fbpx

Ranking 5 najlepszych termosów dla dzieci w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Termos dla dzieci – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

W sprzedaży dostępnych jest wiele akcesoriów do karmienia dzieci, jednakże wybór odpowiedniej termobutelki bywa trudny. Polecamy zapoznać się z opisem Pura termobutelki Kiki ze słomką 260 ml. Do gustu przypadnie szczególnie dziewczynkom, a wszystko to za sprawą różowego koloru. Użyte do produkcji wysokiej jakości materiały zapewniają bezpieczeństwo w trakcie korzystania, a zastosowanie szerokiego wieczka ułatwia rodzicom codzienne czyszczenie. Konsumenci chętnie wybierają także Skip Hop termos Zoo, pszczoła 252379. Model zaopatrzono w kolorową grafikę, co przyciągnie wzrok niejednego malucha. W zestawie rodzice otrzymają również poręczny widelczyk, który przyda się w podczas wyjazdów. W termobutelce umieścimy nie tylko wodę i mleko, ale też włożymy ciepły obiad. Opcja ta bardzo dobrze sprawdzi się na spacer oraz na plac zabaw.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Butelkę wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dlatego dziecko nie ma kontaktu ze szkodliwymi substancjami. Maksymalny czas przechowywania napojów wynosi 6 godzin. W środku termosu znajdziemy wytłoczoną miarkę ułatwiającą przygotowanie mleka. Zastosowanie szerokiego wieczka ułatwia rodzicom mycie.

Wady

Termobutelka ze słomką jest w kolorze różowym. Producent nie urozmaicił jej dodatkowymi grafikami, co nie podoba się wszystkim dzieciom.

Podsumowanie

Termobutelka ze słomką ma 260 ml pojemności . Wymieniając końcówkę przeznaczoną do picia, dopasujemy produkt do potrzeb naszego dziecka. Wykonanie z najwyższej jakości materiałów gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie korzystania. Butelkę wyposażono w ustnik i dopasowaną do niego osłonkę.

Drugi wybór

Zalety

Termos bardzo długo utrzymuje odpowiednią temperaturę znajdującego się w nim pokarmu lub napoju. Do zestawu producent dołączył praktyczny widelczyk. Całość występuje w żywych kolorach z ozdobną pszczółką. Wykonanie z wysokogatunkowego tworzywa zapewnia bezpieczeństwo w trakcie korzystania. Zastosowanie szerokiego otworu ułatwia mycie, dlatego termos jest bezproblemowy do utrzymania w czystości.

Wady

Użytkownik w trakcie mycia produktu musi zwracać uwagę, aby nie pocierać mocno kolorowej grafiki. W innym przypadku ozdoba ściera się i traci żywy kolor.

Podsumowanie

Termos Skip Hop sprawdzi się bardzo dobrze w przypadku dzieci, które często podróżują. Do środka możemy wlać nie tylko wodę lub mleko, ale także gorącą zupę lub włożyć potrawkę warzywną. Produkt zapewnia odpowiednie utrzymanie temperatury nawet przez kilka godzin.

Rozważ też

Zalety

Produkt zaprojektowano z myślą o dzieciach szkolnych i przedszkolnych. Lekkie opakowanie umożliwia bezproblemowe umieszczenie w plecaku, a szczelna nakrętka zapewnia bezpieczeństwo wlanego napoju. Do produkcji termosu nie użyto szkodliwych substancji. Grafika w postaci dwóch piłek z pewnością przypadnie do gustu niejednemu młodemu piłkarzowi.

Wady

Termos ze słomką nie jest przeznaczony do wrzących napojów. Należy o tym pamiętać, ponieważ w innym przypadku dziecko ulegnie oparzeniu.

Podsumowanie

Model jest odporny na rdzę, zapewnia optymalną temperaturę znajdującego się w środku napoju. Dobrze dopasowuje się do ręki, dlatego jest odpowiedni dla dzieci w wieku szkolnym. Waży jedynie 220 g, więc bez problemu zmieści się w plecaku naszych pociech. Pojemność termosu wynosi 355 ml, a rozkładana nakrętka umożliwia bezproblemowe czyszczenie.

 

 

5 najlepszych termosów dla dzieci. Opinie w 2024 roku

 

Wybór termosu dla dziecka może stać się dla rodziców nie lada wyzwaniem. Na półkach sklepowych możemy znaleźć cały przekrój różnych kształtów i gam kolorystycznych, a producenci zawsze obiecują najlepszą jakość i bezpieczeństwo naszych pociech. Ale czy na pewno? Zakup bywa również często nietrafiony, gdyż wybór odpowiedniego kubka termicznego zależy od wielu czynników, takich jak: wiek dziecka, aktywność, pojemność czy tworzywo, z którego został wyprodukowany. Aby ograniczyć ilość wszelkich rozczarowań w postaci nietrafionego zakupu, przygotowaliśmy dla Państwa ranking najlepszych termosów dla dzieci.

 

1. Pura Termobutelka Kiki ze Słomką 260Ml

 

Chcesz uniknąć tradycyjnych, plastikowych butelek dla swojego dziecka? Zachęcamy do zapoznania się z opisem modelu Pura Kiki, którego pojemność wynosi 260 ml. Wykonano go z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. Termos w sprzedaży dostępny jest w kolorze różowym, dlatego z pewnością spodoba się wielu małym damom.

Termobutelka ze słomką zapewnia utrzymanie optymalnej temperatury znajdujących się w niej napojów do 6 godzin. W zestawie znajdziemy dodatkowe akcesoria, takie jak: Smoczki przystosowane do wieku dziecka, ustnik niekapek, uniemożliwiający rozlewanie, silikonową nakładke, pomocną w trakcie podróży oraz słomkę. Poprzez wymianę ustnika, produkt dopasujemy do potrzeb i wieku dziecka. Zastosowanie szerokiego wieczka umożliwi szybkie i bezproblemowe mycie. Termos jest lekki, więc bez trudu zmieści się w małej rączce.

Konsumenci w wyrażanych opiniach potwierdzają wysoką jakość prezentowanego produktu. Są zadowoleni, ponieważ dzieci nie mają problemów z jego utrzymaniem w ręku. Nauka picia także nie jest skomplikowana. Rodzicom podoba się wyrazisty kolor termobutelki.

Pura termobutelka Kiki ze słomką ma 260 ml pojemności. Wykonano ją ze stali nierdzewnej i medycznego silikonu. Wysokość bidonu z ustnikiem wynosi 22 cm, a szerokość do nalewania napoju – 4 cm.

 

Zalety

Materiał: Producent oferuje rodzicom termos wykonany z bezpiecznych materiałów, pozbawionych ołowiu i BPA.

Długie użytkowanie: Użytkownicy poprzez wymianę smoczków i ustników, mogą cieszyć się z długiego użytkowania produktu.

Temperatura napoju: Termobutelka utrzymuje odpowiednią temperaturę napoju nawet do 6 godzin, co zapewnia komfort użytkowania.

Odpowiedni kształt: Dobrze wyprofilowany kształt i lekka waga sprawiają, że dzieci nie mają problemów z obsługą butelki.

 

Wady

Wieczko: Szerokie wieczko o szerokości 4 cm zapewnia bezproblemowe czyszczenie produktu.

 

 

 

 

2. Skip Hop Termos Zoo Pszczoła 252379

 

Ranking prezentuje kolorowy termos Skip Hop, przeznaczony dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Produkt umożliwia przechowywanie nie tylko napojów, ale również zupy czy też makaronu. Jest odpowiedni dla osób, które większość czasu przebywają poza domem. Kolorowa grafika zachęca najmłodszych do korzystania z poręcznej i komfortowej termobutelki.

Odpowiednia pojemność wynosząca 325 ml zapewnia przechowanie dużej ilości obiadu lub mleka. Produkt wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dlatego jest bezpieczny w użytkowaniu. Zapewnia długo godzinne utrzymanie optymalnej temperatury pożywienia. Producent do zestawu dołączył poręczny widelczyk, który za pomocą odpowiedniego uchwytu możemy mieć zawsze w podróży.

Rodzice chętnie dokonują zakupu kolorowej termobutelki. Chwalą jej funkcjonalność i poręczność. Produkt bardzo długo utrzymuje odpowiednią temperaturę posiłku i jest odpowiedni do zabrania w podróż lub na plac zabaw.

Skip Hop termos Zoo, pszczoła 252379 ma 325 ml pojemności, jego wymiary to: 9,4 cm x 8,75 cm x 12 cm. Produkt przeznaczono dla dzieci powyżej pierwszego roku życia.

 

Zalety

Funkcjonalność: Termos zapewnia przechowywanie nie tylko cieczy, ale również stałych posiłków. Jest odpowiedni do przenoszenia ciepłej zupy lub drugiego dania.

Element dekoracyjny: Na produkcie widnieje kolorowa grafika przedstawiająca wesołą pszczółkę. Pomysł producenta szczególnie przypadł do gustu najmłodszym.

Pojemność: Rodzice mogą cieszyć się dużą pojemnością prezentowanego modelu. Wynosi ona aż 325 ml.

Dodatkowy element: W zestawie znajduje się widelczyk, który bardzo dobrze sprawdza się podczas wyjazdów.

 

Wady

Mycie: Rodzice w trakcie mycia termosu muszą uważać, aby nie uszkodzić kolorowej grafiki.

 

 

 

 

3. Thermos Funtainer Baby Termos ze Słomką Piłka Nożna

 

Fanom piłki nożnej przedstawiamy termobutelkę Funtainer Baby. Wyprodukowano ją z myślą o dzieciach w wieku szkolnym i przedszkolnym. Wykorzystanie materiału, jakim jest stal nierdzewna w technologii próżniowej, zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury przez długi czas. Model jest lekki, dlatego bez problemu zmieścimy go w szkolnym plecaku.

Termobutelka ze słomką ma 355 ml pojemności. Odpowiedni kształt zapewnia komfortowe trzymanie w ręku, pasuje także do samochodowych uchwytów. Materiały użyte do produkcji termosu nie zawierają szkodliwych substancji, dlatego dzieci mogą bezpiecznie z niego korzystać. Producent zadbał również o wygodę rodziców, ponieważ zastosował rozkładaną na części nakrętkę. Umożliwia to bezproblemowe i szybkie mycie.

Konsumenci chętnie wyrażają pozytywne opinie na temat termosu ze słomką. Zarówno zdaniem rodziców, jak i dzieci korzystanie z niego nie jest skomplikowane. Wystarczy jedno naciśnięcie i wieczko otwiera się samo. Korzystanie z produktu nie wymaga użycia dodatkowego kubka.

Thermos Funtainer Baby ze słomką, piłka nożna ma 335 ml pojemności. W odpowiedniej temperaturze utrzyma zimne napoje do 12 godzin, a ciepłe – do 8 godzin.

 

Zalety

Waga: Produkt waży jedynie 220 g, dlatego bez problemu włożymy go do tornistra.

Łatwa obsługa: Producent umożliwił łatwą obsługę swojego produktu. Dziecko za pomocą jednego naciśnięcia otworzy wieczko.

Nakrętka: Komfort w myciu zapewnia rozkładana na części nakrętka.

Grafika: Na termosie widnieją dwie biało-czerwone piłki i kawałek pasa zieleni. Całość przypada do gustu fanom piłki nożnej.

 

Wady

Przeznaczenie: Produkt przeznaczono wyłącznie do ciepłych i zimnych napojów. Przechowywanie wrzących płynów skutkuje oparzeniem dziecka.

 

 

 

 

4. Termos dla Dzieci Florina Yeti

 

Jednym z najczęściej wybieranych kubków termicznych dla dzieci jest Florina Yeti. Z czego wynika tak duża popularność tego produktu? Rodzice decydują się na jego zakup, ponieważ jest on zrobiony z bezpiecznych dla maluszka tworzyw (stal nierdzewna). Dodatkową zaletą modelu okazuje się także jego przystępna cena.

Pojemność termosu jest równa 250 ml. Wymiary kubka są następujące: wysokość – 20 cm i średnica – 3,5 cm. Prezentowany model jest dostępny w kilku atrakcyjnych wzorach (m.in. grafiki z yeti, sówkami czy jeżykami). Produkt jest kolorowy, dzięki czemu spodoba się maluchom. Kubek został wyposażony w szczelną nakrętkę, która może posłużyć nam jako mały kubek.

Rodzice doceniają to, że aby napić się z termosu trzeba najpierw nacisnąć odpowiedni przycisk znajdujący się na korku. Skutecznie zapobiega to wylaniu się zawartości pojemnika w trakcie jego przenoszenia. Kubek ma dobrą izolację termiczną – ciecz zachowuje swoją początkową temperaturę przez długi czas.

Termos dla dzieci Florina Yeti ma pojemność równą 250 ml. Model jest dostępny w kilku kolorach. Produkt zrobiono m.in. ze stali nierdzewnej.

 

Zalety

Właściwości termoizolacyjne: Kubek termiczny został wykonany z dobrej jakości tworzyw. Odpowiednie wzmocnienia sprawiły, że jest on nie tylko bardziej odporny na zniekształcenia, ale też lepiej utrzymuje temperaturę cieczy.

Szczelna nakrętka: Termos ma szczelną zakrętkę, co daje pewność, że przenoszona w nim ciecz nie wyleje się w plecaku czy torbie, nawet jeśli model się przewróci. Nakrętkę można wykorzystywać jako kubek.

Waga: Produkt niewiele waży, dlatego stanowi dobrą propozycję dla uczniów. Jak wiadomo, noszą oni sporo rzeczy do szkoły, więc zbyt ciężki termos nie jest dobrym rozwiązaniem.

Ciekawy design: Kubek termiczny jest dostępny w kilku atrakcyjnych wzorach, więc każdy maluch ma szansę wybrać termos, który będzie z chęcią używał.

Korek: Model wyposażono w automatyczny korek. Stanowi on dobre zabezpieczenie przed przypadkowym wylaniem się gorącej herbaty.

 

Wady

Jakość wykonania zdobień: Na modelu znajdują się zdobienia w postaci kolorowych grafik. Nie są one odporne na mocne pocieranie, o czym należy pamiętać podczas pielęgnacji pojemnika.

 

 

 

 

5. Termos Dziecięcy ze Słomką Tescoma 668178

 

Termos dla dzieci firmy Tescoma przeznaczony dla dzieci od 12-go miesiąca życia to nasza trzecia propozycja. Produkt dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – różowym z oraz niebieskim. Termos Tescoma posiada silikonową słomkę oraz dwa uchwyty, dzięki którym jest prostszy w użyciu dla najmłodszych, nawet w trakcie intensywnych zabaw.

Jego wysokość to 18 cm, a pojemność wynosi 300 ml. Konsumenci potwierdzają, że jest to stosunkowo pojemny model, a co ciekawe można go również zamocować przy rowerowym uchwycie na butelki.

Ponadto producent zapewnia, że można go myć w zmywarce bez obawy, że nadruk pod wpływem wysokich temperatur i detergentów ulegnie zniszczeniu.

Jest to model niezwykle poręczny oraz łatwy w czyszczeniu. Produkt ten otrzymał pozytywne opinie wielu konsumentów. Ceniony jest za funkcjonalność i wysoką jakość wykonania.

Termos firmy Tescoma 668178 o pojemności 300 ml jest przeznaczony dla dzieci od 12-go miesiąca życia. Jest on wyposażony w plastikową słomkę.

 

Zalety

Silikonowa słomka: Bardzo praktycznym dodatkiem jest silikonowa słomka, która znajduje się wewnątrz termosu. Ułatwia ona picie małym dzieciom i zabezpiecza je przed zalaniem się herbatką czy soczkiem.

Uchwyty: Prezentowany model ma wygodne uchwyty, które zapewniają maluchowi pewny chwyt. Nawet małe dziecko może samodzielnie pić.

Mycie: Konsumenci zauważają, że pielęgnacja termosu nie jest problematyczna, gdyż m0żna go bez obaw myć w zmywarce. Poza tym ma on prostą konstrukcję i wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc nie stanowi problemu.

Wykonanie: Jest to bardzo solidny model, wykonany z tworzyw sztucznych wolnych od niebezpiecznych substancji. Solidna konstrukcja sprawia, że produkt jest odporny na uszkodzenia.

 

Wady

Pojemność: Uwzględniając to, że jest to produkt dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia, pojemność tego modelu jest mała.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki termos dla dzieci kupić?

 

Gdy rozważamy zakup termosu dla naszego dziecka, zakup musi być uzależniony przede wszystkim od jego wieku. Całkiem inne naczynie wybierzemy dla dziecka trzyletniego i zupełnie inne dla dziecka szkolnego.

Jaki jest najlepszy termos dla dzieci młodszych

Gdy nasze dziecko jeszcze słabo sobie radzi z pilnowaniem swojego picia, dbaniem o higienę, o to aby się nie rozlało, polecamy kubek dla najmłodszych. Takie kubki nie tylko mają bardzo ładny design przystosowany do upodobań małych dzieci, ale też i funkcjonalność jest dostosowana do wieku.

Aby zapewnić ergonomiczność naczynia przystosowaną do małej ręki dziecka kubek nie powinien mieć zbyt dużej średnicy. Nie jest to trudne do wykonania, bo dla małych dzieci 1-3 lata wystarczy pojemność kubka wynosząca 200 – 250 ml. Dodatkowo zamontowane uchwyty pozwolą na łatwe utrzymywanie naczynia, a także jego przenoszenie. Dla małych dzieci naczynia powinny być przede wszystkim bezpieczne. Zatem kupując naczynie sprawdź, czy jest wyposażone w atesty w tym zakresie. Gdy wiemy, że nie zawiera ono szkodliwych substancji czas przeglądnąć się budowie. Maluchom łatwiej pije się przez słomkę, dlatego gdy kubek jest w nią wyposażony to dziecko może się nim sprawniej posługiwać. Słomka taka powinna być wykonana z miękkiego materiału, a także powinna uniemożliwiać wylanie się napoju. Czyli kubek powinien być zaliczany do produktów – niekapków.

Dziecko często nie dba o prawidłowe przenoszenie naczynia, więc system zapobiegający kapaniu jest potrzebny. Również dobrze jest wyposażyć kubek w zamknięcie, które przykrywa słomkę do picia i zachowuje ją w czystości niezależnie od miejsca przechowywania naczynia. Kolejną sprawą przy kubku dla małego dziecka jest materiał wykonania. Dopóki jest ono małe dobrze, aby naczynie było wykonane z lekkich materiałów, na przykład plastiku, aby waga samego kubka nie sprawiała dziecku kłopotu.

 

Jaki termos dla dzieci wybrać, gdy są w wieku szkolnym

Dzieciom w młodszych klasach szkoły podstawowej nadal może się przydać ustnik do picia z systemem zapobiegającym kapaniu. Młodsze dzieci nadal chętnie korzystają z urozmaiconego designu. Jednak dziesięciolatka trzeba już zapytać, jaki preferuje obrazek na kubku, bo w tym zakresie panują mody i trendy nieznane dorosłym.

Młodzież również lubi dopasować wzór kubka do swojej osobowości. Jednak w wypadku starszych dzieci nie ma potrzeby już tak dbać o łatwość podania napoju. Starsze dzieci łatwo sobie radzą z obsługą mechanizmu urządzenia. Dlatego różnorodność kubków jest tu już zbliżona do tej, jaką oferuje się dorosłym odbiorcom. Popularne tu są kubki zaopatrzone w przycisk – zaworek. Gdy go przyciskamy uwalniany jest napój, po zwolnieniu przycisku kubek się zamyka. Ważne jest jednak nie tylko to, w jaki sposób kubek jest otwierany do picia, ale priorytetem powinna być ogólna szczelność naczynia. Żaden rodzić przecież nie chce, aby nieszczelny kubek niedbale wrzucony do plecaka zamoczył książki i zeszyty dziecka. Dlatego przed zakupem sprawdźmy rzeczywista szczelność termosu. Również dla starszego dziecka kubek powinien być większej pojemności. Pojemność może w tym wypadku wynieść 300 do 400 ml.

 

Budowa naczynia

Gdy już wiemy, jaki będzie najlepszy termos dla dzieci ze względu na jego funkcjonalność dotyczącą wyglądu i pojemności, czas na cechy pozwalające utrzymać ciepło w termosie. To, jak długo napój jest utrzymywany w temperaturze do picia zależy od rodzaju kubka. Generalnie im szczelniejszy kubek, tym dłużej napój jest ciepły. Gdy mamy szczelny kubek z próżnią, a także zamykanym szczelnie ustnikiem napój może być utrzymywany w odpowiedniej temperaturze nawet do 12 godzin. Uczniowi nie jest potrzebny kubek o takich parametrach. Wystarczy, gdy kubek utrzyma odpowiednią ciepłotę napoju około 5 godzin. Gdy kupujemy pojemnik na napój dla ucznia powinien on też mieć określoną wytrzymałość. Nie ma tu miejsca dla kubków wykonanych z ceramiki czy szkła. Zatem materiał wykonania wykorzystywany dla dzieci to przede wszystkim plastik, przy tańszych modelach i metal stosowany w modelach droższych. Ten drugi typ jest również bardziej wytrzymałym materiałem, bardziej odpornym na uszkodzenia mechaniczne.

Rozsądnym będzie również wybrać kubek wykonany z materiałów, które pozwolą go łatwo umyć, najlepiej w zmywarce. Przykrywki termosów mają wiele zakamarków, w których gromadzi się osad z napojów, a mycie w zmywarce pozwoli na ich oczyszczenie. Równie ważnym jest to, aby wnętrze kubków nie pochłaniało zapachów, a także ścianki naczynia nie wchodziły w reakcję z przenoszonym napojem. Każde z naczyń powinno mieć atest pozwalający na zetkniecie materiału z żywnością. Jednak tylko opinie innych użytkowników mogą nam powiedzieć, czy termos, jaki zamierzamy kupić nie chłonie zapachów.

Termosy dla dzieci w dobrych cenach

Najtańsze modele plastikowych termosów dla dzieci jesteśmy już w stanie zakupić za kwotę 30 – 50 złotych. Jednak modele takie będą słabo izolowane i utrzymanie temperatury napoju nie będzie zbyt długie. Również tańsze modele trzeba dokładnie sprawdzić pod względem ich szczelności. Modele metalowe, o podwójnych ściankach, wyposażone w szczelnie zamykane otwory do picia, są najlepsze pod względem utrzymywania ciepła. Ich koszt może się wahać od około 80 złotych do nawet 180 – 200 złotych.

 

 

Termos dla dzieci czy kubek termiczny?

 

Na rynku dostępne są 2 typy produktów, które pozwalają utrzymać temperaturę przenoszonego napoju i pokarmu. Mowa tutaj o kubkach termicznych i termosach. Czy znacząco różnią się one o siebie? Który z modeli lepiej wybrać dla swojego dziecka? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do przeczytania tej części artykułu.

Czym różni się kubek termiczny od termosu?

Kubek termiczny, jak sama nazwa sugeruje, jest przeznaczony do przenoszenia napojów. W przypadku produktów dla dzieci najczęściej jest to herbata. Do zwykłego termosu natomiast możemy nie tylko wlać ciepły napar, ale także pyszną zupkę czy obiad. Na pytanie, jaki termos dla dzieci jest polecany przez rodziców, trzeba odpowiedzieć, że największym uznaniem cieszą się modele wyposażone w tzw. łyżko-widelce. Oczywiście to, co będzie mogło znaleźć się w środku pojemnika jest uzależnione od jego kształtu. Stosunkowo szeroki i niski model to tzw. termos obiadowy, natomiast produkt o podłużnym kształcie idealnie nadaje się przenoszenia herbaty czy innego, ciepłego napoju.

 

Komu przyda się termos?

Chcąc poznać odpowiedź, czy lepiej kupić dziecku kubek termiczny czy termos musimy dokładnie przyjrzeć się poszczególnym produktom. Pierwszy z nich, jak zostało wspomniane w poprzednim akapicie, może być używany zarówno do przenoszenia potraw, jak i napojów. Musimy mieć jednak na uwadze fakt, że trudno znaleźć modele, które nadają się do dwóch rzeczy jednocześnie. Podłużny termos na herbatę okazuje się przydatny właściwie na każdym etapie życia dziecka. Rodzice korzystają z niego zarówno, kiedy pociecha jest jeszcze bardzo malutka, jak i wtedy, gdy jest starsza. Tego typu produkt przydaje się szczególnie podczas długiego spaceru, wędrówki po górach czy zwiedzania. Niemniej jednak termos okazuje się potrzebny nie tylko wtedy, kiedy znajdujemy się poza domem.

Można z niego korzystać, kiedy pociecha słabo się czuje, ma gorączkę i dreszcze, a my nie chcemy co chwilę przygotowywać nowej herbaty, ponieważ jest to czasochłonne (lepiej spędzić czas, np. czytając dziecku bajkę). Jeśli mowa o termosach na jedzenie, takie produkty przydają się szczególnie wtedy, kiedy dziecko rozpoczyna naukę w szkole, a my chcemy zapewnić mu zdrowe, pełnowartościowe i zawsze świeże posiłki. Termos przydaje się także w podróży.

Czy warto kupić kubek termiczny dziecku?

Kubki termiczne są znacznie bardziej popularne wśród dorosłych niż dzieci. Wynika to z tego, że ich używanie wymaga zachowania pewnych zasad bezpieczeństwa. Modele termiczne mają zwykle wbudowane dziubki pozwalające na picie herbaty bezpośrednio z kubka. Jak wiadomo, znajdująca się w środku ciecz jest bardzo ciepła, co grozi oparzeniem. Dlatego też rodzice niechętnie podchodzą do zakupu tego typu produktu dla małego dziecka.

 

Kubek termiczny i termos – wady i zalety

Pora podsumować, jakie wady i zalety mają kubki termiczne i termosy. Jeśli mowa o pierwszym produkcie – znajduje on zastosowanie raczej u starszych pociech. Nie jest więc uniwersalny. Minusem okazuje się również to, że przy jego użyciu łatwo się poparzyć. Zaletą są kompaktowe wymiary i odpowiednie wyprofilowanie. W przypadku termosu ogromnym atutem jest funkcjonalność. Sporym uznaniem cieszą się również właściwości termoizolacyjne produktu. Minusem jest fakt, że często dostępne na rynku modele nie mają dobrze przemyślanego kształtu (brak rączki czy zabezpieczenia w postaci silikonowej gumy).

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ