fbpx

Prezenty na chrzciny dla chłopca

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Gryzak jest wykonany z elastycznej gumy, co daje pewność, że maluch nie uszkodzi ząbków. Ma on ciekawe kolory, a dodatkowo jest niewielki i pociechy mogą go z łatwością chwycić. Produkt wspomaga rozwój motoryki oraz koordynacji ruchowej.

Wady

Mycie piłeczki jest trochę kłopotliwe, ponieważ na jej powierzchni znajduje się wiele otworów. Trzeba poświęcić dużo czasu, aby dotrzeć do wszystkich zakamarków.

Podsumowanie

Produkt może pełnić funkcję gryzaka i zabawki, co świadczy o jego praktyczności. Jest on wykonany z materiału bez szkodliwych substancji w składzie (takich jak ftalany, PVC czy Bisfenol A). Wewnątrz gryzaka znajduje się grzechotka.

Drugi wybór

Zalety

Chodzik ciekawie wygląda, przypomina białego misia. Znacząco ułatwia on maluchowi naukę chodzenia i poruszanie się po domu. Kółka zostały zabezpieczone gumką, która zapobiega zarysowaniu podłogi. Model jest wykonany z solidnego drewna.

Wady

W górnej części zabawki znajduje się klapa. Istnieje ryzyko, że maluch ją podniesie i przygniecie paluszki, więc trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć.

Podsumowanie

Model ma stosowne certyfikaty i zapewnia dzieciom bezpieczeństwo w czasie zabawy. Maluchy z pewnością zainteresują się sorterem z klockami do układania, dwustronnymi puzzlami, tablicą do rysowania kredą oraz labiryntem ze zwierzątkami. To chodzik dający wiele możliwości zabawy. Na pewno nie znudzi się za szybko.

Rozważ też

Zalety

Zabawkowy laptop jest interaktywny, ma wygodny uchwyt do przenoszenia, który mieści się w dziecięcej rączce. Podczas zabawy maluch może podnosić i opuszczać klapkę, a także wciskać klawisze słuchając przy tym piosenek oraz różnych wyrażeń i zwrotów.

Wady

Obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego. Trzeba uważać, aby dziecko nie zrzuciło laptopa z dużej wysokości na podłogę, bo może się zniszczyć.

Podsumowanie

Zabawka bez wątpienia zainteresuje malucha. Sposób jej działania możemy dostosować do wieku i umiejętności pociechy, gdyż ma kilka poziomów nauki. Laptop ładnie wygląda, w dodatku wyposażono go w wyświetlacz LED. Wszystkie zwroty wypowiadane są w języku polskim, maluch może poznawać kolory, kształty, litery i cyferki.

 

 

Najlepsze prezenty na chrzciny dla chłopca

 

Chrzest to jeden z najważniejszych sakramentów w religii chrześcijańskiej. Po chrzcinach dziecko jest częścią wspólnoty. Z tej okazji warto kupić małemu chłopcu prezent, który upamiętni to ważne wydarzenie. Niestety, wybranie odpowiedniego upominku nie zawsze jest łatwe. Poniżej znajdziesz nasze propozycje, które na pewno spodobają się malcowi. Zachęcamy do sprawdzenia, co jest polecane na prezent w 2024 roku.

 

Bright Starts Oball

 

Kolorowy gryzak Bright Starts Oball to fajny podarunek od cioci. Kulka została wykonana z elastycznego i w pełni bezpiecznego materiału – gumy. Dzięki temu pociecha nie uszkodzi sobie rosnących ząbków. We wnętrzu gryzaka znajduje się kolorowa grzechotka, która podczas zabawy wydaje różne dźwięki, które na pewno zainteresują małego chłopca.

Piłka ma duże, okrągłe otwory, więc chwytanie zabawki jest bardzo łatwe. Ponieważ gryzak wykonano z miękkiego materiału, dziecko może go rzucać, zgniatać, odbijać i kopać bez obaw o zranienie się. Po zgnieceniu piłki przez chłopca w czasie zabawy wróci ona do swojego oryginalnego kształtu.

Gdy maluszek podrośnie, zabawka okaże się przydatna w okresie ząbkowania. Podarowany na chrzciny gryzak będzie towarzyszył dziecku przez wiele lat i będzie wspomagał jego rozwój.

 

DLACZEGO

Zastanawiając się, co na prezent dla chłopca, warto zainwestować w praktyczny przyrząd. Piłka Bright Starts Oball to zabawka, która pomoże dziecku rozwinąć percepcję i zdolność poruszania się. Co więcej, z produktu zadowoleni będą rodzice maluszka, gdy ten rozpocznie ząbkowanie, gdyż obudowa gryzaka jest miękka. Poza tym zabawa piłką nauczy chłopca chwytania.

 

 

 

 

Small Foot Legler

 

Drewniany chodzik pchacz Small Foot Lager to dobry pomysł na praktyczny prezent na chrzciny dla małego chłopca. Będzie to świetny podarunek od ojca chrzestnego. Chodzik swoim kształtem przypomina uśmiechniętego białego misia, dlatego maluszek nie będzie się go bał.

Zabawka składa się z wielu edukacyjnych elementów, które na pewno zainteresują pociechę. Wielu dzieciom spodobał się kolorowy labirynt ze zwierzętami i tablica do rysowania kredą. Z kolei wbudowany zegar na pewno przyda się na późniejszym etapie życia, gdy chłopiec będzie uczył się odczytywać godzinę.

Z kolei kolorowe puzzle posłużą malcowi do nauki liczenia. Jednak największym atutem zabawki jest to, że zapewni dziecku podparcie przy stawianiu pierwszych kroków.

 

DLACZEGO

Ojciec chrzestny to osoba, która powinna aktywnie uczestniczyć w życiu dziecka i wpływać na jego rozwój. Dlatego warto podarować swojemu chrześniakowi, zabawkę, z której będzie zadowolony, a także nauczy go pożytecznych umiejętności. Dając dziecku chodzik, pomożesz rodzicom zmniejszyć wydatki na zabawki dla pociechy.

 

 

 

 

Fisher Price

 

Zabawka Fisher Price E bardzo popularny prezent z okazji chrzcin. Jest to niewielki, interaktywny laptop służący do nauki. W czasie zabawy maluszek naciska losowe klawisze, co uruchamia piosenki i różne wypowiedzi. Produkt ma wgrane programy uczące pociechę liter, cyfr, kolorów oraz kształtów różnych obiektów.

Zabawkę wykonano z bardzo trwałego materiału, dlatego mogą się nią bawić już chłopcy od 6 miesiąca życia. Po otrzymaniu podarunku od matki chrzestnej dziecko może wraz z nią uczyć się nowych słów i przypisywać je do obrazów, które wyświetlają się na ekranie.

Produkt ma kilka poziomów edukacyjnych, które dopasowano do wieku maluszka. Na początku dźwięki mają za zadanie tylko rozbudzić ciekawość pociechy, by potem nauczyła się ona odpowiadać i reagować na proste zadania.

 

DLACZEGO

W czasie zabawy maluszki reagują na wiele bodźców, dlatego szybciej się uczą. Ten interaktywny laptop ma wgrane ciekawe piosenki, które sprawią, że szybciej nauczy się nowych słów.

 

 

 

 

Tiny Love TL1303006830R

 

Karuzela Tiny Love TL1303006830R to idealny podarunek dla chłopca z okazji chrzcin. Zabawka ma wbudowany projektor, który zapewnia dużo frajdy podczas zabawy. Powodem, dla którego wiele osób kupiło ten produkt dla malców, jest jego dopasowanie się do etapów rozwoju pociechy.

Przez pierwsze 5 miesięcy życia karuzela ma wbudowany projektor oraz baldachim, na którym wyświetlane są projekcje świetlne. Zabawka w ciągu dnia pobudza zainteresowanie maluszka, a w nocy ułatwia mu zaśnięcie. Między 5 a 18 miesiącem życie chłopca produkt można zmienić w pozytywkę, która wyświetla projekcje na suficie.

Gdy malec skończy 1,5 roku, zabawka zamieni się w lampkę nocną. Karuzela ma wgranych kilka melodii, które uspokajają maluszka i ułatwiają zaśnięcie.

 

DLACZEGO

Poza podarowaniem maluszkowi Pisma Świętego czy innej pamiątki warto dać mu upominek, który zostanie z nim przez kilka miesięcy. Kolorowa karuzela z projektorem i pozytywką będzie idealnym podarunkiem od dziadków dla wnuków. Dzięki pozytywce, która jest częścią zabawki, rodzice znacznie łatwiej ukołyszą maluszka do snu.

 

 

 

 

Fisher Price CJV64

 

Interaktywny szczeniak „Uczniak” to ciekawy produkt marki Fisher Price. Jest to miękka zabawka, którą można podarować chłopcu w dniu jego chrztu. Produkt spodoba się dzieciom w każdym wieku, bo dzięki licznym receptorom, odpowiada on na ich dotyk.

Po przytuleniu przez maluszka lub złapaniu za rękę zabawka zaczyna się śmiać, śpiewać lub mówić do pociechy. Produkt ma również wgrany program nauki, który można dopasować do wieku chłopca, co pomoże zwiększyć jego zasób słów, a także nauczy go kolorów, alfabetu i liczb.

Zabawka ma 3 programy dopasowane do różnych poziomów rozumowania u najmłodszych. Pierwszy skierowany jest do chłopców do 6 miesiąca życia, następny jest dla dzieci do 12 miesiąca, a ostatni do 18 miesiąca.

 

DLACZEGO

Szukając dobrego prezentu z okazji chrzcin, warto podarować dziecku interaktywną zabawkę. Dzięki temu malec nie tylko będzie mieć miękkiego przyjaciela, do którego się przytuli. Taka zabawka rozbudza jego ciekawość i zainteresuje pociechę nauką. Następnie poprzez naśladowanie nauczy maluszka wielu ciekawych rzeczy.

 

 

 

 

Fisher Price Rainforest ZA2290

 

Mata edukacyjna Fisher Price Rainforest ZA2290 to bardzo ciekawy pomysł na prezent dla dziecka przyjmującego sakrament chrztu. Jest to ciekawa zabawka, z której mogą korzystać nawet bardzo małe dzieci od dnia swoich narodzin. Mata jest miękka, dlatego podczas zabawy maluszek jest bezpieczny.

Pod materiałem znajduje się gruba warstwa gąbki, łagodząca upadki dziecka. Rodzic może również podpiąć pałąk z wiszącymi zabawkami, które na pewno wzbudzą ciekawość pociechy. Mata ma również sensory światła i dźwięku, grające ulubione piosenki małego chłopca.

Zabawka ma również program pomagający uspokoić płaczącego malca i ułatwi mu pójście spać. Wszystkie dźwięki i melodie przypominają odgłosy lasu tropikalnego, co zainteresuje wielu malców.

 

DLACZEGO

Maty edukacyjne są jednym z najczęściej kupowanych prezentów dla malców. Nie tylko rozwijają ich wyobraźnię, ale również przyspieszają rozwój dzieci. Poza tym dzięki możliwości odtwarzania spokojnych dźwięków chłopiec szybciej się uspokoi i zaśnie po dniu zabawy.

 

 

 

 

Smily Play S2018PR 0801

 

Niektórzy rodzice czekają, aż maluch podrośnie, by go ochrzcić. Dobrym pomysłem na prezent z okazji przyjęcia sakramentu dla nieco starszych dzieci będzie Smily Play S2018PR 0801, czyli interaktywny stolik do zabaw.

Na blacie znajduje się wiele różnych gier, które mają za zadanie pobudzić wyobraźnię maluszka i nauczyć go rozpoznawania obiektów. Liczne przyciski uruchamiają sygnały dźwiękowe jak melodyjki. Każda czynność zostaje nagrodzona, co zachęca chłopca do dalszej zabawy.

Stolik ma też wbudowane niewielkie lampki, które migają, gdy poprawnie wypełni się zadanie. Gdy malec zaczyna się bawić i porusza różne figury, usłyszy głos nazywający poszczególne przedmioty, ich kształty i kolory. Dzięki powtarzaniu czynności dziecko szybciej opanuje te pojęcia.

 

DLACZEGO

Dzieci można chrzcić w różnym wieku. Trzeba to wziąć pod uwagę, gdy wybieramy prezent dla dziecka. Jeśli malec ma już kilkanaście miesięcy, to interaktywny stolik do zabaw pomoże mu w poznawaniu nowych wyrazów. Po wybraniu odpowiedniego przycisku dziecko usłyszy cyfry lub litery w alfabecie, które może powtórzyć. Dzięki tej zabawce chłopiec szybciej nauczy się mówić i nazywać niektóre przedmioty.

 

 

 

 

Little Tikes Activity Garden

 

Little Tikes Activity Garden to zabawka o dużych wymiarach, która jest idealnym prezentem na chrzciny. Jest to duże centrum zabaw, które pomoże chłopcu z prawidłowym rozwojem psychomotorycznym. W czasie zabawy maluszek nauczy się jak rozwiązywać problemy (przejścia między poszczególnymi elementami), a także będzie mógł bawić się wbudowanymi interaktywnymi puzzlami.

Celem produktu jest stymulacja młodego umysłu poprzez kolory, różne tekstury czy kształty. Zdolności abstrakcyjnego myślenia chłopiec nauczy się, gdy zauważy, że centrum zabaw można demontować i montować na nowo według własnych preferencji.

Ponieważ poszczególne części placu zabaw można ze sobą dowolnie łączyć, zabawa trwa przez kilka godzin.

 

DLACZEGO

Jakie dziecko nie kocha zabawy na placu zabaw? Kupując malcowi taki prezent, zapewnisz mu dużo frajdy przez wiele lat. Produkt wykonano z miękkich, ale bezpiecznych materiałów, które będą w stanie utrzymać ciężar 2 -letniego chłopca.

 

 

 

 

CDF63 Fisher Price Malucha Pl

 

Szukając dobrego prezentu dla chłopca z okazji jego chrztu, warto zastanowić się nad CDF63 Fisher Price Malucha Pl. Jest to edukacyjny fotelik stworzony dla najmłodszych. Na siedzisku znajdują się receptory, wykrywające wagę maluszka.

Na oparciu fotela znajduje się pilot oraz książka. Wybierając odpowiednie przyciski lub przewracając kartki, chłopiec usłyszy nazwy różnych kształtów, cyfr czy kolorów.

Gdy wraz z wiekiem, malec je powtarza, jego zasób słów wzrasta. Zabawka ma bogaty wybór najlepszych piosenek, które dziecko na pewno zapamięta. Rodzic może ustawić poziom nauki, adekwatny do kompetencji chłopca.

 

DLACZEGO

Wygodne, interaktywne siedzenie to idealny prezent, z którego dziecko może korzystać codziennie. Zabawka uruchamia się, gdy tylko maluszek na niej usiądzie. Warto kupić chłopcu ten upominek, gdyż poprzez wesołe piosenki i wypowiedzi, fotelik zapewni mu miło spędzony czas.

 

 

 

 

Niania elektroniczna Xblitz See You

 

Elektroniczna niania Xblitz See You pozwala na stałe obserwowanie dziecka, nawet gdy znajdujemy się w innym pomieszczeniu. W zestawie jest nadajnik oraz odbiornik wyposażony w kolorowy wyświetlacz. Elementy te komunikują się ze sobą bezprzewodowo. Sprzęt jest zasilany bateriami, jego zasięg w budynku to 50 m, a w terenie otwartym do 250 m. Ważne jest to, że nianię wyposażono w tryb nocny, więc działa niezawodnie przez całą dobę. Ma ona także funkcje alarmowe, informujące m.in. o przebudzeniu pociechy.

 

DLACZEGO

Wielu rodziców twierdzi, że elektroniczna niania to niezbędne urządzenie. Model oferowany przez markę Xblitz daje możliwość podglądania na żywo tego, co dzieje się w pokoju dziecka. Ponadto możemy kontrolować temperaturę w pomieszczeniu i włączać zdalnie kołysanki. To sprzęt, który jest użyteczny.

 

 

 

 

Buciki złote swarovski crystals 039

 

Wybór prezentu dla chłopca może być dość trudny, ale atrakcyjnym pomysłem są buciki Złote Swarovski Crystals 039. Produkt jest platynowany 24 karatowym złotem, przez co ładnie się błyszczy i przypomina małe dzieło sztuki, które wpadnie w oko koneserom, a może zmotywuje w przyszłości dziecko do kolekcjonowania ozdobnych figurek. Obuwie przystrojono kryształkami Swarovskiego, które pięknie mienią się w świetle zarówno słonecznym, jak i lampy. Warto wspomnieć, że prezent jest wykonany z dbałością o najmniejsze szczegóły. Figurka zapakowana jest z estetyczne pudełko, w którym ładnie się prezentuje.

 

DLACZEGO

Taki upominek można położyć w wyjątkowym miejscu w pokoju czy salonie, a dziecko, gdy dorośnie, będzie pamiętać o swoim chrzcie. Prezent ma głównie walory ozdobne i może rozbudzić w maluchu pasję do kolekcjonowania ciekawych i artystycznych figurek lub dzieł sztuki. Piękne, złote buciki wysadzane dodatkowo kryształkami gwarantują zachwyt rodziców.

 

 

 

 

Kolczyki Escala Cargol srebrne

 

Kolczyki Escala Cargol srebrne to idealny prezent dla dziewczynki na uroczystość chrztu. Biżuteria prezentuje się bardzo elegancko.Kolczyki są niewielkie i bardzo delikatne, więc nadają się nawet do noszenia na co dzień, chociaż warto taką pamiątkę używać na wyjątkowe okazje, aby się nie zniszczyła. Produkt wykonany jest ze srebra (próba 925), które nie uczula. Dziewczynka, gdy podrośnie, będzie zachwycona delikatnym wzorem, dodającym lekkości i podkreślającym delikatność.

 

DLACZEGO

Biżuteria to jeden z bardziej praktycznych prezentów – chętnie dajemy ją rodzinie i przyjaciołom. Kolczyki mogą stanowić symbol wyjątkowego dnia, który w przyszłości będzie się wspominać – wystarczy spojrzeć na piękny dodatek. Produkt tworzony jest ręcznie, dlatego można mieć pewność, że nie znajdzie się drugiego wyglądającego identycznie. Prezent pakowany jest w ładne i eleganckie pudełko i torebkę, w której można go przechowywać, dopóki dziewczynka nie dorośnie.

 

 

 

 

FUJIFILM INSTAX MINI

 

Bardzo praktycznym prezentem od chrzestnej może być FUJIFILM INSTAX MINI – jest to aparat polaroidowy, który od razu drukuje zdjęcia. Fotografii nie trzeba wywoływać, a pamiątka z danego momentu jest gotowa w kilka chwil – ze zdjęć można stworzyć piękny album. Na początku to rodzic może robić pamiątkowe zdjęcie dziecku, a po kilku latach maluch sam może robić fotografie. Model ma w zestawie pasek, więc maluch może bezpiecznie trzymać go na szyi. Istnieje możliwość doboru koloru korpusu aparatu – w ten sposób prezent będzie bardziej spersonalizowany.

 

DLACZEGO

W dzisiejszych czasach rzadko wywołuje się zdjęcia, zwykle pozostają one na karcie pamięci lub innym nośniku cyfrowym. Robiąc fotografie aparatem typu polaroid, z każdym dniem powstają nowe pamiątki, które można trzymać w albumie lub ozdabiać nimi pokój. Na początek zdjęcia dziecka może zrobić rodzic, a gdy maluch podrośnie, aparat może towarzyszyć mu przy różnych ważnych wydarzeniach.

 

 

 

 

Pismo Święte, Pamiątka Chrztu Świętego

 

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, Pamiątka Chrztu Świętego to najlepszy prezent od chrzestnego, gdyż jego zadaniem jest prowadzić chrześniaka lub chrześnicę na drodze wiary. Dziecku można czytać przypowieści, które przybliżą mu dzieje Świętych i rozwój chrześcijaństwa. W Biblii znajdują się puste strony – w zamyśle przeznaczone są do zapisywania wydarzeń rodzinnych. Tam można również napisać życzenia i ważne słowa, które dziecko odczyta, kiedy dorośnie. Oprawa książki jest bardzo ładna – twarda z ozdobnym grzbietem, więc atrakcyjnie prezentuje się na półce. Biblia ma bardzo ozdobne, pamiątkowe wydanie z obwolutą, na której znajdują się XIX-wieczne ornamenty. Pismo Święte ma 1432 strony. W Biblii jest także błogosławieństwa Jana Pawła II dla rodzin.

 

DLACZEGO

Najlepszy prezent to taki, który nie tylko ładnie się prezentuje, ale jest także czemuś służy. W uroczystości Chrztu Świętego chodzi o wprowadzenie osoby do wspólnoty wiary. Maluch może z Pismem Świętym poznawać nauki kościoła już od najmłodszych lat. W Biblii dziecko znajdzie pięknie ilustracje namalowane przez Gustave’a Doré, które pomogą mu w zrozumieniu czytanych przypowieści.

 

 

 

 

Króliczek metryczka

 

Wśród prezentów na chrzciny popularne są nie tylko pamiątkowe upominki, które dziecko doceni, dopiero gdy trochę podrośnie. Maluchowi można dać także zabawki, w szczególności pluszaki, z którymi może spokojnie zasypiać. Pluszak króliczek ma długie uszka i łapki – można na nich wyszyć imię dziecka czy datę chrztu. W ten sposób zabawka będzie wyjątkowa, wyróżniająca się wśród innych. Króliczek ma 40 cm długości i ma ruchome łapki, nogi i uszy. Zabawka wykonana jest ręcznie, co sprawia, że jest wyjątkowa i zrobiona z dbałością o najmniejsze detale.

 

DLACZEGO

Dziecko bawi się zabawkami przez długi czas, dopóki nie podrośnie, a często wyjątkowe pluszaki pozostają, jako element dekoracyjny pokoju dorosłej osoby. Króliczek ma bardzo praktyczne zastosowanie tu i teraz – maluch może się nią bawić od dnia chrztu bez obawy, że pamiątka się zniszczy. Produkt uszyty jest z bawełny, więc nie ma właściwości uczuleniowych – tkanina jest bezpieczna dla skóry.

 

 

 

 

Album okolicznościowy 1135 MIX

 

W przypadku, gdy chcesz zapakować medalik, kartkę czy inny prezent w ładne opakowanie, to warto zainwestować w niewielkie pudełko, zaprojektowane tak, aby celebrować uroczystość ochrzczenia. Na albumie jest napis “Pamiątka Chrztu Świętego”, więc po latach pamięta się okazję, przy której wręczono upominek. Opakowanie można wybrać kilka wariantów – na białym, materiałowym tle są do wyboru różne ozdoby – kwiaty, Matka Boska z dzieciątkiem czy złoty smoczek – symbole Chrztu Świętego. Pudełeczko jest miękkie, nie gniecie się pod dotykiem palców. Drobne prezenty zapakowane do wnętrza nie gubią się, a karteczka z dedykacją i życzeniami pozwala dziecku pamiętać i w przyszłości podziękować darczyńcy za upominek.

 

DLACZEGO

Prezent jest bardzo praktyczny i tani – można go nabyć za niewielkie pieniądze, a będzie ładnie wyglądać na długo po tym, jak malec dorośnie. Pudełko umożliwia skuteczne przechowywanie drobnych upominków, które nie zakurzą się, ani nie zgubią. W przyszłości dziecko z uśmiechem otworzy pięknie zdobione pudełeczko i z radością przeczyta spersonalizowaną dedykację od członków rodziny.

 

 

 

 

Valenti & Co album

 

Jeżeli szukasz bardziej osobistego prezentu, to album będzie bardzo fajnym upominkiem dla dziecka. Poszczególne karty są wykonane z kartonu, co powoduje, że są twarde i wytrzymałe – nie niszczą się pod wpływem wilgoci. W książeczce znajduje się 30 kartek. Z zewnątrz produkt obity jest miękką, białą skórką, a na środku przyklejono emblemat wykonany ze srebra (próba 925) – przedstawia on płonącą świeczkę oraz wodę święconą. Metal pokryto błyszczącym materiałem, dzięki czemu ładnie się błyszczy przez wiele kolejnych lat.

 

DLACZEGO

Album po latach, wypełniany systematycznie, zawiera wiele spersonalizowanych informacji – wpisuje się do niego datę narodzin i chrztu, imiona rodziców i chrzestnych – można to potraktować, jako mały pamiętnik, w którym dokładnie opisana jest uroczystość. Gdy maluch dorośnie, może mieć większą świadomość, jak cała okoliczność wyglądała.

 

 

 

 

SmartWatch ART SGPS-01G

 

Co na prezent na chrzciny dla kilkuletniego dziecka? Chociaż w tradycji chrzci się dzieci małe, wiele osób, z różnych przyczyn, chrzci coraz starsze maluchy, dlatego uważamy, że dobrym pomysłem może być zegarek typu smartwatch. SmartWatch ART SGPS-01G to fajny gadżet, którym dziecko chętnie będzie się bawić już od najmłodszych lat. Model można znaleźć w kilku wariantach kolorystycznych obudowy w tym: zielony, różowy czy niebieski. Produkt jest bardzo lekki. Na obudowie znajduje się przycisk SOS i podsłuch, dzięki którym rodzic może wiedzieć, co dzieje się wokół malucha – telefon działa wtedy w jedną stronę.

 

DLACZEGO

Gdy chrzczony jest starszak, rodzice przekazują mu, jak ważne jest to wydarzenie. Dostając wyjątkowy prezent, dziecko może pamiętać tę chwilę do końca życia. Zegarek umożliwia odbieranie komórki i rozmowę, więc maluch może być w kontakcie z rodzicami. Jednocześnie model umożliwia kontrolę nad dzieckiem, gdyż z pomocą urządzenia można lokalizować go na mapie, a alarm na telefonie rodzica uruchomi się, gdy wyjdzie ono poza bezpieczną strefę.

 

 

 

 

Edukacyjny stoliczek Smily Play 0801

 

W przypadku, gdy chcesz sprawić dziecku prezent, z którego może korzystać od razu po chrzcie, to polecamy Edukacyjny stoliczek Smily Play 0801. Zabawka jest odpowiednia dla dzieci od 12 miesiąca życia, a mniejszy brzdąc może ją użyć pod ścisłym nadzorem dorosłych. Produkt wykonany jest z bezpiecznego tworzywa sztucznego w różnych, przyciągających uwagę, kolorach. Zabawka zasilana jest bateriami, które szybko się nie wyczerpują, gdyż w przypadku niekorzystania ze stolika, wyłącza się on. Produkt jest ładnie zapakowany, więc można go od razu dać dziecku.

 

DLACZEGO

Korzystając ze stoliczka, maluch się rozwija – poznaje melodie, literki i cyferki. Produkt ma również efekty świetlne oraz po naciśnięciu poszczególnych przycisków z głośniczków wydobywa się głos, który nazywa kolory i kształty. Stoliczek zajmuje uwagę dziecka na dłuższą chwilę. Zabawka ucieszy każdego malucha i jego rodzica. Dziewczynka lub chłopczyk może siąść do stoliczka z dowolnej strony i korzystać z dużej ilości różnych zabaw.

 

 

 

 

Sesja zdjęciowa dla dzieci, Łódź

 

Zdaniem niektórych najciekawszy pomysł na prezent, to sesja zdjęciowa dla maluszka. Dziecko jest małym modelem, a jego uchwycenie jest bardzo trudne, dlatego warto poprosić o pomoc profesjonalistę. Maluch może mieć pamiątkę z czasów dziecięcych i chrztu, wyglądając wyjątkowo. Fotograf wykona całą sesję trwającą około 1 godziny, a rodzice dostaną w prezencie 10 obrobionych i wydrukowanych fotografii, najlepszych z całego zestawu. Dodatkowo uczestnicy otrzymują zdjęcia na nośniku cyfrowym, którymi mogą podzielić się z rodziną i przyjaciółmi. Warto wspomnieć, że sesja odbywa się w przyjaznym środowisku, gdzie maluch może czuć się bezpiecznie.

 

DLACZEGO

Dzieci bardzo szybko rosną i zmieniają się – w ciągu kilku i kilkunastu lat wyrastają i stają się dojrzałe. Warto pamiętać chwile z najwcześniejszych miesięcy dziecka i zachować je w postaci zdjęć, gdyż po latach pamięć może zawodzić.

 

 

 

 

Jaki prezent dla chłopca na chrzciny kupić?

 

Dla osób wierzących chrzciny są bardzo ważnym wydarzeniem. Przyjęcie tego sakramentu wiąże się z dołączeniem do wspólnoty Kościoła, dlatego z tej okazji rodzice chrzczonych maluchów zwykle organizują przyjęcie. Jaki prezent można podarować dziecku? Okazuje się, że możliwości jest bardzo dużo.

Prezent na chrzciny a płeć

Większość prezentów z okazji chrzcin jest uniwersalna, co oznacza, że można je bez przeszkód wręczyć zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Co prawda niektóre z nich mogą mieć bardziej charakterystyczne zdobienia, ale trzeba pamiętać, że coraz rzadziej przywiązuje się wagę do kolorystyki dziecięcych akcesoriów, ubranek i zabawek. Kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu uważano, że różowe przedmioty są przeznaczone tylko dla dziewczynek, a niebieskie dla chłopców, ale obecnie mamy większą swobodę w wyborze.

 

Najpopularniejsze prezenty na chrzciny dla chłopca

Możemy wyróżnić kilka prezentów dla chłopca, które są najczęściej wybierane z okazji chrzcin. To przede wszystkim dewocjonalia, do których zaliczamy: medaliki, różańce i obrazy przedstawiające Świętych. Tego typu podarunki zwykle wręczają przede wszystkim babcie i dziadkowie. Niemal tak samo popularne są albumy, w których jest miejsce na pamiątkowe wpisy najbliższych. Z kolei rodzice chrzestni często decydują się na srebrną grzechotkę, smoczek, ewentualnie pojemniczek na mleczne zęby.

 

Czy prezent na chrzciny może być praktyczny?

Coraz częściej słyszy się, że wykonane ze srebra pamiątki, dewocjonalia i albumy nie są zbyt praktyczne. Osoby wybierające się na chrzciny nierzadko pytają rodziców malucha, czy potrzebują czegoś konkretnego chcąc uniknąć w ten sposób zakupu nietrafionego prezentu. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy wybieramy się na przyjęcie do bliskiej rodziny czy przyjaciół. Do praktycznych podarunków możemy zaliczyć np.:

* fotelik samochodowy;

* krzesełko do karmienia;

* elektroniczną nianię;

* wózek spacerowy.

Tego typu prezenty na pewno się przydadzą, bo ułatwiają opiekowanie się małym dzieckiem. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup wózka czy fotelika, warto zapytać rodziców o szczegóły, bo inaczej możemy kupić produkt, który nie spełnia ich oczekiwań.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ