozerwanie i blaknięcie pod wpływem promieni UV. Produkt jest oprawiony w antyramę, dlatego można go od razu powiesić na ścianie.

 

DLACZEGO

Plakat z widokiem na Londyn nawiązuje do języka, którego uczy wybrana nauczycielka. Piękny kadr pokazuje miasto nocą, widać na nim wiele świateł ulicznych odbijających się od tafli Tamizy. Plakat jest świetnej jakości, jego wymiary to: 33 cm x 95 cm. To produkt, który będzie doskonałą dekoracją sypialni lub pokoju dziennego.

 

 

 

 

5. Zegar Matematyka

 

Matematyka jest przedmiotem, który nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Tym bardziej prezent dla uczącego jej nauczyciela powinien być dobrze przemyślany i pełnić funkcję podziękowania za dotychczasowe starania oraz okazaną uczniom pomoc w rozwiązywaniu trudnych równań. Jeżeli nauczyciel matematyki jest osobą z dużym poczuciem humoru, na pewno przypadnie mu do gustu nietypowy zegar ścienny.

Zamiast cyfr na tarczy są różne działania matematyczne, ich wyniki odpowiadają poszczególnym godzinom. To ciekawy produkt, który jest nie tylko oryginalną ozdobą wnętrza, ale też świetną metodą na pobudzenie szarych komórek.

 

DLACZEGO

Zegar matematyka wygląda zabawnie, może też ułatwić rozwiązywanie łamigłówek i równań. Nauczyciel na długo zapamięta swój prezent, zwłaszcza gdy powiesi go w dobrze widocznym miejscu w swoim domu. Czasomierz ma średnicę 30 cm, jego tarcza jest chroniona przez solidną szklaną szybę. Zegar można podarować z okazji Dnia Edukacji Narodowej, urodzin nauczyciela lub w dniu przejścia na emeryturę.

 

 

 

 

6. Złoty puchar

 

Co nadaje się dla nauczyciela wychowania fizycznego (WF)? Czekoladki mogą nie być zbyt dobrym wyborem, zwłaszcza w przypadku osoby przywiązującej dużą wagę do zdrowego stylu życia. Biorąc pod uwagę specyfikę nauczanego przedmiotu bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup złotego pucharu. Na płytce można wygrawerować dowolną dedykację, więc będzie to spersonalizowana pamiątka.

Nauczyciel może postawić swój puchar w gablocie w pokoju nauczycielskim lub swoim domu, aby móc miło wspominać uczniów. Jesteśmy pewni, że takiego prezentu nauczyciel nie będzie się spodziewał, więc będzie to dla niego miłe zaskoczenie.

 

DLACZEGO

Złoty puchar to idealny podarunek zarówno na Dzień Nauczyciela, jak też na koniec sezonu sportowego czy pożegnanie ze swoim trenerem. Produkt został wykonany z tworzywa ABS i metalu. Ma marmurową podstawę. Puchar pięknie połyskuje i wygląda tak, jakby był z prawdziwego złota. O takim prezencie marzy każdy sportowiec.

 

 

 

 

7. Srebrna bransoletka nutki

 

Czasami uczniowie narzekają, że dla niektórych nauczycieli nie mogą wybrać odpowiedniego prezentu – np. dla nauczyciela muzyki. Jeśli tego przedmiotu uczy kobieta, może jej się spodobać delikatna biżuteria, taka jak bransoletka z zawieszkami w kształcie nut. Została ona wykonana ze srebra (próba 925). To model pozłacany, którego długość wynosi 17 cm (dodatkowo ma 3 cm przedłużkę).

Bransoletka efektownie prezentuje się na nadgarstku, a ponieważ nie jest gruba i ciężka, nie będzie przeszkadzać przy wykonywaniu codziennych czynności.

 

DLACZEGO

Bransoletka spodoba się nauczycielce, dla której muzyka jest prawdziwą pasją. Delikatne nutki dodają elegancji. To subtelna biżuteria, którą można zakładać na co dzień. Jednocześnie to oryginalny muzyczny prezent, odpowiedni np. dla osoby prowadzącej szkolny chór lub zespół wokalno-instrumentalny. Do bransoletki warto dokupić ozdobne pudełeczko, aby w efektowny sposób zapakować prezent.

 

 

 

 

8. Wieczne Pióro Parker Sonnet

 

Naszą propozycją dla osoby uczącej historii jest eleganckie i solidne wieczne pióro. Wytypowaliśmy produkt Parker Sonnet, który ma mosiężny korpus i nakładkę. Jest on pokryty czarnym, błyszczącym lakierem. Dużo piszący nauczyciel może nosić pióro cały czas przy sobie i mieć je na wyciągnięcie ręki.

Stalówka została wykonana ze stali nierdzewnej i jest platerowana złotem typu F. Co więcej, mamy możliwość wygrawerowania produktu.

 

DLACZEGO

Wieczne pióro jest lepsze niż zwykły długopis, ponieważ umożliwia płynny i delikatny ruch dłoni po kartce. Pisze się nim znacznie lżej i wygodniej. Poza tym tego typu produkty są na tyle trwałe, że można je użytkować przez wiele lat. Nauczyciel z pewnością nie będzie rozstawał się ze swoim piórem podczas lekcji i sprawdzania testów w domu.

Produkt marki Parker prezentuje się niezwykle stylowo, jest odpowiedni dla kobiety i mężczyzny. Złote elementy świetnie kontrastują z czarnym korpusem. Co ważne, pióro nie jest podatne na zadrapania i podobne uszkodzenia.

 

 

 

 

9. Puszka z krówkami

 

Jak już zostało wspomniane, nauczycielowi można wręczyć słodki upominek. Jednak nie musi być to zwykła bombonierka. Znacznie ciekawiej wygląda puszka, wewnątrz której znajdują się słodkie krówki. Tak nietypowo zapakowane słodycze będą dla pedagoga miłym zaskoczeniem. Pojemność puszki to 0,9 l, została wykonana z metalu. Opakowanie ozdobiono naklejką prezentującą tablicę szkolną. Widać na niej napis „Lekcja”, a pod spodem: „Temat: Słodki prezent z okazji Dnia Nauczyciela”.

 

DLACZEGO

Puszka ładnie się prezentuje. Istnieje możliwość zamiany krówek na lizaki, a także zmiany samego wzoru naklejki. Nie jest to drogi podarunek. Pedagog z pewnością na długo go zapamięta, a pusta puszka może być elementem dekoracyjnym pokoju nauczycielskiego.

 

 

 

 

10. Etui na okular

Jeżeli nauczyciel nosi okulary, bez wątpienia doceni praktyczny podarunek, jakim jest poręczne etui. Jest ono wykonane z czarnej skóry ekologicznej i wykazuje odporność na przetarcia. Co ważne, akcesorium można spersonalizować i umieścić na nim imię pedagoga oraz krótkie motto lub dedykację. W etui zmieszczą się dowolne okulary, których szerokość wynosi maksymalnie 15,5 cm. Jego całkowite wymiary to: 15,9 cm x 6,6 cm x 3,6 cm.

 

DLACZEGO

Etui na okulary to prezent, którego nauczyciel prawdopodobnie nie będzie się spodziewał. Jednak z pewnością okaże się ono przydatne. Otwieranie i zamykanie akcesorium nie jest trudne z uwagi na samozamykający się zawias. Wewnątrz można bezpiecznie przechowywać zarówno okulary korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ