fbpx

Termometry bezrtęciowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.12.23

 

Termometry bezrtęciowe są często wybierane przez konsumentów. Jeśli i Ty chcesz wyposażyć się w ten produkt, ale nie wiesz, na który się zdecydować, powinieneś zapoznać się z naszym rankingiem. Podczas jego tworzenia przeanalizowaliśmy opinie Internautów. Wybierając produkty braliśmy pod uwagę w szczególności bezpieczeństwo użytkowania. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasował się termometr bezrtęciowy Geratherm Classic. Produkt jest dostępny w atrakcyjnej cenie, co zachęca do jego zakupu. Kolejnym atutem jest także dożywotnia gwarancja potwierdzająca solidne wykonanie modelu. Osłona z lupą umożliwia łatwe odczytanie wyniku, nawet przez osoby mające problemy ze wzrokiem. Konsumenci, którzy mieli okazję przetestować termometr zapewniają, że jest łatwy w pielęgnacji. Jeśli jednak poszukujesz czegoś innego, przejdź do naszego rankingu. Tam znajdziesz opisy pozostałych produktów. Wśród nich na drugim miejscu w rankingu uplasował się termometr owulacyjny Geratherm Basal. Gwarantuje on dokładny pomiar, co ma kluczowe znaczenie. Produkt jest pozbawiony szkodliwych substancji, więc jego użytkowanie jest bezpieczne dla zdrowia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Termometr odznacza się dużą precyzją pomiaru z dokładnością do 0,1 st. C. Model nie zagraża zdrowiu użytkowników, gdyż wypełniono go galem. Jest to bezpieczny metal, którego opary nie wywołują niebezpiecznych skutków ubocznych. Termometr jest wytrzymały, dlatego będzie Ci służył przez wiele lat.

Wady

Dokonanie pomiaru temperatury trwa od 3 min do 7 min. Początkowo ten czas oczekiwania wydaje się długi, jednak wynosi nie więcej niż w przypadku modelu elektronicznego.

Podsumowanie

Prezentujemy dobrze wykonany, klasyczny termometr wypełniony galem, który jest bezpieczny dla użytkowników. W przypadku zbicia sprzęt nie wymaga specjalnej utylizacji, można go wyrzucić jak inne szklane produkty. Odczytanie pomiaru ze skali jest proste dzięki dużej i wyraźnej czcionce.

Drugi wybór

Zalety

Produkt marki Geratherm, który jest w pełni bezpieczny zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. W przypadku zbicia nie jest wymagana specjalna utylizacja. Produkt ma specjalną osłonę z lupą, która powstała z myślą o osobach z wada wzroku.

Wady

Czas pomiary przy użyciu tego modelu jest dość długi. Użytkownik musi poczekać od kilku do kilkudziesięciu minut, by poznać temperaturę swojego ciała. Poza tym w celu dokonania kolejnego pomiaru należy poczekać kilkadziesiąt minut w celu zbicia uzyskanej wartości.

Podsumowanie

Jest to dobrze wykonany model, który wyposażony jest w wygodne i funkcjonalne opakowanie. Termometr wyróżnia się precyzyjnością (do 0,1 stopnia, choć bez trudu odczytasz temperaturę z dokładnością do 0,03 stopnia).

Rozważ też

Zalety

Jest to w pełni bezpieczny model, gdyż w jego wnętrzu znajduje się płynny stop galu, indu, cynku i cyny. Sprawia to, że termometr nie stanowi zagrożenia dla zdrowia konsumenta. Dokładność pomiaru to 0,1 st. C, do jest zgodne z dopuszczalną granicą błędu.

Wady

Wartości liczbowe, które znajdują się na termometrze są dość niewielkie. W konsekwencji osoby z wadą wzroku mogą mieć problem by precyzyjnie odczytać swoją temperaturę.

Podsumowanie

Produkt skierowany jest do tych, którzy preferują klasyczne termometry nad elektroniczne rozwiązania. Obsługa termometru jest prosta i intuicyjna. Praca modelu nie jest uzależniona od akumulatora, więc będzie on działał w każdych warunkach. Konsumenci docenili dokładne pomiary.

 

 

Najlepsze termometry bezrtęciowe w 2023 roku

 

Jednym z podstawowych przyrządów, który powinien znaleźć się w każdym domu jest termometr. Może on posłużyć nie tylko do mierzenia gorączki u dziecka czy osoby dorosłej, ale dobrze sprawdzi się również, gdy wywiesimy go za okno. W ten sposób szybko i precyzyjnie odczytamy temperaturę powietrza. Takie modele mają wiele zastosowań i cechują się dużą precyzją. Musisz jednak wiedzieć, że obecnie na rynku jest wiele produktów wątpliwej jakości. Dlatego właśnie przygotowaliśmy ten oto ranking termometrów bezrtęciowych. Pomoże Ci on przy zakupie najlepszego sprzętu.

 

Geratherm Classic

 

Model Geratherm Classic odznacza się bowiem dużą precyzją pomiaru. Musisz jednak wiedzieć, że prezentowany przyrząd wypełniony jest galem, a nie rtęcią. Dzięki temu jest dużo bezpieczniejszy dla ludzkiego organizmu.

Co więcej, termometr posiada trudną do złamania konstrukcję, dzięki czemu starczy on na lata. Idealnie sprawdzi się on dla dzieci, ponieważ jest antyalergiczny. Warto dodać, że jeśli kiedyś przypadkiem ulegnie on uszkodzeniu, to możesz go wyrzucić tak samo, jak zwykłe szkło.

Termometr nie wymaga specjalnej utylizacji, jak w przypadku standardowych modeli bezrtęciowych. Dzięki temu jest on dużo bezpieczniejszy dla środowiska. Musisz również wiedzieć, że prezentowany model odznacza się dokładnym pomiarem temperatury ciała człowieka.

Opinie o tym produkcie są wyjątkowo pochlebne. Konsumenci zachwalają użycie galu zamiast rtęci, co czyni model wyjątkowo bezpiecznym. Z tego powodu jest on idealny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Sugeruje się jednak, by korzystały one z tego sprzętu pod opieką rodziców. Co więcej, jest to sprzęt w pełni higieniczny i wodoszczelny.

Geratherm Classic to bezrtęciowy termometr z dokładnością pomiaru do 0,1 st. C. Produkt sprzedawany jest w niewielkim pudełku. Model ma dożywotnią gwarancję.

 

Zalety

Efekt lupy: Termometr ma efekt lupy, dzięki czemu odczytanie wyniku pomiaru nie jest trudne. W związku z tym prezentowany model świetnie sprawdzi się u seniorów czy osób, które mają słaby wzrok.

Dla alergików: Produkt nie zawiera niklu ani PVC, dlatego może być z powodzeniem użytkowany przez osoby borykające się z alergią.

Jakość: Użyte do produkcji materiały są bardzo dobrej jakości, więc nie musimy się obawiać, że termometr się uszkodzi i konieczny będzie zakup nowego modelu. Potwierdzeniem solidności wykonania jest dożywotnia gwarancja.

Bezpieczeństwo: Produkt jest bezpieczny w stosowaniu i przyjazny dla środowiska. Model zawiera jedynie galinstan, czyli nietoksyczną substancję pomiarową. W związku z tym mamy pewność, że użytkowanie produktu nie szkodzi naszemu zdrowiu.

Higieniczność: Termometr można dezynfekować bez obaw o jego zniszczenie. W ten sposób możemy zapewnić odpowiedni poziom higieny.

 

Wady

Zarysowania: Czytając opinie można natrafić na pojedyncze komentarze sugerujące, że na powierzchni termometru pojawiają się drobne zarysowania.

 

 

 

 

Geratherm Basal

 

Na trzecim miejscu w naszym zestawieniu znalazł się wyjątkowo dokładny termometr, Geratherm Basal. Podobnie jak pierwszy z zaprezentowanych przez nas modeli, również ten jest bezrtęciowy. Dzięki temu pozbawiony jest toksyn. Co więcej, jest wyjątkowo przyjazny dla naszego zdrowia oraz środowiska.

Jeśli przez nieuwagę go zbijesz, możesz go wyrzucić, jak zwykłe szkło. Niewymagana jest specjalna utylizacja. Należy zauważyć, że model ten posiada specjalną osłonę z lupą, dzięki czemu nawet osoby starsze i niedowidzące nie będą miały problemu z odczytaniem pomiaru.

Dużym udogodnieniem zastosowanym przez producenta jest również specjalna tabela, która ułatwia interpretację otrzymanej wartości. Zakres pomiaru waha się od 35,5 st. C do 39 st. C. Otrzymana wartość może się różnić od rzeczywistej o +/- 0,1 st. C.

Wartość ta mieści się w dopuszczalnej granicy błędu. Opinie o termometrach bezrtęciowych Geratherm Basal są bardzo pochlebne. Wiele użytkowniczek podkreśla, że idealnie sprawdza się on przy naturalnej metodzie planowania ciąży.

Geratherm Basal to termometr owulacyjny. Produkt wykonano z mocnego szkła. Dokładność pomiaru modelu wynosi 0,1 st. C.

 

Zalety

Tabela: Do zestawu dołączono tabelę ułatwiającą prawidłową interpretację wyników. W związku z tym nie ma obaw, że źle odczytamy wyniki.

Dokładność: Z uwagi na to, że dokładność pomiaru wynosi 0,1 st. C., możemy mieć pewność, że wynik jest prawidłowy. Precyzyjność modelu potwierdzają także pozytywne opinie konsumentów.

Bezpieczeństwo: Produkt wykonano z bezpiecznych materiałów, które nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji. Dodatkowo użyte do produkcji tworzywa są przyjazne dla środowiska, co dla wielu osób ma kluczowe znaczenie.

Osłona: Termometr ma specjalną osłonę z lupą, dzięki czemu odczytanie wyniku nie jest trudne, nawet dla osób, które mają problemy ze wzrokiem.

 

Wady

Opakowanie: W niektórych opiniach pojawia się informacja, że opakowanie produktu nie jest solidnie wykonane, więc nie wykazuje odporności na uszkodzenia. W związku z tym opakowanie nie przyda się do przechowywania modelu.

 

 

 

 

Hydrex CRW00

 

Czwarty produkt w naszym zestawieniu to tradycyjny termometr, który jest przeznaczony do mierzenia temperatury ciała człowieka. Warto zauważyć, że ciecz znajdująca się wewnątrz termometru to nie rtęć, a płynny stop metali, galu, indu, cynku oraz cyny.

Dzięki temu, że posiada ona taki właśnie skład, nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia. Warto zauważyć, że ciecz w prezentowanym termometrze nie posiada toksycznych związków, dzięki czemu jest przyjazna zarówno dla ludzi, jak i naszego środowiska.

Zakres pomiaru modelu to od 35,5 st. C do 42 st. C. Termometr cechuje się dokładnością 0,1 st. C, co mieści się w dopuszczalnej granicy błędu.

Przed zakupem musisz wiedzieć, że aby poprawnie odczytać temperaturę ludzkiego ciała model potrzebuje 8 minut. Mimo stosunkowo długiego czasu oczekiwania, konsumenci są bardzo zadowoleni z pracy sprzętu.

Termometr bezrtęciowy Hydrex CRW00 gwarantuje dokładność pomiaru do 0,1 st. C. Produkt wykonano z mocnego szkła. Model nie zawiera szkodliwych substancji.

 

Zalety

Etui: Do zestawu dołączono praktyczne etui z lupą. Element ten pozwala nie tylko na bezpieczne przechowywanie produktu, ale także ułatwia odczytanie wyników. Nawet jeśli nosisz okulary i masz problemy ze wzrokiem, możesz mieć pewność, że Hydrex CRW00 spełni Twoje oczekiwania.

Pielęgnacja: Produkt jest łatwy w pielęgnacji. Na gładkiej powierzchni nie pojawiają się zabrudzenia – wystarczy poświęcić kilka sekund przed przystąpieniem do pomiaru, aby zdezynfekować termometr.

Dokładność: Wiele osób potwierdza, że prezentowany model gwarantuje bardzo dokładny pomiar. Nie musimy się więc obawiać o to, że wynik nie będzie zgodny z prawdą, co spowoduje, że nie podejmiemy potrzebnych działań w celu obniżenia gorączki.

 

Wady

Czas pomiaru: Niektórzy zauważyli, że czas pomiaru jest stosunkowo długi, co dla części użytkowników może okazać się kłopotliwe.

 

 

 

 

Mescomp AC 109

 

Ostatnim urządzeniem w naszym zestawieniu jest model, Mescomp AC 109. Jest to niezwykle precyzyjny przyrząd, który gwarantuje poprawne odczytanie temperatury ludzkiego ciała.

Warto zauważyć, że nie zawiera on rtęci, dlatego jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Co więcej, ten dobry i tani termometr bezrtęciowy jest wodoodporny, dzięki czemu możesz również zmierzyć temperaturę dziecięcej kąpieli. Zakres pomiaru waha się od 35 st. C do aż 42 st. C.

Dokładność pomiaru jest taka sama jak w pozostałych modelach, czyli wynosi +/- 0,1 st. C. Opinie o prezentowanym modelu są dość pozytywne. Konsumenci zachwalają jego precyzję pomiaru oraz to, że jest w pełni bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i dla naszego środowiska.

Dzięki temu, gdy ulegnie on uszkodzeniu, możemy go po prostu wyrzucić jak zwykłe szkło. Nie jest konieczna specjalna utylizacja jak w przypadku modeli z rtęcią.

Mescomp AC 109 to dobry termometr bezrtęciowy do 10 zł. Produkt ma wymiary: 120 mm x 12 mm, a jego waga wynosi 18 g. Model wykonano ze szkła.

 

Zalety

Certyfikat CE: Prezentowany termometr ma certyfikat CE, dzięki czemu możemy mieć pewność, że jego użytkowanie jest bezpieczne. Wspomniany certyfikat potwierdza, że model spełnia wszystkie wymogi stawiane tego typu produktom.

Pielęgnacja: Termometr jest łatwy w czyszczeniu. Można go dezynfekować przed każdym użyciem, co zagwarantuje nam higieniczność. Nie będziemy musieli się obawiać, że na powierzchni produktu rozprzestrzeniają się bakterie.

Odczyt: Wielu użytkowników zapewnia, że odczytanie wyniku pomiaru jest łatwe, więc nikomu nie powinno sprawić problemu.

 

Wady

Zarysowania: Pewna grupa Internautów twierdzi, że termometr nie wykazuje dużej odporności na zarysowania, więc trzeba być ostrożnym podczas jego użytkowania.

Etui: Część osób twierdzi, że dołączone do kompletu etui jest wykonane z nie najlepszych gatunkowo tworzyw.

 

 

 

 

MesMed MM 109

 

Dużą popularnością wśród konsumentów cieszy się termometr bezrtęciowy MesMed MM 109. Jest to produkt wykonany z mocnego szkła. Wykorzystane tworzywo jest odporne na stłuczenia, co daje gwarancję długiego użytkowania. Wymiary modelu są następujące: 120 mm x 12 mm, a jego waga to 18 g.

Termometr jest bezpieczny w użytkowaniu, a certyfikat CE jest tego potwierdzeniem. MesMed MM 109 przeszedł wszystkie niezbędne testy przed dopuszczeniem do sprzedaży. Opinie Internautów, a także zapewniania producenta wskazują, że produkt będzie odpowiedni także dla alergików (nie zawiera substancji nasilających objawy choroby). Warto dodać, że model jest wodoodporny. Czyszczenie termometru nie jest trudne. Do zestawu dołączono praktyczne etui.

Wiele osób poleca MesMed MM 109. Zdaniem Internautów, którzy mieli okazję korzystać z termometru, jest to model gwarantujący dokładny pomiar. Wśród zalet produktu wymienia się bezpieczeństwo użytkowania i jakość wykonania.

Termometr bezrtęciowy MesMed MM 109 wykonano ze szkła. Wymiary produktu to: 120 mm x 12 mm, a jego waga wynosi 18 g.

 

Zalety

Wodoodporny: Prezentowany termometr jest wodoodporny. Nawet jeśli produkt będzie miał kontakt z wodą, nie musimy się martwić, że się uszkodzi i konieczny okaże się zakup nowego modelu.

Bezpieczeństwo: Termometr jest bezpieczny w użytkowaniu, co potwierdza certyfikat CE. Producent zapewnia, że model może być stosowany przez alergików.

 

Wady

Etui: Do zestawu dołączono praktyczne etui. Pojedyncze osoby zauważyły jednak, że zamknięcie nie jest solidnie wykonane i cały czas spada, przez co futerał nie zabezpiecza odpowiednio termometru.

Odczytanie wyniku: Część konsumentów uważa, że na początku odczytanie wyniku bywa skomplikowane.

 

 

 

 

Jaki termometr bezrtęciowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeszcze kilka lat temu bardzo modne były termometry bezrtęciowe. Wiele mam w domach, mierzyło nimi gorączkę swoich dzieci, a czasem sprawdzało, czy woda do kąpieli ma odpowiednią temperaturę. Musisz jednak wiedzieć, że obecnie wielu farmaceutów i lekarzy odradza taki zakup. Spowodowane jest to bardzo trującymi właściwościami rtęci. Oczywiście używając termometru nie stwarzasz zagrożenia, pojawia się ono, gdy zostanie on zbity. Należy jednak podkreślić, że za sprawą nowych technologii, takie modele są coraz bezpieczniejsze. Jednak wybór nie zawsze jest prosty. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę oraz jaki termometr bezrtęciowy wybrać.

Wypełnienie – Jaki termometr bezrtęciowy jest najlepszy?

Musisz wiedzieć, że wielu producentów odchodzi od umieszczania rtęci w swoich termometrach. Spowodowane jest to jej trującymi właściwościami, które uwalniają się w przypadku omyłkowego zbicia urządzenia. Jeśli przez nieuwagę zostanie on skonsumowany przez dziecko, może dojść do śmiertelnego zatrucia. Właśnie z powodu, wielu producentów zdecydowało się na umieszczenie wewnątrz termometru innego wypełnienia – galu. Jest to srebrzystobiały pierwiastek chemiczny, który bardzo dobrze nadaje się do termometrów wysokotemperaturowych.

Ważne jest to, że nie jest on szkodliwy ani dla ludzi, ani dla środowiska. Z tego powodu, jeśli omyłkowo stłuczesz termometr, możesz go wyrzucić do śmietnika, jak zwykłe szkło. Nie ma potrzeby utylizować galu w specjalny sposób, jak powinno się robić w przypadku rtęci. Naturalnie, kontakt pierwiastka ze skórą dziecka nie jest zalecany, ale nie jest niebezpieczny. Należy jednak podkreślić, że rtęć jest wciąż obecna w termometrach zaokiennych, gdzie sprawuje się dość dobrze.

Wybierając odpowiedni termometr, powinieneś kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem swoim i swojej rodziny. Niestety, wypadki w domu się zdarzają i istnieje ryzyko, że Twój przyrząd się zbije. Warto pomyśleć o tym zawczasu i zdecydować się na termometr z galem.

 

Precyzja pomiaru

Najważniejszą cechą termometru jest precyzyjny pomiar. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w modelach domowych, gdy mierzymy gorączkę dziecka lub temperaturę napoju dla niemowlaka. Szczególnie niebezpieczne jest to, gdy naszym termometrem mierzymy pokarmy dla maluchów. Pamiętaj, że skóra niemowlaków nie ma takiej tolerancji na temperaturę, co nasza. Z tego powodu nawet pozornie nieznacznie cieplejsza woda, może podrażnić delikatną skórę malucha. Precyzja pomiaru ma również znaczenie, gdy sprawdzamy pogodę termometrem zaokiennym.

Nie chcesz chyba ubrać się w zwiewną sukienkę, gdy na zewnątrz jest o 5 st. C mniej. Dopuszczalna granica błędu wynosi 0,1 st. C. Aby mieć pewność, że kupuje się możliwie najlepszy sprzęt, warto zapoznać się z opiniami konsumentów. Jeśli termometr, który Cię interesuje jest nieprecyzyjny, użytkownicy na pewno zwrócą na to uwagę w Internecie.

 

Przeznaczenie modelu i zakres pomiaru

Ważnym pytaniem, na które musimy odpowiedzieć jest to, do czego mamy zamiar użyć naszego termometru. Czy będziemy go używać wewnątrz domu, czy może umieścimy go za oknem? Wbrew pozorom są to bardzo istotne kwestie, gdyż związane są z zakresem pomiaru. Jeśli zakupiony przez Ciebie termometr ma być używany do mierzenia gorączki dzieci, to powinien precyzyjnie pokazywać temperaturę od 30 st. C do 40 st. C. Inaczej jest, gdy będzie to model zaokienny, bowiem jego tolerancja na temperatury powinna być znacznie większa. Najpopularniejsze są modele, które mierzą temperaturę w zakresie od -50 st. C do + 50 st. C.

 

Czas pomiaru

Dostępne na rynku modele różnią się czasem pomiaru. Najwolniejsze są termometry wypełnione rtęcią, bowiem przeciętnie potrzebują one aż 8 minut by odczytać pomiar. Może być to dość irytujące, gdy zależy nam na szybkim zmierzeniu gorączki dziecka. Informacja o czasie pomiaru powinna być dostępna na opakowaniu i w instrukcji obsługi. Jeśli termometr ma Ci służyć do mierzenia temperatury dzieci, to zdecydowanie lepiej zainwestować w szybko pracujący model.

Bezpieczne przechowywanie

Warto zadbać o to, by Twoje pociechy nie bawiły się tym przyrządem. Pierwszym krokiem jest schowanie go w szafce, do której maluchy nie dosięgną. Niestety, każdy, kto ma dzieci doskonale wie, że nie zawsze to działa. Dlatego warto zainwestować w termometr, który w zestawie ma specjalne, chroniące go, opakowanie. Dzięki temu, Twoje dziecko będzie miało znacznie utrudnione zadanie, gdy będzie chciało wyjąć urządzenie. Takie rozwiązanie ma również dodatkowe zalety. Plastikowe pudełko, w którym zostanie umieszczony termometr, uchroni je przed upadkiem. Jest to szczególnie istotne w przypadku modeli, które są wypełnione rtęcią.

Podejmując decyzję, jaki termometr kupić, musisz wiedzieć, że modele sprzedawane w opakowaniach są nieco droższe. Jest to jednak niewielka dopłata, która może skutkować zwiększeniem bezpieczeństwa Twojej rodziny.

 

Termometry bezrtęciowe w dobrych cenach

Rozważając zakup termometru należy również zwrócić uwagę na jego cenę. Tradycyjne modele wypełnione rtęcią są zdecydowanie tańsze i ich ceny zaczynają się już od 10 zł. Jednocześnie są one bardziej niebezpieczne. Z tego powodu lekarze i farmaceuci sugerują zainwestowanie w przyrząd, który wypełniony został w środku galem. Dzięki temu, za niewielką dopłatą, zapewnisz sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ