fbpx

Ranking 5 najlepszych szelek do nauki chodzenia w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Szelki do nauki chodzenia – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Nauka chodzenia nierzadko jest dla dziecka trudna. Nawet jeśli pociecha umie już samodzielnie stawiać kroki, to spacerowanie z nią może okazać się kłopotliwe, zwłaszcza w dużym tłumie. W takich sytuacjach przydatne okazują się specjalne szelki. Wśród tego typu produktów najbardziej popularny jest model Abakus Baby, który nie krępuje ruchów malucha i nie powoduje dyskomfortu. Produkt przydaje się w okresie, gdy pociecha nie chce już raczkować i uczy się prawidłowego stawiania kroków. Z pomocą szelek możemy pomóc dziecku utrzymać równowagę i zapobiec upadkom na podłogę, co mogłoby skończyć się bolesnym stłuczeniem i płaczem. Model ma mocowanie w pasie i w kroku, co oznacza, że maluch nie wysunie się z niego przypadkowo. Na drugim miejscu plasuje się produkt Trunki Betsy TRUA-0151. Są to szelki, które umożliwiają opiekunom kontrolę nad małymi dziećmi wszędzie tam, gdzie może pojawić się niebezpieczeństwo, a także wspomagają stawianie pierwszych kroków. Produkt ma elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo podczas wieczornych spacerów. Model szybko się zakłada, a paski łatwo reguluje się w ramionach i talii. Można je idealnie dopasować do ciała gwarantując przy tym dziecku komfort i bezpieczeństwo.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Szelki pozwalają rodzicowi prowadzić dziecko w wyprostowanej pozycji. Produkt jest solidnie wykonany. Ważne jest to, że szelki w żaden sposób nie krępują ruchów dziecka. Model uczy maluszka utrzymania równowagi na każdym podłożu. Malec jest chroniony przed upadkiem, nauka chodzenia jest więc znacznie przyjemniejsza.

Wady

Zbyt blisko umieszczone szelki dziecka mogą powodować otarcia na twarzy maluszka, pojawiające się przy dość długim używaniu produktu. Model przeznaczony dla nieco niższych rodziców.

Podsumowanie

Kolorystyka, w jakiej jest dostępny produkt prezentuje bardzo stonowane kolory. Dzięki temu model sprawdzi się zarówno u dziewczynek, jak i chłopców. Szelki dobrze się piorą i szybko schną - można ich ponownie użyć już po krótkim czasie od czyszczenia.

Drugi wybór

Zalety

Szelki można dobrze dopasować do naszego dziecka, ponieważ z tyłu mają zapięcie, które pozwala regulować paski na ramionach oraz wokół talii. Akcesorium wykonano z oddychających materiałów. Dodatkowo ma ono odblaskowe elementy, aby można było również spacerować z dzieckiem po zmroku.

Wady

Kolor produktu sprawia, że wzbudza zainteresowanie bardziej u dziewczynek niż chłopców. W związku z tym jeśli jesteśmy rodzicami chłopca, ten model może nie być dobrą inwestycją.

Podsumowanie

Szelki gwarantują bezpieczeństwo, gdy nasza pociecha stawia pierwsze kroki. Produkt jest przeznaczony dla dzieci w przedziale wiekowym od 6 miesięcy do 4 lat. Co więcej, gadżet bardzo szybko i łatwo się zakłada.

Rozważ też

Zalety

Model można zapiąć za pomocą jednego, szybkiego ruchu. Specjalna klamra pozwala dopasować szelki do wielkości ramion i talii dziecka. Modele wyglądają atrakcyjnie dla dzieci, ponieważ przypominają ich ulubione zwierzątka. Smycz również jest regulowana i można ją skrócić w razie potrzeby, gdy np. jesteśmy z dzieckiem w nowym miejscu.

Wady

Plastikowa klamra na plecach dziecka może powodować jego dyskomfort przy długim użytkowaniu produktu.

Podsumowanie

Uprząż została wykonana z przepuszczającego powietrze materiału, co jest szczególnie ważne podczas spacerów latem. Można jej używać również wieczorem, ponieważ ma elementy odblaskowe. Smycz można zaczepić do produktu na kilka sposobów, w zależności od wieku dziecka.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie szelki do nauki chodzenia kupić?

 

Każdy rodzic wie jak ważne są dla malucha jego pierwsze kroki. Niestety, nie zawsze udaje się dziecku zachować równowagę i próby chodzenia często kończą się upadkiem. Rolą rodzica jest potrzymanie pociechy i tym samym zapewnienie jej bezpieczeństwa. Takie działania często nadwyrężają nasz kręgosłup. Dlatego właśnie warto zainwestować w specjalny sprzęt podtrzymujący malucha. Przy pomocy szelek, rodzic będzie w stanie wesprzeć swoją pociechę w czasie nauki chodzenia. Takie rozwiązanie zapewnia stabilność i bezpieczeństwo dziecku, równocześnie nie obciążając kręgosłupa dorosłego. Aby pomóc rodzicom wybrać możliwie najlepszy sprzęt sporządziliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę i jakie szelki do nauki chodzenia wybrać.

 

 

Rodzaje szelek do nauki chodzenia

Przed zakupem produktu, warto byś przemyślał, jaki naprawdę model Cię interesuje. Obecnie na rynku można zakupić kilka rodzajów szelek do nauki chodzenia. Pierwszy z nich mocowany jest w kroku i na brzuchu dziecka. Powstał on z myślą o najmłodszych dzieciach. W przypadku takiego modelu, rodzic ma pełną kontrolę nad ruchami malucha. Dzięki temu może on bez trudu zapobiec upadkom.

Drugi rodzaj szelek, to modele mocowane tylko na klatce piersiowej. Przewidziany jest on dla nieco starszych dzieci, które pewniej stawiają kroki. Należy podkreślić, że taki sprzęt sugerowany jest dla rodziców, którzy nie muszą ciągle asekurować swoich maluchów, a raczej chcą je mieć na oku. Takie szelki przydadzą się, gdy Twoja pociecha zaczyna uczyć się biegać – dzięki nim na pewno jej nie zgubisz. Ostatnim modelem są szelki umieszczane na nadgarstku dziecka. Są one przewidziane dla maluchów, które sztukę chodzenia opanowały do perfekcji, a problem stanowi ich nadmierna ruchliwość.

Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne w miejscach publicznych, gdy Twoja pociecha biega we wszystkich kierunkach. Niestety, w takiej sytuacji bardzo prosto jest malucha zgubić. Właśnie dlatego, takie zabezpieczenie może okazać się pomocne. Wystarczy zamocować je na nadgarstku dziecka, a następnie pozwolić mu się bawić i spacerować. Jeśli zniknie nam z oczu, znajdziemy go dzięki szelkom.

 

Wygoda

Niezwykle istotna w szelkach do nauki chodzenia jest wygoda, zarówno dziecka, jak i rodzica. Bardzo ważne jest to, by model nie obcierał dziecka w żadnym miejscu. Ponadto musisz zadbać o to, by Twoja pociecha nie wisiała na szelkach. Ich zadaniem jest bowiem asystować przy pierwszych krokach dziecka. Równocześnie, powinieneś zadbać również o swój komfort. W czasie ich użytkowania rodzic powinien być wyprostowany, a nie zgarbiony.  

 

Dopasowanie

Niezwykle istotne jest, aby szelki naszego malucha były do niego dopasowane. Tylko wtedy mogą zapewnić mu one pełnię komfortu i wygodę. Z tego właśnie powodu istotne jest, by zakupiony przez nas model posiadał opcję regulacji. Należy podkreślić, że dziecko ciągle rośnie. Dlatego regulacja szelek jest tak istotna.

 

Materiał – jakie szelki do nauki chodzenia są najlepsze?

Aby zapewnić wygodę dziecku, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są szelki. Niezwykle istotne jest to, aby był on możliwie jak najbardziej miękki. Warto zauważyć, że wiele modeli posiada specjalną wyściółkę z miękkiego polaru, który zapobiega obtarciom. Zdecydowana większość modeli została wykonana z wysokiej klasy tworzywa sztucznego lub bawełny. Zapewnia to im trwałość i dobrą prezencję. Ponadto są one również odporne na gryzienie i ślinienie się dziecka. Pamiętaj, aby upewnić się czy tkanina, z której wykonano produkt, posiada wszelkie, niezbędne atesty.

 

 

Stabilność

Przed zakupem szelek do nauki chodzenia upewnij się, że są one stabilne. W tym celu dobrze jest zapoznać się z opiniami konsumentów w Internecie lub wypróbować model w sklepie. Musisz bowiem zdawać sobie sprawę, że jeśli szelki nie będą stabilne, to nie będą spełniały swojego zadania. To z kolei może doprowadzić do wypadku z udziałem naszego dziecka.

 

Kolorystyka

Wybierając szelki do nauki chodzenia dla naszego dziecka, nie możemy zapomnieć o ich designie. Nie jest on oczywiście najważniejszą cechą, dużo bardziej liczy się ich funkcjonalność, jednak, jeśli nie jest to nadmierny koszt, warto rozważyć zakup kolorowego produktu. Będzie to szczególnie istotne w przypadku szelek umieszczanych tylko na klatce piersiowej lub na nadgarstku. Jeśli model będzie wielokolorowy i rzucający się w oczy, łatwiej będzie Ci wypatrzeć malucha i nie będziesz musiał ciągnąć go za szelki. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na kolorowy model z ciekawym wzorem, Twoja pociecha chętniej będzie go zakładać.

 

Szelki do nauki chodzenia w dobrych cenach

Decydując się na wybór szelek do nauki chodzenia, nie możemy zapomnieć o ich cenie. Naturalnie, znajdziesz na rynku stosunkowo tanie produkty, których koszt zakupu nie przekroczy 30 zł. Warto też dodać, że sklepy oferują nieco droższe modele do 100 zł. Ich cena wynika z dodatkowych warstw, które sprawiają, że szelki są miękkie. Jeśli Twoje dziecko jest małe i dopiero uczy się stawiać pierwsze kroki, lepiej zainwestować w nieco droższy produkt, który wykonany jest z miękkiego materiału. Takie rozwiązanie zapewni Twojemu dziecku większy komfort użytkowania.

 

 

5 najlepszych szelek do nauki chodzenia. Opinie w 2024 roku

 

Gdy maluch uczy się chodzić, często upada, nie łapie równowagi. Rodzic chcąc zabezpieczyć dziecko podtrzymuje je, nadwyrężając tym samym kręgosłup. Ten odwieczny problem może rozwiązać specjalny sprzęt podtrzymujący. Nie będzie to tradycyjny chodzik, a szelki, za pomocą których rodzic podtrzymuje malucha, zapewniając mu stabilność. Dlatego też przygotowaliśmy ranking szelek do nauki chodzenia zawierający najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

1. Abakus Baby Czarne Szelki Do Nauki Chodzenia

 

Druga propozycja to dobre i tanie szelki do nauki chodzenia Abakus Baby. Jest to świetny model ułatwiający małemu dziecku stawianie pierwszych kroków i jednocześnie uspokajający wszystkich troskliwych rodziców. Pomaga maluchowi utrzymać równowagę w czasie nauki chodzenia. 

Przy pierwszych próbach chodzenia, rodzic chce zapewnić swojemu dziecku asekurację, często pochyla się, nadwyrężając w ten sposób kręgosłup. Dlatego produkt ten został stworzony w taki sposób, aby rodzic mógł zachować odpowiednią, wyprostowaną postawę.

W efekcie, zarówno dziecko, jak i rodzic czują komfort w czasie nauki chodzenia. Model jest łatwy w użyciu, nie krępuje ruchów dziecka. Rodzice docenili też specjalne mocowania w pasie i w kroku, dzięki którym dziecko nie wysunie się z szelek i jest zabezpieczone przed upadkiem.

Produkt przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 14 miesięcy i wadze do 13 kg. Jeśli szukasz alternatywy dla zwykłego chodzika, chcesz aby ruchy dziecka nie były skrępowane, model Abakus Baby stanowi idealne rozwiązanie które pomoże maluchowi w nauce chodzenia.

Abakus Baby to szelki do nauki chodzenia, które są przystosowane dla dziecka  w wieku od 6 do 14 miesięcy. Produkt nie może być używany przez maluchy, które ważą więcej niż 13 kg.

 

Zalety

Podtrzymuje kręgosłup dziecka: Wśród zalet produktu konsumenci wymieniają to, że bardzo dobrze podtrzymuje on kręgosłup maluszka, zapewniając mu tym samym prawidłowy rozwój.

Rodzic nie musi się schylać: Wśród zalet stosowania szelek wymienia się to, że nie obciążają kręgosłupa. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Pozwala nam na utrzymanie wyprostowanej pozycji i jednoczesną opiekę nad dzieckiem.

Wykonanie: Jest to solidny produkt. Wytrzymuje przewidziane przez producenta obciążenie kilogramowe. Nie przeciera się i nie uszkadza, więc nasze dziecko jest w takich szelkach bezpieczne.

Funkcjonalność: Produkt jest funkcjonalny, bo może służyć dzieciom od 6 miesiąca życia aż do momentu, gdy skończą 14 mc. Bez względu na to, na jakim etapie rozwoju Twoje dziecko będzie się uczyło chodzić, możesz wykorzystać ten właśnie produkt.

 

 

 

 

2. Trunki Szelki Bezpieczeństwa Betsy TRUA-0151

 

Jeśli chcesz pomóc dziecku w chodzeniu, zainwestuj w Trunki Betsy TRUA-0151. Są to szelki do nauki chodzenia. Produkt jest polecany przez rodziców i ma dobre opinie. Model ułatwia stawianie przez dziecko pierwszych kroków, a w późniejszym czasie sprawia, że spacery są bardziej bezpieczne. Kolorowe wykonanie i podobizna misia na przodzie przyciąga wzrok, dzięki czemu maluchy chętnie noszą szelki.

Akcesorium zakłada się od przodu, a następnie jednym szybkim ruchem zapina z tyłu. Model jest wyposażony w solidną klamrę, która łączy szelki. W tym modelu mamy możliwość regulacji pasków na ramionach i wokół talii naszej pociechy. Produkt jednocześnie gwarantuje komfort i bezpieczeństwo dziecku, a rodzicowi kontrolę, w momencie gdy pojawia się zagrożenie upadkiem. Produkt jest przeznaczony dla maluchów od 6 miesiąca życia do 4 lat.

Rodzice, którzy decydowali się na zakup tego modelu są z niego zadowoleni. Szelki wykonano z oddychającego materiału. By malec był dobrze widoczny w ciemności, na produkcie umieszczono elementy odblaskowe.

Trunki Betsy TRUA-0151 to szelki ułatwiające stawianie przez dziecko pierwszych kroków. Mają solidną klamrę, która zapewnia bezpieczeństwo.

 

Zalety

Wygoda i bezpieczeństwo: Szelki wykonano z materiału, który przepuszcza powietrze. Są one komfortowe w użyciu, gdyż maluch może się w nich swobodnie poruszać. Dodatkowo na produkcie znajdują się elementy odblaskowe, aby dziecko było dobrze widoczne nawet po zapadnięciu zmroku.

Połączenie nauki i kontroli: Akcesorium jest przeznaczone dla pociech od 6 miesiąca do 4 lat. Szelki pomagają dziecku przy stawianiu pierwszych kroków, a w późniejszym czasie gwarantują bezpieczeństwo podczas spacerów.

Łatwa regulacja: Solidna klamra umożliwia rodzicom dostosowanie szelek w talii i ramionach. Zapewnia to oszczędność czasu i idealne dopasowanie do ciała dziecka przy jednoczesnym zachowaniu komfortu.

Klamra zapinająca: Produkt zakłada się od przodu, a następnie jednym szybkim ruchem zapina się z tyłu wytrzymałą klamrą bezpieczeństwa.

 

Wady

Kolor: Akcesorium ma różowy kolor, co sprawia, że wzbudza większe zainteresowanie wśród dziewczynek i rodziców, którzy mają córki. Wybór tego modelu dla chłopca może nie być trafionym pomysłem.

 

 

 

 

3. Trunki Szelki Bezpieczeństwa Dudley Trua-0152

 

Innowacyjne szelki Trunki Dudley Trua-0152 to czwarta propozycja w naszym zestawieniu. Zapewnia dziecku pełne bezpieczeństwo, a rodzicom spokój, gdy maluch zaczyna naukę chodzenia. Produkt jest łatwy w obsłudze – wystarczy jeden ruch, aby zapiąć go z tyłu. Wygodnym rozwiązaniem jest też klamra pozwalająca rodzicom przystosować szelki w taki sposób, aby nie obcierały dziecka.

Opinie o szelkach do nauki chodzenia tego producenta są bardzo pochlebne. Cenione są za wygodną, bezpieczną dla maluszka konstrukcję. Pozwalają one zapomnieć rodzicom o potknięciach, gonitwach za dzieckiem, czy nerwach, gdy maluch zgubi się w sklepie.

Model ten jest bardzo pomocny, gdy dziecko uczy się chodzić, ale również w późniejszym okresie, gdy chce poznawać świat i wyruszać na samodzielne wycieczki.

Produkt umożliwia opiekunom kontrolę nad pociechą w każdym miejscu. Rodzice docenili fakt, że szelki nie ograniczają dziecka, umożliwiają mu swobodę ruchów, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa ich pociech. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 6 do 48 miesiąca życia.

Szelki Trunki Dudley Trua-0152 to produkt odpowiedni dla dzieci od 6 m-ca życia do 48 m-ca życia. Będzie służył Twojemu dziecku w czasie nauki chodzenia oraz w późniejszym okresie, jako pomoc w dopilnowaniu malucha.

 

Zalety

Łatwość użycia: Wiele osób rezygnuje z użycia szelek, bo umieszczenie w nich dziecka jest zwyczajnie za trudne. Maluch się kręci i rodzic nie może go odpowiednio zabezpieczyć. Dlatego producent zadbał o komfort rodziców i ich pociech, stosując prosty system zamykania szelek.

Nie obciera: Bardzo ważne jest to, że szelki nie obcierają dziecka. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że maluch będzie niechętnie korzystać z takiego gadżetu.

Wygoda: Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Nie tylko jeśli chodzi o zakładanie, ale również to, co możemy zyskać wybierając takie rozwiązanie. Jest to przede wszystkim ciągła kontrola nad maluszkiem.

Funkcjonalność: Produkt może nam służyć do nauki chodzenia dziecka, ale również jako pomoc w czasie spacerów.

 

Wady

Cena: Jest to jeden z droższych produktów w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

4. Moon Walk Szelki Do Nauki Chodzenia

 

Szelki Moon Walk mogą znacząco ułatwić dziecku naukę chodzenia. Model ma mocowanie w pasie i w kroku, a nie pod pachami, co zapewnia komfort maluchowi. Poza tym produkt nie przesuwa się w górę ani na boki, co zwiększa poziom bezpieczeństwa noszącej go pociechy.

Opisywany model nie krępuje ruchów, nie powoduje dyskomfortu i nie obciera delikatnej skóry dzieci. Szelki mają wygodny uchwyt dla rodzica, za sprawą którego można zapobiec bolesnemu upadkowi malucha na podłogę. Podczas asekuracji uczącej się chodzić pociechy nie trzeba się nadmiernie pochylać, a to zapobiega pojawieniu się bólu pleców.

Produkt jest chwalony za solidność i wygodę noszenia. Konsumenci w swoich opiniach podkreślają, że szelki łatwo się zdejmuje i zakłada, nie wywołuje to u dziecka irytacji czy zniecierpliwienia. Poza tym mają solidne zapięcia i na pewno się nie rozerwą. Dzięki produktowi unikamy konieczności prowadzenia dziecka za rączki, co często nie jest zbyt wygodne zarówno dla samego rodzica, jak i pociechy.

Moon Walk to szelki do nauki chodzenia przeznaczone dla maluchów od 6. miesiąca życia do ok. 14. miesiąca życia. Model uszyto z mocnych materiałów, można go prać ręcznie.

 

Zalety

Nie krępuje ruchów: Produkt ma mocowanie w kroku i w pasie (a nie pod pachami), dlatego nie przesuwa się w górę ani na boki. Szelki są szerokie i nie ograniczają swobody ruchów malucha.

Wspomaga prawidłowy rozwój kręgosłupa: Dziecka w szelkach nie musimy prowadzić za rączki. Trzymanie dziecka za ręce podczas nauki chodzenia może przyczynić się do nieprawidłowego rozwoju kręgosłupa.

Wygodny uchwyt: W górnej części modelu jest wygodny uchwyt dla rodzica, za sprawą którego możemy prowadzić pociechę i pomóc jej zachować stabilność.

 

Wady

Brak możliwości prania w pralce: Szelek nie można prać w pralce, co według niektórych rodziców utrudnia usunięcie z nich plam.

Materiał zbyt długo schnie: Czas schnięcia produktu po wypraniu jest stosunkowo długi. Wszystko przez to, że materiał, z którego wykonano szelki jest gruby.

 

 

 

 

5. Hauck Guid Me Szelki Do Nauki Chodzenia

 

HAUCK Szelki do nauki chodzenia Guid Me to produkt skierowany do rodziców, których dzieci uczą się chodzić i potrzebują wsparcia. Rodzic nie musi schylać się i w ten sposób nadwyrężać kręgosłupa. Dzięki temu i dziecko i rodzic mają zapewniony komfort oraz bezpieczeństwo.

Ponieważ produkt ten ma system regulacji, bez problemu dopasujemy go do potrzeb dziecka. Nie ważne, ile wzrostu ma Twój maluszek i ile waży, lub jak grube ma ubranie, z całą pewnością dostosujesz szelki do potrzeb dziecka.

Produkt wykonano z dość wytrzymałego materiału, odpornego na uszkodzenia i jednocześnie łatwego do czyszczenia. Model ten ma następujące wymiary: 79 cm x 28 cm x 28 cm. Waga produktu to 0,094 kg. Natomiast długość linki wynosi 1,2 m.

Model ten ceniony jest za solidne wykonanie oraz to, że można go regulować. Rodzice podkreślają też, że szelki są łatwe w użyciu.

Hauck Guid Me to szelki podtrzymujące dziecko w czasie nauki chodzenia. Mają system regulacji. Maksymalne wymiary produktu to 79 cm x 28 cm x 28 cm. Natomiast linka ma długość 1,2 m.

 

Zalety

Regulacja: Jest to produkt z systemem regulacji, co pozwala na jego dostosowanie do potrzeb dziecka, jego wagi, wzrostu i wieku, tak aby maluch czuł się komfortowo.

Bezpieczeństwo: Gadżet jest wykonany z materiału, który nie zawiera niebezpiecznych substancji. Prezentowany model posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, co jest gwarancją, że podczas korzystania z nich nasze dziecko i my jesteśmy bezpieczni.

 

Wady

Jakość: Materiał z czasem zaczyna tracić swoje właściwości, przeciera się, więc trzeba sprawdzać, czy wciąż można bezpiecznie używać szelek, bez obawy, że w czasie użytkowania dojdzie do wypadku.

Kolorystyka: Latem nie jest to praktyczny wybór, gdyż szybko się nagrzewa pod wpływem słońca.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Goldbug Szelki bezpieczeństwa z maskotką smycz żółw 1353839

 

Produkt Goldbug 1353839 to miękki w dotyku plecak w kształcie żółwia, który skutecznie zapobiega zgubieniu się dziecka w tłumie. Model może pełnić funkcję uprzęży, za sprawą której pociecha zawsze będzie blisko nas. Produkt ma smycz o długości 1 m i wygodne klamry bezpieczeństwa, które zapina się na klatce piersiowej malucha.

Model jest odpowiedni dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia. Z uwagi na to, że plecak ciekawie wygląda pociecha z pewnością będzie go chętnie zakładać na spacery i wspólne wyjścia z rodzicami. Produkt można bez obaw prać w pralce w przypadku zabrudzenia.

Konsumenci chętnie kupują plecak z uprzężą, ponieważ spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i posiada stosowne certyfikaty. Model został wykonany z poliestru, dlatego nie gniecie się, szybko schnie i jest odporny na rozerwanie. Dzięki produktowi zwiększa się bezpieczeństwo naszej pociechy, ponieważ ryzyko jej zgubienia się w publicznym miejscu jest zmniejszone do minimum. Paski można regulować tak, aby uprząż nie powodowała u malucha dyskomfortu.

Goldbug 1353839 to model odpowiedni dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia. To niewielki plecak z uprzężą dla maluchów, który został wykonany z poliestru.

 

Zalety

Atrakcyjny design: Pociechy chętnie zakładają plecak, ponieważ jest miękki i przyjemny w dotyku, a dodatkowo swoim wyglądem przypomina żółwia.

Praktyczność: Uprząż zwiększa bezpieczeństwo malucha, ponieważ skutecznie zapobiega zgubieniu go w tłumie, np. w centrum handlowym. Dzieci mogą schować do plecaka swoje ulubione zabawki lub smaczne przekąski.

Możliwość prania w pralce: Kiedy produkt się zabrudzi możemy samodzielnie wyprać go w pralce. Jeśli będziemy przestrzegać zaleceń umieszczonych na metce, plecak z pewnością się nie zniszczy.

Regulowane pasy bezpieczeństwa: Umieszczone przy uprzęży pasy bezpieczeństwa mają regulację długości, dlatego można je idealnie dopasować do ciała malucha. To daje nam pewność, że smycz nie wywoła u dziecka dyskomfortu.

 

Wady

Zacinające się klamry: Czasami szybkie wypięcie pociechy z uprzęży jest utrudnione, ponieważ klamry się zacinają. To może wywołać u dziecka irytację i zniechęcić do ponownego założenia plecaka.

 

 

Bertoni Gray

 

Szelki do chodzenia Bertoni Grey to trzecia propozycja w naszym zestawieniu. Doskonale sprawdzi się jako zabezpieczenie dziecka w czasie nauki chodzenia. Jest to również świetny produkt zabezpieczający do wózka, sanek czy fotelik. Kupując ten model zyskujemy nie tylko niezastąpiony element podtrzymujący dziecko w czasie nauki chodzenia, ale również w wielu innych sytuacjach.

Dzięki temu, że produkt ma dodatkowy pas podtrzymujący, rodzic zawsze ma malucha pod kontrolą. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie na wakacjach, czy w czasie zakupów, gdzie dziecko często obiera własną ścieżkę. Te dobre i tanie szelki do nauki chodzenia cieszą się świetną opinią wśród rodziców.

Doceniono ich solidne wykonanie i trwały materiał. Zostały tak skonstruowane, aby pasować na dzieci kilkumiesięczne i 2-3 letnie. Poza tym nie wbijają się w skórę i nie podrażniają jej.

Warto też wspomnieć o ciekawym designie w różnej kolorystyce, co pozwala rodzicom wybrać model najbardziej odpowiadający ich dziecku. Ogromną zaletą tego produktu jest atrakcyjna cena.

Szelki Bertoni Grey to model skierowany nie tylko do nauki chodzenia, ale też pilnowania maluchów w czasie spaceru, gdyż mogą z niego korzystać również 3 latki.

 

Zalety

Pas podtrzymujący: Prezentowane szelki są wyposażone w bardzo praktyczny pas podtrzymujący, za sprawą którego rodzic ma ciągłą kontrolę nad dzieckiem. Poza tym pas nie uwiera dziecka i nie ogranicza jego ruchów.

Wykonanie: Bez wątpienia jest to solidnie wykonany sprzęt. Materiał wykorzystany w produkcji cechuje się odpornością na rozdarcia i nie przeciera się. To ważne, bo dzięki temu produkt może nam służyć przez długi czas.

Funkcjonalność: Szelki możemy stosować, gdy dziecko uczy się chodzić. Dodatkowo mogą nam służyć do podtrzymywania bardzo ruchliwego malucha podczas spacerów.

Design: Jest to jedna z bardziej kolorowych propozycji dostępnych na rynku. W przeciwieństwie do innych modeli szelek, te zwracają uwagę dziecka i są dla niego bardzo atrakcyjne. W efekcie maluch chętniej korzysta z takiego rozwiązania.

 

Wady

Jakość: Z czasem na szelkach pojawiają się przetarcia, które trzeba kontrolować, aby nie doszło do rozerwania materiału.

 

 

Clippasafe CS250

 

Dziecięca smycz na rękę Clippasafe CS250 w kolorze różowym to ostatni produkt w naszym rankingu. Jest to raczej propozycja dla rodziców, których dzieci zaczęły już chodzić. Nie wspomaga nauki chodzenia, ale pomaga opiekunowi stabilizować postawę dziecka i co istotne stanowi dodatkowe zabezpieczenie w czasie spaceru.

W przeciwieństwie do poprzednich modeli nie znajdziemy tutaj typowych szelek z majteczkami, a prostą smycz przypinaną do ręki. Jest ona całkowicie regulowana i może być używana przez maluchy od 6 miesiąca do 48 miesiąca życia.

Trzeba jednak zauważyć, że jest to raczej propozycja dla nieco starszych dzieci. Sama szelka będzie dla jednych rodziców wadą, dla innych zaletą. Brak potrzymania kręgosłupa dziecka można uznać za minus. Maluch nie ma też zapewnionego odpowiedniego podparcia.

Jednak z drugiej strony, gdy dziecko już chodzi, dodatkowy element jest zbędny i krępujący ruchy. Produkt doceniono za wysoką jakość materiału oraz funkcjonalność.

Clippasafe CS250 to bardzo dobre szelki do nauki chodzenia do 30 zł. Produkt jest skierowany do dzieci od 6 mca życia do 48 mca życia.

 

Zalety

Regulacja: Szelki są regulowane, dlatego bez problemu dopasujemy je zarówno do wzrostu i wagi 6 miesięcznego dziecka, jak również takiego, które ma już 2 latka.

Cena: Jeśli nie jesteś pewny, czy szelki spełnią Twoje oczekiwania i szukasz niedrogiego, ale solidnego produktu, ta propozycja powinna Cię zainteresować. To zdecydowanie jedne z tańszych, tak dobrych szelek dostępnych na rynku.

Nie krępuje ruchów: Bardzo ważne jest to, że model ten nie ogranicza ruchów dziecka. Maluch nie czuje się więc więziony i nie odbiera szelek jako kary.

 

Wady

Nie podtrzymuje kręgosłupa: Jest to smycz na rękę, która nie wspiera kręgosłupa dziecka. Niestety rodzic nie może mieć pewności, czy dłuższe użytkowanie takich szelek nie będzie miało negatywnego wpływu na rozwój dziecka.

 

 

Tommee Tippee 600127

 

Szelki Tomee Tippee 600127 to pierwszy model w naszym zestawieniu, który pomoże maluszkowi samodzielnie stawiać pierwsze kroki. Jest to świetna propozycja z regulowanymi ramiączkami umożliwiającymi dopasowanie szelek do wzrostu dziecka. Rodzice docenili przede wszystkim szerokie i miękkie ramiączka, które nie wbijają się w ciało dziecka, zapewniając mu tym samym komfort w czasie chodzenia.

Nie można też zapomnieć, że zostały one podszyte oddychającym materiałem, zapewniającym niemowlętom większą wygodę. Ogromnym atutem jest również sztywne ramię stanowiące dodatkowe wsparcie i ochronę dziecka przed upadkiem.

W efekcie szelki doskonale asekurują podczas wchodzenia po schodach lub też w czasie spacerów po nierównej powierzchni. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 6 do 48 miesiąca życia. Stanowi więc doskonałą propozycję niezależnie od tego, czy dziecko szybko chce stawiać pierwsze kroki, czy robi to później niż rówieśnicy.

Duża wytrzymałość produktu, miękki materiał oraz regulowany rozmiar sprawiły, że są to najlepsze szelki do nauki chodzenia.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ