fbpx

Tablety dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.05.24

 

Tablet w wersji dla dzieci to wspaniała rozwijająca zabawka, ale ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że rynek oferuje tyle samo dobrych, co kiepskich produktów, postanowiliśmy przeanalizować dostępne w sklepach propozycje. Podczas wyszukiwania dobrych tabletów pod uwagę wzięliśmy oceny konsumentów, cenę, atrakcyjność designu, jak również wykonanie poszczególnych modeli i dostępne w nich opcje. Tak wyłoniliśmy tablet Fisher Price, który może służyć maluszkom już od 6 miesiąca życia. Ponieważ urządzenie daje nam możliwość wyboru różnych poziomów trudności, równie dobrze sprawdzi się jako prezent dla 18 miesięcznego dziecka. Nie jest to typowy tablet z grami, a zabawka edukacyjna, w której znajdziesz szeroką gamę gier i zabaw dostosowanych do dzieci na różnym etapie rozwoju. Inną, ciekawą propozycję stanowi zestaw – smartfon plus tablet, czyli Smily PL-ANG S12620. Prezentowany tablet też uczy i bawi dzieci, aczkolwiek przeznaczony jest dla starszaków, gdyż producent przewidział, że z zabawki mogą korzystać dzieci od 3 roku życia. Oferuje on ciekawą gamę gier i zabaw edukacyjnych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zabawka dostępna jest w atrakcyjnej cenie, dlatego wiele osób może pozwolić sobie na jej zakup. Z pomocą tabletu dziecko nauczy się literek i nazw niektórych przedmiotów. Produkt ma kilka poziomów nauki, co pozwala dostosować model do wieku naszego maluszka.

Wady

Niektórzy rodzice uważają, że melodyjki, które można włączyć w trakcie zabawy są zbyt głośne. Dlatego też nie będą odpowiednie dla małych dzieci, ponieważ powodują u nich strach i zniechęcają do korzystania z zabawki.

Podsumowanie

Z uwagi na niską cenę, tablet jest chętnie kupowany przez konsumentów. Kolorowe światełka urozmaicają zabawę i zachęcają dzieci do nauki. Tablet wykonany jest z bezpiecznych dla zdrowia i odpornych na uszkodzenia materiałów.

Drugi wybór

Zalety

W zestawie znajduje się tablet i smartfon. Obie zabawki przypominają ich prawdziwe odpowiedniki, dlatego najmłodsi chętnie się nimi bawią. Produkt umożliwia dziecku także naukę podstawowych słów w języku angielskim. Dzięki temu nasza pociecha może od najmłodszych lat rozwijać się językowo.

Wady

Konsumenci uważają, że produkt powinien mieć możliwość regulacji głośności. Głośnik znajduje się z tyłu zabawki, przez co czasami, kiedy w domu jest więcej osób, nie słychać dokładnie nagranych słów. Utrudnia to naukę.

Podsumowanie

Prezentowany model jest atrakcyjny dla dzieci. Dostępne melodie i wiele różnych gier sprawia, że zabawa staje się atrakcyjna, a dziecko nie nudzi się zbyt szybko. Obudowa nie rysuje się i nie niszczy.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma dwa tryby pracy: polski i angielski. Pozwala to maluszkowi przyswoić podstawową wiedzę z zakresu języka obcego. Dzięki temu w późniejszym toku nauki pociecha lepiej sobie radzi. Tablet jest zrobiony z odpornych na uszkodzenia tworzyw.

Wady

Zgodnie z informacją na opakowaniu zabawka jest odpowiednia dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Rodzice zauważają jednak, że tablet może okazać się mało atrakcyjny np. dla 5 latka. Niektóre zadania są zbyt proste.

Podsumowanie

Produkt jest jedną z najtańszych zabawek tego typu dostępną na rynku. Tablet jest kolorowy, dlatego najmłodsi chętnie po niego sięgają. Oferuje wiele ciekawych i rozwijających dziecięcą wyobraźnie zadań. Zabawka zachowuje swój atrakcyjny wygląd przez długi czas.

 

 

Najlepsze tablety dla dzieci w 2024 roku

 

Tablet to, obok telefonu komórkowego, podstawowy gadżet w każdym domu, lubią z niego korzystać także dzieci. Jednak zwykle dostępne w sklepach modele nie mają do zaoferowania najmłodszym nic poza gierkami i dostępem do Internetu, który bywa niebezpieczny. Jeśli masz małe dziecko i chcesz mu kupić tablet, wybierz model stworzony w oparciu o potrzeby najmłodszych. Poniższy ranking pomoże Ci w zakupach.

 

Fisher Price DHN29

 

Fisher Price DHN29 to nasza druga propozycja. Jest to dobry i tani tablet dla dzieci z płaskim ekranem. Wygląda zupełnie jak ten prawdziwy, ale jest przeznaczony wyłącznie do celów edukacyjnych. Pomoże Twojemu dziecku w nauce literek i nazw przedmiotów. Pozna z nim różne odgłosy i 6 piosenek. Poza tym ma wielobarwne światełka, które włączają, się gdy gra muzyka.

Sprzęt ten ma 3 poziomy nauki. Poziom 1 nazwany został Odkrywaniem i jest przeznaczony dla dzieci od 6 miesiąca życia, na którym maluch poznaje dźwięki i rozbudza swoją wyobraźnię. Zachęcanie to poziom 2 dla dzieci od 12 miesiąca życia.

Tutaj dziecko staje przed pierwszymi zadaniami, pojawiają się pytania zachęcające do działania. Ostatni poziom, czyli Naśladowanie, przeznaczony jest dla najmłodszych od 18 miesiąca życia. Wtedy maluch staje przed trudniejszymi zadaniami, ale ma też do wyboru wiele zabaw. T

ablet ma ergonomiczny kształt, dzięki czemu dobrze trzyma się w dłoni. Konsumenci docenili jego solidne wykonanie oraz różnorodność poziomów i zabaw przygotowanych dla dzieci.

Fisher Price DHN29 to tablet skierowany dla dzieci już od 6 mca życia, który może też służyć starszym maluszkom, gdyż ma wiele ciekawych funkcji.

 

Zalety

Edukacja: Zabawka pozwala dziecku na naukę literek i nazw przedmiotów. Ma różne gry, nagrane odgłosy i piosenki. Umożliwia rozwój maluchowi i zachęca go do nauki.

Poziomy nauki: Jest to zabawka stworzona z myślą o dzieciach w różnym wieku. Prezentowany tablet ma 3 poziomy nauki – “odkrywanie” dla dzieci od 6 mca życia, “zachęcenie” dla dzieci od 12 mca życia oraz “naśladowanie” dla maluszków od 18 mca życia. Dzięki temu rodzic dopasuje zabawkę do potrzeb swojej pociechy.

Funkcjonalność: Zabawka nie tylko uczy, ale też bawi. Dlatego też została uznana za bardzo funkcjonalną propozycję.

Kształt: Rodzice docenili konstrukcję tabletu. Jak zauważają, doskonale leży w dłoni maluszka, co ułatwia mu zabawę.

Łatwa obsługa: Nie jest to skomplikowany tablet. Każde dziecko bez problemu poradzi sobie z takim sprzętem. To również dobra informacja dla babci i dziadka, którzy chcieliby bawić się z dzieckiem, a nie potrafią obsługiwać urządzeń tego typu.

 

 

 

 

Smily PL-ANG S12620

 

Na trzecim miejscu naszego rankingu znajduje się interaktywny zestaw Smily PL-ANG S12620. Jest to smartfon i tablet dla maluchów, który pozwala poznawać świat. Zabawka wygląda zupełnie jak prawdziwe urządzenie, ale nim nie jest. Uczy dzieci kolorów, cyfr, odgłosów zwierząt i ich nazw, a także liter. Wybierając ten model dla swojego dziecka, wpływasz na jego rozwój.

Zamiast spędzać godziny przy grach komputerowych, które nie wpływają na jego rozwój intelektualny, może uczyć się czytania liter i ich pisania. Każde z urządzeń ma tryb językowy angielski i polski, a więc Twoje dziecko może też rozwijać się językowo.

Zestaw obejmuje tablet oraz smartfon wraz z bateriami zasilającymi. Te dwa najpopularniejsze gadżety będą spełnieniem marzeń niejednego dziecka. Potwierdzają to opinie o tabletach dla dzieci tego producenta. Rodzice i ich pociechy docenili jego atrakcyjność, różnorodność dostępnych gier i zadań.

Poza tym sprzęt uważany jest za bardzo solidny i niezawodny. Z całą pewnością zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów. Produkt przeznaczony jest dla najmłodszych od 3 roku życia.

Smily PL-ANG S12620 to zestaw składający się z tabletu i smartfonu. Jest on przeznaczony dla dzieci do 3 roku życia. Zabawka uczy i bawi. Jest zasilana bateriami.

 

Zalety

Design: Zabawka swoim wyglądem przypomina normalny tablet. Dlatego też zyskała uznanie rodziców i wszystkie dzieci są nią zachwycone.

Uczy: Nie jest to kolejna zabawka, która zawiera wyłącznie gry. To tablet, który uczy dzieci kolorów, cyfr, a także liter czy odgłosów zwierząt i ich nazw. Jest to więc doskonały wybór dla dzieci w różnym wieku.

Zawartość zestawu: Jest to bardzo ciekawa propozycja, gdyż tablet wzbogacono o smartfon. W ten sposób maluch zyskuje dwa najpopularniejsze w chwili obecnej gadżety.

Atrakcyjność: Rodzice i dzieci są zadowoleni nie tylko z wyglądu produktu, ale również tego, co oferuje. Tablet nie tylko uczy, ale też bawi, gdyż oferuje dzieciom wiele różnych gier.

 

Wady

Awaryjność: Zabawka nie należy do najbardziej solidnych propozycji. Dość szybko się psuje. Trzeba więc uważać, aby dziecko podczas zabawy nie uszkodziło tabletu.

 

 

 

 

Celemtoni Sapientino PL-ANG 600080

 

Nasz ranking tabletów dla dzieci zamyka Clementoni Touch Pad Sapientino 60080. Jest to sprzęt edukacyjny, który mówi po polsku i po angielsku. Ta multimedialna zabawka stanowi centrum edukacyjne dla Twojego dziecka. W zestawie znajduje się 20 edukacyjnych kart ozdobionych kolorowymi obrazkami. Wystarczy jedną z kart włożyć do tabletu, a następnie podążać za jego wskazówkami.

Dziecko ma do wyboru trzy systemy uczenia się – może dotykać obrazków, słuchać informacji i odpowiadać na pytania. Pozwoli to małemu przedszkolakowi poznać kolory, kształty, alfabet, nazwy zwierząt i ich odgłosy, cyfry od 1-10, a także angielskie słówka.

Powstała z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym 3-5 lat. Stanowi świetną propozycję wprowadzającą Twoje dziecko w świat nauki. Z jednej strony zapewniasz mu dostęp do nowoczesnego sprzętu, wszakże tablet jest teraz popularnym gadżetem i każdy chce go mieć.

Natomiast z drugiej strony zamiast zajmować czas dziecka grami, udostępnisz mu ciekawe centrum edukacji. Rodzice, którzy wybrali ten produkt dla swojej pociechy zgodnie potwierdzają, że jest on atrakcyjny dla najmłodszy.

Clementoni Touch Pad Sapientino 60080 to zabawka edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym, czyli 3-5 lat. Jest to bardzo dobry tablet dwujęzyczny dla dzieci do 50 zł.

 

Zalety

Dwujęzyczność: Clementoni Touch Pad Sapientino 60080 to zabawka edukacyjna umożliwiająca zabawę i naukę w języku polskim i angielskim. To nie tylko doskonała propozycja dla dzieci dwujęzycznych, ale dla każdego przedszkolaka, który od najmłodszych lat powinien uczyć się języków.

Różne systemy nauki: Zabawka daje nam do wyboru wiele ciekawych opcji gry i zabawy. Ustawianie poziomów trudności, wybieranie trybu pracy i wiele innych propozycji.

Wykonanie: Jest to dość solidny produkt, przygotowany z myślą o dzieciach, które w czasie zabawy rzucają zabawkami. Ten model jest wysoce odporny na uszkodzenia.

Łatwa obsługa: Rodzice potwierdzają, że tablet jest bardzo łatwy w obsłudze. Bez problemu obsłużą go nawet 3-letnie dzieci.

 

Wady

Brak folii: Urządzenie nie ma na ekranie zabezpieczenia w postaci folii. Dlatego ten element szybko się rysuje.

 

 

 

 

Smily Play 8168G

 

Jeśli chcesz kupić dziecku tablet, który będzie nie tylko bawił, ale też uczył, polecamy Ci produkt Smily Play 8168G. Jest to wesoła zabawka z serii Mądra Główka, która pomoże Twojemu dziecku w rozwijaniu jego zdolności muzycznych, językowych, matematycznych. Maluch korzystając z tabletu, będzie ćwiczył swoją pamięć, koncentrację i umiejętność logicznego myślenia.

Zabawka skierowana jest do dzieci w różnym wieku, gdyż gry i zabawy mają różne poziomy. Poza tym angielska wersja językowa daje możliwość nauki języka obcego. Jeśli jednak dziecko jest jeszcze za małe, bez problemu wrócisz do polskiej wersji językowej.

Urządzenie jest skierowane do dzieci powyżej 3 roku życia. Produkt ma wymiary:

25 cm x 18 cm x 3 cm, więc zmieści się do dziecięcego plecaczka. Zabawka jest zasilana trzema bateriami dołączonymi do zestawu.

Rodzice potwierdzają, że zabawka nie tylko bawi, ale też uczy. Docenili oni również to, że jest bardzo łatwa w obsłudze.

Smily Play 8168G to zabawka dla dzieci powyżej 3 roku życia. Urządzenie ma możliwość zmiany wersji językowej z polskiej na angielską. Produkt zasilany jest trzema bateriami dołączonymi do zestawu.

 

Zalety

Rozwija: To sprzęt, który nauczy Twoje dziecko liczyć i czytać. Różnorodne gry edukacyjne zachęcą Twoją pociechę do nauki. Przestanie być ona przykrym obowiązkiem i stanie się dobrą zabawą.

Dla dzieci w różnym wieku: Jest to zabawka skierowana do dzieci w różnym wieku, gdyż daje nam możliwość wyboru jednego z poziomu zaawansowania zabawy. To sprawia też, że sprzęt nie nudzi się dziecku zbyt szybko.

Wersja angielska: Konsumenci docenili fakt, że zabawka może służyć naszemu dziecku do nauki polskiego oraz angielskiego. Różne wersje językowe urozmaicają zabawę i naukę.

 

Wady

Mały ekran: Zabawka ma bardzo mały ekran, dlatego jego użytkowanie nie jest zbyt komfortowe.

Awaryjność: Zabawka z czasem zaczyna się psuć. Niestety nasz maluch może szybko stracić nowo zakupiony tablet.

 

 

 

 

Mac Toys Baby

 

Mac Toys Baby to bardzo ciekawy, interaktywny dziecięcy tablet. Ze względu na design zyskał popularność wśród dzieci oraz dorosłych. Przeznaczony jest dla maluchów powyżej 3 roku życia.

Nie jest to zabawka, która ma wyłącznie nieprzydatne gry, bo proponuje dzieciom także ciekawe zabawy. Na przykład pomoże maluchowi w nauce liczenia od 1 do 10 i liter alfabetu za pomocą gier. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie. Rodzic może wręczyć dziecku tablet, z którego ono skorzysta, a nie straci czasu na grę.

Jak potwierdzają rodzice, zabawka uczy spostrzegawczości, koordynacji ruchowej, rozwija u dziecka zdolności muzyczne i uczy wielu innych zdolności. Bardzo ciekawe jest to, że urządzenie może działać w języku polskim, angielskim lub czeskim, co pozwala na rozwój językowy maluszka.

Tablet Mac Toys Baby o wymiarach 29 cm × 24 cm × 4 cm to zabawka skierowana do dzieci powyżej 3 roku życia. Jest ona zasilana trzema bateriami AAA. Ma 3 wersje językowe – polską, angielską i czeską.

 

Zalety

Uczy i bawi: Tablet to doskonały sprzęt, który uczy i bawi dziecko. Różne gry i zabawy sprawiają, że urządzenie będzie atrakcyjne dla maluszka przez długi czas.

Wersje językowe: Model ten oferuje dzieciom 3 wersje językowe – polską, angielską i czeską. To sprawia, że zabawa staje się atrakcyjna i maluszek może rozwijać swoje zdolności językowe.

 

Wady

Jakość wykonania: Urządzenie nie jest zbyt solidne, trzeba uważać, żeby dziecko jego nie uszkodziło, zwłaszcza jeśli ma skłonności do rzucania zabawkami.

Mało opcji: Zabawka ma ograniczone funkcje. Dziecko szybko pozna wszystkie opcje tabletu i model nie będzie już atrakcyjny.

 

 

 

 

Jaki tablet dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tablet to bardzo popularny gadżet wśród dzieci w różnym wieku. Maluchom zapewnia wciągającą i ciekawą rozrywkę, a nieco starszym pociechom może służyć do nauki oraz poszerzania wiedzy zdobywanej codziennie w szkole. Na rynku znajdziemy szeroką gamę urządzeń, wyglądem przypominających zabawki, które są stworzone z myślą o małych użytkownikach.

Kupując tablet dla dziecka należy zwrócić uwagę na nieco inne kryteria niż wybierając tego typu sprzęt dla dorosłych. Warto mieć na uwadze konstrukcję urządzenia, jego oprogramowanie czy rodzaj ekranu. Aby ułatwić Ci zakup odpowiedniego modelu przygotowaliśmy ten poradnik, dzięki któremu dowiesz się jaki tablet dla dzieci wybrać.

Wytrzymałość

Istnieje szereg kryteriów, które należy mieć na uwadze oceniając, jaki tablet dla dzieci jest najlepszy. Jednym z nich jest mocna konstrukcja, gdyż urządzenie powinno być wytrzymałe i solidne. Ważną cechą jest odporność na zarysowania i wstrząsy, które są nieuniknione, jeśli produkt znajdzie się w rękach najmłodszych.

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe wzmocnienia i zabezpieczenia, takie jak gumowe wstawki amortyzujące, wytrzymały ekran, uchwyt do przenoszenia czy wodoodporność. Ponieważ dzieci lubią wszystkim rzucać, decydujmy się na zakup trwałego sprzętu, by nie ryzykować szybkiej utraty zainwestowanych środków.

 

Wygląd

Najmłodszym dzieciom warto kupić sprzęt, który zainteresuje je na dłużej. W takim wypadku najlepiej sprawdzają się urządzenia z kolorowymi obudowami i ciekawymi rysunkami, które je uatrakcyjniają. Dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat odpowiedni będzie model z wizerunkami zwierząt czy postaci z bajek. Ponadto trzeba mieć na uwadze, czy produkt przeznaczony jest dla obu płci, czy też tylko dla dziewczynek lub tylko dla chłopców. Starszym dzieciom, mającym już nieco inne oczekiwania, można nabyć produkt bardziej standardowy i uniwersalny, przypominający tradycyjny tablet dla dorosłych.

Ważny jest także odpowiedni ekran. Przede wszystkim powinien być on wykonany ze wzmocnionego szkła, który zapewnia mu odporność na zarysowania. Istotna jest także jego wielkość. Najmłodszym dzieciom najłatwiej będzie utrzymać sprzęt z wyświetlaczem 8-calowym. Optymalna rozdzielczości ekranu, która zagwarantuje komfortowe użytkowanie, to 1024 x 600 pikseli. Poza tym, ekran powinien posiadać przejrzysty i bezpieczny dla dzieci wyświetlacz LCD.

 

Interfejs

Tradycyjne tablety mają wiele opcji, które dla dziecka mogą stanowić problem. Maluchy nie są w stanie zapamiętać lokalizacji odpowiednich ikon, których liczba na ekranie jest zbyt duża. Dlatego przy wyborze sprzętu dla dziecka powinniśmy zwrócić uwagę, czy ma on zainstalowaną dodatkową nakładkę, która upraszcza interfejs. Ma ona za zadanie powiększyć wszystkie elementy do optymalnych rozmiarów, a także dać dostęp do funkcji przeznaczonych dla dziecka. Dzięki takiemu uproszczeniu korzystanie z urządzenia jest bardzo intuicyjne i nieskomplikowane nawet dla dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać.

 

Parametry

Duża liczba gier i aplikacji zainstalowanych na tablecie może szybko obciążyć jego system. Aby uniknąć zawieszania się urządzenia, warto zainwestować w model z procesorem czterordzeniowym i przynajmniej 1 GB pamięci RAM. Przy zakupie sprawdźmy też, czy produkt posiada wejście na kartę SD. W przypadku, gdy urządzenie całkowicie zapełni się grami, będziemy mogli zapewnić mu dodatkową pamięć w postaci zewnętrznego nośnika.

Warto także zwrócić uwagę na czas pracy urządzenia na baterii. Jest to szczególnie ważne w przypadku zakupu tabletu dla dziecka w wieku szkolnym. Należy założyć, że nasza pociecha będzie regularnie zabierać tablet do szkoły. Bateria, która szybko się nie wyczerpie, oszczędzi dziecku noszenia ładowarki i poszukiwania gniazdka zasilania. Poza tym, długi czas pracy na baterii zapewni dziecku beztroską rozrywkę poza szkołą.

 

Bezpieczeństwo

Przy zakupie odpowiedniego tabletu należy sprawdzić, czy posiada on wszelkie atesty bezpieczeństwa. Urządzenia dla dzieci powinny być wykonane z materiałów, które nie zagrażają życiu i zdrowiu naszej pociechy. Poza tym, przy zakupie sprzętu z dostępem do Internetu, warto zainwestować w dodatkowe zabezpieczenie w postaci wbudowanej ochrony rodzicielskiej. Dzięki niej możliwe jest zablokowanie niepożądanych witryn i aplikacji poprzez ochronę hasłem. Można także sporządzić listę właściwych stron, które dziecko odwiedza pod nadzorem rodziców i dzięki temu uczy się obsługi sieci internetowej.

 

Dodatkowe funkcje

Wiele tabletów dla dzieci dostępnych na rynku wyposażonych jest w ciekawe i przydatne funkcje. Jedną z nich jest kontrola czasu, dzięki której można nadzorować ilość minut, jakie dziecko spędza przy urządzeniu. Po upływie ustawionego czasu tablet się blokuje, a jego ponowne uruchomienie wymaga podania hasła. Niektóre tablety zostały wyposażone w mini projektor.

Dzięki niemu dziecko ma możliwość oglądania ulubionych bajek na większym ekranie i może stworzyć swoje osobiste mini-kino we własnej sypialni. Jeśli chcemy, by tablet był gotowy do użycia zaraz po jego zakupieniu, wybierzmy model wyposażony w aplikacje i gry dostosowane do wieku dziecka. Wybór odpowiednich gier jest ogromny, od edukacyjnych, poprzez wirtualne kolorowanki, aż do łamigłówek logicznych.

Tablety edukacyjne

Osobną kategorię stanowią tablety edukacyjne. Są to zabawki interaktywne, wzorowane na tradycyjnych tabletach dla dorosłych. Dzięki nim dziecko szybciej nauczy się korzystać z prawdziwego sprzętu i dodatkowo w przyjemny sposób połączy naukę z rozrywką. Zabawki zawierają różne aplikacje, dostosowane do wieku dziecka.

Wśród najmłodszych pociech najlepiej sprawdzą się modele z odgłosami zwierzątek, wesołymi melodyjkami i piosenkami oraz rozbłyskującymi światełkami. Urządzenie powinno być intuicyjne i łatwe w obsłudze przez maluchy, które nie potrafią jeszcze czytać. Również przyciski tabletu powinny być dostosowane do małych rączek.

Starszym dzieciom można zakupić urządzenie uczące literek, pomagające w czytaniu i liczeniu oraz rozwijające czynności manualne i muzyczne. Warto także zastanowić się nad sprzętem z systemem Android, dającym możliwość połączenia z Internetem pod nadzorem rodziców.

Tablety edukacyjne powinny spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na adekwatność sprzętu do wieku dziecka oraz jego wytrzymałość i estetyczne wykonanie.

 

Tablety dla dzieci w dobrych cenach

Rozpiętość cenowa tabletów dla dzieci jest ogromna. Ich ceny wahają się od kilkunastu złotych do nawet kilku tysięcy zł. Wartość urządzenia zależy przede wszystkim od poziomu skomplikowania oraz posiadanych funkcji. Najtańsze są najprostsze modele, będące raczej zabawką interaktywną przypominającą prawdziwy tablet. Możemy je kupić już za około 50 zł. Najdroższe natomiast są sprzęty profesjonalne, posiadające rozbudowane aplikacje.

Przy wyborze odpowiedniego modelu należy jednak pamiętać, że będzie on służył dziecku do zabawy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że urządzenie może szybko ulec zniszczeniu w wyniku zalania lub pęknięcia ekranu po upadku. Małe dziecko nie jest także w stanie wykorzystać wszystkich funkcji dostępnych w drogich sprzętach. Przed zakupem zastanówmy się zatem, czy warto inwestować w bardzo drogi model z najwyższej półki. Przyzwoity tablet o dobrych parametrach kupimy już za około 400 zł.

 

 

Tablet dla dziecka – kiedy kupić?

 

W sklepach z zabawkami dla dzieci można znaleźć wiele ciekawych produktów. Decydując się na zakup któregokolwiek z nich, musimy mieć na uwadze to, aby dopasować zabawkę do potrzeb i zainteresowań naszego malucha. Jeśli tego nie zrobimy, prezent może nie spodobać się dziecku lub zaciekawić je tylko na chwilę. Ostatnio wśród rodziców sporą popularnością cieszą się tablety dla dzieci. Są to produkty chętnie wybierane w ramach upominku z okazji urodzin czy Dnia Dziecka. Dla pociech, w jakim wieku jest odpowiednia taka zabawka?

Kiedy kupić tablet dla dziecka?

Jeśli zapoznałeś się z naszym rankingiem, znasz już odpowiedź na pytanie, jaki tablet dla dzieci jest polecany przez konsumentów. Mamy nadzieję, że wybór konkretnego produktu nie stanowi dla Ciebie już żadnego problemu. Może mimo naszych propozycji wciąż nie jesteś do końca przekonany, czy taka zabawka jest potrzebna Twojemu dziecku? Wszystko zależy przede wszystkim o wieku pociechy. Zabawkowe tablety są polecane dla pociech, które mają ukończone 12 miesięcy. Zwykle tego typu produkt wzbudza zainteresowanie dzieci do ok. 3. czy 4. roku życia. Jeśli Twoje maleństwo znajduje się w tym przedziale wiekowym, taki prezent z pewnością je ucieszy.

 

Zwykły tablet – czy nadaje się na prezent dla malucha?

Jeśli Twoje dziecko jest nieco starsze i niedługo pójdzie do przedszkola, możliwe, że w Twojej głowie pojawiło się pytanie, czy zakup zwykłego tabletu (takiego, z którego korzysta młodzież i dorośli) to dobry wybór. Zabawkowa wersja sprzętu nie budzi już takiego zainteresowania u malucha, więc rodzice szukają nowych rozwiązań. Opinie co do tego zagadnienia nie są zgodne. Niektórzy twierdzą, że taka forma rozrywki jest dobra. Warto zaznaczyć, że dostępnych jest wiele darmowych gier edukacyjnych na tablet. W efekcie dziecko może podczas zabawy poznać nowe rzeczy.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że urządzenia elektroniczne tj. tablet czy smartfon mają negatywny wpływ na wzrok, a często są powodem problemów z komunikacją z innymi. Jeśli jednak podejdziemy do tematu odpowiedzialnie i pozwolimy na korzystanie ze sprzętu tylko pod naszym nadzorem i przez określony czas, jego użytkowanie nie powinno być źródłem problemów rozwojowych u malucha. Podkreślić należy jednak, że dotyczy to starszych dzieci. Jeśli nasza pociecha ma dopiero kilkanaście miesięcy, uczenie jej obsługi takiego urządzenia nie jest dobrym wyjściem. Zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po tablet zrobiony specjalnie dla tak małych dzieci.

Czy tablet dla dziecka rozwija wyobraźnię?

Rodzice przed zakupem tabletu dla dzieci, zastanawiają się nie tylko nad tym, czy produkt spodoba się maluchowi, ale też czy zabawa z jego użyciem przyniesie jakieś korzyści. Dostępne na rynku modele mają nie tylko dostarczać rozrywki, ale też uczyć. W tabletach dla dzieci jest wiele gier edukacyjnych, które rozwijają wyobraźnię. Pociecha może dzięki nim nauczyć się alfabetu czy cyferek.

Wgrane dźwięku pozwalają na poznawanie nowych słów, co przekłada się na lepszą komunikację z innymi. Zazwyczaj dostępne w sklepach tablety dla dzieci, mają kilka poziomów trudności, dzięki czemu możliwe jest ich dopasowanie do wieku naszej pociechy. Jeśli kupimy tę zabawkę rocznemu dziecku, możemy być pewni, że będzie ono mogło z niej korzystać także wtedy, kiedy będzie większe (przeciętnie do 3. czy 4. roku życia).

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ