fbpx

Sportowy wypoczynek z dzieckiem – jakie odzieżowe akcesoria dziecięce wybrać na jesienne aktywności?

Ostatnio aktualizowane: 21.02.24

 

O sportowy wypoczynek z dzieckiem powinieneś zadbać przez cały rok. Tylko skrajne warunki pogodowe, np. burza czy ulewa, nie nadają się do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Jesienią nie rezygnuj z tego, lecz postaw na odpowiednie akcesoria dziecięce. 

 

Sport to zdrowie!

Choć wyrażenie mówiące, że sport to zdrowie, może Ci się wydawać oklepane i przereklamowane, nie bagatelizuj go. Odpowiednio dobrana do wieku i możliwości dziecka aktywność sportowa przynosi mu mnóstwo korzyści. Co więcej, dziecko przez cały rok może oddawać się przyjemności uprawiania rozmaitych sportów. 

Lato skończyło się na dobre, ustąpiło miejsca zimnej i deszczowej jesieni. Jeśli chcesz, by Twoja pociecha korzystała z aktywności na świeżym powietrzu, czerpała z tego przyjemność i korzyści zdrowotne, zachęć ją do tego. Sposobów na motywowanie jest wiele, ale to, o czym nie możesz zapominać, to właściwie dobrane akcesoria dziecięce. I wbrew pozorom, one również mogą stanowić element motywacyjny, do wyboru są bowiem np. czapki, rękawiczki czy szaliczki, które mienią się kolorami, wzorami i wywołują uśmiech na twarzy małego człowieka, jeśli przedstawiają np. ulubione postacie z bajek czy kreskówek. 

Szeroką gamę akcesoriów dziecięcych, które sprawdzą się podczas sportowego wypoczynku z dzieckiem w warunkach jesiennych, znajdziesz na stronie https://sportano.pl/dziecko/akcesoria-dzieciece

 

Akcesoria odzieżowe

W niskiej temperaturze, którą wita nas jesień, łatwo o wyziębienie, szczególnie podczas wchodzenia do ciepłego pomieszczenia z zimnego dworu bądź wychodząc z nagrzanego miejsca na zewnątrz. Najwięcej ciepła ucieka przez głowę, szczególnie u dziecka. Bardzo łatwo marzną również końcówki, czyli palce stóp i rąk, a do tego nos i uszy

Akcesoria odzieżowe podczas aktywności sportowej uprawianej w warunkach jesiennych są zatem koniecznością. Wybierz dla dziecka czapkę, szalik oraz rękawiczki. Oczywiście dopasuj je do konkretnych warunków pogodowych. W chłodny, ale słoneczny dzień wystarczy zwykle cienka czapka, która uchroni przed ucieczką ciepła. Mogą również przydać się cienkie rękawiczki i szalik, który osłoni szyję. 

Im jest zimniej, tym grubsza i cieplejsza czapka powinna zagościć na głowie dziecka. Podobnie rzecz się ma z pozostałymi częściami garderoby. 

 

Ubiór na cebulkę

Dziecko oddające się sportom lub zabawom na świeżym powietrzu, w czasie kapryśnej jesiennej pogody, powinno być ubrane na cebulkę. Pamiętaj, aby ubiór obejmował o jedną warstwę mniej niż sam masz ich na sobie. Pociecha szybko się zagrzeje podczas gry w piłkę czy innych zabaw na świeżym powietrzu, a stąd o krok do zaziębienia, gdy nagrzane ciało zostanie wystawione na działanie niskiej temperatury. 

 

Stawiaj na akcesoria wielofunkcyjne

Wybieraj akcesoria odzieżowe wielofunkcyjne. Zamiast klasycznego szalika może to być komin, który sprawdzi się w roli zarówno chusty osłaniającej szyję, jak i czapki. Łatwo go założyć i zdjąć, nosić jako szalik, a gdy zrobi się chłodniej nasunąć na głowę i zyskać ochronę w postaci elastycznej czapki. 

Wielofunkcyjne akcesoria, jak i odzież stają się uniwersalne w zastosowaniu i pasują na różne okazje, sprawdzają się również podczas rozmaitych aktywności fizycznych podejmowanych na świeżym powietrzu. 

Z jakich materiałów powinny być wykonane akcesoria dziecięce?

Jeśli szukasz akcesoriów odzieżowych, sprawdzaj przede wszystkim z jakich materiałów są one wykonane. Surowce bazowe powinny zapewniać przewiewność, odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, a jednocześnie komfort termiczny. 

Szukaj materiałów wodoodpornych i chroniących przed wiatrem. Liczy się ponadto wykonanie. Czapki, szaliki czy rękawiczki nie powinny podrażniać, obcierać, ściskać czy wręcz przeciwnie – być zbyt luźnymi. Od tego bowiem zależy zarówno komfort użytkowania przez dziecko, jak i jego ochrona przed warunkami atmosferycznymi. 

Stawiaj na sprawdzonych producentów i polecane marki sportowe. To gwarancja trwałości, wytrzymałości i zachowania właściwości akcesoriów czy odzieży, nawet po wielu praniach i przy intensywnej eksploatacji. 

 

Torba lub plecak

Wśród akcesoriów, które przydadzą się aktywnie wypoczywającemu dziecku, znajdziesz torby i plecaki sportowe. Nie rezygnuj z nich, bo dziecko musi mieć, gdzie przechować rzeczy, które zabiera na trening, wycieczkę krajoznawczą lub w góry. 

W torbie bądź plecaku może mieć ono również przygotowane rzeczy na kolejne wyjście czy wyjazd. Poza tym mając własną torbę bądź plecak, dziecko poczuje się pewniej, będzie uczestniczyło w przygotowaniach do aktywności sportowej na świeżym powietrzu, do środka włoży swoje drobiazgi, które chce mieć zawsze przy sobie. 

Wybierając taki produkt pamiętaj nie tylko o upodobaniach estetycznych swojej pociechy, ale i jej wieku, a także o funkcjonalności torby czy plecaka oraz dopasowaniu do rodzaju podejmowanej aktywności. Inny bowiem plecak sprawdzi się na wyjazd w góry, jednodniową wycieczkę czy ten, w którym znajdą się rzeczy na basen. 

 

Wraz z dzieckiem staw czoła jesiennej aurze

Aktywność sportowa podejmowana jesienią wzmacnia system odpornościowy dziecka. Sport czy zabawy, którym Twoja pociecha oddaje się w warunkach zewnętrznych, oznacza skuteczne pozyskiwanie witaminy D3, która jest niezbędna młodemu organizmowi do prawidłowego rozwoju. 

Wystarczy odpowiedni ubiór, akcesoria dziecięce i pozytywne nastawienie, aby jesień spędzić z dzieckiem na sportowo, bez ryzyka wzmożonych infekcji.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ