fbpx

Top 5 Dlaczego warto zająć się reklamą online

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Marketing i reklama przeszły długą drogę. Kiedyś kampanie marketingowe ograniczały się do wyświetlania reklam w telewizji, radiu, prasie i czasopismach. Jednak w miarę, jak świat zmierza w kierunku rynku cyfrowego, firmy poszerzają swój zasięg i łączą się z odbiorcami za pomocą taktyk marketingu cyfrowego. Marketing cyfrowy to promowanie lub tworzenie świadomości marki za pomocą INTERNETU. Korzystając z taktyk marketingu cyfrowego wraz z tradycyjnymi strategiami marketingowymi, możesz zoptymalizować i zmaksymalizować wyniki swojej kampanii.

Marketing cyfrowy, znany również jako marketing internetowy, to szerokie pojęcie, które wykorzystuje techniki internetowe, mobilne i w aplikacji, w celu dotarcia do klientów. Jest uważany za bardziej ukierunkowany, mierzalny i interaktywny niż tradycyjne metody marketingowe. Czy znasz strategię marketingu cyfrowego? Jeśli nie, możesz powstrzymać dużą liczbę klientów docelowych przed dotarciem do Twojej marki, produktów i usług. Marketing cyfrowy ma kluczowe znaczenie dla prowadzenia udanego biznesu. Zanim wymyślisz plan, najpierw musisz wiedzieć, dlaczego go potrzebujesz? Niezależnie od branży i pracy, przedstawiamy 5 najważniejszych niezaprzeczalnych powodów, dla których Twoja marka potrzebuje dobrze zdefiniowanej strategii marketingu cyfrowego, aby przyciągnąć więcej odwiedzających, leadów i przekształcić ich w klientów.

 

Dbasz o kierunek i cele

Co robić budując strategię?

• Dowiedz się, co robić;

• Zbuduj plan działania;

• Postępuj zgodnie z planem;

• Rozwijaj swój biznes.

W ten sposób budując odpowiednią strategię prowadzenia kampanii marketingu cyfrowego, uzyskasz kierunek i cele. Firmy, które nie mają zdefiniowanej odpowiedniej strategii, nie będą miały wyczucia, co chcą robić w Internecie i co zrobią, aby poradzić sobie z niektórymi istotnymi elementami. Bez konkretnych celów trudno jest dokładnie określić, w jakim kierunku chcesz prowadzić kampanię online. Stworzenie dobrze zdefiniowanej strategii marketingowej pomoże firmom odpowiedzieć na kluczowe pytania. Firmy będą wiedziały, jak i komu sprzedawać, zdefiniować grupę docelową i zbudować skuteczny program cyfrowy oraz przeprowadzić skuteczną kampanię online. Bez znaczenia czy reklamujesz atrakcyjną grę, jak Roaring Forties online free, czy też coś innego, dobra strategia jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu.

Pomyśl o grupie docelowej jak o pustym audytorium, które możesz wypełnić właściwymi ludźmi. Marketing cyfrowy sprawia, że ​​znajdowanie i docieranie do docelowych odbiorców jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Internetowe platformy reklamowe, takie jak Facebook czy Google, mają na przykład dostęp do mnóstwa informacji demograficznych i psychograficznych zarówno o użytkownikach, jak i o wyszukiwarkach.

• Chcesz wkrótce dotrzeć do osób, które chcą kupić dom? Jest na to zapotrzebowanie

• Chcesz dotrzeć do osób zainteresowanych historią? Jest na to zapotrzebowanie

• Chcesz dotrzeć do górnego 25-procentowego przedziału dochodów? Jest na to zapotrzebowanie

• Jeśli wolisz zachować ogólny charakter i po prostu dotrzeć do przedziału wiekowego, płci lub lokalizacji, jest też na to zapotrzebowanie

Marketing cyfrowy pozwala reklamodawcom docierać do bardzo specyficznych odbiorców, łącząc i dopasowując dowolną kombinację grup użytkowników w jedną grupę odbiorców, np. zamożnych mężczyzn w wieku 35–65 lat, miłośników historii zainteresowanych kupnem domu w pobliżu konkretnej miejscowości. Taki przykład pomaga wskazać kluczową kwestię: im bardziej konkretna publiczność, tym droższe będzie dotarcie do niej. W niektórych przypadkach może to być zrozumiałe. Jeśli potrzebujesz pomocy w budowaniu idealnej cyfrowej grupy docelowej, da się to zrobić! Na rynku pełno jest ekspertów w budowaniu idealnych odbiorców cyfrowych, aby osiągnąć niemal każdy cel kampanii.

Konsumenci stają się cyfrowi

60% konsumentów zgadza się, że „nie mogą żyć bez smartfona”. Konsumenci w dzisiejszych czasach szukają więcej treści cyfrowych i chcą, aby każdy z ich zakupów był wyjątkowy. Wyszukiwarki takie jak GOOGLE, YAHOO i BING to najpopularniejszy kanał wyszukiwania.

Badanie pokazuje, że 82% konsumentów korzysta ze stron internetowych i sprawdza recenzje w poszukiwaniu idealnego znaleziska. Około 25% konsumentów korzysta z mediów społecznościowych i blogów, aby znaleźć nowe rozwiązania, produkty i marki. Ze wszystkich tych statystyk powinno jasno wynikać, w jaki sposób strategie marketingu cyfrowego mogą kształtować Twoją firmę. Jeśli nie zaangażujesz swojej marki w odpowiednie strategie marketingu cyfrowego, możesz stracić potencjalnych klientów. Niezwykle ważne jest, aby praca firmy była widoczna w wynikach wyszukiwania i mogła dobrze nawiązywać kontakt z klientami.

 

Kampanie cyfrowe są łatwe do śledzenia i monitorowania

Śledź swój sukces zawsze i wszędzie. Chcesz poznać zasięg swoich kampanii? Marketing cyfrowy wygrywa wszystko! Przy wszystkich uruchomionych kampaniach musisz śledzić wskaźniki marketingu cyfrowego. Dzięki tym metrykom uzyskasz dokładny pomiar ROI, zdefiniujesz również obszary do poprawy i pracujesz nad ulepszeniem sytuacji w przyszłości.

Za pomocą narzędzia analitycznego marketerzy mogą sprawdzać różne treści reklam i zarządzać reakcjami odbiorców na każdą kampanię. Sprawdź liczbę odwiedzających Twoją witrynę, liczbę odsłon, średni czas, jaki użytkownik spędza na Twojej stronie, współczynniki odrzuceń, konwersje i analizuj wzrost w czasie. Analizując wszystkie te aspekty, możesz pracować nad optymalizacją strategii marketingowej i uzyskaniem najlepszych wyników.

 

Twoje marki stają się bardziej interaktywne

Marketing cyfrowy jest tu i teraz i codziennie ewoluuje. Dzięki niektórym kampaniom marketingu cyfrowego, takim jak marketing w mediach społecznościowych, blogowanie, poprawianie wyników wyszukiwania, wiadomości tekstowe, reklamy online, marketing e-mailowy i marketing afiliacyjny, możesz zapewnić swoim klientom bardziej spersonalizowane wrażenia.

Dzięki krótkim filmom online firmy przyciągają uwagę swoich odbiorców. Rzeczy takie jak obrazy, infografiki, krótkie filmy, historia klienta informują odbiorców, zapewniają im rozrywkę i angażują idealnych klientów. Cisco przewiduje, że do 2019 roku około 80% ruchu w Internecie będzie stanowić wideo. Remarketing w mediach społecznościowych pokazuje konsumentom, co zostawili i stale przypomina o Twojej marce. Dzięki spersonalizowanej treści reklam stajesz się bardziej interaktywny z konsumentami i możesz pozostać na szczycie ich listy i zachęcać ich do przyszłych zakupów.

 

Zwiększony zasięg

Dzięki marketingowi cyfrowemu możesz strategicznie skoncentrować się na dotarciu i zwiększeniu widoczności swojej marki. Tradycyjny marketing okazuje się skutecznym narzędziem dotarcia do grupy docelowej, ale jeśli wykraczasz poza ten segment, marketing cyfrowy może pomóc Ci zwiększyć ogólny zasięg. Ponadto marketing cyfrowy zapewnia nowe sposoby docierania do odbiorców i zapewnia doskonałą ekspozycję oraz budowanie skutecznej rozpoznawalności marki. Poprzez treści na blogu, media społecznościowe i wyszukiwarki docierają do tych klientów, których przegapiłeś i których potrzebujesz.

Planowanie strategii marketingu cyfrowego nie jest takie skomplikowane. Wystarczy zdefiniować swoje cele, taktyki, wskaźniki KPI i udokumentować je w odpowiedni sposób. Firmy nie tylko mają dobrze zdefiniowane strategie, ale stale inwestują w te strategie. E-Marketer prognozuje, że do 2020 r. wydatki na reklamę cyfrową wyniosą 23 miliardy dolarów. Jeśli nie pracujesz nad budowaniem strategii marketingu cyfrowego, to oczywiste jest, że Twoja firma zostanie w tyle za konkurencją.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ