fbpx

Stojaki do wanienek ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Stojaki do wanienek dziecięcych to bardzo przydatne akcesoria. Dzięki nim rodzice nie muszą mocno się schylać podczas kąpania maleństwa. Trzeba mieć na uwadze, że zakup tego typu produktu nie jest oczywisty. Wynika to m.in. z tego, że w sklepach dostępnych jest wiele modeli. Jeśli chcesz dowiedzieć się, które z nich zasługują na uwagę, powinieneś przeczytać przygotowany przez nas ranking. Tam na pierwszym miejscu uplasował się stojak do wanienek OKT Keeper 992350. Produkt został wykonany z wysokiej jakości tworzyw, co przekłada się na trwałość, jak również zadowolenie z jego użytkowania. Model jest uniwersalny – pasuje on zarówno do małych, jak i większych wanienek. Z racji tego, że stojak łatwo się składa, jego przechowywanie nie sprawia żadnego problemu. Kolejnym produktem z naszego zestawienia jest Maltex 36396. Prezentowany stojak został zrobiony z dobrych gatunkowo tworzyw. Model jest stabilny – u jego podstawy znajdują się niewielkie nakładki, które skutecznie chronią przed przesuwaniem się stojaka.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Stojak wykonany jest z solidnych materiałów odpornych na uszkodzenia. Konstrukcja produktu gwarantuje duży komfort zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Nie trzeba się pochylać, więc można utrzymać wygodną dla kręgosłupa pozycję.

Wady

Łączenia poszczególnych elementów pod wpływem wilgoci zaczynają korodować, co nie wygląda estetycznie. Poza tym stojak występuje tylko w kolorze białym, więc wszystkie zarysowania są widoczne.

Podsumowanie

Produkt jest dobrym rozwiązaniem w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy jest ono kąpane w pozycji leżącej. Stojak pasuje do wszystkich wanienek o długości 84 cm i 100 cm. Model jest w pełni bezpieczny.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest bardzo praktyczny, ponieważ możemy go złożyć i zabrać ze sobą na wakacje lub po kąpieli schować w szafie. Z racji tego, że stojak wyposażony jest w antypoślizgowe nakładki możemy go ustawić na płytkach.

Wady

Stojak jest kompatybilny tylko z wanienkami o długości 84 cm. W związku z tym, jeśli mamy już zakupiony produkt do kąpieli, należy zwrócić uwagę, czy stojak będzie pasować do danego modelu wanienki.

Podsumowanie

Produkt ma unikalną konstrukcję i wykonany jest z dobrych gatunkowo materiałów. Zbudowany jest z 2 uchylnie połączonych ramion, które u góry są wygięte. Natomiast podstawa produktu bardzo łatwo się składa, jest wygodna i praktyczna w użytkowaniu.

Rozważ też

Zalety

Warto podkreślić, że stojak został wyposażony w uchwyt na ręczniki oraz rurkę do odpływu. Dlatego też doskonale nadaje się do wanienek, które również mają odpływ. Co więcej, model ma solidną konstrukcję, dlatego jest w 100% bezpieczny.

Wady

Produkt pasuje jedynie do wanienek z serii Camele’o. Przy montażu stojaka przyda się instrukcja, ponieważ jest to dość skomplikowana czynność i zajmuje dużo czasu.

Podsumowanie

Produkt jest stabilny, więc nawet pod dużym naporem nie przechyli się. Waga stojaka to tylko niecałe 4 kg. Co więcej, produkt łatwo się składa, dlatego nie zajmuje dużo miejsca. Ten model gwarantuje komfort podczas kąpieli dla rodziców i dzieci.

 

 

Najlepsze stojaki do wanienek w 2024 roku

 

Mycie dziecka nie musi być męczące, zwłaszcza dla naszego kręgosłupa. Nachylanie się nad wanienką sprawia, że po skończonej kąpieli często jesteśmy bardzo zmęczeni. Do tego dochodzi ból kolan, gdy wybieramy pozycję klęczącą. Dlatego proponujemy Państwu stojak do wanienek. Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia takiego rozwiązania, a trzeba przyznać, że jest ono niezwykle funkcjonalne. Dlatego poniżej przedstawiamy ranking zawierający najciekawsze modele dostępne na rynku.

 

OKT Kids 992350

 

Uniwersalny stojak do wanienki OKT Kids 992350 to nasza pierwsza propozycja. Jest to niezawodne rozwiązanie zapewniające komfort podczas kąpieli malucha, idealne w pierwszych miesiącach życia dziecka, gdy jest kąpane w pozycji leżącej. Produkt ten został wykonany z najwyższej jakości materiałów, które są wysoce odporne na uszkodzenia.

Stanowi praktyczną i bardzo mocną propozycję dla wszystkich, którzy lubią funkcjonalne rozwiązania. Prezentowany przez nas model posiada unikalną konstrukcję zapewniającą komfort podczas kąpieli. Rodzic nie musi już się pochylać nad wanienką, ani klęczeć przy niej.

Co najważniejsze, może utrzymać wygodną pozycję, która jednocześnie pozostaje bezpieczna dla kręgosłupa – a często przy takich czynnościach pielęgnacyjnych dziecka, jest narażony na zbytnie obciążenie. Produkt jest w pełni kompatybilny z wanienką o długości – 84 cm oraz 100 cm. Ten najlepszy stojak do wanienek jest bezpieczny, a także wygodny. Produkt ma certyfikat TUV.

Przez rodziców ceniony jest za solidne wykonanie oraz to, że zachowuje świetną stabilność. Dzięki temu nie przechyli się w czasie kąpieli.

Stojak OKT Keeper 992350 będzie odpowiedni do wanienek o różnej wielkości. Model ma biały kolor.

 

Zalety

Stabilność: Z racji tego, że produkt jest odpowiednio wyważony, nie ma obaw o to, że będzie się on przechylał w trakcie kąpania dziecka. Rodzic może spokojnie myć pociechę i nie musi zastanawiać się w trakcie tej czynności, czy zakupiony model jest bezpieczny.

Uniwersalność: OKT Keeper 992350 to stojak dostosowany do wanienek o różnej wielkości. To czyni go bardziej uniwersalnym. Można stwierdzić, że produkt okaże się przydatny niezależnie od tego, jaką wanienkę kupiliśmy dla swojego malucha.

Bezpieczeństwo użytkowania: Stojak został wykonany z bezpiecznych tworzyw, które nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji. Jest to istotna zaleta w przypadku produktów przeznaczonych dla dzieci.

Łatwe przenoszenie: Model jest lekki, dzięki czemu jego przenoszenie jest proste. Z OKT Keeper 992350 możemy korzystać nie tylko w łazience, ale także w pokoju dziecka czy sypialni.

Dobrze opracowany system składania: Wielu rodziców docenia to, że składanie stojaka jest proste i zajmuje dosłownie kilka chwil.

 

Wady

Zarysowania: Po pewnym czasie można zauważyć, że na powierzchni modelu pojawiły się niewielkie zarysowania.

 

 

 

 

Maltex 84CM

 

Składany stojak do wanienki dziecięcej Maltex do nasz numer drugi. Jest to wygodny, praktyczny sprzęt, który można zabrać ze sobą na wakacje. Pozwala wykąpać dziecko w komfortowych warunkach bez nadwyrężania kręgosłupa. Model ten ma unikalną konstrukcję i został wykonany z wysokiej klasy materiałów.

Zapewnia bezpieczeństwo i Tobie i dziecku. Ten dobry i tani stojak do wanienek składa się z dwóch, uchylnie połączonych ze sobą ramion, które w górnej części są wygięte na zewnątrz. Na dole stojak ma antypoślizgowe nakładki, a więc możesz go bez obaw ustawić w łazience.

Poza tym, jest składany, dzięki czemu w czasie, gdy go nie używasz, możesz go bez problemu schować do szafy lub ustawić gdzieś pod ścianą w łazience. Jednocześnie jest on świetną propozycją dla osób, które często wyjeżdżają i szukają mobilnych, funkcjonalnych rozwiązań.

Jak podkreślają użytkownicy tego produktu – jest to solidnie wykonany, praktyczny i wygodny w użyciu model, który łatwo się składa. Stojak jest kompatybilny z wanienką o długości 84 cm.

Maltex 36396 to bardzo dobry stojak do wanienek do 70 zł. Szerokość modelu wynosi ok. 84 cm. Produkt można złożyć.

 

Zalety

Komfort użytkowania: Rodzice są zgodni co do tego, że prezentowany stojak gwarantuje komfort w trakcie kąpania dziecka. Z racji tego, że nie ma konieczności zbyt intensywnego nachylania się, ryzyko pojawienia się bólu pleców jest minimalne.

Stabilność: Model jest stabilny, czego dowodem są opinie zadowolonych z zakupu konsumentów.

Jakość wykonania: Do produkcji Maltex 36396 wykorzystano dobrej jakości materiały, co daje pewność, że produkt przez długi czas będzie się estetycznie prezentował i nie zniszczy się szybko.

Nakładki: U podstawy stojaka znajdują się niewielkie nakładki, które zabezpieczają przed przesuwaniem się modelu. W efekcie można go postawić nawet na płytkach czy panelach.

 

Wady

Składanie: Pojedyncze osoby twierdzą, że czasami model zacina się podczas składania. Tego typu sytuacje nie zdarzają się jednak zbyt często.

 

 

 

 

Beaba Camele’O Mineral

 

Stojak pod wannę lub przewijak Beaba Camele’o to trzecia propozycją w naszym zestawieniu. Jest to model, który zapewni Ci komfort w czasie kąpieli dziecka i odciąży Twoje plecy.

Ma solidną konstrukcję, a więc nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo Twoje i dziecka – nie przychyli się nawet pod większym naporem. Poza tym, ma łatwy system składania, a więc po skończonej kąpieli nie będzie zajmował zbyt dużo miejsca.

Stojak został wyposażony w haczyk na ręcznik i rurkę do odpływu. Dzięki temu stanowi doskonałą propozycję do wanienek z odpływem. Ogranicza to też ilość sprzątania po skończonej kąpieli. Waga produktu to 3760 g.

Stojak ten jest kompatybilny z wanienką i przewijakiem Camele’o. Osoby, które wybrały ten produkt wysoce oceniły jego solidne wykonanie, funkcjonalność oraz atrakcyjny wygląd.

Stojak Beaba Camele’o ma wymiary: 91 cm x 85 cm x 74 cm. Model waży ok. 3,7 kg i jest odpowiedni do używania od pierwszego dnia życia dziecka.

 

Zalety

Dodatkowe elementy: Należy docenić to, że stojak został wyposażony w praktyczny haczyk na ręcznik. Dzięki niemu nie musimy myśleć o tym, gdzie powiesić ręcznik, kiedy przystępujemy do kąpieli malucha.

Uniwersalność: Prezentowany model będzie odpowiedni nie tylko do wanienek z linii Camele’o, ale także innych akcesoriów na przykład przewijaka. W efekcie produkt uznawany jest za bardziej praktyczny.

Antypoślizgowe nóżki: Stojak został wyposażony w antypoślizgowe nóżki. Mają one spore gumowe nakładki, które gwarantują maksymalną stabilność wanienki w trakcie kąpieli malucha.

 

Wady

Montaż: W niektórych recenzjach można przeczytać, że montaż produktu jest stosunkowo trudny. Wynika to z tego, że dołączona do zestawu instrukcja nie jest czytelna.

 

 

 

 

Tega Lux DM-018

 

Z uwagi na to, że sporo rodziców zdecydowało się kupić stojak pod wanienkę Tega Lux DM-018, postanowiliśmy umieścić ten model w naszym zestawieniu. Zdobył on wiele pochlebnych recenzji, co dowodzi, że warto w niego zainwestować. Produkt ułatwia kąpiel dziecka – rodzice nie muszą się mocno schylać, aby odpowiednio przytrzymać maluszka i dokładnie go wymyć.

Stelaż został zrobiony z metalu, czyli materiału wykazującego dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Model po rozłożeniu ma wymiary: 102 cm x 78 cm x 45 cm, a po złożeniu: 127 cm x 45 cm x 10 cm. Produkt zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu będzie odpowiedni także do małych łazienek.

Osoby, które kupiły stojak do wanienki Tega Lux DM-018, nie żałują podjętej decyzji. Konsumenci wskazują, że produkt jest stabilny, a dzięki temu bezpieczny w użytkowaniu. Rozkładanie i składanie modelu jest proste i nie zajmuje więcej niż kilkadziesiąt sekund.

Tega Lux DM-018 to stelaż pod wanienkę o długości 102 cm. Model po złożeniu ma następujące wymiary: 127 cm x 45 cm x 10 cm.

 

Zalety

Wygoda: Produkt ma odpowiednią wysokość, co oznacza, że nie musimy za bardzo pochylać się nad wanienką, aby dokładnie wykąpać naszą pociechę.

Łatwe przechowywanie: Ze względu na to, że stojak po złożeniu zajmuje mało miejsca, możemy zmieścić go do szafy czy umieścić przy ścianie w łazience. Przechowywanie produktu nie powinno być trudne.

Design: Model ma biały kolor, więc wyglądem pasuje do różnych wanienek. Prosty design sprawia też, że stojak łatwo dopasować do wystroju łazienki.

 

Wady

Antypoślizgowe nakładki: Trzeba mieć na uwadze to, że antypoślizgowe nakładki po pewnym czasie się ścierają.

Montaż: Z niektórych komentarzy wynika, że montaż produktu zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

Tako Stotte

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć stojaka Stotte. Jest on przeznaczony do wanienek o długości 86 cm i 102 cm. Oznacza to, że model przyda się zarówno malutkim, jak i nieco większym dzieciom. Warto dodać, że za pomocą specjalnych nakładek na stelażu można zamontować także gondolę czy fotelik. To zwiększa możliwości jego zastosowania.

Model wyróżnia stabilna konstrukcja. Nóżki są bardzo trwałe, więc nie uginają się pod ciężarem. Co więcej, produkt nie przechyla się na boki, o czym można się przekonać, czytając pozytywne opinie użytkowników. Nie ma wątpliwości co do tego, że stojak zrobiono z dobrych gatunkowo tworzyw. Na jego powierzchni nawet po długim czasie użytkowania nie ma śladów po uszkodzeniach mechanicznych.

Rodzice decydują się kupić Stotte, ponieważ jest to stojak o szerokim zastosowaniu. Produkt znacznie ułatwia opiekę nad dzieckiem i jego codzienną pielęgnację. Atutem modelu jest estetyczne wykonanie, ja również niewielka waga.

Stojak wielofunkcyjny Stotte może być wykorzystywany do podtrzymania wanienki, gondoli czy fotelika. Dołączone do kompletu nakładki są odpowiednia dla wanienek o długości 86 cm i 102 cm.

 

Zalety

Montaż: Produkt jest łatwy w montażu, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z jego złożeniem.

Możliwości zastosowania: Prezentowany stojak jest wielofunkcyjny. Po zastosowaniu odpowiednich nakładek można go używać jako stelaż pod wannę, gondolę czy fotelik. W efekcie Stotte przydaje się w wielu sytuacjach.

 

Wady

Przechowywanie: Model zajmuje stosunkowo dużo miejsca, więc może okazać się niepraktyczny w małych mieszkaniach.

Wpinanie gondoli: Pojedyncze osoby miały problem z tym, aby szybko wpiąć i wypiąć gondolę. Konsumenci wskazują, że nakładki czasami się zacinają, co zmniejsza nieco komfort użytkowania Stotte.

 

 

 

 

Jaki stojak pod wanienkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Stojak pod wanienkę to sprzęt, który przyda się wszystkim rodzicom. Służy on do postawienia wanienki, dzięki czemu mycie naszego malucha jest przyjemniejsze, zarówno dla nas, jak i dla dziecka. Ponadto, taki produkt można łatwo złożyć i schować pod łóżko lub do szafy. Dlatego, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy poradnik, który podpowie, jaki stojak pod wanienkę wybrać.

Rozmiar

Ważną kwestią jest rozmiar produktu. Zadaniem takiego sprzętu jest ułatwienie nam mycia naszego malucha. Dlatego tak ważne jest, by wysokość stojaka była w pełni dopasowana do naszych preferencji, ale przede wszystkim naszego wzrostu. Taka kąpiel zajmuje trochę czasu, więc ciągłe pochylanie może prowadzić do bólów kręgosłupa. Najczęściej wysokość tego sprzętu wynosi ok. 100 cm. Jednak w sklepach znajdziemy też niższe oraz wyższe modele.

 

Regulacja

Jeśli wybierzesz już rozmiar stojaka pod wanienkę, warto przyjrzeć się danemu modelowi, czy posiada on regulację. Za pomocą specjalnego pokrętła będziemy mogli wówczas dostosować indywidualnie wysokość oraz szerokość sprzętu. W ten sposób kąpiel malucha będzie przyjemna zarówno dla niego, jak i dla rodzica. W zależności od modelu, regulacja może być 2, 3 lub nawet 5-cio stopniowa.

 

Półki

Wiele modeli stojaków pod wanienki posiada materiałowe półki, które rozchylają się w momencie rozłożenia konstrukcji. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, gdyż możemy na nich położyć najpotrzebniejsze rzeczy do kąpieli naszego dziecka. Co więcej, stanowią one dodatkowe wzmocnienie całego szkieletu stojaka. Warto sprawdzić, czy stojak ma miejsce na ustawienie kosmetyków.

 

Wykonanie – jaki jest najlepszy stojak pod wanienkę?

Taki stojak pod wanienkę powinien być przede wszystkim lekki, ponieważ będziemy go często rozkładać i składać. Dlatego konstrukcja musi być łatwa do noszenia. Z tego powodu, ramy są najczęściej wykonane z aluminium, które jest odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, takie jak wygięcia, czy złamania, ale także materiał ten wytrzymuje dość duże obciążenia.

 

Podest

Podest to element ramy stojaka, który podpiera wanienkę. Dlatego ważne jest, by był on stabilnie zamontowany do konstrukcji i nie ruszał się na boki. Wśród dostępnych modeli znajdziesz stojaki z podestem materiałowym oraz aluminiowym, będącym kontynuacją ramy. Zdecydowanie bardziej polecamy zakup drugiego wariantu, gdyż jest on bardzo wytrzymały. Należy pamiętać, że taka wanienka będzie częściowo wypełniona wodą, co znacząco wpływa na jej wagę.

 

Certyfikaty bezpieczeństwa

Najlepszy stojak pod wanienkę to produkt posiadający specjalne certyfikaty oraz atesty, świadczące o bezpieczeństwie dziecka oraz rodzica. Kupując taki sprzęt mamy pewność, że został on dokładnie przebadany przez wszelkiego rodzaju instytucje, pod względem obciążenia, jakości wykonania i wielu innych czynników. Należy jednak pamiętać, że produkty posiadające tego typu wyróżnienia są zdecydowanie droższe od tych, nieposiadających żadnych atestów.

 

Uchwyty antypoślizgowe

Taki stojak pod wanienkę powinien posiadać uchwyty antypoślizgowe, które są bardzo istotne, gdyż w trakcie mycia dziecka mamy mokre ręce. Zapobiegną one poślizgnięciem i przewróceniem całego sprzętu, co mogłoby nieść tragiczne w skutkach konsekwencje.

 

Nogi

Kupując taki sprzęt, dobrze jest się również przyjrzeć nogom danego modelu. Dobry stojak pod wanienkę to taki, który posiada silikonowe zabezpieczenia. W ten sposób zabezpieczymy naszą podłogę przed zarysowaniami na skutek przesuwania się metalowej konstrukcji. Po drugie, nakładki te są antypoślizgowe, dlatego nawet w przypadku wilgotnej powierzchni, stojak będzie stał stabilnie i nie będzie się rozsuwał.

Zestaw

Wśród dostępnych w sklepach modeli stojaków pod wanienkę wyróżniamy również produkty w zestawie. Takie sprzęty posiadają dodatkowo wanienkę o uniwersalnym kształcie, która jest dokładnie dopasowana do wymiarów naszego sprzętu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż w cenie jednego produktu otrzymujemy drugi gratis. Oprócz tego, do zestawu mogą być też dołączone małe ręczniki i kosmetyki do pielęgnacji skóry dziecka itp. Jeśli więc kompletujesz wyprawkę i nie masz jeszcze wanienki, takie rozwiązanie jest lepsze.

 

Waga

Taki stojak pod wanienkę często trzeba przenosić z miejsca na miejsce, co może być kłopotliwe, w szczególności dla młodej mamy. Dlatego warto jest wybrać model, którego waga jest na tyle niska, by rozkładanie takiego sprzętu było jak najprostsze. W ten sposób unikniesz zmęczenia, a dodatkowo bez problemu przeniesiesz stojak z garderoby do łazienki, itp. Z drugiej strony trzeba jednak pamiętać o tym, by nie był on zbyt lekki, gdyż nie będzie wówczas stabilny. Średnia waga takiego produktu wynosi ok. 0,7 kg.

 

Stojaki pod wanienki w dobrych cenach

Cena stojaków pod wanienki dla dzieci uwarunkowana jest przede wszystkim jakością wykonania oraz producentem. Dlatego najtańsze modele to takie, które nie mają regulacji wysokości oraz szerokości, a także nie posiadają żadnych certyfikatów. Taki stojak pod wanienkę kosztuje w granicach 50 złotych. Zdecydowanie bardziej polecamy zakup modelu, którego o jakości świadczą certyfikaty i atesty. Sprzęt ten z pewnością będzie nieco droższy, jednak mamy pewność, że produkt ten jest bezpieczny zarówno dla nas, jak i dla naszego dziecka. Koszt zakupu takiego modelu to wydatek ok. 150 złotych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ