fbpx

Ranking 6 najlepszych samochodów na akumulator dla dzieci w 2024

Ostatnio aktualizowane: 05.12.24

 

Samochód dla dzieci na akumulator – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Kiedy Twoje dziecko chce mieć własny pojazd, polecamy zapoznać się z opisem auta na akumulator Leantoys Hl1638. Przeznaczono go dla dzieci powyżej 3 lat. Wyposażenie w pięciopunktowe pasy i blokadę drzwi, gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. Model pomalowano na czerwony kolor, dlatego spodoba się i chłopcom i dziewczynkom. Na drugim miejscu natomiast znalazł się samochód Audi Q7 Toyz Caretero. Ma on kierownicę z klaksonem i wgrane melodie. Panel multimedialny jest podświetlany, więc zwraca większą uwagę dzieci. Autem można poruszać się do przodu i do tyłu i wybierać jedną z dwóch prędkości jazdy. W sprzęcie zastosowano dwa silniki 12 V.

6 najlepszych samochodów na akumulator dla dzieci. Opinie w 2024 roku

 

Dziecko kształtuje swoje zainteresowania już od pierwszych miesięcy życia. Pasje, które będzie rozwijać w przyszłości, często mają początek w dzieciństwie. Mały fan motoryzacji nie musi czekać na osiągnięcie 18-go roku życia, żeby wsiąść za kierownicę samochodu. Świetnym rozwiązaniem, które pozwoli mu rozwinąć zainteresowanie motoryzacją będzie pojazd imitujący normalne auto. Dlatego też przygotowaliśmy ranking samochodów dla dzieci na akumulatory.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pięciopunktowe pasy zapewniają dziecku bezpieczeństwo. Auto ma odpowiednie amortyzatory, które ułatwiają jazdę po nierównym terenie. W środku samochodu znajdziemy wejście na odtwarzacz MP3 i port USB. Wszystko po to, aby maluch w trakcie jazdy mógł słuchać ulubionych piosenek.

Wady

Do zestawu z autkiem producent nie dołączył kluczyków, co nie podoba się małym kierowcom.

Podsumowanie

Samochód zapewni dzieciom dużo zabawy i radości. Model występuje w czerwonym kolorze, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Produkt Joko zasilany jest akumulatorami z dwoma silnikami o mocy 45 W. Przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia. Maksymalne obciążenie, jakie wytrzymuje, wynosi 30 kg.

Drugi wybór

Zalety

Auto na akumulator wygląda oryginalnie, bo powstało na podstawie licencji udzielonej przez markę Audi. Sprzęt wygląda, jak prawdziwy samochód, więc jazda nim to dla dzieci prawdziwa atrakcja. Pojazd ma światła LEDowe do jazdy dziennej. Deska rozdzielcza jest podświetlana.

Wady

Część rodziców zwraca uwagę na to, że ruszanie nie jest płynne. Na powierzchni produktu po jakimś czasie widać drobne przebarwienia.

Podsumowanie

Pojazd jest przeznaczony dla dzieci od 3. do 8. roku życia o maksymalnej wadze 30 kg. Autko rozwija prędkość do 5 km/h. W samochodzie zastosowano dwa silniki 12 V. Dziecko może samodzielnie prowadzić pojazd. Auto może być też zdalnie sterowane przez rodzica.

Rozważ też

Zalety

Samochód dla dzieci wytrzymuje spore obciążenie (do 30kg), dlatego jest odpowiedni także dla większych pociech. Model ma kierownicę z klaksonem. Z jej poziomu można także włączać przyjemne melodie, które umilą jazdę. Na panelu multimedialnym znajduje się wejście USB.

Wady

Czas ładowania urządzenia jest stosunkowo długi. Maluch może się niecierpliwić. Pojedyncze osoby wskazują też, że mimo zapewnień producenta, montaż samochodu jest skomplikowany i zabiera dużo czasu.

Podsumowanie

Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 3. roku życia. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania, więc dziecko może nie tylko samodzielnie jeździć, ale też być prowadzone przez rodzica. Samochód wygląda, jak prawdziwy pojazd.

 

1. Auto na Akumulator Leantoys Hl1638

 

Auto na akumulator Leantoys Hl1638 jest ciekawą propozycją dla dzieci powyżej 3 roku życia. Wyglądem przypomina prawdziwy samochód, dlatego maluch, jeżdżąc nim, poczuje się, jak prawdziwy kierowca. Wyposażenie w blokadę drzwi oraz pięciopunktowe pasy, zapewnia pełne bezpieczeństwo. Samochód jest w kolorze czerwonym, dlatego nie ma przeciwwskazań odnośnie płci dziecka.

Czerwony samochód na akumulator wyprodukowano z najwyższej jakości materiałów, jego wymiary są przystosowane dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. Autko jest zasilane akumulatorowo z dwoma silnikami o mocy 45 W. Wyposażenie w amortyzatory umożliwia, ale przede wszystkim ułatwia jazdę po nierównej powierzchni. Duża moc silnika sprawia, że samochodzik może osiągnąć prędkość od 3 do 6 km/h. Dodatkowe funkcje, takie jak wejście na odtwarzacz MP3, port USB oraz kartę SD pozwalają na odtwarzanie ulubionej muzyki w trakcie zabawy.

Konsumenci są zadowoleni z zakupu prezentowanego modelu. Ich zdaniem wywołuje wiele pozytywnych emocji wśród dzieci. Samochodzik bardzo dobrze sprawdzi się jako forma prezentu na urodziny lub pod choinkę.

Auto na akumulator Joko Hl1638 waży zaledwie 12 kg. Maksymalne obciążenie, jakie wytrzymuje to 30 kg. Czas ładowania produktu zajmuje 8 godzin, a czas działania – 1-2 godz. Samochodzik ma zdalne sterowanie za pomocą pilota.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Rodzice nie muszą obawiać się, iż w trakcie jazdy samochodem ich dziecku przydarzy się krzywda, ponieważ samochodzik wyposażono w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz blokadę drzwi.

Dodatkowe udogodnienia: W środku modelu znajduje się wejście na port USB, kartę SD oraz MP3, co umożliwia odtwarzanie muzyki.

Amortyzatory: Jazda po tradycyjnym chodniku po pewnym czasie dla dzieci jest nudna, dlatego urządzenie ma odpowiednie amortyzatory, umożliwiające korzystanie z nierównej drogi.

Neutralny kolor: Samochodzik pomalowano na kolor czerwony. Nie powoduje to żadnych ograniczeń odnośnie płci dziecka.

Wybór biegu: Dzieci kierujący pojazdem, mogą wybrać jeden z dwóch biegów: Szybki lub wolny.

 

Wady

Czas ładowania: Producent podaje informacje o czasie ładowania autka. Według niego wynosi on zaledwie 30 min. Konsumenci uważają, iż trwa to znacznie dłużej.

 

 

 

 

2. Pojazd na Akumulator Audi Q7 Toyz Caretero

 

Chcesz kupić swojemu dziecku auto na akumulator, które będzie wyglądało, jak prawdziwy samochód i od pierwszych chwil wzbudzi jego zainteresowanie? Jeśli tak, polecamy Twojej uwadze model Audi Q7 Toyz Caretero, który ma licencję marki. Wymiary produktu to: Długość – 112 cm, szerokość – 57 cm i wysokość – 51 cm. Model jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat i wadze maksymalnej 30 kg.

W środku samochodu znajduje się podświetlana deska rozdzielcza. Na kierownicy jest klakson, a także przyciski, za pomocą których można aktywować wgrane melodie. Auto może być sterowane zdalnie przez rodziców. Istnieje też możliwość prowadzenia samochodu samodzielnie przez dziecko. Do wyboru są dwie prędkości poruszania. Maksymalna wynosi 5 km/h.

Pojazd na akumulator Audi Q7 Toyz Caretero to sprzęt, o którym marzy niejedno dziecko. Samochód ma licencję Audi, więc wygląda, jak wersja mini prawdziwego modelu. Siedzenie w środku jest wygodne, co potwierdzają zadowoleni z zakupu rodzice.

Audi Q7 Toyz Caretero to samochód dla dzieci na akumulator. Auto rozwija prędkość do 5 km/h. Pojazd waży 17,5 kg.

 

Zalety

Wydajny akumulator: Samochód ma wydajny akumulator, który umożliwia dziecku długą jazdę bez konieczności przerywania zabawy i ładowania baterii. Czas użytkowania po pełnym naładowaniu wynosi nawet 2 h.

Sterowanie: Dziecko może samodzielnie prowadzić auto. Zabawką mogą też zdalnie sterować rodzice, jeśli chcą mieć pełną kontrolę nad tym, co robi ich pociecha.

Nowatorskie rozwiązania: W środku samochodu znajduje się wejście na odtwarzacz MP3. Ponadto pojazd ma slot na kartę microSD, a także gniazdo USB.

Gwarancja niezapomnianej rozrywki: To auto zapewni dziecku niezapomnianą rozrywkę. Samochód ma światła cofania i do jazdy dziennej. Dodatkowo kierownica ma klakson. Znajdują się na niej też przyciski, które aktywują wgrane melodie.

 

Wady

Przebarwienia: Na powierzchni lakieru po czasie pojawiają się drobne przebarwienia. Może to wynikać m.in. z nieodpowiedniej pielęgnacji samochodu.

 

 

 

 

3. Toyz Pojazd Akumulatorowy Mercedes-Benz S63 Amg 8F46979D4

 

Toyz Mercedes-Benz S63 to piękny, nowoczesny pojazd, który z całą pewnością przypadnie do gustu małym fanom motoryzacji. Jest to zabawka wyprodukowana na licencji Mercedes-Benz S63 AMG.

Urządzenie jest wyposażone w pilot zdalnego sterowania. Dzięki temu rodzic ma możliwość kontroli dziecka w czasie zabawy. Jednocześnie trzeba zauważyć, że model ten rozwija prędkość maksymalnie 5 km/h, więc rodzic nie musi biec za samochodem. Produkt przeznaczony jest dla dzieci, które ważą do 30 kg ( w wieku od 3 do 8 lat).

Samochód ma 2 mocne silniki 12V o mocy 35 W każdy, a także akumulator 12V 7Ah, który pozwala na dwie godziny nieprzerwanej jazdy. Samo ładowanie trwa 10 godzin. Na kierownicy znajduje się przycisk, którym łatwo zmienimy melodie. Samochód ma też gniazdo USB umożliwiające podłączenie mp3.

Konsumenci potwierdzają, że zabawka jest solidna, łatwa w obsłudze i pięknie się prezentuje. Taki prezent zachwyci każde dziecko.

Samochód Toys Mercedens-Benz S63 to pojazd stworzony na licencji znanego producenta aut. Zabawka może być sterowana przez dziecko lub rodzica przy wykorzystaniu pilota zdalnego sterowania. Model ten wytrzymuje obciążenie do 30 kg.

 

Zalety

Sterowanie: Obsługa zabawki nie jest skomplikowana. Dziecko szybko się wszystkiego nauczy. Ponadto rodzic może mieć ciągłą kontrolę nad jazdą malucha, bo do zestawu dołączono pilot zdalnego sterowania.

Maksymalne obciążenie: Produkt wytrzymuje obciążenie do 30 kg. Producent zakłada, że pojazdem mogą jeździć nawet 8-letnie dzieci. Zabawka nie tylko wytrzymuje spory nacisk kilogramowy, ale jest też odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Dodatkowe funkcje: Na kierownicy pojazdu znajduje się przycisk zmiany melodii. Poza tym zabawka ma gniazdo USB, które umożliwia podłączenie Mp3 lub innego nośnika pamięci.

 

Wady

Ładowanie: Sprzęt ładuje się 10 godzin, co dla niektórych osób jest zdecydowanie zbyt długim okresem oczekiwania. Przed udaniem się na spacer z dzieckiem, trzeba pamiętać o tym, żeby naładować pojazd.

 

 

 

 

4. Hecht Samochód Akumulatorowy 58888

 

Samochód akumulatorowy Hecht 58888 White ma wymiary: Długość – 146 cm, szerokość – 80 cm i wysokość – 65 cm. Jest on przeznaczony dla dzieci od 3. do 8. roku życia. Pojazd wytrzymuje obciążenie do 35 kg. Auto rozwija prędkość do 4 km/h. W komplecie znajdują się niezbędne śruby i elementy montażowa, a także instrukcja.

Auto jest wykonane z dobrej jakości materiałów, wyróżnia je mocna konstrukcja. Produkt ma certyfikat CE, który potwierdza bezpieczeństwo jego użytkowania. Duże koła gwarantują dobrą przyczepność do podłoża i są odporne na przetarcia. Koła są napędzane przez 4 silniki. Auto ma efekty świetlne i dźwiękowe, które uprzyjemniają dzieciom jazdę.

Hecht 58888 to samochód akumulatorowy, w który warto zainwestować. Tak twierdzi spore grono rodziców. Auto jest solidnie zrobione i wygodnie się w nim jeździ. Siedzisko jest na tyle duże, że można przyjąć na nim wygodną pozycję. Produkt jest polecany dla chłopców i dziewczynek.

Samochód akumulatorowy Hecht 58888 jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3. do 8. roku życia. Wymiary sprzętu to: Szerokość – 80 cm, wysokość – 65 cm i długość – 146 cm.

 

Zalety

Wytrzymała konstrukcja: Auto ma wytrzymałą konstrukcję. Do jego wykonania wykorzystano najlepsze gatunkowo materiały. Nie trzeba się martwić o to, że samochód szybko straci swój początkowy wygląd.

Duże koła: Model ma duże koła, które są odporne na ścieranie. Dodatkowo zapewniają one bardzo dobrą przyczepność do podłoża i tym samym lepszą kontrolę nad samochodem.

Bezpieczeństwo użytkowania: Rodzicom szczególnie zależy na tym, aby dziecięce zabawki były bezpieczne dla ich pociech. Warto podkreślić, że auto Hecht 58888 ma certyfikat CE i spełnia wymagane normy.

 

Wady

Instrukcja obsługi: Rodzice wskazują, że dołączona do zestawu instrukcja nie jest dostatecznie przejrzysta.

Wydajność akumulatora: Okazuje się, że wydajność akumulatora jest nieco mniejsza niż zapewnia producent.

 

 

 

 

5. Joko Auto na Akumulator Hl1638

 

Joko Hl1638 to auto na akumulator z dwoma silnikami 45 W. Samochód waży 12 kg, a jego wymiary to: 93 cm x 58 cm x 49 cm. Pojazd jest polecany dla dzieci od 3. roku życia i wytrzymuje obciążenie do 30 kg. Czas jego ładowania wynosi przeciętnie 8 h. Kierujący może wybrać bieg szybki i wolny. Maksymalna prędkość jazdy wynosi 6 km/h.

Samochód dla dzieci ma certyfikat CE, który gwarantuje bezpieczeństwo jego użytkowania. Auto ma koła z miękkiego tworzywa EVA. Fotele są pokryte przyjemną w dotyku eko-skórą. Hamulec jest automatyczny, aktywuje się po zwolnieniu pedału gazu. Produkt jest przeznaczony do samodzielnego złożenia.

Rodzice doceniają to, że deska rozdzielcza jest podświetlana. W związku z tym dziecko skupia większą uwagę na pojeździe i wykazuje nim duże zainteresowanie. Auto wygląda, jak prawdziwy samochód dla dorosłego kierowcy.

Joko Hl1638 to auto na akumulator. Wymiary pojazdu są następujące: 93 cm x 58 cm x 49 cm. Maksymalne obciążenie samochodu to 30 kg.

 

Zalety

Amortyzatory: W aucie zastosowano dobrej jakości amortyzatory, dzięki którym poruszanie się po nierównej nawierzchni jest łatwiejsze. Samochód ma też pasy bezpieczeństwa i istnieje możliwość blokady drzwi.

Możliwość odtwarzania piosenek: W środku samochodu znajduje się wejście na odtwarzacz MP3, kartę SD i port USB. W efekcie można bez problemu odtwarzać w środku ulubione utwory z różnych nośników.

 

Wady

Czas składania: Producent zapewnia, że czas składania auta wynosi ok. 30 minut. Część osób przyznaje jednak, że trzeba poświęcić na to więcej czasu.

Brak kluczyków: W komplecie nie ma kluczyków, które dla niektórych dzieci mogą okazać się ważnym dodatkiem.

 

 

 

 

6. Auto na akumulator Leantoys Ford Ranger

 

Bardzo wiele dzieci i rodziców jest zadowolonych z modelu Leantoys Ford Ranger, który dostarcza mnóstwo radości. Użytkownicy twierdzą, że samochodem łatwo się steruje. Zabawka jest odpowiednia dla maluchów od 3. roku życia. Auto może jeździć po kostce, trawie, asfalcie, a nawet nierównościach. Dla bezpieczeństwa malucha pojazd ma pasy bezpieczeństwa.

Model jest ciężki, ponieważ waży aż 30 kg. Samochód jest wyposażony w biegi umożliwiające jazdę do przodu i do tyłu. Maksymalna prędkość jazdy to 6 km/h. Zabawka jest zasilana akumulatorowo i na naładowanej baterii działa przez godzinę, a ładuje się przez ok. 10 godzin.

Maksymalne obciążenie auta wynosi 35 kg, więc jest odpowiednie dla dwóch 3-latków albo jednego 4-latka lub 5-latka. Wymiary pojazdu wynoszą 125 cm x 80 cm x 76 cm. Istnieje możliwość włączenia radia, a nawet filmów. W zestawie jest pokrowiec na samochód, co chroni go przed zabrudzeniem.

Pojazd Leantoys Ford Ranger jest zdalnie sterowaną zabawką. Samochód waży 30 kg, a jego maksymalne obciążenie wynosi 35 kg. Auto ma otwierane drzwi, siedzenia wyściełane eko-skórką i pasy bezpieczeństwa.

 

Zalety

Duże wymiary: Wymiary produktu są równe: długość – 135 cm, szerokość – 80 cm i wysokość – 81 cm, więc do środka może wsiąść nawet dwójka maluchów i wygodnie usadowić się w fotelach.

Miękkie koła: Pojazd ma koła wykonane z pianki EVA, dlatego dobrze się nim jeździ po różnych nawierzchniach. Autko może się poruszać po trawie, a także po nierównościach.

Panel audio: Zabawka ma wbudowany panel dotykowy, za pośrednictwem którego można włączać muzykę, filmy, a także zdjęcia. W panelu znajduje się slot na kartę microSD. Istnieje także możliwość włączenia w samochodzie radia.

 

Wady

Odstające części: Zabawka ma wiele elementów, które odstają, co sprawia, że podczas zabawy można przypadkiem odłamać, np. boczne lusterka czy światła dachowe, dlatego przy przejazdach w wąskich miejscach należy uważać.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki samochód dla dzieci na akumulator kupić?

 

Dzieci uwielbiają jeżdżące zabawki, zwłaszcza samochody na akumulatory, w które mogą wsiąść i czerpać radość z jazdy. Taki pojazd jest częstym pomysłem na prezent dla maluchów. Jeśli przymierzasz się do zakupu takiego produktu, musisz wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania spośród szerokiego asortymentu dostępnego na rynku. W tym poradniku skupimy się na cechach, jakie powinien posiadać dobry model autka na akumulator. Podpowiemy Ci, jakie aspekty są istotne i przede wszystkim jaki samochód dla dzieci na akumulator wybrać.

Materiał

Pierwsza kwestia to materiał, z jakiego wykonana jest konstrukcja. Zwykle są to tworzywa sztuczne, często wzmocnione metalem. Przede wszystkim zwróć uwagę na wytrzymałość materiału i jego podatność na uszkodzenia. Dzieci nie zdają sobie sprawy z tego, że uderzenie zabawki czy jej wywrócenie może skutkować awarią. Dlatego też solidnie wykonany produkt to podstawa. Bardzo istotne jest to, aby samochód był wykonany z tworzyw odpornych na działanie promieni słonecznych i wody.

 

Maksymalne obciążenie

Przy zakupie zabawki zwróć uwagę na maksymalne obciążenie pojazdu. Niektóre modele wytrzymują obciążenie zaledwie 12 kg, inne nawet 30 kg. Ten aspekt wpływa na to, jak długo dziecko będzie mogło korzystać z takiego pojazdu. Jeśli samochodzik nie wytrzymuje obciążenia ok. 20-25 kg, nie będzie odpowiedni dla starszaka. Jednocześnie musimy pamiętać, że jeśli w samochodziku są dwa miejsca, większe obciążenie będzie bardzo istotne.

 

Koła

To dość obszerny temat, zwłaszcza, jeśli zabawka ma również służyć do zabawy w domu. Koła muszą być solidne i powinny mieć amortyzację. Dzięki temu jazda po bardziej wyboistych terenach będzie dla dziecka przyjemniejsza. Kupując zabawkę na dwór i do domu lub taką tylko do jazdy po domu, zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonane są koła. Chodzi o to, aby nie rysowały one podłogi. Chociaż takie sprzęty przeznaczone są głównie do jazdy na zewnątrz, czasem trudno jest wytłumaczyć dziecku, że nie może bawić się zabawką w domu. Ważne jest to, żeby kółka radziły sobie z jazdą po dywanie lub w przypadku zabawek na zewnątrz – po trawie i kamieniach.

 

Atesty – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Podobnie, jak w przypadku innych zabawek, należy zwrócić uwagę na to, czy produkt posiada wszystkie niezbędne atesty, które potwierdzają, że jest on bezpieczny. Chodzi tutaj o dokładne sprawdzenie materiałów. Nie powinny one zawierać żadnych szkodliwych substancji. Kolejna kwestia to atesty bezpieczeństwa silnika zabawki.

 

System zasilania

Na rynku znajdziemy samochodziki ze sporym akumulatorem, które podłącza się do prądu i ładuje. Często mają dołączony pilot zdalnego sterowania, aby rodzic miał kontrolę nad swoją pociechą. Dostępne są też wersje mini dla najmłodszych zasilane zwykłymi bateriami. Niestety nie są one najbardziej wydajne.

 

Czas pracy na baterii

W przypadku baterii szczególną uwagę należy zwrócić na to, jak długo zabawka pracuje na baterii. Na rynku znajdziemy modele, które są w stanie jeździć bez przerwy przez 1 h do 2 h, ale też takie, które jadą maksymalnie 30 minut. Jeśli nie chcesz, aby po kilku minutach zabawy, dziecko nie mogło dalej jechać, bo zabrakło mocy, musisz zwróć uwagę na ten właśnie aspekt.

 

Szybkość

Bardzo ważne jest to, z jaką szybkością jeździ autko. Oczywiste jest, że dzieci ucieszy duża prędkość jazdy, ale rodzica nie koniecznie. Standardowo, samochodziki na akumulatory osiągają prędkość maksymalnie 4- 5 km/h, ale znajdziemy też wolniejsze i szybsze modele. Jeśli lubisz biegać i wiesz, że Twoje dziecko jest rozważne, warto wybrać szybszy sprzęt. Zwykle jednak takie samochodziki są droższe i cięższe. Jeśli szukasz czegoś na typowe, rodzinne spacery i nie masz ochoty biegać za dzieckiem, wybierz wolniejszy model. Warto tutaj zauważyć, że pojazdy tego typu zwykle mają 2-3 biegi do przodu oraz jeden wsteczny.

 

Wielkość – jaki samochód dla dzieci na akumulator jest najlepszy dla Twojej pociechy?

Wielkość autka należy dopasowywać do wieku oraz wzrostu dziecka. Jeśli to ma być autko dla 1,5 rocznego dziecka, nie kupujmy mu zbyt dużej maszyny, bo będziemy musieli do niej wkładać, a potem z niej wyjmować dziecko. Z drugiej strony, kupując samochód uwzględnijmy to, że dzieci bardzo szybko rosną i zwyczajnie trzeba im zapewnić zabawkę, która będzie odpowiednia przez kilka sezonów. Zwróć też uwagę na wagę pojazdu. Często rodzice zapominają o tym aspekcie i dopiero podczas spaceru zdają sobie sprawę, że zakupiona zabawka jest ciężka. Baterie czasem rozładowują się w nieodpowiednim momencie lub nasze dziecko znudzi się jazdą. Wtedy my jesteśmy zmuszeni do noszenia zabawki. Jeśli będzie zbyt ciężka, już nigdy nie zdecydujemy się na taki spacer.

System zdalnego sterowania

Na rynku znajdziemy modele na pilot, jak również te obsługiwane wyłącznie przez dziecko. Wybierając zabawkę z pilotem zwróć uwagę na to, jaki ma zasięg. W niektórych produktach to zaledwie 1-2 metry, w innych nawet 10 m. Takie urządzenie daje nam kontrolę nad dzieckiem i sprawia, że czujemy się bezpieczniej. Kolejna kwestia to ilość funkcji, jakie posiada taki pilot. Większość ma przycisk automatycznego hamowania czy sterowania jazdą, a także zmniejszania czy zwiększania prędkości.

 

Realistyczny wygląd

Bardzo ważną kwestią jest wygląd autka. Jeśli kupujesz zabawkę dla rocznego dziecka, na pewno bardziej zainteresuje je pojazd w formie pieska czy kotka. Natomiast dla starszego dziecka polecamy wybór auta wzorowanego oryginalnym samochodem. Producenci tego typu zabawek wiedzą, że samochody wzorowane tymi dla dorosłych są bardziej atrakcyjne.

Bez problemu znajdziesz więc kabriolet, limuzynę, samochód sportowy czy wielkiego SUVa. Ważne jest to, żeby autko wyglądało realistycznie i posiadało wszystkie elementy prawdziwego pojazdu. Minimum to kierownica, oświetlenie czy sygnał dźwiękowy. Coraz więcej producentów tego typu zabawek oferuje modele z otwieranymi drzwiami, całym panelem sterowania, jak w nowoczesnym samochodzie, a nawet z otwieranym bagażnikiem.

 

Dodatkowe rozwiązania

Bardzo często, aby urozmaicić najmłodszym zabawę, producenci dodają dodatkowe funkcje. Wśród nich jest radio czy też odtwarzacz MP3. Często w takich zabawkach są schowki na dziecięce zabawki czy przekąski, a także miejsce na umieszczenie butelki z piciem. Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość włożenia kluczyki do stacyjki i jego przekręcenie, po którym auto wydaje charakterystyczny dźwięk ryku silnika.

 

Samochody dla dzieci na akumulatory w dobrych cenach

Cena produktu zależy od tego, jakie funkcje posiada zabawka i na jakim modelu auta była wzorowana. Zwykle zabaweczki dla najmłodszych nie są zbyt drogie – kosztują nawet 150-200 zł. Jeśli jednak chcesz kupić maluchowi kabriolet, samochód traktor, wielkie SUVa, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 600-800 zł. Więcej kosztują modele z otwieranymi drzwiami, które przeznaczone są nawet dla dwójki dzieci. Kosztują ok. 800- 1000 zł.

 

 

Jak używać samochody dla dzieci na akumulator?

 

Samochód z akumulatorem to bardzo ciekawa zabawka dla dziecka, która przyniesie mu dużo frajdy. Bardzo ważna jest jednak poprawna obsługa produktu, gdyż w przeciwnym razie możemy szybko uszkodzić sprzęt lub nasz maluszek może się skaleczy. Przygotowaliśmy ten krótki artykuł ze wskazówkami dotyczącymi obsługi samochodu na akumulator, aby zabawa samochodem nie przysporzyła Ci problemów.

Budowa samochodów akumulatorowych dla dzieci

Swoim wyglądem pojazd akumulatorowy przypomina prawdziwy samochód. Ma on 4 kółka, jedno lub 2 siedzenia, lusterka boczne i kierownicę. Producenci dokładają wszelkich starań, by sprzęt był jak najbardziej podobny do swojego pierwowzoru. Dodaje to zabawie realizmu. We wnętrzu zabawki znajdziemy jeden lub dwa silniki i akumulator, który należy naładować przed każdą zabawą. W zależności od modelu sterowanie odbywa się tylko przy pomocy kierownicy (dla starszych dzieci) lub ze wsparciem zdalnego pilota. Bezprzewodowy panel sterowania daje rodzicom pełną kontrolę nad zabawką, dzięki czemu w każdym momencie zapanują oni nad samochodem i uchronią swoje dziecko przed wypadkiem.

 

Wydajność pojazdów na akumulator

Szukając w Internecie informacji o tym, jaki samochód na akumulator dla dziecka jest polecany często natykamy się na poradę, by kierować się mocą silnika. Jest to oczywiście bardzo ważny parametr, bo mówi nam, jaka jest wydajność produktu, jego wytrzymałość. Urządzenie słabsze szybciej się przegrzewa, a tym samym jest mniej zdatne do długiej jazdy. Jednak to akumulator powinien zwrócić naszą szczególną uwagę. To od niego zależy, jak długo nasza pociecha będzie mogła bawić się swoją zabawką. Przeciętny sprzęt może działać od 30 min do nawet godziny. Jednak, jeśli nasza pociecha lubi szybką jazdę, czas ten może być krótszy. Na szczęście znajdziesz na rynku również bardziej wydajne modele pozwalające na zabawę nawet przez 2 godziny.

 

Środki ostrożności w trakcie zabawy samochodem

Samochody dla dzieci są dość bezpiecznymi zabawkami. Wiele produktów pozbawionych jest ostrych krawędzi, o które maluszek mógłby się skaleczyć. Jedynym niebezpieczeństwem jest prędkość, jaką może rozwinąć pojazd. Zdecydowana większość modeli nie jest w stanie przekroczyć progu 5 km/h. Aby upewnić się, że dziecko nie spowoduje wypadku, miej przy sobie automatyczny pilot. Z jego pomocą możesz spowolnić jazdę malca, gdy zauważysz, że porusza się on zbyt szybko.

Jednym z najważniejszych środków ostrożności są wewnętrzne pasy bezpieczeństwa. Mimo że samochód na akumulator to zabawka, to w momencie gwałtownego hamowania dziecko może uderzyć głową o kierownicę i się skaleczyć.

Często zagrożenie na ścieżkach stanowią inne osoby. Żeby dziecko mogło świadomie chronić się przed zagrożeniami, nie zapominajmy o sprawnym sygnale dźwiękowym.

Jak poprawnie używać samochodu na akumulator?

Najważniejszą rzeczą, o jakiej musisz pamiętać, jest jazda samochodem po odpowiedniej nawierzchni. Zazwyczaj producenci zaznaczają, że zabawka powinna poruszać się po twardej i ubitej nawierzchni. Urządzenie z małymi kołami i niskim nadwoziem nie powinno być używane na piaszczystych drogach i na trawie. Piasek może wniknąć do wnętrza silnika i uszkodzić sprzęt.

Aby zabawka mogła służyć Twojemu dziecku przez długi czasu, traktuj ją, jak prawdziwy pojazd. Wśród najważniejszych zasad wymienia się na przykład to, aby nie zatrzymywać samochodu poprzez zderzenie się z innym obiektem – niewielka prędkość nie oznacza, że maluch jest w pełni bezpieczny. Używając zabawki należy zachować ostrożność, gdyż wszelkie wstrząsy czy uszkodzenia mechaniczne mogą wpłynąć nie tylko na trwałość silnika, ale i bezpieczeństwo dziecka.

Zawsze miej przy sobie pilot zdalnego sterowania, aby w razie potrzeby móc zareagować na zagrożenie. Tutaj pamiętaj, że dużą rolę odgrywa zasięg takiego pilota.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ