fbpx

Ranking 8 najlepszych smartwatchy dla dzieci w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Smartwatch dla dzieci – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Smartwatche to nowoczesne sprzęty, które są odpowiednie nie tylko dla dorosłych, ale i dzieci. Jeśli pociecha nosi tego typu urządzenie, może szybko skontaktować się z rodzicami. Stworzyliśmy zestawienie dziecięcych inteligentnych zegarków, a na jego szczycie uplasował się model Garett Kids 5. Wbudowany moduł GPS sprawia, że za sprawą sprzętu można na bieżąco śledzić lokalizację malucha. Smartwatch dla chłopca jak i dziewczynki jest dostępny w kilku kolorach do wyboru. Ma on duży i czytelny ekran oraz pasek z możliwością regulacji obwodu. Rodzice chętnie kupują swoim pociechom również urządzenie Xblitz Watch ME, które daje możliwość wykonywania oraz odbierania połączeń telefonicznych (po włożeniu karty SIM). Zegarek jest lekki, a przy tym odporny na uszkodzenia.

8 najlepszych smartwatchy dla dzieci. Opinie w 2024 roku

 

Ranking smartwatchy dla dzieci powstał z myślą o osobach, które chcą kupić ten gadżet, ale nie mają czasu na porównywanie wielu modeli i czytanie na ich temat recenzji. Tekst obejmuje opisy dobrej jakości urządzeń, które są polecane przez użytkowników.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Smartwatch ma wbudowany moduł GPS, co pozwala rodzicom na sprawdzanie lokalizacji dziecka na mapie. Sprzęt ma pojemną baterię, która nie wymaga zbyt częstego ładowania. To model z przyciskiem SOS, umożliwiającym szybkie skontaktowanie się z rodzicami.

Wady

Aplikacja na smartfony, która daje możliwość sterowania zegarkiem, często się zacina, a w dodatku jest mało intuicyjna. Trzeba poświęcić sporo czasu, aby poznać jej wszystkie funkcje.

Podsumowanie

Sprzęt ma wodoodporną obudowę (klasa szczelności to IP54), dlatego przy kontakcie z wilgocią nie powinien ulec awarii. Model ma wbudowaną latarkę LED i aparat. Dzieci nie mają problemu z jego obsługą z uwagi na duży i czytelny, dotykowy wyświetlacz.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie jest dostępne w trzech wersjach kolorystycznych, dlatego pociecha może wybrać swój ulubiony odcień. Zegarek pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych, wystarczy umieścić w nim kartę SIM. Sprzęt ma przycisk SOS i lokalizator GPS.

Wady

Co prawda smartwatch ma wbudowany aparat i daje możliwość robienia zdjęć (w tym selfie), ale większość dzieci uważa, że rozdzielczość fotografii jest zbyt niska.

Podsumowanie

Urządzenie daje możliwość wyznaczenia bezpiecznej strefy, której maluch nie powinien przekraczać. Jeśli to zrobi, zostaniemy o tym poinformowani. Zegarek nowocześnie wygląda, dlatego pociechy chętnie go noszą. Smartwatch ma duży ekran i nie jest trudny w obsłudze.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt wyposażono w akumulator, którego maksymalny czas pracy wynosi 100 godzin. Ponieważ mamy tu moduł GPS, możemy sprawdzać, gdzie przebywa dziecko i upewniać się, że jest bezpieczne. W razie potrzeby możemy dodatkowo włączyć zdalny podsłuch.

Wady

Pasek i koperta zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Maluchy mające wrażliwą skórę narzekają, że już po kilku godzinach odczuwają dyskomfort i podrażnienie w okolicy nadgarstka.

Podsumowanie

Smartwatch ma lokalizator GPS, przycisk szybkiego reagowania SOS i funkcję Geofence (strefa bezpieczeństwa). To model z 0,98-calowym wyświetlaczem. Jest on kompatybilny ze smartfonami z oprogramowaniem Android. Zegarek może pełnić funkcję telefonu, krokomierza, latarki oraz stopera. Jest on dostępny w kilku kolorach.

 

Smartwatch dla dzieci z GPS

 

1. Smartwatch dla dziecka Garett Kids 5

 

Smartwatch dla dzieci z GPS to urządzenie, które zapewni maluchowi bezpieczeństwo, a rodzicom zagwarantuje spokój. Polecanym tego typu gadżetem jest Garett Kids 5 dostępny w 3 różnych kolorach: niebieskim, różowym i czarnym. Są to odcienie, które spodobają się chłopcom i dziewczynkom, a w związku z tym istnieje większa szansa, że nasza pociecha będzie chętnie używała zegarka. Model waży tylko 47 g, a ekran mierzy 1,22 cali. Zegarek ma regulowany pasek wykonany z miękkiego silikonu. 

Dzięki wbudowanemu GPS rodzic ma stały dostęp do lokalizacji dziecka. Może nie tylko dowiedzieć się, gdzie aktualnie znajduje się pociecha, ale także prześledzić np. jej drogę do szkoły. Wbudowana bateria ma pojemność równą 450 mAh i jest wydajna. Co ciekawe, jeśli poziom naładowania urządzenia spadnie poniżej 15%, poprzez aplikację zostanie wysłane rodzicowi powiadomienie. Otrzyma on także wiadomość, jeśli dziecko zdejmie smartwatch.

Osoby, które zdecydowały się zainwestować w zegarki smartwatch dla dzieci tego typu, podkreślają, że są one bardzo funkcjonalne. Urządzenie nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, ale też zlicza kroki i w ten sposób pozwala kontrolować, czy dziecko ma zapewniony odpowiedni ruch w trakcie dnia. Zarówno rodzic, jak i pociecha mają możliwość wysyłania krótkich 15-minutowych notatek głosowych. To pozwala na zachowanie stałego kontaktu.

 

 

 

 

2. SmartWatch lokalizator GPS Garett Kids 4

 

Polecamy Twojej uwadze smartwatch dla dzieci Garett Kids 4 z lokalizatorem GPS, który da Ci możliwość kontrolowania pociechy w celu zapewnienia jej maksymalnego bezpieczeństwa. Gadżet ma funkcję zdalnego podsłuchu, z której możemy skorzystać, jeśli chcemy dowiedzieć się, co dzieje się w otoczeniu dziecka. Podczas wykorzystywania tej opcji na zegarku nie pojawiają się żadne związane z tym powiadomienia. Rodzic może także zablokować funkcje zegarka (tryb “nie przeszkadzać”), tak aby nie rozpraszały one dziecka np. podczas zajęć w szkole.

Smartwatch dla dziewczynki wyposażono w regulowany pasek o maksymalnym obwodzie 22 cm. Waga modelu wynosi 55 g. Produkt jest dostępny w kilku kolorach. Wbudowany akumulator ma pojemność równą 420 mAh. Czas czuwania wynosi ok. 70 h, a ładowanie zajmuje ok. 1 h. Zegarek ma wodoszczelną obudowę i wykazuje odporność na pył (stopień ochrony to IP67). Jest to smartwatch dla dzieci na kartę sim i aby móc z niego korzystać  należy zainstalować w nim aktywną kartę microSIM z doładowanym kontem i pakietem internetowym.

Użytkownicy doceniają to, że smartwatch dla dziewczynki ma przycisk SOS, który dziecko może wykorzystać, jeśli poczuje zagrożenie. Informacje o niebezpieczeństwie są natychmiast przesyłane do rodzica i pozwalają mu na szybką reakcję. Atutem jest także możliwość ustawienia wirtualnego ogrodzenia. Jeśli zostanie ono przekroczone, również otrzymamy stosowną wiadomość.

 

 

 

 

Smartwatch dla dzieci z telefonem

 

3. Smartwatch Xblitz Kids Watch GPS-Watch Me

 

Wielu rodziców chce kupić dobry i tani smartwatch dla dzieci. Wśród polecanych produktów wysokie miejsce zajmuje sprzęt Xblitz Watch ME dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Zegarek ma regulowany pasek, więc można łatwo dostosować go do nadgarstka dziecka. Dokładne wymiary modelu to: 40 mm x 50 mm x 15 mm, a jego waga wynosi 140 g. Pojemność wbudowanej baterii jest równa 400 mAh, co gwarantuje stosunkowo długi czas pracy na jednym ładowaniu. W przypadku niskiego poziomu baterii rodzic otrzymuje wiadomość SMS.

Smartwatch wyposażono w lokalizator GPS wskazujący położenie dziecka. Rodzic może szybko uzyskać dostęp do informacji o tym, gdzie aktualnie znajduje się pociecha, a także śledzić jej drogę do szkoły i z powrotem. Poprzez aplikację na telefon można wyznaczać bezpieczne strefy. Jeśli dojdzie do ich przekroczenia, na ekranie smartfona pojawi się stosowna informacja. Model ma slot na kartę microSIM (jednak smartwatch dla dzieci jest sprzedawany bez karty sim) wbudowany głośnik i mikrofon, czyli wszystko, czego potrzeba do tego, aby wykonywać i odbierać połączenia.

Polecany przez nas smartwatch dla dzieci z telefonem ma wiele przydatnych funkcji m.in. latarkę, którą można uruchomić, wciskając odpowiedni przycisk na ekranie dotykowym. Zegarek mierzy pokonane kroki, ma funkcje czatu i mierzy czas. Konsumenci przyznają, że jakość wykonania gadżetu jest bardzo dobra, a jego obsługa nie jest skomplikowana ani dla dziecka, ani dla rodziców.

 

 

 

 

Zegarek smartwatch dla dzieci

 

4. Smarwatch dla dzieci LOK-1000B AW-K01B

 

Interesuje Cię dobry smartwatch dla dzieci? W takim razie poznaj dokładny opis modelu Art AW-K01B. Jest on zrobiony m.in. z tworzywa sztucznego, które cechuje się odpowiednią elastycznością. Wbudowany akumulator ma pojemność równą 400 mAh, co gwarantuje czas pracy wynoszący nawet do 100 h. Wyświetlacz LCD ma rozdzielczość 128 x 64 pikseli. Model można kupić w kolorze niebieskim, różowym i zielonym.

Zegarek typu smartwatch dla dzieci ma wbudowany lokalizator GPS, który dokładnie wskazuje położenie pociechy. Opiekun może w łatwy sposób sprawdzić, gdzie znajduje się maluch. Dodatkowo istnieje możliwość wyznaczenia strefy bezpieczeństwa, po przekroczeniu której w telefonie rodzica jest uruchamiany alarm. Jeśli dziecko poczuje zagrożenie, może skorzystać z przycisku SOS. Kolejną funkcją jest podsłuch pozwalający sprawdzić, co dzieje się w najbliższym otoczeniu pociechy. Smartwatch ma opcję monitorowania snu i budzika. 

Opinie na temat zegarka Art AW-K01B są pozytywne, dlatego konsumenci chętnie go kupują. Wykonany przez użytkowników test smartwatchy dla dzieci potwierdził, że rekomendowany model jest wytrzymały, co w przypadku akcesoriów dla pociech ma bardzo duże znaczenie. Sprzęt jest lekki i wygodny w noszeniu. Pasek nie ściera się wskutek codziennego użytkowania.

 

 

 

 

Smartwatch dla dzieci Garett

 

5. Smartwatch Garett Kids 2

 

Opinie o smartwatchach dla dzieci Garett są zazwyczaj pozytywne, co świadczy o wysokiej jakości oferowanych przez tego producenta sprzętów. Modelem, który zdobył spore uznanie rodziców i spodobał się maluchom, jest Kids 2. Jest on sprzedawany w kolorze: różowym, pomarańczowym, czarnym i niebieskim. W efekcie nie powinniśmy mieć żadnego problemu z wyborem najbardziej odpowiedniego sprzętu dla naszej pociechy. Gadżet ma 1,22 calowy ekran zabezpieczony dobrej jakości szkłem, które jest odporne na zarysowania.

Smartwatch dla dzieci Garett Kids 2 wyposażono w nowoczesny lokalizator GPS, który przekazuje informacje na temat położenia dziecka. Do urządzenia podłącza się kartę SIM, więc można z niego korzystać jak z telefonu, co daje możliwość wykonywania i odbierania połączeń. W sytuacji zagrożenia pociecha może nacisnąć przycisk SOS, dzięki któremu do rodzica zostanie automatycznie wysłane powiadomienie. Sprzęt jest wodoodporny, więc można myć w nim ręce.

Opublikowane w Internecie recenzje na temat smartwatcha Garett Kids 2 zawierają wiele dobrych słów na temat jakości wykonania sprzętu. Według użytkowników zegarek jest lekki i wygodny w noszeniu. Ekran jest na tyle duży, że odczytanie z niego informacji nie okazuje się trudne. Sparowanie urządzenia z telefonem rodzica nie zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

Smartwatch dla dzieci wodoszczelny

 

6. Smartwatch Garett Kids Happy niebieski 0555

 

W zestawieniu nie mogliśmy nie uwzględnić modelu Garett Kids Happy. Jest to wodoszczelny smartwatch dla dzieci wykonany z najwyższej jakości materiałów. Zrobiony z tworzywa sztucznego pasek jest miękki i nie powoduje żadnych podrażnień. Jego regulacja jest prosta i pozwala na idealne dopasowanie zegarka do potrzeb pociechy. Prezentowany model jest polecany dzieciom od 3. roku życia. Produkt jest dostępny w kolorze: niebieskim, różowym i fioletowym.

Model ma m.in. funkcję przesyłania notatek głosowych. Atutem jest także możliwość korzystania z przycisku SOS czy zdalnego podsłuchu. Rodzice mogą wybrać obszar, po którym dziecko może swobodnie się poruszać. W razie jego przekroczenia, wysłane zostanie powiadomienie pozwalające na podjęcie przez dorosłych stosownych kroków.

Zdaniem konsumentów Garett Kids Happy to dobry smartwatch dla dzieci. Ranking, który przygotowaliśmy, stanowi tego potwierdzenie. Powstał on na podstawie opinii Internautów, dlatego też umiejscowienie gadżetu w tym miejscu nie jest przypadkowe. Kupując ten sprzęt, możesz mieć pewność, że zapewniasz dziecku maksymalne bezpieczeństwo i przekazujesz mu do użytkowania niezawodne urządzenie.

 

 

 

 

Smartwatch dla dzieci Calmean

 

7. Smartwatch Calmean Nemo 2

 

Jeśli chcesz mieć kontrolę nad tym, gdzie znajduje się Twoje dziecko, warto wyposażyć je w smartwatch Calmean Nemo 2. Produkt jest funkcjonalny, wygodny i estetyczny. Wymiary zegarka to 20 mm x 46 mm x 38 mm. Produkt ma wbudowany lokalizator GPS, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć dziecko na mapie w swoim telefonie. Smartwatch lokalizuje użytkownika z dokładnością do 1 m. Zegarek ma również inne funkcje, między innymi umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń. Wewnątrz znajduje się karta SIM, dzięki temu możesz skontaktować się z dzieckiem, nawet jeśli nie zabierze ze sobą telefonu.

Produkt zapewnia bezpieczeństwo dziecku, ponieważ wyposażono go w funkcję szybkiego wezwania pomocy. Jako rodzic możesz także na odległość uruchomić nasłuchiwanie dźwiękowe, dzięki czemu dowiesz się, gdzie znajduje się Twoje dziecko. Możliwe jest także ustawienie na mapie stref, do których kilkulatek nie powinien chodzić. Jeśli dziecko wejdzie w takie miejsce, na Twoim telefonie pojawia się alert.

Rodzice są zadowoleni z zakupu smartwatcha Calmean, ponieważ wykonano go solidnie, jest trwały i wygodny. Zegarek umożliwia kontakt z dzieckiem, gdy jest poza domem i zapewnia mu bezpieczeństwo.

 

 

 

 

Smartwatch z lokalizatorem gps dla dzieci 

 

8. Smartwatch dla Dzieci, Zegarek GW600s IP68 GPS

 

Estetyczny i wygodny smartwatch dla dzieci, zegarek GW600s IP68 z funkcją lokalizacji GPS pozwoli Ci dowiedzieć się, gdzie w danym momencie znajduje się Twoje dziecko. Produkt dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych, dzięki czemu znajdziesz model zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Obudowa zegarka jest wodoszczelna i nie przepuszcza pyłu, dlatego dziecko podczas zabawy nie zniszczy smartwatcha. Produkt ma wygodny w obsłudze ekran dotykowy i silikonowy, oddychający pasek na nadgarstek.

Smartwatch dla chłopca oprócz lokalizatora ma także wbudowany zegar, krokomierz, budzik, latarkę i wiele innych funkcji. Jako rodzic możesz mieć pełną kontrolę nad tym, gdzie znajduje się Twoje dziecko. Smartwatch umożliwia odtworzenie trasy, włączenie monitorowania głosu oraz komunikację. Zegarek umożliwia odbieranie i wykonywanie połączeń oraz wyświetlanie wiadomości tekstowych. Ponadto smartwatch umożliwia dziecku wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia. 

Opinie rodziców na temat smartwatcha dla dzieci są pozytywne. Produkt zapewnia bezpieczeństwo kilkulatkowi i umożliwia śledzenie, gdzie znajduje się dziecko. Wszystkie funkcje zegarka działają prawidłowo, a trwała obudowa chroni sprzęt przed zniszczeniem.  

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki smartwatch dla dzieci kupić?

 

Dla dziecka smartwatch jest głównie nowoczesnym gadżetem. Z kolei dla rodziców jest to praktyczne urządzenie, pozwalające zapewnić pociechom większy poziom bezpieczeństwa. Najlepsze smartwatche dla dzieci  umożliwiają wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych, a także śledzenie lokalizacji malucha na mapie. Jaki smartwatch dla dzieci wybrać? Przekonasz się o tym, czytając poradnik.

 

 

Wyświetlacz

Żeby dziecko nie miało problemu z obsługą inteligentnego zegarka, znajdźmy urządzenie z odpowiednio dużym wyświetlaczem. Zazwyczaj jego przekątna ma 0,9, maksymalnie 1,3 cala, co w zupełności wystarcza, aby odczytać godzinę czy wybrać konkretną funkcję. Duży i czytelny, dotykowy wyświetlacz to cecha, jaką wyróżnia się najlepszy smartwatch dla dzieci. Powinien on być również kolorowy i szybko reagować na dotyk, inaczej używanie go nie będzie w pełni komfortowe, zwłaszcza jesli jest to smartwatch dla dzieci z grami.

 

Bateria

Smartwatche są zasilane przez baterię, najczęściej litowo-jonową, której pojemność wynosi kilkaset miliamperogodzin. Dobrze, jeśli nie trzeba będzie jej codziennie ładować, bo to może szybko stać się uciążliwe. Zazwyczaj dziecięce zegarki należy podłączać do ładowarki co kilka dni. Bardzo często rodzice otrzymują powiadomienie na swój telefon informujące o niskim poziomie naładowania baterii. To praktyczna funkcja, bo daje dorosłym pewność, że smartwatch pociechy działa niezawodnie przez cały czas.

 

Waga i wymiary

Waga zegarka to ważna kwestia, wpływająca na wygodę noszenia. Smartwatch nie powinien ważyć więcej niż 400 g, inaczej będzie maluchowi za bardzo przeszkadzać podczas wykonywania codziennych obowiązków czy zabawy. Trzeba także sprawdzić wymiary urządzenia. Sprzęt ze zbyt dużą kopertą może wciąż zahaczać o ubranie, co również będzie mało wygodne.

 

Materiał

Przeważnie smartwatche dla dzieci produkowane są z plastiku, ale nie oznacza to, że są mało solidne. Dobrej jakości tworzywo sztuczne jest wytrzymałe i nie powinno popękać i zarysować się. Poza tym plastikowe zegarki są lekkie i dostępne w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych, dlatego maluch może dobrać model odpowiadający jego preferencjom. Jednak nie tylko materiał wykonania koperty ma znaczenie, gdy decydujemy, jaki jest najlepszy smartwatch dla dzieci. Równie istotne jest to, z czego jest sam pasek. Zazwyczaj jest to silikon. Zegarek nie może podrażniać delikatnej skóry pociechy, bo ta szybko zniechęci się do noszenia go.

 

Nadajnik GPS

Jak podkreślają rodzice, smartwatch dla dziecka powinien być wyposażony w nadajnik GPS. Dzięki niemu możliwe jest sprawdzenie, gdzie przebywa maluch. To daje nam pewność, że pociecha jest bezpieczna i nic jej nie zagraża. Niekiedy nadajnik jest na tyle precyzyjny, że możemy określić położenie dziecka na mapie z dokładnością do kilku metrów.

 

 

Solidność

W czasie zabawy maluchy prawdopodobnie nie będą zwracać szczególnej uwagi na zegarek, dlatego ważne jest to, aby był odporny na wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne i co najważniejsze, działanie wilgoci. Jeżeli obudowa nie będzie wodoodporna, smartwatch szybko ulegnie awarii, wystarczy krótkotrwały kontakt z wodą w czasie deszczu czy nieuważnego mycia rąk. Wysoka klasa szczelności, np. IP67, daje gwarancję, że zegarek nie zepsuje się nawet po zanurzeniu w wodzie na kilkadziesiąt minut (na określoną głębokość).

 

Podstawowe funkcje

Tak jak smartwatch dla dorosłych, model przeznaczony dla dzieci ma kilka podstawowych, przydatnych funkcji. To m.in. budzik, stoper, krokomierz i odmierzanie czasu. Większość sprzętów dla maluchów daje możliwość wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych, dlatego nie trzeba kupować dziecku smartfona. Zadbajmy również o to, aby smartwatch miał przycisk SOS. Po wciśnięciu go, na wybrany numer telefonu zostaje wysłane powiadomienie, że pociecha potrzebuje pomocy. Aby zegarek mógł pełnić funkcję smartfona, konieczne jest zainstalowanie karty SIM.

 

Kompatybilność ze smartfonem

Żeby możliwe było sprawdzenie lokalizacji pociechy, zdalne wyciszenie smartwatcha czy kontrolowanie stanu baterii, najpierw musimy na swoim smartfonie zainstalować specjalną aplikację. Jej obsługa jest łatwa, ale może ona nie być kompatybilna z każdym telefonem. Musimy sprawdzić, czy wybrany smartwatch współpracuje z oprogramowaniem, jakie mamy na swoim smartfonie. Na szczęście inteligentne zegarki dla dzieci przeważnie są kompatybilne zarówno z systemem Android, jak i iOS.

 

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne smartwatche nie służą wyłącznie do sprawdzania lokalizacji dziecka. Mają one również kilka innych, dodatkowych funkcji, które z pewnością przypadną do gustu rodzicom, a także samym maluchom. To przede wszystkim:

wbudowany aparat – pozwala na robienie zdjęć (w tym selfie), pociechy w każdej chwili mogą uwiecznić ważne dla siebie chwile, obecnie większość modeli to smartwatche dla dzieci z aparatem;

bezpieczna strefa – umożliwia wyznaczenie bezpiecznej dla dziecka okolicy, w której może przebywać. Jeśli jej granice zostaną przekroczone, rodzice natychmiast są o tym powiadamiani i mogą zareagować;

alarm o zdjęciu zegarka – gdy pociecha postanowi zdjąć zegarek z nadgarstka, na numery telefonów rodziców wysyłane jest powiadomienie;

zdalny podsłuch – czasami sam moduł GPS nie wystarcza, aby mieć pewność, że pociecha jest bezpieczna. Do tego może przydać się również funkcja zdalnego podsłuchu. Po jej włączeniu można usłyszeć, co dzieje się w otoczeniu, w którym przebywa dziecko;

książka adresowa – można w niej zapisać kilka lub nawet kilkanaście numerów, z którymi w razie potrzeby maluch może się skontaktować;

odtwarzacz muzyki – dziecko może posłuchać swojej ulubionej muzyki, a czasami również stacji radiowej. Nie potrzebuje do tego odtwarzacza ze słuchawkami.

 

 

Design

Dla maluchów ważne jest to, jak wygląda zegarek. Powinniśmy pozwolić samodzielnie dziecku wybrać model, który mu się podoba, aby nie rozczarowało się prezentem. Część pociech preferuje smartwatche o prostym designie, bez zbędnych zdobień, z kolei inne wolą sprzęty ozdobione np. nadrukami postaci z ich ulubionych bajek lub komiksów.

 

Smartwatche dla dzieci w dobrych cenach

Ile kosztuje smartwatch dla dzieci? To zależy m.in. od marki, ilości dostępnych funkcji oraz pojemności baterii. Im więcej zaawansowanych technologii wykorzystuje zegarek, tym droższy się okaże. Przeciętnie za sprzęt przeznaczony dla dziecka zapłacimy od 100 zł do 500 zł. Kupując pierwszy smartwatch dla dzieci, gdy nasza pociecha ma kilka lat, kierujemy swe kroki do sklepu Smyk. Chcąc zadowolić starsze pociechy smartwatch dla dzieci nalezy poszukiwać w takich miejsach jak Media Expert, Media Markt czy RTV Euro AGD. Smartwatch dla dzieci można tez kupić za pośrednictwem serwisu Allegro.

 

 

FAQ

 

P1: Ile kosztuje smartwatch dla dzieci?

Cena smartwatcha dla dziecka uzależniona jest od ilości dodatkowych funkcji, jakie zawiera oraz z jakich jest wykonany materiałów. Najprostsze modele, wyposażone jedynie w funkcję dzwonienia i lokalizację GPS możemy kupić za około 100 zł. Bardziej zaawansowane przyrządy z rozbudowanymi opcjami, wodoodporną obudową czy wbudowanym krokomierzem i pulsometrem mogą kosztować od 300 do 500 zł. Pamiętajmy, że dzieci są często nieuważne i szybko niszczą rzeczy. Warto zainwestować w nieco droższy sprzęt wykonany z solidnych materiałów, który zapewni nam nie tylko dodatkowe możliwości kontroli malucha, ale posłuży mu także przez kilka lat. 

 

 

P2: Gdzie kupić smartwatch dla dzieci?

Smartwatch dla dzieci możemy kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w internetowym. Decydując się na zakup w lokalnym sklepie z elektroniką, warto zabrać dziecko ze sobą. Maluch będzie mógł wybrać, jaki kolor mu się podoba i sprawdzić, czy urządzenie dobrze pasuje na jego rączkę. Zakupy w sklepie internetowym również powinny być przemyślane. Decydujmy się na sklepy, które zbierają pozytywne opinie internautów. Zwróćmy uwagę, czy witryna internetowa oferuje gwarancję na swoje produkty, zapewnia kontakt ze sprzedawcą, a także czy odstąpienie od umowy i odesłanie towaru nie jest kłopotliwe i nie generuje dodatkowych kosztów. Warto poszukać sklepu z darmową dostawą oraz sezonowymi promocjami, dzięki czemu zaoszczędzimy. 

 

P3: Jak długo wytrzymuje bateria w smartwatchu dla dzieci?

Zazwyczaj bateria w zegarkach wytrzymuje od 3 do 5 dni. Zużycie baterii może zależeć od tego, jakich aplikacji używamy (np. krokomierza czy latarki), a także obszaru, w jakim się znajdujemy. W miejscach, gdzie mogą występować problemy z zasięgiem GPS, bateria może zużywać się szybciej. Jest to spowodowane koniecznością szukania zasięgu i większego poboru prądu. Smartwatch przesyła informacje na aplikację znajdującą się w telefonie rodzica. Na czas pracy baterii wpływać może również częstotliwość, z jaką dane są przesyłane. Zmniejszając czas przekazywania informacji na „raz na 1h” możemy wydłużyć czas pracy urządzenia nawet do kilkunastu godzin. 

 

P4: Co zrobić, gdy smartwatch dla dzieci nie odbiera połączeń przychodzących?

Należy pamiętać, że smartwatche dla dzieci akceptują połączenia wyłącznie od numerów, które zostały wpisane w jego książkę telefoniczną. Wszystkie uprawnione numery, którym pozwolimy na połączenia przychodzące, należy wpisać w sekcji „Uprawnione numery GSM”. Zazwyczaj można to zrobić zarówno z poziomu aplikacji na telefonie rodzica, jak i na samym zegarku. Jeśli jednak zegarek nie odbiera połączenia ze zdefiniowanego numeru, pomóc powinno jego usunięcie z książki adresowej i ponowne wprowadzenie. Warto także sprawdzić jakość połączenia internetowego, a w razie konieczności, skontaktować się z producentem i wyjaśnić problem. 

 

 

P5: Czy smartwatch dla dzieci wymaga karty SIM?

Do zegarka dla dzieci należy włożyć kartę SIM, aby móc wykonywać połączenia głosowe. W zależności od modelu przyrządu, kartę wkłada się w slot z boku obudowy, odkręca specjalną zapadkę lub montuje pod baterią. Karta nie może mieć kodu PIN, włączonej kontroli rodzicielskiej oraz powinna być doładowana i mieć włączony przesył danych. Po ponownym uruchomieniu zegarka, powinien być on gotowy do użytku. Koszt utrzymania karty zależy od operatora sieci. Jednak, jeśli chcemy wykorzystać zegarek głównie w celu zlokalizowania naszej pociechy, miesięczny koszt to od 5 do 10 zł miesięcznie. 

 

 

Jak działa smartwatch dla dzieci?

 

Z naszego artykułu dowiedziałeś się już, jaki smartwatch dla dzieci jest polecany. Jeśli wybrałeś już odpowiedni model, warto teraz sprawdzić, jak go obsługiwać, aby zarówno rodzic, jak i dziecko osiągnęli korzyści. W tej części poradnika dowiesz się, jakie funkcje ma smartwatch dla dzieci oraz jak działa urządzenie.

 

 

Czy dziecku potrzebny jest smartwatch?

Smartwatch to bardzo nowoczesny zegarek, który oprócz podstawowej funkcji podawania czasu, ma wiele dodatkowych opcji. Jest to dobra alternatywa dla smartphona, którą trudniej zgubić i zniszczyć. Mimo wielu zalet rodzice mają wątpliwości, czy ich dziecko nie jest za małe, aby używać gadżetów elektronicznych. Jedną z największych zalet tego gadżetu jest brak dostępu do Internetu, który najbardziej zagraża najmłodszym. Za korzyścią smartwatchy dla najmłodszych przemawia także fakt, że dodatkowe funkcje zapewnią bezpieczeństwo dzieciom, a także spokój rodzicom.

 

Jakie funkcje ma smartwatch dla dzieci?

Smartwatch pozwala na stały kontakt dziecka z rodzicem. Mama lub tata mogą kontrolować swoją pociechę nawet wtedy, gdy jest poza domem. Jest to możliwe dzięki lokalizacji GPS, która pozwala ustalić, gdzie dokładnie znajduje się dziecko w danym momencie. Przydatna jest również opcja tak zwanego geo-ogrodzenia. Umożliwia ona określenie granic obszaru, poza którym nasze dziecko nie powinno się poruszać. W przypadku przekroczenia wyznaczonego terytorium, rodzic otrzymuje powiadomienie na telefon o potencjalnym niebezpieczeństwie. Średnica obszaru w tego typu urządzeniach wynosi od 200 m do nawet 2 km.  

Kolejną funkcją, która pozwala rodzicom na kontrolowanie swoich pociech, jest zdalny podsłuch. Kiedy rodzic usłyszy, że maluch może być w niebezpieczeństwie lub starsi koledzy namawiają go do zakazanych przez rodzica rzeczy, może natychmiast zareagować. Wystarczy chwila, żeby zadzwonić do dziecka na smartwatch.

Smartwatch dla dzieci zazwyczaj jest wyposażony w kartę SIM, jest więc zegarkiem i telefonem komórkowym w jednym. Na karcie możemy przypisać kilka numerów, na które dziecko może zadzwonić w razie potrzeby. Poczucie bezpieczeństwa zwiększa również funkcja SOS. W chwili zagrożenia dziecko może nacisnąć specjalny przycisk, który automatycznie alarmuje rodzica, dając mu możliwość szybkiej reakcji.

 

 

Jak zadzwonić do dziecka na smartwatch?

Aby zadzwonić na smartwatch dziecka, na telefonie komórkowym należy wybrać numer, który był podany na karcie SIM włożonej do zegarka. Cały proces odbywa się identycznie, jak w przypadku dzwonienia na inny telefon. Dziecko odbiera połączenie na swoim smartwatchu poprzez naciśnięcie zielonej słuchawki na wyświetlaczu lub specjalnego guziczka na obudowie. Rozmowa jest prowadzona przez głośnik.

Pamiętajmy, że do dziecka mogą dzwonić tylko osoby, które zostały zdefiniowane w książce telefonicznej. Również dziecko może wybrać numery tylko tych osób, które ma w swoim spisie numerów. Nie musimy się martwić o to, że naszą pociechę będą nękać telemarketerzy czy inne niepożądane osoby. Zegarek jest dużo łatwiejszy w obsłudze niż telefon, dlatego w szybki sposób maluch może do nas zadzwonić. 

Większość smartwatchów dla dzieci ma również funkcję CHAT, pozwalającą na wysłanie krótkiej wiadomości głosowej przez naszą pociechę, którą rodzic może odsłuchać na swoim smartfonie. Mama lub tata mogą także wysłać maluchowi zwrotnie wiadomość tekstową SMS, którą dziecko odczytuje na zegarku. To bardzo ciekawa opcja, która w prosty sposób pozwala komunikować się bez dzwonienia.

 

 

Inne popularne artykuły napisane przez naszych kolegów

Kalkulator owulacji online

 

 

Dodaj komentarz

5 KOMENTARZ

Marcela

May 11, 2022 at 9:37 am

My zamówiliśmy miesiąc temu SWK01BL – Wizualnie bardzo fajny produkt, syn zachwycony. Nie było problemu z konfiguracją, wszystko w łatwy sposób udało się ustawić. Super !

Odpowiadać
Zespół OdSmoczadoTornistra

May 17, 2022 at 10:32 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół OdSmoczadoTornistra

Odpowiadać
Sylwia

January 9, 2020 at 12:59 pm

Zabraklo mi w porownywalce zegarka Pingonaut – zdecydowalismy sie na ten zegarek i chetnie przeczytalabym porownanie. Jest dosyc drogi, ale jakosciowo chyba przebija konkurencje. Czy ktos ma porownanie?

Odpowiadać
Malgorzata W.

March 24, 2021 at 8:25 am

Dzień dobry, a czym się różni od pozostałych?
Mnie najbardziej interesuje żeby nie trzeba było zdejmować na plaży, czyli duża odporność na wodę i piasek. Czy któryś z tych się nadaje?

Odpowiadać
Zespół OdSmoczadoTornistra

March 27, 2021 at 12:02 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i sugestię produktu do rankingu. Przyglądniemy mu się bliżej podczas najbliższego uaktualniania listy. 
Przy wyborze zegarka warto zwrócić uwagę na klasę szczelności. Im ona wyższa tym bardziej bedzie zegarek odporny na wnikanie różnych pyłów (w tym piasku) i wody.

Pozdrawiamy,
Zespół OdSmoczkaDoTornistra.pl

Odpowiadać