fbpx

Ranking 5 najlepszych sterylizatorów do butelek w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Sterylizator do butelek – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Sterylizator to urządzenie, które pozwala szybko i w łatwy sposób wyparzyć butelki czy smoczki. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tego typu sprzętu, dobrze trafiłeś. Na naszej stronie znajdziesz zestawienie prezentujące polecane przez konsumentów sterylizatory. Tworząc ranking wzięliśmy pod uwagę nie tylko oceny Internautów, ale także bezpieczeństwo i łatwość użytkowania poszczególnych modeli. Zgodnie z naszymi ustaleniami najlepszym sterylizatorem dostępnym obecnie na rynku jest Philips Avent 4w1 SCF286/03 o mocy 650 W. To bardzo praktyczny model, gdyż umożliwia sterylizację nie tylko butelek, ale i np. talerzyków, sztućców oraz smoczków malucha. Neutralizuje on do 99,9% bakterii, a proces sterylizacji trwa tylko 6 minut. Urządzenie ma kompaktowe wymiary, ponadto jest łatwe w obsłudze. Jeśli jednak ten model nie jest tym, czego szukasz, sprawdź inne przedstawione przez nas propozycje. Na drugim miejscu znalazł się sterylizator Philips Avent SCF281/02. Sprzęt ma niewielkie wymiary, więc nie zajmuje dużo miejsca. Co więcej, jest zrobiony z odpornych na uszkodzenia tworzyw i posiada zabezpieczenia boczne.

5 najlepszych sterylizatorów do butelek. Opinie w 2024 roku

 

Nasze babcie i mamy, aby pozbyć się zarazków z sprzętów przeznaczonych dla niemowląt musiały butelki i smoczki gotować lub wyparzać. Na szczęście czasy te minęły i obecnie mamy mają do dyspozycji wiele sprzętów ułatwiających obsługę niemowlęcia. Do nich należą sterylizatory do butelek. Postaramy się w tym rankingu omówić funkcje kilku z nich, tak, aby pomóc wybrać Ci dobry i tani sterylizator do butelek.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie pomieści do 6 butelek, a więc nie tracimy dużo czasu na ich sterylizację. Jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca na blacie. W zestawie znajduje się kosz do wstępnego mycia pojemników w zmywarce. Sterylizator neutralizuje do 99,9% bakterii.

Wady

Konsumentom nie odpowiada głównie to, że kabel zasilający jest stosunkowo krótki. Ich zdaniem przewód powinien być nieco dłuższy, wtedy sprzęt nie musiałby stać tuż przy gniazdku.

Podsumowanie

Sterylizator jest łatwy w obsłudze. To model 4w1 dający możliwość sterylizacji nie tylko butelek, ale i smoczków czy dziecięcych sztućców. Po skończonej pracy urządzenie wyłącza się automatycznie.

Drugi wybór

Zalety

Jest to jeden z najtańszych modeli, jakie znajdziemy na rynku. Czyni go to sprzętem dostępnym dla większości osób. Zaciski umieszczone po bokach urządzenia zapobiegają nagłemu otwarciu się pokrywki, co jest szczególnie istotne przy wyjmowaniu sterylizatora z mikrofalówki.

Wady

Aby użyć wyparzacza musimy mieć mikrofalówkę. Może się zdarzyć, że posiadana przez nas mikrofala będzie za mała, aby wstawić do niej sterylizator.

Podsumowanie

Model ten jednocześnie pozwala nam wyparzyć 6 butelek. Jego wymiary to 16,6 cm x 28 cm x 28 cm. Maksymalna moc tego urządzenia to 1850 W. Czas, jaki potrzebny jest na wysterylizowanie butelek to 5 minut.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie to jest idealne dla wszystkich młodych mam. Bardzo łatwo się go używa i jest łatwe w pielęgnacji. Model ten sterylizuje butelki, smoczki, a także laktatory. Nie musimy do tego celu używać innego urządzenia.

Wady

Może się przydarzyć, że grzałka sterylizatora zacznie rdzewieć. Musimy więc uważać, aby woda nie została w środku urządzenia. Warto też regularnie odkamieniać sprzęt.

Podsumowanie

Jest to produkt bardzo łatwy w użyciu. Jego obudowa jest wytrzymała i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Wysokość tego wyparzacza wynosi 26 cm, a jego średnica to 17,5 cm. Pamiętajmy, aby po każdym użyciu wyczyścić grzałkę.

 

1. Philips Avent Sterylizator Parowy 4w1 SCF286/03

 

Rodzicom szukającym praktycznego sterylizatora polecamy model Philips Avent 4w1 SCF286/03. Daje on możliwość sterylizacji 6 butelek jednocześnie, trwa to ok. 6 minut. Urządzenie pozwala również na neutralizowanie bakterii i innych mikroorganizmów ze smoczków czy sztućców malucha. W zestawie jest specjalny kosz do zmywarki przeznaczony do wstępnego mycia butelek.

Sprzęt ma wymiary: szerokość – 29 cm, głębokość – 16 cm i wysokość – 15 cm, a więc nie ogranicza znacząco wolnej przestrzeni na kuchennym blacie. Materiałem wykonania obudowy jest polipropylen, można ją łatwo utrzymać w czystości. Opisywany model pozwala zachować sterylność butelek przez 24 godziny, jeśli nie będziemy otwierać pokrywki.

Czy sterylizator marki Philips to godny uwagi sprzęt? Poddane analizie opinie kupujących dowodzą, że tak. Urządzenie jest chwalone za praktyczność i łatwą obsługę. Wyposażono je w wyświetlacz pokazujący przebieg sterylizacji, więc możemy go kontrolować. Model automatycznie się wyłącza, dlatego nie należy się martwić o wzrost rachunków za prąd.

Philips Avent 4w1 SCF286/03 to sprzęt o wymiarach: 29 cm x 16 cm x 15 cm, który waży 1,5 kg. Pomieści on do 6 butelek. Model jest wykonany z polipropylenu.

 

Zalety

Nie tylko do sterylizacji butelek: Urządzenie służy do sterylizacji butelek, jak również dziecięcych akcesoriów, takich jak sztućce i smoczki. Jest więc ono bardzo użyteczne.

Automatyczne wyłączanie: Sterylizacja pojemników trwa 6 minut, po tym czasie sprzęt wyłącza się automatycznie.

Sterylność do 24 godzin: Model utrzymuje sterylność butelek i innych przedmiotów nawet do 24 godzin, jeżeli nie otworzymy pokrywki.

Praktyczny wyświetlacz: Sterylizator ma mały, ale czytelny wyświetlacz. Daje on możliwość śledzenia procesu sterylizacji i ułatwia obsługę urządzenia.

Kosz do zmywarki: W komplecie znajdziemy specjalny kosz do zmywarki pozwalający na wstępne umycie butelek i łatwe przełożenie ich do sterylizatora. Wyjmowanie go z obudowy nie jest kłopotliwe.

 

Wady

Za krótki kabel: Sprzęt musi być ustawiony w pobliżu gniazdka, ponieważ ma krótki przewód zasilający.

 

 

 

 

2. Sterylizator mikrofalowy Philips Avent SCF281/02

 

Kolejny model, jaki nasz ranking sterylizatorów do butelek prezentuje to Philips Avent SCF281/02. Jest to jeden z tańszych modeli, bo można go nabyć za cenę poniżej 100 złotych. Urządzenie to współdziała z kuchenką mikrofalową. Pasuje ono swoją wielkością do większości kuchenek mikrofalowych dostępnych na rynku. Wymiary zewnętrze wynoszą tu 166 mm x 280 mm x 280 mm.

Wewnątrz zmieści się 6 butelek Philips AVENT. Pojemnik sterylizatora jest zamykany za pomocą bocznych zacisków, które nie tylko uszczelniają przykrywkę, ale też chronią przed mimowolnym otwarciem przy wyjmowaniu urządzenia z mikrofalówki i poparzeniem się. Boczne uchwyty, służące do przenoszenia, nie nagrzewają się. W celu sterylizacji, do wnętrza urządzenia wkładamy butelki, wlewamy wodę i wstawiamy do kuchenki mikrofalowej. Dokładny czas sterylizacji zależy od mocy kuchenki mikrofalowej.

Przy mocy 1100-1850 W będą to 4 min, gdy moc mikrofali to 850-1000 W, proces wydłuży się do 6 minut, a jeśli moc będzie w granicach 500-800 W to czas sterylizacji trwa 8 minut. Użytkownicy tego modelu twierdzą, że mimo dedykowania go przez producenta do butelek Philips AVENT, można w nim zmieścić cztery butelki innych producentów. A urządzenie jest na tyle małe, że można je zabrać ze sobą na wakacje.

Sterylizator parowy Philips Avent SCF281/02 jest przystosowany do używania w mikrofali. Wymiary urządzenia są następujące: wysokość – 16,6 cm, szerokość – 28 cm i długość – 28 cm, a jego waga to 0,74 kg.

 

Zalety

Boczne zaciski: Po bokach obudowy umieszczone zostały solidnie wykonane zaciski, które chronią przed nagłym otwarciem sterylizatora. Elementy te znacznie zwiększają bezpieczeństwo użytkowania sprzętu.

Kompaktowe wymiary: Ze względu na to, że produkt ma kompaktowe wymiary można go zabrać ze sobą w podróż. Co więcej, jego przechowywanie nie stanowi problemu.

Cykl pracy: Czas potrzebny na sterylizację butelek jest uzależniony od mocy posiadanej przez nas mikrofalówki. Wynosi od 2 minut do 6 minut, co według konsumentów jest bardzo dobrym wynikiem.

Efektywność: Urządzenie zabija do 99,9% zarazków, dzięki czemu jest uznawane za efektywne. Sterylizując butelki zapewniamy naszemu maleństwu odpowiedni poziom bezpieczeństwa i chronimy go przed różnymi chorobami.

 

Wady

Obudowa: Niektóre osoby zauważyły, że na obudowie pojawiają się nieestetycznie wyglądające zarysowania. Wpływają one negatywnie na wygląd produkt, ale nie oddziałują na pracę sprzętu.

 

 

 

 

3. Canpol Elektryczny sterylizator parowy 12/200

 

Model Canpol 12/200 to sterylizator, w którym możemy odkazić nie tylko butelki czy smoczki. Nadaje się on również do sterylizacji laktatorów. Jest to oszczędne urządzenie, zużywa podczas procesu sterylizacji zaledwie 90 ml wody i jednorazowo mieści 4 – 6 butelek. W zależności od rozmiarów butelek proces sterylizacjii zajmuje do 10 minut.

Po każdorazowym zakończeniu działania specjalny filtr usuwa pozostałą wodę i ewentualne zanieczyszczenia. Przeźroczysta pokrywa sterylizatora zawiera otwory wentylacyjne do usunięcia nadmiaru pary. Kupując urządzenie otrzymamy wraz z nim szczypce do wyjmowania gorących elementów oraz koszyk na akcesoria.

Urządzenie, gdy pracuje, sygnalizuje to diodą świetlną. Wymiary tego modelu wynoszą: wysokość 260 mm, a średnica 175 mm. Mamy małych dzieci uważają, że produkt jest bezpieczny w otoczeniu dziecka.

Dodatkowo oceniają go, jako produkt wysokiej jakości, wytrzymały i łatwy w użyciu. Opinie o tych sterylizatorach do butelek również zawierają informację, że urządzenie to łatwe jest w utrzymaniu czystości, bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, a także ma przyjemny wygląd.

Canpol Babies 12/200 to elektryczny sterylizator w kolorze niebiesko-białym. Produkt mieści nawet do 6 butelek. Umożliwia także sterylizację smoczków i innych akcesoriów.  

 

Zalety

Oszczędność: Prezentowany sterylizator uznawany jest za oszczędny. Aby dokładnie wyparzyć smoczki i butelki wystarczy użyć zaledwie 100 ml wody. Dodatkowo model nie pobiera dużo prądu, więc nie musimy się martwić o to, że rachunki za energię znacznie wzrosną.

Automatyczne wyłączanie: Produkt automatycznie wyłącza się po określonym czasie bezczynności, co według konsumentów jest przydatną opcją biorąc pod uwagę ilość obowiązków, które mają młodzi rodzice.

Pielęgnacja: Urządzenie ma dobrze przemyślaną konstrukcję. Pojemnik filtrujący został tak zbudowany, aby znacznie ułatwić pozbycie się wody i pielęgnację sprzętu. Konsumenci zaznaczają, że czyszczenie modelu nie trwa zbyt długo.

 

Wady

Czas pracy: Proces sterylizacji zajmuje ok. 12 minut. Według niektórych rodziców czas pracy urządzenia powinien być nieco krótszy.

 

 

 

 

4. Avent elektryczny sterylizator parowy Philips 3W1 284.03

 

Philips Avent 3W1 284.03 to elektryczny, kompaktowy sterylizator 3 w 1. Mamy tu możliwość ustawień do sterylizacji małych przedmiotów, jak np. smoczki, średnich, takich jak sztućce, talerze, czy laktatory, oraz przedmiotów dużych, czyli butelek. Maksymalnie wewnątrz można zmieścić 6 butelek Philips AVENT o pojemności 330 ml.

Proces sterylizacji trwa 6 minut, a po jego zakończeniu urządzenie wyłączy się oszczędzając energię elektryczną. Po procesie sterylizacji przedmioty wewnątrz nieotwieranego urządzenia pozostają sterylne przez 24 godziny. Producent podaje, że jego produkt został wykonany z materiałów nie zawirających bisfenolu A. Substancja ta często znajduje się w produktach dla niemowląt, choć udowodniono jej działanie rakotwórcze. Dla wielu użytkowników jest to najlepszy sterylizator do butelek ze względu na kompaktową budowę.

Do sterylizacji można użyć jednego z pojemników z wyposażenia, lub obu naraz i dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskuje się trzy różne pojemności naczynia. Dodatkowo model ten jest określany, jako dobrze wykonany, niezawodny, łatwy do czyszczenia i estetyczny.

Sterylizator do butelek Philips Avent SCF284/03 ma następujące wymiary: szerokość – 29 cm, głębokość – 16 cm i wysokość – 35 cm, a jego waga jest równa 1,5 kg.

 

Zalety

3 tryby: Sterylizator działa w 3 trybach, co umożliwia dostosowanie pracy urządzenia do wielkości i ilości sterylizowanych przedmiotów. Konsumenci zaznaczają, że wybór ustawień jest łatwy.

Efektywność: Produkt zabija do 99,9% zarazków, co daje gwarancję bezpieczeństwa i skutecznie chroni dziecko przed zachorowaniem.

Szczypce: Do zestawu dołączone zostały solidnie wykonane szczypce umożliwiające swobodne wyciąganie gorących butelek czy smoczków. Nie musimy się więc obawiać o poparzenie dłoni.

 

Wady

Obudowa: Pewna grupa użytkowników uważa, że obudowa produktu nie została zrobiona z dobrych gatunkowo tworzyw, więc łatwo ją uszkodzić.

Tacki: Urządzenie zostało wyposażone w tacki, które według niektórych konsumentów nie są odporne na powstawanie rdzy.

 

 

 

 

5. Abakus Baby Podgrzewacz i Sterylizator 5W1

 

Najtańszy z opisywanych, Abacus Baby 5W1, to model wielofunkcyjny. Urządzenie może pracować nie tylko, jako sterylizator, ale umożliwia również podgrzewanie mleka, jedzenia, wyciskanie soku czy gotowanie jajek na parze. Zatem jest to urządzenie 5 w 1. W tym modelu zmieści się jednorazowo 1 butelka lub słoiczek z jedzeniem. Obsługa tego modelu jest niezwykle prosta, wystarczy ustawić pokrętło umieszczone z przodu na właściwej pozycji, i w ten sposób włączyć odpowiednią funkcję.

Aby te wszystkie funkcjonalności były możliwe, produkt ten posiada szereg dodatków. W pudełku z urządzeniem znajdziemy podgrzewacz, pokrywę, koszyczek, pojemnik na jedzenie, miarkę do wody, wyciskarkę do owoców oraz instrukcję w języku polskim. Użytkownicy tego modelu są zadowoleni z tego, że urządzenie jest tak wszechstronne i zwykłe założenie pokrywy zamienia podgrzewacz w sterylizator.

Klienci podają też, że ogrzanie pokarmu dla dziecka zajmuje ok. 4 minuty. Kontrolka zawsze sygnalizuje koniec pracy sterylizatora, niezależnie jaka funkcja została włączona. Dodatkowo produkt ten jest tak mały, że bez problemu zmieści się w każdej kuchni, czy pokoju dziecinnym.

Abakus Baby 5W1 to dobry sterylizator do butelek do 100 zł. Urządzenie ma też funkcje podgrzewacza. Model został wyposażony w termostat.

 

Zalety

Szerokie zastosowanie: Prezentowany sprzęt jest funkcjonalny. Sprawdzi się nie tylko, jako sterylizator, ale także podgrzewacz. Dołączona do zestawu wyciskarka do owoców umożliwia przygotowanie pysznego deseru dla dziecka.

Do wszystkich rodzajów butelek: Model pasuje do każdego rodzaju butelek, co jest sporym ułatwieniem i zwiększa jego funkcjonalność.

 

Wady

Jakość: Część osób zauważyło, że podczas pracy sprzęt wydziela nieprzyjemny, chemiczny zapach. W rezultacie jego użytkowanie nie jest przyjemne i istnieje obawa, że zapach przeniknie do podawanego dziecku jedzenia.

Tylko jedna butelka: Produkt umożliwia sterylizację tylko jednej butelki, co dla niektórych osób jest dość dużym minusem.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki sterylizator do butelek kupić?

 

Tematem dzisiejszych rozważań będą poszukiwania dobrych sterylizatorów do butelek. Na wiele z nas przychodzi pora, kiedy temat dziecka i wszystkiego, co jego dotyczy jest bardzo ważnym tematem. Każda z nas chce bowiem dla swojego dziecka sprawdzonych i dobrych produktów. Aby dowiedzieć się, jaki jest najlepszy sterylizator do butelek zapraszamy do dalszej części artykułu.

Czy sterylizator jest potrzebny?

Wiele młodych mam nie rozważa w ogóle kupna takiego urządzenia zadowalając się po prostu parzeniem butelek od czasu do czasu. Jednak gdy poważnie myślisz o zabezpieczeniu noworodka przed czyhającymi na niego zarazkami i wirusami to zakup takiego sprzętu pozwoli na pełną i szybką ochronę. Sterylizatora używa się dla bardzo małych dzieci, od urodzenia do około pół roku, bo wtedy maleństwa są bardziej wrażliwe i mniej odporne. W tym czasie młoda mama ma wiele nowych czynności, których musi się nauczyć, zatem każda pomoc w obsłudze malucha jest cenna. Sterylizator do butelek jest właśnie takim urządzeniem, które w prosty sposób, bez obawy o poparzenia wyjałowi wszystkie naczynia używane przez dziecko.

 

Jaki sterylizator do butelek wybrać

Rynek oferuje nam kilka rodzajów sterylizatorów. Są urządzenia parowe, zasilane na prąd, takie, które używa się w mikrofali, może to być również podgrzewacz do butelek z funkcją sterylizacji.

Elektryczny podgrzewacz parowy to urządzenie dostępne w wielu rozmiarach pozwalające na wyjałowienie wielu naczyń jednocześnie. Do naczynia wkładamy buteleczki i smoczki dziecięce, stawiamy je na innym naczyniu wypełnionym wodą i podłączamy całość do prądu. Dziecięce akcesoria są tu sterylizowane gorącą parą wydobywającą się z dolnego naczynia. Urządzenie takie można również wykorzystać do przygotowania potraw na parze.

Podobnie działa sterylizator używany w mikrofali. Tu nie prąd, a mikrofale podgrzewają wodę sterylizującą akcesoria dziecięce. Modele do mikrofali z zasady są prostsze i tańsze, dzięki temu cieszą się powodzeniem wśród rodziców.

Częstym rozwiązaniem rodziców jest zakup podgrzewacza do butelek z funkcją sterylizacji. Jest to dobre rozwiązanie, gdy naczyń do sterylizacji jest niewiele, bo podgrzewacze to niewielkie urządzenia.

 

Najlepszy sterylizator do butelek – najważniejsze cechy

Przy zakupie urządzenia do sterylizacji naczyń naszego dziecka powinniśmy sprecyzować własne oczekiwania. Przede wszystkim należy określić pojemność naczynia. Można zaopatrzyć się w bardzo małe urządzenia, gdzie odkazimy jedną butelkę. Znajdziemy też w sprzedaży sterylizatory mieszczące wiele naczyń. Informacja o pojemności i przykładowej ilości sterylizowanych butelek jednorazowo powinna zostać zawarta na opakowaniu urządzenia.

Poszczególne modele posiadają też rozmaite zalecenia czy ograniczenia. Producent powinien określić, jaki rodzaj materiałów można w jego urządzeniu sterylizować, a także jak długo przebiega proces sterylizacji. Na rynku są dostępne urządzenia, które zrobią to w 2 minuty, albo takie, w których proces ten trwa 10 min. Może to mieć istotne znaczenie, gdy butelki przygotowujesz przed karmieniem, a dziecko już domaga się płaczem o jedzenie.

Istotna również będzie informacja, jak długo po procesie sterylizacji akcesoria dziecięce będą pozostawać sterylne. Dobre sterylizatory utrzymują naczynia dziecięce w nienagannej czystości do 24 godzin. W przypadku, gdy sterylizacji poddajemy cały, dobowy zestaw naczyń dziecięcych będzie to miało znaczenie.

Pozostałe elementy, jak akcesoria dodatkowe w postaci szczypców do wyciągania gorących przedmiotów ze sterylizatora, czy szczoteczek do mycia butelek, są również ułatwieniem korzystania z urządzenia i miło jest, jak znajdą się w kupowanym zestawie.

Część z urządzeń jest również wyposażona w szereg udogodnień pozwalających na łatwiejszą ich obsługę. Do takich udogodnień należą wyświetlacze LCD informujące o pracy urządzenia, wszelka sygnalizacja dźwiękowa, albo opcja suszenia naczyń po ich sterylizacji, czy też automatyczne wyłączanie po zakończeniu procesu odkażania. Niektóre sterylizatory elektryczne pozwalają również na wykorzystanie ich, jako naczynia do gotowania potraw na parze.

Warto też sprawdzić, czy producent daje gwarancję sterylności naczyń po przeprowadzonej procedurze. Mówić o tym powinny atesty Instytutu Matki i Dziecka lub podobnych instytucji.  Istotna jest także gwarancja udzielona przez producenta na bezawaryjne działanie urządzenia. W przypadku jej posiadania wiemy, że w razie czego naprawa, lub wymiana na nowy model nie dotknie nas finansowo.

Sterylizatory do butelek w dobrych cenach

Najtańsze modele elektryczne można już kupić już za około 80 PLN. Jednak są to urządzenia najprostsze w budowie z najmniejszą ilością wyposażenia i dodatków. Średnie ceny najbardziej popularnych sterylizatorów do butelek zasilanych elektrycznie kształtują się od 200 do 300 PLN. Takie modele mogą już oferować różne opcje dodatkowe, czy kilka funkcji urządzenia. Najdroższe modele, z funkcją ociekacza, suszenia, z wyborem trybu pracy to koszt około 500 PLN.

Natomiast modele używane w mikrofalówkach możemy już kupić za około 50 PLN. Wiele z popularnych modeli cenowo kształtuje się w granicach 70 – 80 PLN. Natomiast najdroższe z nich to koszt około 200 PLN. W takim urządzeniu wysterylizujemy do 6 butelek wraz z towarzyszącymi im akcesoriami.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Tommee Tippee Elektroniczny Sterylizator Parowy 232007

 

Super szybki w działaniu sterylizator Tommee Tippee 232007 przeprowadza cały cykl w zaledwie 5 minut. Wystarczy zapełnić urządzenie i wcisnąć jeden przycisk, by uruchomić proces. Po zakończeniu pracy, sterylizator samoczynnie się wyłączy. Co prawda, aby wyjąć butelki z urządzenia trzeba odczekać jeszcze parę minut, ale to ze względu bezpieczeństwa – butelki muszą mieć czas, aby ostygnąć. Wymiary tego modelu to: szerokość 24,5 cm, wysokość 33 cm i głębokość 22,5 cm.

Rozmiary pozwalają na to, aby jednorazowo sterylizować 6 butelek, a także smoczki i nasadki na butelki. Po przeprowadzeniu procesu sterylizacji, nieotwierane urządzenie zachowuje jałowość do 24 godzin. Zatem wygodnie jest wieczorem uruchomić proces, aby rano wyciągnąć czyste butelki do karmienia. W pakiecie ze sterylizatorem producent dołącza butelkę Nature Easi-Vent o pojemności 150 ml, smoczek uspokajający Pure, mający zastosowanie dla dzieci do 3 miesięcy, oraz szczypce do wyjmowanie smoczków.

Dla użytkowników ważne jest, że sterylizator jest urządzeniem niezależnym i nie trzeba dodatkowo używać mikrofali, aby wykonać proces odkażania. Również istotnym jest to, że produkt posiada certyfikaty bezpieczeństwa TUV. A dodatkowo jest prosty w użyciu i ma szybki cykl, oraz łatwo się go myje i atrakcyjnie wygląda.

ommee Tippee 232007 to elektroniczny sterylizator do butelek. Produkt zrobiony jest z tworzyw, które nie zawierają bisfenolu A. Model mieści 5 butelek, smoczki i nasadki.

 

Zalety

Jakość: Sterylizator został zrobiony z dobrych gatunkowo tworzyw. Plastikowa obudowa wykazuje dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Na powierzchni produktu nie widać zarysowań, nawet po kilku miesiącach systematycznego użytkowania.

Bezpieczeństwo: Wielu rodziców decyduje się na zakup prezentowanego modelu, ponieważ jest on bezpieczny w użytkowaniu. Materiał wykonania nie zawiera bisfenolu A, czyli substancji mającej szkodliwy wpływ na zdrowie.

Łatwa obsługa: Urządzenie obsługuje się za pomocą jednego przycisku. W rezultacie użytkowanie sprzętu jest proste i nikomu nie powinno sprawiać kłopotów.

Cykl pracy: Z uwagi na to, że cykl pracy sterylizatora wynosi zaledwie 5 minut, a chłodzenie zajmuje 3 minuty możemy być pewni, że będziemy mogli szybko skorzystać z potrzebnych butelek.

Dodatkowe akcesoria: Do zestawu dołączone są dodatkowe akcesoria m.in. smoczek uspokajający przeznaczony dla dzieci do 6. miesiąca życia. W komplecie otrzymujemy także szczypce do wyciągania smoczków.

 

Wady

Wymiary: Część osób twierdzi, że model zabiera stosunkowo dużo miejsca. Dlatego, jeśli mieszkamy w małym mieszkaniu, przechowywanie urządzenia może okazać się trudne.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ