fbpx

Prezenty na roczek

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wózek został wykonany z solidnego drewna bukowego, jest odporny na uszkodzenia mechanicznie i działanie promieni UV. Ma on regulowaną rączkę. W podstawie znajdują się antypoślizgowe kółka zwiększające bezpieczeństwo pociechy w czasie zabawy.

Wady

Zabawka jest już złożona, przez co wiele osób ma problem z zapakowaniem jej w efektowny sposób. Najłatwiejszym sposobem jest wykorzystanie celofanu i wstążki.

Podsumowanie

Pojazd jest lekki i kolorowy, na pewno spodoba się dzieciom, a w szczególności dziewczynkom. Można w nim wozić lalki i misie. Ważne jest to, że kółka nie hałasują, dlatego pociecha może bawić się wózkiem w domu. Nie ma ryzyka, że zakłóci przy tym spokój rodziców.

Drugi wybór

Zalety

To kolorowy stolik edukacyjny, który zapewni dziecku dużo radości. Ma on wiele interaktywnych elementów, które maluch z zaciekawieniem będzie odkrywać. Zabawka ma kompaktowe wymiary i nie trzeba się martwić, że zajmie zbyt dużo miejsca w pokoju.

Wady

Na środku blatu znajduje się telefon komórkowy. Rodzice uważają, że on także powinien być interaktywny – ma jedynie dwa przyciski, na ekranie jest duża naklejka z ikonami.

Podsumowanie

Zabawka może być używana na dwa sposoby – z nogami, jako stabilny stolik albo bez nich. W takim wypadku dziecko może siedzieć na podłodze. Produkt jest odpowiedni dla maluchów już od 6. miesiąca życia. Treści edukacyjne są w języku polskim.

Rozważ też

Zalety

Zabawka jest wykonana z drewna i nie ma ryzyka, że za szybko się zniszczy. Sorter ma pozytywny wpływ na rozwój malucha, zwłaszcza na wyobraźnię oraz zdolności ruchowe. Wszystkie elementy są kolorowe i mieszczą się w dziecięcych rączkach.

Wady

Niektórzy kupujący przekonują, że pociecha ma do dyspozycji zbyt mało klocków do dopasowania (jest ich 7). Według nich w komplecie powinno być nieco więcej elementów, aby zabawa potrwała dłużej.

Podsumowanie

Sorter jest lekki i niewielki, nie ma problemu z przenoszeniem i przechowywaniem go. To dobry pomysł na prezent od rodziców chrzestnych czy dziadków. Zabawka ma stosowne certyfikaty, takie jak EN71-1.

 

 

Najlepsze prezenty na roczek

 

Pierwsze urodziny to wyjątkowe święto dla każdych rodziców oraz dla świętującego dziecka i jego rodziców. Wychowując malucha, rodzice zazwyczaj potrzebuje bardzo wielu przedmiotów, dlatego z pewnością ucieszą się z każdego praktycznego prezentu, ale wiele osób chce jednak podarować coś dziecku, aby miało na pamiątkę. Poniżej podajemy kilka pomysłów, które są polecane w 2024 roku.

 

Viga Drewniany Wózek Dla Lalek

 

Jednym z ciekawszych prezentów na roczek dla dziewczynki jest Viga Drewniany Wózek Dla Lalek. Jest to idealny podarunek dla dziecka, które stawia swoje pierwsze kroki. Zabawka została skonstruowana w taki sposób, że maluch może pchać wózek i tym samym rozwijać swoją sprawność ruchową. Jest to stabilny wózek, który pomoże dziewczynce w nauce chodzenia.

Zabaweczka ma ładny design i z pewnością zachęci dziecko do zabawy. Model został wykonany z lekkiego drewna, zatem pchanie go nie będzie dla malucha problemem. Rączka wózka jest dodatkowo bardzo dobrze wyprofilowana, więc dziecko nie porani sobie rączek. Zabawka to bardzo ładny przedmiot, dlatego dziecko powinno być nim zainteresowane.

 

DLACZEGO

Jest to piękna, solidnie wykonana, drewniana zabawka. Rodzice ucieszą się z faktu, że maluszek może bawić się oraz ćwiczyć chodzenie. Zadowoleni oni będą również, ponieważ dzięki wózkowi pełniącemu również funkcję pchacza maluch będzie szybciej rozwijał swoją mobilność.

 

 

 

 

Fisher Price Edukacyjny Stolik Malucha

 

Prezent na roczek dla chrześniaka musi być wyjątkowy i wielu rodziców chrzestnych twierdzi, że nie może być tani, więc wybierają nieco droższe, bardziej rozbudowane zabawki jak Fisher Price Edukacyjny Stolik Malucha. Jest to stolik interaktywny, który nie tylko bawi, ale i rozwija dziecko. Produkt z pewnością zainteresuje malucha ze względu dużą ilość funkcji. Z pomocą prezentowanego stolika pociecha nauczy się nazw owoców, warzyw oraz liczb nie tylko po polsku, ale także po angielsku. Zabawka rozwija również wyobraźnię.

Rodzice z pewnością ucieszą się z takiego prezentu, ponieważ można go dostosować do wieku malucha. Różne treści edukacyjne rozwijają wszystkie zmysły oraz zachęcają dziecko do nauki.

 

DLACZEGO

Prawidłowe rozwijanie się malucha jest bardzo ważne. Zabawki edukacyjne działają w taki sposób, że poprzez zabawę maluch uczy się swoich pierwszych słów oraz liczb. Prezentowany stolik z pewnością zainteresuje dziecko ze względu na wielokolorowy design oraz interesujące dźwięki rozbrzmiewające po wciśnięciu odpowiednich klawiszy. Duża ilość przycisków oraz opcji zapewni zabawę na wiele godzin.

 

 

 

 

Janod Sorter Kształtów

 

W poznawaniu otaczającego malucha świata z pewnością pomoże mu Janod Sorter Kształtów. Jest to idealny prezent na roczek od chrzestnego, któremu z pewnością zależy na prawidłowym rozwoju swojego chrześniaka. W zestawie znajduje się 7 elementów, które maluch musi sam odpowiednio dopasować w sorterze. Każdy z nich ma inny kolor, więc maluch ma również okazję nauczyć się je rozróżniać.

Podczas zabawy rozwija się koncentracja, spostrzegawczość oraz cierpliwość. Konstrukcja produktu jest na tyle mała, że trzymanie jej w niewielkich rączkach nie będzie problematyczne. Elementy produktu nie są ciężkie, więc przemieszczanie ich nie będzie trudne.

 

DLACZEGO

Sorter jest dobrym pomysłem na fajny prezent dla rocznego dziecka. Jest to zabawka edukacyjna, która rozwija wiele dobrych cech w maluchu. Dodatkowo elementy zabawki są lekkie, lecz stosunkowo duże, więc pociecha ich nie zgubi. Układanie kolorowych elementów produktu w odpowiednie dziury jest zabawą, podczas której dziecko szybko uczy się poznawać różne kształty oraz kolory.

 

 

 

 

TOMMEE TIPPEE Zastawa Stołowa Dla Chłopca

 

Rodziców najbardziej cieszą prezenty praktyczne takie, jak TOMMEE TIPPEE Zastawa Stołowa Dla Chłopca. Jest to komplet zawierający miseczki, łyżeczki, bidon oraz śliniak. Taki prezent na roczek dla chłopca sprawi, że rodzice będą zadowoleni. Wszystkie elementy zestawu zostały starannie wyprofilowane w taki sposób, aby dziecko mogło wygodnie zjeść posiłek. Jest to produkt bezpieczny dla zdrowia malucha, ponieważ nie zawiera Bisfenolu A. Bidon, 300 ml. pojemności, umożliwia dziecku picie bez brudzenia siebie oraz przedmiotów wokół.

Miski mają trójkątną podstawę, dzięki której nabieranie jedzenia przez dziecko będzie ułatwione. Łyżeczki mają dobrze wyprofilowane uchwyty, więc nie będą maluchowi wypadać z rączek.

 

DLACZEGO

Wielu rodziców będzie zadowolonych, jeżeli na roczek swojego dziecka dostanie komplet stołowy dla dziecka. Nie każda łyżeczka oraz miski są przystosowane do tego, aby dziecko z nich swobodnie jadło. Roczny maluch będzie już powoli zaczynał jeść samodzielnie. Dobrze wyprofilowane elementy pomogą pociesze w nauce, a także nie pozwolą, aby podczas jedzenia dziecko pobrudziło nasz dywan czy stolik.

 

 

 

 

Fisher Price Ucz Się i Śmiej

 

Prezentem na roczek od chrzestnych może być Fisher Price Ucz Się i Śmiej. Jest to zabawka interaktywna, która zachęci dziecko do zabawy oraz do poruszania się. Wszyscy wiemy, jak ważna jest aktywność fizyczna dziecka. To właśnie w okresie dzieciństwa rozwija się bardzo intensywnie. Prezentowana zabawka ma funkcję nagrywania tego, co mówi rodzic oraz powtarza słowa po wciśnięciu odpowiedniego przycisku.

Na obudowie znajduje się klawiatura z cyferkami, więc nauka liczb podczas zabawy przebiegnie bardzo szybko. Zabawka porusza się energicznie do taktu piosenek, co zachęca do zabawy oraz wspólnego tańca.

 

DLACZEGO

Jeżeli zastanawiasz się co kupić na prezent dla rocznego malucha, to interaktywna zabawka może nim się stać. Prezent jest kolorowy i porusza się do rytmu muzyki. Dziecko obserwując zabawkę będzie próbowało powtórzyć ruchy, a tym samym będzie zachęcone do próby tańczenia. Jest to zabawka edukacyjna, która szybko nauczy malucha 10 pierwszych cyferek, a także kolorów. Dużą zaletą jest możliwość nagrywania głosu przez rodziców. Jest to najlepszy prezent na roczek, dla dziecka, które zaczyna się intensywnie poruszać.

 

 

 

 

Baby Mix Pchacz

 

Baby Mix Pchacz to prezent, który spodoba się nie tylko dziecku, ale także rodzicom. Zabawka jest zupełnie bezpieczna dla maluszka. Jest to specjalnie skonstruowany produkt, który ma wygodny uchwyt oraz kółka. Dziecko może więc ćwiczyć swoje pierwsze kroki, popychając zabawkę. Głównym elementem pchacza jest duży panel.

Znajdziemy na nim cymbałki, które dziecko może uderzać pałeczką, tworząc własną muzykę. Oprócz tego na panelu jest również liczydło, które pomoże maluchowi poznać cyfry. Z kolei sorter kształtów zachęci pociechę do poznawania kształtów oraz kolorów.

 

DLACZEGO

Baby Mix Pchacz to doskonały pomysł na prezent na roczek od babci. Zapewnia on dziecku rozwój na wielu poziomach, a szczególnie na ruchowym i intelektualnym. Zabawka jest dobrym prezentem, ponieważ nie ulega zniszczeniu oraz ładnie się prezentuje. Dzięki atestom mamy również pewność, że produkt nie zagraża dziecku w żaden sposób. Dużych elementów zabawki maluch nie może połknąć, więc nie musimy się martwić, że zostawiony sam z zabawką jest w niebezpieczeństwie.

 

 

 

 

Baby Art

 

Jeżeli chcesz zachować wspomnienia z wydarzeń dziecka, to wybierz Baby Art. Jest to doskonały prezent na roczek dla bliźniaków. Produkt ma dwa rzędy okienek, w które możemy włożyć kilka najciekawszych zdjęć naszego potomstwa. Każdy z rzędów może być przeznaczony na zdjęcia jednego dziecka. Produkt daje nam również możliwość przygotowania specjalnego odlewu stópek dziecka.

Instrukcja wykonania odlewu jest bardzo prosta, a sam odlew nie pochłania zbyt dużo czasu, co jest ważne dla młodych rodziców. Z pewnością będą oni zadowoleni z prezentu. Drewniana ramka ma biały kolor i będzie dobrze prezentowała się w każdym pomieszczeniu.

 

DLACZEGO

Pomysł na prezent jest ważny. Ten przypomina, że zachowanie wspomnień jest bardzo ważne. Zachowane wspomnienia możemy wyeksponować z pomocą ramki. Odlew nóżki lub rączki jest również niezwykłą pamiątką, która nie zniszczy się przez długie lata. Ramka powieszona na ścianie będzie ładną ozdobą pokoju dziecięcego, a my możemy w każdej chwili zerknąć na zdjęcia i wrócić do przeszłości.

 

 

 

 

Fisher Price Śpiewający Nocniczek

 

Jaki prezent na roczek od matki chrzestnej? Może zamiast pamiątek i zabawek coś praktycznego? Na przykład Fisher Price Śpiewający Nocniczek. Nocnik jest niezbędny, kiedy chcemy oduczyć dziecko używania pieluch. Jest to zazwyczaj dość skomplikowany proces. Prezentowany produkt może go znacznie ułatwić. Zachęca on malucha do siadania, a gdy dziecko zrobi siusiu, nocnik zaczyna grać.

Model jest kolorowy, lecz bardzo dobrze odwzorowuje prawdziwą toaletę. Dlatego w przyszłości korzystanie z toalety nie będzie dla malucha zaskoczeniem. Nocnik jest nawet wyposażony w spłuczkę oraz miejsce na papier toaletowy.

 

DLACZEGO

Jeżeli chcesz ułatwić jedno z najtrudniejszych zadań młodego rodzica, to możesz zdecydować się na śpiewający nocnik. Sztuka przekonania dziecka do przejścia z pieluch na nocnik z pewnością wymaga niemałego wysiłku.

 

 

 

 

Humbi Dwustronna Piankowa Szachownica

 

Jeżeli szukasz dobrego prezentu na roczek do 50 zł, to możesz kupić Humbi Dwustronna Piankowa Szachownica. Mata jest ciekawa, bo ma różne funkcje. Jedną z nich jest szachownica, na której widnieją różne obrazki. Na drugiej stronie umieszczono alfabet oraz cyfry, które dziecko z pewnością szybko zapamięta.

Mata jest stosunkowo duża. Jej wymiary wynoszą 150 cm x 180 cm. Grubość produktu to 1 cm. Mata dobrze izoluje dziecko od zimna, więc nie musimy się martwić, że siedząc na niej zachoruje.

 

DLACZEGO

Ten tani prezent w postaci maty edukacyjnej ma dwa zastosowania. Jedną z nich jest możliwość położenia dziecka, a drugą jest nauka malucha przedstawionych na niej słów oraz obrazków.

 

 

 

 

Melissa & Doug Miś Charleston


Każdy maluch lubi pluszaki. Dzieci bardzo chętnie z nimi śpią i zabierają je ze sobą na każdy spacer. Często pluszaki są pierwszymi przyjaciółmi naszego dziecka. Właśnie dlatego są tak chętnie wybierane na podarunek.

Melissa & Doug Miś Charleston to prezent na roczek do 100 zł, który zachwyci każdego maluszka.

Jest to bardzo duży miś, więc przytulenie się do niego będzie przyjemne. Miś jest wykonany z miękkiej tkaniny, dzięki której maluch będzie często do niego wracał.

 

DLACZEGO

Pluszaki to jedne z najpopularniejszych prezentów dla małych dzieci. Ważne jest jednak, aby były one solidnie wykonane tak jak prezentowany przez nas produkt. Maluchowi z pewnością spodoba się miękka sierść misia oraz jego wymiary. Do pluszaka można łatwo się przytulić.

 

 

 

 

Jakie prezenty na roczek kupić?

 

Kupienie odpowiedniego prezentu na roczek może być wyzwaniem. Dziecko nie ma jeszcze upodobań, a sam rodzic może nie wiedzieć, co dziecku może się przydać. Wielu gości decyduje się więc na prezent w postaci pieniędzy. Jest to dobry pomysł, kiedy naprawdę nie wiesz, co kupić lub rodzice zaznaczyli, by nie kupować zabawek, bo maluch ma ich zbyt wiele. Wiemy jednak, że taki podarunek nie jest żadnym zaskoczeniem dla rodzica, a samo dziecko nie ucieszy się na widok koperty. Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc Ci wybrać najlepszy prezent na roczek.

Maluch bardzo szybko zaczyna rozumieć, co się dzieje wokół niego, więc warto mu pomóc odkrywać świat. Bardzo dobrym pomysłem jest podarowanie bobasowi klocków, które można dopasować do form. W ten sposób dziecko może poznawać kształty i różnice pomiędzy nimi. Producenci zabawek oferują też wiele innych zabawek pozytywnie wpływających na rozwój maluszka.

Warto zaznaczyć, że nie tylko rozwój umysłowy w tym wieku jest ważny, należy też rozwijać motorykę dziecka. Jeżeli chcesz w tym pomóc maluchowi, kup mu dobrej jakości pchacz. Dzięki niemu dziecko może zacząć pewniej stawiać kroki, a także nauczyć się stabilizacji. Dobrym pomysłem jest również sprawienie prezentu w postaci tańczącej zabawki, która do tego samego zachęca bobasa. Będzie on próbował powtarzać jej ruchy, co jest dobre dla rozwoju mięśni dziecka.

Kupując prezent możesz również pomóc rodzicowi. Na roczek wiele osób decyduje się zakupić nocnik, który pewnymi sposobami (śpiewaniem, ładnym wyglądem, brawami) zachęca malucha do częstego siadania na nim. Prezentem może być również komplet naczyń do jedzenia w postaci np. plastikowego talerzyka, specjalnego kubeczka. Dzięki nim bobas chętniej zacznie jeść samodzielnie.

Możesz również zdecydować się na kupno klasycznej przytulanki. Misie są ważne w tym wieku, dziecko może się do nich przytulić, kreować ciekawą zabawę itd. Nierzadko miś kupiony na 1 urodziny pozostaje z dzieckiem na całe życie, i jest swego rodzaju amuletem szczęścia. Pluszaki są miękkie i bobas może się do nich zawsze przytulić w nocy czy podczas drzemki.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ