fbpx

Ranking 8 najlepszych szczoteczek sonicznych dla dzieci w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Szczoteczka soniczna dla dzieci – przewodnik zakupowy, ranking i test

.

Higiena jamy ustnej, a w tym szczotkowanie zębów jest bardzo ważną czynnością. Zwłaszcza dziecko należy od najmłodszych lat nauczyć prawidłowych nawyków. Według konsumentów bardzo dobrym produktem do mycia zębów jest szczoteczka soniczna dla dzieci Szczoteczka soniczno-rotacyjna dla dzieci Oral-B Kids. Model jest przystosowany budową do małej buzi użytkownika, zachęca do mycia zębów możliwością personalizacji szczoteczki. Urządzenie wyposażono w timer, który kontroluje rekomendowany czas czyszczenia zębów. Produktem godnym uwagi jest także szczoteczka soniczna SEYSSO Baby Penguin od 0 do 3. Produkt ma ergonomiczny kształt, więc dziecko komfortowo trzyma go w dłoni. Wyróżnia się on miękkimi i elastycznymi włóknami w głowicy szczotkującej.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Licznik czasu ze wsparciem aplikacji Disney Magic Timer to bardzo przydatna funkcja szczoteczki zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Bateria pozwala na maksymalnie 8 dni szczotkowania - przydatne rozwiązanie na wyjazdy. Kilka modeli kolorystycznych do wyboru z różnymi postaciami z bajek dla dzieci.

Wady

Dla niektórych użytkowników szczoteczka głośno pracuje.

Podsumowanie

Szczoteczka soniczno-rotacyjna dla dziecka to najbardziej zaawansowany model wiodącego producenta Oral-B. Przystosowana specjalnie do potrzeb dziecięcej jamy ustnej. Dzięki swoim poręcznym rozmiarom, dziecko może samodzielnie uczyć się myć zęby przy asyście rodzica.

Drugi wybór

Zalety

Do produkcji szczoteczki użyto bardzo dobrej jakości materiałów, więc jest w pełni bezpieczna dla naszego dziecka. Ilość obrotów jest optymalnie dostosowana do wieku maluszka. Zaokrąglona mała głowica bez problemu dociera do wszystkich ząbków.

Wady

Cześć użytkowników stwierdziła, że baterie w urządzeniu z uwagi na dodatkowe funkcje szybko się wyczerpują.

Podsumowanie

Model ma dwa systemy szczotkowania: 2-minutowy ciągły i cztery 30-sekundowe interwały na każdą część jamy ustnej. Wykonuje 16 000 tysięcy drgań na minutę. Używanie tego modelu jest proste i intuicyjne.

Rozważ też

Zalety

Model jest wyposażony w system Bluetooth, więc na smartfonie można zapisywać dane z ostatnich sesji szczotkowania. Ergonomiczna końcówka sprawia, że maluchy mogą swobodnie i komfortowo myć zęby samodzielnie lub przy pomocy rodziców.

Wady

Rodzice uważają, że naklejki, którymi oklejona jest rękojeść szybko tracą intensywne kolory i ścierają się, co wygląda nieestetycznie i nie zachęca dziecka do mycia zębów.

Podsumowanie

Szczoteczkę wyposażono w funkcje timera, więc dziecko wie, kiedy zakończyć szczotkowanie. Na obudowie rękojeści producent zamieścił wskaźnik naładowania baterii, więc wiadomo kiedy ponownie podłączyć urządzenie do prądu.

 

 

8 najlepszych szczoteczek sonicznych dla dzieci. Opinie w 2024 roku

 

Z myślą o rodzicach, którzy stoją przed wyborem odpowiedniego produktu, stworzyliśmy ranking szczoteczek sonicznych dla dzieci. Znalazły się w nim opisy kilku najbardziej popularnych produktów. Być może, któryś z nich spełni Twoje oczekiwania i zdecydujesz się na jego zakup.

 

Szczoteczka soniczna dla dzieci Oral B

 

1. Szczoteczka soniczno-rotacyjna dla dzieci Oral-B Kids

 

Szczoteczka soniczno-rotacyjna Oral-B Kids to model dedykowany dzieciom od 3 roku życia. Od najmłodszych lat higiena jamy ustnej może być dla malucha dobrą zabawą. Dzięki kolorowej szczoteczce i naklejkom z ulubionymi postaciami z bajek Disney i Pixar, dziecko może samodzielnie przyozdobić sprzęt, po który będzie chętnie sięgało każdego dnia. 

Oral-B Kids to szczoteczka dla dzieci wyposażona w łagodny tryb pracy, który zapewnia delikatną i dokładną pielęgnację zębów mlecznych. Wbudowany timer wskaże, kiedy minęły zalecane 2 minuty mycia zębów. Co więcej, niewielkie rozmiary końcówki szczoteczki oraz jej uchwytu idealnie dopasują się do rączki dziecka. Dzięki temu, maluch będzie mógł z łatwością samodzielnie zadbać o higienę jamy ustnej. Dodatkowym wsparciem i zachętą do regularnego szczotkowania jest aplikacja Disney Magic Timer, która po sparowaniu ze szczoteczką umożliwia zbieranie naklejek i odznak za sumienne czyszczenie zębów. Nauka przez zabawę to świetny sposób na codzienną rutynę!

Model soniczno-rotacyjny jest połączeniem emisji słyszalnych fal dźwiękowych oraz ruchów ORP (oscylacyjnych, rotacyjnych i pulsacyjnych), które wspierają kompleksową pielęgnację jamy ustnej dziecka, a także dokładne doczyszczenie zębów mlecznych. Szczoteczki Oral-B są polecane przez Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej (PTSD).

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna dla dzieci 3+

 

2. Szczoteczka Soniczna dla Dzieci SEYSSO Baby Penguin od 0 do 3

 

Szczoteczka soniczna dla dzieci SEYSSO Baby Penguin to produkt, który zaprojektowano z myślą o najmłodszych użytkownikach. Można go używać już od pojawienia się pierwszego ząbka u dziecka.

Włókna w głowicy szczoteczki poruszają się z prędkością do 16 000 tysięcy obrotów na minutę. Ponadto szczoteczka soniczna dla dzieci 3+ ma delikatne drgania umożliwiające czyszczenie zębów i dziąseł dokładniej i szybciej niż możliwe jest to używając manualnej szczoteczki. Rękojeść jest lekka i ergonomiczna, więc szczotkowanie nie będzie sprawiać dziecku żadnego problemu.

Opinie o szczoteczkach soniczny dla dzieci SEYSSO są pozytywne, gdyż ich włókna są delikatne i elastyczne, więc nie sprawiają maluchowi żadnego dyskomfortu. Dodatkowo wbudowany timer jest pomocny w przestrzeganiu rekomendowanego czasu higieny jamy ustnej. Dużym zaciekawieniem dla dziecka jest dioda, która podświetla końcówkę szczoteczki.

 

 

 

 

3. Brush-Baby KidzSonic szczotka soniczna 3-6 lat

 

Soniczna szczoteczka Brush-Baby Kidzsonic to jeden z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Cechuje się on bowiem niską cena, jak i dużą skutecznością podczas walki z próchnicą.

Prezentowany model posiada miękkie włosie, dzięki czemu nie podrażnia dziąseł maluchów. W czasie pracy, w delikatny sposób pozwala dzieciom na usunięcie resztek jedzenia i zachowania optymalnej higieny jamy ustnej.

Dużą zaletą sprzętu jest wbudowany, dwuminutowy timer, który co 30 sekund informuje dziecko, że powinno zacząć szczotkować kolejną ćwiartkę łuku zębowego. Takie rozwiązanie wyrabia u najmłodszych dobre nawyki higieniczne.

Prezentowany produkt posiada 2 tryby pracy. Pierwszy z nich cechuje się podświetleniem, co pozwala na lepszą kontrolę szczotkowania. Wiedz, że ten tryb pozbawiony jest ruchów sonicznych i drgających, bowiem przewidziany jest on dla najmłodszych dzieci. Jednak z czasem, gdy przyzwyczają się do korzystania z urządzenia, zalecane jest użytkowanie trybu 2, który charakteryzuje się emisją kolorowych świateł. To właśnie w tym trybie pracy, użyte są ruchy soniczne.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu rodziców zdecydowało się na jego zakup, gdyż wyrabia w dzieciach dobre nawyki higieniczne. Co więcej, miękkie włosie o różnej długości pozwala usunąć płytkę nazębną, bez podrażniania dziąseł.

Brush-Baby Kidzsonic to dobra soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci do 100 zł. Produkt przeznaczony jest dla maluchów od 3. do 6. roku życia. Model jest zasilany bateriami.

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna dla dzieci 6+

 

4. Szczoteczka Soniczna Philips Sonicare For Kids HX6322/04

 

Dobra szczoteczka soniczna Philips Sonicare For Kids HX6322/04 może połączyć się z aplikacją Philips Sonicare For Kids, dzięki której maluch może edukować się w zakresie higieny jamy ustnej. Ponadto funkcję KidPacer i KidTimer można podłączyć do innego sprzętu, aby wyświetlać maluchowi filmiki instruktażowe. Dziecko wówczas naśladuje postaci, które wyświetlają się na ekranie.

Dzięki temu, że rękojeść jest pokryta gumową antypoślizgową warstwą, to nasz szkrab nie będzie miał problemu z utrzymaniem szczoteczki w trakcie mycia zębów. Szczoteczka soniczna dla dzieci 6+ ma w zestawie dwie końcówki o różnej wielkości, które dziecko wykorzysta na różnych etapach swojego życia zgodnie z przeznaczeniem producenta.

Test szczoteczek sonicznych dla dzieci wykazał, że jest to dobrej jakości sprzęt.  Model przeznaczono dla dzieci od 6 roku życia, dlatego w swoim wyposażeniu ma kolorowe naklejki. Dziecko może spersonalizować produkt, co jest, jak twierdzą rodzice, dużą frajdą i zachęca do mycia zębów.

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna Philips dla dzieci

 

5. Elektryczna Szczoteczka do Zębów Philips Sonicare For Kids HX6311

 

Godną polecenia jest elektryczna szczoteczka do zębów Philips Sonicare For Kids HX6311. Jest to model przeznaczony dla dzieci od 7 roku życia. Urządzenie wyposażono w technologię soniczną, która gwarantuje skuteczne usuwanie płytki nazębnej.

Szczoteczka soniczna Philips dla dzieci pozwala najmłodszym nauczyć się właściwych nawyków, gdyż przez okres 90 dni, zwiększa czas szczotkowania aż do osiągnięcia zalecanego 2-minutowego. Ponadto sprzęt ma dwa poziomy intensywności: Wolniejszy – dla młodszych dzieci i szybszy – dla tych nieco starszych.

Według opinii konsumentów jest to porządny produkt. Rodzice piszą, że zdecydowali się na jego zakup, gdyż ma prostą, intuicyjną obsługę, a jego praca jest efektywna. Do zakupu modelu zachęca również antypoślizgowy uchwyt. Ponadto na jednym ładowaniu akumulatora, szczoteczka pracuje do 3 tygodni.

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna dla dzieci 0-3

 

6. Szczoteczka Soniczna dla Dzieci Brushbaby Babysonic

 

Jednym z częściej wybieranych modeli jest szczoteczka soniczna dla dzieci Brushbaby Babysonic. Produkt zaprojektowano w taki sposób, aby był pomocny w zachowaniu optymalnej higieny jamy ustnej.

Model wyposażono w dwuminutowy timer, który równo co 30 sekund daje sygnał o konieczności zmiany ćwiartki łuku zębowego. Ponadto ta funkcja jest pomocna w wyrobieniu od najmłodszych lat odpowiednich nawyków. Szczoteczka soniczna dla dzieci 0-3 osiąga 16 000 obrotów na minutę. 

Według opinii konsumentów jest to dobra i tania soniczna szczoteczka dla dzieci. Łagodne drgania skutecznie czyszczą ząbki, a także delikatnie masują dziąsła. Rodzice uważają, że świecąca końcówka jest elementem, który zachęca maluchy do codziennej higieny jamy ustnej. Z kolei wygodna i dobrze wyprofilowana rączka sprawia, że podczas szczotkowania produkt nie wyślizgnie się dziecku z rączki.

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna dla dzieci 7 lat

 

7. Szczoteczka elektryczna dla dzieci Oral-B Junior 6+

 

Szczoteczka elektryczna dla dzieci Oral-B Junior 6+ wykonuje ruchy oscylacyjne, czyli takie, w które bardzo dokładny sposób czyszczą zęby. Warto zaznaczyć, że to urządzenie soniczne usuwa 100% więcej płytki nazębnej, niż manualna szczoteczka.

Szczoteczka soniczna dla dzieci 7 lat to model polecany przez dentystów. Dzięki temu, że sprzęt wyposażono w timer to urządzenie w ciągu dwóch minut pozwala kontrolować szczotkowanie poprzez sygnalizowanie, co 30 sekund konieczności zmiany ćwiartki szczęki dziecka. Głowica szczotki jest okrągła i ma miękkie włosie, więc nie sprawi dyskomfortu nawet wrażliwym dziąsłom. Na jednym ładowaniu akumulatora dziecko będzie szczotkować zęby przez około 10 dni.

Jest to dobry produkt dla osób, które szukają dla swoich pociech delikatnego sposobu na higienę jamy ustnej. Wiele osób zdecydowało się na zakup tego modelu i są zadowoleni z wyboru. Sprzęt jest prosty w użytkowaniu i ma kolory, które przykuwają wzrok najmłodszych.

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna dla 10-latka

 

8. InnoGIO soniczna szczoteczka 360°dla dzieci różowa Q08PINK

 

Jeśli szukasz nowoczesnego i oryginalnego produktu to InnoGIO soniczna szczoteczka 360° dla dzieci Q08PINK jest właśnie dla Ciebie. Jest to model antybakteryjny i przyjazny środowisku. Tworzywo ABS, z którego wykonano urządzenie, gwarantuje trwałość, czystość, a przede wszystkim wygodę. Ponadto to silikonowe spożywcze tworzywo bardzo dokładnie czyści dziąsła naszego smyka.

Szczoteczka soniczna dla 10-latka ma wbudowany, 3-fazowy przycisk. Każda z faz jest odpowiednia do stosowania w innym przedziale wiekowym. Ładowanie baterii trwa 3 godziny, co jest wystarczające od 14 do 22 dni, w zależności od wybranej fazy użytkowania. Końcówka szczoteczki jest trójstronna, a dodatkowo ma funkcję obrotu o 360 stopni.

Opinie konsumentów na temat tego modelu są pochlebne. Do gustu przypadł rodzicom ciekawy design szczoteczki. Innowacyjna rączka ułatwia maluchowi trzymanie urządzenia. Z kolei ochronna pokrywa chroni przed wszelkimi bakteriami.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką szczoteczkę soniczną dla dzieci kupić?

 

Jak zachęcić malucha do codziennej higieny jamy ustnej? W jaki sposób wpłynąć na stan uzębienia, aby w przyszłości nasze dziecko mogło cieszyć się pięknym, a przede wszystkim zdrowym uśmiechem? Do skutecznej walki rodziców z próchnicą u dzieci konieczne jest regularne mycie zębów. Na rynku jest wiele rodzajów i modeli szczoteczek, które przeznaczone są do tej czynności. Ostatnio popularne są szczoteczki soniczne. Jeśli nie wiesz, na który model się zdecydować, zapoznaj się z poniższym poradnikiem, w którym zawarliśmy wszystkie informacje na temat tego produktu. Dowiesz się z niego między innymi, jaka szczoteczka soniczna dla dzieci jest najlepsza.

Czy warto decydować się na zakup szczoteczki sonicznej dla naszego dziecka?

Kiedy nasze dziecko zaczyna wyrastać ze swojej szczoteczki, którą uczył się myć pierwsze ząbki, przychodzi czas na inwestycję w nowy sprzęt, który ułatwi higienę jamy ustnej. Stomatolodzy polecają małym, energicznym dzieciom zakup modelu elektrycznego bądź sonicznego. Urządzenia w porównaniu do klasycznych, znacznie szybciej radzą sobie z usunięciem wszelkich nazębnych zabrudzeń. Ponadto najbardziej zaawansowaną technologią mogą się pochwalić wersje szczoteczek sonicznych.

 

Działanie szczoteczki sonicznej

Modele soniczne, pomimo że są technologicznie bardziej zaawansowane, to są także delikatne. Działanie tych produktów oparte jest na wytwarzaniu fal dźwiękowych, które w wysokich częstotliwościach mają właściwości bakteriobójcze. Ponadto główka urządzenia wytwarza takie wibracje, które podczas szczotkowania z pasty i śliny robi tak zwane mikrobąbelki. Dzięki temu owa wydzielina z łatwością trafia w przestrzenie między zębowe, do których sama szczoteczka nie może dotrzeć.

 

Parametry szczoteczki sonicznej

Zastanawiając się, jaką szczoteczkę soniczną dla dzieci wybrać, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Zanim dokonamy zakupu, sprawdźmy, które funkcje i parametry sprawią, że szczotkowanie oprócz tego, że będzie dokładne, to również sprawi maluchowi dużo frajdy. 

 

Szybkość szczotkowania

Warto sprawdzić, ile wybrany przez nas model, a dokładniej jego głowica wykonuje obrotów na minutę. Jednakże należy pamiętać, że o ile w przypadku modeli dla dorosłych im większa prędkość, tym lepiej, o tyle w produktach dla dzieci lepiej wybierać te delikatniejsze, czyli o mniejszych obrotach. Dla maluchów wystarczy szczoteczka, która osiąga 20 000 obrotów na minutę, by w krótkim czasie umyć delikatne ząbki.

 

Sposób zasilania 

Najlepsza szczoteczka soniczna dla dzieci może być zasilana akumulatorem bądź na baterie. Oczywiście bardziej praktyczna jest pierwsza wersja. Tego rodzaju sprzęt wystarczy ładować raz na jakiś czas, a poza tym nie ma konieczności dokupowania baterii. Ponadto część modeli jest wyposażona w diodę informująca o stanie naładowania akumulatora. Jeśli obawiamy się, że podczas wyjazdu niespodziewanie rozładuje nam się szczoteczka, wystarczy kupić model z tą funkcją. Wówczas dioda będzie wyświetlać dziecku odpowiednim kolorem konieczność ponownego ładowania. Odnośnie produktów ładowanych na baterie, to żaden z nich nie ma takiej informacyjnej lampki.

Ponadto przed zakupem warto zorientować się, jak długo konkretny model działa po całkowitym naładowaniu akumulatora. Wówczas, gdy nasz sprzęt nie będzie miał odpowiedniego wskaźnika, będziemy mogli oszacować moment następnego ładowania.

Regulowana prędkość

Regulacja prędkości to funkcja, która sprawia, że z modelu mogą korzystać dzieci w różnym wieku, lub jedno dziecko przez dłuższy czas. Dzięki temu, że szczoteczka ma kilka prędkości do wyboru, to może z niej korzystać kilka osób, wystarczy tylko wymieniać końcówki. 

 

Dodatkowe funkcje ułatwiające korzystanie

Producenci szczoteczek sonicznych wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci, wprowadzili pewne udogodnienia. Każde z nich ma na celu zachęcanie maluszków do higieny jamy ustnej.

Sygnalizator czasu mycia – informuje o możliwości zakończenia mycia ząbków po 2 minutach. Na rynku są też modele, które w celu przyzwyczajenia dziecka do czynności, jaką jest mycie zębów, stopniowo zwiększa czas szczotkowania, by po jakimś czasie osiągnąć 2 minuty.

Czujnik siły nacisku – gdy dziecko będzie szczotkować zęby, używając mocnego nacisku, wbudowany czujnik zaświeci się lub zawibruje. Po tym sygnale wybrane modele mogą zwolnić obroty albo przejść na ruchy pulsacyjne czy też całkiem się wyłączyć.

 

Szczoteczki soniczne dla dzieci w dobrych cenach

Szczoteczki elektryczne czy też soniczne, przeznaczone dla dzieci, nie kosztują dużo. Najtańsze modele bez dodatkowych funkcji, kosztują około 20 zł – 30 zł. Jeśli chcemy kupić produkt, który wytrzyma dłuższy czas, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 50 zł. Oczywiście na rynku są też modele droższe, za które trzeba zapłacić nawet 100 zł – 200 zł. Wszystko zależy od dodatkowych funkcji i producenta. Należy pamiętać, że co jakiś czas trzeba w szczoteczce wymienić część szczotkującą, czyli głowicę.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ