fbpx

Ranking 7 najlepszych torów Hot Wheels w 2023

Ostatnio aktualizowane: 03.12.23

 

Tor wyścigowy Hot Wheels – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Większość chłopców już od najmłodszych lat interesuje się pojazdami. Jednak aby zabawa autami nie była nudna i sprawiała cały czas dużą frajdę oraz dobrą zabawę, niezbędny jest zakup toru wyścigowego. Jednym z bardziej popularnych produktów w tej kategorii jest Hot Wheels Track Builder mega tor zestaw FTH77. Jest to wersja, którą wykonano z dobrej jakości materiałów. Tworzywo jest mocne, odporne na zarysowania, a co ważne spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Model zawiera poradnik konstruktora, który ułatwia zabawę. Hot Wheels City atak rekina FNB21 to zestaw, który również jest chętnie kupowany. Zabawka ma wiele elementów, które możemy łączyć z innymi wersjami z tej serii. Ponadto produkt jest bezpieczny dla dzieci, gdyż  nie ma żadnych luźnych części.


7 najlepszych torów Hot Wheels. Opinie w 2023 roku

 

Poniżej zamieściliśmy ranking torów Hot Wheels. Opisaliśmy w nim według opinii konsumentów 7 najlepszych modeli.  Jeśli Twoje dziecko jest miłośnikiem tego rodzaju zabawek,  to warto się z tymi produktami zapoznać. Może któryś z nich szczególnie zwróci Twoją uwagę i zdecydujesz się na jego zakup.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jest to bardzo dobra wersja zabawki, gdyż daje dziecku możliwość tworzenia dowolnej konfiguracji toru. Producent wyposażył cały zestaw w 2 małe samochodziki Hot Wheels. Warto zaznaczyć, że wykonano go z bezpiecznego dla dzieci plastiku, który jest zgodny z obowiązującymi normami.

Wady

Według konsumentów niektóre plastikowe elementy nie są trwałe, więc szybko widać na nich wszelkie otarcia i zarysowania, co brzydko wygląda.

Podsumowanie

Zestaw przeznaczony dla dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 7 lat. Wszystkie akcesoria tego modelu można używać z innymi wersjami Track Builder. Na złożonym torze mamy możliwość 3 popisów kaskaderskich, a mianowicie: Zjazd grawitacyjny, wyścig równoległy oraz mega skok.

Drugi wybór

Zalety

Prezentowany tor wyścigowy ma wiele opcji zabawy, więc szybko nie znudzi się naszemu dziecku. Warto zaznaczyć, że użyte do produkcji modelu tworzywo jest trwałe i odporne na uszkodzenia. Zabawka nie zawiera ostrych elementów, którymi dziecko mogłoby się skaleczyć.

Wady

Samochodzik dołączony do zestawu, ze względu na swoje małe wymiary, nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 roku życia.

Podsumowanie

Jest to przede wszystkim duży zestaw kaskaderski. Wyposażony jest w tor, wyrzutnię oraz złowrogiego rekina, który pożera auta. ZabawkĘ przeznaczono dla chłopców po ukończeniu 6 lat. Trzeba zaznaczyć, że zestaw jest kompatybilny z innymi zestawami tej serii.

Rozważ też

Zalety

Model ten ma aż 130 cm wysokości, zatem dzieci mogą przenieść rajdowe popisy na wyższy poziom. Należy zaznaczyć, że ten zestaw jest łatwy do złożenia, więc nie zajmie dużo czasu. Ponadto innowacyjne pionowe tory można bezpiecznie i szybko przymocować do ściany.

Wady

Wiele osób za niedogodność wskazało to, że nie wszystkie elementy toru można dowolnie połączyć z innymi zestawami, co z pewnością ogranicza zabawę.

Podsumowanie

Zabawka zapewnia 3 możliwości konfiguracji toru. Może się nią bawić zarówno jedna osoba, jak i dwójka dzieciaków. Długość złożonego zestawu wynosi 1,3 m. Należy zaznaczyć, że zabawkę wykonano z dobrej jakości plastiku, dzięki czemu jest wytrzymała.

 

Hot Wheels mega tor

 

1. Hot Wheels Track Builder Mega Tor Zestaw FTH77

 

Hot Wheels TrackBuilderFTH77 to bardzo dobrze wykonany model. Składa się z wielu elementów, które pozwalają na tworzenie dowolnej konstrukcji. Zestawem możemy bawić się w różne kaskaderskie rajdy.

Chłopcy mogą bawić się zabawką robiąc sztuczki, ścigając się oraz wykonując autami akrobacje. Ponadto mając ten model możemy zbudować 3 wersje toru. Warto zaznaczyć, że rozkładany tor wyścigowy ma 2,45 m, a najwyższy jego punkt 60 cm. Istotne jest to, że wszystkie akcesoria z prezentowanego zestawu możemy łączyć z innymi wersjami Hot Wheels mega tor.

Jak twierdzą rodzice, jest to zabawka godna polecenia, ponieważ przyczynia się do rozwoju wyobraźni naszego dziecka. Ten dobry tor Hot Wheels na uwagę zasługuje również przez dołączony przez producenta poradnik konstruktora, który jest pomocny przy budowie każdego z torów. 

 

 

 

 

Tor Hot Wheels atak rekina

 

2. Hot Wheels City Atak Rekina FNB21

 

Hot Wheels City atak rekina FNB21 zapewnia dziecku wiele godzin dobrej zabawy. Jest to wersja przeznaczona dla dzieci w wieku 5 – 8 lat. Wymiary opakowania wynoszą 45,5 cm x 38 cm x 9 cm. Zestaw wyposażony jest w wyrzutnię, jeden pojazd Hot Wheels oraz zakręt ze szczękami rekina.

W tej wersji cała zabawa polega na tym, że dzieci wystrzeliwują swoje auto na rajd po fali, tak aby ominąć rekina. Gdy rekin złapie wystrzelony samochodzik, to kolejnym ruszamy na ratunek. Zatem gdy złowroga ryba zostanie trafiona, pojazdy będą uwolnione.

Według opinii konsumentów jest to dobry i tani tor wyścigowy Hot Wheels. Rodzice uważają, że w łatwy sposób można go resetować, aby zacząć zabawę od początku. Dodatkowo nie ma żadnych luźnych części, co gwarantuje bezpieczeństwo w czasie zabawy.

 

 

 

 

Hot Wheels tor kaskaderski

 

3. Hot Wheels Kaskaderski Megator Zjazdowy GGH70

 

Szukając odpowiedniego modelu dla swojego dziecka warto zapoznać się z Hot Wheels kaskaderskim mega torem zjazdowym GGH70. Składa się z wielu elementów, więc już przy samym składaniu dziecko czeka wspaniała zabawa. Wersja ta przeznaczona jest dla chłopców powyżej 6 roku życia.

Hot Wheels tor kaskaderski ma aż 130 cm wysokości.  Dlatego też mali pasjonaci mogą przenieść rajdowe popisy na wyższy poziom. Ta innowacyjna wersja zabawki ma 3 możliwości konfiguracji. Całość jest łatwa do złożenia. Ponadto dzięki zastosowaniu pasków montażowych, część toru można w łatwy sposób przyczepić do ściany.

Rodzice, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu wyrazili opinię, że jest to dobry tor wyścigowy Hot Wheels. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie elementy w zestawie łączą się na różne sposoby, co daje wiele możliwości zabawy.

 

 

 

 

Tor wyścigowy Hot Wheels

 

4. Hot Wheels Tor Mistrzostwa Driftu Wyścigi + Auto GBF84 

 

Jeśli szukasz modelu, który będzie odpowiedni również dla młodszych dzieci, to dobrym pomysłem będzie Hot Wheels tor mistrzostwa driftuGBF84.  Zestaw ten zawiera: Wyrzutnię, podpórki, elementy do budowy okrągłego toru oraz jedno autko. Z zabawki mogą korzystać dzieci w wieku 3 lat.

Tor wyścigowy Hot Wheels umożliwia zawodnikom sprawdzenie swoich umiejętności w różnych wyzwaniach. Ponadto ten model do driftowania pozwala chłopcom na odważną jazdę samochodzikami, co wymaga dużej precyzji i skupienia. Warto zaznaczyć, że wszystkie elementy toru są wykonane zgodnie z obowiązującymi normami.

Test torów wyścigowych Hot Wheels potwierdził, że prezentowany model spełnia oczekiwania młodych pasjonatów samochodów. Większość rodziców zgodnie stwierdziła, że zabawkę wykonano z wysokiej jakości plastiku. Ponadto nie ma żadnych ostrych krawędzi, więc nie ma obaw o bezpieczeństwo dziecka w czasie zabawy.

 

 

 

 

Tor Hot Wheels smok

 

5. Hot Wheels Zestaw z Napędem Atak Smoka GJL13

 

Wartym uwagi jest też Hot Wheels zestaw z napędem atak smoka GJL13.  Jest to bardzo dobra zabawka dla dzieci w wieku 3-6 lat. Pomaga w rozwoju wyobraźni, a także umiejętności opowiadania historii.

Zabawa prezentowaną wersją toru polega na wystrzeleniu samochodziku w odpowiednim czasie, tak aby wylądował on na plecach smoka. Trzeba przy tym zaznaczyć, że należy wykazać się dużym skupieniem, gdyż smok porusza się w górę i dół, co znacznie utrudnia zadanie. Dla zwiększenia atrakcyjności  i efektu smok wydaje dźwięki. Po wykonaniu zadania, samochodzik można ustawić do stanu początkowego, więc zabawa wersją Tor Hot Wheels smok może być dobrą opcją na spędzenie zimowych i długich wieczorów.

Rodzicom, przypadł do gustu ten zestaw, gdyż zwrócili uwagę na wysoką jakość jego wykonania. Ponadto dzięki różnym kombinacjom dźwięków wydawanych przez smoka, zabawa jest jeszcze bardziej emocjonująca.

 

 

 

 

Tor Hot Wheels dinozaur

 

6. Hot Wheels Zestaw City Dinozaur FNB05 GBF93

 

Hot Wheels zestaw City dinozaur FNB05 GBF93 to wersja, w której władzę nad miastem przejmują złowrogie dinozaury. Natomiast walka przy użyciu samochodów oraz wykonywane sztuczki torują drogę do uratowania miasta. Do zestawu dołączony jest jeden samochodzik.

Tor Hot Wheels dinozaur przeznaczony jest do zabawy dla dzieci od 4 roku życia. Zabawka inspiruje młodego, walczącego bohatera do opowiadania różnych historii oraz pobudza wodze fantazji. Mamy tutaj kilka wersji zabawy – możemy walczyć z aligatorem, który przyczaił się w warsztacie, lub nietoperzem ukrytym w opuszczonym domostwie, czy też spróbować swoich sił przy pokonaniu pająka. 

Konsumenci zgodnie stwierdzili, że jest to dobrej jakości zabawka, wykonana z wysokiej jakości tworzywa. Niemal wszyscy rodzice zgodnie twierdzą, że zabawka umila dziecku czas na wiele godzin.

 

 

 

 

Tor Hot Wheels Track Builder

 

7. Hot Wheels Track Builder Składany Tor Zestaw do Rozbudowy GLC87/GLC91

 

Równie popularnym modelem jest Hot Wheels Track Builder zestaw do rozbudowy GLC87/GLC91. Zapewnia on dzieciom kreatywną zabawę, gdyż mamy możliwość rozbudowy oraz łączenia zestawów z tej serii. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia.

W opakowaniu tor Hot Wheels Track Builder znajduje się dużo ciekawych i kaskaderskich elementów. Zatem możemy znaleźć tu między innymi zestaw z lampą, pętlą, zakrętem, składanymi torami i wieloma innymi elementami. W związku z tym chłopcy ze wszystkich części mogą tworzyć kaskaderskie konstrukcje, testować swoje możliwości oraz organizować wyścigi przy pomocy aż 3,5-m prostego toru, a także 5 złączy. 

Opinie o torze Hot Wheels są pozytywne z uwagi na jego wysoką jakość wykonania. Rodzice uważają, że model jest bezpieczny w użytkowaniu, gdyż wykonano go zgodnie z panującymi normami.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki tor Hot Wheels kupić?

 

Zapewnienie odpowiedniej rozrywki dla malucha jest dla rodzica często nie lada wyzwaniem. Obecnie na rynku zabawek jest mnóstwo produktów do wyboru. Hot Wheels są zabawkami, po które mogą sięgać już 3-letnie dzieci. Jaki tor Hot Wheels wybrać? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Czytając poniższy tekst, znajdziesz odpowiedź na powyższe pytania.

Jak działa tor Hot Wheels?

Tory zwykle zbudowane są z plastikowych elementów, po których poruszają się samochodziki. Zazwyczaj zestawy nawiązują do postaci z bajek lub filmów. Głównym założeniem toru jest wystrzał zabawki – autka, które po drodze wykonuje różne akrobacje od obrotów po pokonywanie przeszkód lub nawet poprzez wyskok z katapulty czy rozbicie potwora. Istotne jest, że tym rodzajem zabawek dziecko nie musi bawić się samo. Część dostępnych zestawów pozwala na zabawę dwójki dzieci, rodzeństwa, a także rodzica z dzieckiem. Tory Hot Wheels są gwarancją wspaniałej zabawy oraz trenowania różnych możliwości, takich jak zręczność czy refleks.

 

Tor wyścigowy – zabawka dla małych dzieci

Tory wyścigowe Hot Wheels dostępne są w różnej wersji. W ofercie rynkowej znajdziemy modele dla najmłodszych, które składają się z małej ilości elementów. Zazwyczaj chłopcy już od pierwszych lat swojego życia interesują się i bawią różnego rodzaju pojazdami. Dlatego tor wyścigowy jest bardzo dobrym pomysłem na prezent dla dziecka. Gwarantuje on oprócz zabawy również naukę na przykład środków transportu czy specyfiki pojazdu. Tory Hot Wheels, które przeznaczone są dla młodszych dzieci, wyprodukowano z wytrzymałych elementów.  Ponadto żaden z nich nie wywołuje alergii i żadnych skutków ubocznych. Zabawki nie mają ostrych elementów, więc są bezpieczne w użytkowaniu.

 

Jaki tor Hot Wheels jest najlepszy dla starszych dzieci?

Kilkuletnie dzieci chętniej sięgają po zabawki, które są bardziej rozbudowane i skomplikowane, a na ich złożenie trzeba poświęcić sporo czasu. Dlatego dla starszych dzieci warto wybierać modele, które mają wiele elementów i wymagają samodzielnego montażu. Takie rozwiązanie sprawia, że chłopcy oprócz tego, że czerpią radość podczas późniejszej zabawy, to również rozwijają zdolności manualne i uczą się cierpliwości.

 

Rodzaje torów Hot Wheels

Aby zdecydować, jaki będzie najlepszy tor Hot Wheels dla Twojej pociechy, zapoznaj się najpierw z wszystkimi rodzajami:

♦ Atak nitrobota – celem jest nitrorobot zbudowany z samochodów. W tej wersji auto trzeba wystrzelić przy pomocy wyrzutni, ustawiając ją w dowolnym miejscu toru. Kiedy uda się trafić w robota, ten traci głowę, a wszystkie schwytane przez niego samochody odzyskują wolność.

♦ Automagnesiaki – w tej wersji zadaniem dziecka jest wystrzelenie auta w taki sposób, by piła, która zamontowana jest na torze, rozcięła samochodzik na pół. Oczywiście po rozcięciu samochód może wrócić do swojego pierwotnego wyglądu. Jednak producent poszedł o krok dalej i umożliwił urządzenie wyścigu dwóch połówek samochodziku, którego wcześniej rozcięliśmy. Ponadto cała seria samochodów wraz z torami pozwala na ich łączenie z różnych zestawów. Daje to możliwość tworzenia  zabawnych konstrukcji, gdzie każda połówka będzie z innej serii.

♦ Totalna demolka – motywem przewodnim tej wersji jest kilka torów z Hot Wheels. Główną zasadą w czasie zabawy jest trafienie autem w przeszkodę, która następnie rozpada się na kilka kawałków.

♦ Seria Monster – do torów dołączone są samochodziki Truck. Cała zabawa polega w tym przypadku na złączeniu elementów wystrzału auta wraz ze scenariuszem demolki. Trzeba wyjaśnić, że demolka w tej wersji polega na rozbijaniu ceglanego muru, a następnie wjechaniu w beczki, które wyrzuca się z rampy. Całość składa się z kilku torów. Możemy je ze sobą łączyć, tak aby stworzyć dużą konstrukcję z kilkoma samochodami ciężarowymi.

Jaki tor wybrać?

Podstawowe, a zarazem najtańsze zestawy złożone są z toru, wyrzutni oraz małego samochodziku. Oczywiście zakupy muszą być zawsze przemyślane, gdyż nie każdy tor będzie można połączyć z innym. Najczęściej tory możemy łączyć pod względem serii. Wówczas możemy połączyć ze sobą różne zestawy, a nawet ich poszczególne elementy czy samochodziki, tworząc jeden wielki tor z wieloma atrakcjami. Będzie to z pewnością duża frajda dla dziecka. Warto zaznaczyć, że niektóre zestawy mają dodatkowe, ciekawe akcesoria, takie jak wyrzutnię napędzającą autka czy cyfrowy prędkościomierz – chłopiec może wybrać prędkość, a na urządzeniu sprawdzać swoje wyniki oraz czy udało mu się osiągnąć wyznaczony czas.

 

Tory Hot Wheels w dobrych cenach

Koszt najtańszego toru, który składa się z kilku podstawowych elementów,  wynosi około 30 zł. Jednak taka wersja zabawki nie ma wielu możliwości i szybko się chłopcu znudzi. Dlatego jeśli chcemy maluchowi zagwarantować świetną zabawę, warto zainwestować w bardziej rozbudowane wersje, które dodatkowo będzie można łączyć z kolejnymi modelami i zestawami. W zależności od ilości elementów i  dodatkowych możliwości ceny torów mieszczą się w przedziale od 100 zł do nawet 500 zł. Zatem to od nas i naszego portfela zależy, jak bardzo będzie rozbudowany dany model jednej z serii Hot Wheels.

 

 

FAQ

 

P1: Jak złożyć tor Hot Wheels?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby dokładnie rozpakować zestaw, sprawdzić, czy wszystkie elementy znajdują się wewnątrz, a także zapoznać się z instrukcją, w której znajdziemy szczegółowe informacje odnośnie użycia zabawki. Składanie torów wyścigowych Hot Wheels to dla malucha świetna zabawa, podczas której zdobywa wiele nowych i cennych umiejętności. Oczywiście tory, które mają jedynie kilka elementów, nie wymagają poświęcenia dużej ilości czasu. Jednak całkiem inaczej wygląda to w sytuacji, gdy zainwestujmy w bardziej rozbudowany model. Na złożenie takiej zabawki, zwłaszcza wspólnie z dzieckiem, trzeba poświęcić kilka godzin. Zabawa w składanie toru uczy dziecko koncentracji, a przede wszystkim cierpliwości. Dodatkowo pozwala na rozwijanie sprawności manualnej, co jest ważne na każdym etapie rozwoju naszej pociechy.

P2: Jak wygląda tor Hot Wheel?

Tory wyścigowe Hot Wheels zbudowane są zwykle z wielu plastikowych elementów, po których poruszają się małe samochodziki. Zestawy często nawiązują do postaci z dziecięcych filmów i bajek, jak na przykład Gwiezdne Wojny. Każdy z dostępnych modeli ma jakiś motyw przewodni. Zasada działania tego typu zabawki to wystrzelenie małego samochodziku w powietrze przy pomocy katapulty lub wyrzutni. Natomiast auto, które zostaje wystrzelone, wykonuje wówczas przeróżne akrobacje, takie jak pokonanie określonych przeszkód oraz liczne obroty. Dużym atutem jest to, że torami Hot Wheels może jednocześnie bawić się kilka osób.

 

P3: Jakie baterie potrzebne są do działania toru Hot Wheels?

Tak naprawdę do działania toru Hot Wheels nie są konieczne żadne baterie. Tego typu zabawki działają na sprężynach. Jedynie do bardzo zaawansowanych modeli, które mają różnego rodzaju windy i inne dodatkowe akcesoria potrzebnych jest kilka baterii typu LR20/D. Zwykle nie ma ich w zestawie, więc trzeba się w nie zaopatrzyć samodzielnie. Mimo iż zabawki z serii Hot Wheels zwykle nie mają efektów świetlnych, to i tak są chętnie wybierane dla chłopców.

 

P4: Ile kosztują tory Hot Wheels?

Ceny za tory Hot Wheels są zróżnicowane i zależą przede wszystkim od ilości elementów i przeznaczenia wiekowego. Najtańsze modele dostępne są już za około 30 zł – 40 zł. Są to zabawki przeznaczone dla młodszych dzieci i z małą ilością elementów. Warto zaznaczyć, że zestawy można powiększać poprzez dokupowanie kolejnych części, które zwykle kosztują kilka złotych. Niektóre wersje torów można spakować w wygodną walizkę, co ułatwia również przechowywanie. Wówczas trzeba liczyć się z tym, że koszt wzbogaconej wersji będzie dużo wyższy. Za zabawki, które mają dużo elementów, trzeba zapłacić od 150 zł do nawet 500 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ