fbpx

Projektory dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.12.21

 

Wybierając dla swojego dziecka projektor spokojnych snów, warto zapoznać się z najlepszym modelem roku 2021. Jest to urządzenie najlepiej się sprzedające, a także otrzymujące najlepsze opinie od użytkowników. Mowa tu o produkcie Projektor żółw z muzyką, który wyświetla na ścianie i suficie kolorowe gwiazdki (sami możemy zdecydować o ich barwie). To model, który jest doskonałą alternatywą dla zwykłej, nocnej lampki, ponieważ dodatkowo gra cztery różne melodie. Za sprawą projektora maluchy z pewnością szybko przełamią swój strach przed ciemnością i będą zasypiać bez rodziców. Sprzęt może być zasilany bateriami lub przez kabel USB. Co ważne, produkt można zaprogramować tak, aby po 45 minutach sam się wyłączył. Natomiast Bright Stars Żabka BS 52031 to urządzenie uznane za drugi najlepszy projektor dla dzieci. Sprawdź również i jego cechy przed decyzja o zakupie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt może być zasilany na dwa sposoby – przez USB lub baterie. Projektor pozwala na samodzielny wybór wyświetlanych gwiazdek. To model z wgraną muzyką, który z pewnością ułatwi dziecku zaśnięcie. Sprzęt ma zaprogramowany zegar, dzięki któremu wyłącza się po 45 minutach.

Wady

Według części konsumentów melodie odtwarzane przez projektor są zbyt głośne, w efekcie czego maluchy nie mogą zasnąć. Nie ma możliwości zmiany poziomu głośności dźwięków.

Podsumowanie

To dobra propozycja dla pociech, które boją się ciemności. Wyświetlane na suficie i ścianach gwiazdki mogą uspokoić dziecko oraz pomóc mu pokonać swój strach. Produkt wygląda, jak maskotka, to ciekawa ozdoba dziecięcego biurka lub stolika nocnego.

Drugi wybór

Zalety

To model wykonany z dobrej jakości materiałów, który jest wytrzymały i może długo posłużyć dziecku. Swoim wyglądem przypomina on sympatyczną żabę i nie tylko rozświetla pokój, ale też gra różne melodie.

Wady

Podstawka produktu została stosunkowo słabo wyważona. Z tego powodu projektor nie jest tak stabilny jak powinien, dlatego często się przewraca. To z kolei negatywnie wpływa na komfort użytkowania.

Podsumowanie

Urządzenie wyświetla nocne niebo w różnych barwach, a to pozwala maluchowi szybciej zasnąć. Ponieważ emitowane przez niego światło nie jest zbyt ostre i jaskrawe, maluchy mogą spokojnie spać przez całą noc. Co więcej, projektor ma regulację głośności, w efekcie czego jego działanie można dopasować do preferencji pociechy.

Rozważ też

Zalety

Projektor jest na tyle łatwy w obsłudze, że nawet małe dzieci będą potrafiły go samodzielnie włączyć lub wyłączyć. Wyświetla on planety i gwiazdy, a poza tym odtwarza różne melodie. Wszystko to wpływa na spokojniejszy sen malucha.

Wady

Design produktu nie wszystkim dzieciom musi się spodobać. Projektor swoim wyglądem przypomina sowę, niemniej w przypadku małych dzieci może on nie być wystarczająco kolorowy i atrakcyjny.

Podsumowanie

Opisywany model pomoże dziecku uporać się z lękiem przed ciemnością. To doskonały sposób na to, aby maluchy zasypiały szybko i spokojnie. Produkt ma regulację głośności i cztery popularne kołysanki do wyboru. Poza tym ma on niewielkie wymiary i zmieści się na stoliku.

 

 

Najlepsze projektory dla dzieci w 2021 roku

 

Jest wiele produktów, które pomagają w pielęgnacji i wychowaniu dzieci. Na każdym etapie życia dziecka stajemy przed wyborem kolejnych produktów, które usprawnią wzajemne relacje. Dla małych dzieci rodzice szukają urządzeń, które rozwijają i uspokajają malucha. Jednym z takich produktów jest projektor dla dzieci. Urządzenie to zainteresuje naszego malucha ruszającymi się, kolorowymi wzorami na ścianach i suficie, melodyjka łagodnie ukołysze i uśpi maluszka, a lampka w projektorze rozjaśni mrok pokoju. Aby wybrać dobry i tani projektor dla dzieci zapraszamy do przeczytania naszego rankingu. Przedstawiamy tu 5 najlepszych projektorów, ich funkcje i opinie użytkowników.

 

Projektor żółw z muzyką

 

Produkt Projektor żółw z muzyką powinien znaleźć się w pokoju każdego malucha, który boi się ciemności i ma problemy z zasypianiem bez rodziców. Projektor wyświetla na ścianach i suficie kolorowe gwiazdki, a do tego odtwarza melodyjki. To model wyglądający, jak żółw. Może być doskonałą dekoracją na stoliku nocnym.

Projektor jest zasilany na dwa sposoby, czyli przez kabel USB lub bateriami. Sprzęt daje nam wiele różnych możliwości wyświetlania iluminacji, gdyż sami wybieramy kolor gwiazdek. Wymiary modelu to: 18,5 cm x 33,5 cm x 8,5 cm. Pluszowy żółw z plastikową skorupą może stać się najlepszym przyjacielem pociechy i pomóc jej w zwalczeniu swojego lęku.

Przedstawiony model jest doskonałą alternatywą dla zwykłej lampki nocnej. Z uwagi na to, że projektor może być zasilany bateriami nie ma ryzyka, że codzienne użytkowanie go przyczyni się do wzrostu rachunków za prąd. Poza tym produkt można zaprogramować tak, aby sam się wyłączył po 45 minutach.

Projektor żółw z muzyką to produkt o wymiarach: 18,5 cm x 33,5 cm x 8,5 cm. Projektor wygląda, jak żółw i wyświetla na ścianach kolorowe gwiazdki. To model zasilany na dwa sposoby – bateriami i przez kabel USB.

 

Zalety

Wybór koloru iluminacji: Sami możemy zdecydować o kolorze wyświetlanych w pokoju gwiazdek. Do wyboru mamy 4 barwy: zieloną, czerwoną, niebieską oraz żółtą.

Odtwarza melodie: Projektor nie tylko wyświetla iluminacje, ale również odtwarza melodie, które pomogą dziecku szybko zasnąć.

Automatyczne wyłączanie: Nie musimy sami pamiętać o wyłączeniu projektora, gdyż sam zgaśnie automatycznie po 45 minutach (wystarczy zaprogramować zegar).

Niewielkie wymiary: Model wygląda, jak maskotka, a ponieważ jest niewielki, można go położyć na biurku dziecka lub stoliku przy jego łóżku.

Nie pobiera prądu: Z uwagi na to, że projektor może być zasilany bateriami nie wymaga podłączenia do prądu. Można go więc włączyć w każdym miejscu.

 

Wady

Za krótki kabel USB: Dołączony do zestawu kabel USB jest krótki, więc po podłączeniu go ustawienie projektora w wybranym miejscu może być utrudnione.

 

 

 

 

Bright Stars Żabka BS 52031

 

2-bright-stars-zabka-bs-52031Ranking projektorów dla dzieci kontynuujemy modelem Bright Stars Żabka BS 52031. Ta urocza żabka stoi na podstawce, a gdy się ją uniesie z podstawki to automatycznie włączy się światełko, które dziecko może ze sobą zabrać np. idąc do toalety. Młodsze dzieci zostaną łagodnie uśpione wydobywającą się z urządzenia melodyjką.

Model ten daje do wyboru 3 muzyczne opcje: letnie noce, ocean i kołysanki. Projektor zaś wyświetla nocne niebo w trzech różnych kolorach. Dzięki możliwości ustawienia żabki pod różnymi kątami na podstawce, mamy możliwość wyboru miejsca projekcji. Model ten ma dwie opcje ustawienia czasu projekcji i grania.

Można ustawić czas na 15 lub 30 minut. A gdy melodia się skończy restart jest możliwy, po naciśnięciu głowy żabki. Dodatkowo producent wyposażył to urządzenie w regulację głośności, co pozwala na dostosowanie melodyjek do swoich potrzeb.

Według użytkowników projektor ten jest atrakcyjny zarówno dla dziecka pół rocznego, jak i dla pięciolatka. Dzieciom podobają się odtwarzane melodie, a rodzice są zadowoleni, że melodie te skutecznie usypiają dzieci.

Kolejną propozycją jest projektor dla dziecka Bright Stars Żabka BS 5201, który ułatwi usypianie naszych pociech.

 

Zalety

Jakość wykonania: Model ten został wykonany z wysokiej jakości materiałów, odpornych na wszelkie pęknięcia czy zarysowania. Ponadto, urządzenie to można stawiać pod różnym kątem, dzięki czemu mamy pełną dowolność miejsca wyświetlanego obrazu.

Lampka: Projektor Bright Stars Żabka wyświetlając obrazy nie emituje ostrego światła, dzięki czemu sprawdzi się w nocy i nie obudzi dziecka.

Melodie: Model ten ma zainstalowane 3 programy muzyczne: letnie noce, ocean oraz kołysanka. Każdy z nich można ustawić za pomocą timera na granie przez np. 30 min, po czym urządzenie automatycznie się wyłącza. Jeżeli natomiast chcemy odtworzyć dany utwór ponownie, uruchamia się go po naciśnięciu głowy żaby.

Obraz: Projektor wyświetla nocne niebo w różnych kolorach, w zależności od wybranego trybu.

Cena: Model Bright Stars Żabka BS 52031 to dobry projektor dla dzieci do 100 złotych.

 

Wady

Podstawka: Niestety, dość słabo wyważona podstawka tego projektora sprawia, że ma on tendencję do przewracania się.

 

 

 

 

Skip Hop Sowa

 

3-skip-hop-sowaNajdroższy model w naszym rankingu to Skip Hop Sowa. Jest to model o bardzo miłym wyglądzie sowy, natomiast tył modelu zawiera przyciski sterujące. Pełni on równocześnie funkcję lampki nocnej, projektora, odtwarzacza kołysanek, oraz odgłosów natury. Natężenie światła emitowanego z brzuszka sowy, można dowolnie regulować.

Projektor wyświetla nocne niebo: gwiazdy i księżyc, które dzięki możliwości skierowania soczewki w dowolne miejsce, możemy skierować w dowolne miejsce na ścianie czy suficie. Sowa odtwarza dźwięki czterech kołysanek: „Eine kleine Nachmusik”, „Twinkle Twinkle Little Star”, „Lullaby”,„Rock-a-bye Baby”, a odgłosy natury jakie usłyszymy to dźwięk deszczu, cykające świerszcze, szum morza i bicie matczynego serca.

Odtwarzanie dźwięków można ustawić na 1, 5, 30 i 60 minut, lub odgrywać je w sposób ciągły. Również natężenie dźwięków można regulować do własnych i dziecka potrzeb. Wymiary sowy to 14 × 11,5 × 15,25 cm.

Według rodziców, jakość wykonania tego projektora odpowiada jego cenie, dodatkowo jest wielofunkcyjny i wygodny w użytkowaniu. Jest to najlepszy projektor dla dzieci, biorąc pod uwagę ilość funkcji urządzenia a także solidność wykonania.

Kolejną propozycją jest model Skip Hop Sowa, o bardzo ciekawym designie.

 

Zalety

Jakość wykonania: Projektor dla dzieci Skip Hop jest wykonany z najlepszej jakości tworzywa, które odporne jest na urazy mechaniczne, takie jak zarysowania czy pęknięcia.

Wygoda: Urządzenie jest bardzo proste w używaniu, dzięki czemu dziecko nie będzie miało żadnego problemu z włączeniem lub wyłączeniem projektora.

Design: Model Skip Hop zaprojektowany został z myślą o maluchach. Urządzenie to ma postać sówki, więc na pewno spodoba się każdemu dziecku. Idealnie wpasuje się w wystrój pokoju malucha.

Tryby: Projektor po uruchomieniu będzie wyświetlać gwiazdy i planety w dowolnym miejscu w pokoju. Co więcej, lampka ta odtwarza cztery utwory, takie jak: Eine kleine Nachtmusik, Twinkle Twinkle Little Star, Lullaby oraz Rock – a – bye – Baby. Daje to więc maluchowi dowolność wyboru piosenki.

 

Wady

Cena: Projektor dla dzieci Skip Hop Sowa to zdecydowanie najdroższy model w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

Smily 3 in 1

 

4-smily-3-in-1Smily 3 in 1 to kolejny opisywany model zawierający funkcję projekcji obrazków, odtwarzania melodii i lampki. Tym razem producent urządzenie wstawił w plastikową, kolorową obudowę z wizerunkiem sympatycznego misia. Projektor, gdy go uruchomić, wyświetla żółtego misia bujającego się na chmurce, dokładnie takiego, jaki jest na obudowie urządzenia.

Do użytkownika należy decyzja gdzie projekcja będzie wyświetlana na ścianie, czy na suficie. Równocześnie można odtworzyć kołysanki z płynną regulacją głośności. Czas projekcji i gry można ustawić na 5, 10 lub 15 minut.

Model ten działa w kilku trybach do wyboru: pierwszy to projekcja, kołysanie misia i delikatne światełko, drugi kołysze misia i emituje światełko, kolejny to projekcja na suficie i ostatni wykorzystuje światełko/lampkę zmieniającą kolor.

Dołączone elementy mocowania pozwalają na zawieszenie urządzenia w dowolnym miejscu. Do zestawu został dołączony pilot, który według opisu producenta ma zasięg 6 metrów. Zasilanie urządzenia odbywa się za pomocą baterii 3 x AA 1.5V, 2 x AAA 1.5V. Według rodziców emitowane melodyjki są ładne, jest ich dużo i dobrze usypiają dziecko.

Kolejną propozycją jest projektor dla dzieci Smily 3 in 1 to propozycja dla wszystkich maluchów, które mają problem z zasypianiem.

 

Zalety

Melodie: Projektor dla dzieci Smily 3 in 1 ma zainstalowaną całą gamę kołysanek do wyboru, więc w przypadku, gdy jeden utwór się znudzi, na pewno znajdzie się kolejny, który spodoba się maluchowi.

Tryby: Urządzenie posiada trzy tryby pracy: 5, 10 lub 15 minutowy czas odtwarzania kołysanek. Po tym czasie projektor automatycznie się wyłącza.

Cena: Model ten jest atrakcyjny nie tylko ze względu na liczbę piosenek ale również stosunkowo niską cenę.

 

Wady

Jakość projektora: Niestety, urządzenie to nie spełnia dobrze swojej głównej roli – projekcji. Ma ono tendencję do resetowania się. Co więcej, wyświetlany obraz nie porusza się.

Pilot: Pilot dołączony do projektora dla dzieci Smily 3 in 1 pozwala tylko zatrzymanie i ponowne włączenie utworu, nie można natomiast zmienić kołysanki. Co więcej, po 15 minutach projektor sam się wyłącza, a uruchomić go można wyłącznie przez ręczne naciśnięcie przycisku START.

 

 

 

 

Chicco First Dreams 02427

 

5-chicco-first-dreams-02427Ostatni na naszej liście to Chicco First Dreams 02427. Jest to urządzenie o bardzo przyjemnym, niebieskim kolorze i z postacią pajacyka. Pajacyk może służyć dziecku, jako przytulanka, bo jest miękki i można go oddzielić od projektora. Pajacyka w razie potrzeby można też wyprać w pralce.

Melodie, jakimi dysponuje to urządzenie zawiera zarówno odgłosy natury, np. szum wody, jak i muzykę klasyczną (Bach, Rossini) a także kołysanki. Muzyka jest odtwarzana przez 6 minut. Natomiast projektor wyświetla nocne, rozgwieżdżone niebo.

Ale można w nim ustawić również inne motywy, takie jak: serduszka, gwiazdki, chmurki i latawce oraz tęczę, wyświetlane aż w 8 kolorach w 3 różnych kierunkach. Może on też służyć, jako lampka nocna dając delikatne światło. Do zasilania urządzenia trzeba dokupić 3 baterie 1,5 V typu AA.

Opinie o projektorach dla dzieci Chicco First Dreams 02427, jakie przekazują rodzice mówią, że atrakcyjne jest samoczynne wyłączenie się lampki po ok. 30 minutach. Także ilość ładnych melodii podnosi atrakcyjność tego modelu. A wyświetlane kolorowe motywy bardzo interesują małego człowieczka.

Naszą ostatnią propozycją jest urządzenie Chicco First Dreams 02427.

 

Zalety

Mobilność: Projektor Chicco First Dreams to urządzenie bardzo łatwe w przenoszeniu. Można je umieścić zarówno na łóżku dziecka, jak również jako lampkę nocną stoliku.

Kolory: Model ten posiada możliwość zmiany kolorów lampek, co nada pomieszczeniu bardzo magiczny nastrój.

Melodie: Urządzenie to ma bardzo dużą gamę kołysanek do wyboru, które odtwarzane są w dobrej jakości. Utwory odtwarzane są automatycznie, jeden po drugim.

 

Wady

Światła: Niestety model ten charakteryzuje się dość kiepską jakością wyświetlanego obrazu. Aby uzyskać satysfakcjonujący nas efekt, w pokoju musi być bardzo ciemno.

Cena: Z racji na kiepską jakość lampek w tym projektorze, jego jakość nie jest zbyt wysoka, co nie idzie w parze z ceną. Koszt zakupu tego modelu jest dość duży.

 

 

 

 

Jaki projektor dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Projektory dla dzieci to bardzo popularna forma oświetlania pokoju dziecinnego. Nie tylko ułatwia rodzicom obsługę i podgląd swojej pociechy, ale też urozmaica pokój dziecka, czyniąc go bardziej niezwykłym i interesującym dla malucha. Jaki jest najlepszy projektor dla dzieci? Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie, bo każdy z nas ma inne potrzeby i również inne preferencje. Ale na pewno będziemy w stanie w tym poradniku przybliżyć Państwu temat projektorów, ich typów, funkcji i cen.

Dlaczego projektor

Przyczyna wyboru projektora dla dziecka może być różna. Dla jednego malucha kupujemy taki projektor, aby go zainteresować projekcją na ścianie. Dla innego malucha będzie to konieczność rozproszenia mroku w pokoju, co również dla rodziców jest pomocne, gdy w środku nocy trzeba maluszka przewinąć, czy choćby uspokoić. Kiedy dziecko jest malutkie, biorąc pod uwagę jego potrzeby liczy się jedynie wartość wizualna takiego urządzenia i jego efekty dodatkowe, jak muzyka, czy zmiana projekcji. Natomiast starsze dzieci często boją się zasypiać w ciemnym pokoju. Aby uspokoić ich lęki, rodzice decydują się na montaż lampki rozpraszającej mrok i odwracającej uwagę dziecka. Również, gdy dziecko ma trudności z zasypianiem może to być dobry sposób, aby nie grymasiło kiedy przyjdzie czas na sen.

 

Jaki projektor dla dzieci wybrać

Jaki projektor będzie odpowiedni dla Twojego dziecka? Aby odpowiedzieć na to pytanie zastanówmy się, jakie rodzaje projektorów możemy spotkać na rynku, a także, czego oczekujesz od projektora. Najważniejszą funkcja, jaką takie urządzenie pełni przy dziecku to jest jego uspokajanie. Najlepiej, gdy projektor sam w sobie emituje taki rodzaj światła i wyświetla projekcje, które spokojnie wprowadzają dziecko w stan snu. Dlatego światło emitowane przez urządzenie nie powinno być zbyt jasne ani jaskrawe.

A obrazy, koniecznie dostosowane tematyką do wieku dziecka, powinny pojawiać się na ścianach i suficie bardzo powoli i w wolnym tempie przesuwać się. Jeśli projektor ma również funkcje dźwiękowe, to muzyka także powinna być delikatna, pojawiająca się w tle i uspokajająca malucha. Nie muszą to być kołysanki, dobrze się sprawdzają również dźwięki natury, jak odgłosy ptaków czy szum fal.

 

Rodzaje projektorów

Bardzo popularne są projektory tak zwane 3 w 1. Takie urządzenie łączy ze sobą funkcję dyskretnego oświetlenia, projekcję kolorowych, poruszających się obiektów na ścianie czy suficie, oraz emituje miły dla ucha i uspokajający dźwięk. Zwykle sprzęty takie mają potencjometr dźwięku, więc rodzić ma do dyspozycji ustawienie poziomu głośności urządzenia, lub wyłączenia dźwięku w ogóle. Dołączone pozytywki często są różnorodne i projektory mogą odtwarzać po kilka lub nawet kilkanaście różnych utworów, lub dźwięków pochodzących z natury. Ponadto taki typ projektorów zwykle ma możliwość ustawienia światła w pozycji lampki nocnej, lub uruchomienia projekcji. Często też urządzenia te są wyposażone w czujniki i automatyczne wyłączniki. Można na przykład ustawić automatyczne wyłączenie się projekcji po określonym czasie. Albo, gdy sprzęt posiada sensor dźwięku, samoczynnie się włączy, gdy dziecko zapłacze i rozpocznie projekcję uspokajającą.

Ze względu na sposób użycia również możemy wyodrębnić kilka różnych typów projektorów. Jednym z popularnych typów są projektory przytulanki. Dziecko ma obok swoją ulubioną maskotkę, która dodatkowo ożywia się w chwilach rozterki dziecięcej i koi zmysły malucha melodią i pokazem świetlnym. Spotyka się różne przytulanki tego typu, najczęściej są to różne zwierzątka.

Trochę inną kategorię stanowią projektory – zwierzaki, które ustawiamy na stolikach nocnych w pobliżu łóżka malucha. Zwykle są to maskotki wykonane z różnego rodzaju plastiku, czy tekstyliów, a także z połączenia tych materiałów. Zazwyczaj są to urządzenia zasilane bateriami z wyłącznikiem czasowym.

Wśród projektorów dla najmłodszych dzieci spotkać też można karuzele do łóżeczka z projektorami. Karuzele to bardzo popularna forma zainteresowania leżącego dziecka, a więc bardzo małego, różnymi kształtami i kolorami pojawiającymi się nad jego głową. Połączenie tej funkcji z projektorem znacznie uatrakcyjnia zabawkę. Mechanizm projektora znajduje się tutaj na szczycie karuzeli, a poniżej są umieszczone różnego rodzaju maskotki z głośnikami emitującymi muzykę. Zabawka ta z powodzeniem zdaje egzamin nie tylko przy usypianiu dziecka, ale także służy do rozwoju sensomotorycznego.

O ile dla małych dzieci wybieramy projektory na ogół z gwiazdkami, kwiatkami, czy innymi przyjemnymi, ale nieodnoszącymi się do niczego wzorami, to dla starszych dzieci są przeznaczone projektory o kształcie postaci z bajek, a także wyświetlające takie postaci na ścianach i suficie. Dobrze jest, aby kupiony projektor miał możliwości regulacyjne tak, aby każdą opcję, czy to muzykę, czy projekcję, czy zwykłe oświetlenie, można było regulować pod względem intensywności doznań, a także wybraną funkcję wyłączyć całkowicie.

Finanse

Każdy rodzić poszukujący sprzętu dla swojej pociechy znajdzie projektory dla dzieci w dobrych cenach. Bogactwo oferty pozwala na bardzo precyzyjne określenie priorytetów zarówno pod względem wymagań technicznych, designerskich, jak i cenowych. Najtańsze urządzenia można już kupić za około 20 złotych. Przy niewielkim podwyższeniu budżetu do 50 – 70 złotych, mamy już naprawdę ogromny wybór i kształtów i rodzajów projektorów. Natomiast tych o najbardziej zaawansowanej różnorodności, a także z postaciami z bajek maksymalny koszt wynosi ok. 200 złotych.

 

 

Jak działa projektor dla dziecka i jak należy z niego korzystać?

 

Z poprzedniej części dowiedziałeś się, jaki projektor dla dzieci jest polecany przez Internautów. W tym tekście znajdziesz informacje na temat tego, jak działa wspomniany sprzęt.

Na czym polega praca projektora?

Projektor dla dzieci nie jest skomplikowanym urządzeniem. Produkt tego typu jest wyposażony w specjalną lampę. Światło przebija się przez otwór, w którym umieszczone są różnego rodzaju obrazki. W efekcie na ścianie ukazują się ciekawe rysunki, które wzbudzają zainteresowanie dzieci i pozwalają im się uspokoić. Jeśli mowa o obrazkach, najczęstszym motywem są gwiazdki. Jest to spowodowane tym, że urządzenie używane jest w szczególności do usypiania maluchów. W związku z tym wspomniany motyw cieszy się największym uznaniem rodziców.

 

Jak przygotować projektor do pierwszego użycia?

Zazwyczaj dostępne w sklepach projektory są zasilane bateriami. Dlatego też przy zakupie warto upewnić się, czy wybrany przez nas model jest w nie wyposażony. Jeśli w opakowaniu nie znajdują się akumulatory, trzeba je kupić. W zasadzie jest to jedyna czynność, którą musimy wykonać przed przystąpieniem do używania urządzenia po raz pierwszy. Niemniej jednak istotne jest również to, aby odpowiednio ułożyć projektor. Jeśli wybierzemy model montowany na ramę łóżeczka, musimy dobrze go dobrze do niej przytwierdzić. Jeśli jednak kupimy produkt wolnostojący, trzeba pamiętać o tym, aby umieścić go na równej powierzchni (zabezpieczy go to przed ewentualnym upadkiem na podłogę). Projektor musi być tak skierowany, aby światło padało na ścianę lub sufit w pobliżu łóżeczka naszego maluszka.

 

Obsługa projektora dla dzieci

Nie ulega wątpliwości, że obsługa urządzenia nie jest skomplikowana. Jest to spowodowane m.in. tym, że tego typu sprzęt nie ma wielu funkcji. Aby włączyć projektor wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk. Mając zwykły model (bez dodatkowych opcji) właściwie nie musimy robić nic więcej. Jeśli jednak wybrany przez nas gadżet ma także pozytywkę, możemy ustawić preferowane przez nas melodie. Często zdarza się, że dostępne na rynku modele mają kilka trybów pracy – mogą działać nie tylko jako projektory, ale także lampki nocne. Popularną funkcją jest także delikatna poświata, która przydaje się, kiedy dziecko boi się ciemności i nie chce zasypiać przy całkowicie zgaszonych światłach.

Czego używać do czyszczenia produktu?

Decydując się na zakup projektora dla dzieci musimy nie tylko zdobyć informacje na temat działania urządzenia, ale także dowiedzieć się, jak należy o nie dbać. Odpowiednia pielęgnacja to gwarancja, że sprzęt posłuży naszemu dziecku przez dłuższy czas. Obudowa projektora dla dzieci wykonana jest zazwyczaj z tworzywa sztucznego. W rezultacie jej czyszczenie nie powinno sprawiać kłopotu. Należy jednak pamiętać o tym, aby do pielęgnacji używać delikatnych szmatek. Jeśli na powierzchni zabawki pojawią się zarysowania, może to wpłynąć nie tylko na jej wygląd, ale także działanie. Trwałe uszkodzenia powstałe w miejscu, w którym lampa przepuszcza światło mogą prowadzić do tego, że wyświetlane na ścianie obrazki nie będą wyraźne. Nie można zapominać o tym, że urządzenie jest zasilane bateriami, co oznacza, że nie może być czyszczone mocno zwilżoną szmatką. Jeśli do wnętrza dostanie się woda, może ona uszkodzić sprzęt.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ